Rede van Dr Patijn in econom. commissie der V.N. Vliegtuigongeval De economische situatie in West-Duitsland Naarstig speuren werd smokkelaars noodlottig bij Washington r. Orees nieuwe svleesprijzen WOENSDAG 2 NOVEMBER 1949. De „Rode Zee" ter assistentie uitgevaren De Noorse communisten De weigering van Oost-Sumatra tot parafering voorlopige grondwet R. I. S. Overval in Zuid-Celebes 25 personen kwamen om het teven HOOGWATER. ZON-EN MAANSTANDEN Communique Secr. Gen. der R.T. C. Het vredesverdrag met Japan Indo-Chinese guerilla's vallen China binnen Kerst- en Nieuwjaarsgesprekken Nederlanders in Antwerpen De laatste mogelijkheid Conferentie eroep van rikaanse tische leiders ZON-EN MAANSTANDEN i"met*geleide 1 in Australia Frankering bij Abonnement: Temeuzen Onder Redactionele leiding van P. L. D. J- van Oeveren- Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen 5 uur 2073 Tel. 2510 Na Gironummer 38150- Abonnementsprijs: 3,90 kwartaal. Per week 30 Losse nummers 6 cent. per cent 5e Jaargang No. 1259. Uitgave Stichting „De Vrije Zeeuw" Verschijnt dagelijks Drukkerij N. V. Firma P. J. van de Sande Advertentieprijsper mm 10 efcj minimum per advertentie ƒ1,58. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel mesr 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties toC des namiddags 3 uur. TE GROOT VERTROUWEN IN HET VOLGEN VAN EEN NATIONALE POLITIEK IN EUROPA ZAL ONS IN DE GREEP VAN ECONOMISCHE AUTARKIE EN VAN HET BILATERALE SYSTEEM HOUDEN Dr. C. L. Patijn, Nederlands afgevaardigde, verklaarde Maandag avond tegenover de economische commissie der V. N. dat de enige effectieve manier om het niveau der doelmatigheid in de Europese landen te verhogen de bevordering van een nauwe regionale Europese samenwerking is. I Hij zei, dat de economische een making van Oost- en West-Euro pa thans onmogelijk is, maar dat alleen, „een. of ander soort fusie" van West-Europa weer stabili teit tot stand zou brengen. „Al onze plannen voor volledi ge tewerkstelling zullen kwets baar blijven zo lang zij niet pas sen in een algeheel regionaal plan. De dollarcrisis in vele lan den is geen voorbijgaande ge beurtenis. Zij heeft gevaarlijke permanente oorzaken, dit bete kent /dat de economische grond vesten, vooral voor Europa, voor het eerst sedert vele eeuwen zijn geschokt, een toestand, welke om drastische maatregelen van de zijde der Europese landen vraagt" aldbs Dr. Patijn. HÜ uitte vervolgens zijn ver wondering over de nadruk, welke Engeland legt op nationale pro gramma's ter verwezenlijking van economische stabiliteit. „Te groot vertrouwen in het volgen van een nationale politiek in Europa zal ons in de greep van economische autarkie en van. het bilaterale systeem houden, waar aan wij van de jaren tussen de beide oorlogen droevige herinne ringen hebben. Een dergelijk op timisme zou zelfs een nieuwe bron voor economische afzonde ring kunnen zijn", aldus de Ne derlandse gedelegeerde. Tjjdens het debat in de econo mische en financiële commissie van de Ver. Naties over het vraagstuk van handhaving van volledige werkgelegenheid heeft de Nederlandse afgevaardigde, Dr. C. L. Patin onder andere nog het volgende gezegd: Er zjjn twee fundamentele fac toren van economische oneven wichtigheid, n.1. in de eerste plaats de grote Amerikaanse ex porten, zonder dat daar tegenover invoeren staan en ten tweede het De Nederlandse sleepboot „Rode Zee" is gisteren de haven van