Repatriëring van militairen De Koningskwestie in België T.N.I. contra Daroei Islam De strijd in China De ramp met de Ph-Tfa TWEE VEILIGE WEGEN 'E FLITSEN DINSDAG 29 NOVEMBER 1949. Telegram van het Nationaal rhuisfront aan Minister-President Het reizen naar Italië in 1950 Pardon in Slowakije Verklaring van uitgewezen (Polen Minister Johnson te Berlijn ZON-Elf MAANSTANDEN I VERKEERD PARKEREN OP i VEERBOOT HAD BOETE TOT GEVOLG Nieuwe Amerikaanse opperbevelhebber Pools vice-consul beschuldigd De toestand in Panama Fout in de topografische kaart? Geruchten om Prins Xarel Vliegtuig op hol Noorse dementie Het Noorse rapport over de ramp De overschotten der Joodse kinderen naar Israël en Tunis Herdenkingsdienst omgekomen Joodse kinderen ulatie^van de ische frank; 'Z Har voor Isaac Altai DAMP0-B0NB0NSI genda ZON-EN MAANSTANDEN W-*nkertjg bij Abonnement: Terneuzen "wirier Redactionele leiding van P. L. D. J. van Oeveren. Redactie-adres Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150- Abonnementsprijs: 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent Losse nummers 6 cent. DE VRIJE ZEEUW 6e Jaargang No. 1282. Uitgave Stichting „De Vrije Zeeuw" Verschijnt dagelijks Drukkerij N. V. Firma P. J. van de Sande Advertentieprijs: per mm 10 cLq minimum per advertentie ƒ1,50- Rubriek kleine advertenties: 9 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Het hoofdbestuur van het Na tionaal Thuisfront, band Neder- land-Indonesië, heeft Maandag een telegram gestuurd aan de Minister-President, als Voor zitter van de Ministerraad, en aan de beide Voorzitters van de Staten-Generaal, waarin o.m. wordt gezegd, dat het kennis genomen heeft „van de niet weersproken onrustbarende be richten omtrent terreur in In donesië, in het bijzonder op Java, waaruit blijkt, dat het leven van onze militairen in steeds groter gevaar komt". Het verzoekt „namens de 18.000 bij de Band aangeslote nen, de ruim 17.000 zich nog in Indonesië bevindende Neder landse itiilitairen, die thans geen taak meer hebben, omdat aan hen actief optreden verbo den is, met de grootst mogelijke spoed te doen repatriëren, zo dat in ieder geval, zoals in het voornemen der regering ligt, de Naar het Franse persbureau AFP uit Rome meldt, zal men in het Heilig jaar 1950 naar Ita lië kunnen reizen met enkel een paspoort. Alle bedevaarders van de landen, waarmee Italië over eenkomsten heeft gesloten be treffende de opheffing van de visa en die het met deze maat regel eens zijn, zullen hiervan kunnen profiteren. Deze maat regel is vervat in een rondzend brief van het Italiaanse minis terie van Buitenlandse Zaken aan de diplomatieke en consu laire vertegenwoordigers te Ro me, aldus AFP. Het ANP tekent hierbij aan, dat Nederland reeds geruime tijd geleden met Italië een ovér- eenkomst heeft gesloten be treffende afschaffing van visa. Van een bedevaarderskaart is echter bij de bevoegde Neder landse instanties nog niets be kend. De Slowaakse Raad van Com missarissen heeft pardon ver leend aan 102 personen, die „op instigatie van Vaticaanse kringen misdrijven tegen 't volksd'emocra- tische regiem bedreven hebben", aldus is Zaterdag officieel mede gedeeld. laatste daarvan uiterlijk 1 Juli 19oü voet op de Nederlandse boaem zullen hebben gezet". Het verzoekt voorts al het mogelijke te doen in afwachting van hun inscheping, het leven van deze militairen veilig te stellen. Een woordvoerder van een groep van uit Frankrijk uitge wezen Polen heeft gisteren op een persconferentie te Berlijn de Franse politie beschuldigd van het toepassen van „Gesta- po-methoden" op enkele der Polen, die vorige week werden gearresteerd „als vergelding voor de arrestatie van Fransen in Polen". „Wij", aldus de woordvoerder, „werden van onze vrouwen en gezinnen weggerukt. Veelal zon der kans om afscheid te nemen en naar het politiebureau