Toespraak van DE GAULLE Wysjinsky dient resolutie in tokkel De economische samenwerking in West-Europa De Belgische Koningskwestie over het VERRE OOSTEN NTDEKT If DINSDAG 15 NOVEMBER 1949. Republiek zal vertrouwensmannen aanwijzen Prins Bernhard heeft lichte griep Proefnemingen mfet geleide projectielen De generaal dringt aan op volksstemming in Europa Toespraken van de Vleeschauwer en Van Zeeland Geen beëindiging van staat van oorlog met West-Duitsland Draw Pearson over Titoïsme Terroristen-acties op Java Amerika streeft naar wereldoverheersing „SUNDAY NEW YORK TIMES" Verlaging Belgische benzineprijs verwacht HOOGWATER. ZON- EN MAANSTANDEN Nieuw Eerste Kamerlid rikaanse troepen in Berlijn VLAAN ST ANDEN JGWATER. I rar kering bij Abonnement: Temeuzen Onder Redactionele leiding van P. L. D. J. van Oeveren- Temeuzen 5 uur 2073 Redaetie-adres Noordstraat 55-57 Tel. 2510 Na Gironummer 38150. Abonnementsprijs: 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent Losse nummers 6 cent- 5e Jaargang No. 1270. t v, livit ria p-eliiks Drukkerij N. V. Firma P- J- van de Sande Uitgave Stichting „De Vrije Zeeuw Verschijnt dagehjas Advertentieprijs: per mm 18 Ct; minimum per advertentie 1,51 Rubriek kleine advertenties-: "2 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot óm namiddags 3 uur. Naar de diplomatieke corres- J^end^ Duitsland^ is, met dit pondent van de „New York Ti mes", James Reston, meldt, zijn de Amerikaanse Ministers van Buitenlandse Zaken, Acheson, en de administrateur van het plan- Marshall, Paul Hoffman, het eens geworden over de hoofd lijnen van een politiek, welke ten doel heeft Frankrijk, Enge land en Duitsland tot nauwere economische samenwerking te brengen. De officiële mening ten a&nzien van Duitsland is volgens Reston, die verantwoor delijke Washingtonse ambtena ren citeert, dat aan Duitsland de vrijheid moet worden ge geven zich economisch en poli tiek te ontwikkelen als een deel van de Westelijke wereld, wan neer men het doel van hët voor komen van een nieuw Russisch- Duits verdrag van Rapallo van 1922, wil bereiken. (Volgens het verdrag van Rapallo zagen Rusland en Duitsland af van alle financiële vorderingen, met inbegrip van de schadevergoe dingen, die voortvloeien uit de eerste wereldoorlog.) De officiële zienswijze is, dat Duitsland bij een werkelijk ge- integrerend economisch leven in West-Europa geen excuus zou hebben, om industrieën van synthetische olie, rubber en textiel te ontwikkelen, zoals Hit Ier dit deed bij zijn voorberei dingen voor de oorlog. Reston zeide, dat Amerikaan se ambtenaren tegenover Frank rijk verklaard hebben, dat de weg om te komen tot een vrede- Op de wekelijkse persconfe rentie heeft de plaatsvervanger van Dr. P. J. Koets, Dr. J. J. van de Velde, medegedeeld, dat de Republikeinse delegatie Zater dag heeft geantwoord op het verzoek van de Nederlandse re gering tot het aanwijzen van vertrouwensmannen. De Republiek stemde ten vol ste in met het aanwijzen van Indonesische vertrouwensman nen, die op de departementen zich van de gang van zaken op de hoogte zullen stellen en heeft toegezegd zo spoedig mogelijk een namenlijst in te dienen. De Republiek meende geen gevolg te kunnen geven aan het tweede deel van het Nederland se verzoek, n.l. om personen aan te wijzen, die op regerings niveau de lopende vraagstukken van het algemeen beleid zouden kunnen bespreken, „daar dit ligt op het terrein van de R. I. S.". Van de delegatie der B. F. O. waaraan gelijktijdig het voor stel wérd overhandigd, werd een gelijkluidend antwoord ont land tezamen toe te treden tot een ruimere handelseenheid. Volgens de correspondent vreest Frankrijk, dat Duitsland elk enkelvoudig handelsgebied, dat in Europa zou worden ge schapen zou gaan overheersen, in het bijzonder wanneer de En gelsen zich afzijdig houden. Met deze klacht voor ogen jijn de Amerikaanse ambtena- ën thans begonnen verschillen de scherpe opmerkingen tegen over de Britten te maken, van ,vie, naar men algemeen in Was hington van mening is, waar schijnlijk zal afhangen in welke mate er integratie in Europa zal komen. Volgens Reston stelt de E.C.A. zich op het standpunt, dat men niet van de Britten kan ver wachten, dat zij zullen toetre den tot een of ander enkelvou dig monetair stelsel voor West- Europa, maar dat men Engeland tot een verbonden lid van het continentale blok "kan maken, met de verplichting alle kwan- titative beperkingen op de han del met het Europese continent op te heffen. Hier volgt een verklaring van de woordvoerder tegenover de pers op het bezoek, dat Acheson Zondag aan Bonn heeft ge bracht. De West-Duitse regering deel de de mening, dat de verdere aanwezigheid van bezettings troepen, „hoezeer dergelijke troepen nadelig zijn voor een land" in 't belang van Duitsland is, en wel wegens de „bewape ning" van de volkspolitie in de Sowjetzone en de „militaire be tekenis" van de benoeming van maarschalk Konstatin Rokos- sofsky tot opperbevelhebber van het Poolse leger, aldus de woord voerder. De Westelijke Ministers van Buitenlandse Zaken hadden er zich echter mee accoord ver klaard, dat bepaalde juridische consequenties van de staat van oorlog, welke de vrijheid van handelen van de West-Duitse regering hinderen, „langzamer hand moeten worden verwijderd naar gelang er speciale wensen door de West-Duitse regering worden geuit". Hij zei, dat er Maandag officiële onderhande lingen zullen worden begonnen tussen Dr. Adenauer en de hoge commissie over de voorstellen van Adenauer „hetgeen het voornaamste resultaat was van de Parijse conferentie.". „Dit betekent", zei hij, „dat de kan selier er door zijn voorsteller) in geslaagd is een eind te maken aan de periode van eenzijdig ge allieerde besluiten ten aanzien van Duitsland en een periode te openen van onderhandelingen gebaseerd op wederzijds ver trouwen". Prins Bernhard zal zich, ten gevolge van een lichte aanval van griep enige dagen moeten ontzien. Derhalve zal Zijne Koninklij ke Hoogheid oók niet kunnen deelnemen aan de jacht in de Ardennen, waartoe Prins-Re gent Karei van België hem had uitgenodigd. De „Boeing Aircraft Company" heeft een rapport uitgegeven waarin gezegd wordt, dat reeds „tientallen" projectielen in wer king zijn gesteld, die op een af stand bestuurd worden. De projectielen zijn sneller dan het geluid en blijven buiten het be reik van ieder bestaand vlieg tuigtype. Het rapport geeft een over zicht van de proefneming met vliegende bommen en tegen vliegtuigen gerichte projectielen. De proeven zijn in '47 te Alama- gordo, in New Mexico genomen. De projectielen zijn spits en on geveer drie meter lang. De vice-president van de maatschappij zeide, dat, indien eens de problemen van stabili teit en controle overwonnen wa ren, deze proefneming mogelijk grote invloed zouden hebben op de modellen van passagiers- en vrachtvliegtuigen. Generaal De Gaulle heeft op een gisteren door hem gehouden persconferentie onder meer ver klaard, dat het dringend noodza kelijk is, dat er een algehele toe nadering tussen Frankrijk en Duitsland plaats vindt, vooral op eoonomisah gebied. Hij, oefende critiek uit op de politiek der Ministers van Bui tenlandse Zaken van „de Grote Drie' ten aanzien van Duitsland, die, naar hij verklaarde, zich uit eindelij'!? tegen haar eigen doel einden zou keren. Generaal De Gaulle zeide verder, dat „bepaal de, thans met Frankrijk verbon den mogendheden, de huidige staat van het land voor hun eigen belangen niet onbevredigend vin den en die hier zelfs voordeel uit trekken." „Een voorbeeld hiervan zien wij in de jongste overeenkom sten betreffende Europa en Duitsland. Indien er een wezen lijk solide en duurzame organisa tie van Europa tot stand wil ko men, moet Frankrijk hierin zijn vertegenwoordigd door een rege ring, die het land waardig is,' aldus De Gaulle. Generaal De Gaulle drong er op De Westelijke mogendheden hebben thans van de gedachte om de staat van oorlog