Overdracht Souvereiniteitvan Indonesië UIT DE PROVINCIE Harten-Drie Bim en de ontvoering van Sinterklaas DE RADIO I' Binnenlands Nieuws INEENS, TERWIJL CU EEN KRANT OPRAAPT Manchester Guardian over Nederlands weder' opbouw 6de wijziging prijxen- beschikking textiel handel 1948 De Amerikaanse wapenleveringen aan Nederland Lord Pakenham verontschuldigd zich Agenda De nieuwe kentekenregelin® voor auto's KAMER VAN KOOPHANDEL G\ FABRIEKEN IN ZEELAND In de Woensdag te Goes gehou den vergadering van de Kamer va» Koophandel en Fabrieken in Zeeland die wegens ziekte van 'ie heer F, P. P. M. Koch werd ge presideerd door de waarnemend ■voorzitter de heer Kammeraad Si .rak deze in zijn openingswoord de wens uit dat de heer Koch spoedig hersteld zal mogen zijn. In antwoord op een schrijven van da Kamer was van het Hoofd- iestuur der P.T.T. bericht ontvan- yn dat de telefoon in de sector >meuzra in 1951 zal worden ge- -utomat seerd, terwijl in de sec tor Zierikzee met dit werk in 1956 zal worden aangevangen. Instemming werd betuigd met een request van de Noord-Hoi- andse Kamer aan de Staten- Ge neraal, betreffende het wetsont werp tot wijziging van de Waren wet, waarbij de heffing voor de Keur.ngsdienst zou verdubbeld vordsn. Verzocht wordt de re tributie los te maken van de jaar- J^kse bjjdrage van het Handels register. Ingevolge een verzoek van ,ed. Staten is door het bestuur üesloten zich garant te stellen voor 25 van de eventuele ex ploitatiekosten van de drie in Zee land op te richten vliegvelden tot •en maximum van 500 per vlieg veld. Mededeling werd gedaan dat «net ingang van 1 Januari a.s. de telefoonkantoren te Breskens, Oostburg, Sas an Gent, Tholen en lerseke tot des avonds 10 uur aullen geopend zijn. Bij tweede instantie wordt aan gedrongen op een zo spoedig mo gelijk herstel van de sluizen te VLasingen. 3ij acclamatie worden de voor- atter, de plaatsvervangende voor zitters en de leden van de Raid fan Bjjstand, met uitzondering air de heer De Bel, die de pro vincie gaat verlaten, aan de Mi nister van Economische Zaken voor herbenoeming voorgedragen. In het garantiefonds voor de in 1333 te Middelburg te houden Zeeuwse Tentoonstelling zal de Kamer voor een bedrag van 10.000 deelnemen. Voor de behandeling van de be groting deelde de Voorzitter mede, dat voor 1950 de 25 extra hef fing op de jaarlijkse contributie aai worden verminderd tot 10 Uit het te verwachten batig saldo over 1949 zal het geraamde tekort van 6069,20 voor 1950 worden bestreden. De onkosten over 1950 zullen j 75,330 bedragen. De heer De Bel vestigde bjj de rondvraag er de aandacht op, dat •p de veerboot VlissingenBres kens de grote luxe auto's in de afgangen worden gedirigeerd n?°t het gevolg dat men tijdens de «vervaart deze auto's niet kan verlaten. Op een vraag van de heer Lu- teijn in deze gevallen de Kamer haar medewerking verleent bij <3: vestiging van een bedrijfc als aan alle eisen door de Vestigingswet Kleinbedrijf gesteld, is voldaan. Aan het eind der vergadering werd door de Voorzitter de heer De Bel, in verband met zijn ver leek uit Zeeland, in waarderende woorden dank betuigd voor het geen. deze gedurende zijn lidmaat schap in het belang van de Kamor en de Zeeuwse industrie heef verricht de wijze vertolkt. Hierbij bleek dat het orkest over goede krach ten beschikt. Een ware ovat e werd als waardering door de aan wezigen uitgebracht. Na de pauze werd uitgevoerd „Das Lied von der Glocke" van A. Romberg, gecomponeerd voor soli, koor en orkest, het geheel onder leiding van de heer P. C. Brakman. De vertolking van het werk was zeer bevredigend. Het orkest bewees ook hier haar kun nen. Het koor voldeed ten zeer ste, al dient hierbij opgemerkt, dat een sterkere bezetting de