D ikoeas" Bim en de ontvoering van Sinterklaas Instituut voor landbouwtechniek en rationalisatie opgericht UIT DE PROVINCIE Wat brengt de Radio? Rechtszaken Kerknieuws Gevonden voorwerpen Tandarts SPAAS D/ËE7--KAAS MAAS de van Hoffman De werkloosheid In België Karel de Grote gedemilitariseerd Heimelijke sloping onder water van torpedobootjager>wrak Van „Fritax" naar „Fibenel"? Première van Hamlet uitgesteld Plan Marshall in het licht van het verleden AANGEKOMEN TERNEUZEN GROTE PRfJSKAARTING Gekookte Plockworst Pekelvlees Rookworst voor in het eten te koken) Ontbijtspek Malse Boterhamworst Tongworst Met veel Tong) Leverkaas (15 cent per ons) Hoofdkaas (Uitsluitend varkenskop) Fa E. A. IJsebaert Vlooswijkstraat Ifysjinsky atoomenergie VERWACHTING, OGWATER. ZON-EN MAANSTANDEN TERNEUZEN. .,De financiering- van de onderneming". Het bestuur van de Vereniging voor de Handeldrijvende Midden stand had een goede greep ge daan in het uitnodigen van de heer R. Krol, accountant te Den Haag, voor het houden van een causerie over „de financiering van de onderneming, mede in verband met de drang naar uit breiding". Op zeer onderhoudende wijze behandelde spreker dit onder werp, dat practisch neerkwam op het leren lezen van een balans en winst- en verliesrekening. Juist doordat niet alleen in middens tandsbed rij ven, doch ook nog in de groot-industrie het zo dikwijls voorkomt, dat de onder nemer geen acht slaat op de dui delijke taal, die uit een deskundig uitgebracht rapport spreekt en, vooral in tijden van goederen- schaarste, zoals men gehad heeft en steeds zal hebben tijdens oor logen en de eerste na-oorfogse jaren, men geen rekening houdt dat op deze tijden van hoogcon junctuur voor de handel onherroe pelijk een terugslag volgt, een terugslag welke practisch neer komt op een terugkeer naar nor mak jaren, hebben tal van on- •dememers eg toe verleid over te gaan tot niet-verantwoorde uit breiding van him bedrijven met al de gevolgen van dien en dan pas goed tot uiting komt dat een voorzichtige zakenpolitiek het al tijd zal winnen. Elke expansie van een bedrijf moet ten volle verantwoord zijn en dat kan men alleen concluderen, uit het goed lezen van de uitge brachte jaarrekening', zo nodig gesteund door een deskundig eco nomisch adviseur. Met tal van voorbeelden ver duidelijkte spreker zijn boeiende rede, die met volle aandacht door de aanweziigen werd gevolgd. Na het beëindigen dezer cause rie werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan een vrij ruim gebruik werd ge maakt, welke vragen na de pauze door de heer Krol uitvoerig wer- den beantwoord 1 Schoondijke komende voorop rij- De voorzitter, de heer H. Rib- dende lediSe vrachtwagen van de bens, die de spreker van deze Beci^te Groede, de ver avond had ingeleid, was zeker de De heer Ribbens betreurde het dat niet meerdere belanghebben den aanwezig waren, want het onderwerp dat op zo bevattelijke wijze was behandeld, was waard door iedere zakenman te worden beluisterd. Inderdaad het was voor alle aanwezigen een nuttig bestede avond, die nog lange tijd zal na werken. Gemoderniseerde zaak- Dat niet alleen Terneuzen „bin nen de bruggen", doch ook het stadsdeel daarbuiten waar wel haast het grootste deel der be volking gehuisvest is zich meer en meer aan de eisen des tijds aanpast, wordt wel bewezen door de ingebruikneming dezer dagen van het aanmerkelijk ver grote en gemoderniseerde