met West-Duitsland te beëindigen afgezien, „omdat daardoor de rechtvaardiging voor de aan wezigheid van Amerikaanse troepen in Duitsland zou komen te vervallen", aldus heeft een woordvoerder van de West- Duitse regering medegedeeld. Vrijdagavond heeft de Ameri kaanse radio-commentator, Drew Pearson, in zijn wekelijks praatje verklaard, dat Stalin, „ongerust geworden tengevolge van de geest van zelfstandig heid, die overal in de commu nistische partijen tot uiting komt, na het optreden van Maarschalk Tito bevolen zou hebben, alle politici, die het Titoïsme gunstig gezind zijn, uit te schakelen. Pearson noemde in dit ver band de naam van.Maurice Thorez, de algemene secretaris van de Franse communistische partij, die te Moskou in onge nade zou zijn gevallen, en wel dra „gezuiverd" zou worden. Hij voorspelde eveneens, dat het in Polen tot een anti-Russische re volutie zou komen. Op een vergadering te Brussel van de Katholieke Volkspartij heeft de Minister van Binnen landse Zaken, De Vleeschauwer, de Socialisten voorgesteld in de dagen, die aan de volksraad pleging over de terugkeer van de Koning voorafgaan, een Godsvrede .te betrachten en geen betogingen voor of tegen de Vorst te organiseren. Volgens de Minister zou de volksraadpleging op 18 Decem ber gehouden kunnen worden, indien de behandeling er van in de commissie van Binnenlandse Zaken en in de Kamer van volksvertegenwoordigers niet meer dan twee weken in beslag nam. De heer De Vleeschauwer ziet in de volksraadpleging slechts een hulpmiddel, dat de volgende stap in de oplossing van de Koningskwestie moet vergemakkelijken, n.l. het in trekken van de wet van 19 Juli 1945, die verklaart, dat Koning Leopold in de onmogelijkheid verkeert te regeren. De Minister van Buitenland se Zaken, Van Zeeland, gaf ver volgens een uiteenzetting over de internationale toestand. Hij verklaarde in dit verband, dat de ontwerpers van de Benelux zich nooit enige illusie hebben gemaakt ten aanzien van de mogelijkheden, welke met de verwezenlijking er van gepaard gaan. De Benelux heeft thans evenwel een belangrijke voor sprong op andere groeperingen van landen in de wereld die een economische samenwerking in nauw verband voorstaan. In het bijzonder wees de heer Van Zeeland op het overleg dat plaats gehad heeft tussen de Beneluxlanden ten aanzien van Duitsland. De Belgische Minis ter van Buitenlandse Zaken on derstreepte vervolgens, dat de Benelux niet de eindoplossing kan zijn voor de economische problemen. Deze moet gezocht worden in een Europese samen werking. Volgens Paul van Zee land zal men niet de totstand koming van een Verenigd Euro pa kunnen verhinderen, waar bij hij opmerkte dat tot nu toe de aandacht der Europese lan den meer uitging naar de dol lartoewijzingen dan naar een economisch samengaan. Naar de heer Van Zeeland verder betoogde, is het oorlogs gevaar nog niet geweken en is integendeel een bewapenings wedloop ingezet', „indien wij er evenwel in slagen de eerstvol gende jaren een ramp te voor komen, zal een evenwicht in de wereld tot stand worden ge bracht, dat het oorlogsgevaar in hoge mate zal verminderen." Aan het einde der vergade ring werd Koning Leopold een telegram van hulde toegezon den. Hierin werd de wens uit gesproken, dat de Vorst na de volksraadpleging zo spoedig mo gelijk zijn grondwettelijke func tie zal kunnen hervatten. aan dat er onder de Europese vol ken een volksstemming zal wor den gehouden, ter beantwoording van de volgende drie vragen: 1. Bent u voor een verenigd Europa, sociaal op de gebieden van economie, cultuur en lands verdediging 2. Wenst u mede te werken aan het tot stand komen van een federaal orgaan van Europese volken, dat tot taak zal krijgen leiding te geven aan deze een heid? 3. Wenst u dat er verkiezingen zullen worden uitgeschreven voor een Europese wetgevende verga dering Volgens Generaal De Gaulle is de bestaande „Raad van Europa interessant als studie-groep, doch waardeloos als een