Wederom ernstig vliegtuigongeluk rermiste ien Terreur en incidenten op Java Overdrachtwerkzaamheden ;n Radio-rede Legercommandant Minderheden getuigen trouw aan het Huis van Oranje MAANDAG 21 NOVEMBER 1949. Radio-telefoon in Belgische treinen De koffie In België Britse oorlogsschepen naar Hongkong ZON-EN MAANSTANDEN 1949 Zon Maan Overlevenden van verongelukte „B-29 gesignaleerd De beschieting van de „Flying Cloud" 'K& ..'\£3 Nog geen spoor gevonden Er bevinderrzich 30 Joodse Noorse kinderen aanboord in verband met de kolendistributie aan toewijzingskantoren van het Rijkskolenbureau Verbod van Romuio Labour-partij wenst nauwer contact met Duitse socialisten Duitsland en de Atlantische Unie ZON- EN MAANSTANDEN Frtrnkertng bij Abonnement: Terneuzen Onder Redactionele leiding van P. L. D- J- van Oeveren. Redactie-adres Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150- Abonnementsprijs: 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent Losse nummers 6 cent. Uitgave Stichting „De Vrije Zeeuw" VRIJE ZEEUW 5e Jaargang No- 1275. Verschijnt dagelijks Drukkerij N. V. Firma P. J. van de Sande Advertentieprijs: per mm 10 et-; minimum per advertentie 1130. Rubriek kieine advertenties5 regels 60 ct.iedere regel meer 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Uit verschillende plaatsen op Java komen de laatste dagen berichten over terreur en inci denten. Uit Bandung meldt de corres pondent van Aneta, dat ook in Zuid-Garut de terreur van de Darul Islam tot groot ongerief van de bevolking en de daar ge vestigde ondernemingen aan houdt. Avond aan avond wordt de hemel verlicht door 't schijn sel van brandende kamponghui zen. In één nacht werden op de onderneming Tjisompet, ten Zuiden van Tjikadjang, 600 rub berbomen vernield. In dit gebied hebben thans alle ondernemin gen een gedeelte van hun onder- nemingswacht ter beschikking gesteld van de politie, waardoor deze thans is versterkt met een Als eerste land in Europa is België begonnen treinen te voor zien van een radio-telefoonin- stallatie door middel waarvan de reizigers elke willekeurige telefoon-abonné in het land kunnen opbellen. Iedere trein op het traject BrusselCharleroi is van zo'n installatie voorzien. Het telefoontoestel in de trein staat radio-telefonisch in ver binding met drie relay-stations langs de lijn, die een draadver- binding met de Brusselse cen trale hebben. Als gevolg van de stijging van de koffieprijs op de wereldmarkt is het sedert enkele dagen zeer moeilijk in Brussel koffie te krijgen. De winkeliers leveren nog slechts aan hun vaste klan ten en dan in mindere hoeveel heden dan een pond. Inmiddels zijn de prijzen op de binnenland se markt aanzienlijk gestegen dikwijls met 10 procent en verwacht wordt, dat het hierbij niet zal blijven. Het socialistische blad „Le Peu- ple" van Zaterdagmorgen doet een beroep op de Regering de speculatie in koffie tegen te gaan en dringt er in. het bijzon der op aan er zorg voor te dra gen, dat de enorme hoeveelhe den koffie, die te Antwerpen op geslagen liggen, niet het land zullen verlaten en tegen de prijs, welke vóór de devaluatie gold, op de binnenlandse markt zul len worden verkocht. Bovendien eist het blad, dat België wat de levering van Con golese koffie betreft, een voor keurspositie zal krijgen. Zes Britse oorlogsschepen zul len binnen de komende drie we ken van Singapore naar Hon- kong vertrekken. De Britse woordvoerder te Sin gapore, die dit bekend maakte, verklaarde, dat de reis van de schepen „slechts routine" was, doch scheepvaartkringen aldaar geloven, dat zij verband houdt met de recente verklaring, dat Britse koopvaardijschepen bui ten Chinese territoriale wateren tegen beschieting door de natio nalisten beschermd zullen wor den. