D okkel Verklaring van Konrad Adenauer Adres aan Regering Uitzending Dienstplichtigen Ook processen in Polen op komst? Vragen aan de Minister NTDEKT DONDERDAG 17 NOVEMBER 1949. Ontmanteling jvan Duitse Industrieën wordt vertraagd Afwijzend beschikt op gratieverzoeken De Belgische Konings kwestie over maatregelen in verband met onveiligheid in Indonesië Hongarije beschuldigt Italië Indonesië op agenda Veiligheidsraad Post voor „Groote Beer' VIER EN EEN HALF JAAR NA DE OORLOG.... De Donauconfereniie De medische wetenschap in Rusland Persconferentie^met Acheson Gen. Von Falkenhausen weldra op vrije voeten? HOOGWATER. ZON- EN MAANSTANDEN Nieuw Eerste Kamerlid rikaanse troepen in Berlijn )GWATER. Irar kering bij Abonnement: Temeuzen Onder Redactionele leiding van P- L. D. J. van Oeveren. Redactie-adres Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs: 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent Losse nummers 6 cent. 5e Jaargang No. 1272. Uitgave Stichting „De Vrije Zeeuw" Verschijnt dagelijks Drukkerij N. V. Firma P. J. van de Sande Advertentieprijs: per mm Mi rt-r, minimum per advertentie ƒ1.58. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel mene 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dec namiddags 3 uur. Kanselier Konrad Adenauer heeft Dinsdag in het West-Duitse Parlement verklaard, dat de Westelijke mogendheden hebben goedgevonden, dat de ontmanteling van Duitse industrieën wordt vertraagd. Dr. Kurt Schumacher, leider van de sociaal-democratische op positie, critiseerde de plannen voor deelneming van buitenlands kapitaal en de samenwerking met buitenlandse industriën. Hij zei, 'at de belangen van de vrijheid op het spel stonden en niet die van de Europese ware jndustrie. Hij klaagde er over, dat de kanselier met de geallieerden had onder handeld zonder alle leden van het kabinet er in te kennen, Adenauer had voortijdige concessies gedaan. 'Schumacher was het verder niet eens met de geallieerde poli tiek van „koppelverkoop!", zoals ontmanteling met ondertekening van het Ruhrstatuut. Zijn partij was tegen investering van buiten lands kapitaal in steenkool en staat. Hij zei, c^at de drie hoge com missarissen In Bonn gemachtigd waren de volgende kwesties met de West-Duitse autoriteiten te bespreken 1. De toestemming aan Duits land om grotere en snellere Oceaanschepen te bouwen. 2. De toestemming aan Duits land om toe te treden tot be paalde internationale organisaties. 3. De beste manier om de scha delijke gevolgen te ontgaan van de formele staat van oorlog tus sen Duitsland en het Westen. 4. Het recht van Duitsland om consulaire en handelsmissies in het buitenland te vestigen. De vertraging van de ontman teling zou gelden voor de staal industrie en de synthetische in dustrie, hangende het eindresul taat van de huidige onderhande lingen, aldus Dr. Adenauer. De kanselier heeft deze mede delingen Dinsdagochtend ontvan gen op 'n bijeenkqlmst met de drie hoge commissarissen, die drie uur heeft geduurd. De herziening van de ontmante- lingslijst geldt niet voor onder nemingen, die als bestemd voor de oorlogsproductie te boek staan. Reeds uitgevoerde demontages zullen niet teniet worden gedaan. De gallieerde hoge commissa rissen hebben Adenauer meege deeld, dat de vorderingen hij de onderhandelingen uiteraard zullen afhangen van de houding van Duitsland ten aanzien van samen werking met de geallieerde veilig heidsraad, de aanvaarding van het Ruhrstatuut en het volledige lidmaatschap van Duitsland van het Ruhrorgaan en ten slotte van de dek'artelii sering. Bij K. B. is afwijzend beschikt op de gratie-verzoeken, inge diend door J. Lamberts en S. van Droffelaar. Zij waren bei den bij sententie van het Bijz. Hof te Leeuwarden (Kamer As sen) tot de doodstraf veroor deeld. De vonnissen zijn inmiddels