v&#-v vermiste den UIT DE PROVINCIE Van de Linde's Tarwebrood Wat brengt de Radio? KORTE FLITSEN LAATSTE BERICHTEN RECHTSZAKEN Binnenlands Nieuws SPORTNIEUWS Burgerlijke Stand Advert entiën Wegens Dankdag J. F. FILIUS Albanië verwerpt beroep der .Verenigde Naties Panamese president afgetreden Het streven naar een Weat-Europese ,Econ. samenwerking Overstromingen in Frankrijk Sabotage tegen trein in Japan Gratificatie voor het onderwijzend personeel Vluchtelingen uit Oost-Duatsland Noors schip in moeilijkheden Bij Hongkong gestrand Ned. schip weer vlot Pakketposttarieven voor de West verlaagd Agenda Het vermiste vliegtuig vermoedelijk in zee gestort? Loop der bevolking Woningruil ZON-EN MAANSTANDEN Volgens radio-Tirana heeft de Albanese regering „verontwaar digd" een beroep van de Verenig de Naties van de hand gewezen, waarin haar werd verzocht „maatregelen te treffen, opdat een einde zou komen aan de aan vallen, die van Albanees gebied uit op' waarnemers der Verenigde Naties worden ondernomen". Ia een telegram van de Alba nese regering 'aan secretaris generaal Trygve Lie wordt ont kend dat enig lid van de Balkan- ccmmissie vanaf Albanees grond gebied ia beschoten. „De resolutie der Verenigde Naties hierom trent is oneerlijk, onbegrijpelijk en onuitvoerbaar", aldus luidt het telegram verder. De Panamese President, Daniel Cfcanis, is Zondag afgetreden, na dat ©en groep van opstandige po litiefunctionarissen de controle over de stad Panama in de loop van de nacht hadden overgenomen au bet paleis van de President hadden doen omsingelen, aldus berichten, die New York uit de stad Panama bereiken. Tevens wordt gemeld, dat de politie een aantal leden van de regering heeft gearresteerd. Robert Chiari is tot President benoemd. Hij legde de eed af als President van het opperste ge rechtshof. De opstandige politie erkende hem onmiddellijk. Door tussenkomst van buitenlandse di plomaten beeft men kunnen voor komen, dat er een bloedige' bot sing in de stad plaats had. Chiari bekleedde zijn ambt pas geduren de minder dan vier maanden. huishoudingen elkaar "eel beter aan, dan die van de Beneluxlan- den. Sommige deskundigen heb ben zelfs als hun mening te ken nen gegeven, dat een verruiming naar het Zuiden talrijke moeilijk heden, die met de totstandkoming van Beneluxprijzen, zal doen ver minderen, o.m. die, welke voort vloeien uit de verscheidenheid van ue economische doeleinden en van de economische structuur en ten slotte, uit het deel uitmaken der respectieve deviezen van verschil lende monetaire gebieden. Tevens wordt er nog op gewezen, dat de Franse en Italiaanse economische concepties dichter bij de Belgische staan, dan de Nederlandse. Voorts zou de opneming van Nederland in een groep van vrije volkshuishoudingen dit land prac- tisch tot het prijsgeven nopen van de dirigistische strekkingen, waarmede men het van Belgische zijde behept noemt. Op de jongste vergadering van de Europese organisatie voor eco nomische samenwerking is het voorstel gedaan tot oprichting van een economische unie en van een tolunie, waarin Frankrijk, Italië, Nederland', het Groother togdom Luxemburg en België zouden worden opgenomen. Begin December zullen dienaangaande te Parijs besprekingen worden gevoerd. Over het algemeen spreken de Belgische deskundigen zich, wat hiet voorstel betreft, gunstig uit. Bij wijzen op het complemen taire karakter van de