oeas Nederland-Beigië 0-1 De eerste na oorlogse nederlaag tegen de.Belgen Schippersknecht KraaincentriiPiderGroepeKruisverenigingen Bim en de ontvoering van Sinterklaas DE RADIO Beperk tijdens de piek-uren uw stroomverbruik! P. Fijn van Draat Slagersknecht Bekendmaking Schrijfmachinepapier Kamer van Koophandel e van loffman KERKNIEUWS Burgerlijke Stand ■K- 'p& Middenstanders (Van een speciale A.N.P.-verslaggever) G$) i=— Coupeuse s morgens van 7-9 JF s' middags van 4-6 Mn' SCHRIJFBLOCS en ENVELOPPEN Ned. Vereniging van Huisvrouwen HEDENAVOND in Oost Zeeuws-Vlaanderen ijinsky omenergie si IWACHTING, WATER. ZON- EN MAANSTANDEN Het Nederlands elftal heeft gen van Chaves op niets uitlie- in het Feijenoordstadion te Rot- Pen- 2o verging het trouwens terdam een nederlaag geleden ^ndgenoteiTwm^VanVSchii tegen de Belgen. Al verschillen- de^ Ue Vroe{; en Terlouw kregen de malen had het Oranje-team steects beter kijk op de korte op het nippertje een overwin- combinaties van de Rode Dui- ning of een gelijk spel uit het veis. Na ruim 20 minuten brak vuur gesleept, maar gistermid- de zon door, kennelijk ook voor dag ontbrak juist die éne factor, onze tegenstanders, want nog welke ons elftal in vorige wed- Kra^^^et neT inbonden de strijden steeds had geholpen. Belgen> elkaar omstrengelend, Vrouwe Fortuna was nu eens naar midden terugdansen. niet partijdig en zeker niet in onmiddellijk nadat Roosenburg Nederlands voordeel zodat de Zjjn eerste goede schot op Meert Rode Duivels met een weliswaar had kunnen afzenden, kwam de zeer kleine, maar toch zeker ver- bal bij Lemberechts, wiens lage diende zege het veld konden ver- 'voorzet met een moedige sprong 5 1 door Kraak onschadelijk werd laten Precies op tijd zag het Stadion dat door de uitstekende verkeers regeling van de Rotterdamse po litie reeds lang vóór half drie propvol zat, beide elftallen het veld betreden. Aanvoerder De Vroet won de toss en onder leiding van de En gelse scheidsrechter A. E. Ellis stelden beide ploegen zich op. De eerste aanvallen waren voor de Belgen, twee snelle openingen via de linkervleugel, maar reeds dadelijk greep de Ned. achter hoede goed in. De eerste Belgi- gemaakt. Maar dadelijk waren de roodbaadjes weer terug, nu over links. Coppens schoot de bal in, maar Schijvenaar weerde met zijn handen af. De Belgen op de tribune loeiden „hands", maar de uitstekend leidende Britse scheidsrechter had gezien, dat den. Neen, de samenhang bleef zoek. Aan achterhoede en mid denlinie lag het niet, want De Vroet en vooral Van Schijndel bleven de aanval goed stuwen. Mermans werd afdoende door Terlouw gedekt en wat er van de enkele uitvallen der Belgen overbleef, kon rustig door beide backs en Kraak in laatste in stantie, worden verwerkt. Het ging er niet meer om of België zijn voorsprong al dan niet zou vergroten, men vroeg zich slechts af of Nederland er in zou slagen de gelijkmaker te scoren, ja of nee. Het mankeer de in de Nederlandse aanval aan een man, die in staat was een kans te benutten. Ogenschijn lijk geen zware opgave, maar voor de Oranje-voorhoede in de ze wedstrijd een onoplosbare puzzle. Hier had 'n Wilkes moe ten staan, misschien zelfs was Van Roessel er doorgekomen, maar noch Lenstra, noch Roo senburg, noch Schaap, zou het gelukken. Typerend is wel, dat Meert het eerste werkelijk goe de schot pas in de 20e minuut van de tweede helft kreeg te stoppen. Voor de derde maal kwam Clavan alleen voor Meert en voor de derde maal ging de bal van de buitenkant van zijn linkervoet tussen de rijen der een vrije schop de Belgen slechts fotografen naast het doël. Aan- m.i nad vai nrj aanval werd velaneeerd. nadeel zou brengen en goed gezien, want Govard, die de bal voor de voeten kreeg, be dacht zich geen moment en knalde hard, hoog en onhoud baar langs Kraak. 