Turkesti KAVI Geschenk voor de Prinsesjes DE CHINESE BLOKKADE UIT DE PROVINCIE AA Harten-Drie KERKNIEUWS roo: JANTJE en JENTJE ult'Staphorst gaven Prinsesjes een BOEREN VAGEN Agenda Nederlands fokvee naar Peru Crossman pleit voor militaire garanties aan Tito Noorse walvis harpoenier beboet wegens dienst voor Nederland Wysjinsky over de 1 f internationale controle^ op de atoomenergie] 1 Giulliano weer actief Nederlands schip brengt eerste rum naar Duitsland POST VOOR HET TROEPENTRANSPORTSOHPCP „JOHAN VAN OLDENBARNEVELT" Boerenvrouw in Caiabrie profeteert SCHRIJFBLC Onrust in Randfontein Oproep van Tsjecho- Slowaaks ondergrondse Verblindende fietsver lichting is uiterst gevaarlijk Amerikaans senator over Amerikaans- Russische verhouding OVERAL VERKRIJGBAAR Turkestan wordt ten door de Oeral, door het Tien-scha met inbegrip van „dak der wereld" t eftidigden de oeroi wegen van de koi kooplieden; uit het Indië kwamen edel genden over de lot; wrede godin Kali. Tot hier toe zijn een gin Semiramis ver nische krijgers en 1 nen van Alexand» doorgedrongen. De bereikten deze Mit gebieden echter c schappij van de eer liefen van Bagdad. •Van oudsher trol lieden uit het verre Sinkiang naar Tl markand. Uier sj weg, de Noordelijke over de Wolgadelta nische steppen tot i monding, de Zuide masikus naar de Zee. Voordat de scharen van de D naar Oost-Europa den zij de welvarei Midden-Azië overw woest. Een nieuw hoofde schiedenis van Tui omstreeks het jaar de vorige eeuw mei inval. De veroverin keisus door de I werd gevolgd door tisch oprukken na Perzische grens me Golf als einddoel moest een doorgas worden gemaakt, w zetting van de Pai werd bereikt. Buchara en Chiv kestan) werden one Russische revolutie haar weerklank stan. De afzonderl dit gebied werden ge Kasakse, Tunkme se, Tadsjikse en Ki republieken verkliaa De industrialisati stan werd pas in d ren ter hand genom als onherbergzaam baar geldende land dieper onderzoek alf en veelsoortig re grondstoffen ontpo Noord-Westen tusse Oeral en Emba w tijke vindplaatsen koper, nikkel, bar vastgesteld. Specia de laatste oorlog we' behulp van uit de evacueerde bedrijv kaanse leveranties uitrustingen, veel metallurgische p opgericht. In het renplan werd de ui de reeds bestaande heid en de oprichti chemische werken wegens a anke één gebruik zonder motor, onder No. 509 GEK GES1 BOT1 STA! LET! Kwaliteit vooi NOORDSTRAj Jantje Kuyers en Jentje Pie- beurtelings JamaiLS, twee Staphorster meis- de wagen ies in haar Zondagse kledij met' toefmutsjes, zilveren oorijzers en dito schoengespen, trokken Vrijdagmiddag laat de kleine Staphorster boerenwagen over de grintpaden van Paleis Soest- dqk. Een paar minuten eerder was een grote luxe auto dezelfde weg gegaan, maar de schildwacht aan de Soester ingang van het Paleis is gewend aan het dage lijkse van school halen en bren gen der Prinsesjes, doch keek een beetje vreemd op, toen de Staphorster meisjes zich met haar wagen bij hem meldden. De heer H. van der Wal, bur gemeester van Staphorst, die met zijn echtgenote de meisjes begeleidde, verklaarde echter al heel spoedig het doel van dit litzonderlijke bezoek. Hij en de meisjes kwamen de boeren wagen aanbieden, die de bevol king van Staphorst eind Octo ber bij het bezoek van Prins bewonderend naar en naar de kleder dracht van de meisjes uit Stap horst, terwijl de Koningin zich onderhield met de burgemeester en zijn echtgenote. De Prinsesjes Margriet en Marijke die