Turkest KAV Begroting van het Departement van UIT DE PROVINCIE AA Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening tinge" Harten-Drie De Paus over het recht Agenda -Ui Richtlijnen voor Belgische Geestelijken HOOFDPIJN!^— Persconferentie van Nederl. boeren in M.S. De Belgische vervalsingskwestie Besprekingen tussen Adenauer en de hoge commissie Geblokkeerde gelden in België Uitbreiding garantie aan Nederl. ambtenaren in Indonesië Buiten gebruik gestelde postzegels SCHRIJFBL OVERAL VERKRIJGBAAR Turkestan wordt ten door de Oeral, door het Tien-scha met inbegrip van „dak der wereld" 1 eindigden, de oero wegen van de ko koopliedenuit het Indië kwamen ede genden over de lot wrede godin Kali. Tot hier toe zijn een gin Semiramis vei nische krijgers en 1 nen van Alexand doorgedrongen. De bereikten deze Mi> gebieden echter j schappij van de eei liefen van Bagdad. ■Van oudsher tro lieden uit het verr Sinkiang naar T markand. Bier s weg, de Noordelijk over de Wolgadelta nische steppen tot monding, de Zuide mastous naar de Zee. Voordat de scharen van de E naar Oost-Europa den zij de welvare: Midden-Azië overw woest. Een nieuw hoofd sc hi ede nis van Tu omstreeks het jaai de vorige eeuw me inval. De veroverir kasus door de werd gevolgd door tisch oprukken n; Perzische grens me Golf als einddoel moest een doorgai worden gemaakt, w zetting van de Pa werd bereikt. Buchara en Chiv kestan) werden oni Russische revolutii haar weerklank i stan. De afzonderl dit gebied werden ge Kasakse, Tunkmi se, Tadsjikse en Ki republieken verkiaa De industrialisati stan werd pas in d ren ter hand genoir als onherbergzaam baar geldende land dieper onderzoek ah en veelsoortig re grondstoffen ontpc Noord-Westen tusse Oeral en Emba w rijke vindplaatsen koper, nikkel, ba vastgesteld. Specia de laatste oorlog we" behulp van uit de evacueerde bedrijv kaanse leveranties uitrustingen, veel metallurgische p opgericht. In het renplan werd de u: de reeds bestaande heid en de oprichti chemische werken wegens a ank één gebrui zonder moto. onder No. 50 RO< GEI GEI BO' ST/ LET Kwaliteit vo NOORDSTR. MOTIE-GORTZAK VERWORPEN Bij de aanvang der vergadering heeft de Tweede Kamer Dinsdag- jniddag gestemd over de motie-Gortzak (C.P.N.) betreffende verho ging van de toeslag op het loon. Deze mktie luidde: „De Tweede 'Kamer der Staten-Generaal, van oordeel, dat de stij ging der prijzen der meest noodzakelijke levensbenodigdheden, reeds voor de devaluatie; van de gtulden, zulk een omvang had aangenomen fiat de gulden bijslag op het loon onvoldoende moet worden geacht dringt er bij de Regering op aan deze bijslag?, in afwachting van ver- idere «iaatregelen ter tegemoetkoming in de gevolgen van de devalu atie, direct te verhogen tot 2.50." De heer Van der Goes van Na tas (Arb.) verklaart vooraf, dat zi. deze motie volkomen past in «en totalitaire gedachtegang. De moae worpt verworpen met «3 tegen 6 stemmen, die der C. P N. Na deze motie heeft de Tweede Xamier een aanvang gemaakt met de algemene beraadslagingen over hoofdstuk II (Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening) der Rijks- begroting voor 1950. De heer Engelbertink (K.V.P.) bespreekt allereerst het landbouw beleid in verband met de nationale taak van de landbouw in Neder land. O.m. opmerkend, dat de landbouw 50 procent van de de- viezerrwmst op zijn rekening heeft staan, betoogt hij, dat de land