De valse Duitse Marken lokkei Felle woordenstrijd Hoe doet U het? Hoe doet n ander het Bijeenkomst Veiligheidsraad inzake Indonesië Persstemmen uit Indonesië Activiteit Darul Islam Hoffman over Rusland I IKTDEKT VRIJDAG 18 NOVEMBER 1949 in Politieke Commissie Minister van voorlichting van Oost Indonesië denigreert het Wilhelmus AANGEKOMEN. Zuivering van", Tsjecho-slowaakse Ministerie van buitenlandse zaken? Ministers zonder portefeuille en Staatssecretarissen HOOGWATER. ZON-EN MAANSTANDEN Nieuw Eerste Kamerlid I rlkaanse troepen in Berlijn VLAAN ST ANDEN Maan 3nd. Opk. Ond. 16.44 7.— 15.54 16.43 8.37 v 16.19 16.42 10.10 16.56 )GWATER. Irarkering bij Abonnement: Temeuzen Onder Redactionele leiding van P- L. D. J- van Oeveren- Redactie-adres Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150- Abonnementsprijs: 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent Losse nymmers 6 cent. DE VRIJE ZEEUW 5e Jaargang No. 1273. Uitgave Stichting „De Vrije Zeeuw" Verschijnt dagelijks Drukkerij N. V. Firma P. J. van de Sande Advertentieprijs: per mm m m minimum per advertentie 1,5®. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.iedere regel meer 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dec namiddags 3 uur- In de politieke commissie hebben de Britse Minister van Staat Hiector MacNeil, en de Russische Minister van Buitenlandse Zaken, Andrei Wysjinsky, felle woorden gesproken naar aanleiding van het Russische voorstel om Engeland en Amerika te beschul digen van oorlogsophitsing. ramen van de Sowjet-Unie staan altijd open voor frisse lucht, maar wat voor lucht komt er uit het Westen in onze richting? Het Westen wil onder het mom van journalisten geheime agenten in Rusland vestigen. Daarvoor ope nen wij onze deuren en ramén niet". Berst voerde MjcNeil het woord. Ga naar Rusland terug om het politbureau uit te leggen, waar om. zelfs in de ergste dagen van het Hitlerisme de openbare me ning in de wereld nimmer zo eensgezind tegen Duitsland was als nu tegen Rusland, zei hij tot Wysjinsky. De Russische regering en die alleen snijdt haar volk af van de sympathie van de wereld. De Britse minister ontkende, dat Engeland en Amerika rondom Rusland een uitgebreid net van bases hebben opgebouwd om dat land in te sluiten. De Britse en Amerikaanse troepen waren uit vele gebieden teruggetrokken, dit ui tegenstelling van de Russische. Engeland had zijn strijdkrachten van vijf millioen tot ongeveer 750.000 verminderd. Maar van een vergelijkbare vermindering aan Russische zijde was hem niets gebleken. Waarom worden de buitenland se radio-uitzendingen gestoord op een wijze die slechts te vergelijken is met die van Goebbals?, zo vroeg McNeil. Dat storen nad echter geen nut, want de uitzen dingen vanuit het Westen waren op een aantal golflengten m Mos kou te horen. Wij heb jen geen trek in de Russische vrede, die vernietigend is en niet scheppend. Op de hem eigen heftige wijze diende Wtysjinsky van repliek. Hij herhaalde de beschuldiging, dat de „oorlogspropaganda" van En geland en Amerika was uitge groeid tot voorbereidingen voor een nieuwe oorlog. Amerika zelte de vestiging van militaire bases in het buitenland vooit. Als van de atoombommen gebruik werd gemaakt, kwamen de 90 of meer Amerikaanse superforten in En geland overeen met 19.000 gewo ne bommenwerpers. West-Duitsland werd tot een springplank gemaakt voor een aanval op Rusland. Tegen wie wa ren de „Noordpooloperaties" ge richt? Vele sprekers in het debat had den uiting gegeven aan hun vrees voor Rusland. Als U onde: deze vrees ineenkrimpt, aldus de Rus sische minister, als U werkelijk zo zenuwachtig bent, raad ik U aan medisch advies te vragen. Welke feiten zijn er om die vrees te rechtvaardigen? Een leger dat de Oceaan kan oversteken om Amerika aan te vallen, bestaat er niet. Zich tot de Amerikaanse afge vaardigde wendend, zei Wysjins ky „Rusland verkeert in