Prijsdalingen te wachten w m sr sris-issy: «js- - ast ts. Angst en vrees nieuwe ivleesprijzeo Wat brengt de Radio? Bim en de ontvoering van Sinterklaas Binnenlands Nieuws DE STANDENLIJSTEN r. Drees Economische Het toelaten van nieuwe leden der Ver. Naties Verklaring van de „Grote Vijl" Saragat-socialisten trekken rich terug Medische Conferentie ZON-EN MAANSTANDEN eroep van rikaanse tische leiders (Hengeleide 1 in Australia De oogst in de Verenigde Sta ten ls, naar officieel wordt ge meld, op één na de grootste van alle tijden dit jaar. Alleen de vo rige oogst was nóg groter, name lijk 137 boven het gemiddelde van de jaren 19331932. De huidige oogst is „maar 131 */o boven dit gemiddelde. Be langrijk is, dat deze goede oogst niet is te danken aan een record opbrengst van enkele gewassen, maar aan de voortreffelijke op- waardoor tengevolge der devalua tie, in de betrokken landen naar alle waarschijnlijkheid toch een tendentie tot prijsverhoging aan de dag zal treden. Het is moge lijk en zelfs waarschijnlijk, dat door maatregelen van de overheid invloed uitgeoefend zal wonden het peil van de lonen en prrj- na de devaluatie. Hierdoor zullen dan de scherpste kanten wat kunnen worden afgeslepen. Maar een aanpassing aan de wer kelijke economische situatie, dat wil zeggen laan onize reële ar moede zal bezwaarlijk kunnen cp zen brengst over de gehele linie. Even als op agrarisch gebied is er ook pp -t terrein van de Industrie een vermeden. Het staat ook fabelachtige vermeerdering vim wo de de productie. Amerika is dus^met die men op de alleen bezitster van reld Benelux heeft gesteld, ook maar goudvoorraad ^an^ de ^wereia, worden yervuld Een tekenend feit, dat de zwak- binding tussen de Benelux- toenemende hoeveelheden goede ren. Dit betekent dat het pro bleem der afzetgebieden geleide lijk aan dringend begint te wor den Weilswaar is het Marshall plan er op berekend door credie- ten aan noodlijdende landen af zetgebieden te vinden voor de Amerikaanse overvloed, maar dit Marshall-plan heeft uiteraard maar een tijdelijk karakter, en 't kan tenslotte de concurrentie van de buiten de Marshall-regeling vallende landen op de duur niet uitschakelen. Agrarische producten zullen er naar verwacht kan worden in grote hoeveelheden op de wereld markten worden geworpen en de uitwerking daarvan kan geen an dere zjjn dan een daling van de prjjzen. Dit geldt op de duur ook voor industriële producten. De strijd tussen Oost en West zal dus naar verwacht kan worden, ook worden over gebracht op handelsterrein met als ge volg daling van de prij zen. Dit zou dan de lang verwachte prijsdaling zijn, waarop de deva luerende landen hebben gerekend. Reeds zjjn bijvoorbeeld op de graanmarkten de voortekenen te zien. De toestand is in korte tijd gewijzigd, zo wordt gemeld, het aanbod is van alle kanten sterk overheersend. In plaats van de steeds stijgende prijzen van enke le weken geleden nog, bereikten de prijzen een verlaagd niveau en zelfs hiervoor waren de kopers schaars. Als de verwachting van prijs daling als logisch gevolg van de toenemende productie en con currentie zou worden verwe zenlijkt, dan zou inderdaad uitko men wat men met zo grote na drukkelijkheid heeft betoogd, na melijk dat de gevolgen van de devaluatie niet in een verlaging van de levensstandaard aan de dag zullen treden. Maar men moet verwachten dat de prijsda ling op de wereldmarkt nog niet zo spoedig merkbaar zal zijn, WOENSDAG 2 NOV. