koeas" De E.C.A.-hulp voor Indonesië Schumacher contra Adenauer Tito over de Sowjet-Russen Oostenrijk voelt zich teleurgesteld RHEUMIN l#lfb Zonderlinge ontdekking in Indianennederzetting de van Hoffman DONDERDAG 10 NOVEMBER 1949. Nehroe ontmoet Attlee Frankrijk levert Hongaarse Graaf uit Algemeen debat over Italiaanse Koloniën geëindigd]* Prins Bernhard naar de West Zege voor Trumans „fair deal" Duitse tegenspraak De Amerikaanse kolen- staking Naar Nieuw-Zeeland Het proces-Von Mansteln Mislukte ontvluchting uit Tsjecho-Slowakije Lybië in de Verenigde Naties WEERSVERWACHTING, HOOGWATER, ZON- EN MAANSTANDEN 'ysjinsky toomenergie ERWACHTING, GWATER. ZON- EN MAANSTANDEN Frankering bij Abonnement: Temeuaen Onder Redactionele leiding van P. L. D- J- van Oeveren- Redactie -adres Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel- 2510 Na 5. uur 2073 Gironummer 38150- Abonnementsprijs: 3,90 per kwartaal- Per week 30 cent Losse nummers 6 cent- DE VRIJE ZEEUW 5e Jaargang No. 1266. Uitgave Stichting „De Vrije Zeeuw" Verschijnt dagelijks Drukkerij N. V- 1 irma P. J. van de Sande Advertentieprijs: per mm ld minimum per advertentie £.59. Rubriek kleine advertentie»; 9 regels 60 ct.; iedere regel raseer 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit blad 15 cent Inzending advertenties namiddags 3 uur. tot In verband met de E.C.A-meded ri:ng inzake de hervatting van de hulpverlening aan Indonesië heeft de heer Koetsier, voorzitter van de Nederlandse aankoopcommissie in de Ver. Staten, die belast is met E.C.A.-aangelegenheden diebetrekking hebben op Indonsië, tegenover Aneta verklaard, dat in overeenstemming met de aanbe veling van de O.E.E.S. 37,5 milli >en dollars zouden worden be schikbaar gesteld voor het jaar '49-'50 plus bepaalde EC.A.-fond- sen van het voorafgaande jaar, die nog niet gebruikt waren toen de hulp aan Indonisië werd stopgezet. Het totaalbedrag, dat voor 1 Januari 1950 zal worden toegewe zen, is nog niet definitief vastge steld, doch het zal ongdveer 40 millioen dollars bedragen. iDit be drag zal uitsluitend worden ge bruikt votor verbruiksgoederen met een grote prioriteit. •Hoewel onder de huidige rege lingen geen nieuwe aankoopmach tigingen aan Indonesië kunnen worden verstrekt via Nederland na de overdracht van de Souvereini- teit, verwacht de heer Koetsier, dat zijn 'bureau de werkzaamhe den nog enige tijd zal voortzetten gedurende de uitvoering van or ders met het oog op de vervaar diging en verzending der goederen. In antwoord op een desbetref fende vraag verklaarde Koetsier nog, dat hij niet wist of het ge- ruoht waarheid bevatte, dat op het ogenblik wordt nagegaan in hoeverre de E.C.A.-hulp aan Indo nesië via toekomstige Neder- Pnndit Nehroe, die zojuist uit Amerika is teruggekeerd, heeft gisteren een onderhoud met Pre mier Attlee en de Britse Minister van Financiën, Cripps, gehad. Of schoon men gelooft, dat Nehroe in het bijzonder om opheldering over de recente verklaring van de Britse regering betreffende het tempo van het vrijlaten der ster- lingbalansen heeft verzocht, is het mogelijk, dat de constitutionale ontwikkeling in Indonesië en de situatie in Indo-China ook bespro ken zijn. In politieke kringen gelooft men, dat ook de kwestie van er kenning der Chinese communisti sche regering besproken is of nog besproken zal worden. landse E.C.A.