politieke delinquenten SPORT okkel 1 Bijeenkomst studiegroep DE RADIO STICHTING TOEZICHT AMERIKAANSE MILITAIRE HULP AAN WESTELIJKE UNIE NIEUWS NTDEKT voor een Europese douane-unie -Wal ti-engl Treinramp in Transvaal Moordzaak in Engeland Poging tot ontvoering te Berlijn De atoombom Diefstal opgehelderd De Westelijken erkennen Donaucommissie niet Italiaanse politie vangt internationale misdadigersbende Met Leda en de Zwa^n Opheffing devaluatie-prijsstop goede raad voois VOETGANGERS Na 35 jaar torug Staten en kippenproducten Loop der bevolking Arrestaties en uitwijzingen rikaanse troepen in Berlijn Nieuw Eerste Kamerlid VÏAAN STANDEN )GWATER. v.m. n.m. STREVEN NAAR NAUWERE ECONOMISCHE SAMENWERKING IN EUROPA. Onder voorzitterschap van de heer D. J. Spierenburg, gevolmach tigd Minister en Directeur-Generaal van de afdeling buitenlandse handelsbetrekkingen van het Nederlandse Ministerie van Economi sche Zaken, is de Studiegroep voor een Europese Douane-Unie Maandagmiddag in vijfde plenaire zitting in het Residence Palace te Brussel bijeengekomen. Aan de besprekingen nemen, behalve de landen, die bij het Mars hallplan zijn aagesloten, nog deel de vertegenwoordigers van de Geallieerde Commissie in Duitsland, van de Britse dominions en van de O.E-E.S. De conferentie heeft op haar agenda staan de goedkeuring van de rapporten, welke door de tech nische commissies ztjn opgesteld en in het bijzonder van de defini tieve tekst van een nomenclatuur voor. een Europese douane-unie. De conferentie heeft bovendien tot taak voorstellen te formule ren voor de unificatie van de douane-reglementeringen. Ver wacht wordt dat de werkzaam heden tot Donderdag of Vrijdag zullen duren. In zijn openingsrede tijdens de plenaire zitting van Maandagmid dag, herinnerde Paul van Zeeland, de Belgische Minister van Buiten landse Zaken, aan de noodzaak van een nauwere economische samenwerking in Europa. „De Amerikanen wensen, dat Europa op eigen benen leert staan", zo zeide hij, „en indien het daarin niet slaagt zullen ern stige moeilijkheden ontstaan, niet in het minst door het verminde ren van de hulp der Verenigde Staten." Met betrekking tot de werk zaamheden van de Studiegroep voor een Europese douane-unie, betoogde de heer Van Zeeland, dat zelfs indien men er in slaagt de contingenteringen en andere handelsbelemmeringen op te hef fen in Europa, dit voordeel weer ongedaan gemaakt zou kunnen worden door een listig stelsel van douanetarieven. Daarom is het werk van de Studiegroep inzake het opstellen van een gemeen schappelijk douanetarief zo be langrijk. De Belgische Miniser van Buitenlandse Zaken wees vervol gen! op de reeds bereikte resulta ten en onderstreepte in dit ver band, dat de ontworpen nomen- clatuur een erste stap is op de weg naar een Europees douane unie. Paul van Zeeland sprak ten slotte als zijn verwachting uit, dat langzamerhand alle beiemme- meringen zullen verdwijnen en Europa een markt zal worden, waar goederen en valuta vrij kunnen circuleren zonder aan enige restrictie gebonden te zijn. Wanneer in afwachting daarvan een uniform douanetarief voor Europa wordt opgesteld, zo zei hij verder,- dan mag deze douane- sone de Europese handel met de rest van de wereld niet hinderen, liet werk van de studiegroep moet dus niet alleen leiden tot een uitbreiding van de handel in Europa, doch in de gehele wereld. Positieve ideeën en gedurfde voor stellen tot vernieuwing worden van u verwacht, aldus de Belgi sche eerste Minister, en de pu blieke opinie ondersteunt u hier bij. Indien deze aan de regeringen w orden voorgelegd, dan is het voor 90 procent zeker, dat zij zullen worden goedgekeurd." Paul van Zeeland besloot met op te wijzen, dat de studie commissie een zeer ondankbare en moeilijke taak heeft. „Indien het doel echter