Koningin Juliana en Prinses Wilhelmina Hoesr MÈÊmè okkel Oe brand bij Bruijnzeel te Zaandam Zuivering in Polen Schuman over de Parijse conferentie MOHAMMED HATTA Het bezoek van Acheson aan Duitsland Verouderd# NTDEKT If WOENSDAG 16 NOVEMBER 1949. te midden van onze redders ter zee Evacuatie Nederlandse troepen in Indonesië Eu set over Koningskwestie Grote brand te Dacca Zware mist over Engeland HOOGWATER. ZON- EN MAANSTANDEN Nieuw Eerste Kamerlid rlkaanse troepen in Berlijn VLAAN ST ANDEN Maan jnd. Opk. Ond. 16.44 7.— 15.54 16.43 8.37 16.19 16.42 10.10 16.56 )G WATER. krar kering bij Abonnement: Terneuzen Onder Redactionele leiding van P. L. D. J. van Oeveren. Redactie-adres Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150- Abonnementsprijs: 3,90 pel kwartaal. Per week 30 cent Losse nummers 6 cent. DE VRIJE ZEEUW 5e Jaargang No. 1271. Uitgave Stichting „De Vrije Zeeuw" - Verschijnt dagelijks - Drukkerij N. V- Firma P. J. van de Sande Advertentieprijs: per mm lts minimum per advertentie flM Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel mees 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot de# namiddags 3 uur. De Franse Minister van Buitenlandse Zaken, Robert Schurna., heeft Maandagavond op een persconferentie te Parijs verklaard, dat de Grote Drie het Duitse be zettingsstatuut noch het verbod voor de vervaardiging van zekere Duitse producten a voorname- Ijik oorlogsmateriaal op de onlangs in Parijs gehouden con ferentie hadden gewijzigd. Het vraagstuk der demontages had aanleiding gegeven tot inci denten en moeilijkheden!, aldus Schuman. De besluiten, die de Grote Drie op dit terrein hadder- genomen, vooronderstelden we derkerigheid van Duitse zijde. De bijzonderheden hierover konden echter niet onthuld worden. Schuman sojnde vier aangele- DE AANKOMST VAN IN DJOGtJA De aankomst van Mohammed Hatta in Djogja was als destijds de terugkeer van de Republi keinse regering in Djogja. Langs de gehele route van het vlieg veld naar de stad stond een menigte opgesteld, 's Middags werd in het paleis van Soekarno een receptie gehouden. Tot het volk zei Hatta: „Ik ben er zeker van dat het Indonesische volk de ter R. T. C. bereikte resulta ten zal kunnen accepteren, of schoon zij niet bevredigend zijn in verband met het vraagstuk van Nieuw-Guinea, dat nog een geschilpunt vormt tussen de twee souvereine landen. Tegenover Aneta verklaarde Hatta, dat de ter R. T. C. be reikte resultaten aan de eisen van de vrijheidsstrijd voldoen. Het belangrijkste is de vrijheid en de souvereiniteit, doch dit zijn geen problemen meer voor Indonesië. De kwestie is thans hoever onze capaciteit tgn aan zien hiervan reikt, aldus Hatta. Hatta zeide, dat hij hoopt dat met het bereiken van de R. T C.-overeenkomst alle geschil punten tussen het Indonesische en Nederlandse volk ook zullen eindigen. „Spoedig zullen we tot de Verenigde Naties toetre den, hetgeen door Nederland zelf is voorgesteld". Hatta zeide, dat de ratificatie van de R.T.C.-overeenkomst of door het werkcomité van het K.N.I.P. of door het gehele par lement zal geschieden, dit is een kwestie waarover het kabi net nog zal spreken. Hij ver klaarde dat de voorlopige grondwet van de R. I. S. een compromis vormt tussen de Re publikeinse grondwet en het standpunt van de B. F. O. en daarom is zij wat uitgebreider en niet zo eenvoudig als de Re publikeinse. Op een vraag of er een dele gatie zal worden aangewezen voor de aanvaarding van de sou vereiniteit, antwoordde Hatta, dat de regering van de R. I. S. dit moet uitmaken. genheden op, did door de drie Ministers van Buitenlandse Zaken in het geheel niet besproken waren: 1. De kwestie aangaande de bewapening van Duitsland. 