OVERDRACHT SOUVEREINITEIT INDONESIË CONFERENTIE VAN SCANDINAVISCHE LANDEN WETSONTWERP TOT OVERDRACHT SOUVEREINlTEIT or de suiker it verlaagd.s GERS VORSTELIJKE GIFT AAN ONZE TUBERCULOZE PATIËNTEN TERNEUZEN-HOEDEKENSKERKE EN DE DIESEL MAANDAG 5 DECEMBER 1949. De positie van Lord Pakenham Het passagiersvervoer uit Indonesië De regering besluit tot verlaging der subsidie op varkensvlees Niet in strijd met de Grondwet Regering gezwicht voor internationale druk? Tsjecho-Slowakije antwoord op Britse nota Perzië wil neutraal blijven in een eventuele nieuwe oorlog Voorbereiding militair bondgenootschap V.S.-Turkije? STORM IN DUITSLAND Campagne tegen inschakeling Duitse soldaten ZON- EN MAANSTANDEN uizend inwo- tien millioen Isduur brand-] nbonnen j j 1 r 't Hooft over nmunisme itoomschip in nood rri»economische toestand in België ZON- EN MAANSTANDEN ^f-APkertJg bt) Abonnement: Terneuzen Onder Redactionele leiding van P. L. D. J. van Oeveren. Redactie-adres Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 5 uur 207J Gironummer 38150. Abonnementsprijs: f 3,90 pel kwartaal. Per week 30 cent Losse nummers 6 cent. DE VRIJE ZEEUW 6e Jaargang No. 1287. Uitgave Stichting „De Vrije Zeeuw" Verschijnt dagelijks Drukkerij N. V. Firma P. J- van de Sande Advertentieprijs: per mm 10 e&g minimum per advertentie L5C. Rubriek kleine advertenties: 8 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct Vermelding onder nummer Rb- reau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. ANTI-REVOLUTIONAIREN KUNNEN GEEN INSTEM MING BETUIGEN (Het Centraal comité van de Antirevolutionaire kiesverenigin gen publiceert de volgende „ver klaring''. Nu het hoogst ernstige ogen blik aanbreekt, waarop de Staten- Generaal een beslissing) moeten nemen over de resultaten van de Ronde Tafel Conferentie, meent het Centraal Comité van Antire volutionaire kiesverenigingen het navolgende te moeten verklaren* Het Nederlandse volk is na de totstandkoming van de grond wetsherziening van 1948, evenals de Regering verplicht te aanvaar den, dat de iSouvereiniteit over In donesië spoedig wordt overgedra gen aan de Republiek der Ver enigde Staten van Indonesië. Ge trouwheid aan de Grondwet vor dert dit. De staatkundige toestand in Indonesië en de resultaten van de Ronde Tafel Conferentie tezamen bieden echter, helaas, geen waar- toprg, dat aan de eisen, door onze Grondwet aan de nieuwe rechts orde in Indonesië en aan de nieu we verhouding tussen Nederland en Indonesië gesteld, wordt vol daan. De staatkundige ordening in In donesië is daartoe volstrekt on voldoende. Garanties vobr de rechtszeker heid, van de elementaire mense lijke rechten en vrijheden en van deugdelijk bestuur, door de Grond wet voorgeschreven, ontbreken. Het herhaaldelijk plechtig door Nederland gegarandeerde recht voor volkomen en volkengroepen met betrekking tot hun zelfbe stemming wordt schromelijk ge weld aangedaan. Dit geldt in net bijzonder voor de Minahassa, Am- bon en Timor, maar ook" voor'b-P langrijke delen van Sumatra. Om deze reden is het Centraal Comité van oordeel, dat overwe- De oppositie heeft de Engelse Regering er van in kennis ge steld, dat zij deze week in het En gelse Lagerhuis een debat wenst over de positie van Lord Paken ham, de Engelse Minister van Burgerluchtvaart, die zich uit sprak tegen de uitslag van 't on derzoek inzake de ramp van de „Nijmegen". Na de