Turkest KAV UIT DE PROVINCIE ENORME TAPIJTSMOKKEL IN ZEELAND ONTDEKT RHEUMIN^ AA Harten-Drie ALGEMENE VERGADERING VAN OE STICHTING GEZONDHEIDSDIENST TE AXEL Zweedse critiek op uitlatingen van Senator Thomas Agenda Somaanslag secretaris &lg. Ned. Zangverbond te Borgerhout 20 TABL. 35 CTS V De ritueie moorden in Basoetoiand Vijfde ontheffings beschikking prijsstop 1949 Het vredesverdrag met Japan Drie auto's beschadigd bij botsing SCHRIJFBL OVERAL VERKRIJGBAAR Turkestan wordt ten door de Oeral, door het Tien-scha met inbegrip van „dak der wereld" 1 eihdigden. de oero wegen van de ko kooplieden; uit het Indië kwamen ede genden over de lot wrede godin Kali. Tot hier toe zijn een gin Semiramis vei nische krijgers en 1 nen van Alexand doorgedrongen. De bereikten deze Mi« gebieden echter j schappij van de eei liefen van Bagdad. ■Van oudsher tro lieden uit het verr- Sinkiang naar T markand. Uier s weg, de Noordelijk over de Wolgadelta nische steppen tot monding, de Zuide maskus naar de Zee. Voordat de scharen van de E naar Oost-Europa den zij de welvare: Midden-Azië overw woest. Een nieuw hoofd schi edenis van Tu omstreeks het jaai de vorige eeuw me inval. De veroverir kasus door de werd gevolgd door tisch oprukken m Perzische grens me Golf als einddoel moest een doorgai worden gemaakt, w zetting van de Pa werd bereikt. Buchara en Chiv kestan) werden oni Russische revolutii haar weerklank 1 stan. De afzondert dit gebied werden ge Kasakse, Turkrw se, Tadsjikse en KJ republieken verkliaa De industrialisati stan werd pas in <3 ren ter hand genon als onherbergzaam baar geldende land dieper onderzoek ah en veelsoortig rë grondstoffen ontpc Noord-Westen tusse Oeral en Emba w rijke vindplaatsen koper, nikkel, ba vastgesteld. Specie de laatste oorlog we" behulp van uit de evacueerde bedrijv kaanse leveranties uitrustingen, veel metallurgische p opgericht. In het renplan werd de ui de reeds bestaande heid en de oprichti chemische werken wegens aank< één gebrui zonder motoi onder No. 50: RO< GEI GES BOI STd LEI Dank zij zeer knap recherche werk van enige rechercheurs van de ambulante dienst der dnnane te Sluiskil is het na we kenlang speuren gelukt een smokkelcomplot te ontmaskeren waarbij aan 't licht is gekomen, dat duizenden tapijten Zeeuws Vlaanderen zijn binnengesmok keld aldus schrijft „Het Vrije Volk". De ontdekking van een zeven tigtal tapijten door de douane aan het overzetveer te Perkpol- <ier was aanleiding voor de „mo- torduivels" van Sluiskil eens grondig „schoon schip" te ma ken aan het Zeeuwsvlaamse ta- pijteasmakkelfront. Toen na moeizaam speuren.de rechercheurs aan de weet waren gekomen, welke Antwerpse fa brikant meer dan duizend tapij ten aan zekere C. T., bijgenaamd „Kees den Hollander", ex-va rensgezel, chauffeur-monteur, barkeeper en caféhouder in Den Haag had verkocht en zij de na men wisten van enkele personen te De Klinge (B.) aan wie deze tapijten op gefingeerde Belgi sche douanepapieren waren ge zonden, was dit voor hen aanlei ding, na samenwerking met Bel gische recherchediensten, de aanhouding van T. te verzoeken. Een telex-bericht was voldoen de en prompt 12 uur later hiel den douanebeambten te Roo sendaal T. aan, die per P.D.