voor ogen wordt ge houden, zo stelde hij in het licht, is het van ondergeschikt belang of de verwezenlijking van de douane-unie meer of minder tijd in beslag neemt." Nadat de Engelse gedelegeerde de Belgische regering dank had gebracht voor de ontvangst werd de vergadering enige tijd ge schorst om van gedachten te wis selen over de suggesties van Paul van Zeeland, waarna de bijeen komst als werkvergadering werd voortgezet. DUITS PLAN TOT SCHEP- PING DOUANE-UNIE De Duitse delegatie naar Brus sel zal, naar uit economische kringen te Dusseldorf verluidt, op wens der Duitse regering een plan ontvouwen tot het scheppen van een Europese douane-unie in vijf étappes. De Duitse delegatie heeft opdracht zich te verzetten tegen alle pogingen om de behandeling der kwestie der douane-unie te vertragen. Zij zal zich ook ver zetten tegen de beperking dezer Unie tot bepaalde categorieën goe deren. De Duitse voorstellen om vatten een vermindering der ta rieven met 20 pot. jaarlijks gedu rende 5 jaar. In deze periode zal een Europees douanetarief moeten worden voorbereid, waarin een Europese voorkeurclausule zou moeten worden opgenomen. De Duitse delegatie bestaat uit ver tegenwoordigers der Hoge Com missie, waaraan Duitse adviseurs zijn toegevoegd. DONDERDAG 11 NOVEMBER. HILVERSUM I: 8.30 Nieuws; 8.35 Radio-ochtendblad; 8.55 Voor de vrouw; 0.00 Gram.; 10.00 Mor genwijding; 10.15 Gram.; 10.50 Voor de kinderen; 11.00 Carillon, orgel en tenor; 11.45 Voordracht; 12.00 Cabaret; 12.30 Mededelin gen; 12.33 In 't spionnetje; 12.38 Comboyliedjes; 13.00 Nws.13.15 Orkestconcert; 13.45 Gram.,-14.00 Voor de vrouw; 14.30 Tenor, fluit en piano; 15.00 Voor de zieken; 16.00 Gevar. rrogramma; 116.30 Sluiting; 17.30 Kaleidoscoop18.00 Nieuws; 18.15 Sportpraatje; 18.30 Voor de Nederlandse strijdkrach ten; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Raduo volksmuziekschool; 19.35 Gram.19.45 Regeringsuitzen ding; 20.00 Nieuws; 20.05 Actua liteiten; 20.15 Radio Phjlh. orkest; 20.55 Avondschool; 21.20 Vervolg Radio Philharm. orkest; 21.55 Kamerkoor; 22.15 Voordracht; 22.30 Dansmuziek; 23.00 Nieuws; 23.15 Reportage. HILVERSUM n: 8.30 Nieuws; 8.35 Gram.; 9.30 Waterstanden; 9.36 Gram.9.40 Schoolradio 10.00 Utrechts Stedelijk Orkest; 10.15 Morgendienst: 10.45 Klein koor; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Schoolradio; 12.00 Angelus; 12.0J Lunchconcert; 12.55 De Zonnewij zer; 13.00 Nieuws; 13.20 Gram.; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Piano kwartet; 14.45 Voor de vrouw, 15.30 Schoonzangwedstrjjd15.45 Bijbellezing; 16.30 Zendersluiting; 17.30 Vocaalkwartet; 17.50 Rege ringsuitzending; 18.00 Gram.; 18.15 Christelijke Middenstands bond; 18.30 Voor de jeugd; 1'8.55 Een goed iwoord voor een goede zaak; 19.00 Nie.uws; 19.15 Inlei ding tot het concert van Vrijdag avond; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Gevarieerd pro gramma; 21.00 Familie-competi tie; 22.00 Gram.; 22.15 Buitenl. overzicht; 22.35 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 2300 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL, (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerberichten; 12.33 Voor de landbouw; 12.40 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00, 15.00 en 17.00 Gram.; 17.05 Nieuws; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Zang en pia no; 19.50 Radiofeuilleton; 20.00 Verzoekprogramma; 21.00 Klank beeld; 21.30 Gram.; 21.45 Actua liteiten; 22.00 Nieuws; 22J.5 Gram.; 22.50 Nieuws; 22.55 Graan. De leden van de Amerikaanse groep voor militaire bevoorrading krachtens het Atlantische pact hebben gistermiddag de eerste bespreking met vertegenwoordi gers van de landen der Westelijke Unie gehad. Een officiële woordvoerder van de Westelijke Unie verklaarde nadrukkelijk, dat