levens- middelenbedrijf van de heer G- de Vriend, aan de Axelsestraat al- h'er. Door bijtrekken van bestaande woonruimte heeft de zaak een aanmerkelijke uitbreiding kunnen ondergaan en mede dank zij de voortreffelijke inrichting ge heel door Terneuzense ambachts lieden tot stand gebracht is een keurig geheel ontstaan, waarop zowel de nieuwe wijken als de eigenaar met recht trots kunnen zijn. Tenslotte zij nog vermeld, dat een kantoorruimte werd uitge spaard, waarin binnen "afzien - baren tijd - zodra Den Haag toestemming geeft een hulp- postkantoor zal worden geves tigd, iets waarmede de zeer vele Terneuzense ingezetenen van „buiten de kom" ten zeerste ge baat zullen zijn. BRESKENS. Verkeersongeval. Op de grote verkeersweg Bres- kens'Schoondijke had gisterna middag omstreeks 4 uur nabij de verbindingsweg naar Groede een aanrijding plaats tussen twee vrachtwagens. De bestuurder van een vrachtauto van de S.B.M., ge laden met bieten bemerkte te laat dat een eveneens uit de richting tolk der aanwezigen toen hij de heer Krol dank bracht voor zijn hoogst leerzame en boeiende voordracht over een voor alle middenstanders zo belangrijk on derwerp. ÏATERDfVG 12 NOVEMBER. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 3.16 Oog in al; S.23 Gram.; 8.40 Orgel; 9.00 Gram.; 10.00 Cause rie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Radlofeuilleton10.35 Voor de ar beiders in de continubedrijven; 11.40 Pianorecital; 12.00 Dansmu ziek; 12.33 Hawaiian muziek; 13.00 Ned. Strijdkrachten; 13.30 Dansmuziek; 14.00 Volkszang; 14.20 Metropole orkest; 14.50 Streekuitzending; 15.15 Kamer orkest; 16.00 -Cauerie; 16.15 Ama teursuitzending; 16.45 Sport; 17.00 Gram.; 17.30 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Toespraak; 18.20 Gram.; 18.30 Ned. Strijd krachten; 19.00 Artistieke staal kaart; 19.30 Bijbellezing; 19.45 Voor de Nederlanders in Duits land; 20.00 Nieuws; 20.05 Actua liteiten; 20.15 Weense muziek; 20.45 Gevar. programma; 21.45 Socialistisch commentaar; 22.00 Promenade orkest; 22.25 Hoor spel; 22.45 Strijkkwartet; 23.00 Nieuws; 28.15 Gram. HILVERSUM H; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.25 Hoogmis; 10.50 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.20 Amusementsorkest; 14.00 Harmo nie; 14.20 Engelse les; 14.40 Zang ne piano: 15.10 Kroniek van let teren en kunsten; 15.45 Mannen koor; 16.20 Causerie; 16.30 De schoonheid var. het Gregoriaans; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Volks- liederenkwartet; 18.15 Journalis tiek weekoverzicht; 18.30 Ensem ble Organola; 19.00 Nieuws; 19.15 Actualiteiten; 19.25 Katholiek Thuisfront; 19.30 Lichte muziek; 19.50 Amerikaans commentaar; 20.00 Nieuws; 20.12 Gram.; 20.15 Lichtbaken; 20.40 Grap!.; 21.00 Gevar. programma; 21.45 Puzzle; 21.55 Populair concert; 22 30 \Vjj luiden de Zondag in; 23.00 Nws.; 23.15 Radio-Philharm. orkest BRUSSEL (VI.) 12.00 Salon orkest; 12.32 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram., 14.00 Lezing; 14.15 Gram.; 15.00 Orgel; 16.00 Vlaams gemengd koor; 16.15 Gram.; 16.30 Ethniscie 'muziek; 17.05 Nieuws; 17.15 Accordeon; 17.30 Discussie; 18.00 Accordeon; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram 19.50 Vrije politieke tr'bune, 20.00 Omroeporkest; 21.00 Actualitei ten; 21.15 Gev. programma; 22.0C Nieuws; 22.15 Verzoekprogram- ma; 23.25 Gram. bindingsweg naar Groede wilde inslaan, met het