- trein naar Antwerpen wilde ver trekken. De rechercheurs had den reeds ontdekt, dat T. te Antwerpen een dure flat „be woonde" met een Poolse wedu we, die reeds dagenlang door hen werd geschaduwd. Nadat T. acht dagen lang in de mare chausseekazerne te Hulst door de douane-rechercheurs aan de tand was gevoeld, waren ze nog wen ver. T. zweeg als het graf. Daarna werd T. overgebracht naar Middelburg. Dag en nacht werd doorgewerkt. Alle moge- Hukheden werden nog eens be- stndeerd en eindelijk was succes verzekerd. De 28-jarige vrachtrijder W. S. B. uit Hulst werd ontmaskerd als tijdelijke opslaghouder van de tapijten, die in de „manege" werden gebracht. De Tilburgse vrachtrijder G. O. vervoerde de tapijten als „wolafval" in grote balen per auto over de Schelde, evenals de chauffeur De G. uit Gouda De Zweedse pers heeft in woe dende bewoordingen geprotesteerd tegen de uitlatingen van de Ame rikaanse senator Elmer Thomas, die Zondag naar gemeld o.m. te Wenen zei, dat Zweden „geduren de 135 jaar niemand had gehol pen". Een vooraanstaand blad noemt hem „een poen en leuge naar". Stockholm's Tidningen schrijft: „De verklaringen van de heer Thomas moeten zonder meer wor den betiteld als het toppunt van jrtbesehaair.dheid, onwetendheid '«n valsheid. Elke cent van de zogenaamde Marshall-hulp, welke we hebben ontvangn. maakte deel uit van een lening, die op gebrui kelijke zakelijke grondslag met rente zal worden terugbetaald". Het blad „Expressen" noemt de Amerikaanse Senaat een „hoog «rgaan", maar „ook een politieke mestvaalt voor alle soorten rare Heden voor dé meest onwetende darpspolitici uit de donkerste fieeken van de Tlhie". In Rijswijk werd de „wolaf val" verborgen in de garage van P. V. 't W. Van daaruit werden de „vloerkleed]es" voor prijzen, meestal variërend van honderd tot driehonderd gulden, over ge heel Nederland gedistribueerd. Ook diverse landbouwers in de omgeving van Hulst, Clinge en St. Jansteen hadden de verlei ding niet kunnen weerstaan en lieten 's nachts hun landbouw- schuur-vloeren met enige tapij ten bedekken. Bovengenoemde chauffeurs haalden ze dan on gemerkt de volgende dag weer weg. Tot tweemaal toe werd in Clin ge een grensconfrontatie gehou den (aan de grenspaal, waarbij de Nederlandse beambten en verdachten aan Nederlandse zij de en de Belgische ambtenaren en verdachten aan de Belgische zijde stonden opgesteld. Toen was ontkennen niet meer moge lijk en de ene bekentenis volgde Voor de Amerikaanse lucht- na de andere. macht Is een zelfrichtend raket Erkend werd dat tapijten ter projectiel voor experimentele waarde van meer dan honderd- doeleinden vervaardigd, dat de duizend gulden zijn binnenge- naam „Vuurvogel" heeft gekre- smokkeld op valse facturen. gen en dat aangewend zou moe- Enkele verdachten wachten nu ten worden tegen vijandelijke thuis, en de hoofdverdachten in vliegtuigen, die door duisternis het Huis van Bewaring te Mid- of wolken onzichtbaar zijn, al- delburg op berechting en ook de dus is door de „Ryan Aeronau- fiscus zal te zijner tijd wel zijn tical Company" teSan Diego deel in deze zaak opeisen. in Californië medegedeeld. HEDEN: TEiRNEUZEN: Diaconie Ned. Herv. Gem., Aanbesteding aan bouwen van een nieuwe vleugel aan het Rusthuis „Schelde- ,oord". Café „Du Commerce", 2 uur: Openbare verkoping van een Winkelpand en Woonhui zen. Luxor Theater, 8 uur: B osc^opvoorstelling „De Avon turen van Martin Eden". MORGEN: AXELHet Centrum, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Berbn Express". TEIRNEUZENLuxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Martin Eden". Café ,,'s Lands Welva ren", 19.30 uur: Evo-film- avond. Kwaliteit vo> NOORDSTRi Zondag is een bomaanslag ge pleegd