Dreigendeloorlogswolken in Oost-Europa Het vluchtelingenvraagstuk in West-Duitsland Voorlopige Constitutie van de R. I. S. geparafeerd De ramp met de Franse Constellation r. Drees nienwe ivleesprfjzeg MAANDAG 31 OCTOBER 1949. Hongaars-Joego-Slavisch grensincident Joego-Slavië neemt militaire voorzorgsmaatregelen Het incident op het vliegveld^Kemejoran Joego-Slavië protesteert bij Hongarije Schuidbedrag vastgesteld HOOGWATER. De Intercommunale telefoontarieven op 4.3 milliard Paul Hoffman te Parijs aangektmen Bloedige roofovervallen Bolivië in De betrekkingen met Duiteland „Borba" over arrestaties in Bulgarije Het grensconflict tussen India en Pakistan Duitse krijgsgevangenen in Rusland Geheime onderhandelingen van Albanië met Tito? Post voor Militairen tonferentie eroep van rikaanse tische leiders ZON-EN MAANSTANDEN i'metjgeleide i in Australië Frankering bij Abonnement: Temeuzen Onder Redactionele leiding van P. L. D. J- van Oeveren- Redactie-adres Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel- 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150- Abonnementsprijs: f 3,90 per kwartaal- Per week 30 cent Losse nummers 6 cent- VRIJE 5e Jaargang No. 1257. Advertentieprijs: per mm 10 et-; minimum per advertentie 1,50- Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 et.; iedere regel meer 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit blad 15 cent meer. Uitgave Stichting „De Vrije Zeeuw" Verschijnt dagelijks Drukkerij N. V- Firma P- J- van de Sande Inzending advertenties namiddags 3 uur- tot des Door het Joego-Slavische Mini sterie van Binnenlandse Zaken is Zaterdagavond bekend ge maakt, dat Hongaarse grens wachten Donderdag tot over de Hongaars-Joego-Slavische grens hebben gevuurd. Het vuur werd over een breed te van 200 meter met automati sche wapens afgegeven. Het in cident vond plaats nabij Donji Miholjac, in Kroatië. In het door het Joego-Slavische communiqué wordt het incident beschreven als „een uitdaging, welke ten doel heeft de betrek kingen tussen Joego-Slavië en het door de Kominform gesteun de Hongarije te verscherpen," terwijl voorts wordt verklaard, dat de Hongaren er naar stre ven „oorlogspropaganda aan te wakkeren." Het incident is het ernstigste, dat tot nu toe aan de Hongaars-Joego-Slavische grens heeft plaats gevonden. In het communiqué wordt ver der verklaard, dat de Hongaarse grenswachten het vuur Donder dagavond openden en eerst Vrij dagochtend drie uur het vuur staakten. Er werd niet alleen ge schoten, doch er zijn ook pro jectielen afgevuurd en hand granaten geworpen. Voorts wordt in het communi qué verklaard, dat het vuur niet door de Joego-Slavische troepen is beantwoord. Deze bleven in hun stellingen liggen, „gereed om aan verdere ontwikkelingen het hoofd te bieden." Er werd niemand gewond of gedood. De Joego-Slavische gedelegeer de in de politieke commissie der Verenigde Naties, Bebler, onder brak Zaterdag het debat over Griekenland, en las d^ persbe richten voor over het grensinci dent. In een uit Belgrado afkomstig telegram werd hieraan toege voegd, dat de Joego-Slavische troepen gereed waren „om iedere inval op hun grond af te slaan". Uit Belgrado wordt bericht, dat de Joego-Slavische autoriteiten voorzorgsmaatregelen treffen tegen een mogelijke schending In een mededeling van de re publikeinse delegatie wordt ten aanzien van het incident op het vliegveld Kemajoran op 27 Oc tober J.l. gezegd dat de Neder landse autoriteiten een reisver bod hebben opgelegd aan alle officieren van de T.N.I., die Ba tavia wensten te verlaten. Twee van de drie T.N.I.