Uurwerk stuk? UIT DE PROVINCIE WARME PANTOFFELS re's Van de Linde's Tarwebrood nieuwe svleespryzes /F ALKALIVRU Oost-Duitse vluchtelingen Bim en de ontvoering van Sinterk'aas DE RADIO Pas op Dn Borst "RECHTSZAKEN SPORTNIEUWS Corns v. d. Bogert W. VAN HILTEN KIEMBAKKEN Bevroren DIELEMAN-VAN IJK r. Drees Uw fijnste wollen japon, De wollen kleertjes van baby, Uw donzige, wollen deken, Uw wollen jumper en tricot. wol wast U veilig in De kwestie der gestookt. De Baltische vluchtelingen Hel „Titoisme" Wegverkeer bij slagregen Een veertienjarige componist Straatverlichting met sneldraalende lampen Algemene proteststaking In Italië Engelse ambassadeur te Belgrado naar Londen ontboden Wal trengi Agenda HET BELGISCH ELFTAL TEGEN NEDERLAND. GESLOTEN Lucifers gebrek bü VAN OVERBEEKE Conferentie eroep van rikaanse tische (eiders ZON-EN MAANSTANDEN i"met~geleide i in Australië 35 ctger^j>ak_-_Netto 100 gr. De gezanten van Zweden, Noorwegen en Usland te Lon~ den hebben Bevin, de Engelse Minister van Buitenlandse Za ken, een memorandum overnan- digd, waarin zij steun geven aan het verzoek van Oenemar- ken, de toevloed na de oor log van vluchtelingen uit Oost- Dultsland gelijkelijk over de Westelijke zones te verdelen en niet alleen ten laste van Slees- wijk-Holstein te laten komen. Denemarken acht de aanwe zigheid van de vluchtelingen on- middelijk ten Zuiden van de Duits-Deense grens een gevaar voor zijn veiligheid en een oor zaak van wijziging van het ka rakter van het grensgebied, daar de plaatselijke „Deens- gezinde" minderheid wordt op- Dit memorandum werd over handigd tijdens een bezoek de zer gezanten aan Bevin en m Londen ontboden. De ambassa deur vertrekt waarschijnlijk aan het eind van deze week. Men veronderstelt te Belgrado, dat zijn bezoek verband houdt met ontwikkelingen in de koude oor log tussen Tito en het Kremlin. De Ierse regering heeft Cana da toegestaan de haven van Cork te gebruiken voor het schiften van de 37 Baltische vluchtelingen, die in een vroeger landingsvaartuig uit Zweden ziin vertrokken om naar Cana da te gaan. Het schip bevindt zich thans in Cork en mag met uitvaren omdat het niet zee waardig wordt geacht. De vluchtelingen die door de Ca nadese regering acceptabel wor den bevonden, zullen in Cork de nodige papieren voor Canada ontvangen. De anderen zullen worden teruggezonden. Volgens officiële gegevens is de werkloosheid in de V. S. in de maand eindigend 8 October met 225.000 gevallen toegenomen 'tiot in het totaal 3.576.000, bijna twee millioen meer dan een jaar geleden. De toeneming is volgens de officiële mededeling gedeelte lijk toe te schrijven aan de steen- kool- en staalstakingen. Volgens de speciale correspon dent te Belgrado van het Britse conservatieve blad „Daily Tele graph" worden thans „buiten landse Titoïsten" in Joego-Slavië opgeleid om communitsen in de Kominformlanden en elders tot het Titoïsme te bekeren. Aangezien het bij slagregen kan voorkomen, dat het zicht zodanig belemmerd wordt, dat men vrij wel niets lean zien, raadt de K.N.A.C. aan, bij dergelijk weer met stadslichten dan wel met ge dimde koplampen te rijden, als opdracht van de betrokken re- voor duisternis is voorgeschreven. Het afgelopen weekend zijn met veel succes voor de eerste maal composities van de 14-jarige toondchter Wolfgang Steiber ten gehore gebracht. Wolfgang, de zoon van een mu