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.18 Oog in ai; 8.30 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.05 Morgendienst; 10.20 Voor de vrouiw; 11.00 Gram.; 12.00 Orgel spel; 12.30 Mededelingen; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Gram.; 12.55 Kalender; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muziek; 13.40 Gram., 14.00 Lezing; 14.15 Jeugdcon- cert; 15.00 Kinderkoor; 15.20 Voor dte zieken; 15.50 Sopraan en piano; 16.00 Voor de jeugd; 17.30 Orgel-ensemble; 18.00 Nieuws; 18.15 Vara-varia; 18.20 Gram.; 18.30 Voor de Ned. strijdkrachten; 19.00 Parlementair overzicht; 19.15 Klankbeeld; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Ac tualiteiten; 20.15 Socialistisch nieuws; 20.20 Promenade ork.; 21.00 Graan.; 21.15 Hoorspel; 22.15 Pianoduo; 22.45 Causeie; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM H: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.20 Voor de jeugd1; 12.00 Populaire muziek; 12.30 Mededelingen; 12.33 Orgel concert; 13.00 Nws; 13.15 Koor concert; 13.20 Religieuse muz.; 14.00 Opera; 15.00 Jeugdconcert; 16.00 Gram.; 16.15 Voor de jeugd; 17.30 Accordeonmuziek; 17.45 Het Rijk over zee; 18.00.Mannenkoor 18.30 Voor de jeugd; 10.00 Nws; 19Jö Nieuws uit Iiidonesië; 19.30 Sportcommentaar; 19.40 Radio krant; 20.00 Nieuws; 20.05 Kerk dienst; 21.15 Concertgebouw-ork. 22.25 Gram.; 22.45 Avondoverd. 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (V.): 12.00 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Symphonie- orkest; 17.00 Gram.; 17.05 Nws; 17.15 Gram.; 17.30 Voordracht; 17.40 Gram.; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws; 19.30 Koor zang; 19.50 Radiofeuilleton; 20.00 Omroeporkest; 21.00 Actualitei ten; 21.15 Gram.; 2L30 Ethnische muziek; 22.00 Nws; 22.15 Gram.; 22,50 Nieuws; 22.55 Gram. ke landen illustreert is bijvoorbeeld de nieuwe overeenkomst, die door België en Luxemburg met Zwit serland is aangegaan. Neder land schijnt hierin niet als gelijk berechtigd partner te worden op genomen, in de Belgische pers wordt de nieuwe overeenkomst dan ook aangeduid als een ,,Be- (ne)lux-accoord". Bij de bijzondere politieke commissie, die het onderzoek naar de toelating van nieuwe le den in de UNO is begonnen, zijn gisteren twee voorstellen aan hangig gemaakt: 1. Een Argentijnse resolutie, waarbij wordt voorgesteld, de kwestie voor advies aan het in ternationale gerechtshof voor te leggen. Dit gerechtshof zou die- en te antwoorden op een reeks vragen, die in de Argentijnse re solutie worden opgesomd en die ten doel hebben de bevoegdheid van de Algemene Vergadering zich met deze zaak in te laten, wanneer de Veiligheidsraad er niet in slaagt de kwestie op te lossen, vast te stellen. 2. Een reeks Australische reso luties, waarin de toelating van Nepal, Korea, Jordanië, Italië, Ierland, Finland, Ceylon en Oos tenrijk wordt aanbevolen en waarin de Veiligheidsraad ver zocht wordt de aanvragen tot toetreding van die landen op nieuw te onderzoeken. Tijdens de debatten heeft de Sow jetafgevaardigde, Tsarap- kin, opnieuw het door de Sow- j et-Unie in de Veiligheidsraad ingenomen standpunt verdedigd dat hierop neerkomt, dat de Sowj et-Unie toestemt in de ge zamenlijke toelating van alle landen, die een aanvraag tot lidmaatschap