dezelfde païitie als Amerika, misschien nog wel in een betere. De Sowjet- Unie is progressief en vergevor derd op wetenschappelijk ter rein." McNeil, zo ging spreker voort, sprak over alles in de wereld, behalve over onze vredesvoorstel len. Laat hij zijn ogen openen en kijken naar wat er in de wereld gebeurt. In alle landen ter wereld zijn millioenen mensen op mars. Het zijn onze vrienden, vrienden van de vrede en van de democra tie in de mooiste zin van het woord. Over het storen van buitenland se radio-uitzendingen zei Wysjins ky: „Als wij al die minderwaardi ge onzin in Rusland toelieten, zou ons volk In zulk een verontwaar diging ontsteken, dat de gevolgen niet plezierig zouden zijn voor de heer Mc Neil en al degenen, die er naar smachten dat deze uitzen dingen ongehinderd kunnen ge schieden. Over het verzoek van McNeil om in Rusland de gordijnen op te trekken en de deuren open te zet ten zei Wysjinsky: „De deuren en r opmerking van Kolonel Somer, dat 400.000 Republikeinse solda ten en politietroepen straks kwalitatief weinig gewicht in de schaal kunnen leggen. De kwa liteit hangt straks af van de be kwaamheid van de instructeurs. Het soldatenmateriaal is goed. Soedibijo begint het artikel met de opmerking, dat hij van iemand als Kolonel Somer, de woorden als de geuite, niet had verwacht. „Van mijn hoogge achte ex-leraar van de K. M. A. wordt als ex-hoofd van de C.M.I. door de „Common People" ver ondersteld, dat hij over gefun deerde gegevens beschikt. Zijn verklaringen zullen daardoor enige beroering veroorzaken in de Europese gemeenschap en bij de vele andere ingezetenen van de federale gebieden en zullen naar ik overigens niet hoop de verstandhouding tussen de Nederlanders en de Indonesiërs enigszins ongunstig moeten be ïnvloeden. Na de zaak van de valse gul dens, de valse peseta's en de valse relschèque's heeft de Bel gische recherche, zoals gemeld, thans ook een bende opgerold, die zich bezig hield met het ver vaardigen van valse Duitse mar ken. Veel arrestaties had zij niet te verrichten, want de hoofdpersonen waren reeds ge arresteerd in verband met de drie eerste zaken van vervalsing. In dit nieuwe geval van valse munterij zijn betrokken Domi nique Deconinck, De Pauw, Adam, Ochelen en Ranpkson, die reeds genoemd zijn in de zaak der valse guldens, alsmede de 49-jarige Pierre Wilrin, een zakenman uit Luik, de 41-jarige Julien de Werck uit Tilff en de 29-jarige Edouard Kirsch uit Welkenraedt. Tijdens het uitspreken van zijn antwoord in eerste termijn bij de debatten over een aanvul lende begroting van het Oost Indonesische ministerie van Voorlichting, wijdde Minister I. H. Doko onder andere een be schouwing aan het Indonesische volkslied „Indonesia Raya". Hij zeide, dat dit volkslied niet kan worden vergeleken met liedjes als „Bo lede bo, „Sinom" en „het Wilhelmus". De Katholieke afgevaardigde Emstede vroeg na het antwoord van de Minister het woord en verklaarde, dat de begroting van het ministerie van Voorlichting zijn stem niet zou krijgen, daar hij zich niet met het beleid van deze Minister kon verenigen. Hij zette nader uiteen, dat de Minis ter gemeend heeft, in zijn ver klaring met betrekking tot het „Indonesia Raya", het Neder landse volkslied in een adem te mogen noemen met liedjes als „Sinom" enz. „Dit gebrek aan eerbied voor 't nationale volks lied van Nederland van de zijde van de Minister van Voorlich ting is voor mij aanleiding, om mij door middel van het stem men tegen de begroting niet ac- coord te verklaren met het be leid van deze Minister", aldus de heer Emstede. Ook de leider van het I.E.V., de heer Polak en de afgevaar digde van het I.E.V., de heer Janssens hebben zich gekant te gen de gewraakte passage; de heer Janssens zou tegen de be groting stemmen, de heer Polak wilde alleen zijn goedkeuring geven aan de cijfers der begro ting. Onder het hoofd „Een som bere Somer" schrijft de „Nieuwe Courant" op 12 November in een hoofdartikel, dat men het niet eens is met de woorden van Ko lonel Somer, dat er een chaos in Indonesië zal intreden. Het blad is overtuigd, dat iedere wel denkende Indonesiër thans in ziet, dat een chaos leidt tot ver nietiging en destructie en dat nimmer het politieke doel kan worden bereikt als de chaos een dominerende factor blijft. „Een chaos leidt tot chaos, daarom kunnen wij het ons niet inden- den, dat de Republikeinse lei ders niet in staat zouden zijn de T.N.I. deze eerste principes van de rechtstaat bij te brengen. En de T. N. I. zal de capaciteiten moeten tonen om de situatie te kunnen beheersen en zij zal dit kunnen bereiken wanneer zij zich hierbij niet laat leiden door minderwaardige sentiments overwegingen, door ontoelaat bare represailles op degenen, die in de voorgaande periode onder een ander gezagsapparaat heb ben getoond de hun opgedra gen taak op constructieve wijze te kunnen vervullen." Het blad zegt, dat de R. I. S. alles moet doen om voor het wereldfront te getuigen, dat zij inderdaad in staat is de rechts staat te handhaven. Het blad besluit: „Dit is een" „test", een soort vuurproef, waarbij de V. S. I. geconfronteerd zullen wor den met de grondbeginselen van democratie en recht. Dit zal zijn haar intrede in de wereldbond van de souvereine beschaafde landen en zij zal zich hiervan bewust dienen te zijn, wil zij deze vuurproef met glans door staan, en hiervoor heeft zij nodig, dat zij haar gezagsappa- raten de T.N.I. en de Negara- politie hiervan doordringt en dit beginsel als de erecode en het wachtwoord van deze appa raten door geeft. Slechts in een rechtstaat kan worden opge bouwd." ten, die snel de kop moeten wor den ingedrukt. De terugtrek king van de K. L„ met een deel van het K.N.I.L., dat niet blijft, zal niet zo vlot verlopen als af geschilderd wordt. Schrijver verwacht, dat het minstens twee jaar zal vergen. Wat betreft de samensmelting van het K.N.I.L. en de T.N.I. (een van de belangrijkste pro blemen) stelt de schrijver voor om ten spoedigste een inter In donesian military conference te houden, welke bijgewoond zal worden door de Indonesische leden van beide legers. De schrijver weerspreekt de men Indien Dr. van Royen gisteren met de „Isle France" in New- York is aangekomen, zal hij juist op tijd zijn om regelingen te tref fen voor het bijwonen van de zit ting van de Veiligheidsraad, die bepaald is op Vrijdagmiddag en waarin Indonesië het onderwerp van gesprek zal zijn, aldus bericht Aneta uit Lake Success. Dat het Unci rapport reeds Vrijdag aan de orde komt had men, niet slechts in kringen van de Nederlandse delegatie, doch ook in die van de V. N., niet verwacht. Woensdag werden alhier enige speculaties gedaan omtrent de reden van dit onverwachte besluit. Goed inge lichte kringen wezen er op, dat het haast onmogelijk zou zijn, dat de Veiligheidsraad ingaat op het essentiële van hét Unci-mapport aangezien enige belangrijke docu menten, waaronder de annexes van de R.T.C.-overeenkcanst in Lake Success niet in de Engelse taal beschikbaar zijn. Deze zou den, naar men verwacht, op zijn vroegst pas eind volgende week gereed zijn. Daarom verwacht men, dat de bijeenkomst van heden kort zal zijn en voorname lijk gehouden wordt om reden van formele aard, n.l. om het rapport officieel op de agenda te plaat sen. In sommige kringen was van 'mening, dat president Naar aanleiding van de ver klaringen van Kol. Somer bij zijn aankomst in Nederland, pu bliceert het „Bataviaas Nieuws blad" een artikel van de ex- generaal-majoor van de T.N.I. Moh. Soedibijo, waarin con structieve suggesties gedaan worden voor samensmelting van het K.N.I.L. en de T.N.I. Soedi bijo weerspreekt het feit, dat na de overdracht een chaos zou ontstaan, de T. N. I. zal dit voor komen en zo nodig niet aarzelen om toe te slaan. De schrijver verwacht geen grote revolution- nalredaden van de Partai Mur- ba, doch alleen kleine inciden- Langs de Noordkust van Java in de omgeving van Tegal en Brebes kan nog geen verminde ring geconstateerd worden in de activiteit van de Daroel Is lam, aldus bericht een corres pondent van Aneta. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag werd de bevolking van Brebes opgeschrikt door schoten en branden in woningen. Dit keer waren de randessa's Wono- sari en Siasem het doel van de aanval. In deze dessa's zijn 45 woonhuizen afgebrand. Gemeld wordt, dat velen, die in handen van de Daroel Islam vielen, wer den gedood, cijfers kunnen ech ter nog niet gegeven worden. Door spoedig ingrijpen van mi litairen en politie werd een gro tere moordpartij voorkomen. Naar verluidt, lieten terroris ten van de D. I. vrouwen en kinderen voor zich uitlopen. De gehele actie werd geleid door een zekere Amir Fatah, die on langs bij een botsing tussen T. N. I. en Daroel Islam aan het 'hoofd werd gewond en die in een draagstoel gezeten de actie mee maakte. Men neemt aan, dat de desas Wonosari en Siasem we gens de goede verstandhouding van de bevolking met de T. N. I. bij wijze van represaille door de Daroel Islam werden geterrori seerd. Daar ook in de regent schappen Tegal en Brebes een uitstekende samenwerking be staat tussen de T. N. I. en het Nederlandse leger, verwacht men inmiddels, dat op korte ter mijn de terreur van de D. I. kan worden onderdrukt, aldus de correspondent. De Javabode bericht, dat in de nacht van Zondag op Maan dag een afschuwelijk bloedbad werd aangericht in de desa Panggoerangan, ten Oosten van de suikerfabriek Ardjawinan- goen in het Cheribonse. Het aantal doden is niet precies be kend, doch gezegd kan worden, dat het massaslachting is ge weest, welke komt op rekening van de Daroel Islam. Evenals in het gebied van Tegal en Bre bes moet de actie gezien worden als een tuchtigingsmaatregel, omdat de tot wanhoop gebrach te bevolking zich ten einde raad had gewend tot het K.N.I.L. en de T.N.I. om steun tegen de ter roriserende Daroel Islam-bèn- den, aldus het blad. Er zijn hon derden doden en in Cheribon zijn talloze gewonden. Over de toedracht van dit bloedbad zegt het blad, dat de Daroel Islam-groep zich voor deed als een patrouille van het K.N.I.L. die om hulp vroeg ter bestrijding van de Daroel Islam. Vrijwilligers uit de kampong marcheerden met hen mede, doch buiten het gebied van*1 de dessa ontpopten zij zich als le den van de D.I. en intussen richtte het overige deel van de D. I.-bende in de van weerbare mannen ontdane kampong een ontzettend bloedbad aan. Om 8 uur Maandagavond telde men reeds 200 doden en gewonden. Tegen de in de nabijheid zwer vende Daroel Islam-bende, die 500 tot 1000 man sterk zou zijn, is een actie ingezet. Romulo tot degenen behoorde, die wensten, dat de raad daartoe bij eenkwam. Voorts wordt ver klaard, dat de rhad tenminste tweemaal per maand bijeen moet koenen en het Uncirapport zou wellicht, evenals enige andere kwesties, als een aanleiding be schouwd kunnen worden om aan die regel te voldoen. Dr. Van Royen zal direct na de bfjeenkomsf van heden te FTus1- hing Meadows een persconferentie houden. VAN ROYEN TE NEW YORK De heren Cochran en Van Royen zijn gisterochtend met de „Isle de France" te New York aangekomen. De heer Oocihran deelde bij aankomst aan een vertegenwoor diger van A.N.P.