sicus, schreef een concert voor strijkkwartet met hobo en muziek voor kamerorkest. De componist bespeelt zelf geen enkel intrument, daar hij aan een verlamming lijdt. Te Rome heeft men proeven genomen met straatverlichting door middel van sneldraaiende lampen. Deze uitvinding werd ge daan door een Italiaanse techni cus, Guglielmo Riccomagno, die zich sedert vele jaren met experi menten op dit gebied bezighoudt en waarvan het resultaat een ra dicale ommekeer zou kunnen be tékenen in het verlichtings systeem dat thans in gebruik is. Onder de vele voordelen die het het nieuwe systeem biedt, kunnen worden genoemd dat het licht dezer lampen niet verblindt en dat het een aanmerkelijke stroom- tesparing, bot negentig procent toe, betekent. 7":.;; i7-V' De Sint leunde behagelijk ach terover in zijn kussens. „Er gaat niets boven een kop warme anijs melk, zelfs geen glas Malaga" mompelde hij. „Het Is alleen jam mer dat het klimaat mij hier zo slaperig maakt. De letters van het grote boek begonnen vreemd voor de ogen van de Sint op en neer te dansen. Het dikke boek ontglipte aan zijn vingers. De Sint sliep. Zodra de Erge de uitwerking van zijn slaaptablet op de goed- keiiigman had gezien, stapte hij van zijn slang de kamer binnen. De Erge luisterde of hij iemand in de gang hoorde naderen. „Geen beter middel tegen sla peloosheid dan de tabletten van de Erge" gromde de boosaardige kabouter terwijl hij zich in zijn handen wreef. Toen stapte hij op de slapende Sint toe. seringen. Reuter tekent hierbij aan, dat deze stap een van de eerste vruchten betekent van de meer aaneengesloten buitenlandse politiek der regeringen in Scan dinavië Verscheidene stakers en politie agenten werden gewond bij een botsing tn een auto-fabriek te Brescia. De stakers bekogelden de politie, die was aangekomen om een demonstratie te versprei den, met stenen en deze laatste wierp traangasbommen om de fa briek te ontruimen. Sir Charles Peake, de Engelse ambassadeur te Belgrado, is door het ministerie van Buiten landse Zaken voor overleg naar Bestrijdt een beginnende hoest direct met de snelwer kende en slijmoplossende AKKER® proeven van heerlijk wafelgebak. Daar de administratie van dit alles zo omvangrijk bleek te zijn, waren wel de nummers der n- zenders, doch niet de namen be kend, waarop we morgen nader terug komen. Ook vele scholen hier expose ren hier handwerk en kleine stukjes huisvlijtwerk. Daar deze inzenders zeer jeugdig zijn, wordt het schoolwerk apart veroordeeld door de jury. De huisvlijttentoonstelling jn Oostburg is reeds nu uitstekend geslaagd. We hopen van harte dat het bezoek aan de tentoon stelling en alle moeite die de com missie van voorbereiding hieraan volkomen belonen zal. Iedere W. Z.-Vlaming moet dit hirs/lijtwerk stellig eens gaan bewonderen. VLISSINGEN. Brand op „De Schelde." Gisteravond omstreeks 6 uur, na werktijd, is brand uitgebro ken in een opslagplaats van de Maatschappij „De Schelde." wacht heeft en na een kort ge sprek heeft doodgeschoten. Bij het verhoor van verdachte ver klaarde deze, dat hij handelde in een vlaag van waanzin. „Ik was mijzelf niet meer", zeide hij. „Veertien dagen had ik niet ge geten, gedronken of geslapen en de zenuwen waren mij de baas. Volgens de verklaring van een rechercheur had verdachte, na het slachtoffer te hebben toe gedekt met een Jas, haar nog een laatste kus op het hoofd