10 voor Bel gië. Hoe groot het overwicht van de Belgen ook was op dit mo XvHn» .tranSrt» nn tv» ment, niemand heeft toen ge- sche poging strandde op De cjacj1^) ^at Nederland deze ach terstand niet meer zou inlopen. Steeds opnieuw kwamen Vroet, de tweede, welke resul teerde in een scherpe en harde schuiver van Mermans, werd languit door Kraak tot corner verwerkt. Lemberechts plaatste zich achter de bal, maar de „in swinger" belandde achter het Ned. doel. Het was Clavan, die voor Nederland de eerste aanval leidde. De Hagenaar slaagde er in tot vlak voor het Belg. doel door te breken, maar de kleine keeper Meert deed de kans met een moedige duik te niet. Zo golfde het spel in deze be- gin-periode heen en weer zonder dat nog sprake was van 'n over wicht van een der partijen. De Belgen probeerden het met kort tik-tak spel tussen 4, 5 man hetgeen aanvankelijk gevaar ge noeg opleverde voor Kraak, want in de Ned. verdediging klopte het in het eerste kwartier van de wedstrijd op geen stukken na. •Meestal was het Terlouw, die dergelijke situaties ten slotte met een ferme trap of een goed getimde kopstoot opklaarde. Hij werd hierin goed bijgestaan door Van Schijndel, die van het eer ste fluitsignaal af een heel wat betere indruk maakte dan in de wedstrijd tegen Middlesex Wan derers. Voor de Ned. aanvallen werd het oude reept: lange passes naar de vleugels toegepast, maar er waren helaas maar weinig ballen, die het beoogde doel be- bereikten. Vooral Abe Lenstra werd in deze periode slecht be deeld. Vrijwel elke bal voor hem bedoeld, werd eep prooi der Bel gen. doordat de juiste lengte ontbrak. Op de andere vleugel kreeg Clavan meer gelegenheid, maar de kleine ADO'er stond te genover het sterkste deel van de Belg. achterhoede en had het dus verre van gemakkelijk. Toch brak hij eenmaal goed door, doch zijn schot vloog meters naast. Éven later bood zijn buurman en clubgenoot hem een goede kans, maar nu zocht Clavan het doel te hoog. Zijn collega-links- buiten. de Belg Chaves, was al even actief. Deze snelle vleugel man bezorgde de wat trage Ever- se heel wat moeilijkheden met z'n gevaarlijke dribbles. Geluk kig voor Everse, en gelukkig voor de Oranje-ploeg werd hierbij de bekende Belgische fout: te lang wachten met schieten en afge ven, gemaakt, zodat alle pogin- de Belgen in het Ned. strafschop gebied en de defensie der onzen moest zich tot het uiterste in spannen om te voorkomen, dat zij hun voorsprong zouden ver groten. Het lukte, de verdediging hield stand, maar het leek veel op paniek-voetbal en geen bal werd dan ook goed geplaatst. Steeds moesten Timmermans en Schaap het leer van eigen helft gaan halen. Echter, ook hun zwoegen was vergeefs, want ook de Belgische achterhoede speelde nu op volle kracht. Voor al stopperspil Carré speelde een prima wedstrijd, goed gesteund door zijn beide backs Aernoudts en Giliard, van wie de laatste Lenstra aardig in bedwang hield. Zo brak het einde van de eerste speelhelft aan. NA DE RUST. Na de hervatting bleek, dat de Belgen hun elftal enigszins ge wijzigd hadden. Giliard, last heb bende van een blessure, ging linksbuiten spelen, Chaves links