murmm ©7 installatie nieuwe Burgemeester van Zaamslag Volksvertegenwoordiging Bim en de ontvoering van Sinterklaas m A. v.d.Sch I OTZITTING der Ronde^Tafel Conferentie Harten-Drie BIJ Anak Agung over de status Y£(TNieuw-Gulnea De politieke toestand in Finland Kruisverhoor van Von Manstein ten einde De vliegtuigramp bij Washington Verplichte verzekering slachtvee blijft gehandhaafd Druk bezochte receptie VERK Weet U vat i steen is? Een steen verste in het horloge plaats, welke het m aan slijtage on hevig is Bovensta anker horloge h 15stenen-Een horl voor Uw lever NIEUWSTRMT14-TERNI LUXE LEDER WA REISTASSEN SCHOOLTASS ACTETAS KOF Grote sortering bij: TERNEUZEN Noordstraat 6! Tel. 2476 AUTORIJSCHOOL Diploma A.N-WB Vakgroep Personenv. Westkolkstr. 20. Tt Ternenzen en Detreurens waardig misverstand tussen twee broedervolken uit de weg is geruimd. „De sombere uren van geweld zijn voorbij en de vre de is gevestigd." „Het politieke geschil is opgelost." „Binnen eni ge weken zal de wereld getuige zijn van het optreden van een nieuwe, jonge en krachtige natie". „Ket zal ons een genoegen zijn de woorden van lof, ons toege zwaaid, te kunnen vermelden in het rapport aan de Veiligheids raad, dat wij zullen samenstellen na afloop van deze conferentie." 'De heer Herremans wenst voorts de Indonesiërs geluk met de bekroning van hun jarenlange strijd om de onafhankelijkheid. Vervolgens had de onderteke ning plaats van de overeenkom sten door de voorzitters van de delegaties, de leden van de Unci en de voorzitter, Dr. Drees. Hierna sprak de voorzitter een slotwoord, waarin hij dank bracht aan allen, die aan het goede re sultaat van de conferentie hadden medegewerkt, in het bijzonder aan de Unci. Dr. Drees, die de bijeenkomst met een korte toespraak opende, betoogde, dat de conferentie, ge ilen de grote moeilijkheden en omvangrijke problemen die be handeld moesten worden, niet «verdreven lang heeft geduurd. Hg sprak zijn voldoening uit «ver de bereikte resultaten en wees op de historische betekenis van deze bijeenkomst voor de be trokkenen zowel als voor de ge hele wereld. Na de toespraak van Dr. Drees werd de voorlopige agenda goedgekeurd, waarna de ingekomen stukken werden be handeld- Vervolgens werd overgegaan Sot instelling van een redactie commissie, die tot taak zal heb ben de drie teksten nauwkeurig met elkander in overeenstemming te brengen. Oe „mantclresolutie'' werd ver- rctj'c ns in drie talen voorgelezen an goedgekeurd. ïkaama sprak Moh. Hatta, de voorzitter van de Republikeinse delegatie, zijn voldoening uit over de bereikte resultaten en noemde Set ogen öl ik van historische bete kenis „Thans staat het officieel vast, dat wij weldra souverein zullen sgn. Ons werk is met goed resul taat bekroond:" „De Unie schept de mogelijk heid van samenwerking tussen Nederland en de R.I.S. als een voorbeeld van samenwerking tus sen Oost en West. Hierin ligt voor «as de bijzondere waarde. Het is sen factor van cultuur-idealisme." „Onze vreugde is getemperd, omdat niet alle problemen zijn opgelost. Nieuw-Guinea blijft nog •en punt van verschil". „Het succes van de R. T. C. is roor een niet gering deel te dan ken aan de U.N.C.I." Tenslotte dankt Hatta voor de goede ontvangst van de delegatie in Nederland. Daarna sprak de voorzitter van de B F. O., Sultan Hamid n. Na Minister Van Maarseveen •prak de voorzitter van de week der Unci, de heer Herremans en betoogde, dat thans een langdurig „N.euw Guinea is en blijft een geschilpunt, dat een schaduw kan werpen op de samenwerking bin nen het Unie-verhand. Het is te betreuren, dat de Unie begint met een geschilpunt", aldus verklaarde de M nister-President van Oost- Indonesië. De heer Anak AgUng verklaarde dit na de plenaire slotzitting van de R.T.C. tegenover een redacteur van het A.N.P. Hij verklaarde voorts, dat de kwestie van