Palat over de 'toekomst van Indonesië De atoomexplosie in de Sowjet-Unie oeas Rede van Amerikaanse Minister van Defensie Petitie R.-K. Bisschoppen'inJsjecho-SlowaMji e van loffman MAANDAG 7 NOVEMBER 1949. Het spel gaat beginnen De hervatting van de Eca hulp aan Indonesië Ministercomité Raad van Europa bijeen ,,Electromisch oog" u contra bommenwerper Inspecteur van de Farokafabrieken door bende vermoord Moeilijkheden in de haven van Marseille De arrestatie van de zwager van Sukarno Arrestaties te Buenos-Aires Overmaking van gelden naar Indonesië HOOGWATER. MAANDAG 7 NOVEMBER. ZON-EN MAANSTANDEN Met groot verlof De verhouding Joego-Slavië-Hongarije Canadees-Amerikaanse oefeningen De typhoon boven de Philippijnen De status van Duitsland üuiuci Een woordvoerder van het Azdoel Hoessein Azjir overleden "De staking in Amerika Verzetsbeweging in Oost-Duitsland Aardschok in gebied van San Diego Beschuldiging door Polen De toestand te Kanton ijinsky omenergie I! IWACHTING, WATER. ZON- EN MAANSTANDEN Frankering bij Abonnement: Terneuzen Onder Redactionele leiding van P. L. D. J. van Oeveren- Redactie-edres Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 3§150. Abonnementsprijs: 3,90 per kwartaal- Per week 30 cent Losse nummers 6 cent- VRIJE 5e Jaargang No. 1263- Uitgave Stichting „De Vrije Zeeuw" - Verschijnt dagelijks - Drukkerij N. V- Firma P. J. van de Sande Advertentieprijs: per mm 10 ct-i minimum per advertentie /L58- Rubriek kleine advertentie»; 5 regels 60 ct.; iedere regel neeF 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot de» namiddags 3 uur. Nederlandse en Indonesische regeringsambtenaren waren het er Donderdag over eens, dat de nieuwe overeenkomst, welke aan de voormalige Nederlandse kolo nie haar onafhankelijkheid ver leent, zal betekenen, dat de handel tussen de nieuwe staat en de Ver. Staten belangrijk zal toenemen, zo schrijft het „Jour nal of Commerce". De heer Pa- lar heeft tegenover dit blad ver klaard, dat de nieuwe Indone sische regering aan de Ver. Sta ten om „en of andere vorm van financiële steun, waarschijnlijk een rechtstreekse lening" zal vragen. Hij zeide verder, dat het verkrijgen van volledig econo misch beheer de driehoekshan- del via maatschappijen, waar van de hoofdkantoren in Neder land zijn gevestigd, zou doen verdwijnen. Er zullen pogingen worden gedaan, zo vervolgde hij, om „de meeste, zo niet alle han del rechtstreeks tussen Indone sische verkopers en buitenland se kopers te doen geschieden". Teneinde Indonesië meer dollars te verschaffen voor de noodza kelijke invoer. Palar deed ver der uitkomen, dat een of ande re inkooporganisatie in de Ver. Staten zal worden gevestigd, die voor de Indonesische regering aankopen zou verrichten. Hij wenste zich evenwel niet uit te laten, of de American Indone sian Corporation onder de lei ding van Matthew Fox voor dit doel gebruikt zou worden, en deed uitkomen, dat hij niet of ficieel voor de Indonesische re gering kon spreken. Verder ver klaarde hij, dat Indonesië zich Naar de correspondent van Aneta uit welingelichte bron heeft vernomen, wordt de hervatting van de ECA-hulp aan Indonesië midden volgende week verwacht. Reeds eerder werd gemeld, dat de steun rond 37.5 millioen dollar zou belopen. De EGA-steun zou via Nederland alleen tot aan de souvoreiniteitsoverdracht aan In donesië kunnen worden gegeven, daar nadien Indonesië als souve- reine Aziatische staat niet meer voor Marshall-hulp in aanmerking kan komen. m economisch opzicht met het gebied der harde valuta wenst te verbinden. Na te hebben ge wezen op het