t \)M We 15 KOOPT VLEESWAREtl 97 Uw 97 Uw m S' UIT DE PROVINCIE Gemeenteraad van Biervliet i nieuwe svleesjrijzeu DE RADIO PREDIKBEURTEN r. Drees De Amerikaanse begjroting J - mm - m Agenda De Italiaanse ministercrisis Conferentie beroep van terikaanse istische leiders ren" met~ geleide len in Australia ZON-EN MAANSTANDEN COLLECTE OOKLOGSOBAVEaVCOMITÊ Zaterdag 5 November is de dag van het oorlogsgraf; de dag der eindeloze kruisen, de dag van hen, die hun leven lieten, opdat vrjj in. vrijheid mogen leven. Him onze dankbaarheid te to nen; wij vermogen het helaas niet meer, maar wel kunnen wij hun nagedachtenis eren. Wij kunnen dit doen door het dragen van een klaproos. Op Zaterdag a.s. wor den klaprozen aangeboden mid del» een collecte. De opbrengst dezer inzameling wordt besteed tot het onderhoud van de tien duizenden Geallieerde oorlogsgra ven in ons vaderland, terwijl voorts steun wordt verleend en zo nodig financiële tegemoetko ming aan nabestaanden, die het graf van een der hunnen wensen te bezoeken en dit bezwaarlik ge heel kunnen bekostigen. Zoals U wellicht bekend zal z^jn liggen op de Algemene Be graafplaats te Temeuzen alsmede op de R.K. Begraafplaats te Sluis kil ongeveer 26 Geallieerde solda ten begraven, die in de tweede wereldoorlog hun leven lieten. Het onderhoud van hun graven berust op het ogenblik voor het grootste gedeelte bij de gemeente Temeuzen. Het Centraal Oorlogsgraven- comité heeft tot het plaatselijk Comité een verzoek gericht te willen nagaan of de mogelijkheid bestaat deze graven door een zelfde aantal inwoners van Ter- neuzen en Sluiskil te laten adop- tccpn. Grote kosten zijn hieraan niet verbonden, 5,per jaar en per graf). Voor verdere inlichtingen kunt U zich eventueel wenden tot de heren Olijslager, voorzitter van het plaatselijk comité en C. "feol, secretaris van dit comité. Gaarne beveel ik de collecte en de adoptie In Uw belangstelling aan Mr. P. TESLLEGEN. President Truman voorspelde gisteren, dat de Amerikaanse regering tn het komende begro tingsjaar, dat op 30 Juni 1950 eindigt, uitgaven zal doen tot een bedrag van 43.500.000.000 dollar, hetgeen meer Is, dan tot nu toe ooit door een Amerikaanse rege ring in vredestijd is uitgegeven. Indien de Amerikaanse rege ring inderdaad dit bedrag uit geeft, Eal er een begrotingstekort van 6.500.000.000 dollar zijn. ■Wol brengt- VRIJDAG 4 NOV. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 6.15 Orgelspel; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Cause rie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gram,; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Gram.; 11.10 Voordracht; 11.30 Accordeon-orkest; 12.00 Musette orkest; 12.30 Mededelin gen; 12.38 Sportpraatje; 12.45 Pianospel; 13.00 Nieuws; 13.15 Dansorkest; 13.45 Gram,; 14.00 Voor de vrouw. 14.28 Hobo en piano; 14.40 Causerie; 15.00 Ge varieerd progr.; 16.00 Filmland; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Kwar tet; 17.20 Causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties; 18.30 Voor de strijdkrachten; 19.00 Denk om de bocht; 19.15 Pianoduo; 19.30 Dansorkest; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Gram.; 20.45 Verzoekprogr.21.20 Klankbeeld; 21.50 Buiteni overzicht; 22.05 Theaterorkest; 22.40 Causerie; 22.45 Avondwijding; 23.00 Nws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.15 