-toewijzingen zou kunnen blijven geschieden. Hg achtte het meer waarschijnlijk, dat de nieuwe Indonesische staat rechtstreeks bij de Vei. Staten hulp zal vragen. Deze zienswijze werd ook door een andere gezag hebbende Nederlandse bron ge deeld. Het hof van beroep te Parijs, heeft besloten gunstig te advise ren inzake de uitlevering van de Hongaarse graaf Barna Almasy, zoon van een oud-minister onder de monarchie, waarom door de Hongaarse regering was verzocht. Het hof heeft rekening gehouden met een groot aantal ongunstige getuigenissen over Almasy en is va» oordeel dat de hem ten laste gelegde feiten, oorlogsmisdaden zijn zonder politiek karakter. De Hongaarse regering beschuldigde graaf Almasy van moord en plun dering in 1942 en 1943 toen hij officier was in het Hongaarse leger. Graaf Almasy, die na de oorlog naar Frankrijk is gevlucht houdt vol dat hij onschuldig is. Het algemeen debat over de vodrmalige Italiaanse koloniën in de politieke commissie der V N. is Dinsdag geëindigd. De commis sie heeft gisteren een aanvang gemaakt met de behandeling van de haar overgelegde resoluties en amendementen. Het feit van de dag was de Libanese stap. Na mens het Arabische blok stelde de vertegenwoordiger van de Li banon een nieuw vergelijk voor ten aanzien van het probleem iSomaliland, dat vele meningsver schillen in de commissie heeft doen rijzon. Malik, afgevaardigde van de Libanon, stelde namelijk voor Italië, dat krachtens de resolutie, welke door een adviserende raad aan de commissie is voorgelegd, het beheer van Somaliland zou waarnemen, zou worden bijge staan door vijf leden. In dit voor stel wordt het principe van een Italiaanse trustschap erkend. Dit is een belangrijke concessie aan de delegaties uit Latijns-Amerika, die de Italiaanse belangen verde digen. iZijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden, zal in aan sluiting op zijn reeds aangekon digde bezoek aan de Nederlandse Antillen en Suriname in Januari 1950 een officieel bezoek brengen aan resp. Venezuela, Brazilië en Mexico. De regeringen van ge noemde landen zijn van dit voor nemen in kennis gesteld en hebben hiermede reeds hun Instemming betuigd. Volgens het voorlopig reisprogramma zal Z. K. H., na zijn bezoek aan de Antillen, aan boord van Hr. Ms. kruiser „Jacob van Heemskerck" naar Caracas, de hoofdplaats van Venezuela, vertrekken. Daarna zal het bezoek aan Su riname worden gebracht en ten slotte zal Prins Bernhard zich per vliegtu'g begeven naar Brazilië en Mexico voor een officieel bezoek. 20 TABL. 35 CTS (Ingez. Med.) De „Fair Deal" van president Truman heeft een zege behaald in de vorm van een gorte demo cratische meerderheid waarmede de voormalige gouverneur Her- bert Lehman gekozen werd tot senator voor New York en de New Yorkse burgemeester, Wil liam Odwyer, in zijn functie werd herkozen. De overwinning van Lehman wordt beschouwd als een aanwij zing voor de congresverkiezingen van 1950 en als oen mogelijk voortekenen, dat Dewey, de gou verneur van New York, het vol gend jaar niet voor een derde ambtsperiode gekozen zal wor den. Trumans „Fair Deal" was hoofdzakelijk tot inzet van de strijd om de senaatszetel ge maakt. Op een te zijner ere gehouden diner van de democratische vrou wenclub heeft Truman verklaard dat de democratische overwinnin gen in staat en stad New York hem meer dan ooit overtuigd hadden, dat de democratische partij „een belangrijke taak" heeft voor het welzijn en de voorspoed van de V. S. en de vol ken der wereld de overwinningen zouden „een besliste invloed op de verkiezingen van 1950" heb ben, aldus Truman. Dr. Kurt Schumacher, leider der Duitse sociaal-democratische