Falmouth uitgevaren om hulp te bieden aan de 10.441 ton metende tanker „Fullerton Hills", die op de Atlantische Oceaan met machine-storing te kampen heeft. De kapitein van de „Fuller ton Hills" had om assistentie verzocht en de positie opge geven als 300 mijl ten Westen van Bordeaux, afdrijvend naar het Westen. bestaan van minder ontwikkelde gebieden. Tijdens het debat, zo zeide hij, is gebleken, dat er twee door velen aanvaarde meningen omtrent het vraagstuk bestaan en wel, wanneer een depressie komt, moet daar maatregelen te gen genomen worden en deze tegenmaatregelen houden in plan ning en maatregelen voor sociale zeerheid op nationale basis. Het is verheugend van de Ver. Staten te horen, dat de economische toe stand aldaar reden tot gerust stelling geeft. Hij voegde daar aan toe, dat de kleine reactie in het bedrijfsleven dit jaar zulke ern stige terugslagen elders heeft ge had, dat men zich gemakkelijk kan voorstellen, wat er zou ge beuren in geval van een werke lijke depressie. Als oorzaken der onevenwichtigheid noemde hij het nog niet voorgekomen verschijn sel, dat de Ver. Staten goederen en kapitaal naar de overige we reld op grote schaal exporteren, zonder de noodzakelijke invoer, die een evenwicht in de handel tot gevolg zou hebben. Ook de minder ontwikkelde gebieden in de wereld behoorden volgens Dr. Patijn tot deze oorzaken van on evenwichtigheid, en in dit ver band had spr. met grote voldoe ning kennis genomen van het pro gramma voor punt 4 van Presi- De plaatselijke communistische organisatie in Trondheim heeft stelling genomen tegen de zuive ring in de partij. Geëist werd, dat de beschuldigingen tegen de vroe gere secretaris-generaal Peder Furubotn en het grootste deel van het vroegere bestuur ge royeerd als „Titoïsten" wor den ingetrokken en dat de uitge stotenen onmiddellijk in hun oude positie worden hersteld. Voorts wordt gemeldt, dat Pe der Furubotn Maandagavond door politie is ondervraagd over het bestaan van een geheime mili taire organisatie. Hij had zich in zijn eigen huis buiten Oslo ver borgen gehouden. Aanvankellijk werd het vermoeden uitgespro ken, dat hij zou trachten naar Moskou te gaan om zijn geval aan de Russische leiders voor te leggen. Over het verhoor zijn geen bijzonderheden bekend ge maakt. dent Truman. Ook het plan- Marshall was volgens spr. een krachtige maatregel van de zijde der Amerikaanse regering om de fundamentele oqrzaken der on evenwichtigheid aan te tasten. Met betrekking tot de wijze waarop, het vraagstuk door de communisten wordt aangepakt, verklaarde Dr. Patijn, dat in com munistische landen algehele staatscontrole op het economische proces een zo ernstig gebrek aan vrijheid voor de burgers met zich brengt, dat geen enkel vrij volk dergelijke economische doelstellin gen tegen zo hoge prijs zou wihen nastreven. Tenslotte wees hij nog cp het belang van internationale goederenovereenkomsten. De directeur van het Kabinet van Dr. Mansur (Oost-Sumatra) Tengku Hafas, heeft Maandag naar aanleiding van de weigering van Oost-iSumatra om de voor lopige grondwet der R.I.S. te pa raferen, aan de pers medege deeld, dat d'e reden hiertoe gele gen is in de omstandigheid, dat de Republiek iis teruggekomen op de oorspronkelijke gezamenlijke opge stelde tekst vajj 't art. ten aanzien van Zuid-Asahan en Labuan Ba- tu. Volgens het oorspronkelijke artikel werden deze gebieden, uitgezonderd van het