2. De kwestie van toelating van Duitsland tot het Atlantisch Pact. 3. Het vraagstuk van de ver hoging van de Duitse staalpro- ductie. 4. Het vraagstuk van investe ring van Frans of ander kapitaal in de 'Duitse industrie. Qp de vraag of een ontwapend Duitsland, een niemandsland, geen gevaar zou opleveren voor Frank rijk geval van een oorlog met de Sovjet-Unie, antwoordde Schu man, dat men herover niet ge sproken had. Persoonlijk zag hij liever Britse en troepen in Duitsland dan Du tse troepen. Schuman zeide verder, dat er niet zou worden afgeweken van de beginselen wan.rover men hef in April te Washington eens was geworden. De kwest'e der de montages in Duitsland was een der belangrijkste punten geweest op de agenda van de Parijse con ferentie. De drie hoge commis sarissen hadden instructie gekre gen om de nod'ge stappen te on dernemen in het licht van de te Washington bereikte overeen komst. Op de conferentie was ook de kwestie van Duitslands toelating tot internationale orga nen en zijn huidige status bespro ken. (Hoewel 'men het er over eens was, dat Duitsland no, steeds in een toestand van bezet ting verkeerdei was men toch van mening, dat de raad van Europa ook Duitsland moest omvatten Gevraagd naar de juiste beteke nis van het woord „integratie met betrekking tot Duitsland zei de Schuman: „Als Duitsland wordt toegelaten tot de raad van Europa zal dit 'zijn jn de hoeda nigheid van toegevoegd lid. U ziot dus, dat dit geen volledige inte gratie is". Desgevraagd verklaarde Sch '.- man, dat indien de Amerikanen besloten Duitsland op te nemer in het Atlantisch Pact, zij eerst de 12 andere ondertekenaars naar hun mening zouden moeten vra gen. „En u weet zeer goed, dat geen van hen dit wil'', aldus Schuman. Schuman gaf toe, dat Duitsland geen militaire verplich tingen zou hebben in tegenstem ling tot de andere landen van de raad van Europa. Duitsland zou echter wel de kosten van de be- het podium had plaats genomen, gingen, indien deze in behoeftige zetting moeten blijven drager, die even zwaar waren als de mi litaire lasten. Met betrekking tot Engelands houding tegenover regionale verdragen zeide Schu lp an, dat Engeland onder de hui dige omstandigheden, als gevoi .nn zijn grote moeilijkheden, net wilde toetreden tot regionale overeenkomsten als b.v. een douane-unie tussen Frankrijk en Italië. Een toenadering tussen Frankrijk en Duitsland zou hechts tot stand kunnen komen op hechte gronden en stap /ooi stap naar gelang van de moeilijk heden. die zich daarbij zouden voordoen. Dit was wat de Grote Drie deden. betrad de Minister-President het omstandigheden verkeren. Daar podium. de techniek van het reddingswe- Nadat Dr. Drees zijn rede had zen zich perfectioneerde en daar ^uitgesproken, deelde hij mede, dat anderzijds voor de nageilaten be- een gelukstelegram van Prins ^rekkingen werd gezorgd, behoef- Bernhard was ontvangen. Daarin j de men weinig uit te keren en deelde de Prins mede, dat hij door groeide het besch kbare bedrag ziekte verhinderd was aanwezig aan tot ƒ268.000, dat echter al De herdenking van het 125-jarig bestaan van de beide Neder landse