binnen, terwijl Coppens naar de linksbackplaats was gedirigeerd. Er was in de tweede speelhelft echter nog meer veranderd, en wel: het spel-beeld. De machti ge Rode Duivel, die de laatste 20 minuten vóór rust heer en meester van het speelveld was geweest, zagen we plotseling nergens meer. Af en toe deed hij nog een greep naar een tweede doelpunt, maar erg gevaarlijk zagen deze pogingen er niet uit. Het was nu het Nederlandse elf tal. dat de toon aangaf en de Belgen op eigen veld tërugdrong. Vrijwel de gehele tweede helft zijn de Oranje-mannen in het offensief geweest en het mag wel als eèn bewijs van de on macht van de Ned. voorhoede worden genoemd, dat uit deze pressie geen enkel doelpunt is geboren, zo bleef de Nederlandse leeuw, hoe sterk hij ook leek, maar een tam beestje. Er moet worden bij gezegd, dat 25 De trouwe Pietermanknecht had tot gewoonte, voor hij ging slapen, steeds te kijken of het de Sint aan niets ontbraik. Dat deed hij ook deze avond. Hij zag het opengeslagen bed en het open raam en begreep, dat er iets niet in orde moest zijn. Iemand die zwaar verkouden is zet het raam niet wagenwijd open op Sinterklaas-avond. Piet dacht heel erg na. Wat kon er gebeurd zijn? Alles kian gebeurd zijn! Plotseling drong het tot Piet door. De Sint was ontvoerd! „Terwijl ik 'n glas warme melk zat te drinken!" jammerde Piet. Hij holde in paniek de gang op. „Ik zat warme melk te drinken!" riep hij luid. „En wat zou dat?" vroeg iemand. „Ik zat melk te drinken, terwijl Sinterklaas werd ontvoerd", riep Piet radeloos. val op aanval werd gelanceerd dan over links, dan over rechts, dan weer eens door het centrum opgezet, maar steeds kwam er een Belgisch been of hoofd tus sen. Eenmaal beukte een schot van Roosenburg de lat, een mi nuut later kwam hij, in vrije po sitie voor het doel, ten val. De Belgen voelden de laatste- fase van de strijd dat hun de winst door het lot werd gegund en zij gingen zich nu geheel op verde digen toeleggen. Tot grote er gernis van het publiek pasten zii de minder sympathieke taktiek van het tijd rekken toe. Elke vrije trap en doelworp werd langzaam en talmend genomen. Vijf minuten voor het einde kwam de laatste grote kans. Abe kreeg de bal op de vleugel vrij, plaatste op het juste moment naar binnen, maar Schaap mis tische geluid hebben we de Ne derlandse kleedkamer verlaten. Belgen tevreden, maar niet uitgelaten- Na afloop heerste in de Belgi sche kleedkamer een tevreden, maar zeker geen uitgelaten stemming. De officials spraken er hun vreugde over uit dat Bel gië eindelijk weer eens had ge wonnen, alhoewel de uitslag evengoed een gelijk spel had kunnen zijn, want ofschoon de roodbaatjes in de eerste helft de toon hadden aangegeven, was 't na de rust gedurende lange pe riodes alles Holland wat de klok sloeg. Hierbij moet echter niet vergeten worden, dat de Belgen genoodzaakt werden hun ploeg in de tweede helft te wijzigen. De linksback Giliard, die zeer goed gespeeld had en Lenstra aardig in bedwang wist te hou den, raakte gewond en verhuis de naar de linksbuitenplaats, terwijl Coppens in de achter hoede werd opgenomen. Dit be tekende geen versterking, inte- ZATERDAGMIDDAG VOETBAL. 