bouw zijn nationale taak ruim schoots heeft vervuld. Het probleem van de bevolkings aanwas mag z.i. niet uitsluitend via industrialisatie worden opge lost. Sociale maatregelen zullen nodig zijn voor de agrarische be volking. Een kindenbijslag lijkt hem hier. gewenst. De Minister heeft zijn beleids voering meer afgestemd op die welke reeds- bestond in de econo mische sector. Deze nieuwe koers heeft sprekers volle instemm ng. Steun aan de kleine boeren- en ttaindersbedrijven, welke spr. be schouwt als stoottroepen, is z.i. noodzakelijk. De Minister mag z.i. gevraagd worden geen enkele hectare cul tuurgrond te doen verloren gaan. De heer Biewenga (Arb.) het ■prijsbeleid besprekend, merkt op, dat de prijzen voor de producten steeds gedrukt zijn. Door de sub sidieregeling betaalt de burger niet de kostprijzen der landbouw producten. ijpr. ibetoogt, dat op verschei dene punten het gevoerde land bouwbeleid niet bevredigend heeft gewerkt. O.m. vraagt spr. of de Minis ter aandacht besteedt aan de po sitie der suikerfabrieken in het Zuiden, daar de vrees bestaat, dat een groot aantal suikerbieten on verwerkt zal blijven. Voorts vraagt hij de aandacht roor uitvoering van cultuur-tech- Bische werken. De heer Vondeling. (Arb.) ver klaart er zich zeer voor te inte- De Paus heeft in een Maandag gepubliceerde rede verklaard, dat het juridische stelsel in vele lan den in een crisistoestand is geko men wegens de verdraai,mg van hét recht door sttaatsabsolutisme Qc strijd tussen het ware en het «Is. recht ziet de Paus a's de oor zaak van „de crisis". „Wanneer "ut wet door 'n wetgevend lichaam verplichtend wordt gesteld, is <Jaanm.ee nog geen ware wet ge worden",. aldus de Paus. Een week geleden deelde de Paus de Rooms-Katholieke juris ten van Italië mee, dat geen RoomsKathlieke rechter terecht een e ht scheiding kan voltrekken tenzij om uiterst belangrijke re denen. lesseren welk standpunt Neder land zal innemen op de vergade- nng der wereldlandbouw en voed- relorganisatie in Amerika, welke üe Minister gaat bijwonen. De Benelux-samenwerking be sprekend njient de heer Vonde ling, dat er nog veel misverstan den zijn op te lossen. Er zijn tal van prijsverschillen. De Belgen erkennen, dat deze mede het gevolg zijn van de grote re specialisatie in de Nederlandse landbouw. O.m, vraagt spr. hoe lang het zal duren voor de wetsaanpassing kan geschieden. Ten aanzien van de grondpoli- t:ek stelt spr. de vraag of Neder land kan volstaan met de huidige wetgeving. De heer De Ruiter (Ch.) is va r oordeel, dat men weer normaal moet gaan leven. De consume-it moet betalen wat hij consumAeert. Waarom wordt alleen voor de landbouwproducten en uitzonde ring gemaakt en worden voer schoeisel en kleding geen subsi dies verleend? O.m. betoogt de heer De Ruiter, dat de handel in veevoeder chao tisch is. De tuinbouw moet z.i. meer naar voren gebracht wor den. Het landbouwonderwijs zal moeten worden gewijzigd in ver band met het achtste leerjaar; uitbreiding met enkele vakken is gewenst. De heer Den Hartog (V.V.D.) betoogt, dat het doel der rege- ringspolitiek moet zijn de be staanszekerheid van de boer te vergroten en de individuele be- drijfsvrijheid zo groot mogelijk te doen zijn. Uitvoerig bespreekt hij de melkprijs, welke z.i. te laag is. Nog minder te verdedigen acht hij het, dat ten aanzien van de 1 varkensprijzen aanpassing wordt gezocht bij het nieuwe prijsniveau. Met grote waardering zegt de heer Den Hartog kennis te heb ben genomen van de plannen om binnen een paar jaar de Neder landse veestapel t.b.c.