verontschul diging, die Pakenham in het Ho gerhuis heeft uitgesproken, ver zochten leden van de oppositie om zijn aftreden. Men verwacht, dat Pakenham de hand boven het hoofd zal worden gehouden. Volgens de „News Chronicle", heeft het prestige van de Engelse Burgerluchtvaart ernstig geleden sinds het onderzoek. De ware les van deze aangele genheid moet niet verscholen ra ken achter de opschudding over het optreden van Lord Pakenham, aldus het blad, „pleit niet veel voor de herziening van alle vei ligheidsmaatregelen op ieder vliegveld? Dit is het wat in 'net oog van de wereld van belang is". gende bezwaren het beletten zijn instemming te betuigen met het wetsontwerp tot overdracht van de Souvereiniteit. Geleid door de diepe overtui ging, dat de roeping en de verant woordelijkheid van Nederland h:er in het geding zijn en gedragen door grote 'bezorgdheid voor het lot van de Indonesische volken, meent het Centraal Comité van zijn gevoelen in het openbaar ge tuigenis te moeten gerven. Moge God Nederland en Indo nesië genadig zijn. Daar verwacht kam worden, dat er in 1950 vele landsdienaren naar Nederlamd willen vertrek ken, zullen er speciale maatrege len genomen moeten worden in de vorm van het charteren van buitenlandse schepen om aan de passagiersbehoefte te kunnen vol doen, aldus vernam Aneta van de dienst van het reiswezen. Vóór December bestaat er brj het pas sagiersvervoer, dat door deze dienst wordit verzorgd, geen ach terstand. Donderdag j.l. is het Italiaanse emigrantenschip „Na- poli" met 125 passagiers aan boord uit Indonesië vertrokken. De „Napoli" was op terugweg naar Europa, nadat zij emigran ten had vervoerd naar Australië. Er was plaats voor 400 perso nen uit Indonesië. Wegens tijds gebrek konden er slechts 125 per sonen van deze gelegenheid ge bruik maken. Op het tweede Ita liaanse schip „Surriento" dat midden December in Priok wordt verwacht is plaats voor 700 pas sagiers uit Indonesië. Half De cember vertrekt ootk het Britse vaartuig „Cameronia", dat 1300 passagiers uit Indonesië zal ver voeren. Met de „Willem Ruys" en de „Oranje"' zullen ongeveer 1600 passagiers naar Europa rei zen, met vrachtschepen zullen on geveer 250 en met schepen van de K.P.M. zullen er in December od- geveer 670 personen naar Europa worden vervoerd. voor de prijsverhoging ge deeltelijke compensatie door prijsverlaging van suiker. Aangezien de uitvoering van de sedert 6 November j.l. geldende subsidieverlening op het varkens vlees in de practijk tot voor de. Regering onaanvaardbare conse quenties heeft geleid, heeft de Re gering besloten, deze subsidie met ingang van heden te verlagen. Een gedeeltelijke compensatie van de prijsverhog ng van 'net varkensvlees, welke hiervan net gevolg is, zal worden gevonden in een prijsverlaging van suiker. Maatregelen daarvoor zijn in voor bereiding. BINNENKORT VERWACHT Naar van gewoonlijk goed in gelichte zijde wordt vernomen, zullen de Scandinavische Pre miers en Ministers van Defensie, Buitenlandse Zaken, Handel en Financiën waarscmjr ijk binnen kort in Kopenhagen bijeenkomen ter bespreking van aangelegen heden van gemeenschappelijk po litiek belang. Het zal één van de periodieke bijeenkomsten zijn van de Noorse staatslieden met het doel, voor zover mogelijk, een gemeenschappelijke buitenlandsé en economische politiek, met na me in het verband van de orga nisatie der N. V., te bepalen. Dit