hebben ingediend, zowel van de landen, die door de Westelijke mogendheden ge steund worden, als van de satel lietstaten. Door de Amerikaanse afge vaardigde in de Veiligheidsraad, Warren Austin, is gister een ver klaring uitgegeven, waarin ge zegd wordt, dat de Sow jet-Unie, de Verenigde Staten, Groot- Brittannië, Frankrijk en China overeen zijn gekomen tevoren niet-officieel overleg te plegen, wanneer er belangrijke beslis singen in de Veiligheidsraad ge nomen moeten worden. Het doel hiervan is het aantal uitge brachte veto's tot nu toe 41 terug te brengen. De Sowjet- Unie heeft veertig maal het veto uitgebracht. De besprekingen tussen de „Grote Vijf", welke tot boven genoemde afspraak hebben ge leid, zijn het gevolg van een re solutie, welke in April J.l. door de Algemene Vergadering der Verenigde Naties is aangenomen en waarin een beroep op de per manente leden van de Veilig heidsraad werd gedaan het ge bruik van het vetorecht zoveel mogelijk te beperken. Het bestuur van de socialisti sche eenheidspartij van Saragat heeft medegedeeld,, dat het be sloten heeft de leden van deze partij uit de coalitieregering van Alcide de Gasperi te roepen. Twee der Ministers van de partij van Saragat, namelijk Sa ragat zelf, vice-Premier en Mi nister van de Koopvaardij, en Ivan Lombardo, Minister van Industrie en Handel, hebben hun ontslag bij de Minister-Pre sident ingediend. Plutoniumproductie in Frankrijk De Franse commissie voor atoomenergie heeft naar aanlei ding van persberichten, dat men van plan zou zijn een productie van 10 atoombommen per jaar in Frankrijk te organiseren, verklaard, dat men wel de pro ductie van plutonium ter hand genomen heeft, doch dat er geen plannen bestaan zoveel te pro duceren, dat er 10 atoombom men per jaar mede gemaakt zouden kunnen worden. el #famII hem door. „Wat een vreemde mu- Sinterkiaas lag rustig in zijn ziek is dat" peinsde Sinterklaas - i -r-r i „4? /I/-. A rehi. hotelkamer te lezen. Hij las in een groot Spaans boek. Waar schijnlijk stonden daar wel de namen van alle stoute mensen in want het was een héél dik boek. Door het open raam drongen de tonen van Erge's fluitspel tot „Het lijkt wel of ik bij de Arabi sche kinderen ben in plaats van in het koude Noordeni". Naast de Sint, op een nachtkastje,, stond een kop gloeiende anijsmelk, een oud beproefd Hollands middel te gen verkoudheid. De Sint wilde zijn anijsmelk drinken, maar hij zag iets in zijn boek dat erg be langrijk was. Daarom, wachtte; hij nog even. Juist in dat korte ogenblik verscheen de hand van Erge door het raam. Een wit tablet viel in de anijsmelk en loste dadelijk op. Even later dronk Sinterklaas zijn kop leeg. dikwijls voor dat men een zuiver stond de gehele schuur in 1 chter psychische angsttoestand met me- j laaie. De brandweer, die spoedig dicamenten behandelt om de ge- j ter plaatse was moesj het blus- prikkelde toestand van de sympa- singswater aanvoeren van onge- thieus op te heffen. Omgekeerd veer 800 meter afstand, zal een eenvoudige psychotherapie Doordat de wind gunstig was bfl een arteriosklerotische angst- kon de nabijgelegen boerderij wor- toestand, naast de lichamelijke be- den gespaard. De gehele hooi- handeling goede resultaten kun- schuur met het graan g'ng ver- Op die manier zijn wij in een „cirkelgang van het kwaad" ge raakt waarbij alle remmende in vloeden onder de