-vrij te ma ken. Hij hoopt dat aan deze plan nen met, grote voortvarendheid zal worden gewerkt. De heer Van der Weijden (K.V.P.) is van oordeel, dat men tengevolge van de devaluatie ten aanzien van prijzen, lonen en an dere kostprijsfactoren, in het on zekere is komen te verkeren. De arbeidsproductiviteit in de land bouw, die al hoger is dan vóór de oorlog, moet nog vergroot worden. De export dient verhoogd te worden. Er wordt ten deze een grote bijdrage van de landbouw verwacht. O.m. vraagt spr, of de dors- vergunningen voor tarwe kunnen worden afgeschaft. Tenslotte op pert hij bezwaren tegen de offi ciële voorlichting in zake de mo gelijkheid van productiekoatenver- laging. De heer Kikkert (CH.) be spreekt de positie der landarbei ders. Hij bepleit afschaffing van het bureau oogstvoorziening, dat z.i. verstorend werkt ten aanzien van de normale werkgelegenheid. De heer C. van den Heuvel (A.R.) zegt het met de Minister eens te zijn, dat er voor gezorgd moet worden, dat de landbouw scholen niet te dicht bij elkaar komen. De standaardisatie der melk moet t.z.t. verdwijnen. Ten aanzien van de partiële t.b.c.-bestrijding vraagt spr. hoe het gesteld is met de enorme be dragen, welke de Minister ter be schikking heeft. Hoe worden deze gelden comptabel verantwoord en hoe zullen de Staten-Generaal bij de besteding er van te pas ko men 'Het behoud van een kleine boe renstand acht spr. uit volkshuis- houidikundig oogpunt van zóveel waarde, dat men er enkele be zwaren voor over moet hebben. Te kwart vóór zes schorst de voorzitter de vergadering. HEDEN: AXEL: Het Centrum, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Berin Express". TERNEUZENLuxor Theater, 8 uurBioscoopvoorstelling „Martin Eden". Café ,,'s Lands Welva ren", 19.30 uur: Bvo-film- avond. MORGEIN TERNEUZEN Ned. Herv. Kerk, 7 uur: Chr. Winterle- zing. De Sjah van Perzië, Mo hammed Reza Pahlevi, is Dins dag in President Truman's vliegtuig „Independence" uit Teheran vertrokken om zich voor een officieel bezoek van drie weken naar de V. S. te be geven. GROTE LANDELIJKE DEMONSTRATIE MET POLDERSLOOTMACHINES. Op 24 November a.s. wordt op de bedrijven van de Wed. R. van den Berg en de heren S. en P. v. d. Pauw te Nieuwersluis een demonstratie met kantsnij machines, slootreinigings- en baggermachines gehouden, uit gaande van de Landelijke Technische Commissie van de Stichting voor de Landbouw in samenwerking met de Techni sche Commissie Utrecht en de Rijkslandbouwvoorlichtings- dienst te Utrecht. TERNEUZEN. Verkeer songeva I- Gistermorgen omstreeks 9 uur had nabij het kruispunt Axelse- straatLeeuwenlaan een botsing plaats tussen een bestelwagen van de firma De Smet, bestuurd door haar vertegenwoordiger L„ en een bestelwagen van de firma Douwe Egberts, bestuurd door de vertegenwoordiger W„ beiden wonende alhier. De heer L„ die de Leeuwenlaan wilde inrijden en waarschynlijk verblind werd door het in de voorruit schijnende zonlicht, reed tegen de in de richting Axelse brug rijdende auto van de heer W. op, tengevolge waar van beide auto's ernstig bescha digd werden. De heer L. bekwam enige ver wondingen en werd naar het Ziekenhuis overgebracht. Na verbonden te zijn kon hij naar zijn woning worden ver voerd. IJZEN Dl JKE De tram uit de rails- In de bocht van de weg aan d' MarktKoninginnestraat geraak te een wagon met bieten uit de rails. Daar de tram een grote hoeveelheid wagens achter nen.i aan had kon men de Koning: nr. :- straat niet in komen rijden e mo-est het verkeer worden omge legd. 