overleg is regelmatig gehouden, hoewel de drie landen eerder in het jaar in Oslo het niet eens kon den worden over een -gemeen- schappedjk verdedigingspact. Noor vegen en Denemarken be sloten toen tot het Atlantisch pact toe treden, terwijl Zweden neutraal bleef. De drie landen kwamen echted wel overeen hun Tsjecho-Stowakije heeft in een antwoord op oen Britse nota ver klaard, dat het deel wenst ie blijven nemen aan de Donau-com- missie, welke in Augustus 1918 te Belgrado werd ingesteld. De Britse nota, die tevens aan Bulgarije, Roemenië, Joego-Slavië en de Sowjet-Unie is gezonden, protesteert tegen de instelling der commissie, die onder controle vau de Sowjet-Unie heet te staan. Men acht het van betekenis, dat Joego-Slavië slechs een kennisge ving van ontvangst heeft gezon den. De overige landen hebben nog niets van zich laten horen. Amerika heeft gelijkluidende nota's verzonden. overleg in politieke, economische en culturele zaken voort te zetten en te verbreden. Bevoegde kringen te Stockholm spreken een bericht uit Kopenha gen aan het Zweedse blad „Afton- bladet" tegen, volgens hetwelk de besprekingen over een gemeen schappelijke defensie van Scan dinavië in Kopenhagen zullen wor den voortgezet. Zij wijzen er op, dat Zwedens neutraliteitspolitiek niet gewijzigd is, zoals Premier Erlander opnieuw bevestigde. Ge noemde kringen voegen er aar. toe, dat Zweden zijn neutraliteit slechts zal opgeven, wanneer de Sowjet-Unie Finland zou aanval len. De oproep van de hulpactie Dayos tot steun ten behoeve van Nederlandse tuberculoze-lijders, wier verpleging te Davos door de devaluatie in ernstig gevaar is gekomen, drong ook door tot H. K. H. Prinses Wilhelmina. Zoals steeds in het verleden het geval is geweest, waar het het welzijn van Haar volk be trof, heeft Hare Koninklijke Hoogheid metterdaad gereageerd met een gift, groot 50.000 ten behoeve van het Nederlands Sa natorium te Davos, welke grote steun, naar wij vurig hopen, ge heel ons volk zal prikkelen Haar vorstelijk voorbeeld na te vol gen. Het sanatorium te Davos mag zijn grote taak in het be lang van onze volksgezondheid niet beëindigen. Reeds komen wij in ons land sanatoriumbed den te kort en het zou in hoge 'mate te betreuren zijn, indien dit tekort hierdoor nog groter zou worden. Slechts krachtige financiële steun kan deze ramp voorkomen. Grote dankbaarheid vervult ons jegens Hare Koninklijke Hoogheid en moge Haar voor beeld op zodanige wijze navol ging vinden, dat het voortbe staan van ons Nederlands Sana torium te Davos is verzekerd. Ons volk mag bij dit Vorstelijk voorbeeld niet achterblijven, aangezieh een ontijdige terug keer van de in Davos verpleeg de patiënten niet alleen een ramp voor deze ongelukkigen zelf zou betekenen, doch ook nieuwe besmetting van gezon den tot gevolg zou hebben. Bijdragen kunnen worden ge stort op girorekening nr. 545000 ten name van de Hulpactie Da vos te Den Haag. „Perzië zal, indien er oorlog tus sen de Sowjet-Unie en de Wester se landen zou uitbreiken, neutraal blijven", verklaarde Aqai Noeri es Fandiari, voormalig Perzisch gezant te Washington, Vrijdag aldaar. Noeri es Fandiari is thans hoofd van een Perzische delegatie naar de economische conferentie van Mohammedaanse landen, welke te Washington wordt gehouden. Op een persconferentie verklaarde hij verder nog Rusland niet als een potentiële vijand van Perzië te