UIT DE PROVINCIE BINNENLANDS NIEUWS SPORT okkel Oud N.S.B.-burgemeester van Axel PREDIKBEURTEN RECHTSZAKEN voor Bijzondere Raad van Cassatie DE RADIO NIEUWS NTDEKT Nadere regeling salarissen politie-ambtenaren Duits bezit in Groot-Brittannië 8aas boven baas repatriërende militairen M. J. van Wijck De devaluatie van de Oostenrijkse schilling Chinese communisten eisen uitstoting nationalisten uit V. N. Nederlandse tanker aangevaren Communisten veroveren eiland E.C A.-machtigingen voor Indonesië E.C.A.-toewijzing voor Nederland De internationalisatie van Jeruzalem De affaire der valse guldens en peseta's AFTREK VEROORDEELD. Officiële publicatie Looneisen Britse arbeiders rikaanse troepen in Berlijn Nieuw Eerste Kamerlid V1AANSTANDEN Maan 3nd. Opk. Ond. 16.44 7.— 15.54 16.43 8.37 16.19 16.42 10.10 16.56 )GWATER. Voor de Bijzondere Raad van Axel benoemd tot controleur Cassatie diende gisterenmiddag van de steunverlening. Hij htfheroen van de 49-jarige P. maakte lijsten op van mensen, M Smallegange, die door het die in aanmerking kwamen voor HaaK.sc Bijzonder Hof is veroor- de arbeidsinzet. Bovendien heeft deeld tot een gevangenisstraf hij dienstgedaan bij, de Land- van 12 iaar omdat hij van 1941 wacht. Thans verklaarde hij tot 1944 burgemeester is geweest bitter berouw te hebben over van Axel en als zodanig op on- zijn misdragingen, vaderlandse wijze is opgetreden. Zijn Raadsman, Mr. Van E - S verWaarde dat hij lid van den, meende, dat alle beschuM- o mor jo geworden om bur-gingen van verraad, dat door eemeester fin een grotere De B. gepleegd zou zijn, votto- nines' te worden en daardoor I men ongegrond waren. Mr. Van U grote, salaris te kunnen De Proc.-Fiscaal beschouwde requirant als een doorsnee land- wachter en concludeerde tot een gevangenisstraf van negen jaar. Uitspraak over 4 weken. zfjening voor politie-ambtenar'en zal met ingang van 1 Januari 1948 ingaan. Van belang is, dat bij deze herziening de politie-sa- lanssen zijn vergeleken met die der burgerlijke Rijksambtenaren. De basis, die tot nu toe gold voor de landelijke politie-ambtenaren t.w. de vergelijking met de lonen van de Rijkswerklieden, is bij de ze herzien'ng losgelaten. De sa larissen boven 3600.zijn op de gebruikelijke wijze „ontknikt' Voor de wachtmeesters en agen ten van politie betekent deze her ziening, dat, behalve de thans geldende salarisschaal van 7 jaar, nog twee periodieke verhogingen zijn ingevoegd, waardoor de schaal langer wordt. ontvangen. Daarvoor was hij burgemeester van Ellewoutsdijk. Zelfrespect is ook iets waard", merkte de president van de Raad op. 3. heeft o.m. één van zijn ambtenaren, die de initia len van de Koningin op zijn liniaal had gekrast, zijn jaar lijkse salarisverhoging onthou den „wegens het demonstratief voorhanden hebben van een liniaal". De Raadsman van requirant, Mr. Klassen, meende, dat zijn cliënt zich slechts aan „kruimel- wandaden" heeft schuldig ge maakt en bepleitte derhalve verlaging van de opgelegde str&f De Procureur-Fiscaal bij de Bijzondere Raad zag S. echter als een landverrader, die door aantrekking van andere N.S.B.- ers geprobeerd had Axel te nazificeren. De Procureur-Fis caal concludeerde derhalve tot verwerping van het beroep. Een handlanger van bovenge noemde N.S.B.-burgemeester, de 56-jarige F. N. de Block ver scheen vervolgens voor de Bijz. Raad van Cassatie. De B., die N.S.B.