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot -avond. Plaatselijk mist. Droog weer met overdrijvende wolkenvelden en in de ochtend op vele plaatsen mist, welke hier en daar vrij hardnekkig kan zijn. Zwakke wind uit Oostelijke richtingen. Over het algemeen iets lagere temperatuur dan gis teren. HOOGWATER. MAANDAG 21 NOVEMBER. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. n.m. 1.51 2.08 2.26 2.43 3.16 3.33 Nov. Opk. Ond. Opk. Ond. 22 8.11 16.41 11.28 17.51 23 8.13 16.40 12.25 19.02 mobiele groep ondernemings wachters van 40 man, die mee helpt bij de bestrijding van de Darul Islam. Uit Surabaja wordt gemeld, dat rampokkers Donderdag avond een kantoor te Rangut, enkele kilometers buiten Sura baja gelegen, zijn binnenge drongen. De kantoorbewaking, bestaande uit 6 man, werd ge bonden, waarna de rampokkers hun 6 karabijnen, een telefoon toestel en 5 fietsen medenamen. Te Malang werden op één dag 3 moorden gepleegd: op 'n oude Indonesiër, een Indonesische politieagent en een Chinees. De laatste had een touw om hals en handen. Eveneens in 't Malangse ont wapende een gewapende bende 4 ondernemingswachters van de rijstpellerij Kotalame, waarna zij met buit verdwenen. Door de leiding van de Ameri kaanse luchtmacht is Zaterdag medegedeeld, dat reddingsvlieg tuigen twee vlotten hebben waargenomen,* waarop zich overlevenden bevinden van de „B-29" van de Amerikaanse luchtmacht, die Woensdag j.l. in de nabijheid van de Bermuda eilanden omlaag gestort is. De reddingsvliegtuigen hebben een rddingsboot, welke zij aan boord hadden, in de nabijheid van de vlotten uitgeworpen. De twee vlotten met overle venden van de verongelukte „B- 29" zijn Zaterdagavond door een torpedoboot jager, op een af stand van 250 mijl ten Noord- Oosten van de Bermuda-eilan den aan boord genomen. De Canadese torpebootjager „Haida" heeft achttien overle venden aan boord genomen. Zij waren te verzwakt om nog in staat te zijn de taedracht van 't ongeluk te beschrijven. De overlevenden zijn bijna 80 uur, nadat hun vliegtuig in zee stortte, opgepikt. Men meent, dat er twee slachtoffers (de be manning was twintig koppen sterk) te betreuren zijn, die ver moedelijk werden gedood, toen het toestel het water raakte. De Chinese nationalistische ka nonneerboot, die op 14 Nov. het vrachtschip „Flying Cloud" van de Isbrandtsenlijn in de mon ding van de Jangtse Kiang heeft beschoten, heeft het Amerikaan se schip voldoende voor het ge vaar, dat het liep bij het breken van de blokkade, aldus heeft de bemanning der „Flying Cloud" bij aankomst van het schip in Poesan, in Zuid-Korea, ver klaard. De Chinese kanonneer boot stelde de Amerikaanse ka pitein Ryland voor de keus: te rugkeren naar Sjanghai, voor anker gaan totdat Tsjoengking op een stap van Washington in deze zou hebben geantwoord, of doorvaren onder vuur. De kapitein koos het laatste. Het Chinese, oorlogsschip gaf onmiddellijk vuur met kanon nen, machinegeweren en kara bijnen. Begunstigd door laag hangende bewolking wist de ka pitein te ontkomen zonder dat er aan boord van zijn schip slachtoffers vielen. Het schip zelf kreeg echter