UITfiDE PROVINCIE BINNENLANDS NIEUWS Winka-nieuws Sluiskil SPORTNIEUWS RHEUMIN^' Wat brengt de Radio? Harten-Drie AARDENBURG. Men kwam zich aan melden Het bestuur der Winka-winkeliers maakt bekend dat vanaf Maandag 28 November, 's avonds 8 uur, tot Maandag 5 December in de zaal van\Holel Jacobs met het FLESSEN BALSPEL zal begonnen worden. Zondag 4 Dec. is de zaal niet open Voor elke 20 Winka-bonnen kan een'^worp^gedaan worden naar de 10 mooie prijzen, met als hoofdprijs een prachtig S/ c, rta Herenrijwiel. Vrij entree in de zaal. DOOR TRAM GEGREPEN EN GEDOOD. Amerikaans sergeant neergeschoten EERSTE KLASSE. West I. Agenda Hein doet 't zo... Hoe je "t doel... met Mascotte gaat-ie goed VERGADERING VAN DE KRING MIDDELBURG DER K-V.P. Zaterdagmiddag werd in Hotel „Des Pays-Bas" te Terneuzen r vergadering gehouden van Kring Middelburg der K.V.P. In zhn openingswoord zette de Voorzitter, Mr Dr Mes, uiteen de belangrijkheid van deze ver gadering, zulks in verband met ae in 1950 te houden Prov. Sta tenverkiezing. Nadat de Secretaris, de heer E. Lansu, de notulen der te Goes gehouden vergadering had voor gelezen, en de Voorzitter mede deling had gedaan, dat op 17 Dec, a.s. te Utrecht een speciale Partij-vergadering zal worden gehouden, waarin de Indonesi sche kwestie zal worden behan deld, kwamen de ingezonden stukken aan de orde. De Aid. Lewedorp vestigde er de aandacht op, dat een be stuurslid van de Statenkring Goes niet gehandeld heeft in I overeenstemming met de Par ty-reglementen. Op voorstel van de Voorzitter za: zulks nader onderzocht wor den en hiervan op de volgende vergadering mededeling worden gedaan. Een voorstel van de Afd. Mid delburg om bij de a.s. Staten verkiezing met één lijst uit te komen, werd aangenomen met dien verstande, dat de onderlin ge samenwerking in acht zal worden genomen. Een voorstel van de heer F. Mechelinck om in een motie uit de vergadering bij het college van Rijksbemiddelaars er op aan te dringen, dat de arbeiders in fabrieken en bedrijven, die gevestigd zijn in de Zeeuws- Vlaamse kanaalzone, ingedeeld sullen worden in de derde loon- gemeenteklasse, werd, nadat de heer Blommaert er op had aan gedrongen dat hierin tevens de arbeiders, werkzaam in de tex tiel- en vlasbedrijven langs de grenskant zullen worden inge schakeld, met algemene stem men aangenomen. Men zal zich, om dit doel te bereiken in verbinding stellen met de betreffende vakbonden. De heer Van Mierlo wenste, dat nog vóór de vergadering van het dubbele kringbestuur een besluit zal worden genomen in zake het aanwijzen van 'n can- didaat van de Jongerenafdelin gen uit Vlissingen. Hij zag hier in een onbillijkheid ten opzichte van de Jongerenafdeling uit Kloosterzande en St. Jansteen. Na uitvoerige gedachtenwis- seling werd besloten in de pau ze hierover met de Jongerenaf delingen te beraadslagen. Het resultaat hiervan was. dat de heer Roctus uit Klooster zande door de Jongerenafdeling eandidaat voor het dubbele kringbestuur werd gesteld. Vervolgens ging men over tot de verkiezing van leden voor de zes vrije plaatsen in het dubbe le kringbestuur. Hiervoor wer den gekozen de heren Fran-, eken, Van Mierlo en Rammeloo aft Oost Z.-Vl., en Van Dongen en Van Damme uit West Z.