LESVLIEGTUIG IN WEST-BRABANT NEERGESTORT DE DUITSE HERBEWAPENING SPORT Bim en de ontvoering van Sinterklaas PROCES TEGEN KOSTOF C.S. IS BEGONNEN 6 ARRESTATIES IN VERBAND MET SMOKKELHANDEL foor de suiker liet verlaagd, IGERS DE RADIO I NIEUW S Engeland antwoordt op het Nederlandse memorandum inzake de economische betrekkingen met Duitsland düa De;twee inzittenden konden zich met hun parachutes redden Agenda De politieke en economische toekomst van West-Duitsland Neemt Tsjiang het Presidentschap weer op' brengt Taakverdeling in Atlantisch pact Sleepboot „Holland" gaat stoomschip te hulp De Japanse aanval op Pearl Harbour Nederland-Denemarken en het Zondagsrijverbod De betrekkingen tussen Joego- Sla vië—Hongarije Centrale regering voor O -Duitsland in Berlijn De pretendenten van de Spaanse troon duizend inwo- n tien millioen idsduur brand-; enbonnen|£fc* Br 't Hooft o¥er immunisme stoomschip in nood De economische toestand in België sultan van djokja ZON- EN MAANSTANDEN Dinsdagavond laat is even bui ten Rucphen een lesvliegtuig van net type Tiger Moth neergestort, dat afkomstig was van de vlieg basis Woensdrecht der L.S.K. De instructeur luitenant Schippers en de leerling-vlieger Van de Burg konden zich échter redden met hun parachutes. Het toestel was van Woensdrecht opgestegen voor een nachtvlucht, maar instructeur en leerling raakten de weg kwijt en raakten steeds meer in moeilijk heden. Na twee uur vliegen was de benzine opgebruikt en toen ook de accu nog storingen begon te vertonen, gaf de luitenant aan Van der Burg opdracht om het toestel te verlaten. De jonge man klom op de vleugel en sprong. Zijn parachute bracht hem veilig op (Rucphens grondgebied. Luite nant Schippers trok het toestel ondersteboven en liet zich eruit vallen. Dat was de enige moge lijkheid om de machine te verla ten. Hij had moeilijkheden met zijn narachute, die zich maar juist op tijd opende. Toch kwam de luitenant nog met een harde smak op de grond terecht, tengevolge waarvan hij het onderbeen brak. Enige tientallen meters verder stortte de Tiger Moth neer. Op Woensdrecht verkeerde men in grote spanning. Men stak vuur pijlen af en waarschuwde ook de vliegbasis Gilze-Rijen, waar men de landingslichten ontstak, om dat men reeds vermoedde, dat het toestel verdwaald was geraakt. De instructeur is naar het zie kenhuis in Roosendaal overge- oracht. HEDEN AXEL: 10 uur: Jaarmarkt. MORGEN TEIRNEUZEN: „Pro Rege", 7 uur: Evangelisatie. „Pro Rege", 7.30 uur: Evangelisatie -iS amenkoms t De Amerikaanse hoge commis saris McCloy heeft richtlijnen uit Washington ontvangen, die het toekomstige politieke en economi sche programma voor West-Duits land vast leggen. Dit is sinds 1945 het derde richtsnoer van deze aard, dat de Amerikaanse Regering uitgeeft, en luidt de derde fase van de Amerikaanse bezettingspolitiek in. De eerste perjode was die van het plan-Morgenthau, de tweede werd ingeluid door de rede in 1946 van de toenmalige Minister van Buitenlandse Zaken Byrnes. Het nieuwe richtsnoer bevat onder .neer een terugblik op de afgelopen 4 jaar van de Ameri kaanse politiek in Duitsland en trekt daaruit de conclusies) voor de toekomst. Nadere bijzonder heden zijn nog niet hekend. Het officiële zegel van het bu reau van de Chinese President is gisteren uit het door de commu nisten bedreigde Tsjengtoe naar Hongkong per vliegtuig overge bracht en in een ander vliegtuig met bestemming Formosa ge plaatst. Men vat dit op als een aanwijzing, dat de nationalistische Regering zelf spoedig zal volgen. Ook ziet men