feit, dat de Indo nesische export, die dit jaar via officiële Nederlandse kanalen geschiedde, tot dusverre niet overeenkwam met de Neder landse ramingen, zeide P&lar nog, dat het verdwijnen van po litieke en militaire onrust, die wordt verwacht, nadat de nieu we regering de volledige contro le over het gebied zal hebben aanvaard, belangrijke produc tievergrotingen voor vele goede ren zal mogelijk maken. De president Trade Commissio ner voor Indonesië in de V.S., E. C. Zimmerman, zeide dat het vrij zeker was, dat een toene ming van de handel tussen In donesië en de Ver. Staten te verwachten is, nadat de nieuwe regering het bewind heeft over genomen. Nederlandse firma's, werkende in Indonesië, zullen zich geplaatst zien tegenover nieuwe concurrentie van ande re buitenlandse maatschappijen, met inbegrip van Amerikaanse. De heer Zimmerman wees er echter nadrukkelijk op, dat de maatschappijen, die tot de In donesische markt doordringen, niet alleen voordelige prijzen," maar ook de uitgebreide distri butiediensten zullen moeten aanbieden, welke de oude maat schappijen reeds geven. Louis Johnson, de Amerikaan se Minister van Defensie, heeft in een rede te Indianapolis ver klaard, dat naar zijn mening de V.S. over wapens beschikken, die veel beter zijn dan die van elke mogelijke vijand. „Onze wapens moeten ontwikkeld worden, niet voor gebruik tegen een theore- j tische vijand van 'n ander tijd- i perk, maar voor verdediging te gen de huidige macht van een groot land. Onze tactiek moet 'zijn, terug te slaan, waar dit land volgens waarschijnlijkheid het zwakst is zijn lange ver- bindings- en vervoerslijnen, zijn productiefaciliteiten en ons te verdedigen tegen de tactiek, waar dit land zich waarschijn lijk op zal concentreren een snelle aanval- over land op de met ons bevriende landen, atoombomaanvallen op onze in dustriecentra. Wij hebben meer tijd gehad, ons voor te bereiden op de middelen om de uitwer king van een atoombomaanval te niet te doen, indien wij daar het slachtoffer van zouden wor den Wij geloven, dat wij nog munities hebben, waarmee wij de tegenstanders groter schade kunnen berokkenen dan zij ons kunnen toebrengen, en betere verdediginsmiddelen om hun agressieve bedoelingen te dwars- dat één van de zogezegde ont voerde grenswachters 13 Septem ber op Joego-Slavisch grondge bied werd aangehouden en in het bezit werd bevonden van propa gandamateriaal van de Komin- form. Door dit accoord op te zeg gen wenst de Hongaarse regering biaar handen vrij te maken om aan de Joego-Slavische grens nieuwe grensincidenten te ver wekken en druk te oefenen op het Joego-Slavische volk, aldus het blad. bomen". Volgens Johnson moe ten de V.S. en hun Westelijke geallieerden rekening houden met de mogelijkheid, dat zij in geval van oorlog in hoeveelheid manschappen overtroffen wor den. De V.S. zijn de rest van de wereld nog voor op het stuk van munitieproductie. „Maar even als bij allen, die in enige wedren de leiding hebben, voelen wij de warme adem van degenen, die ons op de hielen zitten, in onze nek", aldus Johnson. Het Ministercomité van de raad van Europa is Zaterdagochtend wederom bijeen gekomen, en zou pogen de agenda voor de middag af te handelen. Door het bijeenkomen van het comité zijn de Ministers der West- Europese Unie gedwongen de on dertekening van conventie voor de sociale zorg en medische be handeling voor de Unie uit te stel len. Naar verluidt zal dit Maan dagochtend geschieden. Het Ministercomité van de raad van Europa moet nog de volgende door de raad voorgestelde punten behandelen: de menselijke