verhou ding ten opzichte van het orkest oo „er had weergegeven. Het werk b!:ek goed ingestudeerd en met vorige uitvoeringen vergeleken, is te constateren, dat de presta ties van het koor zich in opwaart se lijn bewegen. Hiervoor komt haar dirigent zeker een woord van lof toe. De Goesse solisten vertolkten hun partijen op bevredigende wijze. Jammer was het, dat bas-soli niet geheel tot hun recht kwamen door slechte stemconditie van de solist. De heer Van Wijck sloot deze geslaagde avond onder dankzeg ging aan degenen, die tot bet welslagen hun medewerking had den verleend. Benoemd. Naar wij vernemen is de heer L. F. Dubois, voorheen adjunct secretaris van de Spoorweg-Mij. MeahelenTerneuzcn, met ingang van 1 December benoemd tot In specteur N,S. te Temeuzen. Bi voopvoor stelling Het was een goede gedachte van de directie van het Luxor- Theater om de ouden van dagen als St. Nicolaasgeschenk een gratis filmvoorstelling aan te bieden en uit het bezoek bleek wel, dat de oudjes zich deze ver rassing niet lieten ontgaan, want slechts weinigen ontbra ken op het appèl. Daar in het hoofdnummer „Zeebonken" de bekende filmkomieken Olivier Hardy en Stan Laurel de hoofd rollen vervulden, behoeft het geen betoog, dat voordurend de zaal weerklonk van de gulle lach onzer oudjes, die een pret tige middag hebben doorge bracht. Mode-vakschool. Aan het Instituut van mode vakscholen te Eindhoven slaagden voor de begincursus knippen en naaien met eer: de dames Janny Dees en N. van Ploorn te Terneu- Zen en Adr. die Kraker te Zaam- slag. HULST- Nieuwe damverenighu Deze week is te Hulst 'n dam club opgericht. Het secretariaat berust bij de heer P. de Bruijn. Aansluiting bij de Nederland se Dambond wordt overwogen. eenheid is ontstaan tussen leger en volk. Kolonel Pluijm vermeldde on der meer, dat 1755 Onderoffi cieren en 187 Officieren de op leiding met goed resultaat volg den. Werd in 1924 met 40 leer lingen gestart, thans herbergt alleen de school te Middelburg er zo nodig 520. Namens een comité uit de bur gerij bood de waarn. Burgemees ter van Middelburg, de heer J. W. Kögeler 4 fraaie dieptrom- men en 2 bazuinen aan. Namens de oud-Onderofficie ren werd een drietal foto's van de school te Breda, de eerste in Middelburg en de nieuwe school aldaar, aangeboden. Namens de Officieren en On derofficieren werd een ets ge schonken voor de directiekamer en een vertegenwoordiger van de burgerwerklieden bood een klok aan voor de eetzaal. Na bezichtiging an de kazer ne volgde een défilé in de Noord- straat, waarin het nieuwe ge bouw is gelegen. PHILIPPINE Terug uit Indonesië De bewoners van onze Gemeen te hebben de sergeant Arnold Kindt, die na een 3-jarig verblijf in Indonesië huiswaarts keerde een schitterende hulde gebracht. Daar Arnold in de Stellepolder onder Hoek woonachtig is, had de feestelijkheid in de Weststraat alhier bij- zijn oom plaats. Toen om half acht zich voor de woning een grote menigte verza meld had, kwam de fanfare, ge volgd door Kath. Thuisfront en de gehele R.K. J.B.S. het feest op luisteren. Verschillende toespraken wer den gehouden, prachtige bloemen en geschenken aangeboden. Zic.it- baar ontroerd dankte Arnold voor al wat voor hem gedaan was en zei o.a. dat hij deze ontvangst nooit zou vergeten. Alle verenigingen werden uil- genodigd binnen een tractatie in ontvangst te nemen. Na deze tractatie werd het feest verder in de fam'liekring voortgezet. was een auto geladen met suiker bieten blijven steken. Toen men deze met een jeep vooruit trachtte te krijgen knapt i de hiervoor gebruikte staaldraad door. Een in de onmiddellijke naoij held staande werkman kreeg deze staaldraad rond zijn been. Hij moest met een versplintera been, door een ambulancewagen van het Ned. Rode Kruis naar het ziekenhuis worden overgebracht. Sint Nicolaas komt Voor het eerst na de bevrijding zal evenals dit voor de oorlog het geval was, de Sint met zijn knechten ons dorp bezoeken en wel op Zaterdag 3 December a.s. Des middags 2 -uur zal eerst een bezoek gebracht worden aan de Nissenhut om de kinderen der leden van de gezamenlijke R.K.