beschouwen, zolang het zich niet met Perzische aangelegenheden inliet, waaraan hij toevoegde dat Perzië zich niet met de Sowjet- Russdsche zaken zou bemoeien. Noesi es Fandiari gaf verder nog te kennen dat de militaire bijstand, die de Sjah van Perzië tijdens zijn bezoek aan de Ver enigde Staten tracht te krijgen, zo nodig zal worden gebruikt om ondergronds opererende elemen ten in het land op afdoende wijze te bestrijden. Ook zou deze mili taire hulp kunnen worden ge bruikt om een einde te maken aan kuiperijen van buitenlandse mogendheden in Perzië. In het Turkse oppositieblad „Zafer" is Zaterdagochtend het volgende bericht verschenen: „Tijdens de besprekingen, welke Mac Ghee, de Amerikaanse on derminister van buitenlandse za ken, en Sadak, Turks minister van buitenlandse zaken, te Anka ra hebben gevoerd, zijn de voor bereidende documenten tot het. sluiten van een militair (bondge nootschap tussen Turkije en de Ver. Staten ondertekend. Volgens, ingewonnen inlichtin gen, aldus het blad, zouden die documenten op de volgende be ginselen steunen: 1.) Bij een aanval op Turkije zouden de Ver. Staten automa tisch in het conflict worden be trokken 2.) Zo de Amerikaanse belan gen in gevaar komen, zou Tur kije de Ver. Staten steunen; 3.) Dit bondgenootschap zal in werking treden, na bekrachtiging door de Parlementen van beide landen. In de Memorie van Antwoord op het voorlopig verslag der Tweede Kamer betreffende het Wetsontwerp Overdracht Souve redniteit over Indonesië komt e icgeriitg in een uitvoerig betoog tot de slotsom, dat de resultaten der R- T. C- niet in strijd zijn met de grondwet. Bovendien acht dg regering de inhoud van net cvereengekomene aanvaardbaar- „Dat zij, die deze waardering van de inhoud niet delen, zich de vraag stellen, welke rampza lige gevolgen bij afwijzing van de resultaten der R.T.C. zouden intreden, getuigt van een soort gelijk verantwoordelijkheidsbe sef als de regering ter R.T.C. steeds voor ogen heeft gestaan". Aan de heer Welter, die aan het voorlopig verslag een afzon derlijke nota had toegevoegd, antwoordt de regering dat zij het betreurt dat deze afgevaar digde protesteert tegen de om schrijving van kern en oor sprong van het Indonesische probleem. „De mening dat de oppositie in Indonesië slechts bestond uit een beperkt aantal communisten en revolutionnair- voorshands niet in het voorne men van de regering strijd krachten te concentreren op Nieuw Guinea". In antwoord op de desbetref fende beschouwingen in het voorlopig verslag geeft de rege ring toe, dat zij de moeilijkhe den na en de onbevredigende resultaten van de tweede poli tionele actie heeft kunnen voor zien. Desondanks heeft de rege ring de actie laten doorgaan. Zij is van mening dat de „op haar uitgeoefende internationale druk geen verdere toelichting behoeft. „Voor publicatie van vertrou welijke mededelingen en schrifte lijke gedachtenwisseling met ver tegenwoordigers van vreemde mogendheden acht de regering het ogenblik nog niet gekomen". In treffende bewoordingen eert de regering de Nederlands» militairen in Indonesië. ,,De diepste zin van de offers, welke onze soldaten hebben ge bracht, wordt begrepen, als men bedenkt, dat zij het vaderlamf met inzet van hun jonge levens hebhen gediend, toen hun wetti- Drie gewanende gangsters hebben nabij Parijs een post auto tegengehouden en enige zakken met brieven medegeno men, maar