oeas Nagenoeg vriie bande! in vee en viees O De benoeming van Rokossofsky Strategische bombardementen in oorlogstijd 'De a.s. overdracht der Souvereiniteit Eca hervat Marshallhulp aan Indonesië Rede van Malenkof WEK DE GAL IN UW LEVER OP Ie van -loffman DINSDAG 8 NOVEMBER 1949. De betrekkingen met Spanje Staking van haven arbeiders te Marseille WEERSVERWACHTING, HOOGWATER. ZON-EN MAANSTANDEN Noodweer in Suriname Electriciteitsrantsoenering in Frankrijk De strijd in China Belgisch schip vermist Geheimzinnigheid om het proces Von Manstein Slagers mogen weer rauw vet uitsmelten Incident aan bulgaars-Turkse grens sjinsky omenergie Sï IWACHTING, WATER. ZON- EN MAANSTANDEN Frankering bij Abonnement: Terneuzen Onder Redactionele leiding van P. L. D- J- van Oeveren Redactie-adres Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel- 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs: 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent Losse nummers 6 cent- VRIJE 5e Jaargang No. 1264. Uitgave Stichting „De Vrije Zeeuw" Verschijnt dagelijks Drukkerij N. V- Firma P. J. van de Sande Advertentieprijs: per mm 10 et-; minimum per advertentie IJ®. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Op de wekelijkse persconferentie deed Dr. Koets Maandag dt volgende mededelingen richten van huisslachtingen geen slachtmachtigingen zijn vereist. De op grond van de vleeskeu- rjngswet bestaande bepalingen ondergaan uiteraard geen wijzi ging. Overnemingsmarkten voor slachtvee en slachtschapen worden niet meer gehouden. Ook de tde- N wide hij de R.T C, als geslaagd kan, worden beschouwd I wjjzing van slachtvee en viées men voor het feit gesteld wordt, dat de Souvereiniteit op korte door ^°°+"lwlro termijn zal worden overgedragen, heeft de voorlopige federale re gering zich, door tussenkomst van de' Nederlandse delegatie, ge richt tot de delegaties van de Republiek en de B.F.O. met liet ver zoek, vertrouwenslieden aan te wijzen, die in het federale rege ringsapparaat, in het bijzonder op de departementen, zich een oor deel zullen kunnen vormen over de organisatie en over de vraag stukken die op het ogenblik aan de orde zijn De desbetreffende corresponden tie is dezer dagen uitgegaan, met een afschrift aan de Unci «Hierin wordt de hoop uitgesproken, dat van Indonesische zijde zeer spoe dig personen zvlien worden aan gewezen, d e op regeringsniveau zullen Kunnen spreken over het algemeen beleid. Dr. Koets uitte dan bok de wens, dat het te vor men nationaal comité van voorbe reiding voor de overname der Souvereiniteit zich met deze vraagstukken zal gaan bezig hou den. Tevoren had Dr. Koets er de na druk op gelegd dat van Nederl. zijde reeds enige malen infor meel is getracht, te geraken tot practische regelingen in het licht der reeds bereikte punten van overeenstemming. Men heeft hier op destjjds van republikeinse zijde echter geantwoord, hieraan wel gaarne medewerking te willen verlenen, doch dat eerst zekerheid diende te bestaan over het al dan niet slagen van de RTC. Officieel is er toen alleen samenwerking tot stand gekomen op het punt van de buitenlandse dienst tussen de directie voor het Verre Oosten (Dirvo), vertrouwenslieden van de BFO en het ministerie van bui tenlandse zaken van de republiek. Tenslotte deelde Dr. Koets Volgens het Spaanse nieuws bureau heeft de Amerikaanse democratische senator Pat Mac Carran, die Zaterdagavond in Barcelona is aangekomen, ver klaard, dat hij Dean Acheson zou aanraden weer een ambas sadeur naar Spanje te sturen. Hij hoopte, zo gaat het nieuws bureau voort, dat Spanje credie- ten zou krijgen om Amerikaanse katoen te kopen. Spanje was be langrijk voor de uitvoering van het Atlantische defensieplan en had economische hulp nodig. Het was „voor honderd procent" een vijand van het communisme en moest daarin worden ge steund. De senator is Woensdag door Generaal Franco ontvangen. mede, dat de heer Moh. Rum, al vorens zich naar