- boden te tracteren. Hierna zal de Sint in dienst der winkeliers vereniging treden en zullen op het Marktplein de schoolkinderen worden getracteerd. Het muziekgezelschap zal de Sint op zijn tocht door de gemeen te begeleiden. De man die de vlucntende dwerg volgde, was een nijdas van een vent, maar een prachtig motorrij der. Langzaam zag Bim de stof wolk waarin de eersite motor was gehuld, naderkomen. Het werd al licht. De dwerg echter spoorde zijn .chauffeur" tot steeds meer spoed aan toen hjj een andere motor achter zich zag. „Ik -kan niet har der", zei die motorman tenslotte. De dwerg drukte hem een goud stuk in de hand, zo'n zwaar stuk je massief goud, zoals men tegen woordig niet meer ziet. „Stop even achter die bocht, dan zal ik onze achtervolgers wel uitschake len", siste de sluwe dwerg. Na dat de bocht hen aan het oog var- de achtervolgers had onttrokken verschool de motorrijder zijn ma chine achter een boom. De dwerg was nog rapper met het strooien van zijn spijkers, dan Zwarte Piet met zijn pepernoten. Het - waren solide spijkers met lange punten, waartegen, zelfs nieuwe en sterke motorbanden net opgewassen zouden zijn. ZAAMSLAG Winkelweek Van Dinsdag 29 November tot en met 6 December a.s. wordt door de Winkeliersvereniging „Zauamslag Vooruit" Z.A.V.O een winkelweek gehouden. Keurig verzorgde etalages la ten de kopers een grote verschei denheid van artikelen zien, ter wijl ook de kopers gratis aan een aardige wedstrijd kunnen deel nemen. Zaterdag 3 December a.s. komt Sint Nicolaas- met de knechten des namiddags om 3 uur het doro bezoeken. Voorafgegaan door de muziek vereniging „De Volharding", zaï de grote kindervriend na officieel door het gemeentebestuur op liet gemeentehuis te zijn ontvangen, gezeten op zijn trouwe schimmel een rit door de straten maken, de brave kinderen met milde hand bedenkend. trouw, de oprechte wil tot sa menwerking en het vermogen om geuite voornemens te ver wezenlijken. Elke overeenkomst krijgt eerst betekenis en inhoud indien beide partijen, bezield zijn met de ernstige wil om zich met grote toewijding te geven aan de uitvoering. Wanneer in de voorgestelde overeenkomst de goede wil mocht ontbreken zou alles dode letter zijn VLISSINGEN Proefvaart met motorschip Nadat onlangs een technische proefvaart werd gemaakt, zal het motorschip „Carbet", dat voor i ekening van de Compagnie Gé nérale Trans Atlantique te Parijs door de N.V. Koninklijke Maat schappij „De Schelde" werd ge bouwd, Vlissingen voor zijn offi ciële proeftocht verlaten. Tijdens deze proeftocht, die 5 a 6 da^en zal duren en naar het Noordelijke deel der Noordzee gaat, zal het schip aan de rederij worden over gedragen. De tocht wordt onder meer mee gemaakt door de heer R. Lauran ehet van het Franse Ministerie van scheepvaart. schiet de pijn in Uw lenden en kunt ge 13 niet meer oprichten. Omstanders heb ber. moeite om U te geloven en denken dm t overdrijft, zo snel overvalt U wat mer „spit in de rug" noemt. LaatU niet kwellen door de hevige pijn die de ge ringste beweging U veroorzaakt. Drie maal daags flink wrijven met Akker's Kloo-ierbalsem. het onvolprezen middel waarvan de warmte-opwekkende bestand delen diep in de weefsels doordringen en de oorzaak van de pijn snel verjagen. In norte tijd zult gij zeggen: Akker's Kloosterbalsem - „geen goud zo goed". TEKNEUZEN. Rectificatie In ons blad van 29 