gevolg, dat bei<je wagens met elkaar in bot sing kwamen. De vrachtauto van de S.B.M. beliep enige schade. HOEK. Aanrijding. Gisterenmorgen te ongeveer half zeven reed een bus van de Z. V. T. M. nabij de Hoekse Kreek in de richting van de kom der ge meente Doordat een door een paard getrokken wagen onverlicht was, bemerkte de bestuurder van de bus te laat deze wagen en kon een botsing niet meer worden voorkomen De bus bekwam hierdoor enige schade, terwijl de wagen onbe schadigd bleef. Door de politie werd van een en ander proces-verbaal opge maakt. I.IZENDIJKE Winkelweek-concert. Zaterdag de laatste dag der winkelweek zal de alom'gekende muz'ekvereniging „Koninklijke Harmonie" uit Biervliet, een con cert geven in de kiosk op de markt. Het programma dat zal worden ten gehore gebracht be staat uit de volgende nummers; 1. Hollywood, mars K. Alford. 2. Der Fledermaus, ouverture Joh. Strauss. 3. Andante in G C. Baptiste. 4. Ballet Egyptiën (4 delen) A. Luiqini. 5. Huldigingsmars Jorsalfar. 6. Blue Devils, mars Eklw. Crieg. Hierna geeft de plaatselijke muziekvereniging „Geduld Over wint" het slotconcert. De volgen de nummers zullen worden uitge voerd: 1. The Great Little Army mars K. Alford. 2. Rissiniana, ouverture Gerard Boedijn. 3. Les Frissions (ballet taf reien) Gadenne. Mugli Basli* zag er nog wat verfomfaaid uit van het gevecht, toen hij een kwartier later aan klopte bij Sinterklaas. „Binnen", riep een onbekende stem. Basli ging de kamer binnen en zag tot zijn verbazing een man die met 4. Frès Jolie, wals Walteufel. 5.'Straussherinneringen. (selectie) arr. Jokma. 6. The Contemptibles, mars L. R. Stanley. ZUIDDORPE Niwin-Kerstpakketten-Actie. 'Bij de alhier gehouden actie voor de Niwin-iKerstpakketten is ruim 100 bijeengebracht, zodat ongeveer een 20 militairen een pakket zullen ontvangen uit onze gemeente. Goed werk. Men is momenteel bezig om de op het dorpsplein staande zeer oude linden van hun overtollig hout te ontdoen en ze behoorlijk te snoeien, zodat straks als het nog eens stormt de mensen er niet bang meer behoeven onder te lopen. Zeer zeker een goed werk. een loupe de grond onderzocht. „Waar is Sinterklaas?" vroeg Basli verschrikt. „Dat ben ik juist aan het onderzoeken", zei de man met de loupe terwijl hij een minachtende blik op Basli wierp. Bim, die de dwerg in snelle vaart op de motorfiets zag ver dwijnen, bedacht hoe hij de ander zou kunnen achterhalen. Gelukkig zag hij vlak tegenover zich, bij de benzinetank, een motorrijder staan met een zware machine, die juist brandstof innam voor de reis. Bim holde er heen. lozen een toeneming met 4688 en voor de gedeeltelijk of toevallig werklozen een toeneming met 23.514. De stijging van de volledige werkloosheid is voornamelijk te wijten- aan de terugkeer van de eerste seizoenarbeiders, die aan de bietenrooicampagne deelna men. De toeneming van de ge deeltelijke en .toevallige werkloos heid is in hoofdzaak toe te schrij ven aan de onderbreking van het werk in de Henegouwse kolen mijnen gedurende twee dagen, alsmede aan de invloed van Aller- heiligén: In tal van fabrieken werd n.l. op 31 October niet ge werkt. Bovendien zijn er bij de volledig werklozen nog steeds 3200 grensgangers. Blijkens de statistieken betref fende de verzekering tegen werk loosheid bedroeg in de week van 30 October tot 5 November j.l. bet aantal gecontroleerde volle dig werklozen gemiddeld 200.749 per