-officieren, die op 27 October naar Djogja wil den vliegen, bezaten een uitreis vergunning, terwijl de derde de ze vergunning door de betrok ken Nederlandse officier was toegezegd; deze zou hem op het vliegveld worden overhandigd. Volgens de Nederlandse liaison officier, Luitenant Van der Hey- den, had luitenant Van Lier ge ëist, dat eerst de twee Neder landse vliegerofficieren, die on langs met een pipercub boven republikeins gebied op Sumatra een noodlanding moesten ma ken, zouden worden vrijgelaten, alvorens het reisverbod voor de leden van de T.N.I. zou kunnen worden opgeheven. Ook de voor zitter van de republikeinse dele gatie, Mr Susanto Tirtoprodjo zeide, dat de Nederlanders be reid zijn het vliegverbod op te heffen, maar dat zij tevens on middellijke vrijlating van de Ne derlandse vliegerofficieren eisen. De republikeinse delegatie heeft deze vrijlating toegezegd, aldus deze mededeling van de republikeinse delegatie. Van officiële Nederlandse zij de wenste men bovenstaande mededeling noch te bevestigen, noch te ontkennen. van de Joego-Slavische grenzen door strijdkrachten van de Kom inform. Er is van officiële zijde geen ruchtbaarheid aan deze maatregelen gegeven, doch het is niettemin bekend, dat de vol gende militaire voorzorgsmaat regelen zijn genomen: 1. Normaal worden in het na jaar nieuwe recruten onder de wapenen geroepen, die hun mi litaire dienstplicht moeten on dergaan. Thans is deze oproe ping gepaard gegaan met het onder de wapenen roepen van reservisten, die over het alge meen nog geen dertig jaar zijn. 2. Een groot aantal reservisten is niet „afgezwaaid," doch onder de wapenen gehouden. Deze heb ben deelgenomen aan de Joego- Slavische manoeuvres, welke in het begin van deze maand op grote schaal in Servië zijn ge houden. Door reizigers wordt melding gemaakt van aanzienlijke ver plaatsingen van Joego-Slavische troepen van het Westen naar het Oosten des lands, in de rich ting van de grenzen van Joego- Slavië met Roemenië en Bulga rije. In andere berichten wordt melding gemaakt van troepen verplaatsingen in Noord-Ooste lijke richting naar de Hongaar se grens. Volgens berichten hebben de aan Joego-Slavië grenzende vazalstaten der Sovjet-Unie ver sterkingen langs hun grenzen opgeworpen. Het feit, dat de Joego-Slavische autoriteiten ver plaatsingen van troepen in de richting van de grens doorvoe ren, schijnt er op te wijzen, dat de Joego-Slavische leiders eer der beducht zijn voor grensinci denten, als gevolg van 't schen den van de grenzen van Joego- Slavië door guerillastrijders dan voor een militaire aanval op grote schaal. Men wijst er op, dat, indien het zou gaan om het nemen van maatregelen voor het afweren van een dergelijke aanval, "uit gevoerd b.v. door het Sovjet- Russische leger, het niet ver standig van de Joego-Slaven zou zijn te trachten met een grote troepenmacht in het vlakke grensgebied van de Vojvodina en het Banaat tegenstand te bieden. MOET WEST-EUROPA ZICH HET LOT DER MILLIOENEN VERDREVENEN AANTREKKEN? (Van de A.N P. Correspondent.) Het feit dat het aantal vluchtelingen, dat door de grensafslui- ting der Sowjet-zone sijpelt, sedert de staatsvorming in dit deel van Duitsland aanzienlijk is toegenomen, heeft te Bonn de onge rustheid omtrent de ontwikkeling van het vluchtelingenvraagstuk sterk doen toenemen. De stemmen, die zeggen, dat Duitsland zelve niet bij machte is dit probleelm op te lossen en