-Aneta mede, dat hij nog Donderdag zou door reizen naar Washington „om bij het State (Department verslag uit te brengen over de Rondetafel conferentie". Hij kon niet zeggen, of hij aanwezig zou zijn bij de a.s. vergadering van de Veilig heidsraad, waarin het rapport van de Unci over de Rondetafel-confe rentie ter sprake zal komen, voor dat hij nieuwe instructies had ontvangen van het State Depart ment. De heer Van Royen deelde mede, dat hij met het oog op de a.s. vergadering van de Veilig heidsraad enige tijd te New York zal blijven, doch in verband met de onzekerheid over de aard der vergadering weet hij nog niet, of hij bij die vergadering aanwezig zal zijn. Jndien de vergadering van a.s. Vrijdag slechts een for maliteit zou blijken te zijn zal de heer Van Royen eventuele volgen de vergaderingen afwachten. „In- j dien zeide hij het niet te lang duurt, want ik moet ook weer eens terug naar mijn stand plaats Ottawa." Het grootste gedeelte der 12.000 valse markbiljetten, die door de bende werden gedrukt, werd door Kirsch en enkele an dere personen die nog voort vluchtig zijn, in Duitsland van de hand gedaan. Hierbij zou een winst van 16 millioen francs zijn gemaakt Het aantal personen, dat zich thans achter slot en grendel be vindt, is intussen opgelopen tot 40 en iedereen in Luik en om geving vraagt zich af wie nog meer bij deze vervalsings affaire, die de grootste van deze eeuw dreigt te worden, betrok ken is. ZEEPOST VOOR OOST EN WEST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd staat tussen haakjes achter de naain van het schip vermeld. Indonesië s.s. „Wateitnan" (28- 11-49). Nederlandse Antillen s s „Bre da" (20-11-49). Suriname m s .HeeubaT (24- 11-49). Z. K. H. PRINS RElRN HARD HEEFT BRONCHITIS De aanval van griep, die ZJK. II. Prins Bernhard dezer dagen noodzaakte het bed te houden, heeft zich tot bronchitis ontwik keld. Z. K. H. zal zich in ver-1 band hiermede voorlopig niet aan de door hrfn gemaakte afspraken kunnen houden. Naar vernomen wordt, zouden enkele beambten van het Tsjecho- Slowaakse ministerie van buiten landse zaken gearresteerd zijn, nadat in een Londens blad het bericht was verschenen, dat alle Tsjecho-Slowaakse posten in het buitenland per diplomatieke post een oproep aan hun staven hadden ontvangen om ontslag te nemen. Volgens het bericht was de op roep getekend door het „Opper- comité van Tsjecho-Slowaakse ondergrondse organisaties." Van welingelichte zijde wordt verklaard, dat de publicatie van het bericht de veiligheidsdienst er toe hracht het Czerninpaleis, de zetel van het ministerie van buitenlandse zaken, „uit te kam men." Er zouden arrestaties zijn verricht onder het personeel be last met de diplomatieke post dienst. De afvalligheid van de Tsjecho- Slowaakse missie voor herstelbe talingen te Berlijn zou aan de uit werking van genoemde oproep zijn toe te schrijven. Naar het A.N.P. verneemt is dezer dagen de indiening bij de Tweede Kamer te verwachten van een wetsontwerp, houdende nadere voorzieningen in verband met de invoering van de ambten van Mi nister zonder portefeuille en van Staatssecretar; s. De Amerikaanse administrateur van het plan-Marshall, Paul Hoff man, heeft op de wereldconferen tie te Richmond verklaard, dat het niet anders kan of de „meer derheden" in de door het Kremlin veroverde landen zullen zich op zekere dag misschien bij de dood van Stalin weer doen gelden. In een niet al te verre toekomst zou het communisme, zoals alle kwaad, zichzelf vernie tigen. Rusland zelf zou eens op houden een slavenstaat te zijn. Be geloof dit, aldus Hoffman, omdat ik piet kan inzien hoe het Kremlin zou kunnen handhaven zonder de verovering van West- Europa. Het heeft niet alleen het staal, de steenkolen en de olie van West- Europa en het nabije Oosten no dig, maar ook en dit is be langrijker de kundigheid van de West-Europeanen. Hoffman prees de verhoging van de industriële productie in Engeland en West-Europa. Het plan-Marshall was op het rooster vooruit. Het stemde hem tot vol doening, dat de bevolking van de Marshall-landen thans over een behoorlijk' voedselpakket kan be schikken, al was het nog geen luxe. Er werd hard gewerkt in Europa en er was weer vertrou wen in de toekomst en in het be houd van de vrijheid. Bij verkie zing na verkiezing waren de com- mimisten teruggedrongen. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.l. te De Bilt, geldig van Vrijdag ochtend tot -avond. Meer wind. Matige tot krachtige wind uit Zuidelijke richtingen. In de ochtend nog op enkele plaatsen nevel of mist. Meest zwaar be wolkt met later op de dag enige regen. Iets hogere temperatu ren. VRIJDAG 18 NOVEMBER. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. 11.37 0.12 1.02 n.m. 11.56 12.31 1.21 1949 Zon Maan Nov. Opk. Ond. Opk. Ond. 18 8.04 16.46 5.25 15.36 19 8.06 16.44 7.— 15.54 De voorzitter van het Cen traal Stembureau heeft in de vacature-Van Voorst tot Voorst (KVP) de heer H. J. Kuiper te Maartensdijk benoemd ver klaard tot lid der Eerste Kai-cr. lijk ter plaatse, de gewonden vrijwel direct as sistentie kon worden verleend. De vlieger van het toestel, de lste luitenant-vlieger J- van Huisstee, die verongelukte, is afkomstig uit Gilze-Rijen. De heer Scheygrond is, hoewel zwaargewond uit de bov.enver- All. üaiiioui kringen heeft de aangekondigde uitbreiding der Duitse zee- I scheepvaart als een bevrijding gewerkt. De Hamburgse burge meester Brauer, die on weg naar Amerika is, heeft veu'card, dat het aantal arbeiders der werven te Hamburg met 18.000 zal kun- ontvangen. De toegeiaien ca paciteit bedraagt thans ruim 11 millioen ton per jaar, doch Duit se deskundigen houden vast aan hun reeds vroeger gepubliceerde berekeningen, die Duitslands st-.albehoi 'te op 14 millioen ton per jaar schatten. De Belgische Kamer heeft het wetsontwerp tot goedkeu ring van 't statuut van de raad van Europa met 156 stemmen tegen 4 en 2 onthoudingen aan genomen. ZjUfVL I1CI< ip»ac*vow« - 4- krachten in de regering der R.I.S., dat de P.R.I. geen eigen candida- ten zal stellen en vasthoudt aan haar standpunt, dat dit moet ge schieden onder het motto: De juiste man op de juiste plaats. t.; minimum por 5 regels 60 ct-j nmer Bureau van namiddags 3 uur. ■vTER ZAG DE 1ST GOED in Birmingham ,t( edig hield mét »n betaling yan de toe- ie een vrouwe"- Y ster mede een trijgen, waaruit ileek dat. deze Ij, met het gerecht >u krijgen. De- pelling kwam daar de volgen- A er in dienst van leek te zijn. die en haar cliënte chter deed ver- grond van res- „het op onwet- beweren de toe- unnen doorgron- v jet „helpen van daagde in haar V is". A rerden tot boetes I. i men met het beha* chappijen, een bank, rvan worden beschul- imanten tot een hoe verzenden, waarbij de jam uit, doordat op stkantoor te Londen kketten werden ge- i'amanten ter waar- li pond sterling bleken van het plan was de niet rechtstreeks naar :en te verkopen in i.d Engeland er dollar» ïgen doch via de Tanger, waar een stro- voor de wederverkoop kaanse d'amanthande- koers van het pond 3 destijds nog 4.2 dol- n pond, doch de noteh ;g te Tanger slecht* 2 dollar. Op deze wij de Amerikaanse di- ïlaren een onwetti- i winst van 20 tot 26 boeken, .terwijl Enge- zeer benodigde dollar» t de aandacht va» de trokken dat zich een er vn diamanten uit aar Tanger begon te l, dqar geen der Lon- ïant-deskundigen iet» >n markt voor d aman.. Noord-Afrikaanse ha- 'oorlezen van de act» diging werd de ziitJ- t hof verdaagd. «ratische senator El- is, de leider van d» ran Amerikaanse se- een toumée door Eu- t, heeft Donderdag klaard: „Als wij onze Berlijn zouden terug- iden wij spoedig ook inse zone van Duits- verlaten. De Fran je! son zouden niet i» m jurisdictie te hand- (Duitsland zou open bezetting door Rus oor een zouden de an- se landen spoed'g val- d zou Afrika binnen le Atlantische Oceaan nar Zuid- en Centraal >e Ver. Staten zouden door een communis- :ld en voor de keus ver te geven of alleen i strijd zonder wapens VERWACHTING door het K.N.M.l te geldig van Zaterdag avond. 'eel bewoljdng zwaar bewolkt met n'ge lichte regen of Zwakke tot matige Zuid-Oost en Zuid, jidering in tempera- G 19 NOVEMBER. ns zen Tden v.m. 0.19 0.53 1.43 n.m. 12.38 1.13 2.03 ZONDAG 20 NOVEMBER. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. n.m. 1.05 1.23 1.40 1.58 2.30 2.48

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1