reddingmaatschappijen is voor onze redders ter zee een bfeondere dag geworden. De plechtige herdenking, die Dinsdagmiddag in de Ridderzaal Amerikaanse werd gehouden, werd bijgewoond door Prinses Wilhelmina, die na de rede van de Minister-President Dr. W- Drees persoonlijk een aantai onderscheidingen aan de leden van de reddingbootbeman ningen en van de reddingmaatschappijen uitreikte- De evacuatie van Nederlandse troepen in de stad en het dis trict Soerakarta is Maandag be ëindigd. Zij verliep zonder inci denten, overeenkomstig het on langs hieromtrent gesloten ac- coord, onder auspiciën van de Unci, aldus werd gisteren in ge zaghebbende kring vernomen. De evacuatie van de .residen ties Madioen en Klaten in Mid- den-Java is nog in gang. Van andere zijde wordt ver nomen, dat het gemengde mili taire bureau in het district Bantam een overeenkomst be reikte over een geleidelijke eva cuatie van Nederlandse troepen uit dit gebied. Bij de Republi keinse troepen berust reeds de controle over het Zuidelijk deel daarvan. Volgens deze overeenkomst zal de evacuatie op 19 Decem ber beëindigd zijn. Tenslotte hebben volgens een voorlopig accoord, dat te Palembang be reikt werd, de Nederlandse troe pen een aanvang gemaakt met de ontruiming van verscheidene localiteiten in het Republikeinse gebied in Zuid-Sumatra. De Republikeinen stemmen in met de ontruiming van hun stel lingen in het gebied van Zuid- Sumatra voor de souvereiniteits- overdracht. Een grote verrassing was het, tor n na het officiële gedeelte, ter - wijl het kopje thee werd geser veerd, onze Koningin gr,heel on opvallend de Ridderzaal binnen kwam- Er volgde een hartelijke 1 pgroeting tussen de Koninklijke Moeder en Haar Dochter en daarna onderhielden zij zich elk afzonderlijk met vele leden van de reddingbootbemanningen er, tal van genodigden. Koningin Juliana was gekleed in een Kwart zijden toilet en droeg een zwart zijden hoedje met kleine voile en aigrette. Op een prettige en ongedwon gen wijze bewogen Zij en de Prin ses zich temidden van de vele ge nodigden. Met vele onzer red ders, die talrijke mledailles op de Dean Acheson, de Amerikaans,' Minister van Buitenlandse Za ken, is Maandagavond per vliegtuig uit Berlijn na,an de Verenigde Staten vertrokken na een vierdaags bezoek aan Duitsland. Hij heeft Maandagavond gesproken met generaal Vassily Tsjoeikof, hoofd van de Russische controle-commissie in Duitsland, op een cocktail partij in de Amerikaanse sector. Het onderhoud duurde een kwartier. Er werd gebruik gemaakt van een tolk. De beide mannen schertsen samen en hadden het over de ruïne3 van Berlijn. Aan het einde van de receptie dronken zij op hun volgende ontmoeting. Generaal Tsjoeikof was verge zeld van zijn politieke adviseur. Semenof, de Russische comman dant van Berlijn Kotikof en andere hoge functionarissen. De Russen bleven een uur, tweemaal zo lang als zij gewoon zijn. De Britse commandant van Berlijn en de hoofden van de geallieerde mili taire missies!, onder wie die van de Chinees-nationalistische en de Joego-Slavsche, woonde de recep tie bij. Acheson is Maandagochtend uit Bonn in Berljjn aangekomen. Op een persconferentie verklaarde hij dat hij gekomen was om een be lofte na te komen, die hij een jaar geleden had gedaan, toen Berlijn „een symbool was van de grote geestkracht en moed van het Duitse volk". De bezettende mo gendheden zouden Duitsland blij ven helpen, .rnaar