Nadere regeling schadeloosstelling van leden der Tweede Kamer Drogisterij YanDoE „Laat i UIT DE PROVINCIE Harten-Drie K. L. M.-vliegtuig in botsing met wilde eenden Automeblllsten voor gladde past op wegen ©ocumantsmokkel met Leen- en pachtvliegtuigen Zijn geliefkoosde bezigheid Koninklijk gezin woonde voorstelling bij van Taptoe Altijd tot Uw dienst bereid De inzending van onze Luilckkerleu prijsvraag sluit op 6 December l "I H Bovenweg 49 Bij de Tweede Kamer is inge diend het wetsontwerp tot na dere regeling van de schade loosstelling van de leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. Aan de Memorie van Toelich ting is het volgende ontleend. De schadeloosstelling van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, in 1947 op ƒ6000 gebracht, blijkt mede in verband met de niet onbelang rijke. uit het Kamerlidmaat schap voortvloeiende, kosten niet voldoende te zijn. In verband met de gestage groei der werkzaamheden van de leden van de Tweede Kamer zijn de bureaukosten en de uit gaven voor administratieve hulp niet onbelangrijk in omvang toegenomen. Het peil dier kos ten zelf is evenzeer aanmerke- iifjk gestegen, ten gevolge waar van deze een aanzienlijk hoger gedeelte van de schadeloosstel ling opeisen, dan vroeger het geval was. Een verhoging van de schade loosstelling komt de regering meer gewenst voor dan invoe ring van portvrijdom voor cor respondentie, met het Kamer lidmaatschap samenhangende, en toekenning van een vergoe ding voor telefoonkosten. Behalve bovenbedoelde kosten moeten onderscheidene Kamer leden belangrijke uitgaven doen Van een vlucht wilde eenden is één exemplaar in botsing geko men met een K.L.M.-vliegtuig. De eend raakte een vleugel van het toestel, dat een deuk ontving ter grootte van een voetbal. Toen dit geschiedde, bevond het toestel zich op een afstand van 120 kilo meter van de vertrekplaats New- York. De gezagvoerder van het toestel besloot, temeer daar hij eerst een kort traject had afge legd, veiligheidshalve naar New- York terug te vliegen. Het K-L.M.-toestel had tien pas sagiers aan boord. Het was uit Amsterdam en via New-York op weg naar Curacao. De K. N. A. C. waarschuwt de automobilisten voor de kans, die in deze tijd van het jaar bestaat voor plotseling opkomende ge varen voor gladde wegen. Meestal zijn die gevaren het grootst in de morgenuren op plaatsen, waar het mistig is of geweest is, en een temperatuur van even onder het vriespunt gladheid kan veroorzaken. In die gevallen doet men verstan dig zijn snelheid te verminderen en alles te vermijden dat rem men noodzakelijk maakt. Daarbij zullen ook voetgangers en wielrijders rekening met het snelverkeer moeten houden en dit niet moeten noodzaken plot seling te remmen. Een voormalige Amerikaanse legerofficier, die zich Jordan noemt en verklaart comman dant geweest te zijn van het vliegveld Great Falls, vanwaar de leen- en pachtvliegtuigen naar Rusland vertrokken, heeft in een radio-interview verklaard dat de Russischb koeriers met deze vliegtuigen geheime Ame rikaanse doumenten, waaron der atoomgeheimen, naar Rus land brachten. In de lente van 1944 had hij wantrouwend geworden door de steeds grotere bagage van de Russische koeriers de vlieg tuigen doorzocht en grote aan tallen zeer geheime Amerikaan se documenten gevonden. De vertrouwensman van Roo sevelt, Harry Hopkins, die hij zou hebben opgebeld, zou hem hebben opgedragen zijn bevin dingen voor iedereen strikt ge heim te houden. De democratische Senator Mc Mahon, voorzitter van de Con grescommissie voor atoomener gie, heeft verklaard, de staf van de commissie verzocht te heb ben om een onderzoek in te stellen naar de juistheid van de verklaring van Jordan. voor verblijfkosten. Ook deze uitgaven zijn de laatste jaren sterk gestegen. De noodzakelijke verblijfkos