rermiste len Het vermiste Nederlandse vliegtuig nog niet gevonden Regering Bidault bedreigd? Voorbereidingen voor de vorming Regering R. I. S. DINSDAG 22 NOVEMBER 1949. ZON- EN MAANSTANDEN Oost-Indonesisch Parlement ratificeert R.T.C.-overeenkomst 4 en 25 December rij-zondagen Tlto als „uitbuiter, rover en kapitalist" Krachtige Amerikaanse zender zal In Saloniki verrijzen .Het Griekse vraagstuk Een stukje Nederland in New-York ZON-EN MAANSTANDEN H"*r»hertag bij Abonnement: Terneuzen Onder Redactionele leiding van P. L. D. J van Oever en- Redactie-adres Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs: f 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent Losse nummers 6 cent. DE VRIJE ZEEUW 5e Jaargang No. 1276. Uitgave Stichting „De Vrije Zeeuw" Verschijnt dagelijks Drukkerij N. V. Firma P. J. van de Sande Advertentieprijs: per mm 10 et.; minimum per advertentie 1,5ft- Rubriek kleine advertenties5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. OM 17.56 UUR HET LAATST CONTACT MET HET NOORSE VLIEGVELD FORNERU. la een telefonisch gesprek, dat het A.N.F. gisternacht met het vliegveld Fornebu had, vertelde een lid van. het personeel van de verkeerstoren: „Wij hadden het laatst contact met het Neder landse vliegtuig om 17.56 uur Zondagmiddag. De Dakota bevond zioh toen op ongeveer 60 kilometer ten Zuiden van Oslo, dat is ter hoogte van het plaatsje Geloeye. De piloot vroeg de weersomstan digheden op en wij gaven hem die door. Het weer was zeer redelijk. In elk geval kon een landing uitstekend worden uitgevoerd. We haddten tevoren verscheidene vliegtuigen binnengeloodst. Hoewel de vermiste vliegma chine nog steels niet gevonden is en men thans wel met zekerheid kan vaststellen dat een ernstige ramp talloze families in diepe rauw heeft gedompeld, worden de nasporingen naar de plaats waar het toestel is neergestort onver minderd voortgezet en blijven de berichten dienaangaande gedu rende de hele dag binnenkomen. Door het personeel van de ver keerstoren op het vliegveld For- neba te Oslo werd aan het A.N.P. medegedeeld': Radioverbinding verbroken. Het regende, maar de wind was niet zeer krachtig en de wolken- basis was 4 k 500 meter. We wis te» nog niet precies, welke bedoe lingen de piloot had, toen geheel onverwacht de radioverbinding uitviel. Elke poging om het con tact weer met het toestel op te nemen faalde. Sindsdien hebben we talrijke berichten binnen ge kregen over het ronken van vliegtuigmotoren in de omgeving van Oslo en over explosies, die zich zouden hebben voorgedaan, maar om 4 uur gisternacht wis ten wij nog steeds niet wat er met het vliegtuig is gebeurd." Een politie-agent in Moss ver telde het ANP 'Maandagnacht, dat hij om precies zes uur Zondag middag een vliegmachine boven Moss heeft horen vliegen. Te oor delen naar het regelmatige ge brom der motoren had hij niet de indruk, dat het toestel in moei lijkheden verkeerde. De politieman deelde nog mede, dat de explosies, die gehoord zou den zijn, gerapporteerd werden op ongeveer 20 kilometer van Oslo. Om vjjf uur gisterennacht was men er nog steeds niet in geslaagd de aard van de explosies, die door verscheidene mensen zijn gehoord, vast te stellen. Naar wij vernemen heeft de bemanning van die op het vlieg veld van Gothenburg staande Aero Holland Dakota PHTBF zojuist van de directie opdracht ontvangen het gebied om Oslo van de lucht uit af te zoeken naar eventuele sporen van de PH TFA. De gehele nacht van Zondag op Maandag hebben patrouilles van het Rode Kruis, hulptroepen en politie zonder resultaat naar het vermiste vliegtuig gezocht. Zodra het daglicht aanbrak heeft men verkenningsvliegtuigen