Nieuw Guinea niet, zoals het in de Ne derlandse pers wordt voorgesteld, een Oost-Indisch vraagstuk is doch een zaak, die heel Indonesië aangaat. Hij herinnerde daarbij aan het gezegde, dat Indonesië zich u't- atrekt van Sabbeng tot Merauke. Aïiaft Agung sprak er voorts zgn teleurstelling over uit, „dat de R.T.C. het gehele probleem niet heeft opgelost"', want al dus verklaarde hij met grote na druk „Nieuw Guinea is en bi^jft in dispuut en direct na de overdracht der Souvereiniteit dient ten spoedigste met de onderhan delingen omtrent de definitieve status van Nieuw Guinea te wor den begonnen. Karl Fagerholm, de sociaal democratische Minister-Presi dent van Finland, heeft op een Congres van zijn partij te Hel sinki verklaard: „Het belang rijkste doel van onze buiten landse politiek is vriendschap met onze grote buurman, de Sowjet-Unie." Fagerholm ontkende, dat Fin- j land in onderhandeling is met de Westelijke mogendheden. „De i regering heeft generlei voorstel- len van politieke aard van de j Westelijke mogendheden ont- vangen en wij hebben niets te verbergen". Fagerholm kondig- j de aan, dat de regering 1 Maart haar ontslag zal indienen de dag, dat de nieuwe Finse presi dent in functie treedt. Dit is in overeenstemming met de tradi ties. Het kruisverhoor van Von Manstein, die voor een Britse militaire rechtbank te Hamburg terechtstaat wegens oorlogsmis daden, is gisterenochtend beëin digd. Het heeft 5% dag geduurd. Hij werd ondervraagd door eer- ste-aanklager Sir Arthur Co- myns Carr. Toen Von Manstein het ge rechtsgebouw verliet, had zich bpiten een zeer grote menigte verzameld. Toen de auto van de Britse legerstaf met Von Man stein passeerde, namen de man nen hun hoeden af en zwaaiden daarmee als stille sympathiebe- betuiging. Tengevolge van de botsing tus sen een Skymaster DC4 van de Amerikaanse luchtvaartmij. „Eas tern Airlines" en een militair vliegtuig zijn alle 55 inzittenden van de Skymaster om het leven gekomen. Op mevrouw Velutini uit Caracas (Venezuëla) na wa ren alle passagiers en leden der bemanning Amerikanen. Tot nog toe zijn 46 lijken uit de Skymaster te voorschijn gehaald. Hoewel de beëindigïftfe der vleesdistributie met ingang van 6 November a.s. ten gevolge heeft, dat tal van thans gelden de voorschriften worden inge trokken of gewijzigd, wijst het ministerie van Lanbouw, Visse rij en Voedselvoorziening er op, dat de verplichting tot verzeke ring van voor de slacht bestem de runderen, schapen en var kens onverminderd gehand haafd blijft. Deze verzekering moet evenals tot dusver worden ondergebracht bij de Stichting Centraal Bureau Slachtveeverzekeringen te Utrecht. Uit de In de gisterenmiddag gehou den vergadering der Tweede Kamer is het nieuwe lid, de heer C. J. van der Ploeg (K.V.P.), die in de vacature-Steinmetz is be noemd, geïnstalleerd. Met 44 tegen 13 stemmen is aanvaard een voorstel van de voorzitter om de artikelsgewijze behandeling van het wetsont werp inzake materiële oorlogs schaden heden, Donderdagmid dag, te één uur te doen aanvan gen. Acht naturalisatie-ontwerpen waardoor 168 personen de hoe danigheid van Nederlander zul len verwerven, werden zonder beraadslaging of stemming goedgekeurd. De Kamer ging voorts accoord met twee wijzigingen van de be grotingen van het departement van Binnenlandse Zaken voor 1948 en 1949. Deze begrotingen worden verhoogd met resp. ƒ27.250.000 en ƒ30.250.000 we gens uitgaven voortvloeiende uit de verschillende maatregelen ter verbetering van de salarisposi tie van het burgerlijk Rijksper soneel. De vergadering is verdaagd tot hedenmiddag één uur. Nadat Burgemeester Trimpe zijn in ons blad van gisteren ge publiceerde rede had uitgespro ken, wenste een aantal sprekers de nieuwe Burgemeester en diens echtgenote geluk met diens be noeming, waarna de Burgemees ter van Spijkenisse, Kruiningen, Temeuzen