ten, welke de leden, woonachtig op een afstand van meer dan 25 km van 's Gravenhage, zich jaarlijks toor het Kamerlid maatschap moeten getroosten, leggen op een belangrijk deel van de schadeloosstelling be slag. Ten einde meer tegemoet te komen aan het bezwaar, dat de financiële gevolgen een belet sel zouden vormen voor het ver- vervullen van het lidmaatschap van de Tweede Kamer, heeft de Regering gemeend te moeten voorstellen het bedrag der scha deloossteling te verhogen. Aangezien de kosten voor ver blijf in het algemeen hoger zul len zijn, naarmate de afstand tussen 's Gravenhage en de woonplaats groter is, ware in het bedrag der schadeloosstel ling enige differentiatie te bren gen op basis van een zone-in deling in dier voege, dat de schadeloosstelling voor de leden, woonachtig .te 's Gravenhage of in de nabijheid daarvan, wordt gesteld op 7200, voor de leden woonachtig op een af stand van meer dan 25 km, doch minder dan 75 km van 's Gra venhage, op 7800 en voor de overige leden op 8400. Aangetekend zij nog, dat geen wijziging van de thans gelden de pensioenbedragen is voorge steld, omdat het voorstel tot verhoging van de schadeloos stelling gebaseerd is op de uit gaven. welke aan de uitoefe ning van het Kamerlidmaat schap zijn verbonden. De 68-jarige graaf Felix von Liuckner, in de eerste wereldoor log een van Du tslands vooraan staande commandanten, van ka perschepen, heeft hij zijn aan komst te jNew York, waar hij „oude vrienden wil bezoeken", een telefoonboek in 16 stukken ge scheurd om te laten zien hoe sterk hij nog is. Het verscheuren van telefoon boeken is één van de d ngen, die hij als tijdpassering het liefst doet. Europa vrijer te maken een ver- ke eerde methode is om de econo mische problemen van Europa op te lossen. Naar zijn mening moeten eerst de betalingsmoeilijkheden (,\er\vonnen worden, alvorens de invoer kan worden verhoogd. Prinsesjes 'n pop in Zuid-Franse klederdracht aanbood. Daarna werden Willy Walden en Plet Mayselaar aan de Koningin voor gesteld. De Koningin onderhield zich enige tijd met die twee ac teurs. Nadat de Koninklijke gas ten na afloop der voorstelling ver trokken waren werdlen twee schil derijtjes, ten bate van Pro Juven- tute verloot, welke vervaardigd waren door de Prinsesjes Beatrix en Irene. KROKODIL VALT VROUW AAN Twee Indonesische bewoners van Kampong Golam nabij Te- bingtinggl hebben een gevecht op leven en dood gevoerd met 'n gro te krokodil, die een vrouw aan viel toen zij water bij de rivier wilde halen. De vrouw en een man liepen ernstige verwondingen op. De krokodil dolf echter ten slotte het onderspit. VREEMD GEVAL Onder de naturellen in een reservaat nabij Kaapstad bevindt zich een 13-jarige blanke jongen, die blond haar heeft. Hij staat bekend als Maboelwana, wat „kleine Hol lander" betekent. Een gepensionineerde natu- rellenvrouw, bij wie de jon gen woont, zweert, dat hij haar zoon is. Zij verklaart, dat haar man woedend was, toen zij een blanke baby ter wereld bracht. Hij wilde van haar scheiden doch stierf voor de scheiding' kon worden uitgesproken. De Zuid-Afrikaanse Rege ring heeft een onderzoek in gesteld, maar kon geen be wijzen vinden tegen het ouderschap van de vrouw. UITBREIDING VLOOT BOOT DIENSTEN IN ZEELAND. Op 10 December a.s. zal de vloot der Provinciale bootdien sten in Zeeland wederom wor den uitgebreid. Ditmaal met de ferryboot „Prins Hendrik." De „Prins Hendrik" werd ge bouwd in 1933 en heeft in de Meidagen van 1940 een werk zaam aandeel gehad in het ver voer van de Franse hulptroepen naar en van de Zeeuwse eilan den. Bij de terugtocht dier troe pen heeft men het schip bij Breskens laten zinken. Enige tijd daarna werd het schip ge licht en daar een grondig her stel noodzakelijk was, heeft men het aan de nieuwe eisen van het vervoer aangepast en 10 