zgn. Ren- ville-gebied en erkend als deel uitmakend van de Negara Suma tra Timur. In afwachting van overeenstemming besloot de dele gatie van Oost-Sumatra de para fering voorlopig uit te stellen. Hafas legde er de nadruk op, dat deze gang van zaken geen verandering brengt in de wijze, waarop de regering van de Nega- :a Sumatra Timor gezag uit oefent over Asahan en Labuan Batu. Nabij Masamba in het Noorde lijk deel van Zuid-Celebes is Za terdag een politiepost overvallen door een bende. Hierbij werd een aantal wapenen buitgemaakt. De bende hield tevens een auto aan, die van Paloppe kwam en dwong de drie inzittenden, een vertegenwoordiger van de Faro- ka-fabrieken, een Arabische ver koper en een Indonesische chauf feur, uit te stappen, allen werden gevankelijk weggevoerd. Beide laatstgenoemden zijn Zondag met de beschadigde auto naar Maka-s- sar teruggekeerd. De vertegen woordiger van dc Farokafabrie- ken wordt door do rampokkers in gijzeling gehouden. (Van de corr. van het A.N.P.) DE DUITSE EXPORT OP DE GOEDE WEG Tegelijk met Duitslands offieiële installatie als gelijkberechtigd land van de O-E-E-C- heeft de Minister van economische Zaken Prof. Erhard een stijging van de Duitse export in de imV.nd Sep tember bekend gemaakt, waardoor de record-uitvoer van Mei j.L weer benaderd is. In Mei voerde West-Duitsland voor 94 millioen dollar uit, doch sindsdien was een daling ingetreden. De stijging is te opmerkelijk, omdat juist in September de export sterk gele den heeft van de onzekerheid omtrent devaluatie. Het aandeel vai» de indu striële producten in de Duitse export is nu met 50 gestegen, de rest bestaat voornamelijk uit kolenuitvoer. Het Ministerie van Economische Zaken heeft de in druk, dat de vraag naar Duitse producten in het buitenland toeneemt en het wijst in het bij zonder op de belangstelling voor Duitse producten in Canada, Azië en Zuid-Amerika. Prof. Erhard heeft voorts aan de vooravond van de Parij- se conferentie nog eens opnieuw de Duitse wensen inzake ont manteling en Ruhr-statuut ge formuleerd. Deze problemen konden volgens hem slechts be vredigend worden opgelost, in dien ook aan de Duitsers het gevoel van politieke en econo mische veiligheid werd gegeven. In politieke kringen in West- Duitsland hoopt men, dat het Een Birts gevechtsvliegtuig, dat op de geheime lijst staat, is neergestort op twee huizen aan de rand van een vliegveld' te Yeovitks (Somerset). Twee be woners en de piloot kwamen om het leven. WEERSVERWACHTING. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woens dagochtend tot avond. WEINIG WIND. Aanvankelijk- plaatselijk mist. Overigens droog en in het groot ste deel van het land zonnig weer, maar, voornamelijk in het Oosten, nu en dan overdrijven de wolkenvelden. Meest zwakke wind uit uiteenlopende richtin gen. Weinig verandering in tem peratuur: WOENSDAG 2 NOVEMBER Breskens Temeuzen Walsoorden v.m. 11.49 0.24 1.14 n.m. 12.05 12.40 2.05 1949 Zon Maan Nov. Opk. Ond. Opk. Ond. 2 7.36 17.11 16.09 3.43 3 7.37 17.09 16.18 4.53 VOOR HONDERD DUIZENDEN AAN GOUDEN HORLOGES ZWART VERKOCHT De douane recherche te Amsterdam, in samenwerking met de plaatselijke douane, heeft na maandenlang speuren een grootscheeps smokkelcompïot opgerold en onschadelijk gemaakt. Voor honderd-duizenden aan gouden horloges, vulpenhouders en dergelijke kostbare gebruiksvoorwerpen zijn in enkele maanden tijds via België uit Zwitserland ons land b'nnen