November j.l. werd het bericht opgenomen dat de heer D. van Es alhier be noemd werd tot procuratiehouder bij de Eerste Ned. Coöp. Beet wortelsuikerfabriek te Sas van Gent. Nader vernemen wij da niet de heer Van Es tot procura tiehouder werd benoemd doch de heer F. J. Breepoel te Axel, ler- wijl de heer Van Els tot hoofd boekhouder werd benoemd. Voorts vernemen wij dat de te genwoordige procuratiehouder, de. beer J. de Groot, met ingang van 1 Januari a.s. werd benoemd tot Directeur van de Vezelfabriek t' Amsterdam. Muziekavond Voor een totaal uitverkochte zaal werd in het Concertgebouw een uitvoering gegeven, georga niseerd door het Chr. Gem. Koor «Laadamus" alhier. Na het openingswoord van de heer J. P. van Wijck trad, onder leiding van de heer P. C. Brak man, allereerst voor het voetlicht het Kinderkoor „De Lenteklokjes' met een viertal nummers, welke een dankbaar applaus oogsten Hierna werd door het sympho- Bieorkest o.l.v. de heer Maurice Noël te Brussel, uitgevoerd Suite voor strijkorkest van H. Purcell en Londoner Symphonie nr. 7, van Jos. Haydn. Dit bleek een waar succes te zijn. Onder de deskundige en bezie Bmde leiding van de heer Noël werden deze werken op uitsteken - MIDDELBURG. Opening nieuwe kazerne Gistermiddag is op feestelijke wijze de fraaie nieuwe kazerne van de centrale opleiding admi nistratief kader alhier geopend. Tevens werd bij deze gelegen heid het 25-jarig bestaan der opleiding herdacht. De ingebruikneming van de nieuwe kazerne geschiedde op zeer sobere wijze. De comman dant der school, Majoor J. Pot- teboom, verzocht de vele aan wezigen hem naar de ingang te volgen. Mevrouw Potteboom opende hierna de entree, terwijl het muziekcorps van het regi ment Stoottroepen uit Den Bosch een vrolijke mars speelde. De genodigden verzamelden zich vervolgens in de eetzaal van de nieuwe kazerne. Majoor Potteboom, als de eer ste spreker, vertolkte zijn vreug de over het tot standkomen var. de nieuwe kazerne en prees de goede verstandhouding, die tussen militairen en burgerij van Middelburg bestaat. De Commissaris der Koningin, jhr. Mr A. F. C. de Casembroot, schetste de innige banden, die niet slechts Middelburg, maar geheel Zeeland binden aan dit enige garnizoen in de provincie. Hij gaf uiting aan zijn beste wensen voor de toekomst der school en wenste landmacht, Zeeland en Middelburg geluk met de totstandkoming van de nieuwe kazerne. Generaal-Majoor Sitsen prees de eminente leiding van Majoor Potteboom. Hij zeide trots te zijn op deze school en verheugd over het feit, dat er zulk een Bij de I.I7.ENDLIKE Ongeval landbouwer Bruijnzeel In een artikel over de tentoon stelling „Holland in Manchester", die onder meer een beeld geeft van de wederopbouw der Neder landse steden, schrijft de Man chester Guardian met grote lof over ,,de uitgebreide plannen van een klein land". In het bijzonder roemt het blad de originaliteit van de ontwerpen en het schrijft, dat slechts het tentoongestelde reconstructie-ontwerp van Rhenen „schijnt in ernst in de richting van de traditionele stijl te gaan". Met name noemt het blad de ontwerpen voor de wederopbouw van Rotterdam, Den Haag en Zandvoort en het acht het duide lijk, dat Rotterdam een alleraan trekkelijkste stad' zal worden. De Staatscourant van 1 Dec. bevat de „zesde wijziging prij- zenbeschikking Textielhandel 1948", waardoor de procentuele winstmarges voor de textielhan del met ingang van 1 Januari 1950 in geringe mate worden verlaagd. Door deze wijziging wordt voorkomen, dat de uiteindelijke verbruikersprijs als gevolg van de devaluatie meer zou stijgen, dan in verband met de gestegen grondstoffenprijzen verant woord is, zo deelt het Ministerie van Economische Zaken: ons mede. De laatste weken deden