reeds ten uitvoer gelegd. Het bestuur van de „Liberale constitutionele vereniging" te Antwerpen heeft een motie goedgekeurd waarin de wens wordt uitgesproken dat, alvo rens het voorstel tot het houden van een volksraadpleging over de terugkeer van Koning Leo pold in de Kamer van volksver tegenwoordigers in behandeling wordt genomen, het advies van de Raad van State over de grondwettigheid ervan wordt in gewonnen. Dit „wegens de grote ongerustheid, welke dit voorstel onder de leden der ver eniging heeft gewekt". De conferentie van de drie hoge commissarissen met Dr. Aude- nauer wordt officieel „harmo nieus" genoemd. Ben tweede con ferentie ter voortzetting van de bespreking over de te Parijs ge nomen besluiten zou hedenmiddag worden gehouden. In de wandelgangen van de Bondsdag was men na de rede van de kanselier van gevoelen, dat de huidige onderhandelingen zonder te veel moc'lijkheden tot over eenstemming zullen leidc# en dat de Westelijke mogendheden West- Duitsland eindelijk een uitweg uit zijn geïsoleerde positie hebben verschaft. Dean Acheson zou vermoedelijk gisteren op een persconfemtie te Washington bijzonderheden meedelen over ver-strekkende ga ranties, die door de West-Duitse regering zijn toegezegd. In offi ciële kringen te Washington is men van gevoelen, dat op de con ferentie van de Ministers van Buitenlandse Zaken te Parijs meer is bereikt dan algemeen verwacht werd. Velen zen hier in het begin van een nieuw tijd perk in de betrekkingen tussen Duitsland en de rest van West- Europa (in het bijzonder Frank rijk) en ook tussen Duitsland en de Verenigde Staten. Hoewel geen onmiddellijke be ëindiging van de formele staat van oorlog tussen 'Duitsland en 't Westen voorspeld wordt, verwacht men wel, dat Duitsland in de naaste toekomst rechtstreeks te Washington zal worden vertegen woordigd. staan, welke nog sterk vermeer derd worden door de concentra tie der troepen en die delen der bevolking, die gelijktijdig met of volgend op deze concentratie in deze rayons zullen binnenstro men en de toenemende onrust, zouden wij u willen verzoeken de verdere uitzending van gezinnen vanuit Nederland te willen doen staken. Aan de hand van bovenstaan de zouden wij als laatste verzoek aan u willen vragen, dat de re gering voor het tijdig nemen van maatregelen ervoor zal zor gen, dat de veiligheid van onze militairen en burgers bij onge regeldheden zal zijn gewaar borgd. De volgende organisaties: Voor onze militairen overzee (V.O.M. O.), Gemeenschappelijke Actie van Nederlandse vrouwen, Bond militairen uit Indonesië, (B.M. U.I.) Nationaal Jongeren Ver bond (N.J.V.), Nieuw Guinea Vooruit (Niguvo) en Nat. Ver. voor Ned. Volksplanting in Nieuw Guinea hebben aan de Nederlandse Regering en beide Kamers der Staten Generaal 't volgende adres gezonden, met afschriften aan de V.H.K. en de legercommandant in Indonesië: „De berichten uit Indonesië duiden op een steeds toenemen de spanning en ongerustheid onder de Europese en dat deel In een verklaring van het Hongaarse ministerie van Bui tenlandse Zaken wordt de Ita liaanse regering beschuldigd van „politiek opportunisme" en verdragsschendingen, „kenmer kend voor gemarshalliseerde landen." Italië heeft de overeenkomsten betreffende consulaire vertegen woordiging, welke dateren van 1874, alsmede clausules van het vredesverdrag geschonden door sluiting van het Hongaarse con sulaat-generaal te Milaan; het heeft andere verdragen geschon den door het sluiten van het Hongaarse toeristenbureau te Venetië en Rome, aldus de ver klaring. Er wordt aan toegevoegd, dat de Italiaanse protesten tegen de uitzetting van Italiaanse bur gers uit Hongarije geen kracht hebben, daar „deze zes Italianen fascisten bleken te zijn, die tegen de Hongaarse volksrepu bliek werkten." van de Indonesische bevolking, hetwelk