gebracht en hier „ge distribueerd". De douane recherche was reeds geruime tijd geleden over deze affaire ingelicht, doch kon niet onmiddellijk ingrijpen. Zaterdag nacht werd evenwel besloten tot actie over te gaan en werd een inval gedaan in een perceel in Amsterdam-Oost, waarin een op slagplaats van de goederen moest zijn. Aanvankelijk vonden de re chercheurs niets, want de goede ren waren goed verstopt, maar na naarstig speuren werd een oude schuilplaats, die kennelijk tijdens de bezettingstijd was ingericht, ontdekt en daarin werden niet minder dan 800 kostbare gouden horloges aangetroffen. De schuil plaats was een zgn. dubbel pla fond, dat zeer ingenieus was weg gewerkt. Behalve de horloges werd een niet onaanzienlijk bedrag aan Nederlands en Belgisch goud geld aangetroffen. Eten en ander werd in beslag genomen, terwijl de zoon van de caféhouder K. en vier handlangers werden gear resteerd. Het verdere onderzoek toonde wel aan, dat de heren niet alleen geraffineerd, maar boven dien zeer vlijtig te werk waren ge gaan. Voor honderd-duizenden guldens aan kostbare uurwerken is in de afgelopen maanden ge smokkeld. Het complot maakte gebruik van wederverkopers, die er voor zorgden dat de gouden voorwerpen over het gehele land werden verkocht. De goederen kwamen, zoals ge zegd, uit België en werden con tant met zwarte valuta betaald. verstandig optreden van de vice-kanselier en Minister voor het Europese herstelprogramma Bluecher te Parijs met meer kracht de Duitse argumenten in deze beide vraagstukken naar voren zal kunnen brengen dan de Duitse deskundigen, die sedert deze zomer zowel te Pa rijs als te Washington aan de technische besprekingen betref fende het E. R. P. deelnamen, dit konden. Weliswaar hoort men hier opmerkingen, dat de Duitse positie een wijze terug houdendheid in Parijs gebiedt, doch onofficiële beschouwingen van Duitse economisten zeggen nog al onomwonden hun me ning. Als een typerende be schouwing voor de stemming, waarin West-Duitsland tot de organisatie is toegetreden, kan men aanmerken een zeer scherp gesteld commentaar van Prof. Baade te Kiel, leider van het daar gevestigde bureau voor economisch onderzoek, waarin onlangs het West-Duitse „long termprogram" voor de Mar shall-hulp als n' keukenmeiden rekening werd betiteld. Prof. Baade gaat uit van de thesen dat de nationale plan nen, die door Duitsland's Weste lijke buren in het kader der Marshall-hulp zijn opgesteld funest zijn, aangezien zij ervan zouden uitgaan „dat men West- Duitsland nooit meer zou toe staan een industrieland in de omvang van voor de oorlog te worden". Prof. Baade meent, dat men zich in West-Europa moet realiseren, dat West-Duits land na de afscheiding van de landbouwprovincies in het Oos ten en de toevloed van acht millioen vluchtelingen een aan zienlijk hogere graad van indu strialisatie dan voor 1939 nodig heeft om zich zelf te kunnen be druipen. Volgens Baade is een groot deel der Marshall-dollars ge bruikt om in West-Europese landen industrieën te vestigen, die ten doel hebben importen uit Duitsland te verminderen en traditionele Duitse exportmark ten over te nemen. Wanneer men van deze con ceptie uitgaat dan zal West- Duitsland zichzelf nooit kunnen onderhouden, meent Baade, tenzij het een Oost-Europees levenspeil aanneemt. „Wat met het geld van de Een van New York komend passagiersvliegtuig is boven het vliegveld van Washington in botsing