'Tern- BoysSelectie-elftal 00- Ook thans is het weer niet ge lukt de Tern. Boys te verslaan. Dank zij het stugge verdedigen aan beide kanten, werd er niet gedoeld. Jammer dat de weers omstandigheden niet medewerk ten, zodat de publieke belang stelling zeer gering was. Niette min bracht de gehouden collecte het mooie bedrag van bijna 20 op. te grandioos, waarna Meert de gendeel. Mag men tevreden zi.in bal rustig oppikte. De Neder- i over het resultaat, het spel liet landse spelers werden er moede- I wa-t kwaliteit betrof nogal wat loos onder, maar toch werd tot j te wensen over. het einde toe gevochten voor 'n Mermans was zeer in zijn doelpunt. In de laatste minuut nopjes over de zege. Misschien was het nogmaals Clavan, die hadden de Belgen thans een tik- de kans kreeg te tonen, dat hij je meer geluk gehad dan de Ne- wèl kan schieten, maar weerderlanders, maar dit mocht (UK. GEREF. KERK. Beroepen te Werkendam Ds. J. C. van Ravenswaaij te Zaam- slag. TRIPTIEK EN CARNET WEER VEREIST AAN DE DUITSE GRENS. De -j&irN. W. B. deelt mede, dat sinds kort weer iedere auto, die de Nederlands-Duitse grens pas seert, voorzien moet zijn van een tript ek of carnet. Tot dusverre werden deze documenten door de Duitse douane niet afgestempeld. Voor Nederland is een z.g. uit voervergunning nodig. 65 j., echtg. van Geertruida C. van Krieken. 30 Oct. Gerrit Doorns, 88 weduwn. van Debora van Dixhoom. 30 Oct. Jan L. Rin- gelberg, 56 j., echtg. van Catha- rina F. van Doeselaar. n> Wal brengt- vliegt het leder langs het doel van Meert. Nog voor de Neder landse aanval na de uittrap van de Belgische keeper terug was, floot scheidsrechter Ellis het einde 10 voor België. IN DE KLEEDKAMERS. In de Nederlandse kleedkamer heerste na afloop een rustige stemming. Niemand was onte vreden, hoewel allen natuurlijk graag een overwinning hadden gezien. De voorzitter van de Keuze-commissie, de heer Her berts, vond dat hij meer tevre den kon zijn dan zijn Belgische collega. De Belgen, die vóór de rust de toon hadden aangege ven, lieten zich in de tweede helft overspelen. Moeten we dan treuren, dat er geen doelpunten zijn gekomen? Och, allemaal cij fers, statistiek. Op een desbe treffende opmerking: „Met een Wilkes of een beetje meer geluk bij het schieten hadden wij ge wonnen en niet de Belgen", al dus de mening van de heer Her berts. De heer Triebei en oefen- meester Van der Leek waren het hiermee, toen we er naar vroe gen, volkomen eens. „We hebben zo vaak gezwijnd", zegt Kraak, die zich weer „lekker" had ge- het ons geen moment heeft voeld, „maar als Lemberechts zo meegezeten. Twee schoten van in zijn eentje op mijn doel af- Roosenburg tegen de lat en een kwam, moest ik toch wel weer prachtige kopbal van Clavan even aan 13 Maart denken toen eveneens, hadden beter lot ver- die kogel van die kleine man diend. Enkele goede switches mijn hand kraakte", tussen Roosenburg en Lenstra j Schijvenaar vond de uitslag leverden niets op. Handige pas- ook niét onverdiend. „Wel goed ses van de Fries werden niet be- zo. Nu denken de Belgen, dat het grepen, ook niet door Schaap, met ons afgelopen is, maar vol- die het in de oefenwedstrijd zo gende keer zullen wij wel re- goed met Abe had kunnen vin- vanche nemen. Na dit optimis- eindelijk ook wel eens gebeuren .