dat West-Europa als geheel zich het lot der millioenen verdrevenen zou moeten aan trekken, nemen in aantal toe De grote werkloosheid in de fede rale Republiek wordt hier voor minstens te derde deel beschouwd als rechtstreeks gevolg van het toestromen van vluchtelingen. Van de 45 millioen bewoners 1 der nieuwe burgers en het is juist Het Joego-Slavische Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bij de Bulgaarse Legatie een protest ingediend in verband met de „openlijke en opzettelij ke provocaties van Hongaarse grenswachten in de nacht van 27 op 28 October bij Jjonji Miho- jac," zo deelt het Joego-Savi- sche persbureau Tanjoeg mede. Zaterdagmorgen is de voorlo pige constitutie van de republiek Indonesia Serikat door de lei ders der delegaties uit deelge bieden van Indonesië gepara feerd. De delegatie van Suma tra's Oostkust heeft de consti tutie niet geparafeerd en zal dit eerst doen wanneer de status van Zuid Asahan definitief is vastgesteld. Over dit gebied zal nog nader onderhandeld worden tussen de republiek en de regering van Sumatra's Oostkust. In de Zaterdagmorgen gepa rafeerde tekst van de constitu tie wordt bepaald, dat de status quo van Zuid Asahan ten op zichte van Sumatra's Oostkust voorlopig zal gehandhaafd blij ven. De tekst van de constitutie zal voor publicatie worden vrijgege ven tegelijk met de documenten van de R.T.C. op de plenaire vergadering van twee November. MAANDAG 31 OCTOBER. Breskens Terneuzen Walsoorden Het bericht betreffende de af kondiging van het besluit tot in werkingtreding van de wijziging van het Rijkstelefoonreglement 1929 een verandering in de tarifiëring voor het interlocale telefoonverkeer heeft aanlei ding gegeven tot enig misver stand. Zoals reeds eerder is me degedeeld, zal de invoering van de nieuwe tarieven slechts zeer geleidelijk geschieden, n.l. in ge lijke tred met de technische ont wikkeling van het Nederlandse telefoonsysteem. Naar de speciale correspon dent van het A.N.P. uit goede bron verneemt, is het schulden bedrag van de toekomstige sou- vereine staat, de R.I.S., thans vastgesteld op 4.3 milliard gul den, waarvan drie milliard in terne schuld en 1.3 milliard ex terne schuld. Paul Hoffman, die Zaterdag te Parijs is gearriveerd uit Ame rika, verklaarde optimistisch te zijn aangaande de situatie. In antwoord op de vraag, of hij voornemens was „stoutmoer dige en dynamische" voorstellen te doen aan de organisatie voor Europese economische samen werking, zeide hij, dat de E.C.A. steeds bereid is van advies te dienen, doch dat het maken van plannen voor Europa naar haar mening aan de Europeanen moet worden overgelaten. Ook naar aanleiding van de andere vragen omtrent zijn plannen, verklaarde hij met nadruk, dat de E.C.A. zich zal beperken tot het geven van adviezen. Volgens berichten uit Bogota zouden honderd personen ge dood zijn bij een overval van een bende rovers op het plaatsje Ve rede Ceylan. Van officiële zijde is geen bevestiging te krijgen. Verede Ceylan ligt nabij Tu- lus, in het Cordilleras-gebergte, ongeveer 260 kilometer ten Z.- Westen van Bogota. Dit is de tweede roofoverval, die deze maand wordt gemeld. Op 11 Oc tober werden volgens berichten in Krause verscheidene perso nen gedood en een tiental ge wond bij gevechten tussen bur gers en bandieten in het stadje Betanië in de Noordelijke pro vincie Antioquia, die aan Pana ma grenst. Troepen zetten de achtervolging der bandieten in, v.m. n.m. 10.20 11.