Rede van Hoffman De ramp op San Miguel Engeland Hongaars- Joego-Slavische grensincident HET LEVEN IN BELGRADO r. Orees nieuwe ivleesprijzeg DINSDAG 1 NOVEMBER 1949. in de bijeenkomst van de Raad der Organisatie voor Europese Economische Samenwerking HOOGWATER. v.m. n.m. Breskens Temeiizen Walsoorden ZON-EN MAANSTANDEN Communique van het Secretariaat-Centraal der R, T. C. De nationalistische blokkade j Algemene proteststaking in Itatië trekt in naaste toekomst troepen uit Griekenland terug Dedefensiebesprekingen te Londen Schreieder in ons land Communiqué van de U. N. C. I. Rantsoenbon voor Koffie aangewezen De buitenlandse persvertegenwoordigers in Moskou Prijsverhoging aardolieproducten Een Raphaël ontdekt? Zeven Roemenen terechtgesteld Conferentie eroep van rikaanse tïsche leiders ZON-EN MAANSTANDEN Maan i'met^geleide i in Australië Frankering bij Abonnement: Temeuzen Onder Redactionele leiding van P. L. D- J- van Oeveren- Redactie-adres Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150- Abonnementsprijs: 3,90 per kwartaal- Per week 30 cent Losse nummers 6 cent- 5e Jaargang No. 1258. Uitgave Stichting „De Vrije Zeeuw" Verschijnt dagelijks Drukkerij N. V- Firma P- J- van de Sande Advertentieprijs: per r m ai et minimum per advertentie flM- Rubriek kleine advertenties: S regels 60 ct.; iedere regel meet 12 ct Vermelding onder nummer Btt- reau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur- In de bijeenkomst van de Raad der organisatie voor Europese economische samenwerking heeft de admnistrateur van het Plan- Marshall, Paul Hoffman, Maandag een rede uitgesproken, waarin hij er op'wees, dat tussen nu en Juni 1952 de handel van Europa met de beide Amerika's „op zulk een laag niveau in evenwicht gebracht zou moeten worden, dat dit een ramp en voor de Ver. Staten moe'ijkheden voorspelt", wanneer in genoemde periode de dollarinkomsten van Europa niet bijzonder sterk stijgen. „Devalu atie alleen is niet voldoende", aldus Hoffman. Het is gebiedend noodzakelijk, dat maatregelen genomen worden om inflatie te voorkomen. Be vestiging van een gebied van per manent vrije handel dat de 270 milloen verbruikers in West- Europa omvat zou „een groot aan tal gunstige gevolgen hebben". Zelfs wanneer wij aannemen, dat ,.hct overwinnen van het dollar- tekort een schitterend succes heeft, zal „naar Hoffmann zeide", aan het einde van de Marshall hulp in 1952 op zijn bestgenomen een slecht precair evenwicht met het dollar gebied voor Europa zijn". Waneer er geen integratie komt, zal de vicieuse cirkel van econo misch nationalisme opnieuw in be weging komen De hoop op eco nomische redding voor West-Euro pa is gelegen in de „practische noodzaak" van integratie, zo ver klaarde Hoffmann. Elk ander alternatief voorspelt „een ramp voor de landen en armoede Voor de volken". In dit pogramma, zo zeide Hoffmann tegen de Raad, spelen wij samen om een hoge in zet. Het onmiddellijke doel js een welvaart op solide basis voor een economisch verenigd West- Europa. Voor mijn vertrek uit Washington heeft President Tru man mij dit nog eens bevestigd". Hoffman vroeg aan de Minis ters van meer dan 12 Europese landen om begin I960 een rap port gereed te hebben over wat bereikt werd en eenj programma van nog te nemen maatregelen, welke tezamen Europa een heel eind zullen voorthelpen op de weg naar economische integratie. In de loop van zijn gehele re devoering drong Hoffman op in tegratie aan. „.Mijn overtuiging op dit punt is gebaseerd in de eerste plaats op de realisatie, dat er nog slechts zeer korte ttjd rest gedurende welke Amerikaanse hulp beschikbaar zal zijn voor het cpvangen van de onvermijdelijke ontwrichtingen gedurende korte tijd, die een programma van inte gratie met zich zal brengen. Er is een andere zeer belangijke re den om spoed te betrachten,. De bevolking en het congres van de Ver. Staten en een grote meerder heid van de bevolking van Europa, daar ben ik zeker van, hebben in stinctief gevoeld, dat de economi sche integratie dringend noodza kelijk is, wanneer er een einde moet komen aan de terugkerende economische crises in Europa. Een Europees programma, dat dit beoogt, zou een nieuwe stimu lans geven aan de Amerikaanse steun voor de doorvoering tot en met 1952 van onze gemeenschap pelijke poging om een duurzaam Europees hei-stel tot stand te brengen". Hoffmann noemde 5 fundamen tele vereisten voor integratie: WEERSVERW ACHTING. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot -avond. HETZELFDE WEERTYPE. Aanvankelijk hier en daar mist. Overigens droog en bijna overal zonnig weer. Zwakke tot matige wind uit Oostelijke rich tingen en ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren. DINSDAG 1 NOVEMBER. 11.21 11.56 0.46 11.25 1.30 1949 Zon Maan Nov. Opk. Ond. 7.34 7.36 7.37 17.13 17.11 17.09 Opk. 16.— 16.09 16.18 Ond. 2.32 3.43 4.53 1. Middelen moeten gevonden worden om een belangrijke mate van coördinatie tot stand te brengen van de nationaie fiscale en monetaire politiek der Euro pese landen. De handel en de be talingen kunnen tussen landen, w)-*ir een zeer uiteenlopende mate van inflatoire of deflatoire druk heerst, niet lang vrij blijven, ten zij de afzonderlijke landen de noodzakelijkheid aanvaarden van enige coördinatie van binnenland se financiële politiek. Zullen de landen tot opheff ng van zelfs de minste beperking opleggende controles van de internationale kandel zeer gering zijn. 2. Er zullen middelen gevon den moeten worden tot noodzake lijke aanpassing van wisselkoer sen onder algemeen toezicht van het I.M.F., aangezien deze de enig mogelijke alternatieven zijn voor het opleggen van rechtstreekse valuta-controles binnen Europa. Ook bjj de meest doeltreffende coördinatie van de financieel po litieke zullen er nog steeds tijde lijke verstoringen moeten ont staan in de stroom van handel en betalingen. Aangezien de volle druk daarvan niet mag vallen op de goud- en dollar-reserves van de afzonderlijke landen zal: 3. Een middel gevonden moe ten worden om de uitwerking van onvermijdelijke tijdelijke versto ringen op te vangen. 4. Er moeten middelen gevon den worden om te verzekeren, dat door tegenstrijdige commerciële politiek en practijken geen ern stige moeilijkheden in de weg ge legd worden aan de handhaving van de integratie. 5. Regelingen getroffen binnen groepen van twee, drie of meer landen dienen in harmonie te zijn met verdere mogelijkheden van Europese éénheid en mogen niet met zich brengen het veroorzaken van nieuwe of grotere belemme ringen van de handel binnen Europa. Hoffmann begroette met in stemming de werkelijk verbazen de vorderingen van West-Europa bij het herstel van industriële en Gistermiddag 16.00 uur kwam onder praesidium van de voor zitter van de week, Drs Moh. Hatta, de centrale commissie voor haar zes en twintigste ver gadering bijeen in de Treves- zaal, In aanwezigheid van de Unci. De besprekingen over de voor lopige constitutie van de V.S.I. waarbij men zich uiteraard tot de principielë punten beperkte, hadden een bevredigend ver loop. Voorts werden de besprekin gen over het zelfbeschikkings recht voortgezet, waarbij een aanbeveling van de Unci door de delegaties werd aanvaard. landbouwproductie in de afgelo pen 15 maanden. De landen na derden de mijlpaal halverwege het herstelprogramma, „zij hadden communisten en andere cynici ver wad vandaag vaag ik u „om de hoop om te zetten in vertrou wen". De twee voornaamste taken, die nog wachten zijn ten eerste het in evenwicht brengen van de Europese dollarrekeningen en ten tweede voortgaan met het ver strekkend programma voor de op bouw in West-Euopa van een dy namischer en expansiever econo misch loon. Dit betekent niet minder dan integratie van de West-Europese economie. Han delend optreden, in het bijzonder op het gebied van de begroting tot voorkoming van inflatie is, zo vervolgde Hoffmann, gebie dend noodzakelijk. Aan de parti culiere exporteurs moeten recht streekse stimulensen gegeven worden. Waneer de verkopen op de dollarmarkten