twee granaat treffers boven de waterlijn. i Voorafgegaan door een drum band en hoornblazers marcheer den Zaterdagmiddag tegen 4 uur ruim 2.000 personen door de Haags binnenstad naar 't Plein. Zij hadden gevolg gegeven aan de oproep van de delegatie van de Persatoean Timor Besar/ Twapro, de vertegenwoordiging van de volken van Ambon, Ti- mor en Minahassa, om door ,,'n laatste appèl aan het geweten van het Nederlandse volk" te bewerken, dat deze minderheden zouden blijven behoren tot het Koninkrijk der Nederlanden. Op het Plein werd door de de legatie een krans gelegd bij het standbeeld van Willem de Zwij ger, waarna de heer Polhaupes- sy een korte toespraak hield. De spreker verklaarde o.m.: het ontroert ons, dat wij op dit ogenblik" van dit historisch jaar, onze wensen op symbolische wij ze kunnen voorleggen aan de „Vader des Vaderlands", de no belste gestalte van de Neder landse geschiedenis en symbool van vrijheid, recht en recht vaardigheid. Nu de band met Nederland, zo vervolgde spreker, een band be zegeld met ons goed en bloed, thans door de ongunstige loop der geschiedenis wreed verbro ken dreigt te worden, vragen wij niets meer dan met de Neder landers en naast de Nederlan ders te mogen voortleven, in het Koninkrijk onder onze Konin gin, bij wie wij onze vrijheid het best beschermd en verzekerd weten. Vier jaar lang hebben wij het gevraagd! Vergeefs! Wij doen het nu bij het stand beeld van hem, die eens uitriep: „Je maintiendrai Nassau!" GEEN EXTRA KERSTTOESLAG VOOR OUDEN VAN DAGEN. Het hoofdbestuur van de Ned. iBond van Ouden van Dagen ont ving van de Minister van Sociale Zaken antwoord op een brief waarin verzocht werd een bijslag Van 25 te verlenen aan hen die een uitkering genieten vanwege de noodwet-ouderdomsvoorzie ning. Deze hijslag was bedoeld als een extra Kersttoeslag. !De Minister liet nu berichten, dat de bepalingen van die noodwet geen vrijheid bieden deze uitkeringen met een Kerstbijslag te verhogen. Euwenlang hebben wij onze verknochtheid aan deze symbo len van vrede, welvaart en vei ligheid bewezen en wij doen het nu weer door deze eenvoudige, maar voor ons historische hulde aan Willem van Oranje, wiens laatste woorden waren: „Heb medelijden met dit arme volk!" De heer Polhaupessy werd lui de toegejuicht. Men zong daarna twee coupletten van het Wilhel mus en defileerde vervolgens voor de delegatie, die zich voor deze gelegenheid had opgesteld op de trappen van het ministe rie van Buitenlandse Zaken. De ruim 2.000 betogers onder wie zich o.m. vertegenwoordi gers van Nationaal Reveil en het C.N.V. bevonden de politie had slechts toestemming gege ven voor een optocht van 500 tot 1.000 personen marcheerden toen terug naar het Nassauplein waar de optocht werd ontbon den. Het eerste bericht uit Oslo meldde, dat een Dakota van de K. L. M., op weg naar Oslo over tijd was. Vanwege de K. L. M. werd evenwel medegedeeld, dat het uitgesloten was, dat het ver miste vliegtuig een W. L. M.