WIE] Mutsaeri Tricot: UIT DE PROVINCIE s A. W Een wa bij Vis: DE VRIEND BINNENLANDS NIEUWS Fa SCI Vleeswi .Harten-Drie PUROL in huis! Geeft het k jonge: ROOFOVERVAL OP HET STATION TE MEPPEL. Agenda Amer. Senator over huis vesting in Nederland Resolutie Griekse com munistische partij Doodvonnissen te Praag De invoerpolitiek van Argentlnia Loop der bevolking Fa D. F. van der Heijden Axelsestraat 122 - Telefoon 2167 - TERNEUZEN m Een jaren U vin ren i voerin Teven POPP En wacht U r St. Nicolaas op UITGEBREID VO Oc VO Noordstraat 6( Filiaal: Van S nu de punten HEREN' LOSSE LOSSE PLUSFl 16 jaar Gegarai DUBBE JASSEK Gegarai DUBBE JASSET donkert De I in a BAK Voor kwalite Uw voordeel AXEL. Een hypermoderne hakkers- ovenconstructie te Kijkuit, Hiertoe door de ondernemer «itgeuodigd namen wij Vrij dag avond een kijkje in de totaal ge moderniseerde bakkerij van de heer Andr. Dieleman te Kijkuit. De uitrijdbare heetwateroven (de eerste op dit gebied in de provincie Zeeland) waarover deze, de eisen van zijn tijd vol komen verstaande bakker thans de beschikking heeft gekregen, i* een voorbeeld van econo misch brandstoffenverbruik en vermindering van persoonlijke arbeidsprestatie. Het geheel is een staalbouw- productie met emaille-bekle- diag. geleverd door de „H. E. W. A."-fabrieken te Utrecht en be vat een 4-tal bakruimten boven Met een enkele handgreep wordt de gehele oven geledigd at gevuld, door de inschakeling van een speciale lorrie. Sen ruime rijskast, comfor tabele broodrekken, alsmede andere eigenschappen die wij «oaden kunnen opsommen ver lenen aan deze unieke bakkers oven en dit bedrijf in onze ge meente een ereplaats. Vermelden wij ook nog de mime en doeltreffend ingerichte magazijnruimte voor brood en gebak, onmiddellijk naast de bakkerij gelegen, dan rest ons slechts de energieke leider van dit bedrijf dat op 28 Aug. j.l. zijn zilveren jubileum vierde, verdere bloei en vooruitgang toe te wen sen. Bloedtransfusie ,afd. Axel van het Ned- Rode Kruis. Dank zij het lofwaardig ini tiatief dezer afd. had Vrijdag avond alhier in het gebouw der Ghr. Bewaarschool aan de Jan Scharpstraat alhier een massale bloedtransfusie plaats, waaraan door bijna 150 personen van bei derlei kunne (leeftijd van 18 tot 60 jaar) werd deelgenomen. Een intensieve propaganda ingeleid door het actieve afd. bestuur •had dit prachtig resultaat be reik t> Het was, voor zover ons be kend is, voor het eerst in Z.- Ylaanderen, dat op een derge lijke-schaal bij een zo groot aan tal personen bloed kon worden afgenomen. In totaal werden circa 135 flessen bloed afgenomen door de onder leiding van Dr. Kop- penol als medische chef van de Bloed-Transfusiedienst werken de zusters en personeel van de plaatselijke E.H.B.O.-afd. De drie plaatselijke artsen «aren ook aanwezig. De animo under de bloedgevers was van hen aard dat van 5.30 uur tot ISO uur met man en macht moest gewerkt worden en daar men des avonds nog Amsterdam vilde bereiken, was het nood zakelijk dat de auto-colonne de laatste boot in Perkpolder kpn halen, zodat verschillende ter jifder ure ingeschreven bloed gevers (geefsters), moesten wor den teleurgesteld. De grote betekenis die de bloedtransfusies in onze tijd, >o»nir zij de voortschrijding der medische wetenschap, vooral sedert het begin onzer eeuw, heeft gekregen en het juiste be grip dat door het vele aan schouwde leed in de achter ons liggende jaren van oorlog en strijd algemeen heerst, zijn oor wirm dat een zo verheugende offergezindheid werd