gedrukt. Een rechercheur gaf een exposé van de toedracht van het meningsverschil met het meisje. De Zondag, vooraf gaande aan de daad, moet hij de hele dag hebben zitten sta ren. Het meisje had ontslag ge vraagd uit haar betrekking, om dat zij genoeg had van ver dachte. Een kellner begeleidde haar vaak naar huis. Die dag liep zij door Sonsbeek en ont moette daar haar vroegere ver loofde. Volgens zijn hospita had de verdachte zielsveel van het meisje gehouden. Hij was door het verbreken van het engage- DONOHRDAG 3 November 1949 mr.VHRSUtM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Ochtendblad; 8.40 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Pop. concert; 10.50 Voor de kinderen; 11.00 Orgelspel; 11.45 Voor de tuin; 12.00 Klassieke muziek; 12 80 Mededelingen; 12.38 Koor; IS.00 Nieuws; 13JL5 Lichte mu ziek; 13.45 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 14-30 Piano; 15.00 Voor de zieken; 16.00 Gev. programma; 17.00 Kamerorkest; 1'8.00 Nieuws; 18.15 Sport; 18.30 Voor de strijd krachten; 19.05 Muziekles; 19.3.) Gram.; 19.45 Reger ngsvoorlich Fngsdienst; 20.00 Nieuw.*, 20.05 Het radio zoeklicht; 20.15 Orgel-, Vrl; 22.00 Orkest; 23.00 Nieuws- 23.15 Gram. HILVERSUM H: 8.00 Nieuws; S.15 Gam.; 9.00 Voor de vrouw; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 9/40 Schoolrad o; 10.00 Gram.; 10.05 Morgendienst; 10.45 Zang; 11.00 Vopr de zieken; 11.45 Schoolradio; 12.00 Angelus; 12.30 Mededelingen; 12.33 concert; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuiws; 13.20 "Piano; 13-45 Voor de vrouw; 14.00 Orkest; 14.45 Voor de vrouw; 16.45 Gram.; 16.00 Bij bellezing; 16.45 Orgelspel; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Zang; 17.50 Regeringsuitzending; 18.00 Gram.; 18.15 De vakbeweging; 18.55 Voor een goede zaak; 19/00 Nieuws; 19.15 Voor de jeugd; 19.40 Radio krant; 20.00 Nieuws; 20.05 Gev. programma; 21.00 Familiecompe- tltie; 21.35 Gevar. programma; 22.06 Gram.; 22.15 Bu.tenlands overzicht; 22.35 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23A6 Gram BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.33 Voor de landbouw; 12.40 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram. 14.00 Voor de jeugd; 17.00 Gram.; 17.06 Nieuws; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws; 19.30 Piano; 19.50 Radiofeuilleton; 20.00 Koor; 20.30 Verzoekprogramma; 21.00 Klankbeeld; 21.30 Gram.; 21.45 Actualiteiten; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 22.50 Nieuws; 22.55 Gram. BIERVLIET. Begin Tuinbouwcursus. Voor de eerste maal in de ge schiedenis van de Maatschappij ter Bevordering van Ooft- en Tuinbouw, Afd. W. Z.-Vl. wordt nu te Biervliet een Tuinbouw- cursus gehouden, welke cursus twee winters zal duren. Zoals de heer M. Maas, Secretaris van Ooft- en Tuinbouw meedeelde, werden aanvankelijk te Oost burg en daarna te Schoondijke cursussen georganiseerd. Door de grote afstand en de moeilijke verbinding konden de belangstellenden uit de ver geten hoek (Biervliet en Hoofd plaat) de cursussen moeilijk bij wonen. Het verheugde spreker zeer dat deze hoek nu ook een beurt krijgt. Het gemeentebe stuur heeft mede door zijn wel willendheid in niet geringe mate meegewerkt de cursus mogelijk te maken. Burgemeester A. P. Kostense, die bij deze beginles aanwezig was wees op het grote belang van dergelijke cursussen voor de Ooft- en