hierin een bevesti ging van het beweerde voornemen van Tsjiang Kai Sjek om het of ficiële leiderschap van de Rege ring weer op zich te nemen na het vertrek van de waarnemende Pre sident Ei Tsjoeng Jen, die thans in de Ver. Staten vertoeft. Het nationalistische persbureau Central News meldde Dinsdag avond dat de meerderheid van de Regering en leden van het Parle ment pp Formosa Tsjiang ver zocht had het Presidentschap, dat hij in Januari neerlegde, weer op zich te nemen. Volgens het verdedigingspro gram van het Atlantische pact zal Frankrijk worden ibelast met het houwen van tanks en zware artillerie, Engeland met de houw van vliegtuigen en schepen, ter wijl Italië zal zorgen voor middel zware en lichte wapenen, kleine schepen, locomotieven en textiel. Volgens kringen, d'e in nauw contact met de Italiaanse rege ring staan, zou dit door de Itali aanse Minister van Defensie in het Kabinet zijn meegedeeld. Iedere regering heeft waarbor gen ontvangen, dat de hiervoor nodige grondstoffen haar zullen worden geleverd, aldus zou de Minister hebben verklaard. De boze dwerg, die met de eer ste motor was weggereden, had meer geluk. Toen hij dicht in de buurt van het dwergenhos was gekomen, gaf hij de man die hem zover had gebracht, volgens af spraak het tweede zakje goud. „Heeft u nog meer goud?'" vroeg de man inhalig. „Wel een klap met een eind hout", zei de dwerg, die vond dat het nu genoeg was geweest. „Dank u wel", zei de motorrijder daarop beleefd, terwijl hij rijker dan hij gekomen was wegsuisde op zijn motor. „Twee zakjes met goud," mompelde de motorman verheugd. „Ik zou wel iedere dag vluchtende dwergen wilien vervoe ren." En om te zien of het goud er werkelijk nog wel was, liet hij het stuur van zijn motor los en voelde in zijn zakken. Dat had hij beter niet kunnen doen, want juist op dat ogenblik kwam Basli's snelle auto de bocht om. Voordat de motorrijder tijd had zijn stuur weer te grijpen, zat hij ai boven op de radiator van de auto. „Mijn goud", riep de man, hanger voor zijn bezit dan voor zichzelf. Van het stoomschip „Nikos" is bericht ontvangen, dat het stuur- gerei is gebroken. De sleepboot „Holland" van de rederij Doeksen is van Terschelling uitgevaren om assistentie te verlenen. De „Ni kos'; gaf als positie op 56 graden twee minuten Noorderbreedte en nul graden vijftien minuten Oos terlengte, dat is ongeveer 200 km Oostelijk van Edinburgh (Schot land) en circa 500 km Noordwes telijk van Nederland. DEKE KWESTIE WORDT VOEGENDE WEEK IN DE DUITSE BONSDAG BESPROKEN. De verklaring, die de West-Duitse kanselier, Dr. Adenauer, over een mogelijke Duitse bijdrage aan de West-Europese verdediging heeft afgelegd, zal volgende week door de Duitse Bondsdag worden be sproken. iHet debat zal worden ingeleid door 'n communistische interpel latie, die door de agendacommis sie van de Bondsdag is toegelaten. kort ter bekrachtiging aan de Bondsraad en de Bondsdag wor- V KM DAG 9 DECEMBER. HILVERSUM I: 8.3Ö Nieuws; 8.43 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Weerbericht; 9.03 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Gram.; 10.30 Voor de zieken; 11.00 Voor de vrouw; 11.15 Pianoduo; 11.35 Voordracht; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Mededelin gen; 12.33 Sport; 12.45 Gram.; 18.00 Nieuws; 13.15 Italiaans pro gramma; 13.45 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Piano; 14.40 Voordracht; 15.00 Kamerorkest en. soliste; 16.00 Voor de jeugd; 3 6.30 Sluiting; 17.30 Muzikale causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Ac- cordeonmuziek18.30 