ge sleurd zonder zelfs maar de ge legenheid te krijgen een tan denborstel mee te nemen. Som mige van ons werden geslagen. Wij weten echter, dat Jules Moch, de Franse Minister van Buitenlandse Zaken, niet het Franse volk vertegenwoordigt. Toen wij over de brug van Kehl te Straatsburg Frankrijk uit ge jaagd werden, zongen wij de Marseillaise, waardoor zelfs de ons begeleidende gendarmes zich gedwongen zagen in de houding te gaan staan." Een andere woordvoerder van de groep, die gisteravond per trein naar Polen reisde, ver klaarde: „Wij werden uit Frankrijk gewezen, omdat wij voor de vrede werken en omdat wij streden voor de rechten van de Pools minderheid in Frank rijk". Deze laatste woordvoerder is secretaris van de Poolse af deling van het Franse vakver bond C.G.T. Louis Johnson, de Amerikaan se Minister van Defensie, is gisteren, begroet met 21 saluut schoten van de Amerikaanse artillerie, op het vliegveld Tem pelhof van Berlijn aangekomen. Hij werd vergezeld door de Amerikaanse Hoge Commïjssa- ris in Duitsland, John McCloy. Op een persconferentie, die door meer dan honderd journa listen werd bezocht, verklaarde Johnson, dat West-Berlijn een integraal deel vormde van het Amerikaanse verdedigingsgebied. In antwoord op herhaalde vragen weigerde hij te zeggen, of de landen van het Atlanti sche Pact de Elbe als hun ver dedigingslinie beschouwden. „Het gemeenschappelijke ver dedigingsplan zal Donderdag te Parijs aan de Ministers van De fensie worden voorgelegd en voordien kan ik geen verklaring hierover afleggen", zo zeide hij. Voor zijn persconferentie, die op het Amerikaanse hoofdkwar tier in Berlijn gehouden werd, maakte de Minister een rijtoer door de stad. Hij bracht een bezoek van vijf minuten aan de Sowjet-sector. Het bestuur van de Liberale partij heeft met 164 stemmen bij drie onthoudingen een motie goedgekeurd, waarin wordt ver klaard, dat de Liberalen voor standers blijven van. een vrijwil lige troonsafstand door Koning Leopold. De Liberale partij laat haar* mandatarissen vrijheid van stemmen, doch spoort hen aan het amendement Kronacker goed te keuren. Dit amende ment wil aan de in het voorstel tot het houden van een volks raadpleging vervatte vraag: „Bent gij van oordeel dat Ko ning Leopold de uitoefening van zijn constitutionele be voegdheden moet hervatten" In verband met het optreden van de Daroei Islam in Pasoen- dan heeft het parlementslid van de Parki de heer R. Mas- hud, aan de regering vragen gesteld naar aanleiding van het feit, dat volgens de R. T. C.- overeenkomst overal in Indone sië het Nederlandse leger moet worden teruggetrokken, terwijl de door genoemd leger verlaten gebieden onder bewaking van de T. N. I. zullen worden ge steld. De omvang van de ver- WEERSVERW ACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot -avond. Wisselend bewolkt. Wisselende bewolking met aan vankelijk langs de Waddenkust hier en daar een enkel buitje. Aanvankelijk zwakke tot mati ge wind draaiend naar Westelij ke richtingen. Iets kouder dan gisteren. HOOGWATER. DINSDAG 29 NOVEMBER. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. n.m. 9.10 9.56 9.45 10.31 10.35 11.21 Nov. Opk. Ond. 1949 Zon Opk. Ond. Maan 29 8.22 16.34 14.18 1.31 30 8.23 16.33 14.27 2.41 1 8.25 16.33 14.36 3.51 antwoordelijkheid der T. N. I. hangt af van het aantal in een bepaald gebied aanwezige ben den, zoals van de Daroei Islam, de Partai Kummunis Indonesia en gewone rampokbenden. In Pasoendan is het veelal de Daroei Islam, die met zijn mo derne bewapening en zijn be hoorlijk aantal leden met on menselijke methoden terreur uitoefent. Mashud wil nu van de regering vernemen of het haar bekend is, dat de hoofdmacht van de D. I. zich thans in de omgeving van Tasikmalaja be vindt, dat enige tientallen dui zenden gewapende leden van de D. I. klaar staan om Tasikma