'Na een uur kon da- train erder rijden. liaads verg ade ring Donderdagavond a.s. ooi haf acht houdt de Raad dezer ge meente een apenbare vergadering in het gemeentehuis. De lijvige agenda bevat bthalve een 7-tai ingekomen stukken nog «en to tal andere punten. sloten toen buiten mededinging naar de prijzen zelf de krachten te beproeven op het bedenken van een passend opschrift. Nu kwa men 13 inzendingen binnen, waar van het volgende gedicht de mees te stemmen verkreeg: Der burg'ren goed en bloed verteerd in strijd en bloed (blijv' in gedachtenis na de herrijzenis. Wanneer de gemeenteraad hier tegen geen bezwaren oppert, zal dit opschrift dus in het door Prof. O. Wenckebach ontworpen monu ment worden gebeiteld. VLISSINGEN Weer olietanken in de haven Voor het eerst na de oorlog liep een olietanker de haven van Vliss'.ngen binnen met 13.000 ton stookolie voor het bunkerstation van de steenkolen handelsvereni ging. Wanneer de ontwikkeling ver der gaat, zoals men op het ogen- bik verwacht, zal men de reste rende weken van dit jaar, en vooral ook het volgende jaar, weer de schepen zien binnen; lo pen, om als van ouds te profite ren van de ligging van Vlissingen als bunkerhaven aan de grote route van Noord-Europa naar de Middellandse Zee, Afrika en Ame rika. De Engelse olietanker „Re gent Panther)' is Maandagoch tend begonnen met lossen en men rekent daarmede hedenochtend klaar te komen. Dan zal onge veer een-vierde gedeelte van de tanks van de,steenkolen handels vereniging met hunkerolie zijn ge vuld en het zal ongetwijfeld niet lang meer duren of de eerste boot komt in de haven om olie*'® te nemen. De „Regent Panther"' was ai komstig uit Trinidad! Het bun kerbedrijf, dat met kolen, is ge start, werkt nu dus ook weer met olie. Ook de outilage komt weer op vooroorlogs peil, nu de maat schappij over eigen sleepboten he schikt, zodat men in staat zal zijn ieder schip met eigen materieel en eigen personeel te assisteren. De Primaat van België, Kar dinaal Van Roey, heeft het ge bruik van motorrijwielen door Katholieke geestelijken verbo den. Ook het gebruik van gra- mofoonplaten voor het weer geven van klokgelui is niet lan ger toegestaan. Tevens zullen de Belgische priesters zich nog moeten blijven bedienen van het latijn bij het toedienen der sacramenten. De Heilige Stoel heeft namelijk, wat België be treft, nog niet toegestaan zich van de beide landstalen te be dienen. Mijnhardt Hoofdpijnpoeders, 45 Ct, Mijnhafdt jHoofdpijoubletKü. O CL Dertig Nederlandse hoeren, die hun studiereis onder auspiciën van de EDA in de Ver. Staten hebben beëindigd, hebben Maandag op het hoofdkantoor van de EGA te Washington een persconferentie gehouden. Een hunner zei, dat de tournée de moeite waard was geweest en (Three of Hearts) Een vrolijke geschiedenis, van Berta P.uck Vertaald door F. van Velsen MIDDELBURG Een algemene Zeeuwse ten toonstelling- In 1953 zal het 850 jaar geleden zijn dat Middelburg voor het eerst in de geschiedenis wordt genoemd. Gehoopt wordt, dat in dat jaar ook de wederopbouw van Zeeland goeddeels voltooid zal zijn. In verband daarmee is het plan ge rijpt