de Duitsers! moesten de wil en energie leveren. „De Verenigde Staten helpen hen, die zichzelf helpen", aldus de Mi- n'ster. Op een rit van één uur door Berlijn, bracht Acheson, zonder esccorte, een kort bezoek aan de Russische sector. Twee jeeps var. de Amerikaanse militaire politie die hem met loeiende sirenes tot de zone-grens hadden geëscorteerd bleven wachten. De Minister be zocht de ruïnes van Hitiers kan selarij en het voormalige Ministe rie van propaganda van Goebbels. Des namiddags op een receptie in het gemeentehuis van West Berlijn zei Acheson, dat de Ber- lijners veel geleden hadden. Zij konden er van verzekerd zijn dat John Mccloy, de Ameri kaanse hoge commissaris, alles zou doen wat hjj kon om hun pro blemen op te lossen. Prof. Ernst Reuter, de burgemeester van West-Berltjn, antwoordde: „U weet dat U op de Berlijners kunt rekenen, en de Berlijners weten dat zij op U kunnen rekenen". Acheson was de eerste van de Min sters van Buitenlandse Za ken der Grote Drie, die een offi cieel bezoek aan de West-Duitse Republiek bracht. borst droegen, werden hartelijk, woorden gewisseld. Gevraagd werd naar de moe lijkheden, naa het beschikbare materiaal en naar alles wat met de redding ter zee verband houdt. „Heeft U wel eens met mijn va der gevaren?", zo vroeg onze Ko ningin aan één onzer dapperen, die reeds vele mensenlevens heeft gered. Hij kon er een bevestigend antwoord op geven, want vaak ontmoette men in vroegere jaren Prins Hendrik aan boord van één der schepen. Vele aardige tafereeltjes deden zich voor. Met name toen Prinses Wihelmina ergens in de zaal ge zeten was met de Ministers van Verkeer en Waterstaat en rondom haar de leerlingen van de machi- n'stenschool en de Zeevaartschool te Scheveningen zich schaarden. Tijdens de ongedwongen recep ties maakten ook de Ministers hun opwachting. Aanwezig waren de Minister-President Dr. W. Drees, de Ministers Mr. J. R. H. van Schaick, Mr. T. R. J. Wijera, Mr. J. in 't Veld en Mr. Spitzen en later ook de Ministers Mr. W. F. Schokking, Mr. J. H. van Maar- seveen en Mr. A. M. Joekes. Vele leden van het corps diplo matique woonden de plechtigheid bij. Onder dezen waren de ambassa deurs van China, Engeland, Cana da. India, de Gezanten van Noor wegen, Zweden en de zaakgelas tigde van Australië. Ook zij maakten hun opwachting. De Koningin dankte de diplo matique vertegenwoordigers met een hartelijk woord voor hun be langstelling. Nadat Prinses Wilhelmina in het midden van de zaal, tegenover te zijn en bood hij zijn gelukwensen aan de jub' lerende maatschappijen aan. Dr. Drees wenste de Prins een spoedig herstel toe. Na zijn rede reikte Prinses Wil helmina persoonlijk de verleende onderscheidingen uit. Dankwoorden werden hierna gesproken door de Voorzitter van de N.Z.H.R.M. De heer P. E. Tegelberg en door da Voorzitter \an de Zuid-Hollandse Maat schappij, de heer Murl Leis. De heer Tegelberg, die tal van verrichtingen van de leden van zijn maatschappij releveerde, deelde mee,, dat hij thans 30 jaar Voor zitter van de Z.H.R.1M. is en dat hij op 1 Januari 1950 het Voor zitterschap zal overgeven aan zijn opvolger en collega, Jhr. Quarles van Ufford. De heer Murl Leis herinnerde er aan hoe de leden van de Zuid-Hollandse maatschap pij vroeger bij een ramp Prins Hendrik ontmoetten, die zelf daad werkelijk hulp verleende. Hij merkte op hoe de maatschap pij voor de bestrijding der uitga ven grote