-er was geworden „om er beter van te worden", was in Deze dagen kan de publicatie tegemoet worden gezien van een Koninklijk Besluit, waarbij de sa larissen van ambtenaren van de Rijkspolitie en van de gemeente politie nader worden geregeld. Het betreft bier de zgn. techni sche herziening zoals deze voor de burgerlijke Rijksambtenaren is geschied. Ook de salarisher- (Het Duitse bezit: dat in Groot- Brittanië bij het begin van de oor. log werd geblokkeerd en dat on der de Britse onderdanen,, die voor de oorlog schuldvorderingen op Duitsland hadden, zal worden verdeeld, beloopt ongeveer 10 mif- lioen pond sterling aan roerende goederen, kostbare metalen, j*ut- welen, waardepapieren enz. De ze bijzonderheden zijn aan het Lagerhuis medegedeeld door de Onderminister van Financiën, tij dens een dehat over het wetsont werp betreffende de verdeling onder de Britse schuldeisers van het door GrootBrittanië gecon troleerde vijandelijk bezit. De vaste passagiers van een vroege tram in Berlijn waren tot de ontdekking gekomen, dat één van hen een uiterst geraffineerde zakkenroller moest zijn Zij kon den er echter ook na weken maar niet achter komen wie het was, tot op zekere dag een van de tramklanten een wat hij be schreef als een „klein haakvormig instrument'' had uitgevonden. Dit droeg hij bp zich. Al spoedig had bij succes, daar een 19-jarig meis je „gehaakt" werd en onmiddel- lijlk aan de politie werd overgele verd. De uitvinder heeft echter niet veel plezier meer gehad van zijn apparaat, dat gestolen bleek te zijn toen hij na het verhoor het politiebureau verliet, Wal brengt— VRMDfAG 18 NOV HILVERSUM I: 8.30 Nieuws; 8.38 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gram.; 10.30 Voor de vrouw; 12.00 Zang en gitaarspel; 12.30 Mededelin gen; 12.33 Sportpraatje; 12.45 Hammond-orgelspel; 13.00 Nws; 13.15 Dansmuziek; 13.45 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Ka merorkest; 15.00 Boekenschouw; 15.20 Orkest en soliste; 16.00 Filmprogram.16.30 Sluiting; 17.30 Muzikale causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties; 1'8.30 Ned. strijdkrachten19.00 Denk om de bocht; 19.15 Orgel en zang; 19.30 Causerie; 19.50 Tien voor acht; 20.00 Nieuws; 20.06 Viool en piano; 20-30 Causerie; 20j55 Boekbespreking; 21.00 Verzoek- progiramma; 21.25 Hoorspel; 21.50 Buitenl. weekoverz.22.05 Thea ter-orkest; 22.40 Causerie; 22.45 Avondwijding23.00 Nws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 8-30 Nieuws; 8.35 Gram.; 9.15 Voor de zieken; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.35 Sextet; 12.10 Alt en piano; 12.30 Mededelin gen; 12.33 Lichte muziek; 1'3.00 Nieuws; 13.15 Promenade orkest; 14.00 Strijkkwartet; 14.40 Voor dracht; 15.00 Gram.; 15.10 Trio; 15.40 Voordracht; 16.00 Cello en piano; 1:6.30 Sluiting; 17.30 Frie se uitzending; 17.45 Schoolzang- wedstrijd; 18.15 Het EvangeUe in 't esperanto; 18.30 Mannenkoor; 18.45 Christ. Nat. Vakverb.; 19.00 Nieuws; 19.15 Regerlngsuitz. 19.30 Gram.; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Concertge bouworkest; 22.45 Avondoverden- king; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.32 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Zang en or gel; 14.00 Gram.; 14.45 School radio; 17.00 Gram.; 17.05 Nws; 17.15 Muziek-magazine; 18.10 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 20.00 Opera; 22.15 Nws; 22.30 Gram.; 22.50 Nieuws; 22.55 Gram. Met het troepentransportschip „Tabinta", vermoedelijke aan komst 3 Decefnber te Amsterdam, repatriëren de volgende Zeeuws- Vlaamse militairen: Kon. Landmacht. C. Maas, Zaamslag, Griethe. Gemengde Onderdelen. G. F. Opdorp, Sas van Gentr- Groep D, le Hp V.A- A. J. Goesten, Schoondijke. Groep E, Vaste staf. E. de Paepe, Hulst. GOES- De brede watering ten Wes ten van Ierseke heeft alle oorlogsschade hersteld. Dinsdagmiddag vergaderde te Goes onder voorzitterschap van de dijkgraaf, de heer P. J. J. Dek ker, de ingelanden van het water schap De brede Wetering bewes ten Ierseke. Op deze vergadering heeft de heer Dekker