voet worden ge lopen. Dit is dan ook de oorzaak dat de angst zulke catastrophale afmetingen kan aannemen en ge volgen kan hebben, waarbij het evenwicht van ziel en lichrjxm tenslotte geheel verstoord wordt. Angst kan op verschillende wij zen tot stand komen. Al naar ge lang de zetel van het gevaar, waarop de angst een gevoelsreac- tie is onderscheidt men drie soor ten. Zetelt net gevaar in het eigen lichaam, dan spreekt men van vitale angst. Dreigt deze van uit de omgevende wereld, dan spreekt men van reëele angst. Ze telt het gevaar in de eigen ziel, vooral in haar primitieve neigin gen, die door een hoger gericht en meer ontwikkeld streven van de hand wordt gewezen, dan spreekt men van gewetensangst. Wanneer in een van onze li chaamsorganen kleine functie stoornissen optreden, dan kunnen deze onze ziel dermate beïnvloe den, dat ze- als een alarmsignaal nen afwerpen. Zowel de huisarts als de zenuw specialist kunnen bij de bestrijding van de angst op successen wijzen. Helaas, welk een klein gedeelte is dat van de reusachtige last van angst die de gehele mensheid in deze krankzinnig geworden wereld heeft te dragen. Dr P. H. v. d. HOOG. ST. KRUIS Weder ingebruikname ge restaureerde Ned- Herv- Kerk. DE DIENST Ds. L. S. Blom van Aardentourg leidde de her-ingebruikname Dienst. Na de voorbereiding, Een van de vraagstukken waar mede men als arts bijna iedere dag te maken heeft, of men nu zenuw specialist of huisarts is, is dat van de angst. Het is niet eens nodig dat de patiënt er zelf over begint te spreken. De blik uit zijn ogen, zijn stem, zijn on rust. kortom zijn gehele optreden zeggen ons al genoeg. Wil men blij zijn therapie succes hebben, dan is het wel absoldut noodzake lijk dat men allereerst deze angst van hem wegneemt. Anders is geen volledige genezing mogelijk. Wij moeten beginnen met een duidelijk verschil te maken tus sen vrees en angst. Dat een pa tiënt vrees voor iets koestert is in vele gevallen zeker niet slecht. Integendeel! Het kan een aanlei ding zijn dat hij daardoor des te eerder zijn arts consulteert, waar door groot leed voorkomen kan worden. Vrees dat een onschuldig uitziend knobbeltje in de borst wel eens kanker zou kunnen zijn en het daarop volgende vroegtijdige onderzoek hébben nog nooit een mens kwaad gedaan, evenmin als het feit dat de vrees voor een her nieuwde galsteenkoliek hem tot een galblaasoperatie deed beslui ten. Angst echter heeft de lijder aan delirium tremens, waar bij een onbe stemd angst gevoel zich van zijn ge hele lichaam heeft meester ge maakt en hem tot een zinneloze onrust opzweept. Vrees en angst zijn dus ge- voelsreacties op het herkennen van een dreigend gevaar, waarbij dit gevaar, zoals uit de hierboven gegeven voorbeelden blijkt, in het eerste geval duidelijk herkend en beredeneerd, in het laatste geval gefantaseerd wordt. De angst is een veel primitiever gevoel, waar van de getroffen persoon zich veel minder duidelijk bewust is en dat in veel diepere lagen van zijn be wustzijn zetelt. Het komt ook ir. onze taal tot uitdrukking: men vreest iets, maar men heeft zelf angst. De reactie op vrees en angst is daarom ook geheel verschillend. De vrees heeft meestal een wel overwogen wilshandeling- ten ge volge, een vlucht voor het gevaar, het opzoeken van een veilige schuilplaats, een verdediging te gen de vijand zolang deze nog enige kans op