- -- want in het nabije verleden was iPresident Galo Plaza van maar al te vaak het omgekeerde Ecuador heeft ontkend, dat het het geval geweest. Overigens opbla^ea van een brug in de vond hij dat Nederland best ge- provincie Chimborazo een aan- speeld had, vooral Van Schijn- siag 0p zjjn leven was. Plaza del. Van Terlouw had hu weinig last gehad, doordat hij voortdu rend met de inters van plaats verwisselde. Terlouw moet je ontlopen", zei de Anderlechte- naar, „want dat is een sterke knaap, en als je tegen hem op botst ben ie nog niet gelukkig". Van zijn eigen ploeg wilde Mer mans alleen zeggen dat ieder danper zijn plicht had gedaan. Freddie Chaves vond Terlouw een goede spil, maar in tactisch opzicht beter dan in het zuiver technische. Hii meende dat de Nederlandse voorhoede meer moest switchen dan vandaag gebeurd was. Keeper Meert zei: De Neder landers hebben goed gespeeld. Overigens is de derby een eigen aardige wedstrijd, ie moet wer kelijk veel geluk hebben om zo'n match te winnen, en dat geldt voor beide partijen. Coppens zei dat een gelijk spel de krachtsverhouding beter zou hebben weergegeven. Want na rust hadden de Oranjemannen uit een heel ander vaatje ge tapt dan daarvoor. Naar zijn overtuiging en enkele andere Belgische spelers vielen hem daarin bij was dit Nederland se elftal het beste dat na de oorlog tegen de Belgen was aan getreden. In het Nederlandse kamp zal men deze mening van Coppens wel niet eenstemmig beamen. voegde er aan toe, dat hij Vrij dag deze brug niet gepasseerd is. TERNEUZEN. Huwelijks-aangiften. 3 Nov. Jacobps Gelderland, 34 j., jm. en Gerarcia R. Hiel, 26 j„ jd. Geboorten. 28 Oct. Comelis Willem, z. van Levinus van Ta- tenhove en Maatje Jansen (won. te Hoek). 2® Oct. Celine The- rèse Marguerite, d. van Frans J. N. Jurriëns en Henriette M. Mou- ronval. Guljaam, z. v. Jan Klaas- sen en Maria M. de Blaeij. 30 Oct. Pieter Aarnout, z. van Dirk Dorrepaal en Adriana Bom. Su sanna, d. van Cornelis van de Velde en Magdalena Verschel ling. 1 Nov. Willibrordus Ri chard Augustinus Johannes, z. van Camiel R. van Hurck en Ma ria P. van Hurck (won. te Philip pine). Jacomina Sara, d. van Marinus J. Witte; en D'na C. Geensen. Elisabeth, d. van Karei J. Schoonakker en Johanna A. Wissler. 2 Nov. Otto Camillus, z. van Florandus van de Vijver en Maria A. Sijs (won. te Axel). Overlijden. 27 Oct. Jan Donze, DINSDAG 8 NOV. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Radio-ochtendbl.8.40 Gram; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Morgenw.; 10.15 Gram.; 10.30 Voor de kinderen; 11.00 Gram.; 11.30 Voor de zieiken; 12.00 Populair concert; 12.30 Me dedelingen; 12.33 Voor het platte land; 12.40 Pianoduo; 13.00 Nws; 13.15 Metropole orkest; 13.45 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Gram.; 16.15 Causerie; 16.30 Voor de jeugd; 17.25 Gram.; 17.45 Het Rijk overzee; 18.00 Nieuws; 18.15 Pianospel; 18.30 Voor de Nederl. strijdkr.; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Fanfare orkest; 19.25 Toneelbeschouwing; 19.40 „Paris vous parlé"; 20.00 Nieuws; 20.15 Gevarieerd progr.; 21.30 Hammondorgel; 21.45 Bui tenlands overzicht; 22.00 Zuid- Amerikaans orkest; 22.30 Viool en piano; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM H: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Lichtbalken; 10.00 Voor de kinderen; 10.15 Gram.; 10.40 Schoolradio; 11.00 Gram.; 11.30 „Als de ziele luistert"; 11.40 Stu dentenkoor; 12.03 Promenade orkest; 13.00 Nws; 13.20 Lunch concert; 14.00 Gram.; 14.30 Voor de vrouw; 15.00 Schoolradio; 15.30 Gram.; 16.00 Voor de zie ken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de kinderen; 17.15 Felicitaties; 17.45 Amusementsorkest; 18.20 Sportpraatje; 18.30 Radio Volk universiteit; 19.00 Nieuws; 19.15 De gewone man zegt er 't zijne van; 20.12 Radio Philh. orkest; 20.50 Causerie; 21.10 Vervolg Philh. ork.; 21.35 Kamermuziek; 22.