-ma- chine was, daar de K. L. M. niet op Oslo vliegt. Het lijnvliegtuig naar Stockholm stond op het ogenblik van de afzending van het eerste bericht, al rustig aan de grond. Naar wij vernemen is het Ne derlandse vliegtuig, dat om zes uur gisteravond voor het laatst contact had met het vliegveld Fornebu van Oslo niet een vlieg tuig van de K.L.M., doch van de Aero-Holland. Dit vliegtuig, de PH—TFA is Zondagavond na 't contact met het vliegveld van Oslo in Zuide lijke richting vertrokken. De radio-zendinstallatie van het vliegtuig bleek niet in orde, zo dat nader contact met het vlieg tuig niet mogelijk was. Naar men van bevoegde zijde mededeelde, maakt men zich voorshands niet erg ongerust, omdat het toestel voldoende benzine aan boord heeft. Aan genomen wordt dat de machine naar Schiphol koers zet. Het toestel kan daar eerst omstreeks elf uur zijn, wanneer het de Ne^ derlandse luchthaven als lan dingsplaats heeft gekozen. Het zou een gecharterde ma chine betreffen, een Douglas Dakota, die van Brussel naar Oslo onderweg was. Laatst contact met vlieg veld Fornebu van Oslo. Uit berichten, ontvangen uit Oslo, blijkt dat het vliegtuig om 17.57 uur Ned. tijd voor het laatst radio-contact met het vliegveld Fornebu heeft gehad, toen het boven de plaats Moss vloog, op ongeveer 50 kilometer ten Zuiden van Oslo. In dezelfde berichten is er sprake van, dat zich aan boord ongeveer 30 Joodse Noorse kin deren zouden bevinden. Explosies gehoord. Voorts werd uit Oslo medege deeld, dat er explosies zijn ge rapporteerd, die niet in de stad zelf voorkwamen. De oorzaak daarvan is echter nog niet be kend. Reuter meldt, dat er zich bo vendien enkele verpleegsters aan boord bevonden en dat het toestel onderweg was van Mar seille naar Noorwegen. De politie De persdienst van het Ministe rie van Economische Zaken deelt het volgende mede: Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de normale uit reiking van toewrjzinigen voor brandstoffen ten behoove van nieuw gevestigde gezinnen, vesti gingen uit het buitenland, kamer bewoners (na-uitreiking) inkwar tiering van militairen en gevallen van tijdelijke voorziening voor uit het buitenland hier te lande ver- blijvenden met ingang van 28 November a.s. zal geschieden door de toewijzingskantoren van het Rijkskolenbureau, in plaats van door de plaatselijke distributie diensten. Gee® uitreiking zal na 26 No vember plaats vinden ter vergoe ding van vermiste brandstoffen- kaarten, evenmin zal na laatst genoemde datum gelegenheid be staan tot ruiling van Bon 06 voor schippers en anderen, die deze bon niet tijdig hebben ingeleverd. Ook voor grote gezinnen, schip pers en schippersknechten, die permanent aan boord verblijven hun woonplaats verblijven zullen geen Brandstof fenbonncn meer worden uitgereikt. Tenslotte zal ook de uitreiking voor aanstaan de moeders worden beëindigd. Het heeft derhalve geen zin zich inzake het (bovenstaande tot het Centraal Distributiekantoor of de distributiediensten te wen den. De voorzitter van de assemblee der V. N., generaal Carlos Romu io, heeft Vrvjdag na een rede van de Poolse afgevaardigde Katz Suchy, die de Amerikaanse afge vaardigde Benjamin Cohen een vertegenwoordiger van Wallstreet r.oemde, de leden van de assem blee verboden bij de debatten ter men ais „satellieten van Moskou", „de delegatie van Wallstreet" of „vertegenwoordiger van de Co rn inform" te gebruiken. Zulke uitdrukkingen zouden niet in het verslag worden opgenomen. Zij droegen niet bij tot een atmosfeer van verzoening, welwillendheid of vrede en waren beneden de en voor hen, die tijdelijk buiten waardigheid van de V. N. van Noorwegen is ingeschakeld bij de opsporing. De autoriteiten van 't vliegveld weigerden meer inlichtingen te geven. Uit informaties van het A.N.P. is verder gebleken, dat het toe stel van Tunis via Marseille en Brussel op weg was naar Oslo met aan boord ongeveer 30 