partij, heeft gisteren een hevige aanval gedaan op de buiten landse politiek van Dr. Konrad kanselier- „Dr. Adenauer's toestemming in de toelating van het Saargebied tot de raad van Europa", zo ver klaarde hij op een persconferen tie, „komt neer op een erkenning de facto van de annexatie van dit gebied door Frankrijk". „Dr. Adenauer's politiek is zo danig, dat zij de hegemonie van Frankrijk bevordert. De federale regering ondermijnt op die ma- niet haar positie ten aanzien van de Oder-Neisse-grens en gooit haar beste troef weg, omdat wij geen annexatie jn het Westen kunnen tolereren en ze tegelijker tijd in het Oosten betwisten", al dus Schumacher. Dr. Schumacher noemde de Franse politiek ten opzichte van bet Saargebied een kunstmatige stimulering van het Duitse natio nalisme en de beste manier op de gehele politiek met betrekikng tot een verenigd Europa te vernieti gen. „Ik beschouw verzoening Adenauer de West-Duitse honds- met Frankrijk noodzakelijk in het belang van Europa, maar zij moet geen onderwerping aan de eenzij dige eisen van Frankrijk beteke nen". Hij noemde Adenauer's bereid heid om Duitsland te laten deel nemen in het Ruhr-orgaan „een overwinning voor de grote bazen van de industrie van het Ruhr- gebied". Adenauer's suggestie, dat Frankrijk zou deelnemen in kapitaalsversterking voor het Ruhr-gebied, was „slechts een nieuwe poging om social'satie van de Ruhr-mdustrieën te verhinde ren", aldus Schumacher. Een woordvoerder van de West- Duitse regering heeft gisteren de persberichten tegengesproken, dat de West-Duitse regering een spe John Lewis, de Amerikaanse leider der kolenarbeiders in de bruinkoolmijnen gelast naar het werk terug te keren. De mijn werkers zoüden tot 30 November aan het werk gaan „ten teken van goede trouw van het open bare gerief". Het besluit is geno men op een vergadering van een „politieke commissie". De mijn werkers zullen werken volgens het contract van de „United Mi- neworkers", dat Juli j.l. verliep. Lewis verklaarde tegenover verslaggevers, dat 380.000 arbei ders in de bruinkoolmijnen ten Oosten van de Mississippi die 52 dagen niet gewerkt hebben, on middellijk naar hun werk terug zullen keren. De mijnwerkers zouden opnieuw 'n „grootse po ging" doen ter wille van de ver verwijderde mogelijkheid om 'n overeenstemming te bereiken, aldus Lewis. INTERVIEW MET DE MAARSCHALK. Het Deense liberale blad „Politieker" heeft gisteren een utter- view van zijn correspondent Edward Clausen met Maarschalk lite gepubbceerd. Op desbetreffende vragen antwoordde Tito out»,, dat de Sovjet-Unie naar zijn mening tot een gewapende actie te gen Joego-Slavië zou overgaan, daar de Russen zeer goed wiste», dat een losstaande gewapende actie tegen Joego-Slavië onmoge lijk was. Volgens Tito zou de Sovjet-Unie geen derde actie tegen Joego- Slavië ondernemen in aansluiting op economische blokkade en de propaganda-oorlog. Wel zou de Russische activiteit langs de gren zen voortgezet worden en ook zou de Sovjet-Unie geheime agenten naar Joego-iSlavië zenden „om een scheuring in onze gelederen te veroorzaken". Tito verklaarde voor zijn eigen veiligheid, noch voor iets anders, bevreesd te zijn. Dat de Russi sche propaganda Joego-Slavië in het Westerse kamp trachtte te drijven toonde aan, hoe weinig men de omstandigheden begreep. ,,Wjj kunnen niet jn het Wester se kamp gedreven worden. Wij zijn communisten", aldus Tito. Op de vraag of hij geloofde in de mogelijkheid van een»verzoe- ning met Rusland antwoordde Ti to ontkennend. In elk geval zou het heel lang duren voordat dit gebeuren zou. De Russen waren z.'