betoond. De slagzin: „Door Uw bloed te geven, redt gij anderer leven" en degelijke was ook hier ter plaatse niet misverstaan! Vermelden wij dat de medi sche dienst vol lof was over de voorbeeldige-organisatie en het vlot verloop van deze eerste grote bloed-transfusie hier, ter plaatse en in Zeeuws-Vlaande- ren, waarbij zich geen enkel in cident voordeed. En tenslotte, dat de bloed afname geschiedde in 2 lokali teiten, terwijl de grote zaal ge deeltelijk als rustkamer was in gericht. Na de behandeling was voor elk der bloedgevers een kwartier rust voorgeschreven, tijdens welke een versterkende kop koffie werd toegediend. Het actieve afd. bestuur, als mede de medische dienst met de staf van helpsters verdienen met de velen die spontaan be reid bleken hun bloed voor een evenmens af te staan de groot ste lof. Bazar Protestants ziekenhuis- Ter voorbereiding van een grootscheeps opgezette Bazar ten behoeve van het fonds voor de bouw van een Prot. Zieken huis in deze streek is men thans ijverig in de weer de benodigde gelden en gaven in natura in te zamelen. Axel zal voorzeker in deze niet achter willen blijven bij andere plaatsen waar reeds een dergelijke bazar werd ge organiseerd. BIERVLIET Vergadering Herv. Jongeren. De voorzitter Ds. Wiebosch opende Donderdagavond in de pjastorie de vergadering der Herv. Jongeren te Biervliet. De Inleider Ds. Bouwen, uit IJzendijke kreeg het woord na de noiulenlezing. Ds. Bouwen sprak over de Her vorming. Op dit onderwerp volgde een bespreking, waaraan velen der aanwez gen deelnamen. Vanuit de kring der Jong Herv. kwamen meerdere malen vragen naar voren over de verdeeldheid die heerst in de Hervormde Ker ken. Ds. Bouwen beantwoordde de vele vragen, terwijl de thee werd rondgediend. Nadat op verzoek van Ds. Wie bosch het Lutherlied gezongen was, sloot Ds. Bouwen deze avond THOLEN. Ned. Herv. Kerk beveiligd. De uit de dertiende ëfêtlw da terende Hervormde Kerk, oor spronkelijk een „Lieve Vrouwe- kerk", wordt gerestaureerd. Het werk in het eigenlijke „schip" van de kerk is nagenoeg gereed. De toren komt later aan de beurt. Om haar grote culturele waarde is de kerk dezer dagen voorzien van een brandbeveili gingsinstallatie, die in hoofd zaak bestaat uit een stalen buis leiding met vele vertakkingen. In deze leiding zijn niet minder dan 170 zgn. „sprinklers" aan bracht, waarvan de kop uit een legering bestaat, die smelt bij een warmte van 70 gr. Celcius. Als dat gebeurt treedt de alarm- schel'in werking en is de brand weer spoedig ter plaatse. Een man is echter reeds voldoende om de beveiligingsinstallatie aan te sluiten op de waterleiding, met de druk waarvan de instal latie kan worden gevoed tot 35 meter hoogte, waarmede in elk geval de kerk is geholpen. Voor het bestrijden van even tuele brand in de toren heeft men op het terrein naast de kerk een brandput, die con stant 75 kub. meter water bevat en die eveneens op het water leidingnet kan worden aange sloten, zodat de put steeds op peil kan worden gehouden. WESTKAPELLE. Herdenkingsplechtigheid- Op sobere wijze werd Zondag morgen bij het monument alhier de landing van de Geallieerde legers op Walcherens kust her dacht. Hiertoe was een detache ment van de Engelse bezettings troepen uit Hamburg overgeko men. Ook van de Nederlandse commandotroepen was een af deling. aanwezig. Ds. W. Oosthoek, Ned. Herv. Predikant te Westkapelle, las Psalm 85 voor en hield een korte toespraak. Vervolgens werden het Engelse en het Nederlandse Volkslied gezongen. Door