Voor de Ned. Strijdkrachten; 19.00 Denk om de bocht; 19.15 Accordeonor kest; 19.30 Causerie; 19.50 Tien voor acht; 20.00 Nieuws; 20.05 Hobo, fagot en piano; 20.30 Cau serie; 20.55 Boekbespreking; 21.00 Verzoekprogr.21.40 De Ducdalf; 22.00 Buitenl. overzicht; 22.15 Gram.22.40 Avandwijding; 23.15 Gram. Causerie; 22.45 23.00 Nieuws; HILVERSUM H: 8.30 Nieuws; 8.40 Gram.; 9.00 Weerbericht; 9.03 Gram.; 9.35 Schoolradio; 10.00 Philharmonisch orkest; 11.00 Voor de zieken; 11.35 Godsdien stige causerie; 11.45 Gram.; 12.03 Omroeporkest en solisten; 12.30 Mededelingen; 12.33 vervolg om roeporkest; 13.00 Nieuws; 13.20 Mëtropole orkest en zang; 14.00 Gev. programma; 14.45 Gram.; 15.00 Schoolradio; 15.30 Gram.; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Slui ting; 17.30 Voor de jeugd; 17.45 Kinderkoor; 18.00 Promenade- erkast en solist; 18.45 Klankbeeld, 19.00 Nieuws; 19.15 Regerings- uitzending; 19.30 Brabants half uur; 20.00 Nieuws; 20.05 De ge wone man; 20.12 Omroeporkest en zang; 21.10 Causerie; 21.25 Klank beeld; 22.25 Viool en piano; 22.45 Causerie; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.) 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.32 Omroep orkest; 13.00 Nieuws; 13.15, 14.00, 14.45 en 17.00 Gram.; 17.05 Nws.; 17.15 Engelse les; 17.30 Piano en declamatie; 18.10 Voordracht; 18.25 Gram.; 18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 20.00 Filmrevue; 20.15 Sympho- nie-orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 22.50 Nieuws; 22.55 Gram. Het proces tegen de voormalige Bulgaarse vice-premier Traitsjo Kostof en 10 anderen, waarvan velen vroeger hoge communisti sche functionarissen waren, is gistermorgen voor een speciale rechtbank in de grote zaal van de militaire club te Sofia begon nen. De "oeklaagden worden be schuldigd van spionnage en ver laad. Het proces zal waarschijn lijk slechts één week duren. De President van het Hoogge rechtshof, Boris) Losanof, las de acte van beschuldiging tegen Kostof en zijn mede-beklaagden 1 voor. De voorlezing van dit do cument van 20.000 woorden nam 2 uur en een kwartier in beslag. Kostof, die slechts 1.50 m ,lang is, stond kalm te luisteren. De President hief na drie uur de zitting op voor een lunch pauze van drie uur. Kostof verklaarde niet schuldig te zijn op de volgende punten: 1. Capitulatie voor de Bulgaar se fascisten in 1942. 2. Spionnage voor de Britse geheime dienst. 3. Samenzwering met Joego slavische leiders met het doel een tegen de Sowjet-Unie gerichte Balkanfederatie te vormen. Hij zeide echter schuldig te zijn aan tegen de Sowjet-Unie ge richte activiteit en .gebrek aan waakzaamheid, waardoor „agen ten" door konden dringen in de partij en het staatsapparaat. Hij zeide, dat zijn gehele hou ding tegenover de Sowjet-Unie verkeerd was geweest en dat zijn optreden in de partij beheerst werd door „individualisme en per soonlijke ambities, ontoelaatbaar voor een ledder in de bolsjewisti sche partij". Hij zeide verder gepoogd te hebben zijn macht in de partij te vergroten ten koste van Dimitrof. Kostof zeide onenigheden met de Joego-Slavische leiders te heb ben gehad over de kwestie van een Balkanfederatie, waarin Bul garije een deel zou zijn geworden van Joego-Slavië én het Bulgaar se leger, onder bevel van maar schalk Tito zou zijfi geplaatst. De Joego-iSlavische vice-premier Kardelij had hem, Kostof, in 1944 te Sofia een dergelijlk plan voor- gelogd. Hij had echter geant woord, dat op dat tijdstip een der gelijke federatie onmogelijk was. Bovendien