om in 1953 een algemene Zeeuwse tentoonstelling in Mid delburg te organiseren, waarbij alle bestaansbronnen van de pro vincie betrokken zullen worden. Reeds thans is een ontwerp- stichtingsbrief opgemaakt, even als een werkbegrating. De stich ting zal in het leven wbrden ge roepen door de provincie Zeeland, de gemeente Middelburg, de Ka mer van Koophandel en de stich ting voor de landbouw. Men hoopt spoedig het e-ff eiële bestuur te kiezen. Opschrift voor oorlogsmonu ment- Evenals in vele andere Neder landse gemeenten zal ook in Mid delburg een oorlogsmonument worden opgericht. Om hiervóór een passend op schrift te verkrijgen, schreef het gemeentebestuur een prijsvraag uit onder de bevolking;. Hierop kwamen 87 inzendingen binnen, doch deze waren geen van allen bruikbaar. De leden van de raads- comm ssie, die was gevormd om dé inzendingen te beoordelen, be- Opnamcr. .««r ue Ni win Maandagavond is te Vlissingen een aantal opnamen gemaakt door de Niwin, welke op Eerste Kerst dag voor de militairen in Indo nesië zuilen worden uitgezonden Eerst werd het klokgelui van de R. K.-kerk opgenomen en daarna een inleidend woord van Burge meester Mr. Dr. B. Kolff, gevolgd' door een korte toespraak van de Commissaris der Koningin, Jtlri. Mr. A. F. C. de Casembroot, die 'n woord van man tot man sprak.. „Uit het diepst van mjjn hart leef ik met U mee en bewonder ik U", aldus de Comffi|issaris. „Aam alle Zeeuwen zou ik willen vra gen, dat zij God voor U bidden. Ér klopt een warm hart voor U in onze Provincie. Dit be weten moge U steun geven in de toe komst" De Commissaris e rwfig- de met een hartelijk: „Sterkte vrienden;'. Aan de uitzending werkten mee de Harmonie „Ons Genoegen"" on der leiding van de heer P. deRooy en zang van een dameskoor onder leiding van Mevrouw J. Ditmar. ZUUDZANDE. Uitvoering. Zaterdagavond j.l gaf de Zuid- zandse Sportvereniging in zaal De Witte alhier haar najaarsuitvoe ring. Ondanks het ongunstige weer was de zaal goed gevuld. Na een openingswoord van de voorzitter, de heer H. Goedege- buur, werd een blijspel in drie bedrijven opgevoerd, getiteld „Graaf Loodgieter". De leden van de Z.S.V. gaven hiermede hljjk ook nog iets anders te kunnen dan korf- en voetballen, want dit stuk werd vrij aardig gespeeld Enkele rollen zelfs heel goed. In de pauze vond de gebruikelijke verloting plaats, terwijl twee voetballers in costuum op rijm de totstandkoming schilderden van het nieuwe terrain. Een korfbalster richtte zich daarna eveneens op rijm tot de burgemeester, die wel de geeste lijke vader van het nieuwe terrein lean worden benoemd. Tenslotte dankte de voorzitter nog allen die op enigerlei wijze hun mede werking hadden verleend inzake dat terrein, en in 't bijzonder de burgemeester en het college van Burg. en Weth., de raad, en de eigenaar van het veld, de heer D. C. Almekinders. De rechtbank van Charleroi heeft het aanhoudingsbevel ten laste van H. R. uit Marcinelle, die betrokken zou zijn bij de zaak der valse guldens en valse peseta's een maand verlengd. R. wordt er tevens van be schuldigd in het onwettig bezit te zijn geweest van een diplo matiek paspoort. Zoals gemeld zou R. beweerd hebben van de Engelse intelligence service op dracht te hebben gekregen aan de val van het Franco-regiem in Spanje mede te werken door de uftgifte van een grote hoe veelheid valse peseta's. Hij zou voor zijn bemoeiingen 10 tot 20 