medege deeld, dat thans alle buitengewo ne werken aan het waterschap uitgevoerd zijn. Alle oorlogs schade is hersteld. VLISSINGEN. Beroving. De politie heeft twee vrouwen, Sch. en v. d. W. geb. D., afkom stig uit Zeeuws-Vlaanderen, en een man A„ afkomstig uit Zuid- Beveland, gearresteerd, verdacht van beroving. Een schippersknecht, die met een vaartuig te Hansweert was gearriveerd, wilde zich wat amuseren en maakte met de verdachten kennis. Het gezel schap toog naar Vlissingen en vermaakte zich uitstekend in 'n dancing. De volgende morgen ontwaakte de zeeman; hij miste toen niet alleen het gezelschap maar ook een bedrag van 600. De politie heeft reeds een be drag van 300, dat was omgezet in goederen, achterhaald. Materialendepots van het Rode Kruis- Sedert een jaar zijn bij het Ned. Rode Kruis plannen in be werking om materialen-depots te stichten. Het doel hiervan is om met bedden, genees- en ver bandmiddelen, instrumenten in geval van oorlog eerste hulp te kunnen verlenen. In overleg met de geneeskundige diensten is 'n plan uitgewerkt, waarbij behal ve het centraal magazijn en de elf kringmagazijnen (wier capa citeit eveneens zal vergroot wor den) 74 depots, over het gehele land verspreid, worden inge richt. Voor Zeeland zijn daartoe aangewezen Vlissingen, Axel, Oostburg, Zierikzee en Middel burg. Als eerste depot is nu dat te Vlissingen ingericht. LUITENANT TER ZEE VLIEGER Die KLASSE OM HET LEVEN GEKOMEN- Aan de ingang van de Mo ray Firth, ongeveer 45 mijl ten Noord-Westen van Inver ness (Schotland), is Dinsdag ochtend om ongeveer 9.30 uur de Firefly „K 35" na een mis lukte deklanding op H.M.'s vliegkampschip „Karei Door man", in zee gestort. De eni ge inzittende Luitenant ter Zee-Vlieger der 3e Klasse M. J. van Wijck slaagde er niet in uit het toestel, dat onmid dellijk in de diepte verdween, te ontkomen. De 24-jarige Marine-Vlieger Marcus Jacob van Wijck was ongehuwd en afkomstig uit Terneuzen. Hij is geboren 13 Maart 1925 en trad in Maart 1945 als Matroos-oorlogsvrij williger toe tot de Marine Luchtvaartdienst. Op 1 Oc tober 1946 werd hij leerling Onderofficier-vlieger en en kele maanden later Adspi- rant Officier-vlieger. Zijn be noeming tot Adelborst-vlieger der le Klasse volgde op 1 De cember 1947 en 1 jaar later werd hij bevorderd tot Luite nant ter Zee-vlieger 3e Klas- S6. in aansluiting op het be richt, betreffende het vlieg ongeval, vernemen wij nog, dat dit ongeval hoogstwaar schijnlijk te wijten is aan een vliegfout van de bestuurder. Deze heeft terstond na de verkeerde landing op eigen initiatief gas bijgegeven om over het vangnet heen te ko men. De snelheid van het toestel was echter te gering, zodat dit naar stuurboord af gleed en in zee stortte. De Firefly „K35" behoorde tot het Squadron no 2, waarmee H.M.'s Karei Doorman thans vliegoefeningen houdt bij de Schotse kust. Een golf van ontroering ging door de stad toen dit ontzettend gebeuren, waarbij onze sympathieke stadgenoot het leven verloor, bekend werd en de deelneming met de zo zwaar getroffen Familie Van Wijck is algemeen. GROTE T EXTIELDIEFSTAI Een partij textielgoederen ter j waarde van 33.000, o.a. 7000 paar dameskousen, 93 meter zij den stof, twee damesmantels, vijf japonnen, zeventig dassen, veertig overhemden en een par tijtje damesondergoed, werd in de afgelopen nacht uit het ma gazijn van de firma Storm en Ranke, handel in manufacturen, aan de Nieuwe Binnenweg te Rotterdam ontvreemd. Uit een onderzoek, dat werd ingesteld, blijkt, dat de diefstal goed was voorbereid. De dieven zijn via 't dak, waarin een gat werd ge maakt, op de zolder gekomen. Daar werd een deur, die toegang gaf tot de tweede etage en de rest van het pand, geforceerd. Het