niet voldoende beloningen voor de verkopers op leveren, zal men zich de grote inspanning, die nod g is om op deze markten door te dringen en ze te behouden, nooit getroosten. Hoffmann drong aan op ophef fing van kwantitatieve beperkin gen van de handel en verdwijning van de ongezonde practijk van het noteren van dubbele prijzen. PLEIDOOI VOOR GROTERE ECONOMISCHE SAMEN WERKING. Het „economische Kabinet" van Europa is Maandagavond te Fa- rijs bijeengekomen om een resolu tie inzake een vrijere inler-Euro pese handel te ontwerpen, die een antwoord vormt op het plei dooi door Hoffmann gehouden \oor grotere economische samen werking. An de bijeenkomst die werd ge presideerd door de Belgische Mi nister van Buitenlandse Zaken, Paul van Zeeland, namen deel de Britse Minister van Financiën, Sir Stafford Cripps, de Franse Minister van Buitenlandse Zaken, Robert Schuman, de Franse Mi nister van Financiën, Maurice Petsche, de Noorse Minister van Buitenlandse Zaken, Lange, de Nederlandse Minister van Buiten landse Zaken, Stikker, de Itali aanse Minister voor economische coördinatie, Tremeltoni en de Portugese Minister van economi sche Zaken, Fernandez. De Griekse Minister van Eco nomische zaken, was het enige lid van deze consultatieve com missie, dat niet aanwezig was. De opgestelde resolutie zal he denmiddag ter edkeuring wor den voorgelegd aan de Raad der organisatie voor Europese en eco nomische samenwerking. De Britse marine heeft Maan dag voor het eerst bekend ge maakt, dat zij schepen van de Britse koopvaardy zal bijstaan om de nationalistische blokkade van de Chinese kust te breken. In een verklaring wordt gezegd, dat Britse oorlogsschepen on langs bij de monding van de Yangtse drie Britse koopvaar ders ontmoetten en hen tot de Chinese territoriale wateren be geleiden. Het ligt niet in de bedoeling, aldus de verklaring, de „blokkade" met geweld te breken. De Britse oorlogssche pen zullen alleen de rechten van de Britse koopvaardijschepen buiten de Chinese territoriale wateren beschermen. De „blok kade" wordt door Engeland en andere mogendheden niet offi cieel erkend. Een aertigtai ujken van de slachtoffers der luchtramp met het lijnvliegtuig Parijs-New York is met zekerheid herkend, o.m. dat van Marcel Cerdan. De ze verklaring is afgelegd door de Franse commissie, die de hele nacht gewerkt heeft om de lij ken te identificeren en op te baren in de kerk van Algarvia. Maandagmiddag zijn arbeiders in geheel Italië een staking -be gonnen van 8 uur uit protest te gen de gebeurtenissen van Zon dagavond te Crotone, in de „teert" van Italië. Bij een treffen tussen .andarbeiders en de politie werden 2 boeren gedood. De staking is afgekondigd door het onder com munistische leiding staande Ita liaanse vakverbond dat 5.000.000 leden telt. Door de staking wor den alle industrieën met uitzon dering van de spoorwegen en en kele openbare diensten, getroffen. Vier politie-ag,enten en 13 boeren werden gewond bij 'n botsing. De boerenarbeiders maakten daarbij gebruik van handgranaten en jachtgeweren Volgens een Hongaars rege ringscommuniqué draagt Joego slavië de schuld van het grens incident van Donderdag. Tussen de 30 en 40 Joegoslavische solda ten trokken ten Zuiden van Gvoruspuszta de grens over en sneden Hongaarse prikkeldraad versperringen door, aldus dit communiqué. Hongaarse grens wachten hadden het vuur ge opend en na veel vuren de Joe goslavische eenheden gedwon gen zich terug te trekken. Aan geen van beide zijden werden verliezen gemeld. De Hongaarse regering had aan het incident geen bekendheid gegeven, om dat zij 't louter als „één uit een serie Joegoslavische provoca ties" had beschouwd. Pas toen de politieke commissie der V.N. De Britse onder Minister van Buitenlandse Zaken, Mayhew, kondigde Maandag in het Lagerhuis aan„ dat Engeland de Griekse regering had medegedeeld, dat de in Griekenland gestationeerde Britse troepen in de naaste toekomst zouden worden teruggetrok ken. De Ministers van Defensie van Denemarken, Noorwegen