Gemeenteraad van Groede or de suiker ;t verlaagd, 1 Kerknieuws Bim en de ontvoering van Sinterklaas DE RADIO RECHTSZAKEN SPORTNIEUWS Binnenlands Nieuws GERS Agenda Brief van Tsjechische Bisschoppen f- VOETBAL EERSTE KLASSE. West I. Hoe je 't doet... met Mascotte gaat-ie goed!' ZUID I. De uitbarsting van de Etna LANGGEZOCHTE SMOKKE LAAR GEARRESTEERD. uizend inwo- tien millioen !sduur brand-, nbonnen r 't Hooft over nmunisme itoomschip in nood v momische toestand in België ZON- EN MAANSTANDEN ZAAMSLAG- Bevestiging en intrede Ds. G- Jansma. gemeentelijke organen en func tionarissen toe, met wie hij, on der Gods bijstand en zegen, goed hoopte te kunnen samenwer ken. Tevens dankte hij allen, die tot zijn beroeping en bevestiging Na een korte vacature-tijd hadden medegewerkt, en voor van vier maanden heeft de Ned.1 de hartelijkheid en tegemoetko- Herv. Gemeente van Zaamslag mendheid reeds ondervonden, gisteren haar nieuwe predikant, Spreker eindigde met enige Ds. G. Jansma, overgekomen uit woorden tot de gehele gemeen de Groninger gemeente Kan-te, waarbij hij de hoop uitsprak, tens mogen begroeten. dat het in de toekomst zo mocht In de ochtenddienst werd Ds.1 worden, dat gemeente en voor- Jansma bevestigd. Als bevestiger ganger zo zullen zijn als God trad op Ds. J. Scholten van Ter- dat van hen verwacht, neuzen, die tot tekst had geko- Ds. Jansma werd op z«n beurt zen Johannes 1 35—37. Naar toegesproken door de Edelacht- aanleiding hiervan sprak hij bare heer Burgemeester Tnm- over de juiste tussenpositie, die pe, namens de burgerlijke ge- een Bedienaar des Goddelijken j meent© Zaamslag, Woords heeft in te nemen tus sen God en Zijn Gemeente, als Johannes de Doper met uitge strekte arm van zichzelf afwij zend en heenwijzend naar een ander, De Ander, Jezus Christus, het Lam Gods. dat de zonden der wereld wegdraagt. Was de kerk des morgens, on danks de ongunstige weersom standigheden, vrijwel geheel be zet, des namiddags bij de intre de was de kerk overvol. Ds. Jansma had tot tekst ge kozen Lucas 10 2. waarin hij sprak over de noodzakelijkheid van het bidden tot de Heer des oogstes, dat Hij arbeiders in Zijn oogst uitstote, omdat de oogst wel groot is, maar de arbeiders weinige. Na het beëindigen van zijn prediking sprak Ds. Jansma de verschillende kerkelijke en door Ds. Fournier van Oostburg, namens het Classis Bestuur van IJzen- dijke, door Ds. v. d. Vlugt van Terneuzen, namens de Ring Axel, door ouderling De Zeeuw, namens Kerkeraad en Gemeen te, door Pres. Kerkvoogd de Regt namens Kerkvoogden en Nota belen, door de Eerw. heer Heij- boer, als Godsdienstonderwijzer en tenslotte door Ds. Soetekouw van Kloosterzande, als consu lent, die ook liet toezingen Ge zang 263 1. Van harte hopen wij, dat de blijdschap en goede wensen van deze dag en de trouw van God, die niet laat varen het werk Zij ner handen, Ds. en Mevr. Jans ma tot zegen en steun zijn in de hun thans door de Heer der Kerk toevertrouwde Gemeente. HEDEN TERNEUZENLuxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling Ridders van het Zwaard". Concertgebouw: 8 uur: Bioscoopvoorstelling „De fiet sendieven". MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Het stond in de sterren". Torenbouw besproken. Onder leiding van burgemees ter Everaars kwam de raad Vrij dagavond voltallig bijeen. Na vaststelling der notulen werden de ingek. stukken be handeld. Eervol ontslag werd verleend aan de heer J. W. den Hollander, als onderwijzer aan de O. L. school. De Voorzitter deelde mede, dat het niet zeker is, dat een nieuwe 4de leerkracht zal mogen worden benoemd. Het Kon. Wilhelminafonds ter bestrijding der kanker werd een subsidie van V2 cent per inwo ner