volkshuis houdingen van de vijf lidstaten. Naar zij menen vullen deze voliks- HILVERSUM I: 8.30 Nieuws; 8.43 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9jOO Weerberichten; 9.03 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 12.00 Accordeonmuziek; '2-30 Mededelingen; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Hawaiïan- mnx'ek; 12.55 Kalender; 13.00 Nieuws; 13.15 Dansmuziek; 14.00 Gesproken portret; 14.15 Jeugd- concert; 15.00 Kinderkoor; 15.20 Jeugdhoorspel; 15.50 Pianovoor dracht;; 16.00 Voor de jeugd; 16.30 Sluiting zender; 17.30 Pro menade-orkest; 18.00 Nieuws; 16.16 Vara-varja; 18.20 Gram.; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.00 Causerie; 19.15 Reportage; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws.; 20.05 Socialistisch nieuws; 20.10 Her man Heijermans-herdenking; 20.20 Hoorspel; 21.50 Bariton en piano; 22.25 Causerie; 22.40 Kwartet; 3800 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 8.30 Nieuws; 8.40 Gram.; 9.00 Weerberichten; 9.03 Voor de zieken; 9.30 Water standen; 9.35 Gram.; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Gram.; 11.15 Hoorspel; 12.00 Populair concert; 12.30 Mededelingen; 12.33 Metro- pole orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Koor; 13.20 Mandolinemuziek; 13.60 Blaaskwintet met piano; 14.20 Cembalogezelschap en solis te; 14.50 Gram.; 15.00 Koor en soliste; 15.30 Voor de jeugd; 16.30 Sluiting zender; 17.30 Zigeuner kwintet; 17.45 Regeringsuitzen ding; 18.00 Harmonie-orkest; 18.30 Voor de jeugd; 18.45 Om roeporkest en solist; 19.00 Nws.; 19.15 Regeringsuitzend ng; 19.30 Sport commentaar en gram.; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Commentaar familiecompetitie; 20.20 Concertgebouworkest; 21.10 Religieuze causerie; 21.40 Vocaal ensemble, eembalogezelschap en solisten; 22.10 Gram.; 22.20 Liob- te muziek; 22.45 Avondoverden- kipg: 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerberichten; 12.32 Liohte muziek; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.; 15.00 Reportage; 17.00 Gram.; 17.05 Nieuws; 17.15 Gram.; 17.30 Voordracht; 17.40 Gram.; 18.15 Causerie; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Radiofeuilleton;20.00 Operettemu ziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 22.50 Nieuws; 22.55 Gram. Bjj de „Pointe du Hourdel" in het departement Somme, waar twee ongewoon hoge getijen de sluisdeuren hebben medegesleept, staan verscheidene honderden hectaren land 50 centimeter diep onder water. De schapenkudden konden od he.. laatste nippertje worden gered. Het water is Zaterdag omstreeks middernacht voor het eerst de landerijen bin nengedrongen. Zondagmiddag zette de zee nieuwe stroxen g/ ond onder water en men vreest dat de vloed van de nacht nog meer verwoestingen zal aanrichten. Voor een. gerechtshof .te Tokio stonden twaalf Japanners terecht, die ervan werden beschuldigd in Juli j.l. sabotage te hebben ge pleegd, als gevolg waarvan een trein op eigen gedegenheid door een straat aan het rijden ging, en tenslotte tot stilstand kwam, na dat een aantal huizen was ver nield en zes personen de dood hadden gevonden. Van de twaalf beklaagden wa ren elf communisten, doch de twaalfde en enige niet-commu- nist, Keisuki Takeuchi, nam vrij willig de gehele schuld van de gepleegde sabotage op zich. Hij verklaarde, dat er geen samen zwering had plaats gevonden, zo als in de ten