gekomen met een mili tair gevechtsvliegtuig. Het toe stel stortte neer bij een hoofd verkeersweg en zonk gedeeltelijk in de rivier de Potomac weg. Minstens 25 personen zijn om het leven gekomen. Na een half uur reddingswerk waren 14 lij ken uit het toestel te voorschijn gehaald. Volgens ooggetuigen spatte het passagiersvliegtuig bij de bot sing uit elkaar, 't Gevechtsvlieg tuig viel onmiddellijk na de bot sing in stukken uiteen. De Boli viaanse bestuurder, Kap. Bri- daux, maakte in het militaire toestel een proefvlucht boven Washington. Heden zou 't toe stel naar Bolivia hebben moeten vliegen. Volgens het Franse Persbureau AFP was het passagiersvliegtuig een viermotorige DC 4, die op het punt stond te landen. Volgens functionarissen van de Boliviaanse Ambassade was de bestuurder Bridaux de beste piloot van Bolivia. Hij kreeg van de controletoren opdracht rond te blijven cirkelen, opdat het passagiersvliegtuig eerst landen kon. Waarnemers op de toren zagen hem de landingsmanoeu vres maken en gaven hem or der op te trekken. Niets wees er op, dat Bridaux de order ver stond of begreep. Naar het A.N.P. verneemt is de kans zeer gering, dat het toe stel een vliegtuig van de K.L.M. is. In de eerste plaats vliegt de K.L.M. op de lijnen Amsterdam, Gander, New York, Curacao en Amsterdam, Gander, Montreal, Curacao. De routes dus die het dichtst Washington benaderen met Constellations. In een communiqué van het Secr. Gen. der R.T.C. wordt me degedeeld, dat uitvoerig werd ge discussieerd over een tussenvoor stel, gebaseerd op het bemidde lingsvoorstel over Nieuw-Guinea, dat door de Unci werd ingediend. Dit tussenvoorstel werd aan vaard. Ten aanzien van de laat ste punten der overgangsregelin gen werd overeenstemming be reikt. Volgens de New York Times hebben Engeland en de Ver. Staten besloten de kwestie van het vredesverdrag met Japan zo spoedig mogelijk opnieuw aan te snijden. Bevin en Acheson zouden onlangs te Washington tot dit besluit zijn gekomen. Dr. Philip Jessup, de reizende am bassadeur van de V. S., is van de meeste van zijn andere op drachten ontheven om een stu die te kunnen maken van de Amerikaanse politiek in Japan, China, India en Zuid-Oost-Azië, aldus het bericht. Hij zou waar schijnlijk in December naar het Verre Oosten vertrekken. Amerikaanse belastingbetalers wordt gefinancierd is niet een economische vereniging van Europa en een opvoering van de algemene Europese welvaart, doch een economische Balkan- nisering", zo merkt hij voorts op. Enige uitweg uit de impasse der Marshall-hulp is volgens Prof. Baade het openen van vrije weken voor het nuttige ef fect van de arbeid door het verminderen van importbeper kingen. De Duitse delegatie te Parijs zal ook in de Europese organi satie eenzelfde liberale econo mische koers voorstaan als zij in haar eigen land volgt. Onge twijfeld zal zij evenals Prof. Baade de verbreding van de ba sis der West-Duitse economie bepleiten als noodzakelijke voor waarde voor het opvangen van de gevolgen van de structuële wijzigingen, die voor de schei ding van Duitsland zijn inge treden. Voorts vliegen de toestellen van de K.L.M. van Gander via Mom- treal naar Curacao op Vrijdagen en van Gander via New York naar Curacao alleen des Woens dags. Tenslotte landen toestel len van de K.L.M. nimmer op hefe vliegveld van Washington. (Drie maanden geleden, op 30 Juli, kwam een Dakota van de „Eastern Airlines" boven Fort Dix (New Yersey) in botsing met een jager van de vlootluchfc- macht, waarbij 16 mensen am het leven kwamen. Enkele uren na dp ramp wist men van slechts één persoon, dat hij het er levend had afge bracht. Men kon deze persoon, die verward Spaans praatte te gen de mannen van de reddings brigade, nog niet te identifice ren, doch meende, dat hij Kapi tein Bridaux, de piloot van het militaire toestel was. Stukken bagage uit de Skymas- ter waren rondom in de bomen terecht gekomen. De romp van het vliegtuig zelf kwam op de oever van de Potomac neer en gleed van daar af met de neus omlaag het water in. Dit is de eerste grote ramp, welke zich op het vliegveld var Washington heeft voorgedaan Naar het nationalistische cen trale Chinese persbureau meldt, zijn communistische guerilllastrij- ders uit Frans Indo-China de Chi nese grens overgestoken en de Zuid-Chinese provincie Kwang- toeng en Kwangsi binnengevallen. DeChinese regering zal langs diplomatieke weg de zaak met de Franse autoriteiten opnemen. Het persbureau meldt uit Kwei- lin, dat de guerrillastrijders in a&n- z enljjke sterkte zijn binnengeval len en trachtten met de Chinese communisten in verbinding te ko men. Zij zouden reeds verschil lende steden hebben genomen. Het persbureau noemt de in vallers communisten van de Viet- minh. In het tijdvak van 19 December 1949 tot en met 7 Januari I960, doch niet op de Zondagen 25 De cember en 1 Januari, kunnen over de rechtstreekse radiotelefoon verbindingen met Aruba, Curacao en Suriname Kerst- en Nieuw jaarsgesprekken tegen het ver laagd tarief worden gevoerd. Verlenging van de duur boven. 3 minuten en behandeling van za kelijke aangelegenheden zijn niet toegestaan. De K.N.A.C. raadt de Neder landse automobilisten die o.a. Antwerpen bezoeken nauwlettend acht te geven op de parkeer, en stationeerborden. Vooral in de 6e wijk bij het Centraal Station te Antwerpen gebeuren veel over tredingen. De Antwerpse politie, cie bekend staat om haar welwil lendheid tegenover vreemde auto mobilisten, verzoekt aan deze meer aandacht te schenken Dr Joseph Kaplan, professor in de physica aan de Universiteit van Californië, is op grond van laboratoriumproeven tot de con clusie gekomen, dat een atoom ontploffing op zeer grote hoog te het einde van alle leven op de aardbol zou kunnen beteke nen. Volgens deze geleerde hé- vindt zich op ongeveer 100 km boven de aardoppervlakte ran laag zuurstofmoleculen, waar door de dodelijke ultraviolette stralen van het zonlicht worden omgezet in infrarode stralen, die warmte brengen. Wanneer nn deze laag, aldus de professor, plotseling zou verdwijnen of bre ken door de ontploffing van bij voorbeeld 'n door een raket om- hooggestuwde atoombom, zou den de ultraviolette stralen kun nen doorbreken naar het aard oppervlak en* daar alle leven doden. ct.; minim ui i«r is: 5 regels 60 efc; ummer Bureau van ?s namiddags 3 nb had een onderhond Dnees, waarin deze ;e overeenkomst ten eld, dan zal daaruit king tussen Nedtae de Indonesische let- de atmosfeer van 3 sedert het einde ioorlog in Indonesië vele Nederlander* gesteld hen goed te en op de hoogte te m ideeën omtrent onderwerpen. Dtt irende contact es en Nederlander» et» zeer belangrijk ge le hij, en heeft bij een veel betere ai- dan zelfs met de gen in Indonesië leelde de Premies- en dringend beroep moeten worden op van het parlement, lereiken, dat een zo mgelegenheid als de n de resultaten der lug genoeg zal km*. ;n om de overdracht ireiniteit op of vödr gelijk overeengeke- ïlijk te maken g van 6 November leen nog maximuxn- sn gelden voor vai- voor uitsluitend uifc bereide vleeswaren, snderen van runde- geiten en paarden tegen vrije prijzen rden. i maximumverbrui- sijn per kg (tussen oude maxim um- ndeau 3.3.40), pen 3.