laja aan te vallen op het tijd stip, waarop de Nederlandse troepen deze stad hebben ver laten. Mashud vraagt voorts of de regering het met hem eens is, dat zij tegenover de inwoners van Tasikmalaja zeer grote verantwoordelijkheid draagt. Hij wil ten zeerste aandringen om: 1. De getalssterkte van de T. N. I. te Tasikmalaja niet al leen zodanig op te voeren, dat zij benden van de D. I. kan tegenhouden, doch deze ook daadwerkelijk kan bestrijden; 2. de T. N. I. te bewapenen met modern materiaal; 3. aan de T. N. I. voldoende militaire transportvoertuigen ter beschikking te stellen; 4. de T. N. I. radio's voor het onderhouden van verbindingen in gebruik te geven; 5. de politiemacht te Tasik malaja te versterken, haar betere bewapening te geven en tevens voldoende motorvoertui gen ter beschikking te stellen. een tweede vraag toevoegen, die als volgt luidt: „Bent gij van mening dat Ko ning Leopold afstand moet doen van de troon en dat hij moet worden opgevolgd op de wijze als bij de grondwet is bepaald?" De Liberale motie onder streept het Liberale standpunt, dat de Koning slechts dan naar België kan terugkeren, indien de volksraadpleging hem een meerderheid bezorgt in elk van de drie gewesten van het land. HET VOORGESTELDE REFERANDUM. Gaston Eyskens, de Belgische Minister-President, heeft de so cialistische bewering, dat het voorgestelde nationale referen dum over de vraag, of Koning Leopold moet terugkeren, on grondwettig is, verworpen. Op een bijeenkomst van zijn Chris telijke Volkspartij ontkende Eyskens de juistheid van de op vatting der socialisten, tegen standers van 's Konings terug keer, dat het referendum een plebisciet zou zijn en in strijd met de beginselen van de grond wet. Verder kondigde Eyskens aan, dat de coalitieregering van Ka tholieken en Liberalen, in de strijd tegen de toenemende werkloosheid, volgend jaar „het grootste programma van open bare werken en herstel, dat Bel gië ooit gekend heeft" zou uit voeren. Dit zou 83.000 werklozen werk geven. De Chinese communistische troepen Devinden zich thans op een afstand van minder dan 20 km van de nationalistische hoofd stad Tsjoengking, aldus een communistisch bericht. Rantsjoean, ten Zuid-Oosten van de hoofdstad aan de weg Hoenan-Szetsjoean gelegen, werd Zondag door de communisten be zet. In een slag die drie dagen duurde, werden eerder in de week twee nationalistische divisies op ongeveer 80 km te Oosten van Tsjoengking vernietigd. Met de bezetting van Lioetsjou zijn de communist sche troepen in het bezit gekomen van alle belangrij ke plaatsen van Kwamgsi en zijn de nationalistische troepen in dit gebied afgesneden van de troepen bij Tsjoengking, aldus dit bericht. Het ministerie van Defensie heeft gister de benoeming be kend gemaakt van generaal Thomas Handy, opperbevelheb ber van het Amerikaanse leger in Europa, tot Europees verte genwoordiger van het program voor militaire hulp. Generaal Handy zal John sons vertegenwoordiger zijn op het Londense hoofdkwartier van de Europese coördinatiecommis sie. Het departement heeft voorts de instelling bekend gemaakt van een „bureau voor militaire hulp" onder generaal-majoor I. L. Lemnitzer, dat het oppertoe zicht heeft op de wapenleveran ties, die op grond van het pro gram voor militaire hulpverle ning door het Amerikaanse de partement van defensie worden uitgevoerd. De communistische autoritelte: hebben de Amerikaanse vice- consul aldaar, Stokes, gedurende 7 uren vastgehouden en hem een spionnageproces tegen 10 Chine zen, Japanners en Koreanen doen bijwonen. Het gehele personeel van hef Amerikaanse consulaat heeft opdracht ontvangen te ver trekken. Het Amerikaanse mini sterie van buitenlandse zaken heeft het consulaat-generaal te Peiping opdracht gegeven „ten sterkste" tegen dit optreden te protesteren. De Amerikaanse consul-generaal te