procent van de totale waarde ontvangen. R. die een zaak dreef in Madrid, zou herhaalde lijk heen en weer gereisd heb ben tussen Spanje en België op. een diplomatiek paspoort. Hij zou voorts beweerd hebben de vroegere Rexistische leider Leon Degrelle herhaaldelijk ontmoet te hebben en zou zelfs het plan hebben opgevat hem te ont voeren. De recherche heeft inmiddels te Madrid een onderzoek inge steld naar de beweringen van R. Over haar bevindingen en over de vraag of R. wel of niet in op dracht van de Intelligence Ser vice handelde, is tot nu toe niets medegedeeld. 32) Nadruk verboden.) Op dit briefje volgde een te c- graim en een brief. Het telegram was geseind aan miss Wynne- tot de boeren veel hebben gezien jPritchard en luidde: van dé moderne landbouwmethode i in de. V. S., die ook in Nederland j kunnen worden toegepast. Indruk op de groep had het feit ge maakt, dat iedereen in Amer ica niét naar zijn beroep wordt be oordeeld, imaar naar de wijze, waarop hij zijn werk doet. Bijria alle Amerikaanse boeren bij wie de Nederlanders geweest waren, hadden het voornemen te kennen gegeven op hun beurt ook eens naar Nederland te,gaan. Over het algemeen gaan ae Nederl. boe ren naar hun land terug met het plan de Amerikaanse imethoden in ann bedrijf toe te passen. De groep blijft nog een paar dagen in New-York en vertrekt 19 November met de „Edam" naar Nederland. De studiereis be gon in April j.l. Heerlijk, kom onmiddellijk, telegrafeer trein, ik haal je af. Nellie." De brief was echter rv'et voor miss Wynne-Pritchard bestemd. De slotzin was aldus samen gesteld „Je hebt het veel te gauw opgegeven, geloof Ik. Als het niet de bedoeling van een meis je is, dat een man haar nog eens vraagt, dan doet zij zoiets toch niet. Ik zou het nog eens wagen, beste jongen. Zie dat je verlof krijgt en kom direct over. Ik zal haar zolang mo gelijk hierhouden. Houd er dé moed maar in! Je liefh. zus Nell." En het adres was: Kapitein Hunter Kazerne Ditchwfcter. D.e zellue middag fabriceerde Nora Wynne-Pritchard die hoofd pijn, welke haar verhinderde thee te komen drinken, terwijl Billy Somers bij haar ouders op visite was. Mijn lezers weten reeds alles van die vis.'te; hoe hij daar zat en wachtte en wachtte, of ze toch eindelijk zou komen. Wij zullen het nu bezien van het standpunt van Nora, die daar boven op haar slaapkamer zat en wachtte en wachtte, of hij nqoitj zou afmar cheren. Zij verkeerde in drie stemm ngen tegelijk. Diep in haar hart smeulde haar ziele- angst, ivelke die morgen door haar tranen enigszins was opge lucht. Daarop volgde een laagje woedende verontwaardiging en het geheel werd afgedekt door een laag kouden trota, doortrokken van onbezonnenheid. Zij had Billy na de lunch in de oprijlaan zien aan komen en was toen langs een zijpaadje het huis ingestormd. Hij was gekomen Waarvoor? Waarschijnlijk, orn het te doen of er de vorige avond niets gebeurd was, dacht Nora op haar kamer; natuurlijk, dat was Bij het verlaten van het hoofdkwartier van de geallieer de Hoge Commissie te Bonn, antwoordde kanselier Adenauer op de vraag van verslaggevers naar de indruk, welke hij be treffende de conferentie der Grote Drie van de Hoge Com missarissen had verkregen: „Deze is goed". Volgens een regeringsbesluit zullen de 60 procent geblokkeer de gelden, voorzover het oor logsgetroffenen betreft, geheel worden vrijgegeven. Het bedrag der deblokkering mag niet ho ger zijn dan 500.000 francs en de maatregel geldt slechts voor degenen, wier goederen voor tenminst 66 procent door oor logshandelingen worden vernie tigd. de beste manier om alle. sporen van zijn flirtpartijtje te bedek ken. Enf n, iaat hij maar doen waar hij zin in heeft. Zij hoopte, I dat hij tenminste niet lang zou blijven. 