dag, en dat der gedeeltelijk of toevallig werklozen 71.604. Tegenover de voorafgaande week is dit voor de volledig werk- Het standbeeld van Karei de Grote voor het stadhuis te Aken i3 in de nacht van Woensdag op Donderdag van een van zijn voor naamste attributen beroofd: n.l. de wereldbol, welke samen met de degen en de kroon de macht van de Keizer verzinnebeeldt. Reeds enikele tijd geleden was de Keizer gedemilitariseerd door wegnemiing van de degen. De politie heeft gisterenochtend de wereldbol teruggevonden en de dief gearresteerd. Onoplosbaar raadsel. Enige weken geleden kreeg de kantonrechter te Delft een zaak te behandelen tegen een bestuur der van een W. S. M.-lbus en de wagenvoerder van een tram van de H. T. M., aangezien beide voer tuigen met elkaar in botsing wa ren gekomen. Aangzien de getuigenverklarin gen met elkaar ln strijd waren, werd de zaak aangehouden en thans kwamen er meerdere ge tuigen voor het hekje. Het was echter hetzelfde liedje De inzit tenden van de bus gaven de tram bestuurder, de trampassagiers de buschauffeur de schuld. De kantonrechter kon er op die manier geen wijs uit worden en spiak beide verdachten vrij. Met het oog op de noodzake lijkheid, de ontwikkeling van de rationalisatie in de land- en tuin bouw, zowel wat het tempo als de hierbij te bezigen middelen be treft, zoveel mogelijk aan te pas sen bij de verschillende bedrijfs- typen in ons land, heeft de Mi nister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, een stichting opgericht, waarin het onderzoek naar de toepassing van de uiteen lopende technische mogelijkheden en arbeidsmethoden alsmede de verbetering hiervan van Over heidswege zal worden gecentrali seerd. De stichting zal onder de naam Instituut voor Landbouwtechniek en Rationalisatie te Wageningen worden gevestigd. De taak van het instituut ligt op een uitgebreid terrgin; zij omvat zowel het onderzoek naar de deugdelijkheid en geschiktheid van technische hulpmiddelen voor de landbouw als het zelf ontwer pen, ontwikkelen en construëren van deze hulpmiddelen. Ket instituut zal tevens aanwij zingen geven en hulp verlenen bij de fabricage van werktuigen, de bevordering van normalisatie en standaardisatie van werktuigen en hulpmiddelen zal eveneens tot het terrein van werkzaamheden behoren. Daarnaast zal het insti tuut de import van de in het bui tenland gefabriceerde technische hulpmiddelen welke voor Neder land van belang zijn, zoveel mo gelijk in de hand werken. De bruikbaarheid van de verscheide ne technische middelen zal o.m. worden getoetst op de door het instituut te exploiteren proef- boerderijen. Een belangrijk onderdeel van het werkprogramma zal het on derzoek naar de economische waarde van technische hulpmid delen voor de Nederlandse land bouw bedrijven zijn, aangezien de resultaten hiervan voor een groot deel doorslaggevend zullen moe ten worden -beschouwd voor het beeld van de toekomstige mecha nisatie. Het spreekt welhaast vanzelf, dat de uitkomsten van de on derzoekingen, welke het instituut verricht, zullen resulteren in een uitgebreide voorlichting; behalve in de vorm van publicaties zal het instituut zijn ervaringen ten goe de doen komen aan de opleiding van studerenden aan de Land bouwhogeschool, door het geven van cursussen en door het houden van voordrachten. pen van munitie, terwijl de rest van deze gelden tijdens de tweede oorlog werd verbruikt, toen