op het secretariaat van het Algemeen Ned. Zangverbond te Borgerhout. Hoewel de aan gerichte schade groot is, deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. De bewoner van het huis, Frans de Meyer, ontsnapte als door een wander aan de dood. Vermoed woedt dat de bomaanslag verband houdt met de open brief, die hel Algemeen Zangverbond kort ge leden aan de radio-omroep richtte met het verzoek het repertoire van Vlaamse liederen te verbete- ren. Anderen vermoeden dat het hier een wraakneming betreft van eest ondergrondse verzetsorganisa tie. Tijdens de bezetting heeft ket Algemeen Ned. Zangverbond itjp acticviteit niet gestaakt en de itSders van het verhond zijn door dé krijgsraad tot een jaar voor waardelijke gevangenisstraf ver oordeeld. De aanslag is, naar wordt aangenomen, gepleegd met een zogenaamde „vulpenbom" die een zeer grote luchtverplaatsing veroorzaakt. REPATRIËRENDE MILITAIREN OP DE „JOHAN VAN OLDENBARNEVELT" Met de „Johan van Oldenbarne- velt"!, die op 12 November j.l. uit Tandjong Priok is vertrokken, re patriëren de volgende onderdelen. 3e bataljon garderegiment grena diers, 3-3 R. I. 6e regiment veld artillerie, staf le infanterie bri gade, detachement V.H.K. en Mar va. NOTARISBENOEMIN G Bij K. B. is benoemd tot Nota ris binnen het arrondissement Middelburg, ter standplaats de gemeente Heinkenszand de heer D. C. van Werkurn, Notaris te Overschie (gem. Rotterdam). KRING AXEL DER Z. L- M- Cursus in welsprekendheid en correspondentie- Vrijdag j.l. werd in „Het Wa pen van Zeeland" te Zaamslag met de door de Kring Axel der Z. L. M. georganiseerde cursus in welsprekendheid en correspon dentie aangevangen. De Voorzitter van de Kring Axel, de heer A. Haplt, opende deze eerste bijeenkomst met een woord van welkom aan alle aan wezigen, en speciaal aan de do cent van deze cursus^ de heer Dr. Wesseling, leraar aan het Lyceum te Terneuzen. Het verheugde spreker jn hoge mate dat zowel jongens als meisjes zich als cur sist hebben aangemeld en het be stuur zich mag prijzen deze cur sus in het leven te hebben geroe pen, daar de grote deelname be wijst, dat vooral de jongeren zich bewust zijn van de grote waarde die de lessen van deze cursus De- zitten voor hun verder leven. Het bestuur acht zich gelukking Dr. Wesseling bereid te- hebben bevonden deze cursus te willen leiden, waardoor de cursisten ver zekerd kunnen zijn dat zij met het geregeld bezoeken van de cursus avonden, een sehat te hebben ver gaard, die van grote inhoud zal kunnen zijn op hun verder levens pad. De Voorzitter bracht verder zijn dank aan allen die zich met de 'n Vleugje tocht - kou of vocht - en het begint met 'n voorbij gaande stramheid. Maar als ge niet dadelijk Uw maatregelen neemt, voelt ee U met Rheumatische pijnen aSengs tot lamheid geslagen en gedoemd tot eindeloze pijn, slapeloze nach ten en een ongenietbaar humeur, Kruschen Salts stimuleert op wel dadige wijze de natuurlijke wer king Uwer bloedzuiverende orga nen en naarmate die weer naar behoren hun functies verrichten, nemen Uw pijnen allengs af en maakt Uw neerslachtigheid weer plaats voor en montere kijik op het leven; durft ge Uw dagtaak met vreugde weer aan. Waarom zoudt ge het niet eens met Kru schen proberen? Ge zult ver baasd zijn over het resultaat en verrukt over het wonder, dat over U kwam en waardoor ge Uzelf weer leert klennen als een ander herboren mens. Kru schen is verkrijgaar bij alle Apothekers en Drogisten. (Ingez. Med.i