Noorse kinderen, enige ver pleegsters en een bemanning van 5 koppen. Om tien over half elf gister avond was nog niets naders over het toestel vernomen. Gisteravond om 10 over half 12 was noch bij de directie van Aero-Holland N.V., noch in Oslo iets bekend over de PHTFA. Rode Kruis ingeschakeld. Reuter meldt uit Oslo, dat le den van het Rode Kruis bezig waren het heuvelachtige gebied in de omgeving van Grefsen bij de buitenwijken van Oslo af te zoeken, omdat daar een geluid werd gehoord alsof er een vlieg tuig verongelukte. Uit Brussel wordt bericht, dat Israëlische kringen aldaar heb ben medegedeeld, dat de dertig kinderen, die zich aan boord van het vliegtuig bevonden, zich naar Noorwegen begaven onder auspi ciën van particuliere Israëlische organisaties. De Noorse Regering heeft namelijk toegestaan, dat 600 Israëlische kinderen in Noor wegen hun opvoeding krijgen, vóór zij zich naar hun ouders zullen begeven, die zich reeds in Israël bevinden. Uit Brussel op tijd vertrokken. Van andere zijde te Brussel wordt vernomen, dat het vlieg tuig om 10.45 uur (Ned. tijd) op het vliegveld van Brussel Mels- broeck was aangekomen en om 12.54 (Ned. tijd) vandaar ver trokken. De tanks waren geheel met benzine gevuld. Het toestel kon, wat dat betreft, minstens negen uur vliegen. Radioverbinding verbroken. Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat Deense luchtvaartinstanties op normale wijze in verbinding stonden met het vliegtuig toen het over Deens grondgebied naar het Noorden vloog. Ook de con trole bij het verlaten van Deens gebied verliep op de gewone wijze. Ongeveer dertig minuten later ontvingen de Denen nog steeds antwoorden van het vlieg tuig. Toen op het vliegveld Kastrup van Kopenhagen bekend werd, dat het contact met het toestel was verbroken, werden alle ha venplaatsen langs de Westelijke kusten van Denemarken gewaar schuwd. Alle vuurtorenwachters, de reddingsbootbemanningen en anderen, die aan de kust wonen, werden verzocht te luisteren naar het geluid van vliegtuig motoren. Men achtte het mogelijk, dat op deze manier zou kunnen wor den vastgesteld of het vliegtuig inderdaad naar Nederland te ruggekeerd was. Er werd tot gisteravond elf uur echter geen geluid van het vlieg tuig gehoord. Nog steeds in het onzekere. Te ongeveer kwart over één hedennacht was bij de directie van AeroHolland nog geen en kel nader bericht binnengeko men. Men maakte zich ernstig ongerust, hoewel men de hoop niet wilde opgeven. Vrijwilligers en Politie zoe ken in stromende regen. Reuter bericht uit Oslo dat grote groepen politie-agenten en vrijwilligers Zondagavond bij stromende regen bezig waren naar het vermiste toestel te zoe ken. Te middernacht had men echter nog geen spoor gevonden. Zeer veel mannen zochten de heuvels rondom Oslo af en an deren waren op zoek in Zuid- Oost Noorwegen. Zie Laatste Berichten. Pag. 3. De legercommandant, Luit.-Generaal D. C. Buurman var Vreeden, heeft Vrijdagavond om kwart voor zeven, via de radio, tot het leger een toespraak gericht, waaraan hier het volgende wordt ontleend: mijn bevelen staat kan ik Uw be langen behartigen en er op toe zien dat de gemaakte afspraken worden nagekomen. Ik kan U slechts steunen indien gij mij in staat stelt de reorganisatie van het K.N.I.L. volkomen ordelijk te doen verlopen. Blijft bij elkander en ziet Uw onderdeel als een een heid, waarin Uw .belangen ihet beste kunnen worden behartigd; dit zal tevens ten goede komen van onze belangen en die van on ze gezinnen. Eendracht in de onderdelen zal bevorderen dat wij gezamenlijk onze moeilijkheden kunnen be spreken cn steun vinden aan el kander; jn verdeeldheid heeft nog niemand in moeilijike tijden kracht gevonden. Wat het K.N.I.L.