voor noemde landen streden voor hun vrijheid. Thans is het onze beurt om die landen, die uitgeput zijn tenge volge van die strijd, te helpen, en daarom financieren wij het plan- Marshall. In Mei van dit jaar is de Ita- liiajanse torpedobootjage-r „La Moca" ter hoogte van de kust van Napels gezonken. De Italiaanse regering had het wrak aan een bergingsmaatschappij verkocht, die haar werkzaamheden aanving. Groot was de verbazing van de leiding der bergingswerkzaam heden, toen haar bleek dat het wrak op geheimzinnige wijze klei ner werd. Een onderzoek werd ingesteld, waaruit bleek dat vijf Napolita- nen eveneens, op eigen gelegen heid en voor eigen rekening, aan het bergen waren gegaan. Zij had den wat duikersuitrusting op de kop getikt, waarmede men op on bewaakte ogenblikken aan het duiken ging, en, onder water, aan het slopen begon. Toen de vijf onwettige bergers werdeni;i>etrapt, hadden zij reeds grote gedeelten van de romp van de gezonken torpedobootjager, ondermeer door het gebruik van springstoffen, weten te verwijde ren. De buit werd aan helers verkocht. De vijf onwettige duikende en bergende Napolitaneu moesten gisteren voor een Napolitaans ge rechtshof rekening en verant woording afleggen. In verband met de economische samenwerking- tussen Frankrijk, Italië, België, Nederland en Lu xemburg heeft men gewaagd van „groot-Bene lux" en zelfs ,van „Fritalux". Daar in deze benaming niet eens gewag wordt gemaakt van België en Nederland, die de pro motoren zijn geweest van de idee der samenwerking heeft de Ne derlandse Kamer van Koophandel in België het nuttig geoordeeld het gebruik van de afkorting „F.I.B.N.M.L." (uit te spreken „Fibenel"), waarin de naam van alle deelnemende landen voor komt aan te bevelen. De première van de Engelse film Hamlet, die heden zou wor den gegeven, is door de Tsjecho- Slowaakse autoriteiten uitge steld „om technische redenen", die niet nader zijn uiteengezet. Woensdag werd gemeld, dat de autoriteiten bezorgd waren we gens pro-Britse demonstraties ter gelegenheid van het bezoek van jeen Engels tafeltennisteam. Men was van mening, dat de getoonde belangstelling verre buiten het kader van normale sportbelang- stelling ging. De menigte over laadde, zo zegt men, het team met geschenken en goodwillbood- schappen. President Truman heeft te Washington in een toespraak tij dens een diner, dat te zijner ere werd gegeven door de Amerikaan se club van democratische vrou wen een nieuw argument ten gunste van de hulpverlening aan de Westelijke Geallieerden naar voren gebracht. De President herinnerde er aan, dat de ontwikkeling van de Verenigde Staten slechts mogelijk was geweest, dank zij de kapita len, die talrijke Europese landen, waaronder Frankrijk, België, Ne derland en Groot-Brittannië had den verschaft. Hij legde er de na druk op, dat bijna alle Ameri kaanse spoorwegen door de bo venvermelde landen werden ge financierd. Tijdens de eerste wereldoorlog zijn de buitenlandse gelden gebruikt voor het aanko- BOOÖSCHAP VAN HE PAUS AAN DE R. K. BISSCHOPPEN. De Paus heeft aan alle R.K. Bisschoppen ter wereld een boodschap gezonden, waarin hij uitdrukking heeft aan zijn „zorg" over de toekomst van de heilige plaatsen in Palestina. In een „Pauselijke vermaning" doet de Paus een beroep op alle Christenen ter wereld, te bidden voor een „juiste oplossing" van het vraagstuk der heilige plaat sen, die hij van vitaal