voorbereidende werkzaamheden van het organiseren van deze cur sus hebben belast en is overtuigd dat het ook hen voldoening zal geven, dat zo vele jongren zich als Cursist hebben aangemeld. Nadat de heer Wesseling de Voorzitter dank had betuigd voor zijn sympathieke welkomstwoor den, nam de eerste les van deze cursus een aanvang. Verder kan nog worden gemeld, dat de Kring Axel der Z. L. M. nog een tweetal cursussen, n.l. één te Zaamslag en één te Hoek georganiseerd heeft waarin de heer W. Schieman van Axel het voor de landbouw zo uitermate belangrijke onderwerp „Mechani satie:' behandelt. Ook voor deze avonden hebben zich vele cursis ten aangemeld. IJZENDIJKE De Winkelweek een succes De winkelweek welke is gehou den van 5 tot 12 November is een groot succes geworden. Het weer dat deze week niet erg medewerk te heeft voor de zakenmensen toch geen nadelige gevolgen gehad. Het is voor vele winkeliers een zeer drukke week geweest en van de omliggende plaatsen jen ook uit België hebben velen onze win kels bezocht. De winkeliers had den dan ook geen moeite en kos ten ontzien am het winkelen zo gezellig mogelijk te maken: Zaterdagmiddag had een volks- koers plaats. Door het slechte v/eer was de deelneming niet erg groot. Er werd gereden in 3 klassen. De uitslag was als volgt le klasse 1. Herman de Smet, 2 Joh. Nevjs- sen, 3 Theo Verdegem, 4 Corrie Neve, 5 J. Baute, 6 Frans Wieme. 2e klasse 1. Jos van de Bunder, 2 Jac. Ekkebus. 3e klasse 1. J. de Lessine, 2 Aug Martens. Des avonds 7 uur trok het mu ziekgezelschap er weer op uit. Eerst en vooral werd de medail le, welke door het gemeentebe stuur beschikbaar was gesteld voor de best verzorgde 'etalage naar de gelukkige winnaar ge bracht. 'Het was vooi* de jury, welke bestond uit Mevr. Hendrikse en de heer Cornelis een bijna on mogelijke taak om de mooiste etalage er uit te halen, want vele etalages waren met één woori schitterend. Na veel wikken en wegen werd de medaille tenslotte toegekend aan J. Bevin. Jammer was het alleen dat dit niet de eerste dag van de winkel week was geschied. Inmiddels was het muziekgezel schap „Koninklijke Harmonie uit Biervliet" gearriveerd om op de Markt een concert te geven. Door het 2eer koude weer was de belangstelling maar matig, maar de echte muziekliefhebbers die de kcudë toch hadden: getrot seerd hebben genoten van een con cert dat werkelijk éf was. Wij ho pen dat Biervïet ons nog eens meer op een dergelijk concert zal komen tracteren. Dat dit con cert werd gewaardeerd heeft Biervliet ondervonden. Door enige liefhebbers werden hen twee marsen aangebo'den. Na afloop van het concert werd door beide muziekgezelschappen nog menige pittige mars ten gehore gebracht. Het was aen gezellig sluitstuk van deze goed geslaagde- winkelweek. RAPENBURG Stro in brand Gistermiddag omstreeks half vier (brak brand uit in pakken stro bij de landbouwer J. Sponsc- Iee in de Paulus Polder. Het stro is vermoedelijk in brand gestoken door met lucifer; spelende jongens. Hoewel de brandweer uitge rukt was, kon deze alleen maar voorkomen, dat de brand uitbrei- Lng kreeg. Bij Rostock in de Sowj et-Rus sische zóne van Duitsland, is, volgens de met Britse licentie verschijnende „Tag", de aanwe zigheid van uitgebreide lagen barnsteen vastgesteld. Een en tachtig van de 95 speel goedwinkels in West-BeVrlijn zijn overeengekomen geen oor logsspeelgoed te verkopen. (Three of Hearts) Een vrolijke geschiedenis, van Berta Ruck Vertaald