-Vl. Door deze benoeming ver krijgt Zeeuws Vlaanderen meer dan 50 van de eventueel in bet dubbele kringbestuur uit te brengen stemmen. Daar dit bestuur o.m. tot taak beeft de voorbereiding van de a.s. Statenverkiezing, kan ver wacht worden dat Zeeuws- Vlaanderen de meeste Katholie ke Statenleden zal afvaardigen. Vervolgens kreeg de heer Pep- pe gelegenheid het finantieel gedeelte, inzake de contributie- ding en liet B., toen deze weer bij bewustzijn was gekomen, per taxi naar huis vervoeren. met zijn gevolg kwam zijn jaar lijks bezoek aan de stad brengen. Lang vóór de aangekondigde tijd was het grote Marktplein tjokvol met 't opgewonden jeug dige volkje en vele begeleidende ouderen. Ook in de winkelstraten, waar de driekleur van de winkjelpan- den wapperde, heerste reeds vroeg in de middag een grote drukte, en het viel op dat talrijke bezoekers uit omliggende plaat sen, van over de Schelde en uit gie naar Terneuzen waren ge- '-or.ien om dit kinderfeest gade te slaan. Het geduld van de jeugd werd wel op de proef gesteld, doch 'n klaroengeschal weerklonk en St- Nicolaas met zijn gevolg, vooraf gegaan door de Harmonie Ter neuzen, die de hoge bezoeker bij iet betréden van de kom der ge meente in de Axelsestraat had verwelkomd, arriveerde op de Markt, en een blij gejuich klonk uit de honderden keeltjes. Nadat St- Nicolaas de muziek tent had betreden, nam Burge meester Tellegen het woord en hij verwelkomde de goede Sint in onze stad, die naar hij hoopte bij de kindervriend een goede in druk zou achterlaten, daar se dert zijn vorig bezoek Terneuzpn zich nog gestadig uitbreidt en de winkels weer een keur van arti kelen hebben die tot inkopen no den. De Voorzitter van de Vereni ging voor de handeldrijvende Middenstand, de heer H. Ribbens bracht vervolgens St. Nicolaas dank voor zijn bezoek en wees er verder op dat Teneuzen zich voortdurend tot inkoopcentrum blijft ontwikkelen en St. Nico laas bij de leden van „Teneuzen Klimop," waarvan de winkels kenbaar zijn aan het embleem der vereniging, een sortering zal vinden zoals hij zelden zal aantreffen, waardoor het win kelen in deze zaken tot een waar genoegen maakt. St. Nicolaas dankte hierop voor de ontvangst hier ter plaatse en zeide, dat hij over de faam van Terneuzen reeds in Spanje ge hoord had en bij zijn intrede in de stad ook aanschouwd had hoe een ieder zich beijvert om deze welvarende gemeente te verfraaien. Terloops informeerde hij aan de Burgemeester of de jeugd de boompjes in de plantsoenen wel met rust lieten. Hij zeide, dat hij de zoete kinderen extra zou bedenken en de ondeugende kans liepen om „in de zak" te gaan. Hierna ving de zegetocht aan en nadat de Harmonie St. Nico- laas-liedjes ten gehore had ge bracht, die door de kinderen dapper werden medegezongen, zette de stoet met de herauten en de Harmonie voorop en ge sloten door een rijtuig met be stuursleden van „Terneuzen Klimop", zich in beweging om stuwd door de blijde jeugd. Met gulle hand werden de rit peperbollen en de bekende en begeerde „klokjes" van „Terneu zen Klimop" rondgestrooid. Het was reeds duister toen de jubeltocht ten einde was en tot laat in de avond heerste in de stad een grote drukte. Winkelweek. Voor de eerste maal na de be vrijding is de Aardenburgse middenstand erin geslaagd een St. Nicolaas-winkelweek te or ganiseren, waaraan ruim veertig neringdoenden deelnemen. Een aan de actie verbonden wed strijd stelt de kopers in staat mee te dingen naar tal van fraaie en nuttige prijzen. De St. Nicolaas-weefc.<werd in geluid met een muzikale wan deling van de bekende „Aarden burgse Fanfare". Wij vernemen, dat St. Nicolaas voornemens is Zaterdag 3 December a.s. per soonlijk een bezoek aan Aarden burg te brengen. GOES. Scholenbouw- Het Departement van Onder wijs, K. en W. heeft zijn goed keuring verleend voor het bou wen van een zevenklassige school in Bouwplan III te Goes. Over de bouw van een nieuwe ambachtsschool verwacht men eveneens een gunstige beslis sing. MIDDELBURG. Restauraties. Ged. Staten van Zeeland stel len o.a. de volgende bedragen in uitzicht voor restauratie van diverse gebouwen: Voor de Herv. pastorie te Aar denburg ƒ3249; voor de toren van het Refugie-huis te