Djokja te bege ven, een langdurig onderhoud heeft gehad met de voorzitter der Nederlandse delegatie in Indone- ië de heer 's Jacob. Het einde van de rantsoenering van vlees heeft tot belangrijke wij zigingen in het bestaande systeem van de afzet van slachtvee en de handel in vlees geleid. Het op grond van de vee- en vleesveror- den'ng 1942 bestaande slachtver bod is ingetrokken. Dit betekent o.m., dat voortaan voor het ver- de plaatselijke toewijzings commissarissen aan de bewerken de bedrijven js beëindigd. Slagers, vleeswarenbedrijven en slachtbe- drijven kunnen het benodigde slachtvee vrij inkopen. Het bestaande systeem van centrale varkensslachtingen blijft gehandhaafd teneinde het moge lijk te maken het varkensvlees te subsidiëren. De subsidie wordt uitsluitend betaald op goedge keurd varkensvlees, dat onder controle van het bedrijfschap voor vee en vlees op deze centrale slachtplaatsen wordt geslacht. De heffingen voor dit bedrijfschap, welke bij het slachten zijn ver schuldigd, worden belangrijk ver laagd, d'xmdat de afschaffing van de rantsoenering de kosten van het overheids-apparaat aanmer kelijk vermindert. De verplichting tot het inleve ren van onderpoten van runderen, efcmagen van nuchtere kalveren en klieren en organen, bestemd voor pharmaceutische preparaten, blijft bestaan. De voorschr'ften inzake de inlevering van andere beenderen dan runderonderpoten, vervallen. De Economie Cooperation Ad ministration maakte Maandag bekend, dat de als gevolg van de succesvolle beëindiging van de Ronde Tafel Conferentie tus sen Nederland en Indonesië ont stane omstandigheden een on middellijke hervatting van de Marshall-hulp aan Indonesië mogelijk maken. Naar de mening van de E.C.A. zal de hulp, welke Indonesië thans geboden kan worden, in hoge mate bijdragen tot de vol voering van het Europees her stel programma als geheel. Een en ander is in overeenstemming met de voorstellen gedaan door het O. E. E. C., welk lichaam in zijn aanbevelingen ten aanzien van de hulp-verdeling voor het belastingjaar 1949/1950 een be- ER ZAL EEN VREDESPACT TUSSEN DE GROTE VIJF WORDEN GESLOTEN Georgi Malenkof, de Sowjet-Russische vice-prenüer, die op het ogenblik de machigste Sowjet-Russische leider na Stalin wordt ge acht, heeft ter gelegenheid van de 32-ste verjaardag van de Rus sische October-revolïitie in d« Moskouse stedelijke Sowjet ver klaard, dat het Sou jet-volk al het mogelijke zou doen om oorlog te voorkomen,. Hij herhaalde de Russische wens, dat een vredeapact tussen de Grote Vijf zal worden gesloten. De arbeiders in de haven van Marseille zjjn een 24-uren staking begonnen. Zij hadden g steren ochtend met algemene stemmen een motie betreffende looneisen goedgekeurd, die tevens een wei gering inhield oorlogsmaterieel met bestemming Indo-iChina te laden. Het stakingsbevel werd gege ven door de C.G.T., waarbij de havenarbeiders zijn aangesloten. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Wisselende bewolkinq. Wisselende bewolking met, voor namelijk in de kustprovincies, nu en dan buien, plaatselijk met hagel en sommige met onweer. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en West. Ongeveer dezelfde temperatuur als Maandag. DINSDAG 8 NOVEMBER. Breskens Terneuzen Walsoorden vm. 2.58 3.32 4.22 n.m. 3.08 3.43 4.33 1949 Zon Nov. Opk. Ond. Maan 8 9 10 7.46 7*,48 7.50 17.— 16.59 16.57 Opk. 17.48 18.32 19.32 Ond. 10.59 12.06 13.