meter verlengd. Tijdens de bezetting moest hieraan reeds worden gewerkt, maar het hèrstel is toen zoveel mogelijk getraineerd. Vandaar, dat de vernieuwde „Prins Hen drik" eerst medio September '48 zijn proeftocht maakte. Toen bleek echter, dat de machines ernstiger hadden geleden van het verblijf onder water, dan men had gedacht. Ook deze zijn thans grondig hersteld, zodat een vrijwel nieuw schip a.s. Za terdag aan de Provincie Zeeland zal worden overgedragen. zijn gevolg afscheid moest ne men. Twee paren, met verwilder de blik en nauwelijks in staat om te staan, hebben Zaterdag te Frankfort een nieuw Duits record voor „Marathon''-dansen geves tigd. De paren hadden in elf da gen 246% uur gedanst. Vrijdagavond hebben H.M. de Koningin en Prins Bernhard, ver gezeld van de beide oudste Prin sesjes, Beatrix en Irene, in Grand Theater Gooiland te Hilversum een weldadigheidsvoorstelling bij gewoond van Renée Sleeswijks Nederlandse revue „Taptoe", met Snip en Snap, ten bate van „Pro Juventute". Bij aankomst werden de Ko ninklijke gasten in de hall ont vangen door de burgemeester van I Hilversum Mr. J. A. G. M van Hellenberg Hubar, Mr. J. C. Ba ron Baud en Renée Sleeswijk. In de pauze begaven de Hoge Gasten zich naar de foyer, waar een lid van een gezelschap Zuid-Fransen, dat voor touristische doeleinden een reis door ons land maakt, mademoiselle Farina, uit Nice, de (Three of Hearts) Een vrolijke geschiedenis, van Berta Ruck Vertaald door F. van Velsen 48) (Nadruk verboden). En daarom ging zij door hem nog verder van zich te verwijde ren, hem nog meer te trotseren, door hem aan haar nieuwe ver loofde te verraden. 't Was op die avond van het cfficierembal. Je weet wel een tijd geleden; alles lijlkt zo lang gele den, sinds de oorlog is uitgebro ken. Je herinnert je toch het of- ficierenibal nog wel?" „Ja zeker'', zei hij en nu was plotseling zijn belangstelling wak ker geschud. Het officierenbal! Hij had reden genoeg om zich die avond te herinneren. Hij was gloeiend nieuwsgierig iets nieuws betreffende het gedrag van het lui tenant je bij die gelegenheid te horen. Hij (Hunter) had ge meend, dat zijn mengsel doel had gemist, om de slungel abnormaal te maken. Zou er toch iets ge beurt zijn? „Op het officierenbal?" her haalde hij, „en vroeg die Somers TERNEUZEN. St. Nicolaas op schoolbezoek. Hedenmiddag zal St. Nicolaas zijn jaarlijks bezoek brengen aan de Openbare Scholen te Terneuzen. Deze feestelijke gebeurtenis, welke de jeugd al weken tevoren met spanning tegemoetziet, draagt dit jaar 'n bijzonder ca chet. De Spaanse Heilige viert van daag in de Terneuzense scholen n.l. zijn zilveren Sinterklaas-ju bileum. Een uniek feit, dat stel lig vermelding en waardering verdient. St. Nicolaas bij de K-A-B.-jeugd. Zondagmiddag arriveerde in het Patronaatsgebouw alhier voor de kinderen der leden der K.A.B. St. Nicolaas met zijn zwarte Pieten. Begroet door de kinderen met St. Nicolaasliederen liet de Kin dervriend tal van kinderen bij zich komen en prees hij de vlij tige en vermaand de ondeugen de kinderen, want hij bleek zeer goed op de hoogte te zijn. Maar het was feest in 't Patronaat en met milde hand werden tenslot te alle kinderen met geschenk- js en lekkernijen bedacht, zo dat het voor allen nog veel te vroeg was toen St. Nicolaas met Tijdens de vaart naar Ant werpen is Woensdag j.l. ter hoogte van Hoedekenskerke de le machinist van het Panamees stoomschip „Teilla Maris" over boord gesprongen en vrdronken. Gemeentelijke Badinrichting In de maand November 1949 werd de gemeentelijke Badinrich ting door totaal 3092 personen bezocht, die er onder behaaglijke temperatuur een heerlijk verfris send had namen. AXEL. Dodelijk ongeval- Vrijdag in de vooravond had alhier een tragisch ongeval plaats. Een sedert korte tijd te Axel gevestigde 