laste legging was vermeld en dat uitsluitend hij verantwoordelijk was voor de sa botage. In een gespannen stilte van vijf minuten, die volgde op het afleggen van Takeuchi's ver klaring, bood deze zijn veront schuldigingen voor het begaan van het misdrijf aan en ver klaarde hij voor het zielenheil van de slachtoffers te zullen bidden. De autoriteiten van het Vaticaan hebben prachtige maat regelen genomen om! de zwarte handel in sigaretten door em ployes van het Vaticaan uit te rbeien, zo wordt van gewoonlijk welingelichte zijde vernomen De employé's zouden niet meer dan 1 pakje sigaretten bij zich mogen hebben bij het betreden van Ita liaans gebied. I Een tweemotorig vliegtuig is Zaterdagochtend brandend neergestort op een huis in de na bijheid van Detroit. Een der twee twee bemanningsleden werd ge dood, terwijl vier bewoners van het huis werden gewond. In Perzië zijn zes personen ter dood veroordeeld wegens het doodslaan van vier verkiezings functionarissen bij de verkiezings onlusten in de provincie Iars, de vorige maand. Elf andere be klaagden werden tot gevangenis straffen veroordeeld. Een troep van ongeveer 30 vluchtlingen (20 mannen, acht vrouwen en drie kinderen) uit de Oostelijke zone, is Zondag na een tocht van 8 dagen, waarbij 75 mijl werd afgelegd, uit Giesen te Bonn aangekomen. Zij droegen een verweerd banier waarop stond: „Wij willen Dr. Audenaeur spre-, ken". Zij verklaren gevlucht te zijn omdat zij „onder onmenselijke omstandigheden" gedwongen wa ren in Uraniummijnen te werken. De autoriteiten wilden hen niet in kampen opnemen. Daarom wenden zij zich tot de premier. Zware Britse Lancaster bom menwerpers en andere Blitse gevechtsvliegtuigen hebben een enkele concentratie van rebellen in Keietan (Malakka) 60 maal in 2 dagen aanagevallen. De vliegtuigen wierpen ook 30.000 pamfletten uit, waarin de rebellen werd aangeraden zich over te geven. Het gratificatiebesluit burger lijke Rijksambtenaren 1949 is, blijkens 'n publicatie in de Staats courant van gisteren, van over eenkomstige toepassing verklaard op het onderwijzend personeel. Dit wil zeggen, dat van openbare en bijzondere scholen een gratifi catie wordt toegekend van twee procent van hun salaris per 1 Juli 1949, met een maximum van 50,—. NOORS SCHIP EN BRAND. De kustwacht te New York heeft bericht ontvangen, dat het Noorse vrachtschip „Kirsten B", aan de Noordkust van Cuba in brand staat en door de beman ning is verlaten. Het schip meet 1184 ton en is afkomstig uit Far- sund. Volgens de kustwacht van Mia mi ligt de „Kirsten B" veilig en wel in de haven van New Orleans. Er moet dus op zijn minst een vergissing in het spel zijn. Het West-Duitse departement voor vluchtelingenzaken heeft gisteren bekend gemaakt, dat het de 31 Oost-Duitse vluchtelingen die te Bonn hebben gedemon streerd, naar hun voorlopig kamp zal terugzenden. De vluchtelingen hadden een protestmars van meer dan 100 km naar Bonn'gemaakt om te protesteren tegen de weigering van de West-DUitse autoriteiten om hun onderdak in een vluchte lingenkamp te verlenen. Het departement heeft thans een wet in voorbereiding, die dui delijk zal maken welke vluchtelin gen in West-Duitsland kunnen worden opgenomen en welke naar de Sowjet-zone zullen worden te ruggezonden. Blijkens ontvangen radioberich ten bevind zich het Noorse schip „Trigon" één mijl ten Zuiden van Kristiansands tussen Songvaar en