Moekden, Wand en 4 leden van zijn staf kregen reeds eerder opdracht te vertrek ken. Zij zijn enige tijd in hechte nis g-.ho.iden en door een „vojks- gereehtshof" veroordeeld tot boe ten en gevangenisstraf, „wegens het mishandelen van een Chinese employé". Het vonnis werd echter geschorst en de 5 ambtena ren werden vorige week Maandag vrijgelaten. DE STRMD OM TSJOENG KING Reizigers, die per vliegtuig uit Tsjoengking te Hongkong zijn aangekomen verklaarden te ver wachten dat de communisten de nationalistische hoofdstad Maan dagavond of Dinsdagochtend zou den beletten. De voorhoede van Een militair gerechtshof te Parijs heeft Zaterdag de Poolse vice-consul te Rijssel, Szerbin- ski, van spionnage beschuldigd en hem naar de militaire gevan genis te Cherchemidi doen overbrengen. Naar op het departement van Binnenlandse Zaken vernomen wordt, zijn Vrijdag nog negen Polen aangehouden en uit het land gezet. De zeventien Polen, die Don derdag zijn uitgezet, zouden de hand gehad hebben in stakin gen. het. communistische leger was nog 12 km van de hoofdstad ver wijderd toen zij vertrokken. Generalissimus Tsjiang Kai- Sjek is Maandagochtend uit Tsjoengking naar Tsjengtoe ge vlogen 320 km naar het Noord- Westen. MENTHO-REX Verkoudheidszalf INADEMEN INWRIJVEN Bestrijdt de kou van buitenaf langs twee wegen. Niets is volmaakt in deze i wereld en ook aan Europa's grootste veerboot, de „Konin gin Juliana", waarop Zeeland trots is, kleven gebreken. Deze boot heeft n.l. een groot zijdek, waarvan het midden gedeelte voor vrachtwagens is bestemd. Links en rechts daarvan kunnen op een smal en. lager deel personenauto's een plaats vinden. Deze plaats is voor grote Amerikaanse personenauto's j wat smal uitgevallen en toen de koopman M. P. uit Middel- 1 burg in dat deel zijn auto wil de verlaten, scheurde hij zjjn jas. Een volgend keer weigerde hij deze gang opnieuw in te rijden, prefereerde het midden gedeelte en weigerde aan de aanwijzing van het bootperso- neel gevolg te geven. De Kantonrechter te Oost burg veroordeelde hem deswe ge tot 25 boete subs. 10 da gen hechtenis. Dr. Arnulfo Arias, de derde president van Panama in vijf da gen, heeft de Kabinetssamenstel ling bekend gemaakt na 'n speci ale zitting van de nationale ver gadering te zijn beëdigd. De gro te jury van de verkiezingen heeft Zaterdagmorgen meegedeeld, dat Dr. Arias, candidaat van de re volutionaire partij, bij de laatste verkiez ngen eigenlijk gewonnen had, doch dat zijn overwinning hem door bedrog was ontnomen. Ongeveer 50 personen zijn ge vlucht naar de Amerikaanse zone van het Panama-kanaal, onder wie drie voormalige presidenten van Panama, namelijk Dr. Daniël Chanis. die verleden week Zondag door het hoofd der politie, Remon, werd afgezet, en iRique J'minez, president van 1945 tot Juli 194S, Ricardo Adolfo de la Guardia, de voorganger van Jiminez, bene vens de president van het opper- gerechtshof, Rosendo Jurado, en do voormalige ministers Bellido en Barraza. De toestand in Panama was Zondag zeer verward, aldus meldt Reuter.Er heerst1 voed seltekort, daar de algemene sta king wordt voortgezet. De sla gers- en bakkerswinkels zijn ge sloten en het vervoer ligt stil. Zondagavond te 6 uur landde, de PH-TFB van Aero-Holland ko mende uit Oslo, op Schiphol met aan boord de stoffelijke over schotten van de vorige week om bet leven gekomen bemanning van de PH-TFA. Met hetzelfde toestel keerde terug de gedelegeerd commissaris van de Aero-Holland, de heer Frits van Diepen en technici van die maatschappij die bij het onderzoek van de redenen die tot de ramp hebben kunnen leiden, geassisteerd hebben. Daar het officiële onderzoek nog niet is' afgesloten kunnen nog geen officiële conclusies worden getrokken. Volgens een Amerikaans persbureau is door het konink lijk paleis te Brussel een ver klaring uitgegeven, dat