in de afgelopen jaren trouw aan deze zijde heeft ge staan. Deze bevolkingsgroepen mis sen het vertrouwen, dat de re gering van de Verenigde Staten van Indonesië in staat zal blij ken, na de souvereiniteitsover- dracht orde en rust, speciaal op Java, te handhaven. Vooral om dat bedoelde berichten er op duiden, dat een belangrijk ge deelte van de T.N.I. geïnfecteerd is door, ons inziens, extreme ele menten en daardoor gevaar op leveren voor bovengenoemde groepen en onze militairen, in het bijzonder in Oost-Java. Daarnaast baart ook het ver der doordringen van de Daroel Islam in West-Java ernstige zorg in verband met de veilig heid van onze militairen. Gezien het bovenstaande, zou den wij u willen verzoeken in de rayons in welke de Nederlandse troepen zullen worden gecon centreerd te gelijkertijd ook de nog in het binnenland wonende Nederlanders en op ons vertrou wende bevolkingsgroepen, die hiertoe de wens te kennen ge ven, onder te brengen. Tevens zouden wij u willen verzoeken, voorbereidingen te willen verzoeken, voorbereidin gen te treffen voor 'n eventueel noodzakelijk blijkende evacuatie dezer bevolkingsgroepen naar die gebieden, in welke rust en veiligheid gewaarborgd zijn. Met het oog op de moeilijkhe den op huisvestings- en verple- gingsgebied, die thans reeds in de grote centra in Indonesië be- Naar vernomen wordt, zal de Veiligheidsraad in haar verga dering van a.s. Vrijdagmiddag de Indonesische kwestie bespre ken. De agenda voor deze verga dering vermeldt als eerste punt: de Indonesische kwestie spe ciaal rapport van de Unci aan de Veiligheidsraad over de Ron detafelconferentie. Verschenen is het verslag dier Tweede Kamer betreffende het ontwerp van (wet „Uitzending dienstplichtigen". Aan het ver slag is het volgende ontleend: Sommige leden spraken hun verwondering uit over de late ir.diening van dit ontwerp van wet. De vraag is huns inziens volkomen gerechtvaardigd, waar om met deze indiening tot half October van dit jaar moest wor den gewacht, terwijl het toch he kend was, dat de wet van 4 Aug. 1947 uitdrukkelijk vaststelt, dat het verblijf van dienstplichtigen in de overzeese gelbiedsdelen van het Koninkrijk niet langer duurt dan tot het einde van 1949, ten zij dit verblijf met him toestem ming dan wel op grond van een wettelijke regeling wordt gecon tinueerd. Is het nu nodig' ,dat deze termijn metv een jaar wordt verlengd? Zal deze verlenging gebruikt worden om ook in 1950 weer troepen naar Indonesië te sturen? In verband met het h iervoren opgemerkte zouden deze leden een concreet antwoord op de volgende vragen wel bijzonder op prijs stellen: 1. Is de regering bereid de be palingen van bovengenoemde wet na te leven en de militairen niet langer dan tot einde 1949 in Indo nesië te laten verblijven? 2. Is de regerig genegen het terugroepschema der militairen te publiceren? 3. Zijn er behalve de bezwaren van technische aard, waarvan de toelichting gewaagt, nog andere redenen, waarom in Indonesië ver blijvende dienstplichtigen niet vóór einde 1950 zouden kunnen vertrekken Zeer vele andere leden verklaar den in te stemmen met het wets ontwerp. Het prejudicieert in genendele en draagt uitsluitend een formeel karakter. Naar hun mening steekt achter dit voorstel geen enkele mindere oorbare be doeling. In de laatste dagen doen allerlei geruchten) de ronde met be trekking tot de organimtic van het Nederlandse leger. Zo zou het in het voornemen liggen een verlenging van diensttijd te be vorderen tot 18 maanden, zou. de tweede lichting 1949 spoedig weer naar huls gaan en wordt geconcludeerd uit de begroting voor 1950, dat de tot de eerste lichting 1950 behorende Indone- sië-bataljons niet zullen worden opgeroepen. Post bestemd voor militairen aan boord van het troepenschip „Groote Beer" op weg naar In donesië, welke in