laten starten. Lichtgloed waargenomen. Men kreeg nieuwe hoop door het Maandagmorgen vroeg bin nenkomend bericht van een der patrouilles, d'at men achter een formatie van beboste heuvels bij Oppegaard, ongeveer 45 kilometer ten Zuiden van Oslo, een licht gloed had waargenomen. Het was echter niet zeker, of dit licht schijnsel afkomstig was van even tuele overlevenden uit het ver miste vliegtuig of van een andere patrouille. Men poogt tot de be wuste plek door te dringen. Radio Oslo heeft haar uitzen dingen Zondagnacht twee en een half uur langer voortgezet om van de laatst binnengekomen berich ten mededeling te kunnen doen. Ned. Marineluchtvaartdienst ingeschakeld. Op verzoek van de Air Sea Res cue Organisatie van Oslo en Goe- thenborg is gisterenmorgen om even over negen een Mitchell van het 320ste squadron van de ma rineluchtvaartdienst van Valken burg opgestegen om te helpen zoeken naar het vermiste Neder landse vliegtuig. Het 320ste squadron is speciaal belast met opsporings- en reddingsdiensten. Er worden vliegtuigen door de marineluchtvaartdienst gereed gehouden om eventueel hulp te verlenen. Nader werd gemeld, dat het op stijgen van verkenningsvliegtui gen belemmerd werd door regen val en mist. Te half tien plaatse lijke tijd gisterenmorgen was nog geen toestemming voor vertrek gegeven. Talloze patrouilles zijn uitgetrokken. De patrouilles, die reeds op zoek zijn naar het vliegtuig en in to taal verscheidene honderden per sonen sterk zijn, onderhouden contact door middel van Walkie- Talkies. Bij het aanbreken van de dag zijn patrouilles uitgetrok ken voor het naspeuren van de omgeving van de Oslofjord en het Skagerak. Te tien uur plaatselijke tijd ste gen zes vliegtuigen op voor lucht- verkenningen naar het vermiste vliegtuig. Nieuwe berichten van de politie van Drammen suggere ren de waarschijnlijkheid, dat het vliegtuig verongelukt is in de streek van Hurum op de Weste lijke oever van de Oslofjord. Hier WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I te De BSlt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond'. Enkele buien. Wisselend bewolkt met plaat selijk enkele buien. Matige tot vrq krachtige, aan de kust later krachtige wind tussen Zuid en Zuid-West. Weinig verandering in terwperatuur. HOOGWATER. MNSDAG 22 NOVEMBER. v.m. n.m. liggen nkmelijk onbewoohde ge bieden van aanzienlijke uitge strektheid. De verkenningsvlieg tuigen hebben opdracht gekregen hun activiteit speciaal op deze streek te concentreren. Zowel militaire als civiele vliegtuigen nemen aan de verkenningen deel. Een tweede Mitchell ingezet. Gisterenmorgen om half vijf Is van het vliegveld Valkenburg een tweede Mitchell opgestegen, die thans ten Oosten van de lijn SchipholGothenburg naar de vermiste Dakota zoekt. De Mit chell, die gisterenmorgen om vijf over negen opsteeg, zoekt ten Westen van deze lijn. Vier landen zoeken. Aan de luchtverkenning wordt ook deelgenomen door een Neder landse Dakota, een 'Deense Dako ta en een Deense Catalina, als mede door ©en Zweeds jager eskader, terwijl de kleine Noor. sevliegtuigen, die niet met radio zijn uitgerust, de streek langs de Oslofjord afzoeken, verkennen de grotere vliegtuigen de buurt van het Skagerak en de Zweedse kust. Ook vaartuigen van de vSoot zoeken de Oslofjord af. Zweden heeft voorts nog de hulp van Helicoptères aangeboden. Op Ypenburg. Er heerste gisteren een gedruk te stemming op het vliegveld Ypenburg, waar een ieder van de jongste bediende tot de directeur van de Aero-Holland, de heer Frits Diepen, rondliep met dezelf de bange vraag: ,,.Is er al iets bekend over de Dakota PH- TFA?" Ontelbare malen rinkelde