-personeel be treft, ik besef volledig dat het voor ons oude, beproefde wapen broeders moeilijk is te verwerken, dat ons leger in de toekomst zal ophouden te bestaan, ons leger, waarin de beste militaire tradities zijn geworteld, ons leger dat zo vele goede daden heeft verricht, ono leger waarin wij ons één voelen. Ik doe echter een beroep op U allen om te trachten de nieuwe tijd te verstaan, in te zien hetgeen zal gebeuren. Over heel de wereld breken zicih nieuwe instellingen baan, Indonesië kon daarbij niet achterblijven. En nu, de zaak nuchter onder de ogen ziende: Wat wordt nu van de K.N.I.L.-militair ver wacht? Niet dat hij zich op voor barige wijze individueel van het oude K.N.I.L. zal trachten los te maken, niet dat hij zich ziet als een eenling, die onder moeilijke omstandiheden zijn eigen weg zal moeten binden. Zolang gij onder De Britse Labour-partij heeft in een brief aan Kurt Schumacher, de sociaal-democratische partij leider in Duitsland, verklaard, nauwer contact met de Duitse socialisten te wensen, zo deelt het Duitse Nieuwsbureau mede. In de brief wordt voorgesteld, dat Watson, voorzitter van de partij, en Phillips, secretaris»-ge- neraal, met Kerstmis een bezoek zullen brengen aan het hoofd kwartier van de Duitse sociaal democraten in Hannover. Genoem de brief was ondertekend door de secretaris-generaal der Labour- partij. De diplomatieke correspon dent van de Sunday Dispatch schrijft, dat in sommige Ameri kaanse militaire kringen aan gedrongen wordt op herbewape ning van West-Duitsland en op neming van Duitsland in de de fensie-plannen der Atlantische Unie. Volgens de correspondent zouden zekere Britse officieren op het militaire hoofdkwartier van de Westeuropese unie voor het plan voelen, dat evenwel niet strookte met de politiek van de huidige Britse, Amerikaanse en Franse regeringen. De mili taire leiders van de Atlantische unie, die Dinsdag in Parijs bij een komen, zouden naar ver wachting hun plannen baseren op een verdedigingslinie aan de Rijn totdat de Westelijke mo gendheden sterk genoeg zouden zijn om een verdediginszone langs de Elbe te vestigen, aldus de schrijver. WOENSDAG 23 NOVEMBER. v.m. n.m. Breskens Terneuzen Walsoorden 3.23 3.42 3.58 4.17 4.48 5.07 Nov. Opk. Ond. Opk, Ond. 1949 Zon Maan 24 25 8.14 8.16 16.39 16.38 13.03 13.28 20.23 21.45 gevoerd zou worden zolang nog tijd rest. Als drie punten, waar op de souvereiniteitsoverdracht gebaseerd moet zjjn, noemde hij de souvereiniteitsoverdracht aan een groep, die competent is deze te ontvangen, voorts het bestaan van een zelfbeschikkingsrecht en wel vóór de souvereiniteitsover dracht. en tenslotte moet volgens spreker aan het federatieve be ginsel ten volle recht gedaan wor- kleefden, aldus spreker, was nog niet zo gek; er heerste geen toe standen, zoals thans sedert de capitulatie. Na de oorlog was het alsof de nieuwe denkbeelden zo gauw mogelijk verwezenlijkt moesten worden, staten én deel staten werden gecreëerd. Ambon ontdekte, dat het in de deelstaat Indonesia Timur Besar was ge perst. Het was ons onmogelijk naar Malino en Den Pasar te uci gciijK ivi uiop uil u, uxmaiitto, w zelfs door het