belang acht voor de 425 millioen Katho lieken en de gehele Christelijke wereld. Deze boodschap van de Paus is gepubliceerd aan de vooravond van het debat in de V.N. over de toekomst van Jeruzalem en an dere heilige plaatsen in Palesti na. TERNEUiZEN. De korpschef van het Gemeen telijk politie-korps maakt bekend, dat omtrent de volgende gevon den voorwerpen inlichtingen zijn te bekomen bij de daarachter vol gende personen: Kinderjasje, Bata, Noordstr. Portemonn. met inhoud, Fraaijen- hove, Noordstraat 48; Herenrij wiel, Provinciale Boot; Handtas, Weeghuisje, Sehuttershofw.Das, Meertens, Kerkhofl. 37; Kinder wantje, L. Willemsen, Zandstraat la; Want, J. de Koeijer, Dekker straat 47Hoofddoek, Stockman, Axelsestraat 107; Want, W. de Ridder, Goessepolder P 86, Sluis kil; Zilverbon, Van Waes, Dwars straat 1; Regenmutsje, M. Fieret, Hogendijk 37Wollen Handschoen, J. Willemsen, Dijkstraat 20; Wol len Handschoen, J. Beeldens, Tho- lensstraat 38; Wollen Das, Dek ker, Vlooswijkstraat 32; Auto band, F. G. v. d, Plasse, Qrenu- laan 2; Portemonnaie, L. Schalk, Noordstraat 32. Voorts omtrent de volgende voorwerpen aan het Bureau van Politie: Huissleutel, Broekriem, Zilverbon, Kolenzak, wollen Want, Zilverbon, paar Kinderwantjes, Kinderwantje, Kinderhandschoen, paar Gummilaarzen. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van PHILIP CHRISTIAAN. De Heer en Mevrouw BOLAND—KUILMAN. Terneuzen, 10 Nov. 1949- Axelsestraat 19. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de zeer vele blijken van be langstelling ons betoond bij het overlijden van onze innig geliefde Echtgenote, Moeder, Zuster, Behuwd zuster en Tante, Mevrouw O. DE VLEESSCHAUWER- MEERT. Mijnheer Victor De Vleesschauwer Mejuffrouw Georgette De Vleesschauwer Mejuffrouw Oda De Vleesschauwer Familie Meert Familie De Vleesschauwer Boekhoute (B.) Nov. 1949. TERNEUZEN. Zaterdag 12 Nov. a.s. GEEN SPREEKUUR te Terneuzen en Sas van Gent. ZONDAG 13 NOV. a.s. Aanvang 18.30 uur. VAN DAMME, Café Kolkzicht, Terneuzen Te koop: wit emaille Keu kenfornuis. Kanaal weg 31, Sluiskil. Gevraagd: Kostgangers. Pierssenspolderstr. 76, te Sluiskil. Weet U wat een steen is1 Een steen versterkt in het horloge die plaats, welke het meest aan slijtage onder hevig is Bovenstaand anker horloge heeft 15stenen-Een horloge voor Uw leven NliUWSTRAAT 14 -TERNEUZEN L0 ct-; minimum oer ties: 5 regels 66 cfcj nummer Bureau, vu des namiddags 3 uur- iespraak tot de Atstr- >r Politieke Weten de universiteit vste. ïeeft Paul Hoffman, .rateur van het plan- Jonderdag verklaart^ a zelf de leiders, de en de instellingen irengen om „in West- nieuw werelddeel te een verzameling ?sn .ties, die zich echter in een worgende tden." ikking tot zijn recent Parijs, dat tot dewi ledenstaten van de voor Europese eca- amenwerking aan te een stimulering van ge handel, verklaar- i te vertrouwen, dat komende weken snel n zullen worden gt- lardoor de door hem e doeleinden op korte Hen kunnen worden :rklaarde hij, dat hg 3de hoop had, da* eringen zouden wor st in de richting vtu i langere termijn: de itegratie. voegde hier aan toe: ij kan dit doel alleen kt worden, als resul- geïnspireerde leiding ropeanen zelf. Tenzij lie van West-Eurqps, ndig wordt geïnte- ïet onmogelijk wordt it een land zijn hulp- an ontwikkelen voor van een oorlog, zal alleen al uit veilig- egingen nooit ia om zijn productie vermogen om in het te concurreren te Ieder land zou dan meedogenloze druk ijn economisch leven >en aan de eisen van ïiligheid". ner van de vereniging sri kaans-Sowjet-Russ!