de besprekingen met de Amerikaanse deskundigen op strict bilaterale basis worden gevoerd. Te Londen schrijft men deze verklaring, die een poging zou zijn om te verbergen dat de be sprekingen in feite door de lan den der Westelijke Unie collectief worden gevoerd, toe aan de wens te verhullen, dat de organisatie der Westelijke Unie in dit geval dienst doet als de Westelijke defensiegroep van het Atlantische pact, die dezelfde landen omvat, zo meldt Reuter. De Amerik. deskundigen zouden met de ravitaileringsgroep van de Westelijke Unie moeten Minstens 70 inheemsen en een blanke zijn om het leven ge komen, doordat een trein van een zestien meter hoge brug in een rivier niet ver van het stadje Watervalsboven in Oost- Transvaal is neergestort. Het ongeluk geschiedde kort na middernacht. De trein was op weg van Witwatersrand naar Lourenco Marquez in Portugees Oost-Afrika met 500 inheemsen, die juist hun contract met de Witwatersrand-mijnen hadden beëindigd en naar huis terug keerden. Bijna honderd inheemsen en een blanke zijn bij Waterval- boven omgekomen. Twee vliegtuigen vervoeren de ernstig gewonden naar het na bijgelegen Belfast. Hun totale aantal zou honderd bedragen. De trein werd door twee loco motieven getrokken, welke met het eerste rijtuig op de rivier-' oever terecht kwamen. De zeven andere rijtuigen vielen, naar wordt gemeld, in de rivier. De machinist van de eerste locomo- tieg kwam om het leven. De mèeste inheemsen keerden naar huis terug met hun tijdens het werk in de mijnen opge spaarde lonen, met geschenken en andere bagage. onderhandelen, omdat er nog geen zodanige groep van het Atlanti sche pact 'in dit gebied bestaat, ondanks het besluit, dat de con sultatieve raad van de Westelijke Unie vorige maand te Parijs ge nomen heeft, dat de twee organi saties gescheiden zullen worden gehouden. Amerikaanse functionarissen wijzen er op, dat de Amerikaanse groep deskundigen geen bevoegd heid heeft definitieve besluiten te nemen. Brian Donald Hume, een vroe gere piloot van de R.A.F., wordt ervan beschuldigd een autohan delaar, Stanley Setty, vermoord te hebben en diens lichaam, in stukken gesneden en verpakt in een gehuurd vliegtuig te hebben geladen. Het vliegtuig kwam volgens de beschuldiging in Essex aan zonder de pakken. De vorige maand heeft men de romp van het lichaam aan de kust van Essex gevonden. Nadat Setty vermist werd, zou Hume een vloerkleed hebben laten reinigen. De politie, die zijn flat bezocht, verklaart ech ter duidelijk bloedsporen te heb ben ontdekt, evenals op een pas-geverfde vloer. Ook zou Hume de dag voor het verdwij nen van Hume een mes in een garage hebben laten slijpen. De stichting toezicht politieke delinquenten zal niet, zoals in de begroting van Justitie is aange kondigd, met ingang van 1 Janu ari 1950 haar werkzaamheden stop zetten. Aanvankelijk lag dit wel in de bedoeling doch aange zien de vereniging van reclas- serings-instellingen de zorg voer de aan het toezicht der stichting toevertrouwde personen niet over kan nemen, heeft het hoofdbestuur van de stichting met instemming van de Minister van Justitie be sloten tot uiterlijk 1 Januari 1951 de werkzaamheden op zeer be perkte schaal voort te zetten. Te gen die datum zal het personeel bestaan u't ongeveer 25 man thans nog 165 terwijl ook alle plaatselijke bureaux gesloten zul len worden. De stichting toezicht politieke delinquenten, opgericht ;n Septem ber 1945, heeft imet ongeveer 17 duizend vrijwillige medewerkers, de toezichthouders, de zorg op zich genomen voor politieke de linquenten. van wie er thans bij- Een slager in de Amerikaanse sector van Berlijn, die vroeger lid was geweest van de door de communisten geleide Socialisti sche Eenheidspartij, kon giste renmorgen door voorbijgangers worden gered uit handen