medewerking mocht ondervinden van de rederijen in Rotterdam en 's-Gravenhage, van de industrie en het bankwezen en van vele particulieren. Hij her innerde aan enkele financiële kwesties, zoals een legaat, dat de .maatschappij indertijd mocht ont vangen. Jlet bedrag van 86 duizend mocht alleen worden besteed ter ondersteuning van de nagelaten betrekkingen van over leden Nederlandse schipbreuke- leen gebruik mag worden in de ge vallen als hierboven aangegeven. Hierna werd een ongedwongen receptie gehouden. De Mariniers- kapel zorgde tijdens het officiële gedeelte en tijdens deze receptie voor een muzikale omlijsting, pauze da:-ve PN. In een toespraak op het con gres van Socialistische Jonge Wachten heeft Max Buset, de voorzitter van de Belgische So cialistische partij, verklaard, dat de B. S. P. vastbesloten is alles in het werk te stellen om Koning Leopold te verhinderen, ooit opnieuw aan het bewind te komen. Buset stelde in dit ver band in het licht, dat het zgn. actie-comité der Socialisten volgende week een aanyang zal maken met een anti-Leopold campagne op grote schaal „Wij zullen de millioenen bj} elkaar weten te brengen, waar over wij dienen te beschikken om Leopold III de pas af te snijden", zo merkt hij op. Aan het slot van zijn rede verklaarde de voorzitter van de B. S. P. nog: „Ik ben van oordeel, dat met betrekking tot ons voornemen te verhinderen dat de Koning naar België terugkeert, nog niet alles gezegd kan worden. Er zijn za ken, die voorbereid moeten wor den zonder ze aan de grote klok te hangen". Bij de Nederlandse potlood industrie van de firma Bruymee! te Zaandam, die is ondergebracht in de schaverij van deze firma aan de Pieter Ghysenlaan is gisterenmorgen omstreeks acht uur brand uitgebroken. In de loop van de ochtend nam het vuur, waartegen de vrijwil lige brandweer in Zaandam 7 motorspuiten in de strijd heeft geworpen, ernstige afmetingen aan. De Poolse communistische partij maakt een zuivering on der de vooraanstaande leden van de partij bekend. Het lid van het politbureau Marian Spychalski is uitgesloten van alle leidende functies, doch niet geroyeerd als partijlid. Spychalski is Minister van Wederopbouw. Als zijn opvol ger als lid van het politbureau der partij is benoemd Maar schalk Rokossofsky, zo meldt A.F.P. Een zelfde maatregel is ge troffen tegen de oud-vice-pre- mier Gomulka en tegen Kliszko, vice-minister van justitie. Na een debat van drie dagen, dat Maandag geëindigd is, heeft het hoofdbestuur der partij Spychalski beschuldigd van „vals opportunisme en het niet aan de kaak stellen van de in filtratie van een vreemde ideo logie". Gomulka en Kliszko worden beschuldigd van nationalistische afwijkingen en van critiek op de pro-Russische politiek van de partij. In een kort na middernacht door het kabinet uitgegeven communiqué wordt gezegd, dat Spychalski is „afgetreden" als Minister van Wederopbouw en dat zijn vice-minister Roman Piotrowski met de leiding van het ministerie van wederopbouw is belast. Spychalski was tevoren vice- minister van Defensie, in welke functie hij belast was met de ideologische opvoeding van het leger. In een gelijktijdig door het partijhoofdbestuur uitgegeven communiqué heet het, dat Spy chalski „niet te vergeven poli tieke blindheid aan de dag leg de, die leidde tot een verkeerd opportunisme. Dit maakte het mogelijk, dat vijandige agenten, die voor vreemde inlichtingen diensten