Voor de zieken; 9.30 Waterstanden; 9.35 Sextet; 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.15 Tenor en pia no; 11.45 Gram.; 12.00 Omroep orkest; 12.30 Mededelingen; 12.33 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Gevarieerde muziek; 13.45 Kamerorkest; 14.40 Blaaskwin- tet en solist; 15.00 Omroepkoor; 15.30 Gram.; 15.40 Voordracht; 16.00 Gram.; 16.20 Bariton en Piano; 16.40 Voordradhit17.00 Pianoduo; 17.15 Cello en Piano; 17.45 Causerie; 18.00 Volksmelo dieën; 18.15 Causerie; 18.30 Ge mengd koor; 18.45 Causerie; 19.00 Nieuws; 19.15 Regerings- uitzending; 19.30 Gram.; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20.45 Jeugd-discussie; 2120 Gram.; 21.30 Strijkorkest; 22.00 Gram,22.45 Avondoverden king; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 13.15 Orgel en zang; 14.00 Oude muziek; 14.45 Schooluitzending 17.00 Gram.; 17.05 Nieuws; 17.15 Muzikale kroniek; 18.10 Voor dracht; 18.20 Lichte muziek; 18 30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gevarieerde muz. 19.45 Filmmuziek; 20.15 Filmre vue; 20.30 Omroep orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Gevarieerde muz.; 22.50 Nieuws; 22.55 Gram. - JONGEN UIT TREIN GEVALLEN EN GEDOOD Gisterenochtend omstreeks kwart over tien uur is de 16-ja- rige G. van Eer uit Utrecht tus sen Koekangen en Echten uit de D.E.-exprestrein die te 8.57 uit Zwolle naar Groningen vertrok gevallen. De jongen heeft om tot nu toe onbekende redenen, tij dens de rit, het portier geopend. Dit werd door de langs de trein strijkende wind gegrepen en opengemaakt met het noodlot tig gevolg, dat de jongen naar buiten werd geslingerd. De trein werd tot stilstand gebracht en de ernstig verwonde in de trein opgenomen om naar Assen ver voerd te worden. Bij aankomst aldaar was hij echter reeds overleden. Een di rect ingesteld onderzoek wees uit dat de sluiting van het por tier geheel in orde was. AARDBEIEN EN FRJVMBOZEN De heer J. B. Rietman te Zei- hem (Geld. Achterhoek) trof dezer dagen in zijn tuin heerlijke verse aardbeien aan. De plantjes hebben dit jaar tweemaal ge bloeid en vrucht gezet. Zondag plukte de heer Rietman on danks het feit, dat het al knap jes gevroren had er nog een aantal. Een unicum in deze tijd van het jaar. In een tuin te Doe- tinehem'kan men frambozen eten. STIER DOET TREIN ONTSPOREN Bij Farges in Oost Frankrijk heeft een stier een dieseltrein doen ontsporen, waarbij het beest zelf gedood werd en de treinbe stuurder ernstige verwonidngen opliep. Het roodgeverfde dieseltre: nstei werd door de stier aangevallen toen het vaart minderde voor een overweg. Het eerste rijtuig werd óoor de stoot van de stier uit de ïails geworpen, HEIDEN: TERNEUZENHotel Rotter dam, 8.15 uur: Lezing met lichtbeelden. Usbaanstraat, 8.30 uur: spreekuur Adviseur van het bureau voor Arbeidsrecht, TERNEIJZEN. Benoeming De heer H. Willemsen, onder wijzer aan de Openb. Lagere school A, werd door de gemeen teraad der gemeente Angerlo (G.) met algemene stemmen be noemd tot hoofd der school der Openb. Lagere school aldaar. Bedrijfsongeval. Dinsdagmorgen te ongeveer 11 uur begaf de gehuwde arbeider v. D., als lasser werkzaam op de Terneuzense Scheepsbouw Mij. zich in 't ruim van een in aan bouw zijnde kustvaarder, waar bij hij 't ongeluk had van een trapje ter hoogte van 1 m te val