Hulst 1000; voor het raadhuis te St. Anna ter Muiden ƒ4000; voor gesteld wordt de subsidie voor de stadhuistoren te Hulst te verhogen met 2225 en te bren gen op 6650. Verder verklaren G.S. zich be reid bijdragen beschikbaar te stellen voor herstel van koren molens te Zuidzande en Schoon- dijke. Een aanvrage van het ge meentebestuur van Hulst is nog in behandeling. ZAAMSLAG. Benoemd- Mej. H. J. Oosterwijk, onder wijzeres aan de O.L.S. te Zaam- slag, is in gelijke betrekking benoemd te Arnemuiden. Honderden Berlijners en talrijke inwoners uit de Russ'sohe zone zijn zich in de Amerikaanse sec tor komen aanbièden „om dienst te nemen in het nieuwe leger van West-Duitsland om te strijden te gen het communisme", aldus delen Amerikaanse autoriteiten te Ber lijn mede. Deze aanmeldingen werden uit gelokt door een artikel, versche nen in de „Berliner Zeitung Am Abend", htt met Russische ver gunning verschijnende blad, waar in bericht werd, dat ir O' /.me- kaanse sector van Berlijn een re- cruterings-centrum was opgericht met het oog op de vorming van een leger. „Dit zijn óe resultaten, wellicht tegen alle verwachting in, van een leugeneampagne, die door de met Russische vergun ning verschijnende bladen wordt gevoerd", aldus wordt verklaard in een Amerikaans communiqué, waarin verder gezegd wordt, dat „er geen sprake is van de oprich ting van een nieuw Duits leger". AANKOMST VAN DE „VORENDAM" Het troepenschip „Volendam" wordt hedenavond in de haven van Rotterdam verwacht. De ont scheping zal onvoorziene omstan- d gheden voorbehouden, beginnen op Dinsdag 29 November te 9 uur „VOLENDAM" MOEST WEER ZIEKE SOLDA/AT AAN DE WAL BRENGEN. Het trospentransportschip „Vo lendam", dat op weg is naar Rot terdam van Batavia, heeft Vrij dag Lissabon aangedaan om een soldaat, die blindendarmontste- iking heeft en aan boord niet kon worden behandeld, af te zetten. Hij is in een ziekenhuis te Lissa bon opgenomen. Oe 74-jarige pakhuisknecht M. A. Tax van de Spiegelnisserkade, wjlde Zaterdagmorgen om 7.15 uur bij de Incassotaank aan de Goiidisesingel te Rotterdam de trambaan oversteken. Hij merkte te laat dat er een tram naderde, zodat hij endge passen achteruit deed. Hij werd' door de tram, die van de andere kant kwam gegre pen en vrijwel op slag gedood. PER FIETS NAAR ROME- Twee gedemobiliseerde mari niers, Mathieu Slangen uit Am- by en Frans Koks uit Gulpen, zijn uit Maastricht per fiets naar Rome vertrokken. Zij zijn voornemens de reis af te leggen met een kleine mondvoorraad en practisch geen deviezen bij zich. Een Maastrichtse rubberindu strie gaf hun nieuwe rijwielban den en een stel reservebanden. De beide peddelaars hopen nog vóór Kerstmis Rome te bereiken Stoppen toen de wagen van lijn 3 het kruispunt passeerde, zo dat de botsing onvermijdelijk werd. HAREN AFGERUKT DOOR SPOELMACHINE In de textielfabriek „Delana" te Dedemsvaart is het meisje Pool man uit Dedemsvaart met haar haar in de spoelmachine geraakt. Mede-arbeiders zetten de machine terstond stil maar intussen waren er reeds zoveel haren uitgerukt, dat de toestand van het meisje ernstig is. Thans heeft de direc tie bevolen, dat de meisjes mut sen In de fabriek moeten dragen. Men verneemt uit Berlijn, dat een Amerikaanse sergeant Vrij dagavond nabij het vliegveld Ga- tow in de Britse sector is neerge schoten. Het Nieuwsbureau D.P.A. meldt, dat de sergeant in gezelschap van twee# makkers en twee Duitse vrouwen met zijn jeep de demar catielijn van de Russische sector wilde overgaan. Toen de Russische wachten geen antwoord kregen op hun aanmaningen, openden zij het vuur. De sergeant werd zwaar gewond en is kort daarna in het ziekenhuis overleden. Reserve Eerste Klasse t\. IJzendijke 2EMM 2 