. te ver gegaan in hun propa ganda-oorlog. Toen de correspon dent hem vroeg of de verwijzing in de Joego-Slavische nota's aan Rusland naar „zekere Russische leiders" betekende, dat Tito ge loofde in een breuk tussen de lei ders in Moskou, zeide Tito: „Men kan zelf wel begrijpen, dat er een breuk moet zijn. Er verdwijnen BELGISCHE 106-JARIGE OVERLEDEN. Te Ransart nabij Charleroi is op 106-jarige leeftijd de oudste vrouw van België, Marie Joseph Purnod, overleden. „Mardjo" zoals zij genaamd werd was het jongste kind van 15 andere kinderen, die allen ouder werden dan negentig jaar. Op haar honderdste verjaardag deden de inwoners van Ransart en omgeving haar een prachtige graftombe cadeau. Toen het oude vrouwtje voor dit merkwaar dige geschenk stond riep zij uit: „Wat zal ik daar lekker slapen". daar nog steeds mensen" De Maarschalk noemde Tsjec&o- Siowakije en Bulgarije als de San- den waar de sympathie voor Tïto sterk was. Tito verklaarde ten slotte, dat JoegonSlavië de ernstige moeilijk heden, veroorzaakt door de Sor- jet-Russische economische blok kade, „bijna overwonnen" had. I» de laatste zes maanden had het land meer geproduceerd dan ij* de voorgaande twee jaren, zo ver zekerde Tito. Gisteren zijn per vliegtuig uit Batavia de eerste 50 gedemo biliseerde Nederlandse mili tairen naar Nieuw Zeeland ver trokken, waar zij zich op de landbouw zullen toeleggen. Zij brengen daarheen geschenken mede van de Burgemeester van Middelburg voor de gemeente besturen van de steden Auck land en Wellington. Als eerste punt van het pro gramma der nieuwe Oostenrijk se Regering heeft Kanselier Figl in het parlement de wens uitge sproken, dat de geallieerde mo gendheden een staatsverdrag sluiten, „dat Oostenrijk kan aanvaarden" en „een eind ma ken aan de onverdiende en on rechtvaardige beperking van Oostenrijk's vrijheid en souve- reiniteit". De Kanselier gaf uiting aan zijn „diepe teleurstelling", dat Oostenrijk 4Mi jaar na het eind 11 van de oorlog nog de „enorme Ergens in het Oosten van Vene zuela, in een woest en vrijwel on begaanbaar gebied tussen de Ori noco en Amazonerivier bevindt zich 's werelds hoogste waterval. Deze is 15 keer hoger dan de Nia gara. Vrijwel niemand uit de be schaafde wereld had dit gebied ooit betreden, omdat in de loop van duizenden jaren de erosie grote ravijnen in het landschap had uitgeslepen, waardoor het terrein vrijwel onbegai'iogar is. Een kleine Amerkaanse expe ditie, die zich onlangs op weg naar de watervallen begaf, deed in het oerwoud een zonderlings ontdekking. In een der grashutten van een Indianennederzetting vond men een prachtig blinkende metalen stoel, die als een soort troon in het midden van de hut stond, omringd door enkele op de grond hurkende Indianen. Het Meek een. vliegerstoel uit een Fokkervliegtuig te zijn, Een stoel uit de Fokker PH-AED, die in 193® door de K. L. M. aan Vene zolaanse regering was verkocht, Drie weken na de overdracht aan Venezuëla moest het toestel, we gens gebrek aan brandstof, een noodlanding in het oerwoud ma ken, waarbij de bemanning onge deerd bleef. De stoel, toen nog met rood leer bekleed, is haar geschiedenis begonnen op 27 Januari 1928, toen de PH-AED op het Europese luchtnet van de K. L. M. werd in gezet. Bekende K.L.M.