rechten sociale zekerheid en de invoering van een Europees paspoort. Volgens de „Daily Telegraph" wordt de laatste hand gelegd aan de bouw van een op afstand ge leide raket, welke speciaal is ont worpen om met atoombommen geladen bommenwerpers te on derscheppen. Volgens het blad zou de raket veel sneller opstijgen dan alle tot nog toe bestaande toestellen. Zodra zij de hoogte had bereikt, waarop haar radargelei der de vijandelijke bommenwer per waarnam zou zij zich auto matisch uit de van de op de grond bepaalde baan losmaken, om nog slechts haar „electronisch oog" te volgen, zich op het vlieg tuig te storten en met de bom menwerper samen te ontploffen. Dit toestel zou het bijgevolg mo gelijk maken elk aanvallend vliegtuig, met om het even welke snelheid en op om het even welke hoogte, op te vangen. De „Daily Telegraph" verklaart echter, dat tegen dit toestel snel doeltreffen de afweermaatregelen zullen wor den gevonden. De R. K. Bisschoppen van Tsje cho-Slowakije hebben aan de Regering een petitie gericht, waarin zij vragen om een her ziening van de nieuwe Kerkwet ten, die zij opnieuw veroordelen, „daar zij op ongrondwettelijke wijze de Kerk beroven van het recht, de kerkelijke aangelegen heden te behartigen." De petitie is ondertekend door de Aartsbisschop van Olomouc, Dr Josef Matocha, en andere leden van het Episcopaat, maar niet door Dr Josef Beran, Aarts bisschop van Praag, en zijn hulpkrachten. Volgens deze petitie zijn in het oude stelsel van het Kerk bestuur feudale practijken ver vat, die afgeschaft moeten wor den. De nieuwe wetten „voeren echter opnieuw feudale practij ken in in de vorm van Staats bemoeienis," aldus de Bisschop pen. Naar hun mening eerbiedi gen de nieuwe wetten de auto nomie van de Kerk niet bij de regeling van religieuze aange legenheden, terwijl het nieuwe Staatsdepartement voor kerke lijke aangelegenheden het rechÉ tot „onbeperkte inmenging" ont vangen heeft. „Wij zijn zeer be vreesd voor de onoverzienlijke gevolgen. De Regering moet de R. K. Kerk een krachtige wette lijke basis verlenen en het recht tot onafhankelijk optreden in eigen kerkelijke aangelegenhe den. door het uitvaardigen van een collectieve Godsdienstwet/* aldus de petitie, die door de Ker kelijke Voorlichtingsdienst werd gepubliceerd. De bende, die de laatste tijd terreur uitoefende in het gebied van Masamba in het Noordelijk deel van Zuid-Celebes, heeft 2 November de 27-jarige inspecteur van de Farokafabrieken, de heer Th. Pluijter, vermoord, die toeval lig te Poloppa vertoefde, toen een bende daar een politiepost over- viel en met de buitgemaakte wa- De bij de door communisten pens hem aanhield en in gijzeling geleide C.G.T. aangesloten vak- nam. De zwager van president Su karno, die indertijd te Blitar werd gearresteerd onder ver denking van aanzetting tot sta king, is op 4 November in vrij heid gesteld. De geruchten, dat ook de moeder van Sukarno zou zijn gearresteerd, welke in een dagblad in Oost Java werden gepubliceerd, zijn onjuist geble ken. Meer dan duizend personen zijn gearresteerd, die een door de communisten georganiseerde vergadering ter herdenking van de Russische revolutie bijwoon den. Een vergunning voor de vergadering was geweigerd om dat de gekozen zaal ongeschikt zou zijn. WEERSVERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. te De Biilt, geldig van Maandag ochtend tot' Maandagavond. Wisselende bewolkinq. Wisselende bewolking met voornamelijk in de kustprovin cies, nu en dan enkele buien, plaatselijk met hagel en hier en daar met onweer. Meest matige wind hoofdzakelijk