bij de overhandi ging van de wagen aanwezig waren, werden spoedig beste maatjes met Jantje en Jentje, die alle schroom lieten varen, zich best vermaakten met de Prinsesjes en uiteindelijk de kleine Marijke met behulp van de Koningin en Prinses Margriet in de wagen zetten en door de kamer trokken. Marijke kreeg tenslotte zo'n pleizier, dat ze uit de wagen klauterde en de Stap horster boerenkar eigenhandig naar alle hoeken van de kamer sleepte tot ze uiteindelijk strandde tegen de tafel waar de Koningin thee zat te drinken. Na drie kwartier op het Paleis te hebben vertoefd was het tijd om te gaan. (jij icu uciucü v au 11mo Nog even kwamen de twee JBemhard aan Overijsel aanbood oudste Prinsesjes binnen in hun voor de Prinsesjes. Daarom was rijbroeken om de wagen te be de 9-jarige Jentje, wier vader 'j wonderen. door de Duitsers werd neerge-Toen ze weer op de treden van schoten, al om vijf uur 's och-1 het hoge bordes stond, zei Jentje tends opgestaan en had Jantje,1 tegen de burgemeester; „Ik had de dochter van een Staphorster Marijke best naar Staphorst v, «Rn n,nn« ftn TTTlllon V HEDEN TERNEUZEN: Concertgebouw 8 uur; Bioscoopvoorstelling „De laatste der Roodhuiden". Luxor Theater, 8 uur: (B oscoopvoorstelling „Red Ri ver". MORGEN: TERNEÜZENDiaconie Ned. |Herv. Gem., Aanbesteding aan bouwen van. een nieuwe vleugel aan het Rusthuis „Schelde- oord". Café „Du Commerce", 2 uur; Openbare verkoping van een Winkelpand en Woonhui- izen. Luxor Theater, 8 uur: 'B oscoopvoorstelling ,De Avon turen van Martin Eden". Volgens de Noorse wet mogen Noren geen dienst doen op wal visvaarders van landen, die vóór de oorlog niet regelmatig ter regelmatig ter walvisVadlaanke walvisvaart gingen. wethouder, die twee jaar ouder is, de hele nacht geen oog dicht gedaan. „Vergeet niet heel erg beleefd te zijn" had Jantjes moeder ge zegd even vóór ze de reis haar grootste tot nog toe aanving. De burgemeester was maar vroeg met de meisjes op weg ge gaan en arriveerde bijna twee aur vóór de afgesproken tijd bij Soestdijk. Maar de chocolade melk. die hij voor zijn kleine medereizigers liet aanrukken stond een uur later nog even onaangeroerd als de kellner ze bad gebracht en daarom maak ten de burgemeester, zijn vrouw en de meisjes nog maar een flinke wandeling in de om geving van Soest. Tenslotte kwam dan het ogenblik, waarop •ze zich reeds een paar dagen hadden verheugd. Over de Am sterdamse straatweg trokken ze de wagen naar dat grote Paleis, waar de Koningin zelf op hen zat te wachten. Alles ging goed tot voor het aordes van het Paleis de eerste onverwachte complicatie zich voordeed. De trappen van het bordes zijn namelijk hoog en een Staphorster boerenwagen, zelfs al is het een klein model, is stabiel en zwaar. Maar een paar ferme lakeien brachten uitkomst en al spoedig stond Staphorsts trots in de brede gang van het Paleis. En daar reden Jantje en Jentje de wa gen met zijn met ijzer beslagen wielen op het fraaie tapijt van een der Koninklijke vertrekken in de Baarnse vleugel van het Paleis. Prinses Magriet keek willen meenemen." Richard Crossman, een La- bourlid van het Britse parlement schreef Zondag in de Sunday Pictorial, dat maarschalk Tito 'n ernstiger bedreiging voor Rus land is dan „alle atoombommen van Amerika". „Als alles ver geefs zou zijn, zou maarschalk Stalin het gebruik van het Rode Leger tegen Joego-Slavië moe ten overwegen, vóórdat „de be smetting te ver doordringt", al dus