door F. van Velsen l¥L Onder presidium van de heer C. hoewel het niet aangaat alle zorg Stallaert u'.t Kloosterzande ha>I en risico op de Gezondheidsdienst j.l. Zaterdagnamiddag alhier in I af te wentelen, zijn er nog maa.' „Het Centrum" een algemene ver- al te velen „die het wel geloven" gadering plaats die niet alleen en vergeten de juiste richtlijnen als jaarvergadering beschouwd te volgen. moet worden, doch ook ter voor- j Uit de toelichtingen die Dr. bereiding van de Prov. Algem. Wagenaar gaf bleek, dat de door Vergadering die binnenkort te de Regering voorgenomen reor Goes zal plaats hebben. De sympathieke voorzitter, die één der meest vooraanstaande pioniers in onze streek is voor de verbetering van de rundveestapel, wees er in zijn inleidend woord op. dat de opkomst naar deze verga dering niet relat'ef is aan het zo sterk gestegen ledental var. deze organisatie. Hij verwelkom de inzonderheid Dr. Wagenaar, de Provf Directeur, en met hem ook de heer D. J. Dees, Rijksdieren- arts te Zaamslag. Dooi' de heer J. Tollenaar. Gz te Hoek, werden daarop na dc voorlezing der notulen in diens kwaliteit van secretaris-penning meester achtereenvolgens uitge bracht de financiële en algemene jaaroverzichten Het ledental bedraagt nu 1851 en is in één jaar tijds met circa 1000 vermeerderd. De ontvang sten beliepen ƒ22.032,95 en de uitgaven 21.433,07, zodat er over 1948 een batig saldo was van 599,88, hetgeen gevoegd bij een vroeger saldo van 492,74, een totaal maakte van ƒ1092,62. De vergaderingkan zich met het schriftelijk rapport der finan ciële comm'ssie verenigen, waar na de heer Tollenaar voor zijn nauwkeurig beleid werd gedechar geerd. Evenzo geschiedde met het jaar verslag over de algemene toe stand der vereniging die meer de secretaris aanbelangt en die de Werkingssfeer van de „Stichting Gezondheidsdienst" in het juiste licht stelde. Nog steeds heeft men te kam pen met boeren die in hurr non chalante houding blijven zitten met stallen die besmet en soms nog vol zg. „reageerders" zitten. Aan dit euvel en de strijd' tegen de t.b.c. werden lange vertogen gewijd, die nog nader aan de orde kwamen bij het wel meest kard - nale punt der agenda toen Dr. Wagenaar enige mededelingen dienaangaande deed, die zich ui ter" aard niét voar publicatie in deze rubriek lenen, doch zoveel' is zeker, «fat de afwezigen veel heb ben veel hebben gemist. Die Iéder: die Zaterdag deze belangwekken- ae vergadering verzuimden, zijn niet de „wijzen" geweest, die met meerdere verworven kennis toe gerust thuis zijn gekomen. War.t, ganisaties, via het plan Stichting van de Landbouw, eerst in 1950 op zijn vroegst hun beslag zullen krijgen. De voorzitter onderlijnde iiet meer technische betoog van Dr. Wagenaar door uitvoerige prak tische inzichten te ontwikkelen. Alle gegevens op te §ommen !s echter ondoenlijk en zal wel via de landbouw-organen geschieden. Volstaan wij daarom met nog mede te delen dat de heer Tolle- iniar door de voorzitter dank werd gebracht voor zijn veelom vattende arbeid. Verder dat het honorarium van de secr.-penningmeester voortaan bepaald zal worden op 0,50 per' stal, hetgeen overeenkomt met het thans genoten salaris. Bij acclamatie werden de aftre dende bestuursleden de heren Jos. van Acker, Cyr. Steijaert en J. Tollenaar Gz., als bestuursleden herkozen, onder restrictie dat van. de bestuursleden verwacht worde dat zij ten opzichte van zaken, die de Stichting aanbelangen, de ver eiste 'belangstelling betonen. Dezelfde afvaardiging van het vorig jaar zal de Prov. Algem. Vergadering te Goes bijwonen. Met een opwekkend slotwoord sloot de heer Stallaert deze be langwekkende, hoewel zeer matjg bezochte vergadering, die het vol gend jaar persoonlijk zal worden geconvoceerd. 