een der tussen havens zal worden uitgereikt, moet uiterlijk heden 17 November in Nederland worden ter post bezorgd en post voor uitreiking in de haven van aankomst uilter- lijk op 29 November. De brieven moeten alle worden gezonden aan het Veldpostkantoor te Bata via met vermelding „Aan boord' van het troepenschip „Groote Beer". Het A.N.P. verneemt naar aan leid'ng hiervan in goed ingelichte kringen, dat een verlenging van diensttijd niet in het voornemen ligt. De Regering zou alleen be reid zijn een zodanige verlenging te bezien indien de wenselrjkhed daarvan zou kunnen blijken in West-Europees verband. Wat de tweede lichting 1949 betreft, deze is nauwelijks onder d< wapenen en zal nu natuurlijk niet voor Indonsië worden opge leid. Andere conclusies kon men echter hieraan niet verbinden. In de begroting voor 1950 is inderdaad voorzien in drie Indo- nesië-bataljons, welke uit de eer ste lichting 1950 zouden moeten komen. Uit het feit, dat uitzen ding naar Indonesië niet zal plaats hebben mag men echter niet de gevolgtrekking maken dat deze ook n et zullen worden opgeroe pen. Omtrent de nadere bestem ming van deze bataljons is nog geen beslissing genomen. AANTAL BELGISCHE EN LUXEMBURGSE ARBEIDERS IN NED. STERK TOEGENOMEN Het aantal Belgische en Lu xemburgse grensarbeiders in Nederland is, in vergelijking met de toestand vóór de oorlog, met 67 procent gestegen. Einde Maart 1949 waren volgens Belgische sta- tist'eken 5413 Luxemburgers en 10.610 Belgen in Zeeland, Noord- Brabant en Limburg werkzaam. Waarnemers te Warschau gelo ven, dat een Zondag gehouden redevoering van de Poolse presi dent Boleslaw Bierut de voorbe reiding heeft ingeluid van ver- raadprocessen, die waarschijnlijk aan het eind van dit jaar zullen worden gehouden. In een rede van drie uur voor het centraal comité van de verenigde arbei derspartij sprak de president over „misleiden en verraders'', die hij beschuldigde van het veroorzaken van een broedermoordende strijd in de Poolse (communistische) arbeiderspartij. De president zeide, dat voorma lige leiders van de partij in hun „politieke verblindheid" en wan trouwen jegens de Sowjet-Unie, saboteurs en spionnen de kans gegeven hadden in hoge staats- posities door te dringen. In de categorie dor „misleiden" plaat ste hij drie leiders, wier verlaging van posit'e Maandagavond werd bekendgemaakt Maian Spy- chalski, invloedrijk lid van het politiebureau en minister van ...EN NOG NAZI-BOED In de textielfabrieken te Aal ten werken momenteel ver scheidene Duitse meisjes. Dinsdag was een van deze meisjes jarig en, zoals ge bruikelijk, werd de machine waar de jarige in een der fabrieken werkte, versierd, o.a. met de Nederlandse vlag. De Duitse bekeek de versie ring en tekende toen op de Nederlandse vlag een haken kruis. Daardoor haalde zij zich de verbolgenheid van haar collega's op de hals. De directie werd in het geval gemengd en de Duitse werd op staande voet ontslagen. In een communique betreffende de conferentie te Galatz, beschul digt het Joegoslavische nieuws bureau Tanjoeg de Sowjet-ddplo- matie er van beslag te willen leggen op de leiding van de Do- nauscheepvaart en de positie te willen innemen, wel'ke vroeger het voorrecht van de grote mogend heden was. Bij de laatste Donau- conferentie, aldus het communi qué, werd de leiding van de scheepvaart op de Donau aan de Donaustnten alleen toevertrouwd. Op de Conferentie van Galatz is duidelijk het voornemen van de Sowjet-diplomatie aan het licht gekomen om „de politiek der Tsaren inzake een overheersing van de Donaustaten in werkelijk heid om te zetten. Terzelfdertijd voeren de Sowjet-vertegenwoordi- gers met de hulp van de Komin- formmachine een hevige anti- Joego-Slavische campagne, waar door Joego-Slavië opzettelijk van zijn rechten als Donauland wordt