len, tegevolge waarvan hij 't be wustzijn verloor. Daar niemand aanwezig was, werd dit ongeval aanvankelijk niet opgemerkt tot een andere arbeider in het ruim kwam, die v. D. op de grond vond liggen. Dr Boland verleende de eerste hulp en liet v. D. naar het zie kenhuis alhier overbrengen. Schoorsteenbrandje- Dinsdagmorgen te ongeveer 11 uur bemerkte men dat zware rookwolken uit een schoorsteen van Hotel Centraal kwamen en dat daarin een brandje was ont staan. De heer Van 4pr Eijk verwit tigde de gemeentelijke brand weer, die met een snelblusser spoedig het schoorsteenbrandje onder de knie had. Te veel aan Bacchus geoiferd. Een wielrijder, die te veel aan geestrijk vocht had ingeno men, raakte gisteravond in de Grenulaan de macht over het stuur kwijt. Met een bloedende hoofdwon de bleef hij op de grond liggen en daar hij niet in staat bleek zich weder op te richten, werd hij door de politie ter ontnuch tering medegenomen. Konijnen- en Pluimvee- tentoonstelling. Ter gelegenheid van het 20- jarig bestaan der Konijnen- en Pluimveevereniging „Temeu zen" zal door haar in een lokaal van de Tegelfabriek der N.V. „De Hoop" op 24 en 26 Decem ber a.s. een provinciale tentoon stelling worden gehouden. Naar wij vernemen zijn hier voor bereids medailles geschon ken door H.M. de Koningin, Z.K. H. Prins Bernhard en de Com missaris der Koningin in Zee land. Goed afgelopen Waarschijnlijk ten gevolge van het lostrillen van de handrem ging gistermorgen omtsreeks half acht een nabij de Middensluis staande vrachtauto van de firma W. J. de B. alhier er op zijn een tje van door en nam daarbij een achterwaartse duik in het water van de Westkolik. Een kraanwagen van de garage Visser en een duiker waren nodig oen de drenkeling, die enige scha de had opgelopen, weer op het droge te brengen. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Filmdienst van het C. N. V- Het bleek, dat het Christelijk Nationaal Vakverbond een goede keus had gedaan met de kinder film ,,De Kinderen van de grote Fjeld", naar het bekende boek van de Zweedse schrijfster Laura Fittinghoff, want j.l. Maandag was „Pro Rege" tweemaal meer dan uitverkocht en hebben de kinderen van deze ontroerende film kunnen genieten. Des avonds werd „Naar ver nieuwing der samenleving" ver toond; een film die speciaal voor het propagandistisch werk van het C.N.V. is vervaardigd. Een goed verzorgd bijprogramma ging vooraf, waarna de districtsbe- stuurder voor het Zuiden, de heer A. C. Bensen, de hoofdfilm in leidde. In deze film waren verwerkt de moeilijke toestanden tijdens de bezetting, van de inudatie; na de bevrijding begint dan ook weer de herleving van het C.N.V.dat bij de vernieuwing der samen- leving uitgaat van de Heilige Schrift en alle mensen daarvan wil doordringen. De sanatoria en vacantieoord liet zien waartoe de leden door saamhorigheid in staat «ijn. Een goed gevulde zaal heeft deze oproep ter harte kunnen ne men en werd aangespoord deze verder uit te dragen. AXEL. Autobotsing Op de hoek van de Kerkdreef en de Koestraat kwam gistervoor middag een servicewagen van de fa. Gebr. Esselbrugge (garage Cito) en een luxe-bestelwagen van de f.rma Hoek uit Middelburg met elkaar in botsing. Het liep met tamelijk onbedui dende materiële schade af, doch het was een tijdelijke stagnatie voor het bletenvervoer per tram op dat