d« telefoon en op dezelfde vraag moest Aero-Holland steeds het zelfde antwoord geven: „Er is niets bekend". Men klampte zich aan de geringste strohalm vast. Zou het niet mogelijk zijn, dat de Dakota ergens in Duitsland oi- érgens op een verlaten strook grond in de omgeving van Oslo geland was? Suggesties, die he laas van geen enkele kant beves tigd konden worden. De namen der Joodse kinderen. Aero-Holland verwacht pas heden op zijn vroegst uit Tunis de officiiële passagierslijst, waar op de namen van de Joodse kin deren en het verplegend personeel voorkomen. Deze lijst werd n.l. per post uit Tunis verzonden. Men deelde ons voorts mede, dat de PHTF1A aanvankelijk Parijs had moeten aandoen, doch radio- telegrafisch mededeelde, dat niet bij Parijs, doch op het vliegveld Welschap bij Eindhoven zou wor den geland als tussenstation. De PH-TFA had tevens verzocht, dat op het vliegveld. Welschap een dokter aanwezig zou zijn. Zoals reeds gemeld, week de Dakota echter van deze route af en landde te Brussel. Behalve het feit, dat het toestel te Brussel de benzinetanks vollaadde is niets bekend omtrent het feit, of te Brussel contact werd gezocht met een dokter of waarom men om medische hulp had verzocht. Parachute van lichtkogel gevonden. Gisterenmorgen heeft men in het onbewoonde bosgebied ten Noorden van Oslo, de parachute van een lichtkogel gevonden, wel ke afkomstig zou kunnen zijn van het vermiste vliegtuig. Deskun digen van het vliegveld Fornebu onderzoeken de vondst nader. Blijkens informaties hg de AeroHolland had het vermiste toestel inderdaad een parachute met lichtkogel aan boord. Alle routes worden afgezocht. Van de twee Mitchell's, die gis terenochtend van Valkenburg op stegen heeft men nog geen nieuws ontvangen. Gisterenmiddag zou een derde toestel van de marine luchtvaartdienst opstijgen om ho ven de Waddenzee van Texel tot Horkum naar het vermiste toestel te zoeken. Heeft dit geen resul taat dan zal met dit toestel ae route tot Oslo, die de Dakota heeft gevolgdi, worden nage speurd. Bovendien staat een vier de Mitchell gereed om op te stij gen indien het onderzoek van de drie vliegtuigen niets heeft opge leverd. Dit toestel zal bestuurd worden door de luit. ter zee vlie ger eerste klasse J. Leeflang, commandant van het 320ste squa dron. Naar wij nader vernemen is het uitgesloten dat de gevonden parachute met lichtkogel iets te maken heeft met het vermiste toestel. Men had aan boord wel de voorgeschreven lichtkogels. Deze worden echter niet met een para chute neergelaten doch met een speciale revolver afgeschoten. „Stand by". Inde gestadige regen stond gisterenmiddag een Dakota van Aero-Holland op vliegveld Ypen burg te wachten op het eerste officiële bericht omtrent de ver missing van de Dakota-TFA. Dit toestel, de PH-TPC, staat reeds sedert Maandagnacht „stand ,by" opdat het bij het eerste sein op kan stijgen met een commissie van onderzoek bestaande uit of ficials van de Rijksluchtvaart dienst, de directie van de Aero- Holland, leden van de technische dienst van de Avio-Diepen en familieleden van de Nederlandse bemanning van het Nederlandse vliegtuig. Voorts werd gemeld, dat de Dakota-TPB, die met ge zagvoerder Anderson Zondag eveneens een chartervlucht maak te met Joodse kinderen en behou den te Oslo aankwam, gisteren morgen deel heeft genomen aan de speurtochten naar het verm ste vliegtuig, doch gisterenmiddag dit zoeken heeft moeten staken wegens bijzonder slechte weers omstandigheden. Het toestel is zonder iets van 't vermiste vlieg tuig gevonden te hebben op het vliegveld Gothenborg terugge keerd. De derde Mitchell, die gisteren middag om twee uur van Valken