de gemeente Westkapelle, de Britse marine en de comman dotroepen werden kransen aan de voet van het monument ge legd. Nadat een Nederlandse mi litair de Engelse taptoe „The last Post" had geblazen, werd een ogenblik stilte in acht genomen, waarmee deze plechtigheid be ëindigd werd. Aan de lunch werd vervolgens het woord gevoerd door de bur gemeester van Westkapelle, Mr M. Tydeman, de Engelse majoor M. N. Tailyour, en Dr. Teilegen namens de Provincie Zeeland. ontdekt, dat S„ die tot 1942 op het kantoor van een notaris werk zaam was op ernstige wijze mis bruik heeft gemaakt van het hem geschonken vertrouwen. Hij heeft van 1942 af tot heden een bedrag van ruim 100.000 gulden van de aan hem toevertrouwde vermo gens te eigen bate aangewend. Een groot deel van dit geld be steedde hij om de kosten van een te hoge levensstandaard te dek ken, terwijl een ander deel door hem voor particuliere beleggingen werd gebruikt om het ene gat met het andere te stoppen sloot hij le ningen af. Hij gaf dan de man tels van effecten, welke hij onder beheer had, in onderpand. Zijn administratie verkeert in een der mate chaotische toestand, dat het juiste bedrag van het verduister de n'et is op te geven. Hij zal ter beschikking van de justitie wor den gesteld. MISLUKTE OVERVAL OP KRUIDENIERSWINKEL. Twee mannen kwamen Zaterdag na sluitingstijd de winkel van kruidenier W„ aan de Perron straat te Rotterdam, binnen. De bedoeling van de heren werd de kruidenier direct duidelijk, want niet zodra waren zij binnen of het was:: .Handen omhoog of ik schiet". De kruidenier, diei niet bang was uitgevallen, liep direct naar achteren om hulp, ofschoon hij wist, dat er niemand was. Een der mannen maakte een gebaar, alsof hij wilde schieten. Hiervoor móest hij; zijn hand uit de zak ha len en het bleek,, dat het wapen een kromgebogen stuk ijzerdrpad was. Na het alarm van de krui denier namen de mannen haastig de benen. Een arbeider van het G.E.B. en de ijlings gealarmeerde polit e zetten de achtervolging in en in de Roentgenstraat werden de mannen gepakt. De 26-jarige losse werkman A. J. B. uit Bruns. sum en de 20-jarige losse werk man G. B. uit Amsterdam, die beiden platzak waren, hadden in een logement met elkaar kennis gemaakt, waarna tot deze overval werd besloten. BOERDERIJ AFGEBRAND TE KLIMMEN. De boerderij van de familie Voncken te Klimmenrandsdaal is Vrijdag grotendeels is de as ge legd. De schuur en $e ptallen werden geheel vernield. Drie kal veren kwamen in de vlammen om; de rest van het vee kon tij dig in veiligheid worden ge bracht. Een zich in de schuur bevindende dorsmachine ging, evenals vele gereedschappen en de gehele oogst van dit jaar, ver loren. Het woonhuis liep alleen enige waterschade op. Het blus- singswerk werd verricht door de brandweren van Klimmen en Wylre, ook werd de hulp van de Heerlens» brandweer ingeroepen. De oorzaak van de brand :s onbe kend. NEGEN ROMAN- MANUSCRJPTEN GESTOLEN Door A. J. G. Strengholts Uit geversmaatschappij N.V. te Am sterdam werd een prijsvraag uit geschreven voor de beste Gronin ger roman. De jury bestaande uit vijf heren deelt ons mede, dat bij de onderlinge verzending der manuscripten negen van de inge zonden werken zoek zijn geraakt. Toen dit werd bemerkt heeft de jury onmiddellijk alle pcgingen in het werk gesteld om de zoekge raakte manuscripten op te spo ren. Daar deze pogingen geen re sultaat opleverden, heeft de jury de zaak in handen van de Gro ningse recherche gesteld. Het uit gebreid onderzoek, waarbij