31) (Nadruk verboden.) Billy had Lome Hall day ten huwelijk gevraagd tegen het einde van het bal. Was dat vóór cf na dat hij haar, Nora, had ge vraagd? Na. Zij had hem met Lorne zien dansen, toen zijzelf met kapitein Hallett danste. Op de zelfde avond dat hij haar hand had gevraagd, had hij het durven besta/an een ander meisje ten huwelijk te vragen! Nora vlamde opnieuw op. Zij wrong' haar kleine handjes. „Beest", mompelde zij. Daarmede bedoelde zij B lly. Op dezelfde avond, dat hij haar zo vurig had gekust! Waar om had zij hem dat laten doen? Zij raasde tegen zichzelf. Waar om had zij niet gedaan, zoals zij zich had voorgenomen te doen, als hij haar hand zou vragen, name lijk hem in onzekerheid laten? Waarom had zij hem niet gezegd dat zij nooit over hem gedacht had? Dan zou hij meer aan haar gedacht hebben. Die gevaarlijke, waarschuwende spreekwoorden waren niet zonder reden in de wereld gekomen. „Houd een hond een kluif voor en hij zal je vol gen". Die waren op mannen als Billy Somers gemaakt". „Schurk", mompelde zij harts tochtelijk, „bedrieger!" Zij 1 cht- te haar hoofd op en zag haar e'gen knap figuurtje in de spie- geldeur van haar kleerkast er. keek naar haar groen gestreepte japon, die zij van morgen had aan getrokken. Zij was zo blij geweest dat haar groentje nog op tijd uit de was was gekomen. Billy had gezegd, dat hij 'm zo mooi vond, precies de kleur van rietgras. Zij had 'm expres voor hem aange daan. Opeens sprong zij van haar stoel en rukte de knoopjes van haar japon halverwege los. Toen hield zij plotseling op. Zou het geen vergissing kunnen zijn? Neen, dat gezicht van Lorne haar stem, die toon: „mijnheer Somers luitenant Somers Billy! Lorne, die boekenwurm. was geen meisje om op te snijden. ,Prrip", ging de rest van c.e knoopjes. Nora smeet de jurk op het voeteneind van het bed en deed de oude lila linnen jurk aa.n. die zij gisterenmiddag gedragen had. En tegelijk met die jurk bedekte zij de vlammende woede van haar hart'met een mantel van koude trots. Zij bloosde een ogenblik kreefterig, bij de gedachte, hoe vreselijk zij z'ch zou aangesteld hebben), als zij tegen Lorne was uitgevallen: „Maar hij is met mij verloofd! Hij heeft mij ten hu welijk gevraagd!" Goddank, dat zij nog niets tegen haar ouders had g«egd.' Niemand wist wat er in dat gezelUge zitje naast de balzaal was voorgevallen, behalve zij zelf en die luite nant Somers. Zij zou het hem betaald zetten. En wel dadelijk! Zij drukte op het electrische knopje. Mary was de gang aan „doen" en haastte zich naar bin nen. „Als mijnheer Somers komt en naar mij vraagt, ben ik nooit meer thuis. Als hij telefoneert, ook niet". Een stamhoofd en vier andere negers zijn gister voorgekomen in het gerechtshof te Maseroe in Basoetoiand wegens rituele moord op een vrouw, die bijna 100 jaar oud zou zijn geweest Ze zouden vorig jaar Septem ber de vrouw hebben vermoord om haar bloed en beenderen te verkrijgen voor een toverdrank, die, naar zij hoopten, „de harten der blanken zou vermurwen" en de vrijlating bewerkstelligen van een stamhoofd uit de gevange nis. Het betrokken stamhoofd was wegens rituele moord veroor deeld en is inmiddels terechtge