de honden weer van zich spreken. Vorige week zaten de beesten achter drie paarden aan, die op hol sloegen en wisten te ont komen. Onlangs vond een land bouwer 27 kippen dood in het hok. Meermalen vielen de ver wilderde honden andere honden aan en doodden die. Donderdagmorgen werden de dieren weer gesignaleerd. De jager Jac. de Nijs uit Ooster hout is erin geslaagd om eerst de ene hond, een zwart-grijze Groenendaler, neer te leggen. Na een klopjacht van een uur kreeg de jager, die geassisteerd werd door de gemeentepolitie de tweede hond, een zwarte bouvier, onder schot. Met een kogel werd ook deze hond ge dood. verlengd tot 5 jaar, maar is ook thans nog in de practiache uitvoe ring speling. Aanschaffing van een nieuw stel nummerplaten kostte 12,- in 1948 en kost thans rog ongeveer 8,terwijl bij ge centraliseerde uitgifte de prijs daarvan ongeveer op 4,zal kunnen wonden gesteld. Zoals bekend, is het aantal motorrijtui gen in ons land thans te stellen op 256.700. Wal breng Het voorlopig, verslag van de commissias van. rapporteurs in zake het wetsontwerp Over dracht Souvereiniteit over In donesië is een getrouwe afspie geling van wat straks bij de openbare behandeling in de Tweede Kamer tot uiting zal ko men. Nauwkeurige lezing van 't lijvige verslag leidt tot de con clusie, dat de regering voorals nog slechts verzekerd kan zijn van de steun van de K.V.P. en de P. v. d. A. Het schijnt, dat de fracties van de C.H.U. en de V.V.D. hun uiteindelijke beslissing afhanke lijk zullen stellen van bepaalde toezeggingen, welke zij blijkens de gestelde vragen van de re gering verwachten. Zoals te ver wachten was en uit het verslag ook duidelijk valt op te maken, zullen de A.R. Kamerleden hun stem aan het Wetsontwerp ont houden. Algemeen is men van oordeel, dat de Kamer de voorgestelde regeling alleen maar kan aan nemen of verwerpen. De liquidatie van „een eeu wenoude verhouding" achten vele leden een consequentie van het emancipatie-proces in het verre Oosten. Volgens verschei dene andere leden valt in Indo nesië een ernstig tekort aan staatkundige orde te constate ren en laten orde en rust, vei ligheid voor lijf en goed alles te wensen over. Uitvoerig is gediscussiëerd over de resultaten van de R.T.C. en over de toekomst van de vol ken van Ambon, Minahassa en Timor. Dé heer Weiter heeft zijn zienswijze over het wetsontwerp neergelegd in een nota, die aan het verslag is toegevoegd. Enige leden zijn van mening, dat het wetsontwerp in strijd is met de.- Grondwet. Vele leden maakten bezwaren tegen de overdracht van de ma- rinoiiMQis Knp-rabaia aan de R.I. In bevoegde kringen in Washing ton wordt vernomen, dat Neder land de vijfde plaats inneemt op de voorranglijst voor wapenzen dingen uit dé Verenigde Staten ter versterking van de economi sche steun aan de West-Europese democratiën. Amerikaanse functionarissen zijn van oordeel, dat deze 'twee vormen van bijstand tezamen de beste garantie voor vredfe vormen Men is van plan tanks, enige ar tillerie, voertuigen en communica tie- en uitrustingen naar Neder land te zenden. De eerste zendin gen worden in het vroege voor jaar verwacht. Frankrijk staat boven aan de lijst, daarop volgen Engeland Italië en België. Volgens voorlopige plannen zullen de zen dingen in het algemeen begin vol gend voorjaar aanvangen. Lord Pakenham, de Britse Minister van Luchtvaart, heeft gisteren in het Hogerhuis zijn excuses aangeboden voor de wij ze, waarop hij zijn bevindingen van 't Höf van Onderzoek naar de vliegtuigramp te Prestwick afwijkende verklaring had ge publiceerd. Lord Pakenham had in een verklaring, die met het officiële rapport over het onderzoek werd uitgegeven, beweerd, dat de gronddiensten te Prestwick geen verantwoordelijkheid droegen voor de ramp met het K.L.M.