ver scheidene personen zijn gehoord, heeft echter geen positief resul taat opgeleverd, zodat de verdwe nen manuscripten niet konden worden achterhaald. Vermoed wordt, dat de handschriften zijn gestolen. De jury, heeft, na ken nisneming van dit politierapport de hoop opgegeven, dat de ver dwenen geschriften alsnog te recht zullen komen. Intussen heeft de jury, toen haar de ver missing ter ore kwam, zich tot de betrokken inzenders gewend, en hun verzocht een afschrift van hun wenk in te zenden, opdat de prijsvraag alsnog doorgang zou kunnen vinden. Tenslotte deelt de jury mede, dat de prijsvraag door Strengholt's Uitgeversmaatschap- is uitgeschrevenen dat het oor pij is uitgeschreven en dat 't oor- samenwerking met de algemene vereniging „Grönnen". Deze ver eniging heeft echter met de prijs vraag als zodanig geen enkele bemoeienis. CAND1DAAT-NOTAKIS VERDUISTERDE RUIM J 00.000 De 47-jarige cand' daat-notaris J. A. S. uit Den Haag, beheerder van vermogens en bewindvoerder over diverse nalatenschappen waartoe hij bij testament was aangewezen, is dooi' de recherche gearresteerd. Men heeft namelijk SCHIP HEEFT MACHINE- SCHADE. Radio Scheveningen méldt, dat van 't vaartuig „Scottish Prince" spoedseinen zijn opgevangen, waarin medegedeeld wordt dat de machines niet werken. Onmiddel lijke hulp wordt verzocht. Om ongeveer één uur bevond het schip schip zich op 50 gr. 41 min. Noor derbreedte en 38 gr. 18 min. Wes terlengte. {Three of Hearts) Sen vrolijke geschiedenis, van Berta Ruck Vertaald door F. van Velsen (Nadruik verboden). BLAASHAM SNLJWORST PLOCKWOR! HAMWORST BOTERHAM' TONGWORS' GELDERSE BRUNSWIJH LEVERKAAS BERLINER BLOED W OR, Let op de kwaliteit! tif ,Geen kwestie van", verklaar- dé moeder van Lome. „Hij zal wel dadelijk opstappen. En boven den liet zij er op volgen. De werkelijke betekenis van een gesprek ligt steeds in de „bo vendiens" die er door een dame aan toegevoegd worden. Mevr. Halliday was van oordeel, dat het afgebroken onderhoud met de vader van Lorne hervat en het té te a tête met Lorne voortgezet moest worden. Mijn man is met mijnheer CJaaisenhurst in de keuken.", zei «e, terwijl ze hem naar de plaats des onheils geleidde. Reeds in de gang hoorden zij de voorzaat van Ljly breedsprakig eventuele reparatiën doen. en van hier tot daar een dwarsbalk; die onderlaag opmet selen, dan kan die muUr de vracht best dragen zonder verbinding stang. Verbindingstangen is niks edaan, 'k mot er niks van heb ben. Allemaal prutswerk, nota- I „Ja, ja, dat zal wel", beaamde de notaris. Toen zijn vrouw met Eilly binnenkwamen, stond hij daar met lofwaardige inspanning BESCHONKENE IN WILDE VAART MET EEN TAXI ER VANDOOR. Drie mannen uit Oud-Beijerland lieten zich Vrijdag door de 38- jarige chauffeur van de R.T.C.: Van Oosten uit de Hendrik de Keijserstraat te Rotterdam naar Nieuwerkerk aan de Ussel bren gen. Ofschoon de heren in Rot terdam een stevig glas gedron ken hadden, moest er in Nieuwer kerk voor eeir- café worden ge stopt, waar zjj binnengingen. De 26-jarige A. Veenstra was het eerst bij de taxi terug en ver zocht de chauffeur zijn vrienden even te halen. Deze ging naar binnen, toen nummer één, die kennelijk te veel had gedronken, er met de taxi vandoor ging. Zigzaggend ging de wagen in de richting Rotterdam. Twee te genliggers, die de slingerende wa gen zagen naderen, konden ech ter een aanrijding niet voorko men. Niettemin bleef de taxi nog altijd rijden. De taxichauffeur had inmiddels met een vrachtauto de achtervolging