— 10.55 11.35 11.45 12.25 wier aantal op 50 werd geschat. Het Nederlandse voorstel tot bijeenroeping van een conferen tie met deelneming van de Be- neluxlanden ten einde de be trekkingen met Duitsland op tussentijdse vredesvoet te bren gen, vindt in de kringen van de hoge commissie geen ingang, zo vernam men van de politieke adviseur van McCloy, Riddelber- ger. Riddelberger zei zich op ver zoek van McCloy te dien aanzien uit te spreken. Hij ging verder: „Met de hoge commissie hebben de Benelux-landen permanent contact. Talrijke problemen kregen trouwens reeds hun be slag". der federale Republiek stammen 7,5 millioen uit de door de over eenkomst van Potsdam onder Pools toestuur gestelde delen van Pruisen. De overige 3,5 millioen Duitsers uit deze gebieden heb ben een onderdak gevonden in de Sowjet-zone. Het aantal vluch telingen is evenwel door de voort durende stroom uit het Oosten in werkelijkheid nog vele honderddui zenden groter. Vlak na de staats vorming in het Oosten steeg de „trek" tot een nieuw hoogtepunt van duizend man per dag en het West-Du tse Parlement heeft on der de druk van deze volksver huizing zijn eerste grote discussie aan het probleem gewijd. De be langen der vluchtelingen worden in de regering van Bonn behar tigd door Minister Lukaschek, die zelf uit Silezië stamt en die zijn gehele Ministerie met vluchtelin gen bevolkt. Hij heeft het bij de eerste parlementaire handeling van dit top-probleem reeds ziwaar te verduren gehad. In de eerste plaats was het program, waarmee hij voor het Forum kwam, niet in verhoud ng tot de werkelijke grote van het probleem. Het voorziet in de verhui zing van 600.000 man uit de meest overbevolkte landen naar zulke gebieden, waar meer emplooi te vinden zou zijn. Tot eind volgend jaar zou de helft daarvan verhuisd moeten zijn, een aantal dus dat onge veer overeenkomt met de hui dige aanwas van het vluchte- lingengetal. Nu is er niets zo afschrikwekkend voor de be trokkenen als het vooruitzicht opnieuw te moéten opbreken en daarom heeft Lukachek, en met hem vele der 52 leden van de Bondsdag, die zelf vluchte ling zijn, het beginsel der vrij willigheid willen handhaven. De meerderheid van de Bonds dag heeft evenwel besloten, dat dwang zal worden toege past, aangezien zij vreesde, dat zonder dwang niets van het programma zou terecht komen. De voornaamste moeilijkheid is uiteraard de vluchtelingen in te schakelen in het economische le ven. Het verloop der werkloos heid, waarvoor men zich hier in erband met het aanbreken van de winter ernstige zorgen maakt, toont duidelijk het verband met het vluchtelingenvraagstuk aan. De werkloosheid concentreert zich voornamelijk in de staten Slees- wijk-Holstein, Nedersaksen en Beieren, waar de meeste vluchte lingen zijn neergestreken. Van meer dan I *4 millioen werklozen komt een derde uit de kringen uitwijzing der Duitsers uit het Oosten hebben gegeven. Het invloedrijke Katholieke weekblad „Rheinische Merkur" te Koblenz sprak in dit verband van „een samenzwering van de gehele wereld tot verzwijging" van deze verantwoordelijkheid. Het blad dreigt er mee, dat de ellende de zer vluchtelingen op den duur „een troef kan worden in Russi sche handen". Het blad eist een drastische vermindering van de bezettingskosten, teneinde gelden vrfl te krijgen voor woningbouw en verschaffing van werk, en een definitief stopzetten der ontman teling teneinde zoveel mogelijk werkgelegenheid te behouden. dit derde deel, dat te boek staat als duurzaam werkloos. In hoeverre de grote verhui zing deze groep