transportprobleem hebben ze vermoedelijk opgelost door de gestolen goederen in vijf koffers te pakken, die terloops ook wer den meegenomen. G«ref. Gemeente. Hedien Donderdag 17 Nov. Terneuzen: 7 u., Ds. De Wit, van Middelburg. Ondanks de reserve, die door 't internationale monetaire fonds in acht wordt genomen, wordt in goedi ingelichte kringen bevestigd, dat de Oostenrijkse schilling eer lang ten opzichte van de dollar zal gedevalueerd worden, en, in gevolge de recente besprekingen tussen de Oostenrijkse autoritei ten en het fonds, op 13.25 schil ling per dollar zal worden ge bracht. De huidige koers is 10.14. Een Dinsdagavond door Radio- Peking aangehaalde boodschap van het Chinese (communisti sche) nieuwsbureau Nieuw China zegt, dat de Chinese communisti sche regering de V- N. heeft ver zocht onmiddellijk de rechten van de Chinese nationalistische dele gatie om deel te nemen aan de werkzaamheden der V. N. in te trekken. In een telegram aan Trygve Lie, de secretaris-generaal der V. N. verklaarde de commu nistische minister van buitenland se zaken, Tsjoe en Lai, dat de „zogenaamde delegatie van de Chinese nationale regering in het geheel geen recht heeft China te vertegenwoordigen". Vein de zijdie der V. N. wordt meegedeeld, dat nog geen tele gram is ontvangen. Het radiostation van North Fo reland heeft Dinsdagavond laat van het Britse schip „Sedulity", de mededeling gekregen, dat het in aanvaring is geweest met de kleine Nederlandse tanker, „Mer- curius". Enige leden van de tanker kon den aan boord van de „Sedulity", die bij Thames Haven voor anker ligt, worden genomen. Daar er nog mensen in het water moeten zijn heeft de „Sedulity" een red dingsboot uitgezet. De reddingsboot van Southend heeft gerapporteerd, dat de „Mer- curius" ter hoogte van Hole Haven met lichte slagzij voor anker is gegaan en geen enkel lid van de bemanning vermist wordt. Volgens het communistische nieuwsbureau „Nieuw China", aangehaald door Radio-Peking, hebben de communisten het eiland iSaan Tsjou, 25 km ten Zuid-Westen van Macao, veroverd. De Economie Cooperation Ad ministration heeft gisteren, voor het eerst sedert de Marshall-hulp aan Indonesië wegens de Neder landse politionele actie op Javia werd opgeschort, weer adnkoop- machtiigingen ten behoeve van dit land verstrekt. De machtigingen belopen in to taal 37.500.000 dollar en zijn be. stemd voor de aankoop van Ja panse textielproducten ter waarde van 16.500.000 dollar, Amerikaan se textielproducten ter waarde van 11.000.000 dollar en .Amerikaanse rijst ter waarde van 10.000.000 dollar. De E. C, A. heeft gisteren een toewijzing aan Nederland bekend gemaakt van een bedrag van 320 duizend dollar, bestemd voor de aankoop van hout en zagerij-pro ducten in de Ver. Staten, voor ie- verng in het derde kwartaal van 1950. Een eerder verleende toewijzing voor de aankoop van ruwe ka toen, uitgezonderd linters, in de Ver. Staten, voor levering in het tweede kwartaal van 1949, werd verminderd in et een bedrag van 61.000 dollar. TWEE JEUGDIGE WERELDREIZIGERS. Twee jeugdige Nederlanders, Antoon Nordsicik en Frederic Hamier, beiden 18 jaar oud, von den het in hun woonplaats Am sterdam te klein worden en be sloten derhalve de wijde wereld in te trekken. Zij pakten hun rugzakken en verdwenen met de bedoeling een reis om de wereld te maken, een en ander echter zonder voorkennis van hun fa) m- lieleden. Door de Franse politie werd het avontuurlijke tweetal dezer dagen in Cannes aangehou den. Zij. zijn ter bescrikking ge steld van het Nederlandse consu laat. ONGENODE GASTEN OP BRUILOFT Terwijl op een bruiloft op een boerderij in het Peeldorp America ware feestvreugde heerste, wer den enige bij de