Gksielight (Noorwegen) in zin kende toestand. Het schip, dat vermoedelijk gebroken is, heeft om onmiddellijke assistentie ge vraagd1. Een reddingsboot heeft, naar nader gemeld wordt, vier man opgepikt. De overige opvarenden van de Trigon", zeven mannen en twee vrouwen, worden ver mist. Zeven mannen en twee vrouwen verloren Maandag het leven toen het 293 ton metende Noorse s.s. Trigon" ter hoogte van Kris- tiansand bij zware zee lek sprong en zonk. Vier overlevenden, die in de middag Krlstiansand bereik ten, vertelden, hoe de opvarenden naar de enige reddingboot zwom men, die in zee gespoeld was en met de kiel naar boven lag. Tel kens en telkens sloeg deze om na dat zij haar gekanteld hadden. Tenslotte slaagden de vier erin aan boord te klauteren, maar moesten machteloos toezien hoe de anderen wegdreven. De „Tri gon'1' was op de kustvaart met 'n lading kalksteen. Zoals gemeld is het Libertyschip „Valerius", van de N.V. Konink lijke Java-China Paketvaartlijnen Woensdag j.l. op de Pratas-eilan- den ten Oosten van Hongkong gestrand. Wij vernemen thans, dat de „Valerius" vlotgeeleept is en op eigen kracht naar Hong kong terugkeert. Hier wordt het schip vandaag verwacht. Met ingang van 21 November heeft de P.T.T. de tarieven voor paliketpost over zee naar de West die met ingang van 17 October j.l. in verband met de devaluatie verhoogd moesten worden, weer teruggebracht op het peil, dat vóór die datum golcr. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „De dertien Lanciers". Leger des Heils, 7% uur: Evangelisatie. Hotel des Pays-Bas, 8 uur: Lezing Z.V.U. HULST: Raadhuis, 12 uur: Aanbesteding bouwen van 2 woningen. MORGEN: TERNEUZENLuxlor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „De dertien lanciers". Een gevonden spoor wijst in de richting van de mogelijkheid dat de vermiste Dakota in zee is gestort, zo verluidde op een co- ordinatie-conferentie, die gis teravond op 't hoofdbureau van politie te Oslo gehouden werd. Een opsporingsvliegtuig ontdek te nl. in de Oslofjord nabij Vest- by olievlekken. Boten die naar deze plek vertrokken, bevonden, dat hier olie naar de waterspie gel opborrelde. De mogelijkheid bestaat, dat het toestel onmid dellijk gezonken zou zijn zonder spoor na te laten en daar in de omgeving slechts weinig mensen wonen, zou de val onopgemerkt hebben kunnen geschieden. Dui kers stellen 'n onderzoek op de ze plek in. De nasporingen te land wor den echter onafgebroken voort gezet. Oslo-radio riep gister avond alle beschikbare leden van de „burgerweer" in dienst om morgenvroeg in totaal met 1500 personen nasporingen te beginnen in samenwerking met vliegtuigen en helicoptères. TERNEUZEN Een aanrijding. Doordat twee auto's, waaryan de ene aan de linkerzijde en de andere aan de rechterzijde van de weg nabij het hospitaalschip Canada geparkeerd waren, be merkte de chauffeur van de ge meentelijke reinigingsdienst, die in verband met werkzaamheden aan de rijweg aldaar, achteruit de weg van de Vluchthaven moest oprijden voor het opha len van vuilnis, alleen een van deze geparkeerde auto's en hier voor willende uitwijken, reed de chauffeur op de tweede stil staande auto in, met gevolg dat deze licht beschadigd werd. Beneveld. Gisteravond te ongeveer 7 uur kwam de wielrijder H., die te veel aan Bacchus had geofferd, van de Schuttershofweg gereden waarschijnijlk met de bedoeling de Axelsestraat in te