succes heeft. Bij angst ziet men een pinneloos vluchten, waardoor de van angst bezetene niet zelden juist zijn on dergang tegemoet rent, of een verstijving waardoor alle bewe gingen geblokkeerd worden, zodat hij de mogelijkheid laat voorbij gaan om zich nog tijdig in veilig heid te stellen. Aangezien dus de angst als pri mitieve reactie, slechts op vage en op fantastische wijze vervalste gronden berust en tot ongemoti veerde en schadelijke reacties aanleiding geeft zal de arts hem steeds op energieke wijze bestrij- den.- Een -verstandige vrees kan de genezing van een zieke echter dikwijls bevorderen, omdat hij er voorzichtigheid door leert. Aangezien de angst dikwijls zo geheel doelloos is en dus schijn- •baar op geen enkele vaste basis berust, heeft men hem wel eens buiten de grote groep der andere z'elsreacties geplaatst, die alle, al Ls het ook op nog zo vage wflize, wel met een of ander voorval sa menhangen. Ten onrechte! Al leen kan de angst door zijn inten siteit tot een zó heftig effect uit groeien dat de oorspronkelijke oorzaak en het gehele Ik-bewust- zijn daarin verloren gaan en ten slotte de gehele mens nog maar één brok angst is zonder enige duidelijke inhoud. Behalve aan de angst als ziels probleem zal men ook zijn aan dacht moeten besteden aan de wij ze waarop deze in het lichaam tot uiting komt. Want ieder ge voel beïnvloedt wederom de re acties van het zenuwstelsel en de werkzaamheid van bepaalde li chaamsorganen. Lichaam en ziel zijn één geheel. Niet alleen in het uiterlijk van de patiënt komt zijn angst tot uitdrukking. Ook de inwendige organen doen aan het angstproces mee. Er bestaat geen enkel gevoel waarbij het ve getatieve zenuwstelsel zo zeer be trokken wordt als bfl de angst. Door de werking van de sympa- thicus-zenuw komt het tot een massale overstroming van het bloed met adrenaline. Door dit hormoon raakt de sympathicus zelf weer in een toestand van overprikkeling en daardoor stijgt opnieuw de aanmaak van adrena line. roepen. Bloedsomloop en adem haling zijn de meest gewichtige lichaamsfuncties en bij; een stoor nis in een van deze heide orgaan systemen treedt een vitale angst dan ook in de eerste plaats op. Een kleine onregelmatigheid van de pols, pijn in de hartstraëk of een weinig asthma kunnen de ge hele mens zo zeer van streek bren gen, dat er een „doodsangst" ont staat, die het proces alleen maar kan verergeren, zodat er stoornis sen van het evenw cht ontstaan, die veel ernstiger zfln dan de oor spronkelijke kwaal, Ge ziet dus van hoe groot be lang het is, in de eerste plaats de angst te bestrijden. Hetzelfde is het geval wanneer de stoornis in bepaalde hersencentra zetelt, zo als bij de neuropathie, een op aanleg berustende onevenwichtig heid' van bovengenoemde centra, of de neurasthenie waar deze on evenwichtigheid dooi toxische in vloeden is tot stand gebracht. Deze laatste kunnen uit ene over lading van het bloed met afbraak producten van de stofwisseling bestaan, uit bacteriële giften uit vermoeidheidsstoffen, uit hormo nen, enz. Deze laatste oorzaak is het die speciaal Freud tot het op stellen van zijn angsttheorie heeft geleid. Zoals, binnen de grenzen van het normale, de ene mens meer, de andere minder tot angst- reacties geneigd kan zijn, zo be staan er ook verschillen ten op zichte van de intensiteit van de angst en de mogelijkheid deze op te heffen