een zak, die 9 mil- lioen fr. bevatte, achtergelaten. Over Noord-Duitsland en de Noordzee heeft Zondag 'n storm gewoed met een windsnelheid van 120 kilometer per uur. Te Hamburg stortten 130 ruïnes van huizen in. Zes personen werden onder de puinhoven be dolven. Vier werden gered, doch moesten met zware verwondin gen in het ziekenhuis worden opgenomen. Twee vrouwen be vinden zich nog onder het puin. De scheepvaart op de Elbe, het Kieler Kanaal en langs de Duit se Noordzeekust ligt stil. Het Nederlandse stoomschip „Gaas- terkerk" dat Zaterdagavond uit Hamburg naar Rotterdam ver trok, is op de terugweg naar Hamburg om een nieuw anker, te halen. Het schip verloor zijn anker Zondagmorgen in de Noordzee. De poëtische verzuchtin gen van Bram Bliek over de „aansluitingen" van onze bootverbinding Terneuzen— Hoedekenskerke op de Die- seltreinen naar Holland, schijnen velen uit het hart gegrepen. De critiek op de in October tot stand gekomen dienst regelingen van bus en boot klinkt dagelijks luider. Niet altijd terecht, wij be amen het ten volle, maar stellig ook niet steeds ten onrechte. Wie zich de moeite getroost de bekende „Alge mene Reisgids" voor wat Terneuzen betreft eens gron dig na te pluizen, komt tot wonderlijke ontdekkingen en hij vraagt zich af, waarom de Directie van de Prov. boot voor de belangen van Ter neuzen en omgeving zo wei nig interesse heeft. Men krijgt welhaast de in druk, dat men een dienst regeling in elkaar heeft ge zet, volkomen los van de bus diensten en los van de Staatsspoorwegen. Ten nade le alzo van 't reizend publiek, voor wie de algemene ver voermiddelen immers be stemd zijn, enwat erger is, in strijd met de betekenis, die aan de dichtstbevolkte streek van Zeeuws-Vlaande- ren langs het Kanaal van Terneuzen naar Sas van Gent alom wordt toegekend. Een paar voorbeelden ter illustratie. 's Morgens om 8.53 uur ar riveert er volgens de dienst regeling een Z.V.T.M.-bus uit Zelzate-Sas van Gent-Sluis kil aan 't postkantoor te Ter neuzen. Helaas is de boot naar Hoedekenskerke dan juist 3 minuten vertrokken. Wie met die boot mee wil, moet dus zorgen om 8.13 in Terneuzen te staan. Maar dan is hij er nog niet! Na om 8.50 uit Terneu zen en om 9.55 uit Hoede kenskerke vertrokken te zijn, arriveert hij om 10.15 in Goes, om dan tot zijn schrik te ervaren, dat de Diesel zeven minuten te voren (om socialisten, is in strijd met de I regering dat van hen vroeg"- werkelijkheid". - - -• De regering ontkent, dat zjj ooit tegenover de Indonesische delegaties èen absolute souve- reiniteitsleer heeft gehuldigd- Met betrekking tot het zelfbe schikkingsrecht in Indonesië er kent de regering, dat zij een an dere oplossing zou hebben ge prefereerd. De vertegenwoordi gers van de T.B.A.-gebieden in Sumatra oordeelden, dat alleen een volksuitspraak kon beslissen over toetreding tot de R.I.S. Dit was ook het Nederlandse stand punt. Het bleek echter niet mo gelijk, de Indonesische delega ties hiervan te overtuigen. „De regering heeft zich, zij het met bezwaard gemoed, genood zaakt gezien in te gaan op een suggestie van de U-N-C-I-, die in gemeenschappelijk overleg heeft geleid tot het thans over- eengekomene". ,Het Indonesische nationalis me is niet gebaseerd op vijand schap tegen Nederland, maar op de wil om eigen loj te bestie ren". Hoewel ook de regering in Zuid-Oost-Azië het gevaar van het communisme onderkent, moet dit h.i. in Indonesië wor den bestreden door de machts middelen der R.I.S. „Het ligt 10.08 uur) is vertrokken. Het is misschien hard het te moeten vaststellen, maar het ontbreekt hier aan de nodige samenwerking tussen de diverse vervoergelegen- heden, waardoor de bewoners van een belangrijk deel van Zeeuws-Vlaanderen ernstig gedupeerd worden. 