en En geland hebben te Londen plan nen goedgekeurd voor de instel ling van een Noordeuropese re gionale groep van landen van 't Atlantisch Pact. De drie ge noemde landen zullen eveneens deel uit maken van de „plan ning-groep". Een door het Britse ministerie uitgegeven verklaring zegt, dat genoemde organisatie voorziet in het houden van vergaderin gen van de stafchefs en Minis ters van Defensie. Er zal tevens een permanente commissie van hoge stafofficie ren worden ingesteld voor de dagelijkse coördinering der plannen. Hoewel, aldus Mayhew nog niet kon worden gezegd, dat onafhan kelijkheid geweken was, had het Griekse leger een belangrijke wij ziging in de Situatie teweegge bracht. De terugtrekking der Britse troepen zou in genendele de positie van de Britse vloot-, milita're en politiemissies in Griekenland beïnvloeden. Zij was ook geen aanwijzing voor enige vermindering van de belangstel ling in de Veiligheid en het wel zijn van 't Griekse volk. Mayhew zeide, dat het hem verheugde te kunnen verklaren, dat het besluit Naar aanleiding van het ge rucht als zou Joseph Schreieder op het ogenblik in ons land ver toeven, heeft het A.N.P. zich ge wend tot de chef van de vreem delingendienst der Amsterdam se politie. Commissaris Stoett deelde mede, dat enkele dagen geleden een dame, die met een „Zwitsers" accent sprak, een dagblad heeft opgebeld met de mededeling, dat Schreieder in ons land zou zijn en zich in de omgeving van Breda zou ophou den. De redactie van dit blad publiceerde niet, doch stelde de Vreemdelingendienst van een en ander op de hoogte. Er is een onderzoek ingesteld, dat tot nog toe geen resultaat heeft opgele verd. Het is alsnog dubieus aldus de politie of Schreieder inderdaad in ons land vertoeft. niet om economische redenen was genomen. De Britse belangen in Grieken- lands veiligheid en onafhankelijk heid bleven even groot als ooit, aldus Mayhew. Hoewel de bedreiging van Grie- kenlands onafhankelijkheid niet geweken was, was deze op het ogenblik niet zo accuut en kon er voor de Britse troepen ergens an ders een betere bestemming ge vonden worden. In het Engelse parlement is officieel bekend gemaakt, dat Engeland in de naaste toekomst zijn manschappen uit Grieken land zal terugtrekken. In een communiqué van de Unci over de bijeenkomst, welke gisterenmiddag tussen de dele gaties van de republiek, Neder land en de B.F.O. heeft plaats gehad, wordt gezegd, dat in deze bijeenkomst de rapporten van de werkzaamheden der subcom missies voor politieke gevange nen en krijgsgevangenen en voor de bevoorrading formeel werden goedgekeurd. Deze rap porten tonen aan, dat zowel Ne derland als de republiek regelin gen hebben voorbereid voor het verlenen van amnestie en voor de vrijlating van personen, die reeds veroordeeld zijn wegens misdaden, welke uiteindelijk het gevolg zijn van 't politieke con flict. deze „dramatische bekendma king" had gedaan, had ook Hon garije het zwijgen gebroken. Het Centraal Distributiekan toor deelt mede, dat de bon met de opdruk „BD één rantsoen", welke o.m. wordt uitgereikt aan uit Indonesië repatriërende mi litairen, is aangewezen als rant soenbon voor koffie. Deze bon geeft recht op het kopen van 125 gram koffie. Omstreeks de middag zyn gis teren de eerste lijkkisten aange voerd op het vliegveld van Pcn- ta Delgada. Behalve de bekende vloflste Neveu en de bokskampioen Mar cel Cerdan heeft Frankrijk bij de vliegramp op de Azoren ook een van zijn beste schilders, Bernard Boutet de Monvel .ver loren, wiens portretten en Ma rokkaanse landschappen "sedert 1926 zoveel opgang hebben ge maakt in de Verenigde Staten. Bernard Boutet de Monvel heeft lang in Marokko gewoond. De Neiw York Herald Tribune meldt dat haar correspondent In Moskou, Joseph Newman, niet meer in Rusland zal worden toe gelaten. Hij is daar twee jaar ge weest. Het blad zal deze week beginnen met de publicatie van 15 ongecensureerde artikelen van Newman over het leven in Rus land. In een hoofdartikel zegt de Tri