7,1} kon het diepe gegori3 van zijn stem door het plafond heen hopen. Die stem had zo be velend gezegd: „Ik ben al zolang ik hier in Ditcbwater ben, dol op je geweesten nu wil ik we ten, hoe je er over denkt; ja of neen." Hè, had ze maar niet la ten blijken,, dat zij 't als ernst opram! „'Bedrieger!" En hij bleef maar; 't was of er ogeïlijn aan de stoel zat. Nora gebruikte de thee, die Mary op een klein blaadje bij haar had gebracht en begon er zichzelf van te overtuigen, dat het haar nu niets meer kon schelen; alleen vond ize het onuitstaanbaar, dat aat jongemens zo'n kolossaal lan ge visite maakte. En zij zat als een gevangene op haar kamer. Zij keek op haar klokje. Zes uur! Wat had hij hier uit te voeren? Waaroim ging die bruut niet weg Of zou hij van plan zijn z'n Lijri tussen twee families te verdelen 't Zou wel aardig zijn: Lunchen bij de Halliday's en theeën hij de Wynne-PritchardsZe nam het velletje papier, waarop zij ver schillende dingen had geschreven, welke zij morgen moest inpak ken, als zij naar Nellie gtng om te logeren „Poeder", „Haarspelden". „Schoenen nazien". Zij vervolgde: „Nieuwe tandénberstel". „Sigaretten 't soort voor Nellie". Hoe 't mogelijk was, dat papa en mama het uithielden, was haar een raadsel en een raadsel was het evengoed, dat zij 't ooit in haar hoofd had gehaald, dat zij i.em zo aard g vond. Zij had ,,j gezegd op zjjn schijn-huwelijks- aanzoek. Zij had zich door hem laten kussen; de eerste man die het ooit gedaan had! Nu, zij hoopte, dat hij de laatste was ge weest. O, hoe haatte zij hem O, ze zou hem O hoorde ze hem daar niet afscheid nemen? Ja, de deur van het salon ging open. Haar slaapkamerdeur stond toevallig op een kier. Zij hoordte de welbekende stem van de vertrekkende gast; „En ik hoop, dat haar hoofdpijn gauw beter mag zijn,'1'. Wat brutaal! Wat had haar hoofdpijn er mee te maken? Wat ging hem dat aan? 't Kon haar niets schelen, al zag ze haar hele leven nooit een man meer, (Wordt vervolgd.) De Ministerraad heeft in zijn vergadering van 14 November ïlch beraden over een uitbrei ding van aan Nederlandse amb tenaren in Indonesië gegeven garantie, zulks in verband met de resultaten der Ronde Tafel Conferentie en met de te dezer zake door de raad van vakcen- tralen en de samenwerkende vakorganisaties van Overheids personeel in Indonesië tot de Minister van Overzeese Gebieds delen gerichte adressen. De Ministerraad besloot In beginsel aan de reeds verstrekte garantie enige uitbreiding te geven. De nauwkeurige tekst van de nieuwe garantieverkla ring zal in de Ministerraad van 21 November worden vastgesteld en daarna worden gepubliceerd. Met ingang van 1 Januari 1950 worden de volgende postzegels bulten gebruik gesteld. Zij wor den voor de frankering derhalve ongeldig. 1. Herdenkingspostzegels 60- jarig regeringsjubileum H. M. Koningin Wilhelmina. 2. Zomerpostzegels van de uitgifte 1948. 3. Weldadigheidspostzegels (kinderzegels) van de uitgifte 1948, L BUIG LD bCtliULAAb 15 It 13 APAKI3

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2