steld. De openbare aanklager zeide, dat de oude vrouw ontvoerd was en dat men haar met een priem in de benen gestoken had om haar bloed te krijgen, dat mert in een fles opving. Later sloeg men haar op het hoofd, waaraan zij klaarblijke lijk gestorven is. Dit luchtte haar een beetje op. Zij voelde zich iets beter, maar sprang toch in bed en barstte in een stortvloed van tranen los. Een half uur later waste en poederde zij haar gezicht, waarna zij voor haar bureau'tje ging zit ten en de volgende brief schreef In de Staatscourant van gis teren is gepubliceerd de vijfde ontheffingsbeschikking prijsstop 1949, waarbij de prijzen voor een zestiental groepen van artikelen worden vrijgelaten. Deze groe pen omvatten: aluminium huis houdelijke artikelen, appenda ges, sanitair en gietwerk uit nonferro metalen, motoronder delen, machines, hef- en kraehtwerktuigen, poetsmidde len, chemische artikelen met uitzondering van: tandpasta, schoencrême, boenwas, cosmeti sche artikelen, optische artike len waaronder niet vallen brille- glazen, enige houten artikelen en houtbereiding, houtmeel, kurk en kurkproducten, groot kuipwerk, parketvloeren, houten riemschijven, sportartikelen, lederwaren, muziekinstrumen ten, rokersartikelen, scheermes jes, dames- en herenhoeden, petten en baretten, enveloppen, postpapier, Joon- en monster zakken, labels?, remolie. Mayhew. de Britse ondermi nister van Buitenlandse Zaken heeft gister in het Lagerhuis verklaard, dat een „nieuw on derzoek naar de mogelijkheid van een vredesregeling in het Verre Oosten" gaande is. Bevin en Acheson waren bij de besprekingen, die zij onlangs te Washington gehouden hebben, tot de overtuiging gekomen, dat de, tijd hiervoor rijp was. Op de vraag, of China op de- conferentie vertegenwoordigd zou zijn, antwoordde Mayhew. „Wij hebben steeds gewild, dat alle landen, die aan het verslaan van Japan hebben deelgenomen, vertegenwoordigd zullen zij*". Lieve Nellie, Mag jk een dag of wat bij je komen logeren, zoals je me heo gevraagd, toen je in Ditcti- water was. Ik ben ziek van verveling in dit akelige gat en een beetje verse zeelucht zal mij weer flink opfrissen, om niet te spreken van jouw aan genaam gezelschap. Krijg ik omgaand antwoord? Je toegenegene, Nora Wynne-Pritchard. Op de enveloppe krabbelde zij het volgende adres: „Mevrouw Milbanke Zeezicht Cowy Bay." (Wordt vervolgd.) Op hetzelfde ogenblik, dat een uit de richting Amsterdam komen de Ford, bestuurd door de heer A. M. J. Scholte ujt Overveen, gis teravond om half zeven op de Rijksweg AmsterdamHaarlem een volbeladen expeditiewagen passeerde, naderde uit de richting Halfweg een splinternieuwe Mer cury, bestuurd door de heer H. J. van de Oudewee tering, directeur van de fabriek Holland Naulic te Haarlem, die op zijn beurt een grote houtauto voorbijging. De uitwijkmanoeuvres werden door beide chauffeurs vrijwel ge lijktijdig ondernomen, met het ge volg, dat de auto van de heer Scholte op het linkerweggedeelte terechtkwam en met grote vaart tegen de Mercury botste. Vervol gens slingerde de Ford in de rich ting van de expeditiewagen, waar van de* chauffeur, om erger te voorkomen, de trambaan opzocht. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor, doch zowel de be de luxe auto's als de expeditie wagen werden ernstig beschadigd. Het tramverkeer had op dit spits uur ruim een uur stagnatie. BONItS SftliULAAS IS ItlS Af AR IS

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2