burg zou starten, is in verlband met het slechte weer nog niet vertrokken. Het toestel, dat on der commando staat van de luite- Wan gezaghebbende Indonesi sche zijde werd met betrekking tot de vele recente berichten over de mogelijke samenstelling van de eerste regering der republiek Indones a Serikat aan Aneta me degedeeld, dat hieraan geen en kele officiële betekenis mag wor den gehecht, aangezien op het ogenblik de voorbereidingen voor bet tot stand komen dier regering nog in 'n beginstadium verkeren. Er hebben nog geen besprekingen plaats gehad op gezaghebbend ni veau over personen, die van deze regering deel zouden uitmaken. De namen van de leden van het nationale Indones sche voorberei dende comité zullen, naar Aneta verneemt, dezer dagen worden hekend gemaakt. De bijeenkomst federaal over leg zou waarschijnlijk Dinsdag ochtend in een plenaire vergade ring spreken over degenen, dte namens de BEO in het comité Breskens Terneuzen Walsoorden 2.37 3.12 4.02 2.52 3.27 4.17 1949 Zon Nov. Opk. Ond. 23 8.13 16.40 24 8.14 16.39 Maan Opk. Ond. 12.25 1992 13.03 20.23 Het parlement van Oost Indo nesië heeft, volgens Reuter, gis teren de ter ronde tafelconferen tie bereikte overeenkomst gerati ficeerd en het ontwerp voor de grondwet van de R. I aangeno men. van voorbereiding zitting zullen nemen en verwacht kan worden, dat daarna nog in de loop van de week de door de BFO en de re publiek aangewezen leden van het comité in een vergadering zullen bijeenkomen, o.a. ter vaststelling van het reglement van orde. De Minister van Verkeer en Wa terstaat heeft bepaald, dat op de Zondagen 4 en 25 December 1949 gereden mag worden met auto's en motorrijwielen. Radio Moskou heeft Maarschalk Tito er Zaterdagavond van be schuldigd het Joego-iSiavische volk „te beroven en tot slavernij te voeren, opdat de Tito-Ranko- vitsj-kUek zich kan verrijken". „Titel zelf heeft een geheime bankrekening bij de Zwitserse federale bank geopend. Hij komt hieriaan, doordat Amer'kaanse, Britse en Franse maatschappijen die door Tito in staat worden ge steld zich, ten koste van het Joego-Slav'sche volk te verrijken, een gedeelte van hun aldus be haalde winsten op zijn naam bij de Zwitserse federale bank depone ren", aldus radio-Moskou. Voor de 24 dagen oude coalitie regering van Bidault is een drei ging ontstaan, doordat de tegen de regering gerichte vleugel van de radicalen op de laatste dag van een, congres een resolutie er door wisten te krijgen, volgens welke de 48 radicale afgevaardig den opdracht zullen krijgen om tegen een massive verhoging der belastingen te stemmen. De partij heeft drie Ministers in het kabinet. Reuter tekent hierbij aan dat de volgende maand het begrotingsdebat zal beginnen. De vroegere radicale premier Da- ladier voerde de strijd tegen de regering op het congres, dat te Toulouse werd gehouden, aan. Men instrueerde de radicale par lementsleden eveneens om na de behandeling van de begroting aan te dringen op de afschaffing van de evenredige vertegenwoordiging bij de parlementaire, verkiezingen. Dit te aanvaarden zou voor Bi dault (MRP) onmogelijk zijn. Herriot werd tot partijvoor zitter herkozen, hoewel de ge voerde politiek sterk gesteund wordt door Daladier, ook van de zijde van de vakbonden wordt de regering bedreigd. Zowel com munisten als niet-communisten gelastten proteststakingen tegen de stijging van de kosten van het levensonderhoud. De 38 onafhan- De Amerikaanse autoriteiten zullen een krachtige nieuwe ra diozender te Saloniki bouwen om het programma van de „Stem van Amerika" uit te zenden naar Griekenland, Hongarije, Bulgarije, Roemenië, Joego-iSlavië en Tur kije zo