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (vi.): 12.00 Gram.; 12.32 Orkestmuziek; 13.00 Nws; 13.15—17.00 Gram.; 17.05 Nws; 17.15 Gram.; 17.20 Franse les; 17.40 Kamermuziek; 17.55 Mid dens tandskroniak; 18.00 Gram.; 18.25 Financiële kroniek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Causerie; 20.00 Hoorspel; 21.16 Omroepor kest; 21.45 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 22.50 Nieuws; 22.55 Gram. Met grote blijd- r\e*^ schap geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje en Zusje MATHILDA HELENA. A. P. KOUWIJZER A. C. J- KOUWIJZER— DE COOKER JACKIE Temeuzen, 4 Nov. 1949- Margrietstraat 31. Heden behaagde het de Heere tot onze diepe droefheid van onze zijde weg te nemen, onze ge liefde Man en Vader, Behuwd- en Grootvader, JAN VERSTRATEN, in de gezegende ouder dom van 75 jaar. Uit aller naam, Wed. T. VERSTRATEN- BOER Kinderen en Kleinkinderen. Axel, 4 November 1949- Kerkstraat 13. in het bezit van vereiste cüploma's zag zich gaarne geplaatst, liefst in Temeu zen. Brieven onder No. 502, Bureau van dit blad. ->t »->• >7- - i. AL -v >-■ '-"■4^ TANDARTS TERNEUZEN is AFWEZIG van 613 November. GEVRAAGD: een flinke of Leerling. Slagerij-G. MARSILJE, Dr. Bujjzestr. 15, Temeuzen Houdt WOENSDAGAVOND 9 NOV. a.s. vrij voor een belangrijke lezing te houden door de heer R. KROL, accountant te 's-Gravenhage, over het onderwerp: „De financiering van de onderneming, mede in verband met de drang naar uitbreiding" op de bovenzaal van Café DE VRIEZE, Markt 2, Temeuzen. Laat geen Middenstander op deze leerzame avond ontbreken. Het Bestuur v. d- Vereniging voor de Handeldrijvende Middenstand „Temeuzen Klimop''. N.V. Finns P- J. VAN DE SANDF De Ontvanger der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen te Temeuzen maakt bekend, dat zijn kan toor vanaf Donderdag 10 November e.k. gevestigd zal zijn in het pand Nieuwstraat nr. 20 (boven het bijkan toor van het Gew. Arbeidsbureau). De Ontvanger, MAZAIRAC- Ledenbijeenkomst- Handwerk meebrengen. Bij voorkeur voor kledingpak- ketten. Verzoeke verder zelf voor materiaal te zor gen. Zie ook Maandbericht. N.V. Fa. P 3. v. d. Sande Gevraagd: voor direct Inlichtingen bij: Fa GEBR- RIBBENS, Westkolkstr. 40a Temeuzen. PRIMA HENNEN met volle 8 dagen garantie. W. Legh. en Rh. Isl. Reds 4 mnd- 5,50, 5 mnd. 6,50, 6 mnd. ƒ7,- p. st. W. Legh. br. '48 d.d. mi ƒ4,- p. st. Hoenderpark, Boschrand 9a, EDE. Op Donderdag 10 November a.s., des voormiddags van 9—10 uur, houdt een vertegenwoordiger van de Econo mische Voorlichtingsdienst van het Ministerie van Eco nomische Zaken ZITDAG ten kantore der Kamer van Koophandel ten behoeve van de groothandel en industrie. In Januari a.s. zal een nieuwe cursus aanvangen voor opleiding tot kraamverzorgster. Zij die deze cursus wensen te volgen kunnen zich aan melden bij Zr. DANIëLSE, Wijkgebouw „Groene Kruis'' Oosterstraat 2, Axel. Spreekuur te HOEK: Wijkgebouw „Groene Kruis'', Donderdag 10 en 24 November a.s., van 16 tot 17 uur. Spreekuur te TERNEUZEN bij Zr. DE JONGE, Grenu- laan 55, Donderdag 10 en 24 Nov. a.s. van 14 tot 15 u. Spreekuur te ZAAMSLAG: Donderdag 17 Nov. a.s, van 16 tot 17 uur, Wijkgebouw „Groene Kruis''. verbroken wordt". Hij zeide, dat de Sorvjet-delegatie de lopende zitting der V. N. bijwoonde „om te tonen dat het mensdom vrede wenst, dat de volken in de gehele wereld de oorlog haten en de oor log reeds in het begin gedood wil len zien". De Sovjet-Unie juichte de- „omverwerpende activiteit" van de vereniging toe, want deze 'en de „atoom-diplölliaiin" fiaiüdefi