van drie burgers, die de man in een auto met een nummerplaat van de Sowjet-sector wilden ontvoe ren. De drie ontvoerders namen de vlucht, aldus meldt het West-Berlijnse hoofdbureau van politie. De slager vond drie mannen op hem wachten, toen hij zijn winkel binnenkwam. De man nen identificeerden zich als agenten van politie en bevolen de slager mee te gaan. Toen de slager buiten op de auto het nummerbord van de Sowjet- sector zag, riep hij luidkeels om hulp. Voorbijgangers wisten hem te bevrijden. De drie manen konden in hun auto ontvluchtten. In een artikel in het weekblad ,,The United States News" wordt de voorraad atoombommen, waai de V. S. in 1952 over zullen te- schikken, op ongeveer 850 geschat terwijl de Sovjet-Unie, naar de verwachting van dit blad, er dan 100 zouden hebben. Het blad ba seerde z^jn schatting voor de V. S. op een bestaande voorraad van 250 en een productie van 200 per jaar, hetgeen door Dr. J. R. Op- lenheiiner, een van de ontwer pers als een maximum in vredes tijd wordt beschouwd. Een woord voerder van de commissie voor de atoomenergie der V. S. wilde geen commentaar leveren op dit bericht. Door de Haagse recherche zijn gearresteerd de 20-jarige M. B. en de 22-jarige visser G. T., bei den uit Den Haag. Dit tweetal heeft in de nacht van 26 op 27 October j.l. een inbraak ge pleegd in een winkel aan de Strandweg te Scheveningen, waar 16 veldkijkers en 10 tassen ontvreemd werden. De kijkers en de tassen gaven zij aan de 40-jarige Haagse bontwerker A. D. S., die zich met de verkoop zou belasten. Hij kon er echter geen klanten voor vinden, zodat B. en T. de kijkers maar weer terughaalden. T. had ondertussen een op,- roep gekregen om een gevange nisstraf van' elf maanden uit te gaan zitten. Hij voelde er wei nig voor en dook met de kijkers onder bij de varensgezel K. de W. te Rotterdam. Om zich bij opkopers zonder gevaar te kun nen legitimeren vervalste T. het monsterboekje van de varens gezel. Op deze wijze verkocht hij drie kijkers. Negen andere gaf hij een opkoper in consignatie. T. kreeg echter heimwee naar Den Haag. Dat werd hem nood lottig want bij een van zijn be zoeken lichtte de politie hem 's nachts van zijn bed. De an dere werden spoedig daarop in de kraag gegrepen. B. en T. zijn ter beschikking van de justitie gesteld, de bont werker S. kreeg een proces verbaal wegens opzettelijke heling en de varensgezel De W. ging op de bon wegens heling, valsheid in geschrifte en wegens de hulp, die hij T. bij het on derduiken geboden heeft. Engeland, Frankrijk en de Ver enigde Staten hebben de regerin gen van de Sowjet-Unie, Joego slavië, Bulgarije, Hongarije, Tsje- cho-Slowakije en de Oekraine doen weten, dat zij de door deze landen ingestelde Donaucommissie ter controle van de scheepvaart opdeze rivier niet erkennen, al dus heeft het Amerikaanse depar tement van buitenlandse zaken gisteren bekend gemaakt. De commissie is tot stand ge komen krachtens de conventie, die 18 Augustus 1949 ondanks'de bezwaren van Engeland, Frank rijk en de Verenigde Staten te Belgrado is getekend. In een nota, die aan de diplo- matieike vertegenwoordigers van de betrokken Oost-Europese lan den te Londen, Parijs en Was hington is overhandigd, wordt verklaard, dat de conventie tracht Engeland, Frankrijk, Italië, Bel gië en Griekenland te beroven van de verdiragrechten, die deze lan den bij de internationale Donau- overeenkomst van 1921 hebben verworven. De politie te Milaan heeft gis teren bekend gemaakt, dat zij 'n 46-jarige Armeen, bekend als „de professor" en 24 leden van zijn terroristenbende heeft ge arresteerd. De politie verklaarde, dat de bende streefde naar gewelddadi ge omverwerping van regerin gen, met Israël in wapens en springstoffen handelde en spionnage bedreef in