uit Zuid- Westelijke richtingen. Ongeveer dezelfde temperatuur als giste ren. In aansluiting op de mededeling dat de controle op postpakketten sjan militairen in Indonesië is ver scherpt in verband met geconsta teerde gevallen van bankbiljetten- smokkel, wordt van officiële zijde nog de aandacht gevestigd op een door de Nederlandse Bank getrof fen regeling, op grond waarvan maandelijks gelden naar Indone sië kunnen worden overgemaakt tot een bedrag van ten hoogste 200 per maand voor betalingen van niet-commerciële aard. Onder betalingen van niet-com merciële aard dienen o.m. te wor den verstaan: betalingen wegens ondersteuningen, kosten van ver pleging van familieleden of mili tairen, geschenken en studiekos ten. Men wendde zich hiervoor tot een bank, welke tegen geringe kosten gelden voor deze doelein den kan overmaken. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. n.m. 2.27 2.35 3.02 3.10 3.52 4.— 1949 Zon Nov. Opk. Ond. 7 7.45 17.02 8 7.46 17.— 9 7.48 16.59 Maan Opk. Ond. 17.17 9.46 17.48 10.59 18.32 12.06 Bij beschikking van de Minister van Oorlog zullen uiterlijk met ingang van 1 December 1949 met groot" verlof worden gezonden een deel der dienstplichtige kor poraals, alsmede de dienstplichti ge soldaten der eerste klasse en soldaten, die vóór 1 Januari 1948 voor eerste oefening zijn opgeko men en minstens 12 maanden in werkelijke dienst zijn geweest. Tevens wordt op gelijke datum groot verlof verleend aan ver schillende categorieeh der leger- luchtmacht. Dit alles geldt uit sluitend voor hier te lande inge deelde dienstplichtigen. Het communistische partijblad „Borba" meldt dat de Hongaarse autoriteiten het accoord van Soe- botitza, dat 3 Auustus 1949 op voorstel van de Joego-Slavische regering werd getekend en waar- bi: een gemengde commissie werd opgericht om de grensincidenten tussen beide landen te onderzoe ken, hébben opgezegd. Tot deze stap werd overgegaan aldus „Borba", onder voorwend sel, dat 15 September j.l. twee Hongaarse grenswachters door Joego-Slavische grenswachters zouden zijn ontvoerd. „Borba" voegt er aan toe, dat dit voor wendsel verzonnen is en verklaart Een woordvoerder van het Ame rikaanse departement van defen sie heeft medegedeeld, dat reserve groepen van de Royal Canadian Air Force" zich bij de reserve-een heden van de Amerikaanse lucht macht en de Amerikaanse marine zullen voegen bij de manoeuvres, in de aanstaande week in het Noordwesten van de Verenigde Staten zullen worden gehouden. Als thema van de operatie is een aanval op Alaska gekozen. De Amerikaanse eenheden zullen de Canadese escadrilles moeten onderscheppen. vereniging van havenarbeiders van Marseille heeft voor heden een staking van 24 uur uitgeroe pen als protest tegen de aanwe zigheid in de haven van leden van de republikeinse garde en politie, uitgerust met machine geweren, traangasbommen en honden. Genoemde versterkin gen werden naar de haven ge zonden naar aanleiding van het besluit der havenarbeiders, dat zij geen munitie zouden laden, bestemd voor Indo-China. Men vreesde ongeregeldheden als sol daten zouden beginnen zich in te schepen. Volgens de laatste berichten zijn tussen de 600 en 700 perso nen gedood of vermist tengevol ge van de typhoon, die Maandag boven de Visayan-eilanden in 't Zuidelijk deel van de Philippij- Enkele dagen daarna 's het lijk gevonden, dat te Poloppa begra ven werd. De bende schijnt onder leiding te hebben gestaan van het vrouwelijk naadslid te Makassar, Salawati Daoed, dat met een ge meente-auto derwaarts reed. Enkele compagnieën militaire» hebben intussen een actie ingezet in het moeilijk begaanbare ter rein, waarbij zes bendeleden wer den gearresteerd. Het hoofd van de daerah, de vorst van Bone, heeft persoonlijk c!e toestand in ogenschouw geno men. De regering van Oost- Indonesië sprak haar leedwezen, uit en verklaarde, dat „met de grootste doortastendheid het op treden tegen de bende wordt voortgezet; op hen zal met volle gestrengheid de correctieve straf wet worden toegepast". nen heeft gewoed. Alleen op het .Britse ministerie van Buiten?