punt, daar de verkeers politie er aan te pas kwam. HOEK. Badhuis Het gemeentelijk badhuis alhier werd gedurende de maand Octo ber door 1324 personen bezocht. SLUISKIL Oudervergtadering O-L-S In 'n drukbezochte ouderver gadering van de O.L.S. werden de aftredende leden der Ouder commissie, de heren J. van Do^ selaar, Fijma en Brakman her kozen. Een vijftal schoolfilms werden vertoond. In de pauze werd thee geschonken. Bij de rondvraag had een ge animeerde gedachtenwisseling plaats. Er bleek, dat de twee daagse schoolreis zeer in de smaak was gevallen. Ter versterking van 't school fonds werd een verloting gehou den. De prijzen waren een taart en een „rokertje". St. Nicolaas zal ook dit jaar een bezoek brengen aan de la gere klassen. Maai- ook de oude ren worden niet vergeten. De volgende ouderavond zal weer toneel en zang door de leerlingen de hoofdschotel van het programma zijn. VL1SSINGEN. De „Astri" gelicht. Gisterenmorgen vroeg is het Zweedse stoomschip „Astri", dat op 25 October j.l. bij Zeebrugge 1 op een wrak liep en zonk, ge- licht. Hieraan werkten mee drie Ne- derlandse bergingsvaartuigen en 1 één vaartuig uit België. Het lek van de „Astri'' is nog niet ge- dicht, maar het water kan uit I het schip gehouden worden met de pompen van de bergingsvaar tuigen. Men heeft nog geen be sluit genomen of men het schip naar de haven van Zeebrugge zal slepen dan wel de „Astri" op een bank zal zetten om daar het lek te dichten. ibm- zaamsliag. Gevonden B(j de opperwachtmeester der Rijkspolitie alhier is als gevonden gedeponeerd: twee sjaals. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. OUD-GEREF. GEMEENTE. Vrijdag 4 November. Terneuzen: 7 u. Ds. M. A.. Mieras, van Krimpen a. d. Ussel. De raad van de gemeente Biervliet kwam Maandag in openbare raadszitting bijeen. De heer A. van Hoeve was met ken nisgeving afwezig. De Voorzitter, Burgemeester A. P. Kostense deed voorlezing van de notulen van de twee vorige raadszittingen, waarna deze zonder hoofdelijke stem ming werden vastgesteld. Het herbouwplan, wat reeds enige tijd geleden in concept werd behandeld werd zonder hoofdelijke stemming vastge steld. De heer Ir. Van 't Hooft, die het wederopbouwplan aan de raad toelichtte meende dat in het plan geen termen aan wezig zijn, die het Ministerie van Wederopbouw zouden kun nen weerhouden het vast te stellen. Met betrekking tot de riolering gaf Ir. Van 't Hooft enige technische toelichtingen, waarop de conclusie werd ge trokken, dat vooralsnog aan een zuiveringsinstallatie niet ge dacht kan worden, dit in ver band met de kosten. Het nog uit te voeren gedeelte van het rioleringsplan zal reeds grote financiële zorgen voor de ge meente baren. De plaats van.het nieuwe ge meentehuis, werd na enige dis cussie en na een duidelijke uit eenzetting van de stedenbouw kundige definitief vastgesteld. Van de drie meningen, die elk lid van het college van B. en W. hieromtrent had, is de mening Hamers (R.K.) aangenomen, daar deze plaats vele mogelijk heden biedt en de Markt in zich niet verkleind wordt. Het gemeentehuis zal vrijwel op de zelfde plaats verrijzen, waar het voormalige huis stond, wat de heer J. AnthonisseMoens be woonde. Op de moties van diverse Z. Vlaamse gemeenten inzake de vrije veren werd zonder hoofde lijke stemming adhaesie be tuigd. Met betrekking tot de zo zeer