Nederland, Italië, België, Luxemburg, Zwit serland en Spanje. In de flat van „de professor" vond de politie een grote hoe veelheid wapens en springstof fen, die volgens de arrestant over was van een verscheping naar Israël, doch volgens de po litie voor gebruik in Italië be doeld was. De bende zou vier le den in het Italiaanse leger heb ben gehad, die daar spionneer den en met andere bendeleden muiterij in het leger voorbereid den. Volgen de politie had de ben de politiek contact met de neo- fascistische Italiaanse socialis tische beweging en een niet-ge- noemde uiterst-linkse partij. De Italiaanse communistische par tij verklaarde, dat zij „de pro fessor" als spion bij de politie heeft aangegeven na hem uit de partij te hebben gestoten. na 15.000 nog onder toezicht staan. De stichting heeft huisraad on der vrijgekomen delinquenten ver deeld, ongeveer 300.000 textielpun ten onder hen gedistribueerd en in ruime zin bemiddeld bij het zoeken naar werk en huisvesting. Op een algemene openbare ver gadering, die 28 December a.s. in Den Hapg zal worden gehouden, zal het hoofdbestuur van de stich ting verslag uitbrengen over haar werk en de bereikte resultaten. Naar de Romeinse correspon dent van het Londense blad Daily Telegraph meldt, heeft het Italiaanse openbare minis terie een aanklacht ingediend tegen gravin Margherita Spiri- donGalletti, lid van een der meest adellijke families van Ve netië, wegens poging tot oplich ting van de Staat. Onlangs had de gravin het aan de Vinei toegeschreven schilderij „Leda en de zwaan" van de Italiaanse regering op geëist. Zij zou daarbij hebben verklaard, dat zij in 1941 ge dwongen was geweest het schil derij voor 800.000 lire aan Hitier te verkopen. Nadat het schilderij uit Duits land was teruggebracht, bood de gravin er 800.000 lire voor, doch door de Staat ingewonnen inlichtingen zouden hebben uit gewezen, dat de gravin haar schilderij voor 10 millioen lire aan Hitler had verkocht. 2 Mil lioen zou als commissie zijn be taald aan de makelaars, die de verkoop hadden geregeld. Nadat reeds voor enkele agra rische voortbrengselen de na de devaluatie ingestelde prijsstop- bepalingen waren opgeheven, is thans voor andere voedselvoor zieningsproducten de toestand van vrije prijsvorming, welke op 17 September golden, hersteld met ingang van 15 November. Uitgezonderd van deze vrije prijsvorming blijven die voedsei- voorzieningsproducten, waarvoor maximumprijsregelingen gelden (b.v. brood, melk, margarine, varkensvlees, rijst, koffie). De op het bovenstaande be trekking hebbende uitzonde ringsbeschikking voedselvoor zieningsproducten beschikking prijsstop 1949 van de Minister van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening is gepubliceerd in de Nederlandse Staatscourant van 14 November 1949. Houdt links op onverlichte wegen Bij het vroege invallen der duis ternis plegen de verkeersgevaren toe te nemen. Zo komen er weer regelmatig berichten binnen over ongevallen bij avond, jwajarbij voetgangers betrokken zijn. Voor de A.N.W.B. is dit aan leiding, deze categorie weggebrui kers te adviseren bij duisternis op onverl chte wegen, die niet voor zien zijn van een trottoir of voet pad, links te houden. 'Men is dan beveiligd tegen hét achteropkomende verkeer, dat men anders veel te laat bespeurt. Daarenboven mag in dit ver band opgemerkt worden, dat het vertrouwen, dat de automobilist de wandelaars, die hij inhaalt, wel tiidig zal z en, zeker niet altijd gerechtvaardigd is. Door links te lopen kan men. naar de mening van de A.N.W.B., n ieder geval deze fatale risico's vermijden. De Minister van Handel, Kraj- cir, verklaarde Zondag in een redevoering dat eind Juli 22.000 winkels genationaliseerd waren. Er zijn thans nog 49.000 zaken in particuliere handen. Vóór het nationalisatieschema waren