verleend, terwijl aan de Rei zende Bibliotheek, waarvan ook Groede boeken ontvangt, een bijdrage van 10 per jaar zal ontvangen. De gemeenschappe lijke regeling voor de Centrale Dienst voor bouw- en woning toezicht werd vastgesteld tot 1953. Aan de Chr. School werd voor aanschaffing van 6 nieuwe schoolbanken een voorschot van 373,20 verleend. Na uitkering der oorlogsschade kan dit be drag worden verrekend. Voor de tijd van 3 jaar werden de gemeentegelden tegen dief stal en fraude verzekerd. De torenbrand. De Voorzitter deelde mede, dat de toren voor 105.000 verze kerd was. Twee experts zijn 2 dagen aan-het rekenen geweest om de schade vast te stellen, dat op 55.758 werd begroot. Reeds 9 dagen na deze vaststelling is dit bedrag uitgekeerd geworden hetgeen de Burgemeester aan leiding gaf hiervoor aan de be trokken Maatschappij zijn dank te betuigen. De inmiddels gereed gekomen tekeningen werden goedgekeurd en met medewer- -Wnl brengt- De gezamenlijke Tsjecho-Slo- waakse Bisschoppen hebben op 1?' November de regering in een brief verzocht de nieuwe kertk- wetten af te schaffen en „de af dwinging van onvervulbare voor waarden" te staken, aldus is Za terdag door het Tsjecho-Slowaak- se Episcopaat bekend gemaakt. In de brief, waarin de Bisschop pen een opsomming geven van van bezwaren tegen de nieuwe kerkwetten en hun uitvoering, verklaart het Episcopaat, dat de staat met de wet tot controle van het Godsdienstonderwijs ,,zich ten onrechte de bevoegheid heeft aangemeten om bijvoorbeeld het onderwijs der dogmata te verbie den en lering van ketterijen te be velen." Door te bepalen, dat slechts gesetelijken, die de staat aan vaardbaar acht, hun werkzaam heden mogen uitoefenen, heeft de staat in feite zich het recht tot het ontstaan van geestelijken aan gematigd, aldus de brief De Bisschoppen herhalen, dat zij alleen het recht hebben om de priesters opdrachten te geven. „Alle anders luidende bepalingen zijn ongeldig en zondig; Na de bijeenkomst van de Bis schoppen, waarop de brief werd opgesteld hebben deze een delega tie naar Aartsbisschop Beran ge zonden. De Bisschoppen meldden echter op 24 November, dat de re geringsfunctionarissen de delege- tie niet hebben toegestaan de Aatsbisschop te bezoeken. Naar te Praag bekend gewor den is, heeft de Regering nog niet op de Bisschoppelijke brief De Erge voelde zich wel een beetje schuldig toen hij zag noe oud en eerwaardig Sinterklaas wel was, en vooral toen hij ont- dekte dat de Sint ziek was. Hij besloot daarom, zijn gevangene zu goed te verzorgen als hij maar kon. (Met eigen handen bakte hij knapperige beschuitjes voor hem, die hij met zorg wegsloot voor de grijpgrage handen van Groene Wollie. „Hier is Uw ontbijt, Sint" zei de Ere met een vreemde tril ling in zijn stem, maar met een gezicht alsof alles heel gewoon was. „Hoe de boosheid zich ver momt, zij zal haar gerechte straf niet ontgaan", antwoordde de Sint. „Ik bedoel het heus niet zo kwaad" mompelde de Erge ont hutst. „Dat verwacht ik ook niet" antwoordde Sinterklaas die zijn kalmte alweer had hervonden. „Er is ook geen aanleiding om iets kwaads te bedoelen" .Dank U voor die heerlijke beschuitjes. „De Erge was nu helemaal van zijn' stuk gebracht. Onderwijl zag Bim de motorrijder met de dwerg achterop wegrijden. Snel schreef hij het nummer van de motor op. .