heeft het Amerikaanse Ministerie van Buitenl. Zaken bekend gemaakt. De nieuwe zen der, die met de korte golf zal wer ken, zal luisteraars in staat stel len om de „stem" in plaatsen w.icr zij thans slecht ontvangen wordt, beter te horen. De V. S. zullen voor de houw van het sta tion zorgen, dat, wanneer het voltooid is, door de Griekse rege ring zal worden geëxploiteerd ouder directie van een Grieks Amerikaanse raad. Het station zal in het begin van het volgende jaar in gebruik ge- romen worden. Br zal een con tract gesloten worden voor 10 jaar, dat met goedkeuring van de Amerikaanse en Griekse regerin gen kan worden verlengd. kelijke conservatieven, die ook een Minister in het kabinet heb ben, verzetten zich nog meer dan de radicalen tegen de belasting verhoging. Zowel in parlementaire kringen als daarbuiten is men in brede lagen tegen verhoging van belas ting. De werkgevers zijn van oordeel, dat de nieuwe belasting de ondergang van de onderne mersvrijheid zou betekenen en dat het merendeel door hen zou moeten worden opgebracht. nant ter zee-vlieger tweede klas H. C. van Woerden, staat echter startklaar. Een reparatie te Brussel verricht? Naar wij vernemen is de ver miste Dakota Zondag om 10.43 op het vliegveld Melsbroeck bij Brus sel aangekomen en pas om 13.56 uur vertrokken, een tijdspanne, die te lang- is voor een eenvou dige hijvulling van benzine. Vol gens technici zou het vliegtuig met moeilijkheden te kampen heb ben gehad en zou er een repara tie zijn verricht. De kinderen zijn bij het oponthoud op Melsbroeck aan boord gebleven. Geen der kinderen is, dit in tegensöeiling met een hier in Brussel circule rend gerucht, naar een ziekenhui» overgebracht. De antenne werd te Brussel bijgesteld. IVan de directeur van de vlieg- dienst van Melsbroeck vernemen wij nog het volgende: Het vlieg tuig dat 3000 liter benzine aan boord had toen het vertrok uit Meisbroek had als volgende be stemming Oslo opgegeven met als noodhaven Christiansand. Het vliegtuig kon negen uur in de lucht blijven en had een vlieg hoogte van 11.000 voet. Toen het toestel op Meisbroek arriveerde, bleek de antenne S. B. A. (Stan dard Beam Approach) niet in or de en deze is door het personeel van de Sabena gerepareerd. Het vliegtuig had een vliegduur op gegeven van 4 uur en 15 minuten om Oslo te bereiken. Het defect van de antenne was de reden van de koerswijziging van het toestel, dat oorspronkelijk Welschap zou aandoen Het vliegtuig had vanaf Tunis een tussenlanding gemaakt in Marseille. Marseille was door het vliegtuig opgegeven als laat ste plaats van landing. 'Sabena krijgt geen passagierslijsten van dit soort toestellen op, daar deze tot de categorie „wilde lucht vaart" worden gerekend. De Voorzitter van de algemene vergadering der Verenigde Na ties, de Philippijnse generaal Car los Romulo, heeft Zaterdag be kend gemaakt dal de Balkan- commissie der Ver. Naties zijn verzoeningspogingen op de Bal kan zal voortzetten, overeenkom stig de voorstellen wel'ke in de Assemblee, tijdens het kortgele den over het Griekse vraagstuk gehouden debat, zijn gedaan. Romulo deelde verder nog mede, dat de Sovjet-Unie er in had toe gestemd het debat, dat Zaterdag in de algemene vergadering over de door haar ingediende resolutie, waarin een beroep wordt gedaan op de Griekse regering om geen terechtstellingen meer te doen plaats vinden, had gehouden moe ten worden, uit te stellen. Groot- Brittannië was bereid' dc bespre kingen te doen opschorten over zijn tegenvoorstel, waarin werd gesteld dat de Assemblée niet be voegd is te dezer zake een beroep op de Griekse regering te doen. In het komende voorjaar zal gedurende 