13. Reserve Eerste Klasse B. Sluiskil 2—Hoofdplaat 2 30; Corn Boys 2—Clinge 2 3—0; Hontenisse 2—Oostburg 2 6—3; Aardenbufgf^Axel 3 3Q. Twedde Klasse B. 2 heffing, uiteen te zetten. Bij de rondvraag had de heer N-V- Waterleiding Mij. Andriessen uit Vlissmgen sue- ces met zijn voorgestelde motie Dezer dagen werd onderhands om bij de bevoegde instanties aanbesteed de uitbreiding van aan te dringen od een spoedig het hoofdkantoor der N.V. Wa- herstel van de sluizen van Vlis- ter lei ding Mij sinten. Hierop werd met, een Vlaanderen" te kort woord, deze uitstekend ge leide vergadering door de Voor zitter gesloten en ging het dub bele bestuur over tot het houden van een besloten vergadering. HaarlemZeeburgia 81; Her mes DVS—DOS 6—2; VSV—ADO 03; SpartaBlauw Wit 01; KFCFeijenoord 1L West II. De VolewijckersEDO 41; Xerxes't Gooi 4—1; DWS Neptunus 13; HBSRCH 21; Ajax—SVV 4—1. Oost. Zwolse BoysHengelo 22; Enschedése Boys—Wageningen 20; Go AheadNEC 10; QuickHeracles 02; AGOW Enschedé 1—1. Noord. HeerenveenFrisia 41; Ve- locitas—Achilles 1—1; Leeuwar den—Sneek 2—2; Friesland— HSC 1—2. Zuid I. MVVNCAD 11; VW—Sit- tardse Boys 3—3; Limburgia— PSV 21 BrabantiaKerkrade 10; RBCHelmondia 11. Zuid II. TSCBleij erheide 2—1; Longa Maurits 21; JulianaBW 3—0; om daar de openingsfeesten van afgel nacWillem II 01; het Heilig jaar te kunnen bij wonen. In Rome zullen zij ver der trachten nog naar Fatima te komen. Via Frankrijk zullen ze naar Nederland terugkeren, waar ze in de zomer van het volgend jaar zullen arriveren. TRAMONGELUK IN HOOFDSTAD. DE Zeeuwsch- Terneuzen. De uitvoering van het werk is opgedragen aan de firma Voet te Kloosterzande en Van de Walle te Hulst onder leiding van het architectenbureau Verha gen, Kuiper en De Ranitz te Rotterdam. Onderwijs- De gemeenteraad van Goes be noemde tot onderwijzeres aan de exploitatie-begroting j ie Openbare School voor U.L.O. Prov. bootdiensten voor aldaar mevr. T. D. M. Leeflang v. d. Vliet te Terneuzen. Ongeval- Zaterdagavond omstreeks middernacht werd de politie in kennis gesteld, dat even voor Driewegen een jonge man bui ten bewustzijn langs het rijwiel pad lag. Onmiddellijk na deze mede deling werd de dienstdoende geneesheer gewaarschuwd en hij vond ter plaatse de bewuste jonge man, een zekere F. B„ wonende te Axel, oud 22 jaar, nog steeds in bewusteloze toe stand. Naar het schijnt is B. toen hij per rijwiel naar huis terugkeer de van het rijwielpad afgeraakt en is daarna gevallen met het vermelde gevolg. De ontboden geneesheer con stateerde bij B. hersenschud- BEGROTING PROVINCIALE BOOTDIENSTEN Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan de Provinciale Staten van de 1950 doen toekomen. Het tekort werdt op 2.335.030 geraamd. Het Rijk zal van dit tekort onge veer 2.200.000 dragen, de Pro vincie ongeveer 13.000. De bootdienst VlissingenBres kens zal volgens de raming een tekort van 994.100 opleveren, de <fc'enst Kruiningen—iPerkpolder van 870.050. Het in de vaart houden v^n de grote veerboten, de „Koningin JUliana" en de „Prins Bernhard wondt geraamd op respectievelijk ongeyeer 420.000 en 491.000. TERNEUZEN. De Blijde Incomste. Zaterdag was het hoogtijdag foor de jeugd, want St. Nicolaas (Three of Hearts) Een vrolijke geschiedenis, van Berta P.uck Vertaald door F. van Velsen <21 Nadruk verboden Met enigszins vibrerende stem zei ze: „Daten wij voor het ogen blik er niet verder op ingaan, kapitein Hunter." „Natuurlijk niet", stemde hij gretig toe, want het ,,voor het ogenblik" bezorgde hem reeds hoopvolle perspectieven. „Spreek er als het TJ belieft Biet met de Milhanke's over", zei ae; „of met mijn familie. Ik moet er over nadenken1... Willen wij nu gaan lunchen?" Zaterdagavond heeft op de kruising WibautstraatRuysch- straat in Amsterdam een mo torwagen van lijn 5 de bijwa gen van 'een tramstel van lijn 3 geramd. De bijwagen kantelde en de motorwagen van lijn 5 kreeg ernstige schade. 