en de oud wnd. Burge meester van Kapelle-Biezelinge het woord voerden, waarop de heer Trimpe als volgt repliceerde: Dames en Heren, U zult ongetwijfeld hebben op gemerkt, dat de zo juist gesloten vergadering van de Gemeente raad zuiver als zodanig is gehou den en dat daar alleen datgene is gesproken en gedaan wat des Raads was. Dat is natuurlijk met opzet zo gedaan om te voorkomen, dat er een ineenvloeiïng zou plaats vin den van hetgeen wel en hetgeen niet bij zulk een vergadering behoort. Wijkt men van deze ietwat trenge opvatting van een raads- \ergadering als deze af, waar ligt dan het begin en waar het einde van de afwijkingen? Ik wil dan nu beginnen met een enkel woord tot. de politie. Daar begin ik zeker niet toevallig mee, want ik heb oorspronkelijk het plan gehad om de politie toe te spreken in de vergadering van de Raad. j onderwijzers, hiermede ook on- Waarom ik dat dan toch niet derwijzeressen worden bedoeld), deed? Wei, gesteld dat de politie j Er is wel zeer veel aan gele er behoefte aan had gehad om na mijn woorden iets terug te zeg gen - en dat zou ik heus wel hebben gewaardeerd dan had dat niet gekund en had men toch tot nu moeten wachten. En dus is het zo wel beter. Op het terrein van de politie is de laatste jaren wel veel veran derd en er zijn maar weinig bur gemeesters die zich met de tegen woordige situatie kunnen vereni gen. Toch kan er ook onder de huidige omstandigheden sprake zijn van een goede, ja, zelfs van een zeer goede samenwerking, wanneer wederzijds de ernstige wil bestaat om hiertoe te komen. Naar ik hoor laat de samen werking hier in Zaamslag niets te wensen over. Vanzelf wil ik niets liever dan dat het zo zal blijven. Wat mij betreft, ge kunt op mij rekenen en ik twijfel er niet aan of ook Uwerzijds zal de goede wil aanwezig zijn. Laat ons streven er op gericht zijn, dat ook op ons speciale ter rein elke wanklank wordt ge weerd en voorkomen, zodat er vrede wone in ons dorp en onze burgers een goed en gerust leven leiden. Vervolgens heb ik er behoefte aan mij te richten tot de plaatse lijke predikanten en de hoofden van de scholen met de onderwij zers (ik behoef U wel niet te zeg gen dat, wanneer ik spreek van (Three of Hearts) Een vrolijke geschiedenis, van Berta Ruck Vertaald door F. van Velsen 21) (Nadruk verboden). „Wat kan de aanleiding zijn", dacht hij, „dat dit kind, dat pas van school is, zich zo tegenover mij gedraagt? Ik zelf heb er toch nooit aanleiding toe gegeven! Hoe durft zo'n brutaal nest m(j te kussen!" Het brutale nest had inmiddels haar arm door de zijne gestoken en troonde hem mee in de rich ting van het huis; zij babbelde vrolijk, terwijl zij onder de ber ceau van rozen doorliepen, geheel onbewust vap de gemoedstand van haar minnaar. Zij plukte een móóie rode rozenknop af en stak hem, met een verliefde blik op waarts, in zijn knoopsgat. Billy had nog geen woerd ge sproken; de brok die hij in z'n keel voelde, leek hem zo groot als een kokosnoot. „Wat scheelt er aan? Je bent Sinterklaas bleek een heel vrachtje voor een klein mannetje als de Erge. Maar de boze voor nemens verleenden de kabouter bovenmenselijke krachten en hij slaagde erin de Sint languit op het omgekrulde einde, of liever begin van de slang te leggen. Daarop nam de Erge zelf plaats op de slang. Het dier steunde van inspanning, maar slaagde er toch In die zware vracht te houden. „Kometa" zei de Erge wat in mensentaal betekent: Kom naer beneden. Onmiddellijk begon de slang zich met'een kurketrekker- achtige beweging op te winden, zodat zijn zware last gclijkirfatig in de kano afdaalde. ,Een knap staaltje, meneer Er ge" zei groene Wolie vol bewon dering. „Een peulesohil voor een man als ik," antwoordde de Erge met een akelig lachje. gen, dat tussen predikanten en onderwijzers enerzijds en het Ge meentebestuur