6 weken een stukje Nederland te bewonderen zijn in het hartje van New York, n.l. in Rockefeller center. De alge mene Nederlandse vereniging voor vreemdelingenverkeer te 's-Gravenhage zal hier een mo len op normale grootte doen verrijzen en heeft de medewer king verkregen van het centraal bloembollen comité te Haarlem, dat er voor zal zorgen dat de molen, (die thans voor rekening van de A.N.V.V. vervaardigd wordt door Panagro te War mond) te midden van tulpen en narcisvelden zal komen te draaien. Naar verwacht zal de ze opzet, die ten doel heeft het bezoek van Amerikanen aan ons land te bevorderen, veel belang stelling trekken. Nog steeds geen nieuws- De twee Mitchells, die gisteren morgen van het vliegveld Valken burg zijn opgestegen om het ver miste viegtuig te zoeken, zijn gis termiddag resp. om drie en vier uur teruggekeerd zonder iets te hebben gevonden. Zij hebben een derde deel van de vliegroute SchipholOslo afgezocht, en wel het Zuidelijke deel. De rest van deze route is door Denen en Noren afgezocht. De vliegtuigen hebben veel hinder gehad van het bijzon der slechte weer. Het gerucht deed de ronde, dat één van de Joodse kinderen, die zich aan boord bevonden van de verdwenen Dakota in verband met zijn gezondheidstoestand, het vliegtuig te Meisbroek (Brussel) zou hebben verlaten. Dit gerucht wordt zowel door de autoriteiten van het vliegveld te Meisbroek ais door de Joodse organisaties te Brussel tegengesproken. Wel is het juist dat één van de 'kinderen te Meisbroek medische verzorging heeft gekregen. Eén der zich aan boord van de Dakota bevindende verpleegsters verstrekte deze me dische hulp en het kind is toen ongelukkiger wijze wederom aan boord van het toestel gegaan. De naspeuringen- Vernomen wordt. dat een Zweeds aanbod van helicoptères, als hulpmiddel bij het zoeken naar de vermiste Nederlandse Dakota, aanvaard is. Te 9 uur gisterenavond plaat selijke tijd was nog geen spoor gevonden, alle moeiten van mensen en vliegtuigeh ten spijt. Ket onderzoek in het district Op- pegaard, gelegen ten Zu den van Oslo, werd gisteravond opgegeven, toen bekend werd, dat het vlieg tuig hier wel passeerde, maar in Noordoostelijke richting verder vloog. Gisteravond kwamen on- derzoekingsploegen samen voor nasporingen in het gebied ten Noordoosten van Oslo. Hieraan wordt o.a. deelgenomen door 700 burgers en 100 politiemannen. Heel Noorwegen heeft met mede leven de nasporingen gevolgd. Van alle kanten zijn mededelingen bij de politie binnengekomen van mensen, die lichtflikker'ngen heb ben gezien dan wel ontploffingen of het geluid van vliegtuigen hoor den. De weersomstandigheden bleven de ganse dag bijzonder on gunstig en maakten de pogingen van kleine sportvliegtu'gen om aan het onderzoek deel te nemen doelloos. De gehele dag was er zware regenval. I ct.; minimum per is: 5 regels 60 cfcjj immer Bureau vu ;s namiddags 3 uu». morgen is gevon- i los arbeider, ga lg. Deze behoorde rille van de Noorsa He sinds Zondag ebroken naar het :ft gezocht. Hei zo deelde de po- 3 5 km van Star ts één overlevttwie. rek, dat het A.NJP. om tien minuten ;r voerde met de orn Gaard op één de plaats, waar is neergestort, :naar van de boer- at een kleine jon en 12 jaar oud en spreekt, de enige s. Hij werd naar s in Drammen ver- nnen die het wrak ben, zeiden, dat «ij zwak gekreun te uit het vliegtuig is de enige inzit- ramp heeft ovar- srd, overdekt mei olie, in de staart gtuig tussen twee nd gevonden. Da vliegtuig was ga- ad. olgens zijn redder, ïonter en weigerde aar te gaan liggen. ;rge honger en hij n. Zijn redder, de ;g Martinsen, gaf ie, sinaasappel en Noorse Persbureau lijken van 6 vol- 