werkten, op verant woordelijke posten doordron gen". De vergadering koos in het partijhoofdbestuur Maarschalk Konstantin Rokosfosky, die vo rige week Minister van Defensie geworden is. Door nog onbekende oorzaak vatten voorraden potloodhout (ce- derhou, dat in Amerika werd ge kocht en met dollars werd be taald) en gereed product in, een opslagplaats vuur, maar dadelijk was de fabrieksbrandweer var. Bruynzeel paraat om de strijd met de vlammen te beginnen. De vrijwillige brandweer van Zaan dam was ook spoedig ter plaatse met 4 auto- en 2 motorspuiten. In totaal werd het vuur met 10 slangen Aangegrepen. Enorme rookwolken maakten het onmoge lijk door de normale ingang in de loods te komen en dus hakte men gaten in de muren, waardoor het vuur kon worden bestreden. Omstreeks 11 uur v/as men zo ver, dat voor uitbreiding of over slaan naar andere loodsen van het vuur geen gevaar meer bestond. De nablussing zal echter nog ge ruime tijd in beslag nemen om dat het vuur nog tussen de hout stapels smeult. De machines voor de potlood industrie zijn, naar zich laat aan zien grotendeels gespaard geble ven. De voorraden potloodhout en gereed product en ook van het daar opgeslagen verpakkingsma teriaal zijn voor een groot deel verloren gegaan. Mede door de waterschade zal het bedrijf, waar ongeveer 35 man werkt, zeker enige dagen gesloten moeten wor den. De Burgemeester van Zaandam, de heer W. Thomassen, was op het terrein van de brand aanwe zig. Maandag is te Dacca, in Oost- Bengalen, brand uitgebroken, waardoor de zakenwijk geheel in vlammen opging. Meer dan 908 winkels werden in de as gelegd. De aangerichte schade wordt op 20 a 50 millioen gulden ge raamd. Dit is de grootste ramp die de stad sinds jaren over komen is. Het orgaan van de S.E.D. „Neues Deutschland", heeft be richt, dat zware explosieven in Berlijn werden gefabriceerd ten behoeve van de productie van atoombommen, vierkant tegen gesproken. De stof, carbazol ge heten, was „geheim" noch ex plosief noch een nieuwe uitvin ding. In de eerste zware November- mist kwam gisteren het verkeer in Londen bijna tot stilstand. De Londenaren gingen tastend naar hun werk en in sommige delen van de stad liepen de conducteurs van bussen met fakkels papier voor de bussen uit om de chauffeur te leiden. De mist was over een groot deel van Engeland verspreid. De scheepvaart op de Thames lag geheel stil. Op het Londen- se vliegveld traden vertragingen op. Er zijn verschillende verkeers- botsingen en ontsporingen van treinen gemeld. Uit Yorkshire wordt gemeld, dat een vliegtuig van de R.A.F. neergestort is, waarbij de piloot ■om het leven kwam. De scheepvaart langs de Oost kust van Engeland ondervond vertraging evenals de haring vloot. Maak een einde aan ophoudelijk hol gefc&dk* muV ver Uw ademhalingfcirp^t van siym en ziekta&feoM*, neem nog vand?£g bekende, sljjmopk&M*rcte* WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.NJil te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot -avond. Plaatselijk mist. Droog weer met overdrijvende wolkenvelden en in de ochtend op vele plaatsen mist, welke hier en daar vrij hardnekkig kan zijn. Zwakke wind uit Oostelijke richtingen. Over het algemeen iets lagere temperatuur dan gis teren. WOENSDAG 16 NOVEMBER. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. 