31 Pas sagiers werden gewond, waar- vah er 3 in ziekenhuizen werden opgenomen. De overige passa giers, waarvan de meesten snij- wonden hadden, konden na ver bonden te zijn, op eigen gelegen heid naar huis gaan. De oorzaak van deze aanrijding moet ge zocht worden in het feit, dat de electrische rem van de wa gen van lijn 5 defect was gewor den, waardoor zij niet tijdig kon EindhovenSp.cl. Emma 51. ZUID I. Tweede Klasse B. RKTW-De Baronie 2—0; SET Internos 41; Rood Wit—Al liance 3—2; GoesDe Zeeuwen 1o; VlissingenDosko 22. Derde Klasse D. RCSZeelandia afg.; Middel burgSteenbergen 30; RKFC —BSC 41ZierikzeeMeto 41Odio—Roosendaal 21 Nw. BorgvlietMOC 01. Derde Klasse E. Sluiskil—Hoofdplaat 4—2; Corn BoysClinge 11'; Hontenisse —Oostburg Q.2Aardenburg— Axel 22; TerneuzenRia 41; SteenBreskens 26. De stand is thans geworden: 20 TABL. 35 CTS Com Boys 11 8 3 - 379 19 Terneuzen 11 8 2 1 5014 18 Axel 11 7 3 1 43—18 17 Clinge 11 8 1 2 3115 17 Breskens 10 6 2 2 2718 14 RIA 11 5 1 5 30—26 II Aardenburg 10 3 3 4 1423 9 Sluiskil 11 4 1 6 2025 9 Oostburg 11 3 1 7 2240 7 Steen11 2 - 9 20—48 4 Hoofdplaat 11 1 1 9 1641 3 Hontenisse 11 - 2 9 1346 2 Reserve Tweede Klasse. Axel 2Zierikzee 2 11. Vierde Klasse G. Biervliet—De Patrijzen 100; IJzendijkeEMM 1—1; Schoon- dijke—Hulst 0—3; Ierseke—Ro- bur afg. ONDERAFDELING ZEELAND. Eerste Klasse B. VogelwaardeDSW 130; Graauw—Groede 23; Koe wachtRapenburg 41; Sluis PSK 0—2. Graauw 2Groede Sluis 2—PSK 2 2—1. Tweede Klasse D. Terneuzen 4RIA 2 3'1; ZuiddorpeCorn Boys 3 6—L Derde Klasse C. PSK 3—Sluiskil 3 3—5; Steen 3Zuiddorpe 2 30. TerneuzenRIA 4l. De eerste 10 minuten gaf een spelbeeld van verkenning te zien, waarbij beide ploegen beurtelings tot aanvallen over gingen, Uiteindelijk werkte Ter- neuzen zich sneller los en haar aanvallen werden veelvuldiger en gevaarlijker. Na een kwartier gaf de rechtsbuiten van de thuisclub een prachtige corner, welke de RIA-doelman hoog op springend grandioos miste en Van Luik had geen moeite om deze neerkomende bal als eerste doelpunt te scoren. De druk werd nu nog groter op het RIA-doel en Oppeneer wist na 20 minuten tussen de achterspelers der gasten, te glip pen en. ook. zijn overigens tam schot glipte onder de te laat uit vallende doelman in het net (20). Terneuzen kreeg nu de smaakt te pakken en uit een der vele aanvallen schoot Hamelink via de onderkant van de boven lat nummer drie ini het net (3Na^de rust gaf RIA een ander spelletje te zien en de Terneu- zense achterhoede kreeg de handen vol. Bij een uitval van Terneuzen speelde Oppeneer de bal naar Klouwers, die geen moeite had van dichtbij de doel man voor de vierde maal te pas seren. RIA gaf zich nog geens zins gewonnen en bleef verbe ten doorspelen,, hetgeen haar tenslotte een verdiend tegen- punt opleverde, gescoord door haar linksbinnen (41)- In de ze stand kwam geen verande ring meer. een doelpunt voorkomt. Sijs moest aan de overzijde in duel met de vleugelman Klaaysen 'n hoekschop toestaan. Jo Deij los te een gevaarlijke schuiver en J. Dieleman kogelde rakelings naast. Dan volgden een paai lastige Aard.-aanvallen, maar na een duiksprong van H. Die leman en een corner, wist Van de Velde, die 'n goede wedstrijd speelde, het spel weer te ver plaatsen. Axel ondernam een gevaarlijke aanval, maar weer was De Vriendt in het groen zwarte doel het grote struikel blok. Na wisselende aanvallen klonk het rustsignaal met blan ke stand. De thuisclub zette de tweede helft in met een serie verwoede aanvalspogingen in, doch de Axelaars hadden, in strijd met de verwachting, succes, wan neer J. Dieleman zo onberispe lijk zuiver voorzette dat de gr.