25 kinderen thans vliegtuig zijn ver gevonden en het at er een ontplof- eest. De hete as oeilijk een nauw- ;osk in te r tellen, ligt op zijn kant lijkelijk tegen een gevlogen. De om- i bebost en uiterst inbaar. )t dat ogenblik in en van de Dakota, d verspreid 26 lij- boten en vlieg- ms in ijltempo op torsand, reddïngs- :d meegenomen ig is Dinsdagoch- ;n vertrokken, een ser af uit Fornebu. abulances zijn uit ierweg en „Piper van het vliegveld opgestegen, om iet toneel van de ven. van de passagiers, lis aan boord zijn Daniël Allal, Ra- tac Allal (deze is vliegtuig terug- 'vette Besnainou, ïou, Joseph Bram- mri, Rachel Diai, ierrette Diai, Marl ■t Galula, Joseph >n Hattab, Ray- Liaou Helal, Win- Ephraim Louzon, ozon, Lydi Sobac, biana, Emile Tu- i Tubiana, Colette i Uzan, Dolly Is- Cohen Coudar liontz (Zwitserse! (Noorse). t belemmerde het 'rk. dragers van de slachtoffers van erdwaalden in de e over het gehele WUEJNöDAU- 23 JNUVEJVLtSÜU. v.m. n.m. Breskens 3.23 3.42 Terneuzen Walsoorden 3.58 4.48 4.17 5.07 Nov. Opk. Ond. Opk, Ond. 1949 Zon Maan 24 8.14 16.39 13.03 20.23 25 8.16 16.38 13.28 21.45 gevoerd zou worden zolang nog tgd rest. Als drie punten, waar op de souvereiniteitsoverdracht gebaseerd moet zijn, noemde hij de souvereiniteitsoverdraoht aan een groep, die competent is deze te ontvangen, voorts het bestaan van een zelfbeschikkingsrecht en wel vóór de souvereiniteitsover dracht en tenslotte moet volgens spreker aan het federatieve be ginsel ten volle recht gedaan wor- lfl'eèfden, aldus spreker, 'was nóg niet zo gek; er heerste geen toe standen, zoals thans sedert de capitulatie. Na de oorlog was het alsof de nieuwe denkbeelden zo gauw mogelijk verwezenlijkt moesten worden, staten én deel staten werden gecreëerd. Ambon ontdekte, dat het in de deelstaat Indonesia Timur Besar was ge perst. Het was ons onmogelijk naar Malino en Den Pasar te UCigCiijn. ivx uio^unv, uiiutiiiivu, ui zelfs door het feit, dat er minder verkeer is, gevaarlijk wordt. De verkeerslichten door te laten functionneren, zou geen oplossing geven, doch alleen on nodige stagnatie veroorzaken, aldus de A.N.W.B. In Frankrijk en Zweden heeft men voor de toestand, die in treedt na het buiten werking «tellen der verkeerslichten, reeds sinds jaren het gele flik- wegGeestbrugweg. De politie van Birmingham (in de Amerikaanse staat Alaba ma) meldt, dat op drie negers schoten zijn gelost, nadat een van hen was gaan zitten, in de afde ling welke voor blanken gereser veerd is. Een van hen werd zwaar gewond, de twee anderen licht. van heeft hij, nadat de bovenge noemde feiten te zijner kennis waren gekomen, met toepassing van artikel 19 van het Vreemde lingenreglement, Moens doen in terneren. Ingevolge het bepaalde in artikel 2, lid 4, van de wet van 17 Juni 1918 heeft de betrokkene de bevoegdheid zich tot de arron dissementsrechtbank te wenden met een verzoek zijn invrijheid stelling: te gelasten n de ramp ligt bij jrasgebied. Hier- taak van de red- :makkelijker op. Hilding Martin- Hagen, beleefde* zij het vliegtuig- 'n hachelijk ogen- isblokken van 406 ,men plotseling 1* olden met donde- aar beneden, konden juist op rigen. '-aak van de ramp. die het ongeluk construëren, den- kota, bij haar po- t vliegveld Forne- regen te landen, ,-eugeltop de hoge bo men van het bos raakte, door de bomen ploegde en tenslotte in een steengroeve stortte, waar een motor explodeerde. Op het volgende ogenblik brak brand uit, waardoor de passa giers verrast werden. In verband met de vliegramp heeft de A.V.R.O. gistermiddag om kwart over zes een minuut stilte in acht genomen.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1