- ichap heeft Wysjinsxy, van Buitenlandse Za- vjet-Unie, 4e westerg- ïeden er van beschul- ij de voorraadvormmg bommen trachten tot e brengen, opdat ds rste plaats in de pr>- en behouden. „Dat is •rstel, de productie van en stop te zetten, tei- tegelijk geen genei™ t, dat een land mem ezit dan enig ander 3 Wysjiusky, die wt- eis stelde van onauö- 3d der atoomwapens» van 'n intematlóna- aan de bedryis- Er was met zeven zerkt. De beide blus- de havendienst die eventualiteiten voor- 2ijn langszij van de i" waren gekomen, geen dienst te doen. ak van de brand is 3r is op het schip nog hade aangericht, o.a. aantal dekbalken is n. Het vertrek van de naar Batavia, dat nber was vastgesteld, schijnlijk niet uitge- rden. d door het K.N.MX geldig van Zaterdag- f -avond. nige regen. rwolkt met enige Te regen, maar van hei- uit tijdelijke opkla- tige en langs de kust tolland en Zeeland af ichtige wind tussen i West. In de Noord- helft van het land een groot deel van de :e tot matige wind 3 en Oost. Aanhou- \G 12 NOVEMBER v.m. n.m. 5.21 5.54 5.56 6.28 i 6.46 7.19 3 13 NOVEMBER. T y - o verhinderen, dat deze vriendschap verbroken wordt". Hij zeide, dat de Sovjet-delegatie de lopende zitting der V. N. bijwoonde „om te tonen dat het mensdom vrede wenst, dat de volken in de gehele wereld de oorlog haten en de oor log reeds in het begin gedood wil len zien". De Sovjet-Unie juichte de „omverwerpende activiteit" van de vereniging toe, want deze patoren van de „atoom-"strategie" en de „atoom-diplomatie" hadden nooit de geringste bedoeling ge had om het aantal atoombommen te beperken, laat stjnan te verbie den. De Westerse landen hadden slechts de bedoeling om de pro ductie van atoomenergie in de gehele were.d aan hun eigen con trole te onderwerpen. reepost worden verzonden. De data waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan tussen haakjes, ach ter de naam van het schip ver meld. Indonesië m.s. „Oranje" (1*6 Nov.). Curagao s.s. „Breda" (20 Nov). Suriname m.s. „Hocuba" (24 Nov.). millioen ton tot 16,5 millioen ton zou stijgen. Uit doorgaans betrouwbare bron wordt vernomen, dat de fabriek te Hanborn (Britse zone) van de staalfabrieken van Thyssen (de grootste staalfabrieken in Euro pa, die jaarlijks twee millioen ton staal produceren)waarschijnlijk slechts gedeeltelijk zal worden ontmanteld op grond van een op zou worden goedgekeurd. Daar om is een formule opgesteld, die, naar men gelooft, de ontmanteling van bepaalde gedeelten van deze fabriek inhoydt, alsmede een strengere geallieerde controle. Men gelooft te Parijs, dat zulks ln de praktijk betekent, dat nage noeg alle huidige werkkrachten van de fabriek ln dienst kunnen bljjven. dat er ook in een proviandhok brand woedde. Hier was de haard nog moeilijker te vinden en eerst toen men aan het leeg ruimen ging, kon ook daar wa ter worden gegeven. Het bleek, dat door de hitte de emballage van 't daar aanwezige proviand vlam had gevat. Om ruim half negen kou de gemeentebrand weer inruKken, de nabiussing Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. n.m. 6.19 7.01 6.54 7.35 7.44 8.25 1949 Zon Maan Nov. Opk. Ond. Opk. Ond. 12 7.54 16.54 22.07 14.08 13 7.55 16.53 23.33 14.29 14 7.57 16.51 14.44

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3