Crossman, die van mening is, dat „de vóór de hand liggen de manier om een Russische aanval op Joego-Slavië te voor komen is, duidelijk te verklaren, dat wij Tito onmiddellijk zullen 'steunen als hij mocht worden aangevallen". Een Noorse walvisharpoenier is Zaterdag door een Noorse recht bank beboet met 1000 kronen 530) en een confiscatie van bezit ter waarde van 6000 kronen wegens het werken op een Ne derlandse walvisvaarder gedu rende 3 seizoenen na de oorlog. Hij verklaarde voor de recht bank, dat hij de Nederlanders had willen helpen, omdat zij on middellijk na de oorlog met hon gersnood werden bedreigd. Een ^getuigenis werd aan het Hof overgelegd, dat de burge meester van Amsterdam aan be klaagde dank had gebracht voor wat deze voor Nederland had gedaan. In de politieke commissie ad hoe der V.N. verklaarde Andrei Wysjinsky, de Sowjetrussische Minister van Buitenlandse Za ken, Zaterdag, dat de Sowjet- Unie bereid was internationale inspectie van atoombedrijven toe te staan, doch nimmer zou dulden dat enig internationaal orgaan Sowjetrussische onder nemingen in eigendom zou heb ben of beheersen. „Wij stellen onze deuren open voor controle, maar gij hebt de betekenis van het woord controle verdraaid", zo verklaarde hij. „Voor ons be tekent het verificatie en toet sing, maar voor u betekent het beheer. De Sowjet-Unie zal nooit oftenimmer buitenlands bezit van haar grond en ondernemin gen gedogen, en daarmee basta!" In antwoord op Amerikaanse beschuldigingen ontkende Wy sjinsky „dat de Sowjet-Unie niet bereid zou zijn haar gebied voor inspectie open te stellen. De Sowjetrussische voorstellen schreven een internationaal controle-orgaan voor, dat volle dige rechten tot toegang in de Sowjet-Unie en andere staten zou hebben", aldus Wysjinsky. Door het slechte weer reed Zaterdagavond te Harlingen een auto in de haven. Eén der inzit tenden de heer 'Westerhuis uit Minnetsga, kwam om het leven. Het officiële Chinese nationa listische nieuwsbureau meldt, dat de communistische troepen nieuwe voorbereidingen treffen voor een aanval op de Tsjoesan- eilandengroep, vanwaar uit de nationalisten hun blokkade diri geren. Een communistische aan val op het eiland Tofigpoe, eer der in deze maand, was afgesla gen. Het belangrijkste eiland van deze groep, Tinghai, waar op de aanval zou zijn gemunt, was sinds dien zwaar versterk o. Een Britse zakenman heeft tegenover Reuter verklaard, dat zich thans 5 a 6 koopvaardij schepen, hoofdzakelijk Engelse, vóór de Jangtse bevonden, wach tend op een mogelijkheid om Sjanghai aan te doen. Vele an dere schepen wachten in Hong kong en andere plaatsen om met ladingen uit Engeland, Amerika en Australië de handel op Chi na te hervatten. In sommige handelskringen is men van oor deel, dat de Britse marine in grijpender maatregelen zou kun- DE WESTERSTORM. Evenals Zaterdagavond werden ook Woesndagavond wegens het woeden van een Westerstorm de loodsdiensten buitengaats Hoek van Holland, IJmuiden en Vlis- singen gestaakt. Te Hoek van Holland werd de loodsdienst om 20 uur stilgelegd en te Vlissingen in de Wielingen om 21.44 en in het Oostgat om 22 uur. Zoals wij reeds meldden, ver- ■sorgt men op het ogenblik de verzending van 2000 stuks fok- ree naar de Zuid-Amerikaanse Staat Peru, waarvan het groot ste deel uit Friesand afkomstig is. Het tiende deel van deze le verantie moet uit Fries stam- fcoelrvee bestaan. Thans verblijft «en speciale commissie uit Peru die belast is