kansen zal geven opnieuw arbeid te vinden is nog een open vraag. Men is daar omtrent hier verre van optimis tisch, daar voor de overplaatsing naar andere landsdelen in de eerste plaats die vluchtelingen in aanmerking komen, die reeds se dert 5 jaren in kampen huizen en eerder tot de armlastige dan tot de productieve groep behoren. Alleen in Beieren wonen nog 50 duizend vluchtelingen in barak ken-kampen, in Sleeswijk-Holstein is dit aantal niet veel minder. De sociale toestanden in deze samen levingen worden als erbarmelijk gebrandmerkt. Werkelijke verbe teringen voor deze groep mensen werden hier slechts verwacht, wanneer eindelijk een groot wo- ningbouwprogram kan worden uitgevoerd. Wat tot nog toe op het gebied van de bouw van nieu we wormgen in West-Duitsland is ondernomen kan worden ver waarloosd en de verwezenlijking van de plannen hiertoe, dié thans bij de regering van Bonn in be handeling zij;;, wordt hier nog twijfelachtig geacht in verhand met de onzekere financiële posi tie zowel van de federatie als van tie staten. Het besef,, dat alle maatregelen ten behoeve van de vluchtelingen druppels zijn op 'n gloeiende plaat, versterkt de stemmen, die een Europese belangstelling voor het vraagstuk eisen. Onlangs hebben „Europa-orga nisaties" zich tot de Raad van Europa te Straatsburg gewend. Hier in Bonn spreekt men bij voorkeur van de verantwoordelijk heid, die de zegevierende mogend heden op zich hebben genomen toen zij de goedkeuring aan de Het Joego-Slavische regerings blad „Borba" schreef Zaterdag dat in Bulgarije massa-arrestaties verricht zijn. Onder de gearres teerden zouden zich 200 leden der communistische partij en ver schillende gewezen ministers be vinden. In Bulgarije zou „een wijdvertakte verzetsbeweging te gen de door de Kominform over heerste regeringspolitiek" be staan. De arrestaties worden in verband gebracht met de vroe gere Bulgaarse vice-president Kostof, wiens berechting volgens een eerdere verklaring van bet blad spoedig te Sofia zal plaats hebben. Het proces zou ten doel hebben „in alle kringen gehoorde protesten te smoren en personen, die sympathiek tegenover ons land staan en de door Moskou gedicteerde politiek veroordelen, te intimideren of te elimineren". In Pleven alleen zouden zich 2000 politieke gevangenen bevinden. Het blad1 noemt voorts een reeks gearresteerde vroegere regerings functionarissen, onder wie de reeds eerder vermelde gewezen minis ters Stepanof, Sekelarof en Koe- nin. Te Djobroedja zouden vier nieuwe concentratiekampen in ge bruik genomen zijn. De regeringen van India en Pakistan hebben gezamenlijk de Zweedse rechter Algot Bagge, vroeger lid van het Hoogge rechtshof, verzocht te willen op treden als voorzitter van het Hof van Arbitrage, dat een uit spraak zal doen in het grens conflict tussen beide landen. Bagge heeft de uitnodiging aan vaard. Wilhelm Pieck, president van Oost-Duitsland, heeft Zaterdag ochtend op een bijeenkomst van oud-krijgsgevangenen te Berlijn verklaard, dat alle Duitse krijgs gevangenen in Rusland vóór 1 Januari 1950 zullen terugkeren met uitzondering van hen, die door Russische tribunalen zijn veroordeeld. Volgens een bericht uit Triëst in de conservatieve „Sunday Graphic" zou Albanië misschien Tito gaan steunen. „Generaal Hod ja, Stalins „Gauleiter" in Al banië, viert in het geheim on derhandelingen met Tito, tegen wiens toenemende macht tegen over de beweringen van Moskou de vorige week nog op hyste rische wijze door het Kremlin is gefulmineerd," aldus