83-jarige oude heer A. Sm. (voorheen woonachtig te Hulst) kwam aan de Kinderdijk uit de richting van pension „Zo- merlust", alwaar hij de weg wil de oversteken, niet bemerkende dat een luxe-wagen van de Fa Visser uit Terneuzen, naderde. De chauffeur kon blijkbaar een aanrijding niet voorkomen en 't gevolg was, dat het slachtoffer, verwond aan hoofd en henen in deerniswekkende toestand moest worden opgenomen. Na eerste medische hulp van dok ter Schiltman werd de voorbeel dig krasse grijsaard naar het R.K. Ziekenhuis te Sluiskil ver voerd, waar hij tengevolge van bloedverlies en kwetsuren spoe dig na opname is bezweken. Niwin Kerstpakkettenactie- Ditmaal bracht de Kerst-pak- kettenactie hier ter plaatse een bedrag op van 530. St. Nicolaasfeest Bond van Plattelandsvrouwen Afd. Axel- Op Vrijdag 2 December arri veerde in het Centrum te Axel de Goede Sint met zwarte Piet, om de kinderen van de leden van de Bond van Plattelands vrouwen, die hiervoor door het Bestuur waren uitgenodigd, te bezoeken. De stemming zat er al direct in, toen enkele meisjes met be geleiding van accordeonmuziek Sint Nicolaasversjes zongen. Daarna las de Presidente een kort Sint Nicolaasverhaaltje voor en werden er spelletjes ge daan. Het was een genot al die blije stralende kindergezichtjes t6 zien. Bij de aankomst van de Sint en Pieterbaas, werden deze be groet door samenzang van het bekende: Komt nu binnen Sin terklaasje en welko^i geheten Het hoogtepunt werd bereikt toen Sint zeide, dat hij voor alle kinderen iets had meegebracht en hij met het uitdelen der pak jes begon. Enkelen vroeg hij een versje voor hem te zingen, aan anderen vroeg hij iets anders. Ook het Bestuur werd met n pakje bedacht. Daarna strooide de Sint met milde hand peper noten door de zaal, geholpen door zijn knecht. Het was een grabbelen van je welste. Het was een fijne middag, zo'n middag waar èn kinderen èn grbten nog lang van kunnen nagenieten. Er werd op choco lademelk en speculaas getrac- teerd, een banketletter gratis verloot, waarop Sint de winna res verzocht voor hem te zingen en ja ook deze moeder zong de goede Sint toe. Onder luid gejuich vertrok de Sint en zijn knecht weer en hii sprak hierbij de wens uit: tot volgend jaar. Het bestuur kan met voldoe ning terugzien op deze goed ge slaagde, blije Sint Nicolaasmid- dag. Een 20Ö-tal dames woonden dit kinderfeest bij, waarop wij zelfs kinderen uit Overslag za gen. Reprise Uitvoering van „Concordia." De tweede uitvoering van het 'n Wespennest" is voor „Concor dia" een nog groter succs ge worden. Ook de verloting werd een bijzondere attractie, daar als eerste prijs een big van eni ge weken was uitgeloofd. Begrij pelijkerwijs bestond er dan ook buitengewone animo voor deze verder uit nog ruim 40 andere prijzen bestemde tombola, zodat de penningmeester wel een ge slaagde balans zal kunnen op maken van deze avonden. Naar wij vrnemen zal door het toneel-ensemble van Concordia in het voorjaar weer een uit voering ten bate van het instru mentenfonds geven. GOES. Installatie Gemeentesecretaris. De heer B. Burger, oud-amb- i spel van vacantiegeneugten Verdronken. 1<3 „nor Oor door de Presidente. tenaar te Terneuzen en voor heen secretaris der gemeente 's Heer Arendskerke, werd Vrij dag geïnstalleerd als gemeente secretaris van Goes. Burgemees ter Ten Kate sprak de nieuwe functionaris in hartelijke be woordingen toe en wees er op, dat hem in een snel groeiende gemeente als Goes geen lichte taak wachtte. Hij hoopte, dat de. heer Burger, die op nog jeugdige leeftijd een uitmuntend ambte naar als de heer Van Ballegoyen de Jong was, zal moeten vervan gen, tegen die taak opgewassen zal zijn en zegde hem volle me dewerking toe. Namens de raad sprak het oudste lid, de heer R. Zuidema De heer Burger dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en