had Kostof volgens zijn zeggen verklaard, dat de Bul gaarse communistische partij er niet mee kon instemmen, dat Bulgaars Macedonië onmiddellijk aan Joego-Slavië afgestaan zou worden. Kostof zeide Dimitrof van het Joego-Slavische voorstel op de hoogte te hebben gebracht. In de beschuldiging wordt ver klaard, dat hij het eens was met het bovengenoemde plan en ach ter Dimitrof's rug om had onder handeld. Kostof's verklaring op verschillende punten onschuldig te zijn welkte bij het hof verba zing. Twee der Regeringspartijen, de christendemocraten en de Duitse partij, waren tegen het debat en noemden het onnodig, doch de vrije democraten (liberalen) schaarden zich aan de zijde der oppositie, daar zij van mening waren, dat het debat, de lucht zou zuiveren. Prof. Carlo Schmidt, de socia listische voorzitter van de com missie van buitenlandse zaken van de Bondsdag, verklaarde Dinsdag tegenover Reuter, dat hij zich zou verzetten tegen elke recrutering van Duitse soldaten voor elk en ger doel dan een collectieve vei lig,'fheid'smacht „welke zowel het Westen als de Sowjet-Unie om vat"1. Hij was van mening, dat Duits land met het enige voordeel van zijn land de afwezigheid van de last der bewapening blij moest zijn en zou het verstandiger van Adenauer gevonden hebben, als deze zich nooit tot speculatie over het onderwerp had laten ver leiden. Te voren had de liberale leider Euier op een partijbijeenkomst verklaard', dat hij herstel wil van de Duitse militaire souvereiniteit. „Wij willen geen huurlingen wor den in vreemde uniformen", zo zeide hij. DE KABINETSRAAD BIJEEN De Kabinetsraad is Dinsdag on der voorzitterschap van Kanselier Adenauer bijeengekomen en heeft zich accoord verklaard met het standpunt van de Kanselier ten aanzien van de eventuële herbe wapening van West-Duitsland'. De Ministers hebben voorts hun goedkeuring gehecht aan het slui ten van een wederzijds accoord tussen West-Duitsland en de Ver. enigde Staten, in het kader van de 3.C.A. Het accoord zal binnen- den voorgelegd. TEGENSPRAAK Een woordvoerder van de Wiest-J>uitse regering heeft het bericht dat het West-Duitse Kabi net de verklaringen van Adenauer terzake van eventuële herbewa pening zou hebben goedgekeurd, tegengesproken. Het Kabinet zou over deze verklaringen nog hele maal niet van gedachten gewis seld hebben. SAS VAN GENT. Bridge Dinsdagavond werd in café „Tï- voldi" te Sas van Gent een compe titiewedstrijd gespeeld tussen Sas van Gent en Hulst. De uitslagen van deze wed strijden waren als volgt: Afd. A: Sas van Gent IHulst H 3720 matchpunten. Afd. B: Sas van Gent IIHulst I 1153 matchpunten. De stand vooor de competitie is nu als volgt: Afd. A: Sas van Gent I 2 200 4 7840 Terneuzen II 2 200 4 7556 Sas van Gent III 2 002 0 49—77 Hulst II 2 002 0 4776 Afd. B: Hulst I 2 110 3 8239 Terneuzen III 2 020 2 6058 Sas van Gent II 2 101 2 63—69 Sac van Gent IV 2 011 1 45—84 Engeland heeft Dinsdag geant woord op de voorstellen, die Ne derland in October j.l. heeft ge daan met betrekking tot de tus sen Nederland en Duitsland han gende economische kwesties, dat er nog steeds geen vredesverdrag WERDEN DE VER. ST ATEN GEWAARSCHUWD De gepensionneerde Amerikaanse brigade-generaal Elliott Thorpe verklaarde in een persgesprek, dat hij het Amerikaanse Min'ste- rie van oorlog 10 dagen vóór de Japanse aanval op Pearl Harbour, welke in de vroege ochtend van de zevende December 1942 plaats vond, waarschuwde, dat de Ja panners voornemens waren de Philippijnen en Hawaï aan te val len. Doch voor zo ver mij hekend