noodzakelijke snelheidsbeper king in de Gentschestraat, deel de de voorzitter mee, dat de raad hierin geen bevoegdheden zou bezitten. Ondanks het feit, dat B. en W nochthans de snel heidsbeperking op 30 km zou kunnen brengen, zien B. en W. hiervan de noodzaak niet in. In bijzondere gevallen zal de gemeente in de toekomst een bijdrage verstrekken in de zie kenfondspremie van vrijwillig verzekerden. In de practijk zal het hierop neerkomen, dat ouden van dagen die ingevolge de Noodwet-Drees een uitkering genieten en niet over verdere in komstenbronnen beschikken van deze regeling kunnen pro fiteren. Met algemene stemmen werd besloten voor de komende 5 jaar weer deel te nemen aan de Fraude-Risico-Onderlingen van Gemeenten, waarbij deze de ge meente een som van 8000 waarborgd. Op het gezamenlijke verzoek van diverse bewoners van de Weststraat om van gemeente wege een trottoir aan te leggen, werd afwijzend beschikt. Op voorstel van B. en W. werd be sloten de straatgoot zodanig te herstellen en een paar straat- kolken aan te brengen, ter af voering van het regenwater. Als stortplaats voor het huis vuil op de wijk Driewegen werd voorlopig de sloot langs de dijk aangewezen, welke sloot door het aanleggen van de nieuwe weg kan vervallen, daar deze stortplaats betrekkelijk dicht bij de woningen komt te liggen zal het gestorte huisvuil regelmatig met grond worden bedekt. Verder werd aan A. Dijk een stukje grond in erfpacht uitge geven, dienende als uitweg voor zijn woning aan de Molenstraat. De rekening 1946 is door G. S. definitief goedgekeurd. De Ge wone Dienst heeft bij een uit gaaf van 133.541,42 een batig slot van 1114,96. De Kapitaal- Dienst bij een uitgaaf van 138.748,28 een batig slot van 22.917,28. De Italiaanse socialistische centrumgroep, die onder leiding van de schrijver Ignazio Silone staat, heeft gisteren in een tele gram een beroep gedaan op de Comisco, de Internationale So cialistische commissie, om in de Italiaanse ministercrisds te inter veniëren. De crisis ontstond door de ont slagaanvraag van de drie socia listische ministers in het Italiaan se kabinet. Men verwacht, dat premier De Gasperi zal aandrin gen, dat de ministers in de rege ring blijven. In het havengebied van Antwerpen zal, hij wijze van proef, een radar-installatie wor den gebouwd. I-Iet doel hiervan is na te gaan, welk nut het gebruik van radar heeft voor schepen, die in mist de Schelde op en af moe ten varen. ct.; minimum pet es: 5 regels 68 «fc; ummer Bureau va», es namiddags 3 nue*. had een onderhoud' Drees, waarin ciene te overeenkomst ten te ld, dan zal daaruit rking tussen Nedw- de Indonesische lal de atmosfeer van le sedert .het einde door log in Indonesië 1, vele Nederlander» t gesteld hen goed te en op de hoogte te un ideeën omtrent *e .1 onderwerpen. Dit urende contact en sen Nederlanders en s zeer belangrijk ge ide hij, en heeft bij een veel betere aï- dan zelfs met de ngen in Indonesië I. deelde de Premier een dringend beroep, moeten worden op van het parlement, bereiken, dat een .angelegehheid als de m de resultaten eter dug genoeg zal Icoa. en om de overdracht ereiniteit op of vöór gelijk overeengejie- 'elijk te maken. ig van 6 November Heen nog maximum- ;en gelden voor var- i voor uitsluitend uit 5 bereide vleeswaren, enderen van runde- a, geiten en paarden tegen vrije prijzen Drden. e maximumverbrm- zijn per kg (tussen oude maxim um- indeau 3.3.40), ipen 3.