's Middags herhaalt de ge schiedenis zich. Om 15.13 u. komt er een bus uit Sas van Gent in Terneuzen aan. Eerst om 15.50 vertrekt de boot naar Hoedekenskerke. De ongelukkige reizigers, die met deze boot overvaren, staan om 17.20 in Goes, waar de Diesel om 17.09, dus elf minuten tevoren is ver trokken. 's Avonds om 18.40 u. uit Terneuzen vertrekkend, komt men om 20.10 in Goes aan. Eerst een uur later vertrekt de Diesel hier. Men kan ons nu tegenwerpen, dat er toch om 20.21 een trein uit Goes in de richting Roosendaal gaat. Inderdaad, maar dat is een boemel en de reizigers uit 't centrum van Zeeuws-Vlaan- deren zitten ook liever in 'n comfortabele en snelle Die sel. De Rotterdamse markt-be- zoekers en andere vroege passagiers kunnen op Maan dagmorgen reeds om tien over 4 per boot uit Terneuzen vertrekken. In de Algemene Zeeuwse Reisgids zullen zij evenwel tevergeefs een bus aansluiting naar Goes zoe ken Wellicht kan er voor ge meentebesturen, de Kamer van Koophandel, de Provin ciale Staten en diverse be langenverenigingen aanlei ding bestaan alle dienstrege lingen eens onder de loupe te nemen. Het moet, dunkt ons, toch mogelijk zijn een aaneensluitende en van on derling overleg getuigende regeling te treffen, die er in de eerste plaats op gericht is de belangen van de gehele bevolking te dienen. Zoals het thans is, lijkt het haast op tegenwerking. De campagne in de Duitse pers tegen inschakeling van Duit se troepen in het West-iEuropese verdedigingsstelsel gaat voort. Het blad „Frankfurter ATlgemei- ne" schreef Zaterdag, dat de Bondsdag spoedig een wetsont werp in behandeling zal nemen, dat dienstneming bij vreemde troepen strafbaar stelt. Het wetsontwerp zal volgens het blad moeten worden aange vuld met de bepaling, dat ook aanwerving van recruten voor buitenlandse troepenonderdelen strafbaar is. Het vermoeden, dat plannen tót maatregelen als bedoeld te Parijs besproken zijn, js in Duitsland toegenomen. Het feit, dat sug gesties in die richting door voor aanstaande figuren worden geuit, bewijst volgens het Frankforter blad „hoe twijfelachtig het nog met de Duitse gelijkgerechtigd heid gesteld is". WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.MX te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot -avond. Nog krachtige loind. Wisselende bewolking met en kele buien. Aan de kust tijdelijk stormachtige, overigens meest krachtige Westelijke wind. Wei nig verandering in temperatuur. HOOGWATER. MAANDAG 5 DECEMBER. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. 