- - -nn I Inv, Jnn 7 n jr AVI li r Abdoel Hoessein Azjir, de Per zische Minister van het keizer lijke hof en gewezen Premier, is aan de gevolgen van een opera tie overleden. Vrijdag werd een aanslag op hem gepleegd, toen hij een godsdienstige plechtig heid bijwoonde. Toen men trachtte de kogel uit de hart streek te verwijderen, stierf hij. De dader, een zekere Emanie, zou lid zijn van een godsdien stige extreme groep, die enkele jaren geleden een andere aan slag organiseerde. Volgens de pers is hij gearresteerd en zal hij terecht worden gesteld. De „American United Steel- workers Union" en „Kukens Steelcompany" zijn tot overeen stemming gekomen, waardoor de staking van 5.000 arbeiders tot een einde is gekomen. Dit is het tweede succes van de vak vereniging met een grote staal- firma sinds de afkondiging van de staking in de staalindustrie in October. De staking had haar oorsprong in de eisen voor een pensioenregeling. „De wereld heeft thans een verklaring voor de Sow jet-Rus- i sische bekendmaking op 25 Sep-1 tember over de atoom-explosie," l aldus schrijft de onder Sowjet-' licentie te Berlijn verschijnende „Nacht Express." Volgens het blad maakt de Sowjet-Unie ge bruik van atoomenergie om tus sen de Oeral en het Kazange- bergte een kanaal te graven en de bedding van de Ob en de Je- nisei te verplaatsen. Het blad noemt geen bron voor dit bericht, maar andere onder Sowjet-licentie verschij nende bladen in Duitsland heb ben tot nog toe voor berichten uit de Sowjet-Unie alleen offici ële Sowj et-Russische bronnen gebruikt, aldus Reuter. De Sowj et-Russische ingenieur Davidof wil op deze wijze de laagte tussen het Aral-meer en de Kaspische Zee irrigeren. Hierdoor zou 30 millioen hec tare land in cultuur gebracht kunnen worden en 82 milliard kilowattuur electriciteit gepro duceerd kunnen worden, aldus het blad. Het banen van een nieuwe weg voor de rivieren, waar men reeds druk mee bezig is, zou de grootste moeilijkheden opleveren bij Toergai, in de Re publiek der Kirgiezen, tussen de Oeral en het Kazangebergte. Het nieuwe rivierbed zou 4000 kilometer lang worden en zich uitstrekken van een dam in de Ob bij Bjelogorie tot aan de Kaspische Zee. De woestijnstep pe Karakoem en de Siberische laagvlakte, landstreken zo groot als Frankrijk, zouden in „bloei ende tuinen veranderd worden, waaraan de wereld kan zien, wat een vredelievend volk met de atoomenergie kan doen." In het blad staat een kaart af gedrukt met erop aangegeven dè dammen, die aangelegd zul len worden in de Ob in het ge bied van Trytskoye (ongeveer 300 kilometer ten Noorden van Tobolsk) en in de Jenessei bij Toroetsjansk (1000 km ten Noor den van Tosk). eiland Egros zouden reeds 500 personen verdronken zijn. Hgt Phlippijnse Roode Kruis heeft een verzoek om hulp gericht tot de bond van Roode Kruisvereni gingen te Genève. Acht provin cies zouden door de typhoon ge troffen zijn, waardoor het ver keer en de verbindingen ver lamd werden. Ongeveer 45.000 personen zouden dakloos zijn geworden. Het met Britse licentie ver schijnende blad „Telegraf, ver klaart, dat