het er 62.500. Tegen het einde van het vol gende jaar zal de nationalisatie voltooid zijn, aldus Krajcir. De genationaliseerde winkels zullen 75 percent van alle gedistribu eerde goederen ontvangen. Johann Hetlinger, die in 1918 op de lijst van gesneuvelden stond is dezer dagen, na een afwezigheid van 35 jaar, te Neunkirchen in Neder-Oostenrrjk bij zijn vrouw en zijn 40-jarige zoon terugge keerd. Hij werd in de eerste wereldoor log door de Russen gevangen ge nomen en naar een kamp in Sibe- r gezonden. Al zijn pogingen om gedurende de Russische revo lutie naar Oostenrijk terug te gaan, mislukten en tenslotte ves tigde hij zich in Moekden (Maml- sjoerije) als kleermaker. Hij deed daar goede zaken tot hij door de Chinese communisten werd ver dreven. Via Sjanghai is hij nu als straatarm vluchteling weer in zijn vaderland aangekomen. Zijn vrouw herkende hem niet meer. Het gebeurt niet vaak, dat een onbekende zijn anonymiteit prijs geeft, vooral waar hij er niets bij te winnen heeft. D't gebeurde niettemin in 'net geval van de eierengooier, dié in een van de laatste openbare vergaderingen van de staten van onze Neder landse Antillen een paar kippen producten op de hoofden en pape- assen van een tweetal Arubaanse statenleden heeft doen neerkomen. In een brief aan de staten onthult deze niet alleen zijn identiteit, maar biedt aan het statencollege ook zijn verontschuldiging aar. voor het incident. Het was niet zijn bedoeling geweest, zo schrijft Juan Eusebio Croes een Aru baan de orde in de statenzaal te verstoren, maar hij had in een plotselinge opwelling de behoefte gevoeld zijn gevoelens te luchten over de houding van dé betrokken statenleden ten aanzien van dé ware belangen van Aruba". TERNEUZEN Ingekomen: J. M. O. van Dam me, Nieuwstraat 22, Vogelwaarde; W. C. Wijne, Hosp. schip „Cana da", Middelburg; L. de Kok, Hosp. schip „Canada", Middelburg; D. Stobbelaar, Lange Kerkstr. 19, Roterdam; C. Stobbelaar, Lange Kerkstraat 19, Rotterdam; 7, T, Boersma, Margrietstradt 8?. Gou da; M. E. VerstrateKoekkoek, Axelsestraat 5, Axel. Vertrokken: J. A. de Koek, Sta tionsweg 23, 's-Gravenhage; J. Breur, Tholensstragt 8, Rotter dam; E. M. de Block, Donze Vis serstraat 27, Sas van Gent; A. E- A. Verstraeten, Stationsweg 39, Kerkrade. De 67-jarige mevrouw Frana Zeminoa, voormalige vice-presi- dente van de partij der Nationa le socialisten waartoe Benes behoorde is Maandag door de Tsjecho-Slowaakse veiligheids politie gearresteerd. In de af gelopen week was reeds 'n aan tal andere leden van deze partij in hechtenis genomen. Volgens Westelijke diploma tieke kringen zijn uit het Wes ten komende buitenlanders in Tsjecho-Slowakije ervan op de hoogte gesteld, dat hun ver blijfsvergunning niet zal worden verlengd. Vele buitenlanders hebben aanzegging gekregen 't land binnen 14 dagen te verla ten. Zij kunnen tegen deze aan zegging in beroep gaan. Emigratiepaspoorten voor Tsjechoslowaakse burgers zijn thans bijna niet verkrijgbaar. Zelfs communistische functio narissen, die voor zaken naar het buitenland wilden, konden geen paspoort krijgen. BOKSEN. JOE LOUIS OP TOURNEE. In een demonstratiepartij over 10 ronden, de eerste van een door hemzelf georganiseerde serie, bokste Joe Louis Maandag avond tegen Johnny Shkor. Er werd gewerkt met handschoe nen van 10 Engelse onsen en na afloop bleef een uitspraak ach terwege. Joe Louis, die 104 kilo woog of ruim 7 kilo meer dan toen hij voor de laatste maal zijn titel verdedigde, bombardeerde Shkor zes ronden lang met rechtse en linkse stoten, met het gevolg dat Shkor drie maal voor 9 tellen neer hing. Daarna deed hij het wat kalmer aan. In sommige kringen houdt men nu weer rekening met de mogelijkheid van een terugkeer van Joe Louis naar de ring, wanneer hij tenminste voldaan is over zijn vorm in de komende demonstratiepartij en. VOETBAL De stand in deze afdeling ziet er als volgt uit: Derde Klasse D. MOC 9 6 2 1 165 14 RCS 8 5 2 1 13—7 12 Nw. B.vliet 9 4 4 1 1413 12 Meto 8 4 2 2 19—16 10 RKFC 9 4 2 3 20—16 10 Odio 9 4 2 3 20—17 10 Zeelandia 9 4 1 4 24—14 9 Roosendaal 9 2 3 4 15—15 7 BSC 9 2 2 5 18—29 6 Steenberg. 