- zw. achterspeler Van Vooren de bal In eigen doel trapte (01"). Onder geweldige aanmoedi gingen togen de Westerlingen nog verwoeder ten aanval. Na ongeveer een kwartier spelens werd Van de Velde voor een hands (aangeschoten bal) te zwaar gestraft en Leducq wees naar de beruchte plek. Wijffels maakte geen fout en strafte de ze fout met een onhoudbare treffer af (11). De strijd werd nu nog span nender. De Axelaars moesten alles bijzetten en de spanninv werd door de snelle wisseling steeds intenser. De gladheid was de oorzaak dat de Ax. achter spelers eenmaal (na een half uur spelens) gevaarlijk missen. Dieleman was uitgelopen en v, Waes profiteerde dankbaar en eaf ziin ploeg onder geweldig gejuich de leiding (21). Twee hoekschoppen op de Aard. veste werden onschadelijk gemaakt. Jonkman wist dan 3 minuten voor het einde met een listig schot in de uiterste hoek de stand te vereffenen (22). De laatste minuten was Axel aan vallend en een prachtkans van Jonkman ging naast, als twee seconden later Leducq het einde aankondigde. HEDEN: TSR.,NEUZENLuxor Theater, 8'. uur: Bioscoopvoorstell.ng „De laatste etappe". Concertgebouw, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Gezag zonder genade". „Pro ïtege", 7.30 uur: Evangelisatie. Ned. Ver. van Huisvrou wen. Sinterklaasviering. MORGEN: TERNEUZENLuxor Theater, 8 uurBioscoopvoorstelling „Contra Spionnage". Grote veranderingen. Wij laten onze held en heldin rustig (of onrustig) in het land huisje aan het zeestrand lunchen en keren terug naar de kazerne te Ditchwater. Aangezien Lily Gansenhurst het nieuws van haar verloving slechts aan enige vriendinnen had ver teld, mocht met de beste wil van de wèreld niet verondersteld' worden, dat het nieuwtje niet binnen vier en twintig uur tot in het uiterste hoekje van Ditch water bekend zou zijn. ledereen, die in een provincie stadje gewoondr- heeft, ;kan zich het opgewonden gefluister en ge mompel van de poorters voorstel len, dat zich bijna met de snel heid van de radio voortplant. Een verloving is gemeengoed evenals een sterfgeval (of eigen lijk meer, want sterven moeten wij allen zeker, maar onzeker is het, dat wij allen zullen „verloofd raken." „Heb je het nieuws van lui te nant Somers gehoord?... Heb je het heus nog niet gehoord?.. Nu, hij is verloofd met dat meisje van Gansenhurst!"... „Onmoge- AardenburqAxel 22. De Oranjehemden hebben de kwade traditie niet vermogen te breken. Evenals vorige jaren heeft het groen-zwarte Weste lijke team in 'n verwoede, maar uiterst sportieve kamp de Axe laars de voet dwars gezet en een punt ontfutselt. Op een spiegelglad veld tra den de beide teams, beide met enkele invallers, aan. De eerste Ax.-attaques werden door bui tenspel teniet gedaan. Daarna zagen wij na een wisselende kamp Verpoorte naast schieten In het eerste kwartier was er slechts één kritiek moment, toen de bijzonder klemvaste kleine Aardenburgse doelwachter De Vriendt door corner te stompen lijk! Ik heb altijd, gedacht, dat hij met de dochter van majoor Wyn nePritchardVan wie weet je het?"... „Ik heb het van me- rouw Hume gehoord. Zij zegt dat het meisje het haar zelf verteld heeft en dat zij het alleen maar aan „een paar vriendinnen" had gezegd"...,,Maar de jonge man heeft gisteren nog met ons geten nist. Hij heeft er niets van ge zegd. Hij zag er helemaal niet uit, dat het zo was Zouden wij hem nu moeten feliciteren of niet?" Bij de notaris werd het bericht wel ontvangen, doch er werd niet over gesproken; met bitterheid dachten de notaris en zijn vrouw aan de jeugdige officier, die zij als toekomstig schoonzoon zo'n hartelijke