Tuinbouw, daar er hiervoor nog grote mogelijk heden in de streek weggelegd zijn; De heer P. J. de Rijk, hoofd van de Lagere Landbouwschool te Schoondijke, leider van deze cursus sprak een inleidend woord over de mogelijkheden voor de Ooft-Bouw. De opper vlakte voor de Fruitteelt benut bedroeg in 1949 62.000 ha dit is 12.000 ha meer dan tien jaar geleden. Toch kan dit areaal nog aanmerkelijk worden uit gebreid, zonder dat Nederland zal moeten trachten de op brengst te exporteren, daar de bevolking van Nederland dit al les zal kunnen consumeren. Dat er dit jaar een groot deel fruit als veevoeder moest dienen en in de mestput terecht kwam is te wijten aan een verkeerde be drijfsvoering (te veel zomer fruit). Als mogelijke oplossing zag spreker het om-enten van het vroege fruit. Op de cursus zal les gegeven worden ln scheikunde, kennis van de grond, natuurkunde, plantkunde, dierkunde, rekenen, j boekhouden en economische vraagstukken. De heer De Rijk zal worden bijgestaan door de heren Hof stee en Klaassen. De heer De Rijk verzocht de cursus als een school te willen zien, en niet een gelegenheid, waar men zo nu en dan eens komt kijken als het gelegen komt, maar stipt de les sen drie maal in de week te be zoeken, voor eigen voordeel, daar een diploma van de cursus veel waard is, als ook voor de Ooft- en Tuinbouw eenmaal Middenstandseisen zullen wor den gesteld. OOSTBURG De Tentoonstelling Maandagm'ddag opende Mevr. De Casembroot van der Feltz de echtgenotes der Commissaris der Koningin in de Provincie Zee land de huisvlijttentoonstelling die in de Ambachtsschool alhier wordt gehouden. (Het was de voorzitsters van de commissie van voorbereiding Mevr. M. J. van Cruiningen Erasmus, die het eerste welkomst woord sprak en Mevr. de Casem broot verzocht het wood over te nemen en de tentoonstelling te openen. Aan Mevr De Casembroot werd een bos rode anjers ovehandigd. In haar openingswoord legde Mevr. De Casembroot het accent op de paedagogische waarde der huisvlijt die men nooit genoeg kan stimuleren. Zij was dankbaar dat in zo'n ruime mate werd ingezonden en reikte een medaille met lof uit van de Commissaris der Koningin voor Mevr. DielemanDees te Oostburg, voor een prachtige in zending kantwerk. Daar Mevr. Dieleman zelf niet aanwezig was, nam haar schoon dochter deze medaille met woor den van dank in ontvangst. Hierna verklaarde Mevr. De Casembroot de tentoonstelling voor geopend. Het geëxposeerde. Het zou ons te ver voeren iede re inzender apart te moeten noe men, maar alle inzendingen,, stuk voor stuk zijn zo goed, dat wij het gaarne zouden doen. Naast een keur der prachtigste handwerken, waaronder kantklos- werk, haakwerk, borduurwerken in velerlei variatie ziet men Smyr- na-tapijten en vele andere soorten n&jaldhandwerk. Doch ook een keur van schil derijen en pentekeningen, figuur- zaagwerk en ijzersmeedwerk. Ook tinbedrijf en kopersmeed werk en zelfs was er een inzen ding glas dat thuis geblazen was. U ziet allerlei soorten huisvlijt werk, werkelijk te veel om hier apart te noemen. De expositie is keurig tentoon gesteld. Aan de verschillende stands werd veel zorg besteed. Door de Landbouwhuishoudschool van Schoondijke werden verver singen rondgediend en men kon HEDEN TERNEU2EN: Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Verwoeste levens". Zaal De Vries, Noord straat, Propaganda-avond V.P.R.O. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Jose phine het meisje van Broad way". SLUISKIL: Zaal Jacobs, 7.30 uur: Hogelandse Filmavond. MORGEN: TERNEUZEN: Hotel Rotter dam, 8.15 uur: Lezing met lichtbeelden. Usbaanstraat, 8.30 uur: spreekuur Adviseur van het bureau voor Arbeidsrecht. was erg verontrustend, temeer daar de opslagplaats in de na bijheid der gashouders van het provinciale gasbedrijf is gele gen. Het vuur vond gretig voedsel in het opgeslagen hout. De gemeentelijke brandweer was het vuur spoedig meester en de gealarmeerde bedrijfs brandweer van De Schelde nam de nablussing ter hand. De om vang van de schade is nog niet bekend, maar deze zal vermoe delijk niet zeer groot zijn, om dat het hoofdzakelijk oude giet- modellen betrof. De oorzaak van de brand moet worden gezocht in het overspringen van vonken uit de gieterij. IJZENDIJKE Auto rijdt tegen staaldraad Toen de garagehouder De Dob- belaere met een vrachtauto op sleeptouw zijn jeep de garage in wilde rijden, kwam een luxe auto aangereden. De bestuurder, die de sleepkabel niet had op gemerkt, wilde tussen de jeep en vrachtauto door rijden. Het gevolg was, dat de luxe auto nog al van voren werd ingedrukt en een koplamp het moest ontgel den. De politie maakte van een en ander proces-verbaal op. 7 JAAR GEVANGENISSTRAF VOOR „FACHBERATER." De Bijzondere Strafkamer te Middelburg heeft de 48-jarige Hans F. Mittelstenscheid, die zoals men zich nog wel terdege zal herinneren, tijdens de bezet ting in Zeeland als „Fachbera- ter" optrad en door wiens toe doen duizenden Zeeuwse man nen naar Duitsland werden ge zonden, veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 7 jaar met aftrek van voorarrest sedert '46. Tegen hem was op 24 Octo ber j.l. een gevangenisstraf van 9 jaar met aftrek geëist. 8 JAAR GEPIST WEGENS DOODSLAG. Dinsdagmorgen werd door de Arnhemse rechtbank 8 jaar met aftrek geëist door de Officier van Justitie tegen G. Bosch, fa brieksarbeider te Arnhem, die op 2 Juni j.l. in Sonsbeek zijn vroegere verloofde R. Th. Fee riks doodschoot. De Officier van Justitie, Mr. Van IJsendijk, schilderde in een vrij kort requisitoir het hele drama en de voorgeschiedenis. „Wij leven nu eenmaal in een geordende maatschappij en wij kunnen niet zonder meer iemand van het leven beroven." Aan de andere zijde moet de houding van het meisje verre van sym pathiek worden genoemd. Zij maakte het spaargeld van ver dachte op en deze kocht boven dien nog kleren en alle moge lijke dingen voor haar, maar toen het op trouwen aan kwam, liet zij hem in de steek. De Officier kon doodslag be wijzen, omdat verdachte, na een revolver te hebben weggenomen bij een mede pensiongast, de fiets van een parketwachter heeft gepakt om naar Sonsbeek te gaan, daar het meisje opge- De hoogte vanlammen ment in een overspannen toe stand geraakt. In zijn pleidooi zeide de ver dediger, Mr. Van Ravenswaay, dat zijn cliënt altijd een hard werkman is geweest, tot hij het meisje ontmoette, dat voor hem niet geschikt was. Hij raakte zeer aan het meisje gehecht en toen het op een gegeven mo ment uit was, begon de ellende. Volgens pleiter is er geen sprake van haat, maar van een liefde, die slechts onderbroken werd door een kortsluiting op een noodlottige dag. Uitspraak over 14 dagen. ONTVLUCHTE REGERINGS- PUFIL GEARRESTEERD De 20-jarige regeringspup: 1 H. G„ die 10 