of te beïnvloeden. Is een mens door psychische aanleg zo zeer tot angstreacties geneigd dat hij deze niet meer voldoende de baas kan worden of compenseren, zodat zijn gedrag tegenover zijn medemensen op gaat vallen, dan zien wij het ziektebeeld van de angstige psyohepaath optreden. De kleinste levensmoeilijkheden zijn al in staat hem volkomen hulpe loos'te maken. Evenals de vitale en de reële angst is ook de gewetensangst een normaal levensverschijnsel. De mens is nu eenmaal een buitenge woon problematisch wezen, bij wien tegengestelde geestesstromen voortdurend met elkaar in botsing geraken. De primitieve oerdriften, het egoisme en sexuële begeerten geraken daarbij in strijd met een hoger ontwikkelingsstreven dat wij met de naam van „geweten" plegen aan te dulden. Het geweten voelt de primitieve driften als een gevaar, en heeft ei angst voor. Hoe zal men als arts deze angst toestanden behandelen? Het is te begrijpen dat men tegen de vitale angst vooral met lichamelijke [be handelingsmethoden tegen de reële en de gewetensangst met psychische therapie te velde zal trekken, waarbij men dan tevens de schadelijke invloedne van de omgeving zoveel mogelijk zai trachten uit te schakelen. Toch zal men daarbij niet al te dogma tisch te werk gaan, want bij iedere vorm van angst wordt het lichaam in meerdere of mindere mate betrokken. Het komt dus voorganger wijding en groet, waarop het koor en de gemeente met het Amen, Amen, Amen ant woordde. De schriftlezing was gekozen uit Psalm 116 en Efeze 4 1-16. Tot tekst had hij gekozen Psalm 116 de verzen 18 en 19. ,jlk zal mijne gelofte den Heere betalen, nu, in de tegenwoordigheid van. al zijn volk, m de voorhoven van het Huis des Heeren, in het midden van U, o Jerusalem! Halleluja. Ds. Blom zei zeer verheugd te --.jja, dat het kerkgebouw heden aan de kerkeraad kon worden overgedragen ter bevördürïnf van de eredienst. Verder dankte bij al diegenen, personen en instel, l ngèn, die aan de totstandko ming der restauratie op enigerlei wijze hadden meegewerkt o.a. Ned. Herv. Gemeente van Sint Kruis, die met ruim 100 per ge zin een som van 3000 bijeen bracht. De Ned. Herv. Gemeente van Naaldwijk, dat St. Kruis adopteerde, Monumentenzorg, Bouw- en Restauratiecommissie der Ned. Herv. Kerk, de Regionale Commissie voor het Zuiden, Ar chitect Messer, die de kerk restau reerde en anderen. DE SPREKERS. Burgemeester Van Dongen van Aardenburg, die mede deze dienst bijwoonde, uitte eveneens zijn grote vreugde over de ingebruik name. Achtereenvolgens voerden nog het woord de afgevaardigde van de adopterende gemeente Naald wijk, de heer C. M. van de Broecke namens het Prov. College van Toezicht, Prov. vereniging van Vrijz. Hervormden en namens de Kerkeraad van Aardenburg. Ds. W. Foumier van Oostburg sprak namens het Bestuur der Classis Uzendijke en als praetor van de Ring Sluis. Ds. M. Schrale sprak namens de Ned. Herv. Gemeente van Sluis en St. Anna ter Muiden. Ds. M. Schopenhauer van Schoondijike sprak namens het Prov. Kerkbestuur van Zeeland, Bouw- en Restauratie Commissie en Regionale Commissie van het Zuiden. Onder het zeer talrijke gehoor bevonden zich een groot aantal kerkelijke en burgerlijke autori teiten uit de verschillende West Z.