— „Indien de oorlogsstokers dit voorstel ten gronde richten", zo zeide hij, „zal de Sowjet-Unie voortgaan de strijd voor de vrede met nog meer heftigheid te voe ren". Onder luid applaus ver klaarde hij, dat een derde oorlog „het graf van het kapitalisme" zou worden. Het voornaamste thema van zijn rede was, dat de machten van vrede en democratie sterker werden, terwijl de machten van het imperialisme en kapitalisme aan het verzwakken waren, ter wijl de economische crisis in de Verenigde Staten toenam. Ruslands program voor Duits land hield de „nauwkeurige ten uitvoerlegging" van de overeen komst van Potsdam in. „De Euro pese vrede ikan niet verzekerd worden geacht als het Duitse probleem niet werd opgelost", zo zeide hij. „Dit kan echter niet geschieden als de Duitse demo cratie het lot van haar land niet in eigen handen neemt; als zij de Pruisische magnaten niet van hun politieke en economische rugge steun berooft en indien geen ra dicale democratische hervormin gen worden uitgevoerd". De stichting van een „Duitse democratische republiek" bete kende volgens Malenkof, dat met ae oplossing van de Duitse kwes tie „op democratische grondslag" een begin wias gemaakt. Malenkof beschuldigde de Ver enigde Staten ervan, dat zij „door middel van nieuwe oorlogen" een ongekend wereldimperium willen scheppen. „Het verschil tussen de agres- cieve plannen van de nieuwe oor logsstokers en die van Hitier, Goering en de Japanse imperia listen is, dat de nieuwe agresso- ren hun Duitse fascistische en Ja panse voorgangers overtreffen". Hij verklaarde, dat Rusland nooit het feit, dat zij het atoom wapen bezit, verborgen had ge houden. In de handen van het In de afgelopen week heeft op verschillende plaatsen in Suriname een noodweer gewoed, dat ge paard g'ng met blikseminslag en windhozen. O.a. is de bliksem ingeslagen in de woning van de heer J. Drielsma, l:d van het col lege van algemeen bestuur voor financiën. In het district Surina me werd een vrouw door de blik sem gedood. Sowjetvolk zou het echter dienen als „als een machtig wapen voor ongekende technische vooruit gang". Nooit in de geschiedenis had Rusand veilige staatsgrenzen ge had en nog nooit waren de vriendschapsbanden met de na burige volken zo sterk geweest, aldus Malenkof. U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes Frankrijk heeft gisteren de voor het gehele land geldende beperkingen van de stroomvoor ziening van 1 tot 2 dagen in de J week uitgebreid. Bij het ingaan van de nieuwe beperkingsmaat regelen hebben de autoriteiten gewaarschuwd, dat verdere on middellijke beperkingen nodig kunnen zijn als de centrales overbelast worden. Als redenen voor de noodvoorziening wordt gegeven het lage peil van het water voor de waterkrachtcen trales tengevolge van droogte, het optreden van defecten in overbelaste centrales en de om standigheid, dat sommige arbei ders het langzaam-aan doen uit ontevredenheid over de loon politiek van de regering. Lichtreclames en étalagever lichting zullen voor 8.30 uur 's avonds, behalve op Zon- en feestdagen, verboden zijn. De meeste Parijse ochtend bladen leggen zich neer bij de nieuwe maatregelen, doch het rechtse blad „Aurore" noemt ze een „nationale ramp" en eist een onderzoek en ontslag van degenen, die hiervoor verant woordelijk zijn. Het linkse blad Franc Tireur beschuldigt de „internationale trusts" van het voeren van een „zwarte oorlog" tegen het ge nationaliseerde Franse electrici- teitsbedrijf. AF.P. bericht, dat de Franse gezinnen en bedrijven, die geen vergunning gekregen hebben, het twee dagen in de week, van 7 tot 19 uur, zonder stroom moe ten stellen. Het persbureau tekent hierbij aan, dat het stroomverbruik in Frankrijk elke tien jaar verdub belt. De wederuitrusting der centrales houdt hiermede geen gelijke tred. Volgens deskundi gen zal de achterstand pas na jaren kunnen worden ingelopen door het bouwen van nieuwe eentrales en modernisering van de bestaande waterkracht- en gewone centrales. drag van 40.000.000 dollar 150.000.000) had gereserveerd voor hulp aan Indonesië gedu rende de periode tot 1 Januari 1950, waarin de souvereiniteits- overdracht aan de Verenigde Staten van Indonesië zal plaats vinden. Evanals gedurende de eerste phase van de Marshall-hulp aan Indonesië zullen ook thans de toewijzingen ten behoeve van Indonesië aan het Konink rijk der Nederlanden gedaan worden. Deze bijstand zal beschikbaar worden gesteld in de vorm van schenkingen en door de E. C. A. te verstrekken