met het aankopen 7an fokvee en industriële pro ducten, in Friesland. Nadat reeds 100 koeien en 2 stieren met het s.s. „Baarn van de K.N.S.M. zijn verzonden, ver- Ulu^cil trekt dezer dagen een tweede geVecht terug transport van 100 koeien naar Peru.'Met elk transport gaan 2 speciale verzorgers mee. Ze be hoeven de koeien niet te melken, daar men dieren, die nog niet gekalfd hebben, verzendt. Salvatore Giuliano, de Sicili- aanse bandietenkoning, heeft Zaterdag zijn oorlog tegen de politie hervat door twee hinder lagen voor politie-patrouilles te leggen, waarin twee agenten ge wond werden. Een van Giulia- no's eigen mannen werd gevan gen genomen. Een hinderlaag lag bij een huis van een straten maker bij Favoxita in het hart van Giuliano's gebied. Een po litiepatrouille,.die naar haar ba sis terugkeerde, werd daar plot seling door een regen van ma chinegeweerkogels bestookt. Een sluipschutter op het dak verhin derde de politie het huis te na deren. Toen versterkingen aan kwamen, namen de bandieten de vlucht. Uiteindelijk kon de politie na een aanval met hand granaten het huis binnendrin gen, waar zij een gewonde ban diet vonden. Deze werd later ge ïdentificeerd als en man, die reeds 2 jaar gezocht werd we gens 't doden van 2 politieman- nen- Tevoren hadden Giuliano s mannen op een stille weg een andere patrouille beschoten, waarvan twee politiemannen ge wond werden. De bandieten trokken zich na een kort vuur- TERNEUZEN- Propaganda-vergadering C.N-V. Het Christelijk Nationaal Vak verbond hield 10 Nov. haar jaar lijkse propagandavergadering in het gebouw „Pro Rege." In zijn inleidend woord zeide Ds. P. A. van der Vlugt, dat het persoonlijk contact met de vak beweging hem nog vreemd was, maar wees er op,, dat Kerk en maatsschappij niet los van el kaar staan. Een ieder vindt op zijn weg steeds de Kerk, hetzij als een logge „sta-in-de-weg hetzij ais wegwijzer naar God. Hierna verkreeg het woord de heer K. IJzenga, hoofdbestuur der van de Chr. Bond van Spoor- en Trampersoneel, die het on derwerp „40 Jaren Chr. sociale actie" behandelde. Spreker wees er o.m. op, dat de Chr. sociale actie van meet af aan heeft ge streden voor overleg tussen werkgever en werknemer, hoewel door een groot deel der arbei ders daarom gehoond. Vandaag aan de dag is echter tot uiting gekomen, dat deze weg de juiste iss en zelfs de groep, die van klassestrijd sprak en nog spreekt, gekomen is tot overleg. De volgende spreker was de heer H. Peters, Voorzitter van de Chr. Metaalbewerkersbond, die het onderwerp „Onze taak in de toekomst" behandelde. Spreker schetste de toestand van heden en wees op de ver Het Nederlandse s.s. „Arak" is Zondag in de haven van Flens burg door juichende menigten begroet; het stedelijk orkest verhoogde de algemene vreugde. De reden voor de uitbundigheid was, dat de „Arak", voor de eer ste maal sinds 15 jaar, weer rum naar Duitsland bracht. Het schip had een hoeveelheid Ja- maica-rum en een lading „arak" (een soort brandewijn, uit rijst gestookt) aan boord. schillende stromingen, die het sociale leven willen leiden. Het karakter der E. V. C. werd belicht, alsook het gevaar voor Staatssocialisme. Hij spoorde aan tot krachtige propaganda naar buiten en naar binnen voor de Chr. vakbeweging, want van. de leden zal in de toekomst, met het oog op de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie, veel kennis worden gevraagd. De cursussen, die het C. N. V. te dien. opzichte