het hu welijk van Prins Karei zal wor den gesloten nadat de Konings kwestie zal zijn geregeld. Desgevraagd is Belga door het Hof meegedeeld, dat over dit onderwerp geen enkele verkla ring is verstrekt. De directie van de Aero Hol land deelt ons het volgende mede: „Uif de haar nu ter beschikking staande gegevens meent de direc tie van Aero-Holland echter met stelligheid te mogen afleiden, dat de berichten als zou de machine uit zijn koers zijn geweest en heb ben rondgecirkeld niet waar zijn. De directie meent als vaststaand te kunnen aannemen: 1. De machine verongelukte op een punt juist liggende op de lijn, die de machine te volgen had en vliegende volgens deze lijn. 2. Dat de machine vloog op een hoogte van 350 meter (ruim 1000 voet), welke hoogte nog rad'o- telephonisoh aan de verkeerstoren van Oslo werd gemeld. 3. Dat de gezagvoerder meende op deze hoogte, die afweek van de voorgeschreven hoogte, te kunnen vliegen. Er zijn verschillende redenen die de gezagvoerder hebben kun nen dwingen om lager te vliegen dan de officiële hoogte, waarover het onderzoek van de tamelijk compleet teruggevonden boorddo- cumenten vermoedelijk nader licht zal verschaffen. In zijn decisie zulks te doen kan een fout in de topografische, kaart een belangrijke rol gespeeld heb ben. De vliegkaart geeft als hoogste en enig obstakel voor het open water van de Oslo fjord moest worden bereikt een heuvel aan van 64 meter. De heuvef Gleinaas, waarop de machine verongelukte en die, de bomen niet medegere- kend, 343 meter hoog is, komt op deze kaart niet voor. De gebruikte kaart was een „Stanford"-kaart van de laatste uitgave, die bij practisch alle luchtvaartmaatschappijen in ge bruik is, en ook, zoals later bleek, door de Noorse autoriteiten gebe zigd wordt". In de Amerikaanse staat Illi nois heeft Zondag een sportviieg tuig zonder bemanning een af stand van 160 km afgelegd, waai - na het neerstortte. De piloot had een landing ge- n aakt omdat hij dacht dat zijn benzine op raakte. Toen 'hij de p opeller aanraakte, sloeg de mo to aan en de verschrikte piioof kon nog maar juist opzij sprin gen, 160 km verder vond hij het wrak van zijn toestel terug. De voorzitter van de officiële Noorse commissie van onderzoek naar de Dakota-ramp bij Oslo hèeft de mening van de directie van de Aero-Holland, dat de heuvel, waartegen het viegtuig is opgevlogen, niet op de door des piloot gebruikte kaart zou zijn aangegeven, „zeer merkwaar dig" genoemd. De commissie van onderzoek heeft de kaart en het logboek van het vliegtuig nog niet onder ogen gehad en wenst geen enkele verkalring af te leggen alvorens kaart en log boek grondig bestudeerd zijn. Men verwacht, dat het nog tenminste een maand zal duren voordat de officiële Noorse com missie van onderzoek haar rap port over de oorzaken van het ongeluk met de Dakota van de Aero-Holland zal publiceren. Mogelijk zal over een week een voorlopig rapport worden uit gebracht. De PHTFC van Aero-Holland is gisteren in de loop van de dag naar Oslo vertrokken om vandaar vermoedelijk vandaag de stoffe lijke overschotten van de kinde ren die met dé PHTFA veron gelukten over te brengen naar Is raël en Tunis. De overschotten van twintig kinderen worden naar Israël ge bracht; de resten van de zeven anderen naar Tunis. In de synagoge te Oslo is een dienst gehouden ter herdenking van de 27 Joodse kinderen, die btj de ramp met dd Dakota op 2© November zijn omgekomen. De dienst, die door dé Joodse gemeen schap te Oslo was georganiseerd, werd geopend met een begrafenis lied in het Hebreeuws. Vertegenwoordigers van de Ne derlandse commissie, die een on derzoek naar de oorzaak van het ongeval instelt, en van de Euro pese Kinier- en Jeugdbond bene vens Nederlandse, Franse en Zwitserse diplomaten woonden de dienst bij. 10 ct; minimum pee ties: 5 regels 60 etf nummer Bureau