-. ,Q l w,,,,r k geantwoord. Het schijnt echter, king van het Prov. bestuur is DINSDAG 6 DEC. HILVERSUM I: 8.30 Nieuws; 8.40 Ochtendblad; 9.00 Weerbv nchtenrichten; 9.03 Gram.; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gram.; 10.40 Voor de kinderen; 11.00 Pia no; 11.30 Voor de zieken; 12.00 Vioolspel; 12.30 Mededelingen, 12.33 Voor het platteland; 12.40 Pianoduo, 13,00 Nieuws;; 13.1" Musetteorkest; 13.45 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Gram.; 16.15 Causerie; 16.30 Sluiting; 17.30 Kinderkoor; 17.45 Rege ringsuitzending; 18.00 Nieuws; 18.15 Pianospel; 18.30 Voor de Ned. strijdkrachten; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Theater beschou wing; 19.20 Fanfare-orkest; 19.43 Gram.; 20.00 Nieuws; 20.05 Actu aliteiten; 20.15 Gev. programma; 21.30 Gram.; 21.45 Buitenlands overzicht; 22.00 Orkestconcer".; 22.30 Kwartet; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 8.30 Nieuws; 8.40 Gram.; 9.00 Weerberichten; 9.03 Gram.;; 9.30 Waterstanden, 9-35 Lichtbaken; 10.00 Voor de kinderen; 10.30 Gram.; 10.40 Schoolradio; 11.00 Voor de vrouw, 11 30 Zang en piano; 11.50 Cause rie; 12.00 Angelus; 12.03 Kou militaire kapel; 12.30 Mededelin gen; 12.33 Kon. militaire kapel; 12.56 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Lunchconic.14.00 Zang en piano: 14.30 Gram.; 15.00 School radio; 15.30 Voor de zieken; 16.30 Sluiting; 17.30 Voor de kinderen; 17.45 Amusementsmuziek; 18.20 Sportpraatje; 18.30 Pop. concert; 19.00 Nieuws; 19.15 Actualiteiten; 19.25 Causerie; 19.40 Blaaskwin- tet; 20.00 Nieuws; 20.05 De gewo ne man; 20.12 Hoorspel met mu ziek; 22,45 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Strijkwartet. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram., 12.30 Weerberichten; 12.32 Zang en piano; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 17.05 Nieuws; 17.15 Gram.; 17.20 Franse les; 17.40 Gram.; 18.25 Causerie; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.3D Gram.; 19.50 Vrije politieke tri bune; 20.00 Hoorspel; 21.30 Gram.; 21.45 Actualiteiten; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 22.50 Nieuws; 22.55 Gram. men er in geslaagd met behulp van Monumentenzorg de mach tiging voor herbouw te verkrij gen. Hierdoor zal spoedig met de herbouw kunnen worden be gonnen, zodat de noodvoorzie ning overbodig is geworden, het geen een besparing medebrengt van ongeveer 6000. De Voorzitter dankte het ge vormde Damescomité, dat het gemeentebestuur een bedrag van 1813,85 ter beschikking kon stellen. De bevolking zag hier voor gaarne iets tastbaars uit gevoerd en heeft men gedacht aan het herstel van het uur werk, eventueel met een ver lichting, en het herstel der luid- klok met stoel. De Voorzitter gaf te kennen, dat ondanks de allerwege on dervonden medewerking, nog vele moeilijkheden zullen moe ten overwonnen worden eer de haan op de toren zal prijken. De begroting 1949 zal worden gewijzigd en met spoed behan deld, waarna Ged. Staten, na goedkeuring hiervan, machti ging zullen verlenen om tot de herbouw van de toren over te gaan. De heren Risseuw en Vermeu len dringen op spoedig herstel aan. De Voorzitter antwoordt, dat, gezien de vlotte medewer king door de betrokken instan ties, hieraan niet behoeft te worden getwijfeld. Besloten wordt aan alle instan ties, die zo krachtdadig steun verleenden, de dank van de ge meente over te brengen. Wethouder Cijsouw was ver bolgen over de raadsverslagen in de verschillende dagbladen, waarin wèl de beschuldigingen inzake laksheid van zijn collega bij de torenbrand werden opge nomen, doch niet melding werd gemaakt, dat de heer Vermeulen zijn excuses had aangeboden en zijn desbetreffende woorden had ingetrokken, toen de bedoelde wethouder verklaard had wel degelijk op het terrein van de brand aanwezig te zijn geweest. Spr. wees op het belang van een objectieve voorlichting. De Voorzitter meende, dat het hier een fopt betrof, die te goe der trouw was gemaakt en wees er tevens op. dat hij nooit be weerd had, dat hij geen goede wethouders had, doch dat zij in de nacht van de