instrument, waarvan daadwerkelijk actie moet uitgaan. Verder oefende De Gaulle cri tiek uit op „de Grote Drie", daar zij hebben gepoogd een regeling te vinden voor het Duitse vraag stuk, zonder de andere Europese landen te raadplegen. „Het schijnt", aldus wendde de I Generaal zich tot de aanwezige persvertegenwoordigers, „dat de Ministers van Buitenlandse Zaken der Grote Drie botweg pogen ver bolgenheid van Duitsland jegens Frankrijk op te wekken. Hun hou ding komt er op neer dat zij tegen Duitsland zeggen: „Alle zaken, Duitsland betreffende, kunnen thans "afdoende worden geregeld. Er zijn geen moeilijkheden meer te verwachten, tenzij Frankrijk die zou veroorzaken". Generaal De Gaulle voegde hieraan toe: „Ik verklaar tegen over de regeringen te Washing ton en te Londen dat hun politiek het gevaar in zich bergt, dat de organisatie van Europa er door -wordt getorpedeerd. De Britse en Amerikaanse regeringen bederven thans de wellicht laatste kans op het behoud van de vrede en op het bereiken van een Euro pese eenheid". De leider der R.P.F. verklaarde verder nog dat Frankrijk een be wind nodig heeft, dat in staat is „ja" of „neen" te zeggen, een regering, die rechtstreeks met de Duitsers besprekingen voert, zon der het buitenland druk uitoefent. ,Het gevaar bestaat, dat Duitsland op zekere dag in het verkeerde kamp terecht komt. Wat heeft het Oosten Duitsland aan te bieden,? In de eerste plaats eenheid. Verder mogelijkheden betreffende de Oost--Duitse grenzen. Het is niet zeker dat op het tijdstip, dat de Russen een dergelijke politiek opportuuna zouden achten, veel aandacht aan de wensen van Po len zal worden geschonken", al dus Generaal De Gaulle. Op de gisteren door Generaal De Gaulle gehouden persconfe rentie werd hem de vraag gesteld of hij een toelaten van Duitsland tot het Atlantisch verdrag voor stond. De Gaulle antwoordde: „Het zou thans dwaas zijn een ge wapend Duitsland als deelgenoot van het Atlantisch pact op te ne men, zelfs indien men zou menen dat er ooit een tijdstip zou aan breken, waarop dit mogelijk zou zijn. Het schijnt echter, dat niet iedereen zo voorzichtig is als ik. Het schijnt, dat er aan de over zijde van de Atlantische Oceaan personen worden gevonden die van men ng zijn dat Duitsland zc- spoedig mogelijk opnieuw moet worden bewapend." Maandag te half zeven 's mor- ens werd een bus met school kinderen van de suikerfabriek „Krembung" beschoten. He* vuur was slecht gericht, waar door geen der kinderen werd ge troffen; wel werd de bus ge raakt. In de loop van de vorige week werd een jeep van de zelf de onderneming tussen Porong en Krembung beschoten. Hierh® werd een korporaal van de be zetting gewond; deze is thans, aan zijn verwondingen overle den. Zaterdag werd te Malang een wachtmeester van het regiment Huzaren van Boreel neergescho ten. Het kantoor van het kadaster te Malang werd beroofd van kantoormachines ter waaide van 6.000. Twee militairen van het K.N. I.L., die sedert enige weken In 't Tumpangse (Oostelijk van Ma lang) werden vermist, zijn, naar thans is bekend is geworden, in de omgeving van Wadjak ver moord; de lichamen waren deerlijk verminkt. Doordat een vrachtauto, die op weg was van Le Havre naar Lyon, omsloeg, zijn acht ton eie ren stukgevallen. Men had ze ven uur nodig om de weg schoon te maken. Wysjinsky, de Sowjet-Russisciie Minister van Buitenlandse Zaken, heeft gisteren in de politieke Com" missie van de Verenigde Naties een resolutie ingediend tot: 1. Veroordeling „van de voor bereidingen voor een nieuwe oor log, die thans in een aantal landen waarvan in het bijzonder Enge land en de Verenigde Staten, wor den genomen". 2. Onmiddellijke aanvaard'ng van „practiscke maatregelen'' voor het onvoorwaardelijke verbod van de atoombom en instelling van een passende strenge internatio nale controle. 