1.28 2.03 2.53 n.m. 1.40 2.15 3.05 Dec. Opk. 5 8.30 6 8.32 Ond. 16.31 16.30 Opk. 15.49 16.29 Onid. 8.47 9.57 t.; minimum per 5 regels 60 ct-£. imer Bureau va» namiddags 3 uur» nwoners in Ne- g op 1 November ;o deelt het sta in van het Cen- oor de Statistiek erden 7055 huwe- 18.459 kinderen rvan 298 onwet- ierven 5714 per- lister van Land en Voedselvoor- eelt, is het om enen niet moge- lan tot verlaging in suiker, handelingen, die gevoerd met de de Arbeid over |zen zal ook de an het varkens- 'eit, dat een ge- >m pens a tie door van de suiker 1 blijven, onder- prekingen ultma- olenbureau deelt hierna genoemde offenbonnen met 16 December 1949 d verliezen: rant- „Brandstoffen 11 9/'50". Rantsoen- tdstoffen 6 eenhe- rantsoenbonnen l 1 eenheid 1948/ mbonnen „Brand- i.s. moeders", n moeten uiterlijk uber a.s. bij een everancier worden Visser 't Hooft, se- aal van de Wereld, rken, heeft op de ie conferentie van verklaard, dat de ale revolutie in Azië hristendom ernstig st" een onvermijde- I was, die het oom- rafging. t Hooft, had in beslo tsproken, doch vatte persconferentie zijn 0 ie van onze tijd i* rerbreide sociale re. kanaal in het com- t gevonden", zo zei- ie s.s. „Nikos" haö de stuurinstallatie De sleepboot „Hol le rederij Doeksen ng voer onmiddel- :men thans, dat spoedig na haar rugkeerde, omdat ,nd te groot achtte, bevindt zich onge in ten Oosten van irgen seinde de zij door het bre- sleeptros in gevaar onmiddellijk hulp fRAAT 83 VERWACHTING door het K.N.M.L ildig van Zaterdag avond. rij koud. bewolkt en plaatse- luien, sommige met :euw. Zwakke tot aanvankelijk tus- West, later draaiend lijke richtingen. De- s lagere temperatu- eren. X WATER. G 10 DECEMBER. v.m. n.m. 4.29 4.58 5.04 5.33 5.54 6.23 Een delegatie van de federatie van Belgische industriëlen heeft aan de Min.-President van Bel gië, Eyskens, een nota overhan digd over de economische toe stand, waarin osn. wordt gezegd, dat deze in leidende industriële kringen ais buitengewoon veront lement ze verwerpt, dan zal de regering van de Pasundan een zeer moeilijke taak te wachten, terwijl deze verwerping geen be. slissende invloed op de atificering in het algemeen", 'aldus Jumhana. SULTAN VAN DJOKJA OVER DE OVERDRACHT Te Suraba ja verklaarde de sul tan van Djokja, bezwaar te heb- ook de Amerikanen en Engelsen tegen de terugkeer van de Ko ning gekant zijn. Ik heb de am bassadeur van Groot-Brittanme gesnroken, deze achtte troons afstand noodzakelijk. Ook de ambassadeur der V. S. achtte troonsafstand de enige oplos sing". Met betrekking tot deze bewe ringen van Van Acker verk'aart de Koning in zijn verslag het De betrokken familie 's op de hoogte gesteld. De toestand van de patiënt is gunstig. Indien zich geen verdere gevallen op het laatste deel van de reis zullen voordoen, zal het schip op de nor male datum, vermoedelijk 24 De cember, worden gedebarkeerd De opvarenden zullen in dat - val op de gebruikelijke wijze ir hu s worden vervoerd. De heer Posthumus (Arb.) ver klaart i en derde postbestelling niet nodig te achten. In het gebruik der Rijksautomo- bielen moet z.i. wat meer organi satie komen. De Minister van Verkeer en ■ri.aat, .e heA S litzen, zegt at de P T T. get- at "t wordt ■0 ng ujk slachtt fer iken. 2000 Man ma ;t in mdi- ixe dienst. De goede krachten D.U.W.-verband zou gebeuren. Hij betreurt het, dat bij de uit gifte van gronden de jonge boe ren vaak niet in de gelegenheid gesteld zijn een klein bedrijfje te verwerven, waarop zij hadden ge rekend krachtens hun arbeid in de I polder. De kleine boerei. moesten z.i. het eerst in aanmeiking ko- j nen bij de uitgifte. a Minis' zal de volgende I week antwooi en. Breskens Terneuzen Walsoorden 11 DECEMBER. v.m. n.m. 5.15 5.45 5.50 6.20 6.40 7.10 Dec. Opk. und. Opk. Ond. 10 11 12 8.36 8.38 8.39 16.29 16.28 16.28 21.20 22.44 12.34 12.51 13.04

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1