aanvullende le ningen. De fondsen zullen wor den aangewend voor de finan ciering van voornamelijk in de V. S. te verrichten aankopen van voedingsmiddelen, textiel producten en andere dringend benodigde verbruiksgoederen, welker aflevering aan Indone sië zo spoedig mogelijk zal plaatsvinden. De mogelijkheid bestaat ech- ter, dat de levering van som mige goederen eerst na de da tum vap de souvereiniteits-over- dracht zal kunnen geschieden, zulks tengevolge van de tijd, welke benodigd is voor de fabri cage en verscheping van bedoel de goederen. Evenals tevoren zullen ook thans tussen de betrokken re geringen schikkingen getroffen ten aanzien van de storting van tegenwaarde-fond sen en het gebruik, dat er na derhand in Indonesië van ge maakt zal worden. Het tegenwaarde-fonds is een speciale rekening, waarop het equivalent in Nederlandse cou rant van de dollar-schenkingen worden gestort. Deze speciale rekening wordt gebruikt voor de financiering van projecten, ver band houdende met het econo misch herstel, in elk der aan het E. H. P. deelnemende landen. Volgens een bericht van de Chinese nationalistische basis ap de Tsjoesan-eilanden heeft de Chinese vlootcommandant NI Yoee-Si verklaard, dat het Efe- gelse fregat „Alacr't" Zaterdag een nationalistische waarschu wing „zich buiten Chinese terri toriale wateren te houden", in de wind heeft geslagen. De „Alacri ty'", die het Engelse schip ..Tai nan" wilde escorteren, zou ge antwoord hebben: „Mijns inziens ligt dit gebied buiten uw territo riale wateren en ik acht mij vrij in mjjn bewegingen naar «ge» goeddunken." Maandag heeft een Chinees na tionalistisch oorlogsschip de „Tsi- nan" aan de mond van de Y&ng- tse onderschept. De „Tsinan" was op weg van Sjanghai naar Hong kong. De „Tsinan" weigert de voorwaarde van terugkeer naar Sjanghai te aanvaarden. De on derhandelingen zijn nog gaande Het is thans reeds een week geleden dat het Belgische vis sersvaartuig O 304 de haven van Oostende had moeten binnen lopen. Uit ondervraging van de schippers van vaartuigen, die nabij de Doggersbank hebben gevist, blijkt, dat de storm in de nacht van 24 op 25 October, toen het laatste radio-contact met het schip tot stand kwam, geluwd was. Het schijnt dus worden vrijwel vast te staan, dat het vaartuig niet in de storm is on dergegaan. De mogelijkheid bestaat, dat het vaartuig op een mijn is ge lopen, doch tot heden werden geen wrakstukken gevonden. De O 304 had voor tien dagen mondvoorraad aan boord als mede een aantal zich in de red dingssloepen bevindende nood rantsoenen. De Belgische rege ring zou overwegen een vlieg tuig te sturen naar de plaats, welke het schip als zijn laatste positie heeft opgegeven. MENING 1>ER AMERIKAANSE LEGERLEIDERS Generaal J. Lawton Collins, chef van de generale staf van het Amerikaanse leger, verklaarde Zaterdag tegenover verslaggevers dat chefs der generale staven van de Amerikaanse strijdkrachten het erover eens zijn dat bombardementen, die van het ene op het andere vasteland in grote schaal zouden moeten worden uitgevoerd, niet konden plaats vinden, indien niet over tussenliggende bases zou worden beschikt. „Deze bases zijn in de eerste werpers, die zouden kunnen ope- plaats nodig voor de gevechts- reren vanaf bases op het Noord- In Londense diplomatieke kringen beschouwt men de be noeming van Rokossofsky tot hoofd van de Poolse gewapende macht als een sensationele stap naar de Sowjet-Russische con trole van onafhankelijke rege ringen in Oost-Europa. Rokossofsky is weliswaar van Poolse herkomst en in Polen geboren, doch zijn gehele oplei ding en carrière ligt binnen de Sow jet-Unie. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken zeide, dat de benoeming het laatste en treffenste voorbeeld is van de onderwerping van de tegen woordige Poolse regering aan Moskou. Men meent, dat men de inte gratie van de Poolse gewapende macht met die van de Sowjet- Unie beoogt. Waarnemers te Londen vra gen zich af of nog meer Sowj et- maarschalken overgeplaatst zul len worden naar het opperbe vel der gewapende machten van andere Oost-Europese landen. Na afloop van de oorlog bleef maarschalk Rokossofsky in Po len als opperbevelhebber van tachtig duizend man Sowjet- Russische troepen, die in het land bleven ter beveiliging van de verbindingslijnen met Oost- viiegtuigen, die de zware bommen werpers moeten kunnen bijstaan. Ook kan er, bij het uitvoeren van grote bombardements-opera- t es, niet slechts worden ver trouwd op het in de lucht weder om innemen van brandstof. Er moet hierin samenwerking be staan tussen leger, vloot en lucht macht", verklaarde hij. Luit.-generaal Alfred Gruen- ther, plaatsvervangend chef van de staf van het Amerikaanse le ger, die tevoren hoofd js geweest van de gecombineerde staf, ver klaarde, dat hij breed opgezette plannen voor het uitvoeren van strategische bombardementen uit- Amer kaanse vasteland, als van bombardementen door vliegtuigen met een korter vliegbereik, welke zouden moeten opstijgen van dichter bij het gebied van een sterke vijandelijke staat gelegen bases. BIOSCOOP UITGEBRAND. Omstreeks 2 uur in de nacht van Zaterdag op Zondag brak brand uit in de bioscoop „Van Eyck" te Maaseik (België). Ondanks het spoedig ingrijpen van de gemeentelijke brandweer van Bree, Hasselt en Sittard is gegaan dient te worden van zowel het gebouw geheel uitgebrand, aanvallen over lange afstand door i De omliggende gebouwen kon- de reusachtige „B-38"-bommen- den tegen het vuur beschermd Talrijke gewapende leden van de Britse militaire en de Duitse politie hebben Maandagmorgen het gerechtsgebouw afgezet, waar veldmaarschalk Erich von Manstein berecht wordt. Het gerucht gaat, dat geheime ge tuigen gehoord zouden worden. Pers noch publiek werd toege laten. Volgens een verslaggever van Reuter, die het gebouw wist bin nen te komen door zich door de militaire politie te laten ar resteren, hingen zware gordij nen voor de deuren van de rechtzaal, zodat niemand naar binnen kon kijken, wanneer deze werden geopend. Ook de vensters waren met gordijnen behangen. Men gist, dat Otto Ohlendorf, voormalig S.S.-gene raal, en één of meer van zijn collega's de mysterieuze getui gen zijn. Duitsland. Rokossofsky die tot voor kort opperbevelhebber is geweest van de Westelijke groep der Sowjet-Russische legers, is goed bekend met de militaire situatie in Polen en in Duits land, hij had toen zijn hoofd kwartier in Berlijn. In Westelijke diplomatieke kringen te Warschau was men Maandag van mening dat. de benoeming van maarschalk Ro kossofsky tot chef van de Pool se strijdkrachten een aanwij zing vormt dat de Sowjet-Unie voornemens is haar troepen in Oost-Duitsland en Polen in de naaste toekomst terug te trek ken. Nu de vleesrantsoenering is opgeheven, mogen slagers en vleeswarenf abrikanten het in hun bedrijf verkregen rauwe dierlijke vet uitsmelten en het gesmolten vet onverpakt in voorraad hebben mits de hoe veelheid niet groter is dan 50 kg. Voor gesmolten dierlijk vet in verpakkingen van V* of kg geldt deze voorraadslimiet niet. Voor het in eigen bedrijf uit gesmolten dierlijk vet zal geen prijsbepaling gelden en dit vet behoeft niet gebanderolleerd te worden. De maximumverkoop prijzen voor verpakte gesmolten dierlijk vet vervallen. In de streek van Kirklarelli, in Thracië, heeft zich volgens het blad „Yeni Sabah" een nieuw Turks-Bulgaars grensincident voorgedaan. De burgemeester van het Turkse dorp Koroedere zon twee Bulgaarse soldaten ïn de straten hebben opgemerkt waarop een handgemeen volgde, tijdens hetwelk de burgemeester en een der Bulgaarse soldaten werden gewond. De soldaat overleed in een ziekenhuis. Zijn kameraad ontsnapte. Dit incident is het jongste van een reeks, waarvan President Ismet Inonoe gewag maakte tij dens een, debat in het parlement, toen hij wees op de moeilijkheden welke hij ontmoet had om met Bulgarije in goede nabuurschap te