- vliegtuig, waarbij 40 personen de dood vonden. Gisteren verklaarde Lord Pa kenham, thans te kunnen in zien. dat het juister ware ge weest zijn afwijkende mening te hebben uitgesproken en hiervan aan het Parlement uitleg te ge ven. ,Jk hoop, dat het Huis een eenvoudige, maar oprechte be tuiging van spijt, dat ik niet direct zo handelde, zal aanvaar den"1. (Three of Hearts) Een vrolijke geschiedenis, van Berta R.uck Vertaald door F. van Velsen rinebasis Soerabaja aan de S. Andere leden merkten hierbij op, dat zij uit het feit, dat zo- wei Nederlandse als Indonesi sche vlaggen op de schepen van de marine zullen wapperen, een symbool, van goede samenwer king zien. Met betrekking tot Nieuw- Guinea meenden vele leden dat men zich van Nederl. zijde te recht op het standpunt heeft gesteld, dat er geen reden tot Statuswijziging is, totdat de be volking zelf een uitspraak kan doen over haar politieke toe komst. Vele andere leden betreurden, dat men op de R.TC. dienaan gaande geen oplossing had be reikt. Vrijwel algemeen was men van mening, dat deze overeen komst staat of valt met het be staan van wederzijdse goede HEDEN: HOEK: Café Breepoel. Ten- toonstell ng van Hoenders en Konijnen. MORGEN: AXELHet Centrum. 6.30 en 9 uur: Bioscoopvoorstelling „Na de storm". HOEK: Café Breepoel, Ten- toohsteffing van Hoenders en Konijnen. TKRNEUZENLuxor Theater 8 uur: Bios coop o e r s o li i n g .Ridders van het Zwaard". TERNBUZEN: Concertge bouw, 8 uur: Bioscoopvoor stelling „De Fietsendieven". 4.6j (Nadruk verboden). „Of ik het gehoord heb nu dat zou ik denken!" verklaarde kapitein Hunter, terwijl hij haar verbaasd, verheugd en lachend om bet grappige van het geval vriendelijk toeknikte. „Maar zie je", lachte hij, „het was bet eer ste, wat ilt er van hoorde, toen je plotseling met dat heerlijke nieuws Voor de dag kwam! 't Is gewoon, uniek", vervolgde hij in zalige stemming over de nieuwe toestand, die zo plotseling was ge schapen. ,„Wat een typische heer lijke schat ben je toch, om een man zo het antwoord op zijn hu welijksaanzoek te geven!" Nora die nog steeds trilde van voldoening, dacht: „Hij heeft z'n anwoord te pakken" hiermede bedoelde zij Billy. Deze gedachte nam haar zo in beslag, dat zij ge durende enige ogenblikken er zich of bijna niet van bewust was dat zij haar vorige minnaar met dit eigenaard ge wapen een steek t0e te brengen, iets had gedaan, dat haar zelf even onaangenaam zou tref fen. „Wat origineel van je!" zei ka pitein Hunter teder, „om zo maar ergens te verkondigen, dat je met mij gaat trouwen Bij deze woorden ikeerde Nora zich plotse ling om haar wrankdroom was teneinde en nu zag zij waar zij was, namelijk in het stoffige Lief delaantje met een jonge man, die zij eigenlijk niet eens goed kende en die zij met beslistheid had ge zegd, dat zij met hem zou trou wen. „O!" begon zij diep ademhalend. De officier van gezondheid keek vluchtig om zich heen. (Billy was niet meer te zien en de menage- wagens ook niet). Hij nam haar hand en dit bracht haar met een schok tot de werkelijkheid terug, VERWILDERDE HONDEN IN O-OSTERHOUTPE POLDF.K. In de afgelopen herfst maak ten twee verwilderde honden de Oosterhoutsepolder (N.