ontginning inge schakelde vreemdelingen, die te voren in een café zich de nodige moed hadden ingedronken, door de vrolijkheid aangetrokken. Zij wisten de keuken binnen te drin gen, waar zij toenadering zoch ten. Deze waren er echter niet van gediend en begonnen luidkeels te gillen. Versterking kwam weldra (van de ijde der bruiloftsgangers, maar de vreemdelingen waren niet goedschiks bereid het veld te rui men en haalden messen voor de dag. Hierop grepen de bruiloft gangers naar enige hooirieken bonenpalen en harken, waarmede zij de ongenode gasten te lijf gin gen. Geducht toegetakeld en be bloed moesten deze de wijk nemen. In hun. verblijf werden ze van, een noodverband voorzien in afwach* t ng van de dokter. beurde doch Dinsdagavond kwam de drogist tot zijn ont steltenis tot de ontdekking dat hij inplaats van „azijnzuur", „accuzuur" had verkocht, wat 'n zeer gevaarlijk gif is. Een extra-politiebericht werd Dinsdagavond nog via Hilver sum en de plaatselijke radiodis tributie omgeroepen, doch resul taat leverde dit niet op. Woensdagmorgen trok in alle vroegte de Haagse politie er met een radiowagen op uit om in de omtrek van de Paul Krugerlaan het bericht verschillende malen om te roepen. Dit had succes. In de Pretoriusstraat meldde zich een aldaar wonende dame aan, die vertelde azijnzuur te hebben gekocht. Zij had een gedeelte voor de inmaak gebruikt, het resterende deel, dat inderdaad „accuzuur" bleek te zijn, werd door de recherche in beslag ge nomen. De betrokken dame spreekt en verstaat de Nederlandse taal on voldoende en had het radiobe richt Dinsdagavond niet begre pen. Zij werd gistermorgen door de buren op de hoogte gebracht, toen de politie het bericht om riep. ZWAAR VERGIF VOOR „AZIJN-ZUUR" VERKOCHT. Een Haagse drogist aan de Paul Krugerlaan heeft Dinsdag waarschijnlijk de schrik van zijn leven gehad. Tussen 4 en 6 uur in de middag vervoegde zich in zijn winkel een onbekende da me, die hem verzocht 300 gram „azijnzuur" te leveren. Dit ge- Israël heeft er bij de V. N. op aangedrongen het plan van de verzoeningscommissie voor Pales tina om het gebied van Jeruza lem te internationaliseren als „on- rechtvaardig en niet-realistisch" te verwerpen. Als tegenprestatie zou Israël internationale verdra gen met de V. N. willen aangaan ter verzekering van de veiligheid en ongereptheid van de Heilige plaatsen in Jeruzalem en ter waarborging van de religieuze rechten. In een memorandum aan de tweede politieke commis sie zegt de Israëlische delegatie, dat het plan der verzoeningscom missie de immigratie in Jeruza lem zal beperken alsook het aan tal centrale Israëlische instellin gen in de stad, de Joden van Je ruzalem zal blootstellen aan Ara bische aanvallen en de tussen Is raël en Transjordanië gesloten wapenstilstand zal annuleren. Te Charleroi doet het gerucht de ronde, dat de te Madrid wo nende echtgenote van H. R., en kele dagen geleden door de Spaan se autoriteiten gearresteerd is. Zoals .gemeld is H. R. één der hoofdbeschuldigden in de zaak der valse guldens en valse pese ta's. Tegenover de Belgische po litie heeft hij verklaard, opdracht te hebben gekregen van de Intel ligence Service, een grote hoe veelheid valse peseta's in Spanje in te voeren, teneinde hierdoor bij te dragen tot de val van het hui dige regiem. De valse pesetai's zouden ge drukt worden op machines, welke zouden worden aangekocht met het geld, dat verdiend werd met het vervaardigen van de valse guldens. H. R. die een belangrij ke rol heeft gespeeld in het ver zet en in Spanje 'n ontsnappingslijil voor uit 't door de Duitsers bezette gebied uitgeweken personen orga niseerde, houdt vol, hij zijn han delingen door idealisme te zijn geleid. Hjj dreef te