gaf de verzekering, dat hij zijn beste krachten aan de stad Goes zal geven. HULST. Vergadering V-V-V. In een goed bezochte verga dering, welke onder leiding stond van de heer E. Th. Locke- feer, heeft de V.V.V. te Hulst een reorganisatie van het bestuur tot stand gebracht, die vertrou wen geeft voor de toekomst. De heer E. Th. Lockefeer, die plaats wilde maken voor jonge ren, zag zich bij acclamatie tot ere-voorzitter benoemd. In het dagelijks bestuur wer den gekozen de heren J. Loof, voorzitter; J. van Denderen, se cretaris; J. van Heuckelom, penningmeester; L. de Jong, Öe voorzitter eh R. Wilking, 2e se cretaris. In een volgende vergadering zal het bestuur worden gecom pleteerd. Solistenconcours- Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, zal het Solisten-con cours vanwege de Bond van Mu ziekverenigingen in Zeeuws Vlaanderen op Zaterdag 28 Ja nuari a.s. plaats vinden te Hulst. De deelname is vrij, doch de indeling zaL geschieden naar de aard van het gekozen num mer. SAS VAN GENT. St- Nicolaas op bezoek. Zaterdagmiddag bracht St. Nicolaas vergezeld van 6 zwarte Pieten een bezoek aan Sas van Gent. Omstreeks 3 uur kwam de Goede Sint aan de Oostkade per boot van de Koninklijke Mare chaussee aan. Aldaar werd de Sint opgewacht door een talrijke schare kinderen. Ook het mu ziekgezelschap „De Verenigde Vrienden" wachtte de Sint op onder het spelen van Sinter klaasliedjes. Toen de Sint aan wal stapte, werd hij verwelkomd door de burgemeester en talrijke andere autoriteiten. Op een prachtige schimmel werd hierna een tocht door de gemeente gemaakt. Drukte bij Superfosfaatfabriek- Vorige week was er aan de loskade van de superfosfaatfa briek een grote drukte, doordat twee grote Nederlandse zeeboten in lossing lagen; het stoomschip Hilversum met een lading pyriet en het stoomschip Noordwijk met een lading fosfaat. VLISSINGEN. Looddienst wegens storm gestaakt- Sinds Zaterdagochtend 9 uur zijn de loodsdiensten buiten Vlis- singen gestaakt in verband met de storm. Nadat de loodsdienst in de Wielingen reeds Zaterdagmor gen om 9 uur wegens storm ge staakt moest worden, werd in de nacht van Zaterdag op Zon dag ook de dienst in het Oost gat ter hoogte van Westkapelle beëindigd. Recreatiecentrum de meisjes zo maar bij bosjes ten huwelijk?" „Niet bij bosjes", zei Nora. Maar iik weet toch, dat het er „Drié" lag reeds op het puntje van haar tong, maar won der boven wonder bedwong zij zich! „Hoeveel waren het er wel?" vroeg d)e officier van gezondheid niet op de man af zou vragen: glimlachend, doch popelend van nieuwsgierigheid. „Zes?" „Zes weet ik er niet", zei Nora met een poging om onverschillig te doen. „Maar je weet zo goed als iedereen, dat hij zich op het bal met miss Gansenhurst ver loofde; zij heeft het overal rond gebazuind." „Dat heb ik gehoord. Broeinest van kwaadsprekerij, zo'n klein stadje" mompelde de officier van gezondheid met een blik naar het leien diak van de kathedraal. „Jawel, maar miss Gansenhurst was niet het enige meisje." „Weet je dat zeker?" „Ja hoor", zei Nora en zij slin gerde de gasspriet over de heg. ,,Wie waren die andere meisjes dan?" „Ik weet ik Ik mag het eigenlijk niet zeggen." „Heb je het hun dan beloofd?" „Neen." „Nu zeg het me dan maar", vleide kapitein Hunter. „Of weet je het sioms zelf niet?" „Ja zeker, weet ik het", ver klaarde Nora. „Was het soms glimlachte hij. Voor hij het volgende woord had kunnen zeggen, greep Nora een vreselijke schrik aan, dat hij ,,Was het soms mijn Nora?" Enigszins in het nauw gedre ven, flapte zij er in één adem uit: „Het was een meisje, dat ik heel goed ken. Een vriendin van mij". ,Ben vriendin?" ,Ja, maar ik noem haar naam niet hoor." Op een halve kilometer afstand klonk het zwakjes van de toren van de kathedraal. Een twee drie vier. Kapitein