— (ƒ3.40), ƒ2.70 (ƒ3.20), vers 1.90 (ƒ2.601, klnne- ƒ1.90 (ƒ2.60). vette .90 (ƒ2.60), poten 20)staarten 0.80 iw vet 1.90 (ƒ2.60). ilijk goedgekeurd s mag ten hoogste -) per kg worden ver- prijs voor poulet en gelijk gebleven. nJ. iswaren, uitsluitend varkensvlees, gelden e maximumverbrui- per 100 gram; et zwoerd ƒ0.33, bat- zwoerd 0.38, blaas- boerenham ƒ0.42; ge- gerookt vet spek, vöt 0.22, gekookt mager iioerd en gerookt ma- onder zwoerd 0.32, ger spek met zwoerd ger pekelspek ƒ0.24, >ek 0.35, gekookte- 0.43, gekookte m 0.38, gekookte f 0.47, hampunten en 0.40, rauwe staart verse worst, uitsltü- d uit varkensvlees rikaanse hof van be- gisteren beslist, dat ikaanse communisti- die wegens samen- roordeeld zijn, han- 'ger-tjeroep, op borg- 'laten dienen te wor- rgtocht werd vastge- dollar voor vier der l en 20.000 dollar deren. Het O.M. had lar en 75.000 dollar igd. w «vujuuraen 2.24 2.34 1949 zon Nov. Opk. Ond. 4 7.39 17.07 5 7.41 17.06 6 7.43 17.04 Maan Opk. Ond. 16.28* 6.04 16.40 7.18 eaeriuna net e ncre van zgn Ko loniale macht niet zuiver als een verlies van materiële welstand be schouwen, noch als een afbreken van vriendschappelijke betrekkin gen met Indonesië. Indonesië is zich ten volle be wust van de grote consequenties der verkregen onafhankelijkheid. - j 'w v.gcxr uiiaiiictiiKeigKneia 10.56 8.3flDeze onafhankelijkheid kan slechts ae inaonesische kwestie een „gro te triomf voor de Verenigde Na ties". Hij zeide: „de oplossing toont, dat het door samenwerking voor de Verenigde Naties moge lijk is goede resultaten te berei ken. Het wegnemen der oorzaken van verdeeldheid in een gebied is een n'euwe stap tot het bereiken van de wereldvrede'1'. Het feit, dat de kloof tussen de oorspronkelijke standpunten van de delegaties kon worden overbrugd, is zo zeide men ten slotte in niet geringe mate te danken aan de TTnci, welker leden gedurende de gehele conferentie in hoge mate, waar zulks nodig bleek een constructieve en nuttige bijstand hebben verleend. en der Kinderbijslagwet worden premiëin, welke gedurende vijf jaren, te rekenen van de verval dag, oningevorderd zijn gebleven, niet meer ingevorderd. Is de in vordering *na verloop van die vijf jaren nog hangende, dan wordt zij niet verder voortgezet. Het komt thans veelvddig- vic dat vastgestelde premién niet noemde termijn van vijf jaren te verlengen tot tien jaren. De overgangsbepaling van artikel 5 waakt er voor, dat pramiën, die reeds oninvorderbaar zijn gewor den wegens het verstrijken van de oude termijn van vijf jaren, niet opnieuw invorderbaar zullen wor den. ;he en Britse geleei- egonnen met uitge- jfnemingen met ge- tielen en andere ma ins. De proeven wer- e verricht op een ter- e rand van de grate tijn. De geleerden dat in dit proefcen- door Engeland -en imen wordt gefinan- het eerst nauwkeu- reikt is wa.t betreft i projectielen in hun tit. Onder de talrijke en, die bij de proef- jebruikt worden, zijn camera's die ner- <*nders in de wereld worden gebruikt van belang De Westduitse „Bundestag* heeft met 200 tegen 176 stem men bij 3 onthoudingen beslo ten Bonn tot hoofdstad van de Westduitse republiek te maken. 11 Stemmen waren ongeldig. De stemming was geheim.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3