3. Sluiting van een pact „ter versterking van de vrede" tussen Amerika, Engeland, China, Fra 'k- rijk en Rusland. Wysjinsky verklaarde, dat de „Engels-Amerikaanse meerder heid" in de Verenigde Naties tot dusver alle pogingen van de Sow- jet-Unie om de vrede te verster ken had verijdeld. „Nog woedt er een oorlogs psychose in de Verenigde Staten en andere landen, van wie wij alreeds critiek horen op de Sow- jet-Russische vredelievende voor stellen",, zo zeide Wysjinsky die eveneens „de Tito-kliek" een veeg uit de pan gaf, toen| hij haar in één adem noemde met- de Kwo iningtang, Engeland en Amerika „van wie wij anti-Russ sche pro paganda horen". Krachtig keerde Wysjinsky zich tegen het Atlantische pad dat volgens hem openlijk gericht s tegen de Sowjet-Unie. „Het Noord-Atlantisch pact omvat sta ten, die niet in het Noord-Atlan tische pact liggen. Dit alleen al toont de agress'eve bedoelingen van het Atlantische verbond". De huidige Amerikaanse cam pagne „tegen souvereiniteït" noemde Wysj nsky een der po gingen om de wereldheerschappij te verwerven. „De geschiedenis van de' deva luatie en van het pond sterling is een goed voorbeeld van de on verzadigbare gulzigheid van de Amerikaanse monopolisten" zo zeide hij. Bevin, zo zeide Wysjinsky, tracht de Sowjet-Unie de schuld te geven van de Berlijnse crisis, doch En geland en Amerika hebben een kunstmatige spoorwegstaking te Bellijn veroorzaakt. Bij de vorming van een West- Duitse „marionetten-regering'' hadden de „schenders van de ver dragen van Potsdam en Jalta* het toppunt bereikt van hun wei gering om verdragen na te komen Dit alles had Bevin nodig om de politieke atmossfeer reeds bfi voorbaat te vergiftigen en de openbare mening af te leiden van de huidige voorstellen der Sowjei- Unie, "zo zeide Wysjihs'ky. Ten slotte zeide de Sowjet-Mi- r.ister, dat West-Duitsland als een springplank voor agressie tegen de Sowjet-Unie zal worden ge bruikt en dat het plan-Marshall onverenigbaar was gebleken met de staatssouvereiniteit. Wysjinsky gaf geen aanduidin gen, hoe de tekst van het vredes verdrag tussen de Grote Vijf zo» moeten luiden. Volgens Het Laatste Nieuws zal de benzineprijs in België van fr 5.95 tot fr 4.95 worden ver laagd. Deze verlaging houdt ver band met de gelijkmaking der accijnsrechten in de landen der Benelux. De verlaging van dit accijnsrecht op benzine zou met ingang van 1 Januari 1950 wor den toegepast. Anderzijds zal de autobelasting worden verhoogd Foster Hailey schrijft uit Pa rijs in de Sunday New York Times een artikel, waarin hij de „strijd van Oost en West om het Verre Oosten" bespreekt in het licht van de Westerse pogingen het communisme in Azië te stui ten. Hierin wordt ten aanzien van Indonesië gezegd: Een grote winst, die het Westen gedurende de laatste maanden in Azië heeft behaald, was het slagen van de R. T. C., hetgeen de sou- vereiniteits-overdracht aan In donesië tot gevolg zal hebben. Verarmd door vier jaar oorlog en door een Nederlandse blok kade, voorts belast met een zware buitenlandse schuld zul len de V. S. I. de komende tijd een moeilijke periode doorma ken indien het Westen, waar mede in de eerste plaats de Ver enigde Staten bedoeld wordt, voldoende steun aan de Indone siërs geeft voor de wederop bouw. Van hun ondernemingen en de bevordering van de indu striële ontwikkeling lijkt het weinig waarschijnlijk, dat het communisme daar meer zal be tekenen dan in India, de Philip- pijnen, Thailand, Japan, Nieuw - Zeeland en Australië. Na het communisme in an dere Aziatische gebieden te heb ben besproken besluit Hailey: de communisten hebben het grootste land ter wereld, China, in hun macht, doch elders, be halve in Indo-China, heeft het Westen zich in belangrijke mate laten gelden. Het nationalisme, niet het communisme, is, naar men meent, nog de overheersen de macht in Azië. Hoe ver en hoe snel dit zich in China kan of zal optreden en in hoeverre de Westerse landen met belan gen in het Verre Oosten bereid zijn dit te erkennen en aan de eisen daarvan tegemoet te ko men, aal beslissend zijn aan welke zijde van de scheiding Azië zich voor een periode van misschien een halve eeuw zal scharen. WEERS VERW ACHT1N G medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot -avond. Koude ochtend Half bewolkt met aanvankelijk enkele verspreide buien. Aan de kust tijdelijk nog matige overi gens matige tot zwakke wind tus sen West en Noord. Koude och tend later ongeveer dezelfde tem- eratuur als gisteren. DINSDAG 15 NOVEMEBR. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. n.m. 8.54 9.44 9.29 10.19 10.19 13,0» 1949 Zon Maan Nov. Opk. Ond. Opk. Ond. 16 8.01 16.48 2.26 15.09 De voorzitter van het Cen traal Stembureau heeft in de vacature-Van Voorst tot Voorst (KVP) de heer H. J. Kuiper te Maartensdijk benoemd ver klaard tot lid der Eerste Kaï.-^r. dïf gewonaen sistentie kon worden verleend. De vlieger van het toestel, de lste luitenant-vlieger J- van Huisstee, die verongelukte, is afkomstig uit Gilze-Rijen. De heer Scheygrond is, hoewel zwaargewond uit de bov.enver- uitbreiding der Duitse zpe- scheepvaart als een bevrijdmg gewerkt. De Hamburgse burge meester Brauer, die op weg naar 'Amerika is, heeft vergaard, dat het aantal arbeiders der werven te Hamburg met 18.000 zal kun- paciteit' bedraagt thans ruim 11 millioen ton per jaar, doch Duit se deskundigen houden vast aan hun reeds vroeger gepubliceerde berekeningen, die Duitslands sAalbehoi 'te op 14 millioen ton per jaar schatten. De Belgische Kamer heeft het wetsontwerp tot goedkeu ring van 't statuut van de raad van Europa met 156 stemmen tegen 4 en 2 onthoudingen aan genomen. kl achten in de regering der R.I.S., dat de P.R.I. geen eigen candida- ten zal stellen en vasthoudt aan haar standpunt, dat dit moet ge schieden onder het motto: De juiste man op de juiste plaats:. minimum pee 5 regels 60 ct;, \mer Bureau van namiddags 3 uur. HÉR ZAG DE [ST GOED in Birmingham edig hield mét n betaling jvan de toe- 5 le een vrouwe"- j' 3ter mede een rijgen, waaruit JJ leek dat deze net het gerecht iu krijgen. De- X peiling kwam daar de volgen- A ;r in dienst van j 'eek te zijn, die en haar cliënte ;hter deed ver- grond van res- „het op onwet- J:* leweren de toe- innen doorgron*- v et „helpen van l', laagde in haar V is". erden tot boetee v nen met het beha»- jhappijen, een bank, van worden beschul- manten tot een hoe- rerzenden, waarbij de am uit, doordat op tkantoor te Londen rketten werden ge- li aman ten ter waar- j pond sterling bleken van het plan was de liet rechtstreeks n,aar en te verkopen in d Engeland er dollar» gen doch via de ["anger, waar een stro- voor de wederverkoop •caanse d'amanthande- koers van het pond i destijds nog 4.2 doL 1 pond, doch de notet- g te Tanger slecht» 2 dollar. Op deze wij de Amerikaanse di- laren een onwetti- j winst van 20 tot 26 boeken, .terwijl Enge- zeer benodigde dollar» l de aandacht van de trokken dat zich een er vn diamanten uit aar Tanger begon te i, dqar geen der Lon- ïant-deskundigen iet» >n markt voor d'aman. Noord-Afrikaanse ha- 'oorlezen van de act» diging werd de ziitJ- t hof verdaagd. 'cratische senator Ell is, de leider van d» rnn Amer kaanse se- een toumée door Eu- t, heeft Donderdag klaard: „Als wij onze Berlijn zouden terug- ïden wij spoedig ook anse zone van Duits- verlaten. De Fran- jelsen zouden niet in in jurisdictie te hand- Duitsland zou open bezetting door Rus oor een zouden de an se landen spoed'g vai- d zou Afrika binnen le Atlantische Oceaan .aar Zuid- en Centraal ►e Ver. Staten zouden door een communis- ild en voor de keus ver te geven of alleen strijd zonder wapens VERWACHTING .door het K.N.M.I te jeldig van Zaterdag- -avond. eel bewolföng zwaar bewolkt met n ge lichte regen of Zwakke tot matige Zuid-Oost en Zuid, ndering in tempera- Maan Dnd. Opk. Ond. 16.44 7.— 15.54 16.43 8.37 16.19 16.42 10.10 16.56 G 19 NOVEMBER. v.m. n.m. 0.19 12.38 0.53 1.13 rden 1.43 2.03 ZONDAG 20 NOVEMBER. v.m. n.m. 1.05 1.23 1.40 1.58 2.30 2.43 Breskens Terneuzen Walsoorden

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1