anderzijds goede en hartelijke verhoudingen be staan. Een goede geestelijke en opvoedkundige verzorging van onze grote en kleine burgers en burgeressen is van het grootste belang en laat niet na een eigen stempel op het levep in en van de gemeente te zetten. Predikanten t.u onderwijzers zijn de werkers, ene vorm en toon en kleur aan het leven van onze burgers en aan hun samenleving geven en die in ruime mate deel hebben aan de vorming van het eigen karak ter ener samenleving. Zaamslag, zo heb ik geboord, is een kerkelijke gemeente. Wij allen weten, wat dat betekent en ik acht het een voorrecht als een Burgemeester dat van zijn ge meente kan zeggen. Geve God ook U kracht en wijs heid om Uw werk te doen over eenkomstig Zijn wil, zodat Zaam slag burgers bezit en krijgt, die stuk voor stuk een sieraad zijn voor de maatschappij. Het heeft mij aangenaam ge troffen, dat ook de Burgemees ters vah de burengemeenten hier aanwezig zijn. Het is m|j een genoegen en een voorrecht in Uw kring opgeno men te worden. Ongetwijfeld kom ik straks op meer dan één wijze met U in aan raking en zullen wij gezamenlijk gemeenschappelijke belangen heb ben te behartigen. In deze tijd hebben we de gemeente steeds meer te zien als een deel van haar omgeving. En als zodanig heb ben we elkaar nodig en kunnen we heel veel voor elkander doen. Dat wij in dit opzicht de juiste weg mogen vinden en bewande len tot heil van de aan onze zor gen toevertrouwde gemeenten. Onder omstandigheden als deze gaan mijn gedachten als vanzelf terug naar voorbije tijden, waar in voor mijn vrouw en mij zeker niet altijd alles even voorspoedig verliep. Maar daar bovenuit stegen toch de zegeningen en weldaden, die in ruime mate ons deel werden. Met dankbaarheid zien wij op dit alles terug. Het was de heer Glerum, die nu Secretaris is van Wemeldinge, (lie ik destijds mocht opvolgen als Gemeente-Secretaris van Schore. Hij zette als het ware de deur open en Burgemeester Van Nieuwenhuijzen en de Wethou ders Glerum en Karelse met de overige Raadsleden haalden mij binnen. Het grootste deel van de oor logstijd werkte ik te Kapelle. Ik heb daar de aangenaamste her inneringen aan behouden en de vriendschapsband, welke toen is gegroeid om de waarnemend Burgemeester Balkenende, Secre taris Van Dijke en de overige ambtenaren bestaat nog. Toen Burgemeester Van Suylekom daar in functie trad, was ik al naar elders vertrokken, maar toch is het altijd geweest alsof ook hij «n die kleine vriendenkring was op genomen. En «wanneer ik Kapelle noem, dan denk ik ook aan Burgemees ter Vogelaar en Secretaris Blok van Kruiningen. Wel is het con tact met hen minder hecht ge weest dan met de collega's te Kapelle, doch ook van die zijde heb ik bij voortduring sympathie en meeleven gekregen in een mate en op een wijze, die mij goed heeft gedaan. Ook aan Sint-Fhilipsland, waar ik na de bevrijding van die ge meente mocht werken als waar nemend Burgemeester, behoud ik de meest aangename herinnerin gen. De omstandigheden, waar onder ik toen moest werken wa ren zeker niet gunstig. De ge meenten op Schouwen en Dui- veland werden pas later bevrijd en dus waren niet al mijn buren vrienden, terwijl het tijdens de oorlog geïnundeerde Anna-Jaco- bapolder nog maar kort te voren was droog gevallen. Maar St. Philipsland had een burgerij, waarvan men als burge meester wel houden moest, een burgerij die in elk opzicht mee werkte aan oen geleidelijke over gang van de abnormale naar de normale toestand. En tenslotte heb' ik gewerkt te Spijkenisse. Ook daar heb Ik met veel genoegen gearbeid. Burge meester Bliek en Secretaris Klok zullen vanaf het begin begrepen hebben dat ik mijn bestemming niet in hun gemeente zocht en dat ik met een zekere blijdschap mijn werk daar heb verwisseld voor het burgemeestersambt, waarin ik volle bevrediging boop te vin den. Maar