ingezet. Het geluk te hem 200 meter voorbij de spoorwegovergang op de Terberg- seweg de taxi tot stoppen te dwingen. Bij deze manoeuvre werd de wagen flink beschadigd. Toen de ongewenste passagier de taxi niet wilde verlaten, sleur de de opgewonden chauffeur hem uit de wagen en gaf de man een paar opstoppers, die zo hard aan kwamen, dat deze met een her senschudding in het Bergwegzie kenhuis terecht kwam. Dit is niet de eerste maal dat V. zich aan een dergelijk, feit heeft schul dig gemaakt. De justitie zal nu een hartig woordje met hem spre ken. De taxi zou niet door verze kering zijn gedekt. Vrijdagavond te ongeveer 10.00 uur, juist op een rustig ogenblik, verscheen een ongeveer 23-jarige jongeman voor het plaatskaar- tenloket van het station te Mep- pel. Voordat de lokettiste, die alleen aanwezig was, er op ver dacht was, sloeg de man met een klinker de ruit van het loket in. Hij deed een greep in de geldkist en verdween daarna op de fiets. Later bleek dat hij 528 uit de kas had medegenomen. Er la een vrij goed signalement van de da der bekend. SLACHTOFFER VAN „SLINGERAARS" MELDT ZICH. Donderdagavond hebben enke le Amsterdamse „slingeraars" ln een perceel op de Haarlemmer dijk te Amsterdam een poging ondernomen om iemand, die zich uitgeeft voor koopman, te bero ven van een partij Zwitserse aanstekers. De overval mislukte en de aanbieder nam met de aanstekers de benen. Zaterdagavond heeft deze man. zich bij de politie gemeld en verklaard, dat hij door het op treden van zijn „kopers" die hem een klapperpistool onder de neus duwden zó geschrok ken, dat hij hals over kop de benen had genomen. Inmiddels heeft hij geen dui delijke verklaring kunnen ge ven over de herkomst van de aanstekers. Hij had zé in con signatie gekregen van een on bekende. Aangezien het niet is uitgesloten, dat deze aanstekers niet op normale wijze in ons land zijn gekomen, speurt de po litie ijverig naar de „onbekende". DEENS VLIEGTUIG MAAKTE NOODLANDING IN IIPOLDER. Zondagmiddag omstreeks twee uur heeft een éénmotorig Deens vliegtuig, eigendom van een za kenman te Hileröd (Denemar ken), een geslaagde noodlanding gemaakt op een weiland in de IJpolder achter de Fordfabriek te Amsterdam. De zakenman bestuurde zelf het vliegtuig, was voor een zakenreis op wég van Kopenhagen naar Engeland. Met Schiphol in zicht kreeg hij gebrek aan benzine. Hij slaagde er in zijn toestel in een weiland veilig aan de grond te zetten zonder enige schade te krijgen. Nadat van Schiphol benzine ge bracht was, lukte het hem weer op te stijgen en naar de Amster damse luchthaven door te vlie gen, waar hij tegen 4 uur arri veerde. Hij zal heden zijn reis naar Engeland voortzetten. HEDEN: TBR NEUZENLuxor Theater, 8 uur: Biosoopvoorstelling „De Zwarte Pijl". Ned. Ver. van Hulsvrouwen. Ledenbijeenkomst. Concertgebouw, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Meedo genloos". AXEL: Het Centrum, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Johnny Bel'nda". HOEK: 7,30 uur: Het Cabaret van de Landarbeiders. MORGEN: TERNEUZENLuxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „In 't geheim getrouwd". AXEL: Het Centrum, 8 uur: -Bioscoopvoorstelling „Johnny Belinda". Bij brand- en snijwonden, Pijnlijke kloven, Ruwe handen en Schrale huid. vangenis een wachtpost zou heb ben gewond in een poging om ge vangenen te bevrijden. De democratische senator John Sparkman, die zo juist te rug is gekeerd van een bezoek aan Scandinavië en Nederland, heeft verklaard, cftit deze lan den