geeft, moeten ernstig bestudeerd worden. Verschillende vragen over be- drijfspensioen en oude-dags voorziening werden door de heer Peters, tot tevredenheid van de vragenstellers, beantwoord. Mede door andere geestver wante vergaderingen, was de opkomst teleurstellend, Post, bestemd voor naar Ne derland terugkerende militairen, aan boord van het troepenschip „Johan van Oldenlbarnevelt" welke in de tussenhavens zal worden uitgereikt, moet uiterlijk op 21 Nov. a.s. in Nederland worden tei post bezorgd. Behalve de ge bruikelijke gegevens dient het adres te bevatten: Aan boord van het troepenschip „Johan van Ol- denbamevelt" op thuisreis naar Nederland'. De naam van de ver moedelijke tussenhaven mag dus niet worden gemeld. nen treffen, zonder onnodige ernstige gevolgen te veroorzaken. Een woordvoerder van het Brit se Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat de Britse Regering de Chinese na tionalistische Regering 4 Novem ber heeft medegedeeld, dat de nationalistische oorlogsschepen en vliegtuigen niet meer te Hongkong brandstof mogn op nemen. van tien meter vóór het rijwiel, méér bedraagt dan de helft van de hoogte van de onderkant van de lantaarn tot het wegdek. In de praktijk betekent dit, dat het schijnsel van een fiets lantaarn binnen de 20 meter vóór het rijwiel de weg moet ra ken. „Het einde van de wereld is nabij. Ik ben een door God ge zonden engel om de wereld te verwittigen dat het uur van het gebed is gekomen. God heeft het einde van de wereld bepaald en er is geen macht die Zijn wil kan weersstaan". Deze onophoudelijk, door An- tonistta Fuorini, een boerin uit Petilia Policastro, in trance her haalde woorden hebben in ge heel Calabrië beroering gewekt. Uit alle deljan van de provincie stromen de mensen toe om deze jonge vrouw te zien, die of schoon zij totdal ongeletterd is, zich nochtans, wanneer zij in 'n hypnotische slaaptoestand ver keert, in perfect Italiaans uit drukt en dikwijls ook in een vreemde op het Latijn gelijken de taal. Bg een onderzoek, dat de Zuid- Afrikaanse politie te Randfontein naar illegale voorraden sterke drank heeft ingesteld, is het tot gevechten tussen haar en natu rellen gekomen, waarbij een natu- rsd door de politie gedood werd «n een andere zwaar gewond. Een derde werd in het been getroffen. Toen de politie haar onderzoek aegon, vielen naturellen een elec- triciteitsbedrijf met stenen aan, waardoor het terrein in duisternis kwam te liggen. Daarop wierpen zij stenen maar de drie politie agenten, van wie twee gewond werden. 20 Politieagenten, die hun col lega's te hulp ^kwamen, werden door 500 naturellen aangevallen, ofschoon zij tr in slaagden de na- tnrellen met de gummistok terug te drijven, bleven deze aanvallen, waarop een politieman opdracht kreeg te vuren. (Three of Hearts) Een vrolijke geschiedenis, van Berta Ruck Vertaald door F. van Velsen 30) Nadruk verboden. VII. Het standpunt van Nora. GROEDE. Nieuwe Sportzaal Donderdag a.s. zal alhier de nieuw ingerichte sportzaal in- gebruik worden genomen. Door enige leerlingen van het Lyceum te Oostburg zullen de toestellen gedemonstreerd wor den. SCHOONDIJKE Rijksweg opgebroken Bij de Tragel is de Rijksweg van Schoondijke naar Breskens half opgebroken. Rijkswater staat besteedde hier het leggen van een nieuwe duiker aan. Het verkeer ondervindt soms veel vertraging. BRESKENS. De Veerdienst- Zaterdagmiddag moest de Moerdijkpont wegens de hoge golfslag haar dienst Vlissingen- Breskens