een anti-communisti sche verzetsbeweging, genaamd NTS pamfletten onder de leden van het Sovjet-leger in Duitsland verspreidt. De letters zijn ont leend aan het Russisch van „Dood aan de tirannen". Volgens het blad nemen hoge officieren van de geheime Sovjet-politie aan de be weging deej. Op een der pamflet ten staat volgens het blad het volgende in het Russisch: „Aan wiens zijde staat grj, aan de zijde van de strijders voor een betere toekomst?". De organisatie zou ook herhaaldelijk Duitsers ge waarschuwd hebben, die zich in het gevaar bevonden door de Sov jet-Russen gearresteerd te zullen worden. landse Zaken heeft verklaard, dat de persberichten als zou En geland de spoedige instelling van een Duits ministerie van Buitenlandse Zaken voorstaan, onjuist waren. De Britse hou ding ten opzichte van het bezet tingsstatuut was ongewijzigd en in dit statuut worden de be trekkingen van Duitsland met het buitenland aan de bezetten de mogendheden voorbehouden.. Wel zou toestemming verleend worden tot het benoemen van consuls en het uitzenden van handelsdelegaties, indien de re gering te Bonn zulks verzocht Wat de komende conferentie dei „Grote Drie" betreft, zeide de woordvoerder, dat men het over de agenda nog niet eens was Het was niet geheel duidelijk hoever de strekking van de con ferentie zou gaan. Men ver wacht, dat de Britse hoge com missaris, Sir Brian Robertson, zich midden volgende week eveneens naar Parijs zal bege ven. Vrijdagavond is te San Diego (Californ de hevigste aard schok sinds jaren waargenomen. In een groot gebied van Zuid- Californië werd de aardbeving, d e 65 seconden duurde gevoeld. Te Tijuna viel pleister van pla fonds en muren kwamen op orna menten neer. Er ontstond een paniekstemming. Er is geen grote schade gerapporteerd. De Poolse vertegenwoordiger in de sociale commissie van de ■algemeene vergadering' der V. N. heeft beweerd, dat Canada 123 Poolse kinderen uit een kamp van de internationale organisatie voor vluchtelingen in Tanganyika heeft weggehaald en weigert deze kin deren naar hun geboorteland te laten terugkeren. De Canadese vertegenwoordigster wees deze ■beschuldiging categorisch van de hand. Zij zeide, dat Canada de kinderen „uit zuiver humanitaire overwegingen" had toegelaten. M'sschien kan Polen het niet be grijpen, dat een regering iets doet louter uit vriendelijkheid en mede lijden", aldus voegde zij er aan toe. MOEILIJKHEDEN BIJ DE VORMING OOSTENRIJKSE COALITIE REGERING De eis van de Oostenrijkse volkspartij om een gezamenlijke controle over het ministerie van Binnenlandse Zaken en het so cialistische verzoek om 'n nieuw ministerie voor industriële aan gelegenheden, vertragen de vor ming van een nieuwe Oosten rijkse coalitieregering, zo delen partijfunctionarissen mede. De socialistische eis is gebaseerd op de hoop, dat het ministerie voor industriële zaken in socialisti sche handen zou geraken, opdat een socialistische minister de controle zou hebben over de in dustrieën, die zich in staatsbezit bevinden. Het ministerie van Buiten landse Zaken vernam van de waarnemend Nederlandse con sul-generaal te Hongkong, dat de telefonische verbinding van die stad met Kanton is hersteld. De toestand in Kanton is volko men normaal en de Nederland se consul in Kanton bevindt zich in goede welstand. verbroken wordt". Hij zeide, dat de Sovjet-delegatie de lopende zitting der V. N. bijwoonde „om te tonen dat het mensdom vrede wenst, dat de volken in de gehele wereld de oorlog haten en de oor log reeds in het begin gedood wil len zien". De Sovjet-Unie juichte de- „omverwerpende