het blad. „Berichten uit Rome wijzen er op, dat de sterke communisti sche partij in Albanië wankelt in haar loyaliteit tenopzichte van de zweep van Moskou en zich mogelijk, naar het voor beeld van een Tito-gezinde groep, zal losscheuren van het Sowj et-imperium. Tito zou bereid zijn met voe dingsmiddelen en materialen, waaraan hij eigenlijk zelf zulk een behoefte aan heeft, voor de steun van Albanië te betalen. Volgens te Parijs binnengeko men berichten hebben reddings ploegen het wrak van het Fran se lijntoestel bereikt. Het ligt op een duizend meter hoog rots plateau aan de voet van een steile helling van de Redonta, 'n top van het Algaria-gebergte. De ploegen hadden 14 uur no dig om de plaats van het onge luk te bereiken. Het terrein is moeilijk begaanbaar en het weer was slecht. Volgens een bericht konden slechts 5 lijken worden geïdentificeerd. De andere wa ren geheel verkoold. Een commissie van onderzoek is Zaterdag begonnen met haar werk. Van de zijde van het Pa- rijse vliegveld Orly is verklaard, dat de weersomstandigheden boven de Azoren het radiocon tact met de commissie bemoei lijken. De lijken van de 48 personen, die bij de ramp met de Franse Constellation op de Azoren om het leven zijn gekomen, zijn ge borgen en zullen naar Frankrijk worden overgebracht. De mees te slachtoffers waren onherken baar verminkt en slechts op grond van op hen gevonden pa pieren te identificeren. Volgens een der directeuren van WEERSVERWACHTING. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot -avond. WEINIG VERANDERING. Aanvankelijk nog op enkele plaatsen mist. Overigens droog en over het algemeen zonnig weer met meest zwakke Oosteiij de „Air France" zou het onge luk niat aan een „menselijke fout", geweten kunnen worden doch mogelijk aan het falen van instrumenten. Deskundigen van het vliegveld Santa Maria zijn van mening, dat de piloot een vuurtoren op het eiland San Miguel aangezien heeft voor het lichtbaken van het vliegveld. De commissie van onderzoek heeft bevestigd, dat het toestel tegen de helling van de „Pico Redonte" te pletter is gevlogen en dat de wrakstukken over een afstand van meer dan 300 meter op de grond verspreid lagen. Zij zijn van oordeel dat de 48 inzit tenden op slag gedood werden. Post bestemd voor militairen, aan boord van de troepenschepen Zuiderkruis en Kota Inten, beide op weg naar Indonesië, welke in een der tussenhavens zal worden uitgereikt, moet uiterlijk op 31 October in Nederland worden ter post bezorgd en post bestemd voor uitreiking in de haven van aankomst, resp. op 11 en 15 No vember. De brieven moeten alle worden gezonden aan het veld postkantoor te Batavia met. ver melding van dé naam van het troepenschip. Onder het motto „Een wer kelijk goede cigaretten-aanste- ker is niets zonder lucifers" is een Berlijnse firma begonnen met de verkoop van aanstekers, die tevens een zeer klein luci fersdoosje bevatten. Volgens de ke wind. Ongeveer dezelfde tem-1 firma belooft de aansteker zeer peratuur als gisteren. I populair te worden. ct.; minimus 't-s s: 5 regels 60 efc; immer Bureau ■s namiddags 3 m», had een onderis oud Drees, waariD deze e overeenkomst ten eld, dan zal daaruit king tussen NedSas ie Indonesische lei- de atmosfeer van i sedert .het einde oorlog in Indonesië vele Nederlander* gesteld hen goed te en op de hoogte te n ideeën omtrent onderwerpen, DU irende oontact >n Nederlander» en zeer belangrijk ge le hij, en heeft bij een veel betere ai- dan zelfs met de gen in Indonesië leelde de Premier en dringend beroep, moeten worden op van het parlement, ereiken, dat een so mgelegenheid als da l de resultaten der ug genoeg zal Imn- n om de overdracht reinitelt op of vóör gelijk overeengeJtB- lijk te maken g van 6 November een nog maximum- in gelden voor var- voor uitsluitend uit bereide vleeswaren, nderen van runde- geiten en paarden tegen vrije prijzen eden. maximumverbrui- lijn per kg (tussen oude maxim um- ideau 3.3.40), pen 3.