brand te be scheiden waren geweest. Zon der hen hierover te beschuldi gen, was de Burgemeester wel wat teleurgesteld geweest. Nu de radio-distributie weder in particuliere handen zal over gaan en een verhoging der bij drage voor de deur staat, voor al voor het platteland, diende de heer Van der Hooft een motie in, waarin verzocht wordt om voor ouden van dagen', zieken en invaliden, voor wie deze verho ging een bezwaar zal zijn, een oplossing te zoeken. Nadat de Voorzitter de raads leden een prettig St. Nicolaas- feest had toegewenst, sloot hij deze vergadering. dat de Regering nog niet tracht alle voorzieningen van de Gods dienstwetten in praktijk te brengen. Zo kon men in Katho lieke en andere Kerkelijke krin gen nog geen geval opnoemen, waarin een geestelijke was uit genodigd de eed van trouw aan het regiem af te leggen. De Bisschoppen verklaren in hun brief antwoord te hebben gekregen van Premier Zapotoc- ky op hun petitie van October, welk de Regering verzocht de Kerkwetten te herzien. De Bisschoppen beklagen zich er over, dat hun petitie veeleer als een „misdaad," dan als een „constitutioneel recht van alle burgers" werd beschouwd. „In dien een culturele strijd ont brandt," aldus de Bisschoppen, „weet de wereld, dat wij hem niet uitgelokt hebben. Wij doen slechts onze heilige plicht. Om wille van de vrede en rust ver zoeken wij de Regering niet lan ger inbreuk te maken op de rechten van God en de bedrei ging te laten varen, dat ge weld zal worden gebruikt om wetten ten uitvoer te leggen, die niet kunnen worden nageko men". 10 JAAR GEVANGENISSTRAF GEËIST TEGEN VROUW DIE POOGDE HAAR MAN TE DODEN De Officier van Justitie bij Arrondissementsrechtbank te As sen eiste een gevangen sstraf van 10 jaar met aftrek tegen de 44- jarige Treintje Engelsman, af komstig uit Rotterdam, die in net voorjaar van 1947 driemaal heeft getracht haar man te Assen, van wie zij thans gescheiden is, van het leven te heroven. Tweemaal deed de vrouw vergif in de medicijn \an haar echtgenoot. Deze po gingen faalden, omdat de man hjj het drinken een onaangename smaak proefde. Enkele dagen later probeerde de vrouw het door de gaskraan in de slaapkamer open te zetten. Ook deze poging leed schipbreuk, doordat D. wakker werd. DT>«d:e reeds ziek was moest zich in een Sanatorium laten verplegen. Van zijn aanwezigheid maakte ie vrouw gebruik om elders een vro lijk leven te leiden. Inmiddels liad hij argwaan gekregen, waar na hij aangifte deed bij de Asser recherche, die erin slaagde de vrouw te Groningen te arresteren. Tijdens de zitting, probeerde ij vol te houden, dat zij niet met voorbedachte rade gehandeld zou hebben, maar later bekende zij de bedoeling te hebben gehad haar man naar het leven te staan. Zij verklaarde in overspannen toe stand geleefd te hebben, ontstaan door de vele zorgen welke op haar schouders rustten, omdat de zaak van haar man niet floreerde en zij door zijn ziekte voor alles moest zorgen. In zijn requisitoir legde de Of ficier van Justitie er de nadruk op, dat, naar zijn overtuiging, cie pogingen met voorbedachte rade werden gepleegd en dat de vrouw, zoals ook het psychiatrisch rap port concludeerde, volkomen toe rekeningsvatbaar geacht moe' worden. Hij eiste daarom li) jaar gevangenisstraf met aftrek. Uitspraak op 16 December. Oostburg 2—Hoofdplaat 2 12; Sluiskil 2Corn Boys 2 12; Aardenburg 2Steen 2 4—2. Derde klasse C PSK 2Zuiddorpe 2 21; Hontenisse 4Clinge 3 41. SluiskilCorn Boys 13- Onder grote belangstelling speelden gistermiddag Sluiskil en Corn Boys een zeer matige wedstrijd, welke tenslotte ein digde in een verdiende overwin ning voor de gasten. Gezegd moet worden dat het de thuis club in deze wedstrijd niet