ontvangst bereict had den. Op het Witte Huis had net nieuws bij de familie tot enige verwarring aanleiding gegeven, want het werd door de majoor vlakweg tegengesproken en een „garnizoenskletspraatje'' genoemd Zelfs had hij er bij verklaard, dat hij op grond van de meest be- Er zijn rokers, die niets van inhaléren weten willen. En ook zij halen op hun manier alles uit han „eigen-fabrikaatje". Dit zijn dan ook de men sen, die je hoort zeggen: minuten, reeds met 02 achter stonden. Na een kwartier ver hoogde Breskens de stand tot 03. Deze voorsprong Van drie goedkoop gekregen doelpunten besliste de wedstrijd reeds in 't begin. Breskens speelde vanaf dit ogenblik gemakkelijker, waardoor Steen zich althans in het middenveld kon handhaven. De aanvallen van Steen wa ren echter te doorzichtig om succes te kunnen hebben tegen de Breskens-verdediging Ver rassender waren Breskens aan vallen. De Br.-spil H. Fenijn, nog steeds een flinke kracht in de Br.-verdediging, gaf met Ter- re trappen naar de vleugals vaart aan de aanvallen der gas ten. Zo konden nog vóór de rast de rechtsbinnen en midvoor van Breskens de stand op 05 bren gen, terwijl Steen het niet ver der dan een schot op de lat bracht. In de tweede helft was de thuisclub sterker dan de bezoe kers. Breskens werd op eigen helft teruggedrongen, doch het aanvalsquintet van Steen be schikte niet over een speler, die een strak, hard schot bezit, zo dat de Br.-achterhoede steeds kon Ingrijpen. Na een half uur spelens iri de tweede helft kwam juist een doelpunt, waar men dit het minst verwachtte. Een voorzet van rechts werd door de Br.-linksbuiten ingekopt (06). Toch bleef Steen in de meerder heid en in het laatste kwartier kwamen 2 verdiende tegenpun- ten van Steen's actiefste »pe- ler. Vervaart. Dat het bij deze 2 doelpunten bleef, dankte Br aan haar jeugdige doelman, die zijn doel keurig verdedigde. IJzendijkeEMM 11. Op een zeer modderig veld is het IJzendijke gelukt haar eer ste puntje te behalen. Na een wederzijds verkennen kwam de thuisclub in de aanval. Een schot van Van Poucke kwam op de paal terecht. Na 30 min. opende EMM de score (01) met welke stand de rust aanbrak. Na de thee gelukte het aan De Smet. na een kwartier spelens de gelijkmaker ih de touwen te schieten. Beide partijen zwoeg den hard voor de overwinning, doch in de stand kwam geen verandering meer (1—1). trouwbare bronnen kon medede len, dat er niets van aan was. Het „garnizoenskletspraatje" zo als hij het noemde wierp echter voor hem en zijn vrouw wel enig licht (echter zeer weinig) op het gedrag van Nora. Opgewonden en driftig van aard als zij was, had het praatje over Somers en een ander meisje haar jaloers ge maakt. Mevrouw Wynne-Pritchard was er rotsvast van overtuigd, dat Billy nooit naar dat meisje had omgekeken, en daarom spraik zij tegenover iedereen het praatje tegen, dat de onschuldige Lily zelf in omloop had gebracht. De mensen wisten niet wat zij er van geloven of niet geloven moesten. Het gevalletje zou dan ook het publiek een tijdlang bezig gehouden hebben, ware het niet dat hun belangstelling voor een ander nieuwtje in beslag werd genomen. Doch dit was overste! pend nieuws en het had geen be trekking op een gewone verlo ving, noch op de driedubbele van Billy, maar het ging iedereen aan; iedere man en vrouw, welke maatschappelijke positie zij ook bekleedden. In elk land waar de Britse vlag waaide, had iedereen er belang bij. „Oorlog!" Onze geschiedenis heeft echter niets te maken met de grote ge beurtenissen en wapenfeiten van de wereldramp. Zij volgt slechts enige gebeurtenissen welke in die tijd van verschrikking voor vielen; kleine gebeurtenissn, wel ke hun loop hadden, zoals een mug tijdens een hevige