staken. De reizigers moesten 1 uur wachten op het vertrek der volgende boot. V ORST VERLET -REGELIN G De Minister van Sociale Zaken heeft aan de gemeentebesturen de vorstverletregeling voor de a.s. winter gezonden. De Minister handhaaft het standpunt, dat een voorziening bij vorstverlet een aangelegenheid is, welke het be drijfsleven aangaat en. waarvoor derhalve ook door het bedrijfsle ven zelf een regeling dient te Worden getroffen. Ondernemin gen, die bij vorst stagnatie in haar werkzaamheden vrezen, zul Ien dus tijdig een wachtgeldrege ling moeten aanvragen. Door het Britse blad „Daily Te legraph" is de tekst bekendge maakt van een document, dat door de gezamenlijke ondergrondse or ganisaties in Tsjecho-iSlowaky'e aari alle Tsjecho-Slowaakse am bassadeurs, gezantschappen en consulaten in het buitenland is toegezonden. De geadresseerden wordt verzocht af te treden en in landen waar zij vertoeven om asyt recht te vragen. ,Het is Uw laatste kans", zo wordt gezegd „als gij in Uw va derland en slavernij wenst te ont- -gaan, want weldra zult gij allen worden teruggeroepen". De verzetsbeweging, die bltjk- ibaar op het Tsjechische ministerie van buitenlandse zaken actief is, had de brieven in- officiële om slagen verzonden. Er bereik©!* de A.N.W.B. nog steeds zeer vele klachten over de verblinding door rijwiellan taarns. Het voeren van een ver blindende verlichting is zowel voor het overig verkeer als voor de fietser zelf buitengewoon ge vaarlijk en daarenboven verbo den. Een rijwielverlichting is in de zin van het wettelijk proza verblindend, indien de hoogte van de lichtbundel boven het straatoppervlak, op een afstand Wij zullen Billy in de mening laten, dat hij niet meer dan twee meisjes op het officiersbal ten huwelijk had gevraagd. Laten wij ons bezighouden met Lorne Halliday, de dochter van de notaris, het derde meisje, dat het huwelijksaanzoek vna de ontoe rekenbare jongeman had aange nomen. Mijn lezers zullen zeer goed begrijpen, dat Lorne haar geluk moest uitjubelen tegen de eerste vriendin de beste. Even duidelijk zal het hun reeds lang bekend zijn, dat het Lorne Halliday was, door wie Billy bij Nora in onge nade was gevallen en niet Lily Gansehhurst, zoals Billy meende. Lorne was zo vol van op ge propte vreugde geweest, toen zij die volgende morgen de parapluie bij Nora terugbracht, dat zij een voudig geen ogen had om te zien, hoe Nora het nieuws opnam, dat ij bracht. „O, Nora, ik heb reuzennieuws", hijgde Lome opgewonden, toen de twee meisjes in de tuin ston den. „Raad eens? Neen, dat kan je niet; ik zal het maar zeggen. G' steravond op het hal heb ik een huwelijksaanzoek gehad! Niet om te geloven, hé? En wie denk je? Mijnheer iSomers! Hij heeft mij ten huwelijk gevraagd! 't Is net een droom!" Voor een ogenblik was het, of de hele tuin om Nora heen draaide. Toen kreeg zij haar spraak tot haar dispositie. „Verloofd!... Ben jij verloofd? O, dat vind ik fijn, toe, vertel eens!" „O, Nora het gebeurde gister avond ongeveer tegen het einde van het bal", zei Lorne met dro merige ogen. Ik zou gedacht heb ben, dat hij mij te veel boeken wurm zou gevonden hebben; hele maal zijn genre niet... Maar wij dansten samen „Je bedoelt toch, jij en mijnheer Somers?" „Ja; en daarna wandelden we o! en toen zei hij: „Hoe zou je het vinden, als wij ons ver loofden?" „Je bedoelt toch luitenant So mers, niet waar?" „Ja!... Billy!" zei Lorne opge wonden lachend. „Ik kan het zeif