October j.l. ontvlucht is uit het Rijksopvoedingsgesticht te Amersfoort, is Maandag in Den Haag gearresteerd. Hij reed op een bakfiets rond en werd her kend door een rechercheur. Kort na zijn arrestatie nam hij plot-f seling de henen. Eerst nadat er een waarschuwingsschot was ge lost gaf hij zich weer gewonnen. G. is op transport gesteld naar Amersfoort. Het Belgische elftal, dat a.s. Zondag, 6 November, te Rotter dam tegen Nederland speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Meert Anderlecht) Achter: Aernaèidts (Berchem) en Gillard (Standard). Midden; Van der Auwera (R. C. Mechelen), Carré (F.C. Luik) en Mees (Antwerp). Voor: Lemberechts (F.C. Me chelen), Govard (F.C. Luik), Mermans (Anderlecht), Chaves (Gantoise) en A. de Herdt (Ber chem). Reserves zijn Daenen (Til- leur), Vaillant (Anderlecht), Valet (Anderlecht) en Coppens (F.C. Mechelen). In vergelijking met het Bel gische elftal dat te Brussel met 30 van Zwitserland won, ls slechts één wijziging voor de wedstrijd van 6 November aan gebracht, n.l. Govard, die op het ogenblik buitengewoon in vorm is, heeft de plaats van Coppens ingenomen. De laatste is nu bij de reserves opgenomen. SCHAKEN. „Sluisse Toren H.B.S. Vlissingen De uitslag van de Zaterdag j.l. te Sluis gehouden schaakwedstrijd tussen de Sluisse schaakclub „Sluisse Toren" en de H.B.S. Vlissingen is als volgt: Sluisse TorenH.B.S. Be Heer en Mevrouw DORREPAAL—BOM geven met dankbaarheid kennis van de geboorte van hun Zoon PIETER ARNO UT. Temeuzen, 30 Oct. 1949- Tijdelijk: St. Elisabethzie- kenhuis, Sluiskil. WEGENS STERFGEVAL is de zaak Donderdagmid dag na 12 uur J. F- WEMAER Steenkamplaan 57. HEDEL Zaaigranen en Pootgoed- handel - Land- en Tnin- bouwartikelen. KLAVERRUITERS in 3 soorten Gecreosorteerde Welpalen en Boompaaltjes van 13 m lang en van 310 cm middellijn. Alles franco thuis en scherp concurrerend. Agent voor Zeeuws-Vlaan- deren: FRANS DEKKER Westsluis P 41a - Tel. 2024 Terneuzen UW 5 Laat het REPAREREN bij: Stationstraat 1 Tel. 119 AXEL H.H. LANDBOUWERS Wij leveren U prima maat 60X38. Ook gelegenheid voor het zagen van brandhout. S. J. DE VISSER Pierssenspolderstraat 74 Sluiskil GROTE KEUZE bij: TERNEUZEN Noordstraat 68 Tel. 2476 VerherjeVisser 10 Van OorschotRotmans 10 WisseLangedijk 01 Van Blooisde Bree 10 BlaeckeSteenaard 01 RijnberkVan Schijndel 01 KeikesFrenks 01 EruggeRekkers 10 SteinSabben 01 De HaanVleesdrager 01 4—6 ze zijn er Axelsestr. Westkolkstr. KABEl JOUW FILETS Prachtige blanke Zoutevis Gepelde Stokvis Gefileerde Bokking en Gerookte Paling Noordstraat 84 Tel. 2048 Geeft het ook Uw kinderen lederen morgen en avond, het is smakelijk en rijk aan vitaminen. Axelsestr. 18 Tel. 2339 ct.; minimu '«ar es: 5 regels 60 efc; ummer Bureau es namiddags 3 m had. een onderhond Drees, waariB deae te overeenkomst ten. te ld, dan zal daaruit rking tussen Nede*^ de Indonesische la de atmosfeer van le sedert diet einde doorlog in Indonesië vele Nederlander* gesteld hen goed te en op de hoogte te un Ideeën omtrent 1 onderwerpen. Dit urende contact «e sen Nederlanders e& 3 zeer belangrijk ge ide hij, en heeft bij een veel betere aï- dan zelfs met de ngen in Indonesië L deelde de Premier een dringend beroep moeten worden op van het parlement, bereiken, dat een tb .angelegenheid als de in de resultaten der 'lug genoeg zal tarn en om de overdracht ereiniteit op of vöör gelijk overeengak®- elijk te maken. ig van 6 November Heen nog maximum- en gelden voor vai- voor uitsluitend nik bereide vleeswaren, enderen van runde- geiten en paarden tegen vrije prijzen irden. e maximumverbrui- zijn per kg (tussen oude maxim um- ndeau 3.3.40), pen 3.