-vliegers als Sillevis, Hondong en Frijns hebben, gezeten op deze stoel, die passagiers naar Londen, Ham burg en vele andere steden ge vlogen. Eind 1937 werd de Fokker voor luchtkartering in West-Indië gebruikt en bracht daar, als PH-AED, 500.000 ha in kaart. I>oor de verdediger van veld maarschalk Von Mansteln is Dins dagavond medegedeeld, dat in de Maandag en Dinsdag gehouden besloten zitting van het Britse gerechtshof te Hamburg, waar voor Von Manstein terecht staat, documenten zijn voorgelezen, die van grote militaire politieke be tekenis zijn. Dat de zitting niet openbaar was, werd niet veroor zaakt door het afleggen van enig sensationeel getuigenis. ciale koerier naar Parijs had ge zonden met voorstellen ter op heldering van Duitslands positie in Europa, in verband met de con ferentie der drie Ministers van Buitenlandse Zaken. De woordvoerder verklaarde, dat het standpunt van de regering ten aanzien van kwesties, die ver band houden met zaken, welke naar verwachting te Parijs ter sprake komen, reeds in verschei dene besprekingen van regerings vertegenwoordigers met de Ge allieerde hoge commissie was uit eengezet. Twee politieke vluchtel'ngen uit TsjechoHSlowkije, die" met hun sportvliegtuig een noodlanding .moesten maken in de Russische zone van Oostenrijk, zijn door ge wapende Russische soldaten ge arresteerd, aldus telefonische be richten, die te Wenen ontvangen zijn. Onmiddellijk nadat het vlieg tuig bg Gaenserdorf op 10 km van de Tsjechische grens de grond raakte en vernield werd, stormde een Russische patrouille er met een jeep op af. De naam van de eigenaar van het vliegtuig werd als Eptis gegeven en die van de piloot als Pottmansky. financiële en morele last van 'n militaire bezetting der vier mo gendheden" moest dragen.. Figl sprak de dank uit van de bevolking voor de hulp, die in het kader van het plan-Mar shall werd verleend, en wees op de noodzakelijkheid van een Oostenrijks leger. Verdere punten van het rege ringsprogramma zijn: admini stratieve hervormingen, o.a. de afschaffing van enkele ministe ries om bezuinigingsredenen; spoedige beslissing over de door de devaluatie geschapen toe stand; belastinghervormingen ter verlichting van de lasten der Oostenrijkse economie, bevorde- parlement ontwikkelde, riep Dr. Fritz Stueber, vertegenwoordiger van de (recl.tse) onafhankelijke Liga, op een gegeven ogenblik uit': „De Oostenrijkse politie heeft de nationaal-sooialisten in 1945 even slecht behandeld als de nazi's het de slachtoffers der concen tratiekampen deden". Onmiddellijk stonden afgevaar- j Qok> met 33 tegen 6 stemmen digden van alle partijen op en riepen luidkeels: ,,U beledigt de nagedachtenis van de slachtoffers der concentratiekampen". Veront waardigde afgevaardigden om ringden Dr. Stueber, terwijl de communistische volksvertegen woordigers in koor riepen: „Fas cistische moordenaars", hetgeen zij tien minuten lang volhielden. De 78-jarige voorzitter van het Oostenrijkse parlement, Leopold Kunschak, luidde verwoed zijn bel, om de afgevaardigden tot de orde te roepen, loeïi dit niet hielp, verliet hij zijn zetel, rende op de afgevaardigden toe, die zich rondom Dr. Stueber hadden geschaard en verzocht hen weer naar hun plaatsen terug te keren. Het incident werd beëindigd toen Dr. Stueber verklaarde de beledigende opmerking terug te nemen. Later ontkende de voorzitter NA 1 JANUARI GEEN ZONDAGSRUVEKBOD. Op 31 December van dit jaar ia de wet, die de rijvergunningen regelt, niet langer van kracht Daar het n'et in de bedoeling ligt een ontwerp tot verlenging van deze wet in te dienen, zal op die datum het Zondagsrijverbod op houden te bestaan. De