-Vlaamse gemeenten. Het be hoeft geen nadere uitleg, dat dit kerkje, dat aan een honderdtal kerkgangers plaats biedt, bfl deze gelegenheid overvol was. KIND VEROORZAAKT BRAND Maandagmiddag ongeveer kwart voor vier was een 7-jarig kind met lucifers aan het spelen in een open hooischuur van de Gebr. Van Gils te Dorst. In deze schuur was ongeveer 10.000 kilo graan opge slagen. Nadat het kind een stro pijpje had aangestoken sloeg het vuur over naar de opgeslagen on- gedorste gerst en in korte tijd loren. De verzekering dekt slechts voor een klein deel de schade. EEN NONCHALANTE BAKKERSVROUW Een bakkersvrouw uit de Jor- daan te Amsterdam vergiste zich Zaterdagmorgen en gaf een klant in plaats van een briefje van 20 een van f 100 terug. Klant en briefje zijn spoorloos verdwenen. FAMILIEVOETBAL-ELFTAL SPEELDE VOOR DE NIWIN Bij het 40-jarig huwelijksfeest van het echtpejar Van den Berg Tewezerijen te Soest, waren de kinderen, zoals gebruikelijk, var. heinde en verre gekomen om dit feest te vieren. Inmiddels hadden echter de 9 zoons van het echtpaar, tezamen met twee schoonzoons, besloten het feest sportief te vieren. Er werd do-jr i.en een voetbal elftal geformeerd, dat onder gro te belangstelling ten bate van de Niwin een wedstrijd speelde tegen B.D.C. uit Soest. Het bruidspaar, dat op een versiierd podium zat, de bruiloftsgasten en de talrijke verdere toeschouwers zagen het „familie-elftal" een sprekende 83 overwinning behalen. VOETBAL. EERSTE KLASSE- Zuid i. PSV 7 5 0 2 326 10 Limburgia 7 4 1 2 11—7 9 Brabantia 7 4 1 2 121—12 9 MW 7 3 1 3 18—15 7 RBC 7 3 1 3 15—14 7 NOAD 7 2 3 2 12—11 7 VW 7 3 1 3 11—17 7 Kerkrade 7 2 1 4 12—21 5 Helmondia 7 2 1 4 7—11 5 Sitt. Boys 7 2 0 5 17—28 4 Zuid II- Maurits 7 6 1 0 17—8 13 Willem H 7 4 1 2 16—11 9 Longa 7 4 1 2 12—11 9 TSC 7 3 2 2 15—12 8 Bietferh. 7 2 4 1 11—10 8 NAC 7 2 2 3 8—9 6 Eindhoven 7 2 2 3 9—12 6 BW 7 1 3 3 9—9 5 Sp. Emma 7 1 2 4 8—14 4 Juliana 7 0 2 5 9—18 2 ZUID I. Tweede Klasse B- RKTW 8 6 1 1 25—8 16 De Baronie 7 5 1 1 22—11 11 Vlissingen 7 5 1 1 21—10 11 Alliance 7 4 1 2 24—10 9 Dosko 7 4 0 3 20—11 8 Rood-Wit 6 3 1 2 16—16 7 SET 7 2 1 4 1422 6 Internos 6 2 0 4 13—21 4 Zeeuwen 7 1 2 4 16—30 4 Goes 8 2 0 6 17—29 4 Hero 8 1 0 7 11—31 2 Derde Klasse D. MOC 8 5 2 L 12—12 12 RCS 7 4 2 1 11—7 10 Meto 7 4 2 1 19—13 10 RKFC 8 4 2 2 20—14 10 Nw. B. vliet 8 3 4 1 13—13 10 Odio 8 3 2 3 17—17 6 Roosendaal 8 2 3 3 15—14 7 Zeelandia 8 3 1 4 19—18 7 Steenberg. 8 2 2 4 912 6 Middelb. 8 1 3 4 12—17 5 Ziertkzee 8 1 3 4 9—22 5 BSC 8 1 2 5 19—23 4 Derde Klasse E. Corn Boys 8 6 2 0 25—6 14 Terneuzen 8 5 2 1 29—9 12 Axel 8 5 2 1 29—13 12 Clinge 8 6 0 2 21—10 12 Ria 8 5 1 2 28—15 11 Breskens 7 4 2 1 15—11 10 Aardenb. 7 3 2 2 10—10 8 Steen 8 2 0 6 16—30 4 Sluiskil 8 2 0 6 11—22 4 Gostburg 8 1 1 6 15—35 3 Hoofdplaat 8 1 1 6 11—26 3 Hontenisse 8 0 1 7 1033 1 ct.; minimu.' s: 5 regels 00 «fc; immer Bureau w ;s namiddags 3 had een onderhoud Di>ees, waarin óexm e overeenkomst ten eld, dan zal daaruit king tussen Nedfcr- ie Indonesische la de atmosfeer van sedert .het einde [oorlog in Indonesia vele Nederlanden* gesteld hen goed te en op de hoogte te n ideeën omtrent 1 onderwerpen. Dit irende contact ea ;n Nederlanders en zeer belangrijk ge le hij, en heeft b§- een veel betere aï- dan zelfs met de gen in Indonesia Jeelde de Premier en dringend beroep moeten worden op van het parlement, ereiken, dat een as tngelegenheid als de i de resultaten der ug genoeg zal kun- ■n om de overdracht reiniteit op of vöör gelflk overeengejöB- lijk te maken g van 6 November een nog maximura- ;n gelden voor var- voor uitsluitend uit bereide vleeswaren. n deren van runde- geiten en paarden tegen vrije prijzen rden. maximumverbrui- ïijn per kg (tussen oude maxim um- ideau 3.3.401, pen 3.