— (ƒ3.40), '2.70 (ƒ3.20). vers .90 (ƒ2.60), kinns- '1.90 (ƒ2.60), vette 90 (ƒ2.60), poten 0), staarten ƒ0.80 v vet ƒ1.90 (ƒ2.60). ijk goedgekeurd mag ten hoogste per kg worden ver- )rijs voor poulet en slijk gebleven, nX waren, uitsluitend arkensvlees, gelden maximumverbrui- er 100 gram: zwoerd ƒ0.33, bai- woerd 0.38, blaas- )erenham ƒ0.42, ge rookt vet spek, vet L22, gekookt mager erd en gerookt ma- ïder zwoerd ƒ0.32, ;r spek met zwoerd r pekelspek ƒ0.24, t 0.35, gekookte 0.43, gekookte 0.38, gekookte 1.47, hampunten en 40, rauwe staart- erse worst, uitslul- uit varkensvlees aanse hof van be steren beslist, dat lanse communisti- lie wegens samen- irdeeld zijn, han- r-beroep, op borg en dienen te wor- ocht werd vastge- >llar voor vier der en 20.000 dollar en. Het O.M. had en 75.000 dollar YYctijsuuraen 2.24 2.34 lüm n vZo7 Maan Nov. Opk. Ond. Opk. Ond. 17.07 16.28* 6.04 17.06 16.40 7.J8 4 5 6 7.39 7.41 7.43 in eaeriuna net e;nae van zijn Ko loniale macht niet zuiver als een verlies van materiële welstand be schouwen, noch als een afbreken van vriendschappelijke betrekkin gen met Indonesië. Indonesië is zich ten volle be wust van de grote consequenties der verkregen onafhankelijkheid. 17 (u uuouuui&eiuiuieia 1.04 1o.j6 8.38Deze onafhankelijkheid kan slechts ae iiKJonesnscne Kwestie een „gro te triomf voor de Verenigde Na ties". Hjj zeide: „de oplossing toont, dat het door samenwerking voor de Verenigde Naties moge lijk is goede resultaten te berei ken. Het wegnemen der oorzaken van verdeeldheid in een gebied is een n'euwe stap tot het bereiken van de wereldvrede1'. Het feit, dat de Kloof tussen de oorspronkelijke standpunten van de delegaties kon worden overbrugd, is zo zeide men ten slotte in niet geringe mate te danken aan de TTnci, welker leden gedurende de gehele conferentie in hoge mate, waar zulks nodig bleek een constructieve en nuttige bijstand hebben verleend. en der Kinderbijslagwet worden premiëin, welke gedurende vijf jaren, te rekenen van de verval dag, oningevorderd zijn gebleven, niet meer ingevorderd. Is de in vordering "na verloop van die vijf jaren nog hangende, dan wordt zij niet verder voortgezet. Het komt thans veelvuldig voc dat vastgestelde premiën niet noemde termijn van vijf jaren te verlengen tot tien jaren. De Overgangsbepaling van artikel 5 waakt er voor, dat premiën, die reeds oninvorderbaar zijn gewor den wegens het verstrijken van de oude termijn van vjjf jaren, niet opnieuw invorderbaar zullen wor den. en Britse geleer- nnen met uitge- uningen met ge en en andere ma- De proeven wer- rricht op een ter- ind van de grate De geleerden in dit proefcen- or Engeland -en n wordt geflnan- eerst nauwkeu- t is wat betreft ojectielen in hun. Dnder de talrijke die bij de proef- uikt worden, zijn camera's die ner- «*nders in de wereld worden gebruikt van belang. De Westduitse „Bundestag'" heeft met 200 tegen 176 stem men bij 3 onthoudingen beslo ten Bonn tot hoofdstad van de Westduitse republiek te maken. 11 Stemmen waren ongeldig. De- stemming wasgeheim.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3