leven. verbroken wordt". Hij zeide, dat de Sovjet-delegatie de lopende zitting der V. N. bijwoonde „om te tonen dat het mensdom vrede wenst, dat de volken in de gehele wereld de oorlog haten en de oor log reeds in het begin gedood wil len zien". De Sovjet-Unie juichte de- „omverwerpende activiteit" van de vereniging toe, want deze 'en de „atoom-diplomatie" hadden nooit de geringste bedoeling ge had om het aantal atoombommen te beperken, laat stjaan te verbie den. De Westerse landen hadden slechts de bedoeling om de pro ductie van atoomenergie in de gehele wereld aan hun eigen con trole te onderwerpen. data waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan tussen haakjes, ach ter de naam van het schip ver meld. Indonesië m.s. „Oranje" (16 Nov.). Curagao s.s. „Breda" (20 Nov). Suriname m.s. „Hocuba" (24 Nov.) zou stijgen. Uit doorgaans betrouwbare bron wordt vernomen, dat de fabriek te Hanbom (Britse zone) van de staalfabrieken van Thyssen (de grootste staalfabrieken in Euro pa, die jaarlijks twee millioen ton staal produceren), waarschijnlijk slechts gedeeltelijk zal worden ontmanteld op grond van een op om is een formule opgesteld, die, naar men gelooft, de ontmanteling van bepaalde gedeelten van deze fabriek inhoudt, alsmede een strengere geallieerde controle. Men gelooft te Parijs, dat zulks in de praktijk betekent, dat nage noeg alle huidige werkkrachten van de fabriek in dienst kunnen blijven. utte er ook in een proviananoK brand woedde. Hier was de haard nog moeilijker te vinden en eerst toen men aan het leeg ruimen ging, kon ook daar wa ter worden gegeven. Het bleek, dat door de hitte de emballage van 't daar aanwezige proviand vlam had gevat. Om ruim half negen ko" de gemeentebrand weer inruKken, de nablussing ct.minimum per 5 regels 69 efcj immer Bureau w s namiddags 31 praak tot dt Act- Politieke Weten- Ie universiteit var. ft Paul Hoffman» teur van het plan- ïderdag verklaard, zelf de leiders, de l de instellingen ngen om „in West- ieuw werelddeel te i verzameling van is, die zich echter n een worgende n." ing tot zijn recast arijs, dat tot doei denstaten van de jor Europese eco- ienwerking aan te n stimulering ran handel, verklaar de vertrouwen, dat nende weken snel sullen worden gt- door de door hem oeleinden op korte kunnen worden laarde hij, dat h§ hoop had, dat tigen zouden wor- In de richting na; ngere termijn: de ;ratie. egde hier aan toe: can dit doel alleen worden, als resul- nspireerde leiding eanen zelf. TenzQ van West-Europa, g wordt geïnte- onmogelijk wordt ten land zijn hulp- ontwikkelen voor ,n een oorlog, zal een al uit veilig- agen nooit in i zijn productivi- rmogen' om in het i concurreren te ier land zou dan eedogenloze druk economisch leven aan de eisen van iheid". van de vereniging aans-Sowjet-Russi- p heeft Wysjinsky, i Buitenlandse Za- :-Unie, 4e westeij- in er van beschui- e voorraadvormmg unen trachten tot >rengen, opdat de plaats jn de ?r>- aehouden. „Dat. is il, de productie vat stop te zetten, tei- jelijk geen geneïra at een land meel dan enig ander fysjinsky, die wt- stelde van onmid ler atoomwapens* in 'n intemationa- t/CMtCXIO Terneuzen Walsoorden in de bedrijfs- r was met zeven t. De beide blus- havendienst die itualiteiten voor langszij van de varen gekomen, 1 dienst te doen. van de brand is op het schip nog e aangericht, o.a. ntal dekbalken is iet vertrek van de aar Batavia, dat r was vastgesteld, jnlijk niet uitge- l. oor het K.N.MX ig van Zaterdag- ond. regen. kt met enige re- n, maar van hei tijdelijke opkla- en langs de kust nd en Zeeland af Ige wind tussen ;st. In de Noord- van het land groot deel van de ot matige wind Oost. Aanhou- 12 NOVEMBER v.m. n.m. 5.21 5.54 5.56 6.28 6.46 7.19 NOVEMBER. v.m. n.m 6.19 7.01 6.54 7.36 7.44 8.26 1949 Zon Maan Nov. Opk. Ond. Opk. Ond. 12 7.54 16.54 22.07 14.08 13 7.55 16.53 23.33 14.29 14 7.57 16.51 14.44

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1