koersen. Hij nam echter zijn draai te vroeg en zou van de helling in de Bastionstraat rijden, doch deze verbindingsweg was blijk baar te nauw en zo kwam hij op het trottoir van de Axelsestraat terecht, met het gevolg dat hij niet onzacht met de straat in aanraking kwam en niet in staat bleek zich weder op te richten. De politie ontfermde zich over H. en verschafte hem tijdelijk logies op het politiebu reau. HOOFDPLAAT. Raadsvergadering. In de raadszitting van Vrijdag werden niet veel belangrijke agen dapunten behandeld. Naar aanleiding van de zich bij de ingekomen stukken bevindende verzoeken werd o.a. besloten: Aan de Classicale Commissie voor Bijzondere Kerkelijke Ge zinszorg voor 1949, 76,30 sub sidie te verlenen; de motie van Phil'ppine met betrekking tot de verhoging van de radiobijdrage en verhog'ng van de contributie op de radiodistri butie, zoals Ph lippine verzocht, •voor kennisgeving aan te nemen; als lid toe te treden tot de ver eniging „Koningin Wilhelmina- fonds" tegen een contributie van cent per inwoner per jaar. Na de ingekomen stukken be handeld te hebben deed de voor zitter mededeling van de uitslag der aanbesteding van de vernieu wingswerkzaamheden aan de ge meentewoning A 66. Het werk werd gegund aan de laagste in schrijver C. A. de Ruijsscher voor 5224,80; de hoogste inschrijver was A. B. Verstraete voor 7385. De begroting 1950 van de geza menlijke vleeskeuringsdienst ont moette tegenstand. Aan de ge meente Uzendijke zal meegedeeld worden, dat op de één of andere wijze het geraamde tekort a 1302,50 weggewerkt dient te worden. De adviescommissie woonruim- tewet werd herkozen; in de vaca ture Termote werd voorzien door de aanstelling van de heer J. van Zeele. Het R. K. schoolbestuur van de Parochie van de H. Petrus Apos tel te Schoondijke heeft de wens geuit, het door haar in bruikleen ontvangen schoolgebouw te Slijk- piaat van de gemeente over te nemen; hiertegen heeft de ge meente geen bezwaar, indien de schoolwoning door het bestuur aangekocht wordt. De waarde der Woning is door de Centrale Dienst geschat op 700f). Na de rondvraag sluit de voor zitter de vergadering. WESTDORPE. Geslaagd- Voor het vakdiploma Kruide nierswaren slaagde onze stadge note mevr. M. de Guchteneire Marcusse. ZUIDDORPE. Lezing. Voor een tamelijke bezette zaal hield Zondag j.l. een Pater Jezuïet 's middags voor de kinderen en 's avonds voor de volwassenen 'n zeer interessante lezing aan de hand van prachtige en duidelijke foto's over het Missiegebied op Java. Kaarten. 'Zondag j.l. bracht het tiental, dat het tiental van Terneuzen in Zuiddorpe reeds verslagen had, een tegenbezoek in Terneuzen en wist ook daar de meeste partijen te winnen, zodat zij de beker wel ke hieraan was verhonden mee nam naar Zuiddorpe. HIJZONDER HOF TE AMSTERDAM. De Procureur-Fiscaal bij het Amsterdams Bijzonder Ge rechtshof, Mr. A. H. van de Veen, heeft Maandagmorgen bij verstek tegen de 45-jarige W. H. Brandenburg uit Wesel, die voortvluchtig is, een gevange nisstraf geëist van 6 jaar. De verdachte wordt er van beschul digd tijdens de bezetting in Noord- en Zuid-Holland, als mede in Zeeland, voor de D.uitse Wehrmacht werkzaamheden te hebben verricht, bestaande uit het camoufleren van vliegtuig boxen, bunkers, objecten van militair belang, voorts het af breken en opbouwen van barak ken, loopgraven, mitrailleurnes ten enz. De uitspraak is in deze zaak