Snta nooit de geringste bedoeling ge had om het aantal atoomhommen te beperken, laat stjaan te verbie den. De Westerse landen hadden slechts de bedoeling om de pro ductie van atoomenergie in de gehele wereld aan hun eigen con trole te onderwerpen. de ulterljjk ter post moet zijn be zorgd, staan tussen haakjes, ach ter de naam van het schip ver meld. Indonesië m.s. „Oranje" (16 Nov.). Curagao s.s. „Breda" (20 Nov). Suriname m.s. „Hocuba" (24 Nov.). zou stijgen. Uit doorgaans betrouwbare bron wordt vernomen, dat de fabriek te Hanborn (Britse zone) van de staalfabrieken van Thyssen (de grootste staalfabrieken in Euro pa, die jaarlijks twee millioen ton staal produceren)waarschijnlijk slechts gedeeltelijk zal worden ontmanteld op grond van een op naar men gelooft, de ontmanteling van bepaalde gedeelten van deze fabriek inhopdt, alsmede een strengere geallieerde controle. Men gelooft te Parijs, dat zulks in de praktijk betekent, dat nage noeg alle huidige werkkrachten van de fabriek in dienst kunnen blijven. brand woedde. Hier was de haard nog moeilijker te vinden en eerst toen men aan het leeg ruimen ging, kon ook daar wa ter worden gegeven. Het bleek, dat door de hitte de emballage van 't daar aanwezige proviand vlam had gevat. Om ruim half negen kon de gemeentebrand weer inruKken, de nabiussing ct.; minimum pee r: 5 regels 6B efcj mmer Bureau 3 namiddags 3 uur. )raak tot de Aeat- Politieke Wettn- e universiteit wol ft Paul Hoffman, ;eur van het plan- derdag verklaart, zelf de leiders, de de instellingen igen om „in West- euw werelddeel te verzameling san s, die zich erhirr n een worgende ti." tng tot zijn receafc trijs, dat tot doö denstaten van de or Europese eco- enwerking aan te n stimulering van handel, verklaar- e vertrouwen, dat nende weken snei uilen worden ge- door de door hem Deleinden op korte kunnen worden aarde hij, dat tqj hoop had, dat ïgen zouden wor- n de richting vae ngere termijn: de [ratie. igde hier aan toe: an dit doel alleen vorden, als resul- ispireerde leiding ïanen zelf. Tenzij van West-Eurqpa g wordt geïnte- onmogelijk wordt en land zijn hulp- ontwikkelen voor n een oorlog, zal Den al uit veiiig- igen nooit in zijn productivi- •mogen om in het concurreren te er land zou dan eedogenloze druk economisch leven aan de eisen van heid". van 'de vereniging lans-Sowjet-Russ.'- p heeft Wysjinsky, l Buitenlandse Za- -Unie, 4e westeiT|- n er van beschul- 3 voorraad vorm mg umen trachten tot trengan, opdat ds plaats in de pr>- lehouden. „Dat is 1, de productie van itop te zetten, tei- -elijk geen geneim at een land meel dan enig ande7 lysjinsky, die wt- stelde van on ai id ler atoomwapen!.* n 'n intemationa- Terneuzen Walsoorden m de bedrijfs- was met zeven t. De beide blus- havendienst die ïtualiteiten voor langszij van de varen gekomen, i dienst te doen. van de brand is op het schip nog s aangericht, o.a. ntal dekbalken is et vertrek van de aar Batavia, dat was vastgesteld, jnlijk niet uitge- oor het K.N.M1 ig van Zaterdag- ■ond. regen. it met enige re- n, maar van hei- tijdelijke opkla- en langs de kust nd en Zeeland af ige wind tussen ;st. In de Noord- van het land groot deel van de ot matige wind Oost. Aanhou- .2 NOVEMBER v.m. n.m. 5.21 5.54 5.56 6.28 6.46 7.18 NOVEMBER. v.m. n.m. 6.19 7.01 6.54 7.36 7.44 8.28 1949 Zon Nov. Opk. Ond. 12 7.54 16.54 13 7.55 16.53 14 7.57 16.51 Maan Opk. Ond. 22.07 14.08 23.33 14.29 14.44

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3