— (ƒ3.40), 2.70 (ƒ3.20), vers .90 (ƒ2.60), khms- 1.90 (ƒ2.60), vette )0 (ƒ2.60), poten 3), staarten ƒ0.80 v vet 1.90 (ƒ2.60). ijk goedgekeurd mag ten hoogste per kg worden ver- >rijs voor poulet en slijk gebleven, ni. waren, uitsluitend arkensvlees, gelden maximumverbrui- er 100 gram: zwoerd ƒ0.33, ba^ woerd 0.38, blaas- »erenham ƒ0.42, ge rookt vet spek, vdt .22, gekookt magei erd en gerookt ma- ïder zwoerd ƒ0.32, ir spek met zwoerd r pekelspek ƒ0.24, i f 0.35, gekookte 0.43, gekookte 0.38, gekookte 1.47, hampunten en 10, rauwe staart- erse worst, uitsltü- uit varkensvlees aanse hof van be steren beslist, dat lanse communistï- lie wegens samen- rdeeld zijn, han- :-beroep, op borg en dienen te wor- ocht werd vastge- illar voor vier der en 20.000 dollar en. Het O.M. had en 75.000 dolla? Z.24 z.34 1949 Zon Maan Nov. Opk. Ond. Opk. Ond. 4 7.39 17.07 16.28* 5 7-41 17.06 16,40 6 7.43 17.04 16.56 6.04 18 meueriana net emcre van «jn ko loniale macht niet zuiver als een verlies van materiële welstand be schouwen, noch als een afbreken van vriendschappelijke betrekkin gen met Indonesië. Indonesië is zich ten volle be wust van de grote consequenties der verkregen onafhankelijkheid. 8.38Deze onafhankelijkheid kan slechts ie kwestie een „gro te triomf voor de Verenigde Na ties'". Hij zeide: „de oplossing toont, dat het door samenwerking voor de Verenigde Naties moge lijk is goede resultatcu te berei ken. Het wegnomen der oorzaken van verdeeldheid in een gebied is een n'euwe stap tot het bereiken van de wereldvrede". Het feit, dat de kloof tussen de oorspronkelijke standpunten van de delegaties kon worden overbrugd, is zo zeide men ten slotte in niet geringe mate te danken aan de TTnci, welker leden gedurende de gehele conferentie in hoge mate, waar zulks nodig bleek een constructieve en nuttige bijstand hebben verleend. en der Kinderbijslagwet worden premiën, welke gedurende vijf jaren, te rekenen van de verval dag, oningevorderd zijn gebleven, niet meer ingevorderd. Is de in vordering *na verloop van die vijf jaren nog' hangende, dan wordt zij niet verder voortgezet. Het komt thans veelvuldig' VOO' dat vastgestelde premién niet noemde termijn van vijf jaren te verlengen tot tien jaren. De övergangsbepaling van artikel 5 waakt er voor, dat premiën, die reeds oninvorderbaar zijn gewor den wegens het verstrijken van de oude termijn van vijf jaren, niet opnieuw invorderbaar zullen wor den. v "V en Britse geieei- nnen met uïtge- uningen met ge en en andere ma- De proeven wer- rricht op een ter- md van de gratt De geleerden in dit proefcen- or Engeland ec n wordt gefinan- eerst nauwkeu- is wat betreft ojectielen in hun. Jnder de talrijke die bij de proef- uikt worden, zijn nera's die ner- anders in de wereld worden gebruikt van belang. De Westduitse „Bundestag* heeft met 200 tegen 176 stem men bij 3 onthoudingen beslo ten Bonn tot hoofdstad van de Westduitse republiek te maken. 11 Stemmen waren ongeldig. De stemming was geheim.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1