haast niet geloven. Eerlijk ge zegd, heb ik nooit kunnen denken, dat iemand van mij zou kunnen houden, op die manier dan, ofschoon ik er wel naar verlang de O, ik voel me zo zalig, Nora!" Mijn lezers weten reeds dat Nora een halfbloed Ierse was en zeer opvliegend. Welnii zij scheen op te vlammen. Haar ogen straal den van plezier het plezier van een ijsberg, die tot de ontdekking komt, dat hij in de Mexicaanse golfstroom terecht is gekomen. „Heerlijk voor je, zeg?" riep zij. „Jc moet me er later alles nog eens precies van vertellen, Lorne; ik heb nu geen tijd. Nieuwe keu kenmeid op zicht bij mama Jc excuseert me wel, hé? dag!" Als een haas het huis in, naar haar slaapkamer! Tracht U de gevoelens van dat heetgebakerde, trotse, hartstochtelijke schepsel tje voor te stellen t Gedurende de afgelopen nacht had ze haast niet kunnen slapen van geluk. Vanmorgen was zij zo blij haar bed uitgesprongen, om de eerste dag van haar verloving te begroeten. Zij behoefde het zichzelf niet meer te bekennen, dat zij liefhad; een reuzeknappe overwinnaar met een besliste, be velende stem had haar gedwon gen zonder meer de vlag te strij ken en wat is er voor een vrouw heerlijker, dan tot iets ge dwongen te worden, waar zij naar verlangt? En zij had naar dit be slissende ogenblik in haar leven o, zo verlangd! Vrolijk gestemd, had zy zich met zorg gekleed, want hij zou komen. En nu had zij nauwelijks ont beten, toen haar werd gezegd, dat haar liefde wsa overgegaan naar iemand anders. Terwijl zij daar zat op de hoek van haar witge lakte rieten stoel, trachtte Nora zich nauwkeurig de woorden te herinneren, welke Lorne had ge bruikt. „Mijnheer Somers, luite nant Somers, Billy!" Zij sprong op. Er viel niet aan te twijfelen. (Wordt vervolgd.) De Amerikaanse democratische Senator Elmer Thomas heeft als woordvoerder van een groep Se natoren, die thans door Europa reist om een studie te maken van de E.C.A.E.. te Wenen op een persconferentie verklaard, dat er spoedig een crisis zou komen in de Amerikanas-Russische betrek kingen. In verband met Duitsland zeide hij: „Wij moeten int Berlijn blijven totdat wrj definitief overeenstem ming mast de Sowjet-Unie hebben bereikt. Indien wij de stad eer der verlaten, geven wy geheel Duitsland aan de Sowjet-Unie over. Ik geloof zekerlijk, dat de Russen hun bedoelingen met Duitsland hebben. Berlijn en Londen vormen de sleu_ tets voor de Europese economie en Berlijn is de sleutel van de Europese politiek. Indien wij ons uit Europa terug trekken zullen wij ons door het communisme omringd zién"; aldus de Senator Aan de Aannemersfirma De Vries Loene te Delft is door het college van B. en W. van Bergen op Zoom opgedragen het saneren van de binnenhaven al daar voor de som van 172.000 DE OPENING VAN HET HEILIG JAAR De Paus zal de opening van het Heilig jaar 1950 officieel afkondi gen in een radio-boodschap in de ochtend van 24 December. Dit zal de eesrte matal zijn, dat een Paus voor de opening van het Heilig jaar van de radio gébruik maakt. Na zijn toespraak zal de Paus op zijn karmozijnen troon naar de drempel van de Sint Pieter wor den gedragen, waar hij drie maal met een zilveren hamer op de hei lige deur van de Basiliek zal slaar< Ket metselwerk, dat de deur sinds het laatste Heilige jaar (1933) heeft afgesloten, zal dan verwij derd worden en de Paus zal zich in de kerk begeven, BON 1LS SPtliULAAS IS ItlS AfAKIS

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2