feit, dat er minder verkeer is, gevaarlijk wordt. De verkeerslichten door te laten functionneren, zou geen oplossing geven, doch alleen on nodige stagnatie veroorzaken, aldus de A.N.W.B. In Frankrijk en Zweden heeft men voor de toestand, die in treedt na het buiten werking stellen der verkeerslichten, reeds slr.ds jaren het gele flik- wegOeestbrugweg. De politie van Birmingham (in de Amerikaanse staat Alaba ma) meldt, dat op drie negers schoten zijn gelost, nadat een van hen was gaan zitten, in de afde ling v/elke voor blanken gereser veerd is. Een van hen werd I zwaar gewond, de twee anderen licht. van heeft hij, nadat de bovenge noemde feiten te zijner .kennis waren gekomen, met toepassing van artikel 19 van het Vreemde lingenreglement, Moens doen in terneren. Ingevolge het bepaalde in artikel 2, lid 4, van de wet van 17 Juni 1918 heeft de betrokkene de bevoegdheid zich tot de arron dissementsrechtbank te wenden met een verzoek zijn invrijheid stelling te gelasten ct.; minimum per 5 regels 60 cfcj immer Bureau vbb. ;s namiddags 3 uxor. morgen is gevon- i los arbeider, gn- ig. Deze behoorde ïille van de Noorse ie sinds Zondag ebroken naar het •it gezocht. Het zo deelde de po~ 5 km van Stor- s één overlevitide. rek, dat het A.NJP. om tien minuten ir voerde met de om Gaard op één i de plaats, waar is neergestort, naar van de boer- at een kleine jon en 12 jaar oud es ipreekt, de enige s. Hij werd naar 5 in Drammen ver- nnen die het wrak ben, zeiden, dat si) zwak gekreun te uit het vliegtuig is de enige inzit- ramp heeft ovar- ird, overdekt me) olie, in de staart ;tuig tussen twee nd gevonden. De vliegtuig was ge ld. olgens zijn redder, tonter en weigerde lar te gaan liggen, irge honger en hij n. Zijn redder, de g Martinsen, gaf le, sinaasappel er Noorse Persbureau lijken van 6 vol- 25 kinderen thans vliegtuig zijn ver gevonden en het at er een ontplof- sest. De hete as oeilijk een nauw- osk in te c tellen, ligt op zijn kant ijkelijk tegen een gevlogen. De om- bebost en uiterst .nbaar. t dat ogenblik in ;n van de Dakota 3 verspreid 26 lij- boten en vlieg- ,ns in ijltempo op orsand, reddings- d meegenomen. g is Dinsdagoch- n vertrokken, een. ier af uit Fornebu ibulances zijn uli erweg en „Piper- iran het vliegveld opgestegen, om et toneel van de en. ran de passagiers, is aan boord zijn Daniël Allal, Ra- ac Allal (deze is vliegtuig terug- vette Besnainou, ou, Joseph Bram- nri, Rachel Diai, errette Diai, Mari t Galula, Joseph n Hattab, Ray- Liaou Helal, Win- Ephraim Louzon, izon, Lydi Sobac, liana, Emile Tu- Tubiana, Colette Uzan, Dolly Is- Cohen Coudar iontz (Zwitserse! Noorse). belemmerde hel rk. dragers van de slachtoffers van irdwaalden in de over het gehele de ramp ligt bü rasgebied. Hier- ,aak van de red- makkelijker op. Hilding Martin- Hagen, beleefde* ;ij het vliegtuig- .1 hachelijk ogen- sblokken van 406 men plotseling in 'lden met donde- ar beneden, konden juist op gen. aak van de ramp. die het ongeluk onstruëren, den- ;ota, bij haar po- vliegveld Forne- regen te landen, -eugeltop de hoge bo men van het bos raakte, door de bomen ploegde en tenslotte in een steengroeve stortte, waar een motor explodeerde. Op het volgende ogenblik brak brand uit, waardoor de passa giers verrast werden. In verband met de vliegramp heeft de A.V.R.O. gistermiddag om kwart over zes een minuut stilte in acht genomen.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1