ik wist mij daar ge dragen door een vertrouwen en een waardering, waarmee ik soms wel eens niet te best raad wist. Zeker, een mensenhart is daar vatbaar voor maar het is zo vlug te veel. Dames en Heren, Met mijn gedachten zo terug gaande naar de voorbije jaren, heb ik heel wat namen genoemd en misschien is het U opgevallen, dat het dankwoord, dat bij zulk een herdenking toch wel past, ontbrak. Ik heb daarmee met opzet tot bet laatst gewacht. Allen, familie en vrienden, col lega's en mede-ambtenaren ben ik recht dankbaar uit de grond van mrjn hart voor al het goede, dat ik van hen in zo ruime mate mocht genieten. Mogelijk zijn er ook wel minder aangename dingen geweest die wat schaduw in het leven brach ten. Als dat zo was, dan ben ik dat vergeten. Ito meen het hierbij te mogen laten. U allen, hier aanwezig en daarbuiten zeg ik hartelijk dank voor Uw belangstelling en aan wezigheid, waardoor deze instal latie aan belangrijkheid en luister heeft gewonnen. Hierna volgde een drukbezoch te receptie, aan het eind waarvan de zo juist geïnstalleerde burge meester vanaf het bordes van het zo stil als een muis en zo stijf als een pook", zei ze met een pla gend stemmetje en een glimlach- dat 99 procent jongelui in vuur en vlam gezet zou hebben. Billy hield zich zo stijf als een beweeg bare schietschijf op het schietter- rein en zwoer bij zichzelf, dat hij nooit meer in de argeloosheid van een meisje zou geloven, dat iemand met onschuldige blauwe cgen eerlijk recht aankeek. Dit was als algemene regel niet zo'n slechte conclusie, maar-en op zichte van de kleine Lily was het een wede onrechtvaardigheid, want zij was werkelijk even on schuldig ais zij er uit zag. „Wat drommel moet ik tegen dat lastige kind zeggen?" pie kerde Billy. „Zij moest neen, zij is toch te oud om over de knie te leggen Zij moest in haar kamer worden opgesloten, zoals in de goede oude tijd werd ge daan en een week op water en brood gezet worden- Ik zou haar wel mores leren. Dat is juist wat zij nodig heeft." Na deze inwendige ontboeze ming vond Billy zijn spraak terug tenminste een fractie, want hij gend vroeg hij aan zijn gezellin: „Waar is je mama?" „O, mama is in het salon", ant woordde het betoverende schep seltje naast hèm ernstig; „maar zij verwacht ons vooreerst nog niet. Zij zal met de lunch niet op ons wachten- Toen ik vertelde, dat je zou komen, zei ze, dat ze veronderstelde, dat het wel het zelfde gedoe als met Phyllis en Cecil 'zou worden. Phyllis, moet je weten, is mijn nicht, die hier met haar fiancé met Pasen heeft ge logeerd en als het etenstijd was, waren ze nergens te vinden. Ze waren altijd uit wandelen ge weest en natuurlijk verdwaald. Ma zei, dat ze aan dat geschar rel tamelijk gewend was." Gescharrel! Werden er op Bui tenrust dergelijke uitdrukkingen gebezigd in tegenwoordigheid van zo'n jong ding! Enfin, na die kus kon niets meer verwondering bij Billy wekken. Met inspanning vermande hij zich en vroeg haar op beleefd zakelijke toon; zoals hij „linies, rechts" commandeerde: „Hoe staat het met de sport wedstrijd of eh de tennis match?" „De wat?" „Nu ja, 't was toch zo iets. Of was het misschien over een bal Zo'n bal in de voorzomer is wel aardig". Zijn stem klonk tamelijk onverschillig. „Aardig?" Haar blauwe ogen peilden diep in de zijne en zij gaf een drukje met haar vingers op zijn arm. „O, maar ik kan mij niet voorstellen, dat ooit een hal hij dit van eergisteren kan halen, Billy!" Toen hij zijn mond wilde ope nen, vervolgde zij: „En pa nam het reuzegoed op. Ik stond er zelf verbaasd over, want je moet we ten, pa heeft z'n hele leven maar aan één ding gedacht geld ver dienen. Ik dacht, dat hij eigenlijk nergens anders aan kon denken. Mensen als pa doen dat meest al lemaal, dacht ik. Maar neen, hoor! „Geld kan niet alles", zei hij. Heus, dat zei hij. „Met geld