Madrid een export- en importzaak en was in het bezit van een diplomatiek paspoort. Tot nu toe is van politie-zijde niet verklaard, dat dit paspoort een vervalsing is. RIJWIEL MET HULPMOTOR VORMT NOG EEN PROBLEEM. In appèl behandelde de Leeu warder Rechtbank een principiële zaak tegen een inwoner van Leeu warden, die zonder rijbewijs een rijwiel met hulpmotor had bere den. De Kantonrechter had de man veroordeeld tot 6 boete, om hoger beroep mogelijk te maken. Verdachte gaf de feiten toe, waarna de President overging tot het ontleden van de Miotor- en Rijwielwet, voorzover die hier van toepassing was. De Officier zeide deze strafzaak niet te begrijpen, daar die wet geen andere keuze laat, dan een veroordeling uit te spreken. Hij hoopt dan ook, dat men hiermede zal ophouden, doe lende op circulaires van verschil lende Procureurs-Generaal en een schrijven van de A.N.W.B., die aanvankelijk van oordeel was, dat een rijwiel met hulpmotor geen motorrijwiel in de zin van de wet is. De Officier zeide, dat alleen de rechterlijke macht Iran beslis sen. Hij eiste 1,— boete. FRIESE arts wegens DOODSLAG TOT 12 JAAR MET De Rechtbank te Leeuwarden heeft gistermorgen uitspraak ge daan in de zaak tegen de 48- jarige arts T. de J. te Kollum (Friesland), die in de nacht van 1 bp 2 Juli 1948 de 31-jarige kraamverpleegster Riemke Veen- stra van het leven beroofde, door haar van de leuning van de brug, waarop het meisje zat, te diuwen, zodat zij in het diepe water te rechtkwam en verdronk. De Rechtbank achtte niet be wezen, dat verdachte met voor bedachte rade heeft gehandeld en veroordeelde hem wegens doodr slag tot een gevangenisstraf van 12 jaar met aftrek. Zij achtte geen termen aanwezig, hem het recht tot het uitoefenen van de artspraktijk te ontnemen. Blijkens door de Nederlandse Bank verstrekte gegevens be droeg de totale hoeveelheid vrij geld eind September j.1. (in mil- lioen guldens) 7322 tegen 7272 eind Augustus j.l. en 7331 eind September 1048. Van het totale bedrag was 3077 chartaal geld en 4245 giraal geld. PENSIOENWEHXJEVTNG. ,,,De Staatscommissie voor de Pensioenwetgeving (secretariafat Binnenhof 4 te 's-Gravenhage) maakt bekend, dat zij het op prijs stelt, schriftelijke uiteenzettingen popens wensen en inzichten op het stuk van de Pensioenwetgeving te ontvangen. Personen of orga nisaties, die hun standpunt mon deling wensen toe te lichten, wor den uitgenodigd, zulks bij de in zending van hun schriftelijke uit eenzetting kenbaar te maken". Op onze administratie ligt voor belanghebbenden ter inzage: de lijst van het Troepentrans- oortschip „Tabinta" vermoe delijke aankomst te Amsterdam 3 December 1949. Leiders van 37 vakverbonden van scheeps- en machinebouwers, die meer dan een derde van de 800.000 leden van het Britse al gemene vakverbond T.U.C. ver tegenwoordigen, hebben gisteren besloten aan te dringen op een loonsverhoging van een pond sterling per week. Dit besluit is genomen tegen •het advies van de vakverbonds leiders om het regeringsverzoek tot grote gematigdheid bij het stellen van looneisen op te vol gen. De scheeps- en machinebouw arbeiders zijn echter van mening, dat hun looneisen kunnen worden ingew lligd zonder dat dit tot een verhoging van de prijzen hunner producten behoeft te leiden. Zij achten de ,winstmarge op hun produiciten groot genoeg. GEEN JAPANNERS NAAR OLYMPISCHE SPELEN IN AUSTRALIË. In zijn commentaar op het be richt volgens hetwelk de Japan ners van plan zijn 300 athleten naar de in 1956 te Melbourne te houden Olympische spelen te zen den, heeft de heer Calwell, Minis ter van die Australische immigra tie gezegd: „Wij willen onder geen voorwendsel Japanners in Australië zien, noch in de han dels- noch