paald op 5 December a.s. BRAND IN RAFFINADERIJ VAN PETROLETIM- PRODUCTEN. Gistecenochtend circa acht uur is brand ontstaan in de Neder landse raffinaderij van petroleum- producten aan de Spaarndammer- weg te Haarlem. Een raffineer- ketel met vaseline geraakte, ver moedelijk door oververhitting, in brand en de gevolgen zouden ern stig kunnen zijn wanneer het ge beurd was in een niet-brandvrije afdeling. Deze omstandigheid be lette een uitbreiding van de brand die door de Haarlemse brandweer met schuimblusapparaten spoedig werd geblust. Twee arbeiders liepen, niet erh- stige brandwonden op en moesten naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo worden overgebracht. Het bedrijf ondervindt slechts weinig stagnatie. NIET LINK, WEL LINKS. Al heel wat gelegenheidsdieven hebben ontnuchterd' de fles van de mond genomen, die zij uit de étalage van een drankwinkel sta len, niet wetende dat al dat étala- gegoed slechts kleurwater bevat. Ook schoenwinkeliers zijn voor dieven op hun quivive, zij doen dat op een andere manier. Daar werd de 58-jarige varensgezel R. van der K. de diupe van, die op de Westzeedijk de ruit van 'n schoen winkel verbrijzelde en er met acht schoenen van door ging. Zijn pech stond tevoren reeds vast, want niet alleen woonde er toevallig een politieagent hoven de winkel, die hem na zijn daad op de hielen volgde en op een veerbootje in de kraag greep, maar ook zou hij zonder de inter ventie van de agent tot de pijn lijke ontdekking gekomen zijn, dat hij alleenlinkerschoenen had kunnen meenemen. Zo'n linke schoenwinkelier, zo'n linkse dief, die ondanks zijn dubbele pech toch brommen moet. BILJARTEN. Bekertournooi. Gedurende de wintermaanden wordt tussen de Temeuzense Bil jartclubs een onderling toumooi gehouden, waarvoor een beker is uitgeloofd. Onder de deelnemers aan dit tournooi bevindt zich de 82-jarige heer Alb. Standaert, lid van de Tern. B. C. Zondag j.l. wist hij zijn veel jeugdiger tegenstander te klop pen, door de vereiste 100 punten in 11 beurten bij elkaar te trom melen, waaronder een serie van 32 punten. Ondanks het klimmen der jaren behoort de heer Alb. Standaert nog steeds tot de vooraanstaande beoefenaars van deze, zoals een ieder weet, lang niet eenvoudige sport. SCHAKEN. J. J. van de Ende kam pioen van Zeeland. Zaterdagmiddag vond in Hotel Centraal te Goes de beslissende partij plaats om het persoonlijk kampioenschap van Zeeland tus sen de heren J. J. van de Ende (Zierikzee) en M. J. Quakkelaar (Terneuzen). De stand luidde op dat moment: v. d. Ende 9 uit 9, Quakkelaar 8 uit 9. De heer Quakkelaar moest deze laatste partij dus winnen om gelijk met de heer v. d. Ende te eindigen. De heer v. d. Ende speelde met Wit en had aan remise genoeg om de titel, die hem in 1948 door de heer Quakkelaar ontnomen was, te herwinnen. Hierin slaagde hij, zodat de heer v. d. Ende wederom persoonlijk schaakkampioen van Zeeland is geworden ZWEMMEN. MenvedeKon. Gentse Zwem vereniging. Zaterdag werd te Dordrecht een tweekamp gehouden tussen de zwemvereniging „Merwede" en de Koninklijke Gentse Zwemvereni ging- Op de 200 meter schoolslag dames werd le Raymonde Ver- gauwen (Gent) in de tijd van 3.01.8. De waterpolowedstrrj<i tussee Merwede en Gent eindigde in een 24 overwinning voor Gent. TERNEUZEN. iHuwel.-voltrekkingen. 17 Nov. Oomelis J. de Regt (van Hulst), 34 j., jm. en Adriana Burger, 27 j., jd. Bastiaan van Wingen (van Kapelle), 27 j., jm. en Jan- neke Burger, 25 j., jd. Geboorten. 