heeft meegezeten, doch het tekort aan uithoudingsvermogen van Sluiskil kwam in het tweede ge deelte van de tweede helft zo duidelijk aan het licht, dat de Sassenaren een kleine overwin ning volkomen verdienden. Met medewerking van de har- dê wind domineerde Corn Boris in de eerste helft. De Sluiskil- verdediging had handen vol werk en met behulp van Vrouwe Fortuna gelukte het meerdere malen hachelijke situaties ten koste van een corner af te wen den. Toch kwam 10 minuten voor de rust het eerste doelpunt toen 11a een vrije trap Sluiskil's invaller-doelman de ingescho ten bal voor de voeten van Van de Berg stompte, die onverbid delijk deze fout afstrafte (01). DE WEST-DUITSE PRESIDENT OVER DE GRENSCORRECTIES Het Bureau van de West-Duit se President Heuss heeft ont kend, dat de President de cor recties van de Nederlands-Duit se grens „zonder feitelijke be tekenis" genoemd heeft. De President heeft de „an nexaties" van Duits gebied langs de grens „onbegrijpelijk" ge noemd, omdat zij politieke en psychologische wrijving veroor zaakten, aldus het communiqué. Er werd aan toegevoegd, dat President Heuss van mening was, dat de grenswijzigingen Europees begrip bemoeilijkten. ADOSparta 21Blauw WitKFC 61Feyenoord Haarlem 11. Direct hierna volgde een ver woed aanvallen van Corn Boys om de voorsprong te vergroten, maar pas in de laatste minuut van de eerste helft liet de Sluis kildoelman zich voor een twee de maal verschalken, nadat de linksachter foutief een hoge bal wegwerkte en wederom Van de Berg in staat gesteld werd te doelpunten (02). Na de thee waren de rollen aanvankelijk omgekeerd. Een voortdurend aanvallen van Sluis bracht de Corn Boys-ver dediging in moeilijkheden. Toch wist de prima doelman der gas ten diverse schoten van afstand goed te keren, maar na onge veer 10 min. moest hij zwich ten voor een op 25 meter ge nomen vrije schop, welke via de onderkant van de bovenlat in 't net verdween. Aangemoedigd door dit succes volgde 'n storm loop op het C.B.-doel, doch de schoten waren te slecht gericht; alleen een schot van Motoach op de bovenkant van de lat ver diend vermelding. Langzaam aan verslapte de druk van Sluis kil. Toen na ongeveer 'n 25 mi nuten spelen Van de Berg we derom profiteerde van een fout in de Sluiskil-verdediging, was de strijd beslist. De laatste 10 minuten gaf een gelijkopgaande strijd te zien, waarbij geen der beide ploegen kans zag veran dering iri de stand te brengen. De politie te Rio de Janeiro heeft, na ontvangst van inlichtin gen uit Zwitserland, een bende achterhaald, waarvan de leiding ergens in Duitsland zou zetelen en die zich sedert 1947 zou bezig houden met het vervaardigen van valse Britse vijf- en Wen pond Volgens nog onbevestigde mededelingen zou de 45-jarige testpiloot Eugene F. May er in geslaagd zijn met een „Skyroc ket" van de Amerikaanse vloot, op niet meer dan tien meter hoog te vliegend, een snelheid van tus sen de 1196 en 1280 kilmeter per uur te bereiken, waarmede hij de „geluidsdrempel"' overwonnen zou hebben. West II. 't Gooi—DWS 3—0; SVV— Volewijckers 23. Oost. HeraclesAGOVV 11En schedeZwolse Boys 12. Zuid II. TSC—Willem II 1—0. Tweede Klasse B. Internos—RKTW 3—4; Al lianceVlissingen 10; Hero Baronie 01; SETGoes 01. Derde Klasse D. Steenbergen—ODIO 00; RCSMOC 2—2; BSC—Nieuw Borgvliet 35; MetoMiddel burg 10. Derde Klasse E. Oostburg.Hoofdplaat 30; ClingeHontenisse 40; Sluis kilCorn Boys 13; Aarden burgSteen 11. Vierde Klasse G. EMMSchoondijke 61. Reserve 2e Klasse D. Axel 2—RCS 2 6—1. ONDERAFDELING ZEELAND. Eerste Klasse B. DSW—Graauw 12 wacht—Red Star 70; De uitbarsting van de Etna, die men aanvankelijk van korte duur waande, is nu reeds 36 uur aan de gang. Er bestaat gevaar voor het dorpje Bronte. De lava vordert slechts 1 km 'per uur over een front van 400 meter. De snelheid van de lava stroom nam af, nadat een bosje was vernield. De stroom heeft zich toen gesplitst en loopt nu in een klein dal, oo 6 km van Bronte, dat eerst dient gevuld te zijn, vóór de stroom verder kan. In Catania, op de helling van de Etna, valt reeds sedert twee dagen een fijne stofregen. 