activiteit" van de vereniging toe, want deze 'en de nooit de geringste bedoeling ge had om het aantal atoombommen te beperken, laat stjaan te verbie den. De Westerse landen hadden slechts de bedoeling om de pro ductie van atoomenergie in de gehele wereld aan hun eigen con trole te onderwerpen. data waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan tussen haakjes, ach ter de naam van het schip ver meld. Indonesië m.s. „Oranje" (16 Nov.). Curagao s.s. „Breda" (20 Nov). Suriname m.s. „Hocuba" (24 Nov.) zou stijgen. Uit doorgaans betrouwbare bron wordt vernomen, dat de fabriek te Hanborn (Britse zone) van de staalfabrieken van Thyssen (de grootste staalfabrieken in Euro pa, die jaarlijks twee millioen ton staal produceren), waarschijnlijk slechts gedeeltelijk zal worden ontmanteld op grond van een op om' 1» een formule opgesteld, die. naar men gelooft, de ontmanteling van bepaalde gedeelten van deze fabriek inhopdt, alsmede een strengere geallieerde controle. Men gelooft te Parijs, dat zulks in de praktijk betekent, dat nage noeg alle huidige werkkrachten van de fabriek in dienst kunnen bljjven. brand woedde. Hier was de haard nog moeilijker te vinden en eerst toen men aan het leeg ruimen ging, kon ook daar wa ter worden gegeven. Het bleek, dat door de hitte de emballage van 't daar aanwezige proviand vlam had gevat. Om ruim half negen ko^ de gemeentebrand weer inruuken, de nablussing ct.; minimum oer r: 5 regels 66 cL? mmer Bureau n> 5 namiddags 3 uur- jraak tot de Aha-- Politieke Weien- e universiteit vse. Et Paul Hoffman, ;eur van het plsun- derdag verklaart, zelf de leiders, de de instellingen ïgen om „in West- euw werelddeel te t verzameling vma. s, die zich echter n een worgende a." ing tot zijn recast irijs, dat tot dad lens talen van de or Europese eco- enwerking aan te a stimulering wan handel, verklaar- e vertrouwen, dat nende weken snel uilen worden ge loor de door hem Heleinden op korte kunnen worden aarde hij, dat hjj hoop had, dat ïgen zouden wor- n de richting vas ngere termijn: de ;ratie. ;gde hier aan toe: an dit doel alleen vorden, als resul- ispireerde leiding sanen zelf. Tenzij van West-Europa g wordt geïnte- onmogelijk wordt en land zijn hulp- ontwikkelen voor n een oorlog, zal sen al uit veilig- igen nooit in zijn productivi- •mogen om in het concurreren te ier land zou dan sedogenloze druk economisch leven aan de eisen van heid". van de vereniging lans-Sowjet-Russ- p heeft Wysjinskj, i Buitenlandse Za- -Unie, c(e westeirj- n er van beschid- s voorraad vorm mg imen trachten tot irengan, opdat de plaats in de pr>- lehouden. „Dat is 1, de productie van itop te zetten, tei- felijk geen geneira at een land mee) dan enig ander ysjinsky, die wc- Stelde van on ui id ler atoomwapens* n 'n interna tinna- in de bedrijfs- was met zeven t. De beide blu»- havendienst die ïtualiteiten voor langszij van de varen gekomen, i dienst te doen. van de brand is op het schip nog e aangericht, o.a. ntal dekbalken is et vertrek van de aar Batavia, dat was vastgesteld, jnlijk niet uitge- 'remeuzen Walsoorden oor het K.N.MI ig van Zaterdag- ■ond. regen. it met enige re- n, maar van het- tijdelijke opkla- en langs de kust nd en Zeeland af ige wind tussen sst. In de Noord- van het land groot deel van de ot matige wind Oost. Aanhou- .2 NOVEMBER v.m. n.m. 5.21 5.54 5.56 6.28 6.46 7.19 NOVEMBER. v.m. n.m 6.19 7.01 6.54 7.36 7.44 8.26 1949 Zon Maan Nov. Opk. Ond. Opk. Ond. 12 7.54 16.54 22.07 14.08 13 7.55 16.53 23.33 14.29 14 7.57 16.51 14.44

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1