politieke commissie der Verenigde Naties heeft gisteren met 24 tegen 20 stemmen en 8 onthoudingen 'n Sowjetrussisch voorstel verworpen om Libye di rect ingaand de onafhankelijk heid toe te kennen. Een Sowjetrussisch voorstel, strekkende tot het binnen drie maanden terug trekken van alle buitenlandse troepen, die zich thans in Libye bevinden en het opheffen van alle militaire ba ses in dit gebied, werd eveneens, met 31 tegen 11 en 11 onthou dingen, verworpen. Een ander voorstel der Sow- jetrussische vertegenwoordigers, strekkende tot het plaatsen van Erithrea voor een periode van 8 jaar onder beheerschap van de Verenigde Naties, waarna dit gebied onafhankelijkheid zou moeten worden verleend, werd en ring van de buitenlandse handel j van de parlementaire fractie van en het toeristenverkeer en pro- t tje onafhankelijke Tiga, Dr. Her- ductie van hydro-electrische Krauss, ten steil gste, dat energie. Voor het grote aantal vluchtelingen in Oostenrijk zal al het mogelijke gedaan worden, maar Oostenrijks middelen zijn beperkt en aanvulling van inter nationale zijde is noodzakelijk, aldus Figl. Hij deed een beroep op de bevolking te blijven hel pen bij de wederopbouw van het land. „Alles voor Oostenrijk" zou 't motto van de regering zijn. TUMULT IN HET PARLEMENT. In de loop van het debat, dat zich gisteren na de openingszit ting- van het nieuwe Oostenrijkse zijn partij op nieuw-nationaal-so- cialistische voet zou zijn geschoold of dat zij Pan-iGermanistische denkbeelden zou propageren. Hij gaf tevens de verzekering, dat de vertegenwoordigers der partijen in het parlement zich tot het leveren van „opbouwende critlek zouden beperken. 15 onthoudingen, verworpen. Tenslotte werd nog een over eenkomstig Sowjetrussisch voor stel met betrekking tot het voor malige Italiaanse Somaliland met 34 tegen 12 stemmen en 9 onthoudingen verworpen. De politieke commissie der V. N. besloot vervolgens met 51 stemmen vóór, geen tegen en 7 onthoudingen, Libye tot een on afhankelijke en souvereine staat uit te roepen. De nieuwe staat zal Cyrenaica, Tripolitanië en de Fezzan omvatten. medegedeeld door het K.N.MX te De Bilt, geldig van Donder dagochtend tot -avond. ZACHTER. Wisselend bewolkt met plaat selijk een enkele buitje. Matige tot krachtige en in de middag plaatselijk harde Westelijke wind. Zachter. Op onze administratie ligt voor belanghebbenden ter inzage: de lijst van het Troepentrans portschip „Volendam" ver moedelijke aankomst te Rot terdam 2 8Nov. 1949. DONDERDAG 10 NOVEMBER. v.m. m Breskens 4.02 4.18 Terneuzen 4.37 4.53 Walsoorden 5.27 5.43 1949 Zon Maan Nov. Opk. Ond. Opk. Ond. 10 7.50 16.57 19.32 13.— 11 7.52 16.56 20.45 13.40 12 7.54 16.54 22.07 14.08 .0 ct.; minimum! eet ,ies: 5 regels 66 cfcg nummer Bureau. 42 des namiddags 3 iu*- espraak tot de Aea-- r Politieke Weten de universiteit var. eeft Paul Hoffman, rateur van het plan- onderdag verklaard. 1 zelf de leiders, de en de instelliuge* rengen om „in West- nieuw werelddeel te ;en verzameling van ties, die zich echter in een worgende den." kking tot zijn receoS Parijs, dat tot deel ledenstaten van de voor Europese eco- imenwerking aan te een stimulering traas je handel, verklaar- 1 te vertrouwen, dal tomende weken snei 1 zullen worden ge- ardoor de door hem doeleinden op korte len kunnen worden rklaarde hij, dat hfl de hoop had, da£ ringen zouden wor- t in de richting nrn langere termijn: de tegratie. voegde hier aan toe: j kan dit doel alleen :t worden, als resul- leïnspireerde leiding opeanen zelf. Tenzg ie van West-Europa idig wordt geïnte- et onmogelijk wordt t een land zijn hulp- n ontwikkelen voor van een oorlog, zal alleen al uit veilig- gingen nooit in am zijn productie vermogen om in het te concurreren te Ieder land zou dan meedogenloze druk jn economisch leven en aan de eisen van iligheid". ier van de vereniging kaans-Sowjet-Russ!