's Avonds rijden lange rijen auto's naar de omliggende hoog ten, waar de talrijke kijklusti- gen het scJwmwspel gadeslaan van de gloeiende stroom, die zich door de duisternis voort beweegt en de reusachtige vlam men, die opschieten uit de ge vormde kraters. De snelheid, waarmede de lava uit de Etna stroomt, begon Zon dagochtend kleiner te worden en bedroeg nog slechts 800 me ter per uur. Aanvankelijk was zij 1600 meter per uur. De stroom komt de WWestelijke helling af in de richting van de dorpen Bronte en Moletto. De dorpelin gen slaan op veilige afstand het schouwspel gade, biddend, dat hun huizen gespaard mogen blijven. Een boerderij op 7 km afstand van Bronte is gister ochtend door de lavastroom ver klaarde: „Het was alsof een slang en konijn verzwolg." Eerst leek het, alsof de muren de lava tegenhielden, maar zij scheur den spoedig. Een wolk stof en rook steeg op en daarna was nog slechts de machtige lava stroom te zien." De lava, die uit vijf openingen naar buiten stroomt, is nog 3 km van een brede kloof, die haar, naar men hoopt, zal tegen houden totdat het vloeien op houdt, maar als deze hindernis spoedig door de lava genomen wordt, zijn de dorpen verloren. Als de stroomsnelheid blijft ver minderen, is er hoop, dat de dorpen behouden zullen blijven, zo wordt van de observatiepos ten bericht. Koe- PSK Zuidzande 60 Reserve Eerste klasse B Clinge 2Hontenisse 2 31; VjAI.SE BANKBILJETTEN. Te Dedemsvaart zijn enkele val se zilverbons van 1,in beslag genomen. De biljetten waren ge vouwen, zodat het bedrog eerst later werd: ontdekt. De gulden briefjes waren zeer onnauwkeurig nagemaakt. e Ambtenaren van de douane recherchedienst hébben, in samen werking met de plaatselijke doua ne, Vrijdag- in zijn woning in Am sterdam-West gearresteerd de 50- jarige G. ten C„ die reeds gerui me tijd werd gezocht. Deze man, zo werd ons door bovengenoemde dienst medegedeeld, wordt be schouwd als „de smoktkelkoning van Amsterdam'", omdat „hij er in de loop van de tijd in was ge slaagd kleine smokkelgroepen te doen verdwijnen en de leden daar van in zijn dienst te nemen." Hij wist zich geruime tijd op de ach tergrond te houden en uit de han den te blijven van de opsporings diensten. Op een van zijn depot-adressen, aan de Da Costakade, werden Vrijdag bij huiszoeking 320 Zwit serse horloges, waaronder een groot aantal gouden, gevonden. Een gedeelte was verborgen in de uitzet van de dochter des hui zes. In de woning van C. werd eveneens een huiszoeking ver richt en een bedrag aan contan ten van ongeveer een halve ton, alsmede enige honderden effec ten-coupons werden in beslag ge nomen. Tijdens de huiszoeking wierp een der aanwezigen een aantal horloges over een schut ting in een tuin. Ook deze zijn in beslag genomen. Het onderzoek wordt voortgezet. ONDERWIJZERES AANGERAND. Vrijdagavond omstreeks half 8, is de onderwijzeres mej. G. v. V., uit 'Dedemsvaart, verbonden aan de bijzondere school te Zuidwolde (Dr.) door een tot nu toe onbe kend' gebleven persoon aangerand nabij de rivier de Reest te De demsvaart. De onderwijzeres ver weerde zich dapper en riep om hulp. Dit had tot gevolg, dat de aanrander de vlucht nam. De po litie stelt een onderzoek in. t-; minimum per 5 regels 60 ct-§ imer Bureau va» namiddags 3 uur. nwoners in Ne- g