storm onder het gebladerte der bomen danst. Hier volgt het resultaat dat de algemene donderslag voor Billy opleverde. Op de eerste plaats was Billy een van de weinigen die bevel kregen, om thuis te blijven, in plaats van naar het oorlogster rein te trekken, zoals hij vurig verlangde. (Wordt vervolgd.) Corn BoysClinqe 11. De thuisclub was in het begin, van deze wedstrijd veel sterker dan de gasten, maar door h»t missen van enige mooie kansen kon zij dit niet in doelpunten tot uitdrukking brengen. Zo miste De la Ruelle een opgelegd doelpunt toen hij slechts 4 m. voor het doel van Clinge stond. Na 20 minuten spelens opende Van den Berge de score voor Corn Boys (10). Kort daarop kreeg dezelfde speler wederom de gelegenheid de voorsprong te vergroten, doch ditmaal faalde hij. Hoewel Clinge ook enige malen in de aanval was, bleven deze ongevaarlijk en de thuis club behield in de eerste 45 m. haar veldmeerderheid zonder dat het verder tot scoren kwam, zodat de rust inging met 10. In de eerste 10 min. van de tweede helft leek het er op, dat de Corn Boys de toon zouden blijven aangeven. Langzaamaan ontworstelde echter Clinge zich aan de druk en in het laatste gedeelte van deze kamp waren de bezoekers meer in de aanval. De gelijkmaker liet evenwel nog lang op zich wachten en eerst 10 min. vóór het einde kon mid voor Leeghwater een voorzet van zijn rechtsbuiten inkoppen (11). Onder grote spanning kwam het einde met een 11 gelijk spel als uitslag, waardoor beide ploegen een kostbaar puntje aan elkaar moesten af staan. SteenBreskens 26. Breskens behaalde in St. Jan steen een geflatteerde overwin ning op de gastheren, die na 6 DINSDAG 29 NOV. 194» HILVERSUM I: 8.30 Nieuws; 8.40 Radio ocbtendbl.9.00 Weer berichten; 9.03 Hersengymnastiek, 9.30 Voor d"e vrouw; 9.35 Gram.; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gram.: 10.50 Voor de kinderen; 11.00 Alt en piano: 11.3» Voor de zieken: 12.00 AccordeonorkestÖ-30 Me dedelingen; 12.40 Zuid-Ameri kaans orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Accordeonmuziék; 13.30 Piano en orgel; 14.00 Voor de vrouw; 14.30' Causerie; 15.15 Operette; 16.15 Causerie; 16.30 Sluiting; 17.30 Kinderkoor; 17.45 Regeringsuit zending; 18.00 Nieuws; 18.18 Pi anospel; 18.30 Voor de Nederland se- strijdkrachten; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Kamermuziek; 19.45 Gram.; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten', 20.15 Gev. program ma; 21.30 Surinaamse uruziek; 2U.45 Buitenlands overzicht; 22.00 Orgel; 22.30 Klankbeeld over Z. Vlaanderen; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram.» HILVERSUM II; 8.30 Nieuws;. 8.40 Gram.; 8.52 Weerberichten; 8.55 Hoogmis; 10.20 Waterstan den; 10.25 Voor de kinderen; 10.40 Schoolradio; 11.00 Gram.; 11.35 Lichtbaken; 12.00 Angelus; 12.03 Lunchconcert; 12.30 Mede delingen; 12.33 Lunchconcert; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Orkest; 14.00 Orgel; 14.30 Voor de vrouw; 15.00 Schoolra dio; 15.30 Ziekenlof; 16.00 Voor dé zieken; 16.30 Sluiting; 17.30 Voor de jeugd; 17.45 Amusements_ orkest; 18.10 Omroeporkest en solisten; 18.50 Sportpraatje; 10.00 Nieuws; 19.15 Actualiteiten; 19.25 Causerie; 19.40 Orgelconcert; 20.00 Nieuws; 20.05 De gewone man; 20.1(2 Hoorspel; 22.45 Avond gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerberichten; 12.32 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 17.05 Nieuws; 17.15 Gram.; 17.20 Fran se les; 17.40 Gram.; 18.25 Lucht vaartkroniek; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Vrije politieke tribune; 20.00 Hoorspel; 21.20 Gram.; 21.45 Ac tualiteiten; 22.00 Nieuws; 22.15 Jazzmuziek; 22.50 Nieuws; 22.55 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2