10.11 10.46 11.36 n.m. 10.51 11.28 12.16 1949 Zon Maan Nov. Opk. Ond. Opk. Ond. 16 8.01 16.48 2.26 15.09 17 8.02 16.47 3.54 15.21 De voorzitter van het Cen traal Stembureau heeft in de vacature-Van Voorst tot Voorst (KVPï de heer H. J. Kuiper te Maartensdijk benoemd ver klaard tot lid der Eerste Kamer. de gewonden vrtjwer sistentie kon worden verleend. De vlieger van het toestel, de lste luitenant-vlieger J. van Huisstee, die verongelukte, is afkomstig uit Gilze-Rijen. De heer Scheygrond is, hoewel zwaargewond uit de bov.enver- UC £iail5GA.V/Jli.UiC)"v, j uitbreiding der Duitse zee- scheepvaart als een bevrijdmg gewerkt. De Hamburgse burge meester Brauer, die op weg naar Amerika is, heeft verkaard, dat 1 het aantal arbeiders der werven te Hamburg met 18.000 zal kun- paciteit ^bedraagt thans ruim 11 millioen ton per jaar, doch Duit se deskundigen houden vast aan hun reed: vroeger gepubliceerde berekeningen, die Duitslands s'.-.albehoi 'te op 14 millioen ton per jaar schatten. De Belgische Kamer heeft het wetsontwerp tot goedkeu ring van 't statuut van de raad van Europa met 156 stemmen tegen 4 en 2 onthoudingen aan genomen. k: echten in de regering der R.I.S., dat de P.R.I. geen eigen candida- ten zal stellen en vasthoudt aan haar standpunt, dat dit moet ge schieden onder het motto: De juiste man op de juiste plaats. minimum por 5 regels 60 ct-; uner Bureau van namiddags 3 uur- -TÉR ZAG DE (ST GOED in Birmingham sdig hield mét n betaling V yan de toe- 5 le een vrouwe1- Y 3ter medq een rijgen, waaruit v leek dat deze „J, net het gerecht iu krijgen. De- ,v pelling kwam daar de volgen- A :r in dienst van eek te zijn. die en haar cliënte ïhter deed ver grond van res- „het op onwet- jeweren de toe- innen doorgrom v et „helpen van laagde in haar is". - erden tot boetes nen met het beha*- ihappijen, een baak, van worden beschul- manten tot een hoe- 'erzenden, waarbij de am uit, doordat op itikantoor te Londen iketten werden ge- l'amanten ter waar- i pond sterling bleken van het plan was de liet rechtstreeks n,aar en te verkopen in d Engeland er dollar» gen doch via die Tanger, waar een stro- voor de wederverkoop taanse d'amanthande- koers van het pond i destijds nog 4.2 doF 1 pond, doch de note- g te Tanger slechts 2 dollar. Op deze wij de Amerikaanse di- laren een onwetti- i w.'nst van 20 tot 26 boeken, .terwijl Enge- zeer benodigde dollars l de aandacht van de trokken dat zich een er vn diamanten uit aar Tanger begon te i, dqar geen der Lon- ïant-deskundigen iet» :n markt voor d aman. Noord-Afrikaanse h&- roorlezen van de acts diging werd de ziiö- t hof verdaagd. icratische senator El- is, de leider van ds jan Amer kaanse se- een tournée door Eu- t, beeft Donderdag klaard: „Als wij onze Berlijn zouden terug- iden wij spoedig ook anse zone van Duits- verlaten. De Fran je! sen zouden niet in in jurisdictie te hand- •Duitsland zou open bezetting door Rus oor een zouden de an se landen spoed'g val- d zou Afrika binnen le Atlantische Oceaan aar Zuid- en Centraal le Ver. Staten zouden door een communis- :ld en voor de keus ver te geven of alleen strijd zonder wapens VERWACHTING .door bet K.N.M.I te jeldig van Zaterdag avond. eel bewolföng zwaar bewolkt met n'ge lichte regen of Zwakke tot matige Zuid-Oost en Zuid, ndering in tempera- G 19 NOVEMBER. v.m. n.m. 0.19 12.38 a 0.53 1.13 rden 1.43 2.03 ZONDAG 20 NOVEMBER. v.m. n.m. 1.05 1.23 1.40 1.58 2.30 2.48 Breskens Terneuzen Walsoorden

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1