-Br.i on veilig. Drie koeien werden door de dieren aangevallen en ge dood. Ondanks herhaalde klop jachten konden de honden toen niet worden gevangen. De Minister van Verkeer en 1 Waterstaat heeft afwijzend be schikt op het verzoek van de KNjA.C. om wijziging te bevor deren van de wegenverkeerswet met betrekking tot de nieuwe kentekenregeling, omdat naar zijn mening uitstel alleen verant woord zou zijn, indien de invoe ring op onoverkomelijke bezwa ren zou moeten afsluiten. Defini tieve koersverandering ter zake van de kentekenregeling is uitge sloten te achten, aangezien toe treding tot het tractaat .van Ge neve oils land verplicht, zijn wa genpark te registreren. Bij op schorting voor langere termijn, van dB kentekenregeling zal we derinvoering van de inschrijving van zware motorrijtuigen en aan hangwagens niet achterwege kun- non blijven, aangezien het onbe perkt toelaten van zware wagens op de weg zowel :n verhand met de instandhouding der wegen als met het oog op die veiligheid van het verkeer niet verantwoord is. Na er op gewezen te hebben, dat de invoering geen kostbaar nieuw apparaat vordert en tot verlichting van andere takken van Overheidsdienst zal leiden stelt de Minister vast dat de fi nanciële consequenties van de uit gifte van nieuwe nummerplaten voor het motorwegverkeer aan zienlijk lager zijn dan het door de K.N.A.C. geschatte bedrag van 1 v2 A 2 millioen gulden. Niet alleen zal de voor de uitgifte ge stelde termijn van 3 jaar worden ZATERDAG 3 DEC. HILVERSUM I: 8.30 Nieuws; 8.40 Orgelspel; 9.00 Weerberich ten; 9.03 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor dracht; 10.35 Voor de arbeiders in de continubedrijven; 11.30 Pla- novoordracht; 12.00 Lichte muz. 12.30 Mededelingen; 12.33 Bang en piano; 12.55 Kalender; 13.00 Nieuws; 13.15 Metropol e orkest: 14.00 Voor de jeugd; 14.20 Gram.; 15.00 Boekbespreking; 15.15 PhM- hamonisch orkest; 16.00 Lezing: 16.15 Amateursuitzending; 16.46 Sportpraatje17.00 Gram.; 17.30 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Propaganda-toespr.18.80 Trio; 18.30 Ned. strijdkrachten; 19.00 Artistieke staalkaart.; 19.30 Bijbellezing; 19.45 Voor de Neder landers in Duitsland; 20.00 Nws.; 20.05 Actualiteiten; 20.12 Vara- varia; 20.16 Italiaans program ma; 20.45 Gevarieerd program ma; 21.45 Soc. comment.; 22.00 Sextet; 22.25 Hoorspel; 22.45 Dansmuziek; 23:00 Nieuws. HILVERSUM II: 8.30 Nieuws; 840 Gram.; 9.00 Weerberichten; 9.03 Gram.; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 10.00 Voor de kinde ren; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Ange lus; 12.03 Amusements-orkest; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Promenade orkest; 14.00 Mannenkoor;. 14.20 Engelse les; 14.40 Omroep-orkest; 15.30 Kro niek van letteren en kunsten: 16.05 Harmonie-orkest; 16.30 De I schoonheid van het Gregoriaans; i 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Piano- duo;. 18.15. Journalist, weekover zicht; 18.30 Symphonie-orkest; 19.00 Nieuws; 19.15 Actualitei ten; 19.25 Katholiek thuisfront: 19.30 Hammondorgelspel; 19.50 Indonesisch commentaar; 20.90 Nieuws; 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van; 20.12 Gram.; 20.15 Lichtbaken; 20.40 Gram., 21.00 Gevarieerd progr.21.45 Puzzle; 21.55 AmusementsmuE. 22.30 Wij luiden de Zondag in; 23.00 Nieuws; 23.15 Philh. ork. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.. 12J.5 Pianospel; 12.30 Weerber.; 12.33 Gram.; 12.45 Pianospel. 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00- Causerie; 14.10 Gam.; 15.00 Po pulair -concert; 15.30 Klankbeeld; 16.00 Gram.; 16.30 Causerie; 16.40 Gram.; 17.05 Nieuws; 17.15 Ac- cordeonmuz.17.30 Gram.; 1T.40 Accordeonmuz.17.55 Economisch overzicht; 18.00 Jazzmuz.