bune, dat Newman het jongste Amerikaanse slachtoffer is va* het Russische streven om Wes terse journalisten uit Rusland te verwijderen. „Andere verslagge vers zijn er uit gewerkt op valse beschuldigingen van spionnaget", aldus het blad. „In het geval van Newman werd een geraffineerder tactiek toegepast. Toen hij het land verliet werd hem beloofd dat hij terug mocht komen, maar toen hjj dat wilde, kreeg hij visum". Ten gevolge van buitenlandse prijsverhogingen en van de deva luatie moeten met ingang van beden de aardolieproducten in prijs verhoogd worden. In de Staatscourant van gisteren zijn onder meer de volgende verbrui- kersprrjzen opgenomen Autobenz:ne 29 ct. per liter, lichtpetroleum 67, 69 en 71 ct. per 4 liter (rayon prijzen), tractor-pe troleum 14,75 en 15,35 per 100 liter (rayon prijzen), dunne stook olie, huisbrandolie II 11,05 per 100 liter, gasole 12.25 per 100 liter, minerale terpentijn 28.60 per 100 liter, speciale benzine wordt met 5.50 per 100 liter ver hoogd. Te Roubaix is dezer dagen een schilderstuk op koper ontdekt, dat een vrouw voorstelt, die op de lier speelt, en dat de signatunr Sanio met ljet monogram R. A draagt. De heer Delvarre, een kunstenaar uit Roubaix, en deskundige op het gebied van kunstgeschiedenis* meent dit werk aan Raphaël te moeten toeschrijven, niet alleen omdat het werk het jaartal 1517 draagt, en de Italiaanse kunste naar zich toen aan het hof van Frans I bevond, maar ook we gens de wjjze waarop het geschil derd is. Het schilderstuk behoort aan een handelaar te Roubaix, die voornemens is de waarde er van te Parijs te laten vaststellen. Hij kocht het op een openbare veiling voor 18.500 frana, nadat een koopman uit Rijsel verklaard had, dat het waardeloos was. Van 1 November tot 1 April, behalve des Zaterdags en Zondags, is te Londen gebruik van electriciteit in etalage^ en lichtreclames verboden, van 8 töt 22 uur. de de In een verslag uit Belgrado heeft een correspondent van B.B.C. bijzonderheden medegedeeld over het huidige leven in Joego-Slavische hoofdstad. Hij zegt „de straten van de stad doen iemand, die gewend is aan het verkeer in Londen of Parijs vreemd stil aan. Er zijn maar weinig bussen, trams of taxis en dé enige auto's zijn die, welke rijden voor een of andere rege- ringsdienst, het leger of het diplomatieke corps." De armoedige kleding van de voorbijgangers vormt een bewijs voor de tekorten, waarmee Joego slavië te kampen heeft in zijn huidige moeilijke positie. Zowel het voedsel als de kleding is op de bon. Er zijn zo goed als geen restaurants of cafélichten te zien. In plaats van deze gelegenheden zijn er gemeenschappelijke eet- gelegenheden, die twee of drie maal per dag maaltijden verstrek, ken. Wel zijn er winkel-étalages, die werk hebben gemaakt van hun in richting, maar veel keus in arti kelen hebben zij niet. Boekhandels zijn er vtel, maar zjj verkopen voor het merendeel technische boeken en werken over communisme. Er worden geen boeken of tijdschriften verkocht uit de Westelijke landen, maar de Amerikajanse en Britse leeszalen verheugen zich in een druk bezoek. Lezingen en cursussen van de British Council worden .ook veel gevolgd. De propvolle bioscopen vertonen hoofdzakelijk Joego- Slavische films over de partisa- nen strijd in de jongste wereld oorlog. Slechts enkele buitenland se films worden toegelaten. Ham let bijvoorbeeld trok wekenlang volle zalen. Joegoslavië wil in zo groot mo gelijke mate zijn betrekkingen met het Westen uitbreiden, zo werd verklaard door de vice-voorzitter van de Joego-Slavische nationale vergadering. Hij zei, dat Joego-SIav bereid is tot elke uitwisseling en hij noemde in het bijzonder de han dels- en culturele betrekkingen, zolang de onafhankelijkheid va* Joego-Slavië niet in gevaar wordt gebracht. Zeven personen, die door hét Roemeense militaire gerechtshof te Sibiu schuldig bevonden waren aan pogingen tot opstand met de wapenen", zijn Maandagochtend vroeg door de kogel terechtge steld. Hun beroep tegen het vonnis werd