is, heeft het Ministerie van Oor log niet op mijn waarschuwing gereageerd", verklaarde hij. Generaal Thorpe deelde verder nog mede, dat hij op het tijdstip dat hij van deze Japanse voorne mens hoorde, als; agent van de geheime dienst van het Ameri kaanse leger op Java werkte. Zijn inlichtingen waren gebaseerd pp de inhoud van een Japanse boodschap, welke door de Neder landse Inlichtingendienst op Java was onderschept en uitgewerkt In verband' met een smokkel handel, die de economische dienst van de centrale recherche te Am sterdam dezer dagen op het spoor kwam, werd Maandag in een per ceel in de Van Speykstraat een onderzoek ingesteld. Aangetrof fen werd een hoeveelheid luxe ar tikelen, zoals armbanden, broches, vulpenhouders, vulpotloden, col liers, reisiklokjes, alles kennelijk van Duits fabrikaat. De goederen, 3 flinke koffers vol, werden in beslag genomen. Aangehouden werden 2 vrouwen, de 25-jarige V. en de 46-jarige Van G. Het onderzoek leidde naar een plaats in het Oosten van het land, waar werden aangehou den een 36-jarige expediteur, een 33-jarige landbouwer, een 46- jarige landbouwer en een 26- jarige koopman, die allen ervan worden verdacht behulpzaam te zijn geweest hij het smokkelen van goederen van Duitslan 1 naar Nederland. Bij één hunner werd o.m. een radiotoestel aangetrof fen, dat juist van Amsterdam was verzonden. Naar de recherche vermoedt met de bedoeling, dit naar Duitsland te smokkelen. Tij dens het onderzoek werd voorts een actentas met bescheiden ge vonden, waaruit zou blijken, dat in die maand November een om zet van ruim 108.000,werd bereikt. Het onderzoek wordt voortgezet. Alle verdachten zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat wordt er de aan-Tnemelijk acht, dat Hongarije zal Een woordvoerder van het Britse ministerie van buiten landse Zaken heeft medege deeld, dat Amerika, Engeland en de Sowjet-Unie op 'n dood punt zijn aangekomen met betrek king tqt een Joegoslavisch ver zoek om interventie. Joego-Sla vië had namelijk verzocht tus senbeide te komen in verband met ,,'n schending van de clau sules voor herstelbetaling in het Joego-Slavisch-Hongaarse vre desverdrag". De volgende stap voor Joego-Slavië en Hongarije zou de vorming van een com missie zijn, die de zaak onder 'n neutrale voorzitter zou behan delen. Aangezien men het aan dacht op gevestigd, dat a.s. Zon dag ter gelegenheid van de voet balwedstrijd NederlandDene marken geen ontheffing van het Zondagsrijverbod zal worden ge geven. weigeren om in een dergelijke commissie zitting te nemen, zou het alternatief zijn de zaak naar het Internationaal Ge rechtshof te Den Haag te ver wijzen. De West-Berlijnse bladen melden Woensdag, dat de Oost- Duitse republiek van plan is alle provinciale regeringen en parlementen in de Sowj et-zone te vervangen door één gecen traliseerd bestuur in Berlijn. De bladen, die bijna hetzelfde bericht geven, zeggen dat vol gens het nieuwe plan een „gou verneur" in iedere provincie zou worden benoemd, die zijn op drachten rechtstreeks uit Ber lijn zou ontvangen. Deze func ties zouden door de huidige provinciale premiers worden vervuld. Zij zijn allen lid van de Socialistische Eenheidspartij (S. E. D.) In officiële Britse kringen te Berlijn hecht men niet te veel waarde aan deze berichten. Het Oost-Duitse departement van Voorlichting weigerde commen taar, doch een vooraanstaande Britse politieke functionaris kentschetste ze als „zeer on waarschijnlijk." Hij wees er op, dat een dergelijk plan radicale wijzigingen in de constitutie van de „Duitser democratische republiek" nodig zou maken. Deze constitutie werd twee maanden geleden aangenomen. Er was geen aanwijzing, dat een dergelijke wijziging op de agen da van het Oost-Duitse parle ment, dat Woensdagmiddag in Oost-Berlijn bijeen zou komen, voorkomt. WIEG MET KIND IN BRAND In; de woning van de familie Wagtmans te St. Willibrord is Maandagmiddag een ongeval ge schied, waardoor het 4 maanden oude dochtertje zwaar gewond werd. Om het bedje van de kleine te verwarmen had de moeder een electrisch strijkijzer, dat op het net was aangesloten, in de wieg gelegd. Zij vergat echter het steeds warmer wordende ijzer toen een paar andere kinderen uit het gezin op straat herrie maakten. De moeder ging naar buiten om een einde aan de ruzie te maken. Bij haar terugkeer in de woning vond zij het bedje van de kleine in brand. Het meisje zelf was zo deerlijk verwond, dat het naar het ziekenhuis te Roosendaal moest worden overgebracht. De toestand is zorgwekkend. met Duitsland tot stand is geko men. Een woordvoerder van het En gelse Ministerie van Buitenlandse Zaken deelde mede, dat het En gelse antwoord is overhandigd aan Jhr. Miichiels van Verduynen, de Nederlandse ambassadeur te Londen. Hij weigerde echter com mentaar te geven op de nota, daar deze, naar hij zeide, eerst in handen van de Nederlandse Rege ring dient te komen. De Nederlandse voorstellen, -welke op 10 October j.l. in de vorm van een memorandum aan de Britse Regering zijn voorge legd, hebben betrekking op kwes ties als de Nederlandse activa in Duitsland, de scheepvaart op de Rijn, het gebruik van de havens van Rotterdam en Antwerpen naast de Duitse havens en de Nederlandse verlangens tegemoet komt. Men merkt in dit verband op, dat de Nederlandse voorstel len in sommige gevallen vermoe delijk verouderd zijn door de een maand geleden te Parijs gehouden besprekingen tussen, de Ministers van Buitenlandse Zaken van En geland, Frankrijk, Amerika en de Benelux-landen, Don Jaimo, Hertog van Sego via, twieede zoon van wijlen ex- Koning Alfonso XIII van Spanje, heeft te Parijs verklaard, dat hij, aangezien hij niet meer doofstom is, overweegt naar de Spaanse troon te pretenderen in plaats van zijn jongere broer Don Juan, Graaf van Barcelona. De Hertog heeft onlangs, op aanraden van zijn jonge Oosten- rrilsse vrouw, een opera-zangeres, een kuur ondergaan van een Ita liaanse specailist. De Hertog had zijn opvolgings rechten in 193'2 opgegeven, omdat hij van zjjn geboorte af doofstom was en ook leed aan de bloeders ziekte (niet stollen van het bloed na bekomen verwonding), de „vloek van de Bourbons". Een jaar daarna zag ook de Prins van Asturië, de oudste zoon van. Al fonso, van zijn opvolgingsrechten af, waardoor Don Juan in aan merking kwam. Kringen, die in nauwe betrek king staan met Don Juan, ver klaren geen belang te hechten aan de verklaring van de Hertog van Segovia. In deze kringen is men van mening, dat de redenen van de afstand van Don Jaime van zijn opvolgingsrechten nog steeds gelden. ct.; minimum per s: 5 regels 60 ct-f immer Bureau v#s ;s namiddags 3 uur. inwoners in Ne- jeg op 1 November zo deelt het sta- etin van het Cen- voor de Statistiek werden 7055 huwe- >n, 18.459 kinderen iarvan 298 onwet- stierven 5714 per- linister van Land- ij en Voedselvoor- edeelt, is het om edenen niet moge gaan tot verlaging van suiker. 