Hunter zei, met een vragende blik op haar gezicht: „Mass Halliday!" Het was de eerste naam welke hem te binnen schoot van een meisje, dat hij wel eens hij Nora aan huis had ontmoet. De onmid dellijke verandering op het teke nende gezichtje van Nora bewees hem, dat zijn schot in de lucht toch doel getroffen had. „Neen, neen", protesteerde No- ra, zwakjes afwerend. Hij hieldl vol: „Ja, zij was het, de notarisdochter. Ik zie het aan je, dat zij het was! En omdat zij hem afwees, ging hij direct op het meisje van Gansenhurst af, niet waar?" Zij wees hem niet af. Zij ac- cep begon Nora en zweeg on middellijk. Zij stampte bijna met haar voet op de grond. Ach, kon zij die woorden maar terug ne men! „Accepteerde zij hem?" riep kapitein Hunter en bleef verwon derd stilstaan. Plotseling echter (hij was een vlug denker) begon hij te schaterlachen. Zo was het dat? Dus had het mengsel dat hij in het glas 'champagne had ge daan toch uitwerking gehad! En zou dit de uitwerking geweest zijn? ,Dus hij deed een huwelijksaan zoek zowel bij miss Halliday als bij miss Gansenhurst en zij accep teerden hem allebei?" Hij lachte boosaardig en met voldoening. „Allemachtig! Twee pijlen op zijn boog!" Vanaf haar blanke hals tot haar koolzwart haar bloosde No- ra, toen zij er aan -dacht (en voor de hoeveelste maal was dat al niet, sedert zij uit Wales terug was) dat het drie pijlen waren gewe'ast. Dit moest zij, kostte wat het kostte, voor de man die haar aan het uithoren was, ver zwijgen, al moest zij er om jok ken. (Wordt vervolgd). De raad verleende aan Burg. en Weth. 'n crediet van 313.425 om een begin te kunnen maken met de aanleg van een recrea tiecentrum achter de Nolledijk. Tevens besloot de raad om, in afwijking van het oorspronke lijke plan, in dat recreatiecen trum geen sportpark op te ne men, doch sportterreinen aan te doen leggen op het voormalige vliegveld. Wel zal in het recrea tiecentrum sportgelegenheid be staan, maar dan op bescheiden schaal. Gedacht wordt aan ten nisbanen e.d. Ook wordt over wogen ruimte voor een open- luchtheater te reserveren, als mede een speelweide voor de jeugd. B. en W. ramen de totale kosten, over een reeks van ja ren verdeeld, op ruim 600.000. Verbetering vissershaven Na zeer langdurige debatten heeft de gemeenteraad 't voor stel van B. en W. tot verbetering van de vissershaven aanvaard. Een voorstel om de behandeling aan te houden tot de volgende raadsvergadering, opdat deskun digen alsnog zouden kunnen worden gehoord, werd met 14 tegen 3 stemmen verworpen, nadat B. en W. hadden aange toond, dat uitvoerig overleg met deskundigen op alle betrokken gebieden had plaats gehad. Met de uitvoering van dit plan is een bedrag van 280.000 ge moeid. WACHTEBEKE. Ongeluk- Zaterdag kwam de jeep met aanhangwagen van de heer D. alhier in verband met het slech te weer met de tram in botsing. De jeep werd een vijftal meter medegesleurd, waarna de aan hangwagen geheel onder de tram terecht kwam. De wagen werd vrijwel geheel vernield. Ook de tram liep schade op. Persoonlijke ongevallen deden zich wonder boven wonder niet voor. De chauffeur kwam er met de schrik en enige verwondin gen vanaf. ZUIDZANDE Eerste steenlegging Hedenmiddag te ongeveer half drie zal aan de voorgevel van ae in aanbouw zijnde Openbare La gere School alhier, in tegenwoor digheid van een aantal genodig den, een marmeren steen met in scriptie worden aangebracht, me morerende de eerste steenlegging De jongste leerlinge der schooi Willy Vermet, zal deze handeling verrichten. MIDDENSTANDS EXAMEN. Het examen voor het midden standsdiploma algemene handels kennis wordt, wat het schriftelijk gedieelte betreft, gehouden op 31 Mei en 1 Juni a.s. Het monde linge examen wordt van 24 Juli tot 12 Augustus gehouden.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2