- :hap heeft Wysjiiisky. van Buitenlandse Za- jet-Unie, de westeig- sden er van beschül- j de voorraadvormmg sommen trachten tot brengen, opdat de ste plaats in de pr>- n behouden. „Dat is stel, de productie vac n stop te zetten, tei- tegelijk geen geneim dat een land meel zit dan enig ander Wysjiiisky, die wi> is stelde van omnid- i der atoomwapens* van 'n intemationa- aan de bedrijfa- Er was met zeven srkt. De beide blus- de havendienst die ventualiteiten voor- jn langszij van de waren gekomen, een dienst te doen. k van de brand is is op het schip nog ade aangericht, o.a. aantal dekbalken is Het vertrek van de naar Batavia, dat ber was vastgesteld. :hijnlijk niet uitge- len. door het K.N.MX 3ldig van Zaterdag- -avond. ige regen. 'olkt met enige ne igen, maar van hei ïit tijdelijke opkla- ?e en langs de kust Hand en Zeeland af htige wind tussen West. In de Noord- ilft van het land sn groot deel van de tot matige wind en Oost. Aanhou- venuuueieji, um. ueze vneiiuaena verbroken wordt". Hij zeide, dat de Sovjet-delegatie de lopende zitting der V. N. bijwoonde „om te tonen dat het mensdom vrede wenst, dat de volken in de gehele wereld de oorlog haten en de oor log reeds in het begin gedood wil len zien". De Sovjet-Unie juichte der „omverwerpende activiteit" van de vereniging toe, want deze cjetiA/reji van ure i,utuiuii utrattgic en de „atoom-diplomatie" hadden nooit de geringste bedoeling ge had om het aantal atoombommen te beperken, laat stjaan te verbie den. De Westerse landen hadden slechts de bedoeling om de pro ductie van atoomenergie in de gehele wereld aan hun eigen con trole te onderwerpen. wuiuwi verM>iiuuu. i/e data waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vee- meld. Indonesië m.s. „Oranje"- (16 Nov.). Curasao s.s. „Breda" (20 Nov). Suriname m.s. „Hocuba" (24 Nov.). millioen mju mm, it»,o IIIIIIIUWM LUJ, zou stijgen. Uit doorgaans betrouwbare bron wordt vernomen, dat de fabriek te Hanborn (Britse zone) van de staalfabrieken van Thyssen (de grootste staalfabrieken in Euro pa, die jaarlijks twee millioen ton staal produceren), waarschijnlijk slechts gedeeltelijk zal worden ontmanteld op grond van een op zou woraen goeageueura. uaar- om is een formule opgesteld, die, naar men gelooft, de ontmanteling- van bepaalde gedeelten van deze fabriek inhoudt, alsmede een strengere g-eallieerde controle. Men gelooft te Parijs, dat zulks in de praktijk betekent, dat nage noeg alle huidige werkkrachten van de fabriek in dienst kunnen blijven. dat er ook in een proviandhok brand woedde. Hier was de haard nog moeilijker te vinden en eerst toen men aan het leeg ruimen ging, kon ook daar wa ter worden gegeven. Het bleek, dat door de hitte de emballage van 't daar aanwezige proviand vlam had gevat. Om ruim half negen kon de gemeentebrand weer inruxken, de nablussing uresxens Terneuzen Walsoorden 1 12 NOVEMBER v.m. n.m. 5.21 5.54 5.56 6.29 6.46 7.19 13 NOVEMBER, v.m. n.m 6.19 7.01 6.54 7.36 7.44 8.26 1949 Zon Nov. Opk. Ond. 12 7.54 16.54 13 7.55 16.53 14 7.57 16.51 Maan Opk. Ond. 22.07 14.08 23.33 14.29 14.44

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1