meer doen voor de huisves ting van families met lage inko mens, dan de Verenigde Staten. Deze landen hadden ook minder achterbuurten dan de V.S. Sparkman telde met drie an dere leden van de Senaat een onderzoek in naar het huisves- tingsvraagstuk. De senatoren waren vooral onder de indruk van de coöpe ratieve huisvestingsprograms in de Scandinavische landen. De „Vrije Griekse Radio" heeft de inhoud van een resolutie om geroepen, die 9 October door het hoofdbestuur van de Griekse communistische partij aangeno men werd. In deze resolutie er kent de partij de nederlaag van de guerillastrijders bij de jong ste acties, doch verklaart, dat deze „naar de bergen worden overgebracht voor een krachtige actie" tegen de Regerings-troe- pen. Verder wordt de Regering van Maarschak Tito er van be schuldigd de guerillastrijders te hebben aangespoord te deser teren en „monarchistisch-fas- cistische" manschappen te heb ben toegestaan zich op Joego- Slavisch grondgebied opnieuw te verzamelen. belangstelling te tonen in dingen geen aanleg voor heeft. x -i- Vii-i o.nVitAr wftpr in znn heerste hij een sigaar, dje veel weg had. van een baby-zeppelin; aan dit miniatuur vliegmonster deed hij vervaarlijke zware trek ken, zoals iemand wel eens doet in een donkere lift, om enig licht in de duisternis te lanceren. Het geheel van mijnheer Gansenhurst werd gekroond door een pet van zeer jocikey-achtig voorkomen. Mijnheer Gansenhurst speelde of liever hij leerde golf spelen; doch wat baat dat, als men er Nu was Te Praag zijn zes personen ter dood gebracht nadat het opper- gerechtshof te Bmo het beroep had afgewezen. Het officiële nieuwsbureau ver klaart, dat de terechtgestelden in Augustus bekenden een staats greep voorbereid te hebben om het huidige regiem omver te wer pen. Zij waren ervan beschuldigd in contact met de ambassade van een ongenoemd land te hebben gestaan en in Mei gewapender hand een militaire gevangenis te hebben aangevallen. De terecht gestelden zijnPokes, een ontsla gen officier, Borkovec, een jurist, Janda, d e de aanval op de gevan genis had georganiseerd, Polesny, Cancik, die in contact met de am bassade en de politieke emigran ten zou hebben gestaan en Char- vat, d e bij de overval op de ge- waarvan hij niet de minste notitie had. Naast de deftige oude heer met zijn zilvergrijs golvend haar stond mijnheer Gansenhurst in een geruit pak gestoken, dat even ordinair stond als zijn stem klonk, zijn pantalon niettegenstaande er het woord „sport" voor behoorde was zeker in staat de dubbele in houd te bergen van die waarop hij nu was aangewezen, terwijl eigenbreide sportkousen 's mans te korte onderbenen versierden. In zijn knoopsgat prijkte een eigen gekweekte rozenknop; in zijn ene hand hjeld hij een rij- gemoedelij'k aanwijzingen voor zweep vast en met de andere be hij echter weer in zijn element. „Ik zal vandaag nog de prijscou rant van Dorman sturen en een kruisje tekenen op de bladzijde, die U nodjg heeft en dan zal jk het voor U tegen inkoopsprijs in orde laten maken „Zeer vriendelijk van U, wel be dankt", ontsnapte de notaris. „Schrijf maar, dat het voor mij is; „Thomas Gansenhurst" en zet er bij „uit Wigan." „En nu over dat reservoir" hij wees met zijn rijzweep omhoog in de rich ting waar eens dat nuttig voor werp was bezweken „ik zou laat 's kijken" hij krabde over zijn kaal hoofd met z'n an dere hand, uit hoofde waarvan hij dit lidmaat eerst van het lucht schip had ontlast, door het in de gootsteen een goed heenkomen te bezorgen „jk zou er een van dujzend liter nemen. Waar is de uitlaatpijp Hij zocht op de grond „Waar is de uitlaatpijp, waar U de clang aan koppelt? O, hier heb ik 'm al. Dat ding deugt helemaal niet, notaris." „Best mogelijk; waarschijnlijk is „Ik verzeker U, dat het 'n prul is. Hij moet minstens tot op een meter van het reservoir met draad omwoeld zijn, anders scheurt de pijp. Kopere sluit- en verbindingstukken meneertje dit werd met opgeheven vinger vermanend gepreekt en dan heeft mevrouwtje helemaal geen last en hoeft zij er geen lappen om te bjnden als zij de tuin wil sproejen. Kom miaar eens op Rus tenburg kijken, dan zal ik U laten zien hoe het behoort te zijn." „Ja, ja", beaamde de notaris, „practische kennis, practische kennis. Arbeid adelt de „Ik zal U dan meteen mijn kie zelwasmachine laten zien, om de de paden schoon te houden. Ik heb 'n eigen kiezelgroeve. Prach tig zuiver scherp goed." Toen be gon hij als afscheid de notaris z'n hand te schudden om medelijden mede te krijgen en zei: „Ik zal U een partij mooie kiezels voor Uw tuin sturen." ,,'t Is veel te erg", hijgde de notaris toen zijn arm haast afge- slingerd was; hij was op, want de ganse dag had hij hem al moeten dulden. Zijn vrouw ook, tot Billy kwam. Wat Billy zelf betreft, hij had juist het huis van die geniale man verlaten, die volgens miss Lily, de nieuwe schoonvader van Billy was. „Dat mijn schoonvader!" dacht Billy, „Brr, wat een droom! Maar het was ook geen werkelijkheid; niets dan verbeelding. Hij was immers verloofd met Nora; wat drommel, dan was het toch een onmogelijkheid, dat hij een ander gevraagd had!" (Wordt vervolgd). De Argentijnse autoriteiten hebben een ingewikkelde rege ling bekend gemaakt, die enige verruiming van de invoer van bepaalde goederen toelaat. Er is een lijst van 14 pagina's gepu bliceerd, waarin de artikelen worden gespecificeerd, die uit met name genoemde landen mogen worden ingevoerd. Bepaalde artikelen, waaronder medische, mogen in de meeste gevallen, zonder gebruik van de viezen" uit elk willekeurig land worden betrokken. TERNEUZEN. Ingekomen: M. L. van Vugt, Margrietstraat 24, Schoonhoven H. BootBoekelman, Donze-Vis- seratraat 68, Noordgouwe; M. ZegersDen Engelsman, Baandijk 25, Zaamslag; P. van Dixhoore. Lange Kerkstraat 33, Hoek; J. W. Neels, Donze-Visserstraat 38, s-Heer Arendskerke; S. T. Boor- sma, Margrietstraat 32, Gouda; M. M. Hamelink, Axelsestraat 58, Kruiningen; M. B. A. Israëls, Burg. Geillstraat 56, Amsterdam; J. Bauwens, Baandijk 55, Amster dam; J. H. van Petegem, Mar- grietstrat 26, Hoek. Vertrokken: W, E. F. P. de Moor, Noordstraat 83, Nijmegen; P. W. de Zeeuw, Donze-Visserstr. 11, Vlissingen; J. Verlinde, School, weg 11, Vlissingen; Th. J. van der SluijsVan Driel, Westkolkatr. 7, Arnhem; S. A. Welleman Stoffels, Tholensstraat 110, Vlis singen; J. M. Peters, Julianastr. 10, Batavia (Indon.); P. Voren kamp, Burg .Geillstraat 56, Hen gelo '(O.); T. ComelisseDen Hamer, Axelsestraat 120, Tiel; E. M. de Visser-De Kraker, P. 155 Biervliet; J. M. Meeusen, Van Steenbergenlaan 49, Amsterdam A. M. de Clercq, Axelsestraat 36, Middelburg; Wed. M. L. D'hert Verschuren, Axelsestraat 36, Mid delburg; M. Dekker, Fabrieksstr. 19. Sas van Gent. H '39'JU- LE VEN SMIDDELENBEDRI.TF NOORDSTRAAT 46 TERNEUZEN TELEFOON 2592 HET ADRES voor LUXE- en HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN. DIJK STRAAT 7 Telefoon 2056 TERNF.UZEN NOORDSTRAAT 75 Telefoon 2753 IWIVIII

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2