10 Nov. Gdjs Ber tha, d. van Johan R. Bot en Maria Osada. 11 Nov. Johnny José Emy, z v. Franciscus C. A. Clemminck en Rosalia J. van Kerkhoven. Marianneke Virginia Jozef, d. van Bernard A. Lauret en Louisa van den Branden (won. te Sas van Gent). 12 Nov. Cornells Anton, z. van Pieter W. Stuij en Maria Sinke. 14 Nov. Janna Hendrika, d. van Hermanus A. Herrebout en Maatje H. Meeuwse. 15 Nov. Dina Geertrui, d. van Marcus de Bokx en Maria de Ruijter (v/en. te Hoek). Abraham Jacobus, z. van Cornelis Pattist en Leuntje de Feijter. 17 Nov. Magdalena Maria Camilla, d. van Robert J. M. Kaas en Adrienne C. A. Jacobs (won. te Westdorpe). Overlijden. 12 Nov. Marcel B. F. van Gils, 6 weken,' z. van Ge- rardus van Gils en Alice van Voo- ren (won. te Assenede, Belg.). 14 Nov. Leunis Abrahamse, 63 j., ongehuwd. TERNEUZEN. Ingekomen: J. D. Warrer.s, Lange Kerkstraat 41, van Breda; J. Donze, Schooll. 29, van Hoek; A. J. M. van der Made, Korte Kerkstraat 19, van Hulst; C. Lip. jes,'Middenstraat 27, van Middel burg; A. M. Lobman, Kanaalweg 13, van Aardenburg. Vertrokken: G. van Espen, Landstraat 13, naar Axel; P. A. van Eist, Korte Kerkstraat 19, naar Roosendaal; A. Swaen, Kor te Kerkstraat 19, naar Hulst; J. W. F. de Ruijter, Oudelandse- weg 41, naar Dordr. zullen onze «kantoren te TERNEUZEN en AXEL op Donderdag 24 Nov. 1949 GESLOTEN zijn. Coöp. Boerenleenbank Terneuzen. op aarde?" Ja, dat kan. Door het geloof! U hoort daar meer van a.s. Woensdag om 7 uur in lo kaal „Pro Rege" (De Jon- gestraat) namens de Evan gelisatie der Geref. Kerk. Komt U ook? Ja? Wie ruilt vrije bovenwo ning te Middelburg voor woning te Terneuzen. Erie- ven Blindehoek 1, Middel burg. Geeft het ook Uw kinderen iederen morgen en avond, het is smakelijk en rijk aan vitaminen. Axelsestr. 18 Tel. 2339 BELASTINGZAKEN AANGIFTEN ADMINISTRATIES CONTROLES Scheidskade 56 a,. TERNEUZEN 10 ct.; minimum per Lties: 5 regels 60 cfcjj nummer Bureau vbbi des namiddags 3 in». enmorgen is gevon- een los arbeider, ga ding. Deze behoorde rouille van de Noors# die sinds Zondag afgebroken naar het beeft gezocht. Hat gt, zo deelde de po- op 5 km van Stor- WOENSDAti 23 NOVEMBER. v.m. n.m. Breskens Terneuzen Walsoorden 3.23 3.42 3.58 4.17 4.48 5.07 Nov. Opk. Ond. Opk. Ond. 1949 Zon Maan 24 25 8.14 8.16 16.39 16.38 13.03 13.28 20.23 21.45 gevoerd zou worden zolang nog t(jd rest. Als drie punten, waar op de souvereiniteitsoverdracht gebaseerd moet zjjn, noemde hij de souvereiniteitsoverdraoht aan een groep, die competent is deze te ontvangen, voorts het bestaan van een zelfbeschikkingsrecht en wel vóór de souvereiniteitsover dracht en tenslotte moet volgens spreker aan het federatieve be ginsel ten volle recht gedaan wor- kleefden, aldus spreker, was nog niet zo gek; er heerste geen toe standen, zoals thans sedert de capitulatie. Na de oorlog was het alsof de nieuwe denkbeelden zo gauw mogelijk verwezenlijkt moesten worden, staten en deel staten werden gecreëerd. Ambon ontdekfce, clat het in de deelstaat Indonesia Timur Besar was ge perst. Het was ons onmogelijk naar Malino en Den Pasar te UCigCHJK L uiopuil U, U11UU11UU, VIA zelfs door het feit, dat er minder verkeer is, gevaarlijk wordt. De verkeerslichten door te laten functionneren, zou geen oplossing geven, doch alleen on nodige stagnatie veroorzaken, aldus