— (ƒ3.40), 2.70 (ƒ3.20). vers .90 2.60), kinns- '1.90 (ƒ2.60), vette 90 (ƒ2.60), poten 0), staarten 0.86 v vet ƒ1.90 (ƒ2.60). ijk goedgekeurd mag ten hoogste per kg worden ver- >rljs voor poulet en ?lijk gebleven, ni. waren, uitsluitend arkensvlees, gelden maximumverbrui- er 100 gram; zwoerd ƒ0.33, ba- woerd 0.38, blaas- >erenham ƒ0.42, ge- Tookt vet spek, vet 1.22, gekookt mager erd en gerookt ma- ïder zwoerd ƒ0.32, ;r spek met zwoerd r pekelspek ƒ0.24, i f 0.35, gekookte 0.43, gekookte 0.38, gekookte 1.47, hampunten en 40, rauwe staart- erse worst, uitslui- uit varkensvlees aanse hof van be steren beslist, dat xanse communisti- lie wegens samen- irdeeld zijn, han- r-beroep, op borg en dienen te wor- ocht werd vastge- >llar voor vier der en 20.000 dollar en. Het O.M. had en 75.000 dollar rv cuauuraen 2.24 2.34 1949 Zon Maan Nov. Opk. Ond. Opk 'Ond. 17.07 16.28* 6.04 17.06 16.40 7.18 4 7.39 5 7.41 6 7.43 .iNeaermna net ernae van zijn ko- ae Indonesische kwestie een loniale macht niet zuiver als een verlies van materiële welstand be schouwen, noch als een afbreken van vriendschappelijke betrekkin gen met Indonesië. Indonesië is zich ten volle be wust van de grote consequenties der verkregen onafhankelijkheid. '.04 I0.06 8.38Deze onafhankelijkheid kan slechts x ',gro* te triomf voor de Verenigde Na ties'". Hij zeide: „de oplossing toont, dat het door samenwerking voor de Verenigde Naties moge lijk is goede resultateu te berei ken. Het wegnemen der oorzaken van verdeeldheid in een gebied is een nieuwe stap tot het bereiken van de wereldvrede'1'. Het feit, dat de kloof tussen de oorspronkelijke standpunten van de delegaties kon worden overbrugd, is zo zeide men ten- slotte in niet geringe mate te danken aan de Unci, welker leden gedurende de gehele conferentie in hoge mate, waar zulks nodig •bleek een constructieve en nuttige bijstand hebben verleend. en der Kinderbijslagwet worden premiën, welke gedurende vijf jaren, te rekenen van de verval dag, oningevorderd zijn gebleven, niet meer ingevorderd. Is de in vordering *na verloop van die vijf jaren nog hangende, dan wordt zij niet verder voortgezet. Het komt thans veelvuldig- voo- dat vastgestelde premién niet noemde termijn van vijf jaren te verlengen tot tien jaren. De overgangsbepaling van artikel 5 waakt er voor, dat premiën, die reeds oninvorderbaar zijn gewor den wegens het verstrijken van de oude termijn van vijf jaren, niet opnieuw invorderbaar zullen wor den. '••PriP 1- en Britse geleei- nnen met uitge- uningen m^t ge en en andere mo- De proeven wer- rricht op een ter- md van de grate De geleerden in dit proefcen- or Engeland -en n wordt gefinan- eerst nauwkeu- t is wat betreft ojectielen in hun Dnder de talrijke die bij de proef- uikt worden, zijn camera's die ner- o.nders in de wereld worden gebruikt van belang De Westduitse „Bundestag"*" heeft met 200 tegen 176 stem men bij 3 onthoudingen beslo ten Bonn tot hoofdstad van de Westduitse republiek te maken. 11 Stemmen waren ongeldig. De stemming was geheim.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1