beroofd. Dergelijke politiek ver hindert niet alleen d« regelmatige tenuitvoerlegging van de Donau- conventie, maar berokkent daar enboven ernstige schade aan de belangen van de Donaulanden. Tevens bewijst zij, dat de leiders van de Sowjet-Unie inzake de kwesties van de scheepvaart op de Donau alsmede in tal van andere vraagstukken, welke met de be trekkingen onder de verschillende socialistische landen verband hou den, een brutale overheersing na streven", aldus het -communiqué. Sowjet geneesheren bestude ren de overplanting van men selijke organen, inclusief hart, longen en nieren, aldus deelt het officiële Sowjet Nieuws agentschap Tass mede. Deze operaties hebben een hoge graad van ontwikkeling bereikt, dank zij de toepassing van een speciaal apparaat en van nieuwe methodes, aldus Tass in een verslag over een bij eenkomst in het instituut voor chirurgie van de Sowjet-acade- demie voor medische weten schappen. Voorts deelt dit agentschap mee, dat de Sowjet artsen prachtige resultaten hebben be reikt door de toepassing van een wederopbouw, Wladytslaw Gornut- ka, voormalige vice-premier en Zenon Kliszko, voormalig vic®. minister van justitie. Onder de „verraders" rang schikte de president de voormali ge minister van voedselvoorzie ning Wlodzimierz Luchowcz en zijn medewerker Jaroszewicz, de voormalige onderminister Jozef Dubiet, die reeds is gearresteerd, en vele ongenoemde anderen, on der wie hoge functionarissen van het ministerie van defensie. Bierut drong aan op een grondi ge reorganisatie der partij. Zijn rede bevat een aanwijzing, dat Luchowcz, Jaroszewicz en Dubiei mogelijk de slachtoffers zullen zijn van een eventueel proces als dat tegen Rajk, in Hongarije. In dat geval zal waarschijnlijk meer do nadruk gelegd worden op de anti-Sowjet-Russischo dan de „Titoïstische" neigingen van de beklaagden. De Amerikaanse Minister van Buitenlandse Zaken, Dean Ache son, heeft gister op een perscon ferentie verklaard, dat hij hoop te, dat de resultaten van de con ferentie te Parijs zouden bijdra gen tot economische vooruit gang in Duitsland en het aan knopen van nauwe betrekkingen tussen de Westduitse regering en West-Europa. Hij deelde mede, dat de in lichtingen over de besprekingen, die in West-Duitsland worden gevoerd naar aanleiding van de Parijse conferentie, door de ho ge commissaris zullen worden verstrekt. De bijeenkomsten te Parijs hadden geleid tot volledi ge overeenstemming. Acheson zeide, dat de behan deling van de Amerikaanse con sul-generaal te Moekden, An gus Ward, elke mogelijkheid had uitgeschakeld, dat de Ame rikaanse regering op dit ogen blik de kwestie van erkenning der communistische regering overweegt. Ward is gearresteerd en zal voor een volksgerechtshof te recht staan. De Amerikaanse regering heeft bij de nationalistische regering geprotesteerd tegen de beschie ting van het Amerikaanse koop vaardijschip „Flying Cloue". De Duitse generaal Von Fal kenhausen, die tijdens de Duit se bezetting militair gouverneur van Noord-Frankrijk en België was en sedert 1944 in België zit opgesloten, heeft ook een twee de verzoek tot voorlopige invrij- heidsstelling door de Brusselse krijgsraad zien afwijzen. Naar verluidt, zouden de Bel gische gerechtelijke instanties echter niet goed weten wat aan te vangen met gevallen als Von Falkenhausen, Reede en andere hoge Duitse militairen en amb tenaren. Gebleken is dat het op grond van de bestaande wet geving vrijwel onmogelijk is hen als oorlogsmisdadigers te ver oordelen. Algemeen wordt dan ook verwacht, dat Von Falken hausen binnenkort op vrije voe ten zal worden gesteld. Hij zon zich evenwel ter beschikking moeten houden voor eventuele getuigenis. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.1 te De Bilt, geldig van Donderdagoch tend tot -avond. Enige regen Over het algemeen veel bewol king met in de ochtend hief en daar nevel of mist. Af en toe enige regen of motregen. Zwakke tot matige wind tussen. Noord en Oost. Weinig verande ring van temperatuur. DONDERDAG 17 NOVEMBER. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. n.m. 11.09 11.25 11.44 0.34 12.58 1949 Zon Maan Nov. Opk. Ond. Opk. Ond. 17 8.02 16.47 3.54 15.21 18 8.04 16.46 5.25 15.36 De voorzitter van het Cen traal Stembureau heeft in de vacature-Van Voorst tot Voorst (KVP) de heer H. J. Kuiper te Maartensdijk benoemd ver klaard tot lid der Eerste Kamer. de gewonden vrijwe. sistentie kon worden verleend. De vlieger van het toestel, de lste luitenant-vlieger J. van Huisstee, die verongelukte, is afkomstig uit Gilze-Rijen. De heer Scheygrond is, hoewel zwaargewond uit de bov.enver- der Duitse zee- paciteit bedraa .uitbreiding I scheepvaart als een bevrijding gewerkt. De Hamburgse burge meester Brauer, die on weg naar Amerika is, heeft ve: "~>trd, dat het aantal arbeiders der werven te Hamburg met 18.000 zal kun- millioen ton per jaar, doch Duit se deskundigen houden vast aan hun reeds vroeger gepubliceerde berekeningen, die Duitslands si albehot "te op 14 millioen ton per jaar schatt"". De Belgische Kamer heeft het wetsontwerp tot goedkeu ring van 't statuut van de raad van Europa met 156 stemmen tegen 4 en 2 onthoudingen aan genomen. krachten in de regering der R.I.S., dat de P.R.I. geen eigen candida- ten zal stellen en vasthoudt aan haar standpunt, dat dit moet ge schieden onder het motto: De juiste man op de juiste plaats:. minimum par 5 regels 60 ct4, uner Bureau van namiddags 3 uur- iTÉR ZAG DE [ST GOED in Birmingham edig hield mét n betaling van de toe- Ie een vrouwe*- ster mede een irijgen, waaruit leek dat deze net het gerecht iu krijgen. De- pelling kwam daar de volgen- »r in dienst van leek te zijn. die en haar cliënte <- ihter deed ver- grond van res- „het op onwet- Deweren de toe- .innen doorgron- et „helpen van 1", laagde in haar is". - A erden tot boetee 't' nen met het behajt- ihappijen, een bank, ■van worden beschul- manten tot een hoe- verzenden, waarbij de am uit, doordat op itkantoor te Londen kketten werden ge- l'amanten ter waar- Ij pond sterling bleken van het plan was de liet rechtstreeks naar en te verkopen in d Engeland er dollar* gen doch via d/e Tanger, waar een stro- voor de wederverkoop iaaji.se daman thande- koers van het pond i destijds nog 4.2 dol- 1 pond, doch de noteh :g te Tanger slechts 2 dollar. Op deze wij de Amerikaanse di- laren een onwetti- i w.'nst van 20 tot 25 boeken, terwijl Enge- zeer benodigde dollar» t dg aandacht van de trokken dat zich ee» er vn diamanten uit aar Tanger begon te daar geen der Lon- ïant-deskundigen iet* ;n markt voor d aman.. Noord-Afrikaanse ha 'oorlezen van de act* diging werd de ziitJ- t hof verdaagd. cratische senator El- is, de leider van d* ran Amerikaanse se- een tournée door Bu- t, heeft Donderdag klaard: ,,Als wij onze Berlijn zouden terug- iden wij spoedig ook anse zone van Duits- verlaten. De Fran- jelsen zouden niet i» m jurisdictie te hand- Duitsland zou open bezetting door Rus oor een zouden de an se landen spoed'g val- d zou Afrika binnen le Atlantische Oceaan iaar Zuid- en Centraal >e Ver. Staten zouden door een communis- ;ld en voor de keus ver te geven of alleen strijd zonder wapen* VERWACHTING .door het K.N.M.I te geldig van Zaterdag- -avond. eel bewolking zwaar bewolkt met rr ge lichte regen of Zwakke tot matige Zuid-Oost en Zuid, jidering in tempera- VLAAN ST ANDEN Maan Dnd. Opk. Ond. 16.44 7.— 15.54 16.43 8.37 v 16.19 16.42 10.10 16.56 G 19 NOVEMBER. v.m. n.m. 0.19 12.38 i 0.53 1.13 rden 1.43 2.03 ZONDAG 20 NOVEMBER. v.m. n.m. 1.05 1.23 1.40 1.58 2.30 2.48 Breskens Terneuzen Walsoorden

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1