de A.N.W.B. In Frankrijk en Zweden heeft men voor de toestand, die in treedt na het buiten werking stellen der verkeerslichten, reeds sli ds jaren het gele flik- wegGeestbrugweg. De politie van Birmingham (in de Amerikaanse staat Alaba ma) meldt, dat op drie negers schoten zijn gelost, nadat een van hen was gaan zitten, in de afde ling v/elke voor blanken gereser veerd is. Een van hen werd j zwaar gewond, de twee anderen licht. van heeft hij, nadat de bovenge noemde feiten te zijner .kennis waren gekomen, met toepassing van artikel 19 van het Vreemde lingenreglement, Moens doen in terneren. Ingevolge het bepaalde in artikel 2, lid 4, van de wet van 17 Juni 1918 heeft de betrokkene de bevoegdheid zich tot de arron dissementsrechtbank te wenden met een verzoek zijn invrijheid stelling te gelasten chts één overlevejnde. jsprek, dat het A.NJP. ag om tien minuten vier voerde met de Igtorn Gaard op één van de plaats, waar .uig is neergestort, igenaar van de boer- dat een kleine jon- 11 en 12 jaar oud en spreekt, de enige is. Hij werd naar luis in Drammen ver mannen die het wrak lebben, zeiden, dat «ij :en zwak gekreun te t uit het vliegtuig al, is de enige inzit- de ramp heeft over werd, overdekt mei en olie, in de staart liegtuig tussen twee ilemd gevonden. De iet vliegtuig was ge- irand. 5, volgens zijn redder, k monter en weigerde gbaar te gaan liggen, ij erge honger en hij eten. Zijn redder, de ingg Martinsen, gaf >lade, sinaasappel en P- iet Noorse Persbureau de lijken van 6 vol- m 25 kinderen thans iet vliegtuig zijn ver en gevonden en het dat er een ontplof- ;eweest. De hete at moeilijk een nauw- lerzosk in te tellen, lig ligt op zijn kant irblijkelijk tegen een ng gevlogen. De om- terk bebost en uiterst gaanbaar. 1 tot dat ogenblik in ikken van de Dakota land verspreid 26 lij den. en, boten en vlieg- thans in ijltempo oji Storsand, reddings- werd meegenomen rtuig is Dinsdagocb- orten vertrokken, ee». t voer af uit Fornebu ambulances zijn uit onderweg en ,jPiper- n van het vliegveld abu opgestegen, om het toneel van de egeven. en van de passagiers, Tunis aan boord zij* n: llal, Daniël Allal, Ra- Isaac Allal (deze is het vliegtuig terug- Yvette Besnainou, nainou, Joseph Bram- Domri, Rachel Diai, i, Pierrette Diai, Mari )bert Galula, Joseph aston Hattab, Ray- ab, Liaou Helal, Win- >n, Ephraim Louzon, Louzon, Lydi Sobac, Tubiana, Emile Tu- iam Tubiana, Colette land Uzan, Dolly Is- itte Cohen Coudar Zalontz (Zwitserse) en (Noorse). mist belemmerde het svverk. lene dragers van de der slachtoffers va* k verdwaalden in de die over het gehele 1 van de ramp ligt bij moerasgebied. Hier- de taak van de red- t gemakkelijker op. mer, Hilding Martin- ■alf Hagen, beleefde* at zij het vliegtuig en, 'n hachelijk ogen- rotsblokken van 406 kwamen plotseling i» :n rolden met donde- s naar beneden, ïen konden juist op springen. oorzaak van de ramp. gen, die het ongeluk reconstruëren, den- Dakota, bij haar po- i het vliegveld Forne- en regen te landen, «-«.,, .xeugeltop de hoge bo men van het bos raakte, door de bomen ploegde en tenslotte in een steengroeve stortte, waar een motor explodeerde. Op het volgende ogenblik brak brand uit, waardoor de passa giers verrast werden. In verband met de vliegramp heeft de A.V.R.O. gistermiddag om kwart over zes een minuut srilte in acht genomen.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3