is alles te koop als je het kopen kan en in sommige gevallen doet stand meer dan geld, dat verzeker ik je", zei hij, „vooral nu!" Billy wiens mond zich bij dit relaas had gesloten wilde wat zeggen, maar hij kreeg geen kans er eon woord tussen te krijgen. (Wordt vervolgd). Gemeentehuis zrjn gemeentenaren in de volgende bewoordingen toesprak: Burgers en Burgeressen van Zaamslag, Nog maar kort ken ik deze gemeente van nabij. Natuurlijk wias ik er wel eens doorgereisd en had ik er wel een en ander over gehoord. Maar dan kwam de gedachte vanzelf sprekend niet bij m|j op, dat ik nog eens voor U zou staan als Uw Burgemeester. Juist een week geleden kwam ito hier om kennis te maken met de Wethouders, de Secretaris- Ontvanger en de ambtenaren ter secretarie. Twee dagen later ont moette ik de overige raadsleden en nu sta ik tegenover de bur gerij. Gij en ik, we zijn. Zeeuwen, als het goed is ronde Zeeuwen. Ja, maar toch niet zó rond, dat we maar direct in een hoera-stem- ming zijn te brengen. We begin nen met wat reserve tegenover het nieuwe. Maar daarachter Bgt toch de bereidheid om elkaar ver trouwen te schenken, het volle vertrouwen, zoals wij Zeeuwen dat kunnen en ook willen geven. Wat betreft, zullen we geen last hebben om elkaar te begrijpen. Een dag als deze heeft iets uit bundigs en ongewoons en straks zal het toch weer anders zijn. Dan staan we met elkaar in het leven van elke dag en zullen we ook ko men te staan tegenover de dage lijkse problemen van het gewone leven. Dan ontmoet ik U mogelijk wel eens op m|jn spreekuur of b|j droeve of blijde gebeurtenissen ln de familiekring. Want een burge meester is ook burgervader en als zodanig is hij te vergelijken met het hoofd van een grote familie. De belangstelling gaat dan niet enkel uit naar wat de gemeen schap in haar geheel ten goede kan komen, maar ook naar het individueel geluk dér leden. Waar mijn werk als zodanig begint of eindigt is moeilijk te zeggen. Omvang en aard van die taak wordt niet alleen door mij zelf bepaald, maar ook door de gemeente en door U. Doel van ons allen is: Een har telijke en vruchtdragende samen leving te vormen. Maar er Is ran beide zijden veel liefde en gezond verstand nodig om de weg naar dat doel te vinden. Ik wenste wel dat wrj nu reeds aan dat doel waren. Maar na tuurlijk kunnen we nog niet eo ver zijn. We zullen nog wat ge duld moeten hebben en elkaar ran meer nabij moeten leren kennen. Graag geef ik U nu reeds de verzekering, dat niet alleen m#n kantoor, maar ook mrjn hart roor U open staat en dat Ik bereid ben U met hoofd en hart te helpen indien dit mogelijk is. Wat of deze bereidheid bete kent kan ik U natuurlijk niet zeg gen want vooraf is dienaangaan de niets met zekerheid te om schrijven. Het is soms veel ge makkelijker om te zeggen wat het niet betekent. Want de oplossing van moei lijkheden ligt zeker niet altijd daar waar men die wenst. Er moet wel eens „neen" gezegd worden als om een „ja" wordt gevraagd. Dat laatste tolink nu niet eo erg bemoedigend. En toch is dat de werkelijkheid. Dat weten we ook wel als we maar met beide voeten op de grond blijven staan Laat ons hopen, dat we heel veel voor elkander kunnen z|jn en laat ons trachten in alles wat voor ons van belang is en waarin we elkaar hebben te raden en bjj te staan, met de nodige Ijver, ernst, vastberadenheid en... soe pelheid zoeken naar een eerlijke en bevredigende oplossing. Als de wil er maar is, dan zul len we elkaar best vinden. God zegene U en Hij make het wel met U en met degenen, die U dierbaar zijn. Onnodig te vermelden, dat na deze officiële plechtigheden ook de Zaamslagse bevolking haar aandeel in de feestelijkheden nam en tot laat in de avond het dorp Zaamslag in het teken der feest vreugde stond. BONTE'S SPECULAAS IS IETS APARTS

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2