9 2 2 5 9—16 6 Middelib. 9 1 3 5 14—20 5 Zieriikzee 9 1' 3 5 9—23 5 minimum p«r 5 regels 60 ct-; vmer Bureau van namiddags 3 uur- 1TÉR ZAG I>E [ST GOED in Birmingham edig hield mét n betaling yam de toe- Ie een vrouwtf- 3ter mede een xijgen, waaruit leek dat deze net het gerecht iu krijgen. De- pelling kwam daar de volgen- jr in dienst van 'eek te zijn, die en haar cliënte ihter deed ver grond van res- „het op onwet- neweren de toe- innen doorgron- et „helpen van laagde in haar is". erden tot boetee nen met het beha*- ihappijen, een bank, van worden beschul- manten tot een hoe- verzenden, waarbij de am uit, doordat op itkantoor te Londen tketten werden ge- i am an ten ter waar- d pond sterling bleken van het plan was de liet rechtstreeks naar en te verkopen in d Engeland er dollar» gen doch via d/e fanger, waar een stro voor de wederverkoop taanse d'amanthande- koers van het pond 1 destijds nog 4.2 dol- 1 pond, doch de note- g te Tanger slechts 2 dollar. Op deze wij de Amerikaanse di- laren een onwetti- 1 w'nst van 20 tot 26 boeken, .terwijl Enge- zeer benodigde dollar» I de aandacht van de trokken dat zich ee» er vn diamanten uit aar Tanger begon te 1, dt^ar geen der Lon- ïant-deskundigen iet» >n markt voor d'amaiu Noord-Afrikaanse ha- voorlezen van de acte diging werd de z.ib- t hof verdaagd. «ratische senator El- is, de leider van de ran Am er kaanse ser een toumée door Eu- t, heeft Donderdag klaard: „Als wij onze Berlijn zouden terug- iden wij spoedig ook anse zone van Duits- verlaten. De Fran- jelsen zouden niet i» m jurisdictie te hand- Duitsland zou open bezetting door Rus oor een zouden de an- se landen spoed'g val- .d zou Afrika binnen ie Atlantische Oceaan aar Zuid- en Centraal >e Ver. Staten zouden door een communis- ild en voor de keus ver te geven of alleen strijd zonder wapen» De voorzitter van het Cen traal Stembureau heeft in de vacature-Van Voorst tot Voorst (KVP) de heer H. J. Kuiper te Maartensdijk benoemd ver klaard tot lid der Eerste Kamer. de gewonden T sistentie kon worden verleend. De vlieger van het toestel, de lste luitenant-vlieger J. van Huisstee, die verongelukte, is afkomstig uit Gilze-Rijen. De heer Scheygrond is, hoewel zwaargewond uit de bov.enver- 1 uitbreiding der Duitse scheepvaart als een bevrijding gewerkt. De Hamburgse burge meester Brauer, die on weg naar Amerika is, heeft verkaard, dat het aantal arbeiders der werven te Hamburg met 18.000 zal kun- paciteit bedraagt thans ruim 11 millioen ton per jaar, doch Duit se deskundigen houden vast aan hun reed- \roeger gepubliceerde berekeningen, die Duitslands st-albehoi "te op 14 millioen ton per jaar schatten. De Belgische Kamer heeft het wetsontwerp tot goedkeu ring van 't statuut van de raad van Europa met 156 stemmen tegen 4 en 2 onthoudingen aan genomen. krachten in de regering der R.I.S., dat de P.R.I. geen eigen candida- ten zal stellen en vasthoudt aan haar standpunt, dat dit moet ge schieden onder het motto: De juiste man op de juiste plaats. VERWACHTING .door het K.N.M.I te geldig van Zaterdag avond 'eel bewolking zwaar bewolkt met n;ge lichte regen of Zwakke tot matige Zuid-Oost en Zuid, ndering in tempera- Maan Dnd. Opk. Ond. 16.44 7.— 15.54 16.43 8.37 x 16.19 16.42 10.10 16.56 G 19 NOVEMBER. 0.19 12.38 ,1 0.53 1.13 rden 1-43 2.03 ZONDAG 20 NOVEMBER. v.m. n.m. Breskens 1-05 1.23 Terneuzen 1-40 1.58 Walsoorden 2.30 2.43

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3