5rhandelingen, die n gevoerd met de ,n de Arbeid over rijzen zal ook de van het varkens feit, dat een ge- compensatie door y van de suiker :al blijven, onder- ;sprekingen uitma- skolenbureau deelt e hierna genoemde 5toffenbonnen met 16 December 1949 eid verliezen: rant- „Brandstoffen 11 •49/'50". Rantsoen- indstoffen 6 eenhe- i", rantsoenbonnen jn 1 eenheid 1948/ oenbonnen „Brand- a.s. moeders", ïen moeten uiterlijk ;mber a.s. bij een ïleverancier worden Visser 't Hooft, se- jraal van -de We>:eld_ ferken, heeft op de che conferentie van >n verklaard, dat de eiale revolutie in Azië Christendom ernstig tast" een onvermijde- le was, die het oom- ►orafging. 't Hooft, had in besïo- gespraken, doch vatte a persconferentie zij» sdie van onze tijd i» dverbreide sociale re. r kanaal in het com. eft gevonden", zo zeL kse s.s. „Nikos" haö ,t de stuurinstallatie De sleepboot „Hol de rederij Doeksen lling voer onmiddel- nemen thans, dat d" spoedig na haar ;erugkeerde, omdat tand te groot achtte. bevindt zich onge- km ten Oosten van norgen seinde de it zij door het bre- n sleeptros in gevaar ïn onmiddellijk hulp EN STRAAT 83 ^VERWACHTING d door het K.N.M.I. geldig van Zaterdag- -avond. Vrij koud. 1 bewolkt en plaatse buien, sommige met aeeuw. Zwakke tot id, aanvankelijk tus- i West, later draaiend eliike richtingen. De- its lagere temperatu- steren. lOGWATER- AG 10 DECEMBER. vjn. n.m. 4.29 4.58 5.04 5.33 1 5.54 6.23 Eien delegatie van de federatie van Belgische industriëlen heeft aan de Min.-President van Bel gië, Eyskens, een nota overhan digd over de economische toe stand, waarin, ojn. wordt gezegd, dat deze in lelde-de industriële kringen ais buitengewoon veront te zijn gerat iiceero. ais net par- i lement ze verwerpt, dan zal de regering, van ide Pasundan een zeer moeilijke taak te wachten, terwijl deze verwerping geen be slissende invloed op de atificering in het algemeen", 'aldus Jumhana. OVER DE OVERDRACHT Te iSui aha ja verklaarde de sul- j tan van Djokja, bezwaar te heb- ook de Amerikanen en Engelsen tegen de terugkeer van de Ko ning gekant zijn. Ik heb de am: bassadeur van Groot-Brittannie gesnroken, deze achtte troons afstand noodzakelijk. Ook de ambassadeur der V. S. achtte troonsafstand de enige oplos sing". Met betrekking tot deze bewe ringen van Van Acker verk'aart1 de Koning in zijn verslag het gmitWXKMX, "Tljvrciixit? <3XXII puimui». De betrokken familie :s op de hoogte gesteld. De toestand van de patiënt is gunstig. Indien zich geen verdere gevallen op het laatste deel van de reis zullen voordoen, zal het schip op de nor male datum, vermoedelijk 24 De cember, worden gedebarkeerd De opvarenden zullen in dat 2^val op de gebruikelijke wijze ar hu s worden vervoerd. terdagr.' ItlU'ag. De heer Posthumus (Arb.) ver klaart i an derde postbestelling niet nodig te echten. In het gebruik der Rrjksautomo- bielen moet z.i, wat meer organi satie komen. De Minister van Verkeer en tw.iaat, ''.e heeft- S htzen, zegt at do P "I T. getril M wordt -O i. 'i£ .'jk slacbtc fer r. iken. 2000 Man mi t in mili- tre dienst. De goede krachten meiTj.c geruenten, vat nee ui D.U W.-verband zou gebeuren. Hij betreurt het, dat bij de uit gifte van gronden de jonge hoe ren vaak niet in de gelegenheid gesteld zijn een klein bedrijfje te verwerven, waarop zij hadden ge rekend krachtens hun arbeid in de polder. De kleine boeren moesten z.i. het eerst in aanmetking ko nen bij de uitgifte. e Ministe zal de volgende week -ntwoor; en. ,G 11 DECEMBER. v.m. n.m. Breskens 5.15 5.45 Terneuzen 5.50 6.20 Walsoorden 6.40 7.10 Dec. Opk. und. Opk. Ond. 10 11 12 8.36 8.38 8.39 16.29 16.28 16.28 21.20 22.44 12.34 12.51 13.04

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3