verworpen. ct.; miijimur. ges •s: 5 regels 60 efcg immer Bureau s namiddags 3 uur*. had. een onderbond Drees, waarin dez* e overeenkomst ten eld, dan zal daaruit king tussen Nedw^ le Indonesische le*- de atmosfeer van sedert diet einde loorlog in Indonesië vele Nederlander* gesteld hen goed te en op de hoogte te n ideeën omtrent "E onderwerpen. Dit irende oontact es m Nederlanders ea zeer belangrijk ge le hij, en heeft bij een veel betere aï- dan zelfs met de gen in Indonesië ieelde de Premier en dringend beroep moeten worden op van het parlement, ereiken, dat een to mgelegcnheid als de a de resultaten der ug genoeg zal tauv n om de overdracht reinitelt op of vóór gelijk overeengeS»- lijk te maken g van 6 November een nog maximum- in gelden voor var voor uitsluitend uit bereide vleeswaren, nderen van runde- geiten en paarden tegen vrije prijzen rden. maximum verbrui- :ijn per kg (tussen oude maxim um- ideau 3.3.40). pen 3.— (ƒ3.40), 2.70 (ƒ3.20), vers .90 (ƒ2.601, kinns- 1.90 (ƒ2.60). vette )0 (ƒ2.60), poten D)staarten 0.80 v vet ƒ1.90 (ƒ2.60). ijk goedgekeurd mag ten hoogste per kg worden ver- >rijs voor poulet en ;lijk gebleven, nl, waren, uitsluitend arkensvlees, gelden maximumverbrui- er 100 gram: zwoerd ƒ0.33, ba;- woerd 0.38, blaas- lerenham ƒ0.42, ge rookt vet spek, vét .22, gekookt mager erd en gerookt ma- ïder zwoerd ƒ0.32, :r spek met zwoerd r pekelspek ƒ0.24, i 0.35, gekookte 0.43, gekookte 0.38, gekookte 1.47, hampunten en 10, rauwe staart- srse worst, uitsiui- uit varkensvlees aanse hof van be steren beslist, dat lanse communisti- :ie wegens samen» irdeeld zijn, han- r-beroep, op borg en dienen te wor- ocht werd vastge- >llar voor vier der m 20.000 dollar en. Het O.M. had en 75.000 dollar waisouraen 2.24 2.34 1949 Zon Nov. Opk. Ond. 4 7.39 5 7.41 6 7.43 17.07 17.06 17.04 Opk. 16.28' 16.40 16.56 iveaenuna net e:ncre van nrjir ko- loniale macht niet zuiver als een verlies van materiële welstand be schouwen, noch als een afbreken van vriendschappelijke betrekkin gen met Indonesië. Indonesië is zich ten volle be wust van de grote consequenties der verkregen onafhankelijkheid. 8.38Deze onafhankelijkheid kan slechts Ond. 6.04 7.18 ae iiKKmesiscfle kwestie een „gro te triomf voor de Verenigde Na ties". Hij zeide: „de oplossing toont, dat het door samenwerking voor de Verenigde Naties moge lijk is goede resultateu te berei ken. Het wegnemen der oorzaken van verdeeldheid in een gebied is een n euwe stap tot het bereiken van de wereldvrede11'. Het feit, dat de kloof tussen de oorspronkelijke standpunten van de delegaties kon worden overbrugd, is zo zeide men ten slotte in niet geringe mate te danken aan de TTnci, welker leden gedurende de gehele conferentie in hoge mate, waar zulks nodig bleek een constructieve en nuttige bijstand hebben verleend. en der Kinderbijslagwet worden premiëin, welke gedurende vijf jaren, te rekenen van de verval dag, oningevorderd zijn gebleven, niet meer ingevorderd. Is de in vordering "na verloop van die vijf jaren nog hangende, dan wordt zij niet verder voortgezet. Het komt thans veeiv"Jiig' vac dat vastgestelde premién niet noemde termijn van vijf jaren té verlengen tot tien jaren. De overgangsbepaling van artikel 5 waakt er voor, dat premiën, die reeds oninvorderbaar zijn gewor den wegens het verstrijken van de oude termijn van vijf jaren, niet opnieuw invorderbaar zullen wor den. en Britse geleer- nnen met uitge- mingen met ge en en andere mo- De proeven wer- rricht op een ter- ind van de grate De geleerden in dit proefcen- or Engeland en n wordt geflnan- eerst nauwkeu- i is wat betreft ojectielen in hun. Inder de talrijke die bij de proef- uikt worden, zijn „amera's die ner- <*nders in de wereld worden gebruikt van belang. -v De Westduitse „Bundestag* heeft met 200 tegen 176 stem men bij 3 onthoudingen beslo ten Bonn tot hoofdstad van de Westduitse republiek te maken. 11 Stemmen waren ongeldig. De stemming was geheim.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1