op 1 November :o deelt het sta in van het Cen- oor de Statistiek erden 7055 huwe- 18.459 kinderen rvan 298 onwet- ierven 5714 per- lister van Land en Voedselvoor- eelt, is het om enen niet moge- lan tot verlaging in suiker, handelingen, die gevoerd met de de Arbeid over |zen zal ook de an het varkens- 'eit, dat een ge- >mpensatie door van de suiker 1 blijven, onder- prekingen uitma- olenbureau deelt hierna genoemde offenbonnen met L6 December 1949 d verliezen; rant- „Brandstoffen 11 9/'50". Rantsoen- Ldstoffen 6 eenhe- rantsoenbonner, 1 1 eenheid 1948/ mbonnen „Brand- i.s. moeders", n moeten uiterlijk iber a.s. bij een everancier worden Visser 't Hooft, se- aal van de We>:eld_ rken, heeft op de ie conferentie van verklaard, dat de ale revolutie in Azië hristendom ernstig st" een onvermijde. was, die het ooro- rafgimg. Hooft, had in beslo- -.sproken, doch vatte persconferentie zijn 0 ie van onze tijd i* rerbreide sociale re. kanaal in het cam- t gevonden", zo zet ie s.s. „Nikos" hafl de stuurinstallatie De sleepboot „Hol de rederij Doeksen mg voer onmiddel- ;men thans, dat spoedig na haar rugkeerde, omdat ,nd te groot achtte, bevindt zich onge in ten Oosten van irgen seinde de zij door het bre- sleeptros in gevaar onmiddellijk hulp TRAAT 83 VERWACHTING door het K.N.M.L eldig van Zaterdag avond. 'rij koud. bewolkt en plaatse- >uien, sommige met eeuw. Zwakke tot 1, aanvankelijk tus- West, later draaiend lijke richtingen. De- s lagere temperatu- eren. OGWATER. G 10 DECEMBER. v.m. n.m. 4.29 4.58 5.04 5.33 5.54 6.23 Een delegatie van de federatie van Belgische industriëlen heeft aan de Mi n .-President van Bel gië, Eyskens, een nota overhan digd over de economische toe stand, waarin om. wordt gezegd, d at deze in leider de industriële kringen ais buitengewoon veronl lement ze verwerpt, aan regering van de Pasundan een zeer moeilijke taak te wachten, terwijl deze verwerping geen be. slissende invloed op de atificering in het algemeen", -aldus Jumhana. sultan van djokja OVER DE OVERDRACHT Te Suiahaja verklaarde de sul tan van Djokja, bezwaar te heb- ook de Amerikanen en Engelsen tegen de terugkeer van de Ko ning gekant zijn. Ik heb de am bassadeur van Groot-Brittannie gesDroken, deze achtte troons afstand noodzakelijk. Ook de ambassadeur der V. S. achtte troonsafstand de enige oplos sing". Met betrekking tot deze bewe ringen van Van Acker verk'aart de Koning in zijn verlag het De betrokken familie 's op de hoogte gesteld. De toestand van de patiënt is gunstig. Indien zich geen verdere gevallen op het laatste deel van de reis zullen voordoen, zal het schip op de nor. male datum, vermoedelijk 24 De cember, worden gedebarkeerd De opvarenden zullen in dat 'val op de gebruikelijke wijze ar hu s worden vervoerd. De heer Posthumus (/rrb.) ver klaart t en derde postbestelling niet nodig te achten. In het gebruik der Rijksautomo bielen moet z.i. wat meer organi satie komen. De Minister van Verkeer en irstaat, e heëk S.iitzen, zegt at de PTT. getracht wordt ig .ijk slachtf fer Lken. 200U Man mo ;t in rmh- u-e dienst. De goede krachten D.U.W.-verband zou gebeuren. Hij betreurt het, dat bij de uit gifte van gronden de jonge boe ren vaak niet in de gelegenheid gesteld zijn een klein bedrijfje te verwerven, waarop zij hadden ge- lekend krachtens hun arbeid in de I polder. De kleine hoerer. moesten z.i. het eerst in aanmerking ko- j iien bij de u'tgifte. e Ministi - zal de volgende week antwooi en. Breskens Terneuzen Walsoorden f 11 DECEMBER. v.m. n.m. 5.15 5.45 5.50 6.20 6.40 7.10 Dec. Opk. und. Opk. Ond. 10 8.36 16.29 21.20 12.34 11 8.38 16.28 22.44 12.51 12 8.39 16.28 13.04

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3