— (ƒ3.40), 2.70 (ƒ3.20), vers .90 (ƒ2.601, kinne- 1.90 (ƒ2.60), vette 10 (ƒ2.60), poten 0), staarten ƒ0.89 v vet 1.90 (ƒ2.60). ijk goedgekeurd mag ten hoogste per kg worden ver- jrijs voor poulet en slijk gebleven, nX waren, uitsluitend arkensvlees, gelden maximumverbrui- er 100 gram; zwoerd ƒ0.33, ba- woerd 0.38, blaas- >erenham ƒ0.42, ge- irookt vet spek, vdt i.22, gekookt mager erd en gerookt ma- ïder zwoerd ƒ0.32, ;r spek met zwoerd r pekelspek ƒ0.24, t 0.35, gekookte 0.43, gekookte 0.38, gekookte 1.47, hampunten en 40, rauwe staart- erse worst, uitslui- uit varkensvlees w aiauoraen 2.24 2.34 1949 Zon Maan Nov. Opk. Ond. Opk. Ond. t 1707 16-28' 6.04 7.41 17.06 16,40 7 '8 6 7.43 17.04 16.56 iNeaeriuna net emoe van zijn ko- ac nwonesascfle kwestie een gro Inmolrt TVinnh4 4 l_i_ "O loniale macht niet zuiver als een verlies van materiële welstand be schouwen, noch als een afbreken van vriendschappelflke betrekkin gen met Indonesië. Indonesië is zich ten volle be wust van de grote consequenties der verkregen onafhankelflkheid. 8.38Deze onafhankelflkheid kan slechts te triomf voor de Verenigde Na ties". Hfl zeide: „de oplossing toont, dat het door samenwerking voor de Verenigde Naties moge lijk is goede resultatcu te berei ken. Het wegnemen der oorzaken van verdeeldheid in een gebied is een n euwe stap tot het bereiken van de wereldvrede". Het feit, dat de kloof tussen de oorspronkelijke standpunten van de delegaties kon worden overbrugd, is zo zeide men ten slotte in niet geringe mate te danken aan de TTnci, welker leden gedurende de gehele conferentie in hoge mate, waar zulks nodig bleek een constructieve en nuttige bijstand hebben verleend. en der Kinderbijslagwet worden premiën, welke gedurende vijf jaren, te rekenen van de verval dag, oningevorderd zijn gebleven, niet meer ingevorderd. Is de in vordering "na verloop van die vflf jaren nog hangende, dan wordt zij niet verder voortgezet. Het komt thans veelvuldig voc- dat vastgestelde premién niet noemde termijn van vflf jaren te verlengen tot tien jaren. De Overgangsbepaling van artikel 5 waakt er voor, dat premiën, die reeds oninvorderbaar zijn gewor den wegens het verstrijken van de oude termijn van vflf jaren, niet opnieuw invorderbaar zullen wor den. -v aanse hof van be steren beslist, dat lanse communisti- lie wegens samen- irdeeld zijn, han- r- beroep, op borg en dienen te wor- ocht werd vastge- illar voor vier der en 20.000 doilaa- en. Het O.M. had en 75.000 dollar en Britse geleei- nnen met uitge- imingen met ge en en andere ma- De proeven wer- rricht op een ter- md van de grate De geleerden in dit proefcen- or Engeland en n wordt gefinan- eerst nauwkeu- t is wat betreft ojectielen in hun Dnder de talrijke die bij de proef- uikt worden, zijn camera's die ner- anders in de wereld worden gebruikt van belang De Westduitse „Bundestag^ heeft met 200 tegen 176 stem men bij 3 onthoudingen beslo ten Bonn tot hoofdstad van de Westduitse republiek te maken. 11 Stemmen waren ongeldig. De stemming was geheim.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3