in de sportwereld". De Minister zeide verder; „De gevoelens van de bloedverwanten ven degenen, die op beestachtige wijze werden vermoord, leggen meer gewicht in de schaal dan overwegingen van handelsvoor delen of sportroem". t; minimum per 5 regels 60 ct$ imer Bureau var namiddags 3 uur- 1TÉR ZAG DE [ST GOED in Birmingham ,j, edig hield mét y m betaling V yam de toe- 5 le een vrouwe*- Y ster mede een •.rijgen, waaruit leek dat. deze net het gerecht iu krijgen. De- pelling kwam daar de volgen- sr in dienst van 'eek te zijn. die en haar cliënte <- chter deed ver- V grond van res- >t> „het op on wet- Deweren de toe- jnnen doorgron- v et „helpen van I-, laagde in haar is". erden tot boetes 4 nen met het beha» ühappijen, een bank, van worden beschui- manten tot een hoe- rerzenden, waarbij de am uit™ doordat op itkantoor te Londen icketten werden ge il amanten ter waar- d pond sterling bleken van het plan was de liet rechtstreeks npar en te verkopen in d Engeland er dollar» gen doch via die Tanger, waar een stro- voor de wederverkoop caanse d'amanthande- koers van het pond i destijds nog 4.2 dol- 1 pond, doch de note- ig te Tanger slecht» 2 dollar. Op deze wij de Amerikaanse di- laren een onwetti- l w.'nst van 20 tot 26 boeken, .terwijl Enge- zeer benodigde dollar» I de, aandacht van de trokken dat zich ee» er vn diamanten uit aar Tanger begon t« i, dgar geen der Lon- ïant-desknndigen iet» •n markt voor d aman.. Noord-Afrikaanse ha 'oorlezen van de act» diging werd de ziitt- t hof verdaagd. cratische senator El- is, de leider van d» /an Amer kaanse se- een tournée door Eu- t, heeft Donderdag klaird„Als wij onze Berlijn zouden terug- iden wij spoedig ook ïnse zone van Duits- verlaten. De Fran- jelsen zouden niet i» n jurisdictie te hand- Duitsland zou open bezetting door Rus oor een zouden de an- se landen spoed'g val- d zou Afrika binnen le Atlantische Oceaan aar Zuid- en Centraal >e Ver. Staten zouden door een communis- :ld en voor de keus ver te geven of alleen i strijd zonder wapens De voorzitter van het Cen traal Stembureau heeft in de vacature-Van Voorst tot Voorst (KVP) de heer H. J. Kuiper te Maartensdijk benoemd ver klaard tot lid der Eerste Kamer. njK ter v*-» m de gewonden vrijwel direct as sistentie kon worden verleend. De vlieger van het toestel, de lste luitenant-vlieger J- van Huisstee, die verongelukte, is afkomstig uit Gilze-Rijen. De heer Scheygrond is, hoewel zwaargewond uit de bov.enver- Tkrmgèn heeft* 5"aangekondigde uitbreiding der Duitse zee- scheepvaart als een bevrijd'ng gewerkt. De Hamburgse burge meester Brauer, die o^ weg naar Amerika is, heeft vr "rnrd, dat het aantal arbeiders der werven te Hamburg met 18.000 zal kun- ontvangen. De toegelaten ca paciteit bedraagt thans ruim 11 millioen ton per jaar, doch Duit se deskundigen houden vast aan hun reeds vroeger gepubliceerde berekeningen, die Duitslands stkulbehoi 'te op 14 millioen ton per jaar schatte". De Belgische Kamer heeft het wetsontwerp tot goedkeu ring van 't statuut van de raad van Europa met 156 stemmen tegen 4 en 2 onthoudingen aan genomen. ZöR«; UUt lyiaowTo» T j— krachten in de regering der R.I.S., dat de P.R.I. geen eigen candida- ten zal stellen en vasthoudt aan haar standpunt, dat dit moet ge schieden onder het motto; De juiste man op de juiste plaats:. VERWACHTING .door het K.N.M.I te jeldig van Zaterdag- -avond. reel bewolEöng zwaar bewolkt met n'ge lichte regen of Zwakke tot matige Zuid^Oost en Zuid, jidering in tempera- G 19 NOVEMBER. v.m. n.m. 0.19 12.38 a 0.53 1.13 rden 1.43 2.03 ZONDAG 20 NOVEMBER. v.m. n.m. 1.05 1.23 1.40 1.58 2.30 2.48 Breskens Terneuzen Walsoorden

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3