des namiddags 31 sche Minister van iebaert heeft tijdens icht te Brugge met ;ot de recente deva- tard, dat hij slechts van tevoren op de •d gebracht van de ng van het pond hoge davaluatie- vist hij dan evenwel af. Dit nieuws be- eerst^ een dag later ;ton om 14 uur (19 ie tijd). e reactie was, naar de wisselkoers va» et te wijzigen, doch ^an de omvang van ielawine, welke los- le wereld, bleek dit Na zijn terugkeer woonde heer Lie- nsdag de kabinets- dens welke de Bel le met 12% werd i. he Minister van Fi- rkte in het verloop ing nog op, dat de van de Nationale hem onlangs heeft at de operatie voor is geslaagd, onderstreepte Mi ert, dat zijn eerste het saneren van de het handhaven van 'aarde van de frank. eer Women", een vrouwenorganisatie nigde Staten, heeft 0 dollar te besteden pvoeding van Isaac ige overlevende van net de Nederlandse Dslo. thans 12 jaar is, zal :ijn 18 jaar jaarlijks ntvangen. aanse geleerden wer- ;en proefmotor voor dreven door atoom- heeft een vooraan- van de Amerikaans# «or atoomenergie ver- legdte er echter de na- alles slechts in ee» 1 stad'um .verkeer.l# et zeker was, dat een n deze scheepsmotor >u zijn. LEDEN: 3NVise- en Paar- 1 „Des Pays-Bas": Lig Landbouwvoor- ïst. „De Beurs", 5 uur. irtgebouw, 8 uur. Instrumentaal con- Theater, 8 uur. rstelling „Contra Centrum, 8 uur. rstelling „Onder 5RGEN: GENT: Gemeente- Aanbesteding van IN: Luxor Theater, loscoopvoorstelling van Dagen, „Zee- „Fiesta". Theater, 8 uur: Haakon Stotijn. ERVV ACHTING door het K.N.M.L geldig van Woens- ot -avond. :ht weer. 't vrij krachtige, laddenkust echter nd uit Westelijke iar bewolkt met af regen. Zacht vootr iet jaar. v'Jiw naar aameia ng van ooven- genoemde uiteenzetting tegenover het A.N.P. verklaard, dat er tus sen de Nederlandse en Duitse autoriteiten voortdurend overleg plants vindt over de ontwikkeling van het handelsverkeer tussen Ne derland en West-Dujtsland. De verzoeken voor de invoer van Duitsfe goederen worden over het algemeen met zo groot mogelijke meeste namten ra- heden weer normaal zullen wer- ken. Het onderwijzend personeel heeft meegedeeld, dat het zijn staking zal voortzetten. Prem-'er Alfredo Aleman heeft verklaard, dat de regering allo vreedzame middelen zou gebrui ken „om het land terug te bren gen op de weg van vrede, harmo nie en arbeid." -Officieel is medegedeeld-, dat het Engelse vleesrantsoen met in- gang van 4 December zal worden verhoogd. Het verhoogde rant soen zal „een aanzienlijke tijd in het nieuwe jaar" gehandhaafd worden. De voorraden vlees zijn vergroot door slachting ten ge volge van de droge zomer. „Die terroristenbenden pogen Spanje binnen te komen als voor- posten van het rode leger, dat van plan is zijn parachutisten in te zetten op de dag, welke Mos kou geschikt zal oordelen om de open strijd met het Westen te be ginnen", aldus Franco. Na te hebben verklaard, dat Spanje maatregelen heeft geno men ter uitschakeling van de hoofdkwart'er op Formosa deelt mede, dat de nationalistische re gering zich geheel uit Tsjoeng king naar het 300 km ten Noord- Oosten van deze stad gelegen Tsengtoe teruggetrokken heeft. Volgens een radio-telefomsch ont vangen bericht zcuden de nationa listen Nanwentsjien 13 km ter Zuiden van Tsjoengking, heroverd hebben. richt en beogen zij een nieuw of fensief tot verbreiding van het communisme in Europa. Door -het inzetten van vredesacties hoopte Je Kominform de communistische sterkte in West-Europa weer op te bouwen en de rechtse en cen- trumbewegingen, die in de laat- tse twee jaar steeds meer terrein wonnen, in discrediet te kunnen brengen. Breskens Terneuzen Walsoorden 'GWATER. i 30 NOVEMBER. v.m. n.m. 10.19 10.57 10.54 11.32 11.44 12.22 Opk Dec. Opk. Ond. 1949 Zon 1 8.25 10.33 2 8.26 16.32 Ond. Maan 14.36 3.51 14.48 5.03

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1