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Vrije politieke tribune; 20.00 Omroeponk.; 21.00 Actualiteiten; 21.15 Dansiwuz.; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekpro gramma; 23.00 Nieuws. hetgeen tengevolge had, dat zij haar hand uit de zijne losrukte. „Doe dat niet als 't je blieft", zei ze naar adem snakkend. „La ten laten we doorwandelen, vind je niet?" ,en zij gaf het voorbeeld. Kapitein Hunter protesteerde, over haar schouder heen, op zijn gemaakt dramatische fluister toon, die hij zelf zo aantrekkelijk vond: „Wat? O, schat wat ben je tpch lang wreed voor mij geweest. Wil je nu niet eens een beetje lief voor mij zijn?" Hij was nu zeer dicht bij haar en legde zijn hand op haar rose mouw. De kleine Nora rukte zich, met een stap in zijwaartse rich ting, zo verontwaardigd los, also- een vreemdeling zich een vrijpos tigheid had veroorloofd. Hij had haar gevraagd „een beetje liéf" te zijn voor hem. „Nu, nu", mompelde hij, ,heb ik dan niet enig recht als je ver loofde?" Een huivering van weerzin door voer haar bij dit gezegde. O, wat had zij gediaan! Na tuurlijk had zij zonder de gevol gen te overzien, zich in dit avon- uur begeven, 't Was als 't wre van zelf gegaan. Natuurlijk mocht van haar ver wacht wondien, dat zij, wat deze donkere knappe jonge man noem de, „een beetje lief" voor hem zou zijn. Zij had hem in het pu bliek geaccepteerd. Zij had er niets anders mee bedoeld, dan de man, die haar ontrouw was ge wonden, te trotseren. (Kapitein Hunter wist dit echter niet en zij zou het hem nooit kunnen beken nen). Maar nu zij hem geaccep teerd had, moest zij er wel in be willigen, diat hij haar een kus gaf Waarschijnlijk begrijpt geen en kele jonge man, hoeveel mee. e n kus voor een vrouw betekent dan voor iemand van zijn eigen sexe. De meisjes-lezeressen van deze geschiedenis zullen, op dit ogen blik wel sympathie voor Nora ge voelen. Zich laten kussen! Zij gevoelde dat zij 't niet kon. Nog niet nog niet! Met enigszins vastberaden uit drukking keek zij hem half aan en schudde bjj wijze van protest met haar hoofd. „Zoiets is toch tegen de „bon ton"; het Liefdelaantje is liet ter rein van de soldaten en dienst meisjes." ,Ja, natuurlijk, schat", gaf hij vriendelijk toe, ..'t Was ook mi'n bedoeling niet, je nu al daarom te vragen." Nora dacht, dat hij niet aan drong, omdat hij per slot van re- yf nning 'n net mens was. (Eige 1- lijk was het omdat hij zoveel beter dan andere mannen de waarde kende van „zijn tijd afwachten"). Nora slaakte een zuchtje van ver lichting; wat hij in het binnenste van zijn hart mompelde behoeft hier niet vermeld. Alleen, dat bij terwijl zij voortwandtelden, haar hand vatte en er een kus op druk te; en dat zij een aanvechting kreeg, om haai- hand hard tegen haar linnen japon te wrijven. „Ik zal het toch maar niet doen" dacht zij een beetje onstuimig. „Hoeveel meisjes zijn er niet, die in dat gedbe moeten berusten!" (Wordt vervolgd) GEVONDEN VOORWERPEN. De Korpschef van het Gemeen telijk Politiecorps te Temeuzen maakt bekend, dat omtrent de volgende gevonden voorwerpen inlichtingen zijn te bekomen bi) de daarachter vermelde adressen: Zwarte vulpenhouder, W. Buij- ze, Axelsestraat 216; zwarte glacé handschoenen, Molengraaf, Schoolplein 9; paar herenhand schoenen!, D.-Visserstr. 15; aote- tas, A. Jansen, Zwaluwstr. 16; blauw kinderpetje, C. A. Bracke, Veldstr. 7; voorscherm motorrij wiel, G. Post, Tramstr. 51; gerui te sjaal, J. Will ems, Dijkstr. 20; grijze want, L. Verhage, Midden- sluis 18; jongensjasje, Axelsestr. 137- oliebroek, H. de Blaaij, Vloóswijkpolder 34; paar ledéren dameshandschoenen (geel), J. Molengraaf, Tholensstr. 94; cein tuur (plastic-wit), M de Buck, Nieuwstr. 46; 2 paar jaeger wan ten, Van Aken, Markt; wit ge haakt tasje, m. inh., J. de Bree, Julianastr. 25, zilveren manchet knoop, Versluijs, Stationsstr. 7; nummerplaat H.Z.87406, L. K. de Kraker, O 21, Driewegen; hangslot, I. de Jonge, Othene, D 25; auto-wieldop, Dekker, Verl. v. Steenbergen! 15; blauwe kin derwang, Simons, Van Bovenstr. 39; bankbiljet, J. Wïllems, Drie- schouwen 17, Axel; rozenkrans. Postkantoor; 1 paar lederen- en wollen want, Dieleman, 2e Ver- bindingstr. 12.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2