BINNENLANDS NIEUWS Het Deense schip „Ivar" zinkt dieper weg VAN NELLE'S THEE nu w Bim en de ontvoering van Sinterklaas jelukt V SPORTNIEUWS Wat brengt de Radio? Burgemeester d'Ailly op Cuba Da geredden van het Deense vrachtschip „Ivar" op Terschelling aangekomen Incident in Wenen Glas als vervangingsmiddel voor metalen kleurplaat t*\ Arrer*da DE STORM we intercom* telefoontarief ke commissie ir V.N. kloosheid ir< lelgië WATER. 29 7.26 17.18 15.25 30 7.30 17.17 14.39 0.08 31 7.32 17.15 15.51 1.20 Op het gedeeltelijk in de golven weggezonken Deense schip „Ivar" dat Maandagnacht bij Terschel ling op een mijn is gelopen, heeft een speciale AN.P.-corespondent gisteren tegen het middaguur een onderhoud gehad met kapitein Larsen, die thans als enige Deen op zijn schip is gebleven. De sleepboten van de Fa. Doek- sen, de ^Holland", de „Oceaan", de „Stortemelk" en de „Texel", die elkander aflossen, hebben de ,,Ivar" tien mijl ten Noordwesten van Terschelling buiten de vaar geul aan de grond gezet. Het schip is echter in de loop van de nacht en gisterenochtend aan zienlijk verder weggezonken. Met het oog op de ruwe zee heeft men het pompen voorlopig maar ge staakt. De Firma Doeksen heeft goede hoop het schip, dat een gat heeft aan bakboord, uiteindelijk een haven te kunnen binnensle pen. Op het schip zelf konden wij constateren hoe de vijf man, die in een der sloepen het schip trachtten te verlaten, zijn omge komen. Van de davits zijn nog slechts een paar stompjes ijzer overge bleven. Kapitein Larsen vertelde ons hoe de tweede machinist en een dekjongen onmiddellijk ge dood werden door de neerstorten de stangen van de davits. „Zij kregen het ijzer precies op hun hoofd", zeide hij ons, de andere drie zijn zonder twijfel spoedig verdronken. Kapitein Larsen was in zijn hut toen de mijn zijn ,,Ivar" trof. ,,EJen spiegel viel precies naast mij neer. Ik ging onmiddellijk poolshoogte nemen. Alle mannen waren tegen de grond geslagen. Links en rechts lagen brokstuk ken in het rond. Zelfs van het fornuis in de kombuis was geen stuk meer heel. Het schip maak te onmiddellijk veel water. De mijn had een gat aan bakboordzij de geslagen ter hoogte van de machinekamer. Het achterschip begon onmiddellijk te zinken. De bemanning voelde er niets voor onder die omstandigheden aan boord te blijven. Daarom tracht ten v?e de eerste boot uit te zet ten". „De vijf man, die in deze eerste boot plaats namen, waren enige minuten later dood. Zonder twijfel hebben ze te overhaast ge handeld, onder de indruk als ze waren van de explosie". Zonder twijfel was de rest van de bemanning in de laatst over gebleven kleine motorsloep, die achter de „Ivar" werd meege sleept, gekropen, als de sleepboot „Holland" niet zo spoedig langs- zij was gekomen. Tezamen met die echte zeeman directeur Folke Doeksen, bevindt kapitein Larsen zich thans aan boord van zijn schip met langszij Mr. A. d'Ailly, burgemeester van Amsterdam, is Dinsdagavond te Havana aangekomen voor een kort bezoek. Burgemeester d'Ailly is de gast van N Castellanos, burgemeester van Havana. de „Oceaan". De Noordwester storm neemt nog steeds in kracht toe en slaat hoge golven over het schip. Of de boot geborgen zal wor den? Ik hoopt het, zegt kapitein Larsen. Zeker, zegt Folke Doek sen. De overlevenden van de be manning uitgezonderd de kapitein zullen waarschijnlijk vandaag per trein of vliegtuig naar Denemar ken terugkeren, tenminste wan neer de wilde zee de verbinding tussen Terschelling en het vaste land mogelijk maakt. LOF VOOR DE BEMANNING VAN DE „HOLLAND". De bevolking van West-Ter schelling was Dinsdagavond uit gelopen toen de sleepboot „Hol land" met de 10 opvarenden van de „Ivar", die Maandagavond van boord waren gehaald, en de eerste stuurman Norking, die Dinsdag avond van boord ging, om half acht de haven binnen voer. Het enthousiasme was zo groot, dat de politie een weg voor de schip breukelingen moest banen naar de bus, die hen naar hotel „Nap" bracht. Hier werd de mannen, die bijna 24 uur op zee waren geweest een flinke warme maaltijd voor gezet. De stuurman was vol lof over de redding door de beman ning van de sleepboot „Holland", welke hij een staaltje van kranig vakmanschap noemde. Norking was echter zeer onder de indruk over het verlies van vijf leden der equipage. De Denen zijn Dinsdag nog aan boord geweest, waar op dat ogenblik alleen de kapitein is achtergebleven, om wat kleding en andere bezittingen op te halen. De zeven man, die op Ameland zijn, zouden naar Terschelling worden overgebracht. Tragisch is, dat zich bij de ver misten een familielid van de ge redden bevindt. De Fransman zou door Oosten rijkse politiemannen met knup pels geslagen, op de grond gewor pen en daarna door het publiek mishandeld zijn. Hij werd, na door een landgenoot te zijn bevrijd onder groot bloedverlies naar een Franse militaire club over gebracht. Gehelmde Oostenrijkse politie mannen, die ter versterking waren opgeroepen, kwamen weldra met een auto voor de club, die zij bin nendrongen. Een ambulancewa gen, die kwam aanrijden, werd omringd door een menigte die vij andige kreten tegen de Fransen liet horen. De I ranse gendarmerie moest tussenbeide komenl om de straat te ontruimen en het vervoer van de gewonde mogelijk te maken. Maandagavond is in de Franse sector van Wenen een ernstig in cident voorgevallen. Volgens de lezing van oogge tuigen brak, om tot dusver onbe kende redenen, een hevige woor denwisseling uit tussen Oosten rijkse verkeersagenten en een Frans burger, gewezen gedepor teerde, die door ene drukke straat van de stad liep. VRIJSTELLING L UISTERBIJDRAGE VOOR SLECHTZIENDEN EN OORLOGSINVALIDEN. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft -beschikt, dat hoofden van gezin nen, die vanwege hun geringe ge zichtsvermogen invalide zirjn, en hoofden van gezinnen die invalide zijn geworden door oorlogshande lingen bij de uitoefening van de militaire dienst, vrijgesteld kun nen worden van de verplichting tot het betalen van luisterbijdra gen. Bij een aanvrage om een dergelijke vrijstelling moet een verklaring van de Rijksverzeke ringsbank overgelegd worden. De aanvraag -moet worden gericht tot het bestuur van de Rijksverze keringsbank te Amsterdam. Op alle aanvragen om vrijstelling moeten de serieletters en het nummer der luistervergunningen worden vermeld. De secretaris-generaal van de vakvereniging voor de glas- en ceramiek-industrie heeft onthuld, dat de Tsjecho-Slowaakse glasin dustrie zich thans concentreert op de productie van technisch glas, dat als vervangingsmiddel moet dienen voor schaarse grond stoffen, in het bijzonder voor ko per, lood, brons, staal en hard hout. Uit de proefnemingen is naar hij zeide, gebleken, dat glas een uitstekend en goedkoper ver vangingsmiddel is. „(ASTRID" ALS VERLOREN BESCHOUWD. Het Zweedse schip „Astrid", dat Dinsdag ter hoogte van Zee- brugge aan de grond is gelopen, is gisterenmiddag omstreeks drie uur gezonken en moet definitief als verloren worden beschouwd. Vóórdat de haan kraait elke morgen, Is Piggelmee reeds uit zijn bed. Zijn vrouwtje, vlijtig aan het zorgen. Heeft juist het water opgezet^,^ i' Met Van Nelle's Thee, fijn van geur en vol van smaak, heeft U, (nèt als Vrouwtje Piggelmee), een goed begin van de dag. Want Van Nelle's Thee is de verkwikkende morgendrank bij uitnemendheid, die tevreden gezichten te- voorsohijn tovert. Laat de mannen tevreden naar hun werk gaan, en kijk dan eens, of er misschien nog een kopje is overgebleven vóór het huishouden Uw aandacht Traagt- GEBROKEN THEE DUBBEL VOORDELIG - „IVat. ruikt die thee toch héérlijkoudje f Zegt Piggelmee aan het ontbijt. jj[ „Geen wonder!" vindt het dwergenvrouwtje, k „Pat doet VAN NELLE'S THEE altijd.'"v 80 HEDEN: TERNEUZEN: Café 's Lands Welvaren", 8 uur: Ledenver gadering Stichting Openbaar Kleuteronderwijs. MORGEN: TERNEUZEN: „Pro Rege", 8 uur: Lezing over „De natuur wetenschap in Zeeland na de Hervorming". AXEL: Het Centrum, 8 uur: Lou Bandy, de Grote Koning van de humor. DUITSER GEARRESTEERD. Verantwoordelijk voor fusil leren van 7 Nederlanders? Maandag is de 51-jarige Duit se fabrieksarbeider Karl Schmitz uit Breeijll (Duitsland) in 't huis van bewaring te Rotterdam op gesloten. S., die in 1844 te Rot terdam dienst deed als „Oberleut- nant",. wordt ervan verdacht ver. antwoordelijk te zijn voor het fusilleren van zeven Nederlan ders. Op 10 October 1944 liep een Duitse soldaat op de Rijsdij-k te gen een onder stroom staande draad, welke door de hevige ruk winden was losgewaaid. De sol daat was vrijwel op slag dood. Daar de Duitsers vermoedden, dat dit een geval van sabotage was, arresteerden ze zeven man nen, die aan de dijk woonden. Zij werden opgesloten In een school in Hoogvliet. De volgende dag stelde men twee van de zeven mannen weer in vrijheid, maar de vijf anderen werden naar dev plaats van het ongeval gebracht. Een directeur van een vlasfabriek en een arbeider werden bij hen gevoegd en alle zeven mensen werden zonder enige vorm van proces op de Rijksdijk gefusilleerd terwijl men hun huizen in brand stak. Na de oorlog was aanvankelijk de verblijfplaats van S. onbe kend. Nu is deze bekend gewor den en onmiddellijk heeft men zijn uitlevering gevraagd, hetgeen op 20 October j.l. geschiedde. boerderijbrand te V, ESTERLEE Een grote brand brak uit bij de heer P. F. Eiken te Westerlee. De brand die waarschijnlijk is ont slaan door kortsluiting, vond gre tig voedsel in de grote vorraden graan, hooi en stro. Door de bu ren kon al het vee worden gered. Doch de gehele inboedel van het woonhuis ging practisch verloren. De brandweer uit Scheemda, Veendam en Winschoten, zag zich genoodzaakt zich te beper ken tot het nathouden van de be lendende percelen. Midden in een diep, donker bos stond een groot huis. Het zag er verwaarloosd uit. Roofvogels krijsten in de verwilderde tuin. Maar licht brandde er binnen. Wie zou .daar wel wonen? Het moet maar dadelijk worden gezegd: Het genootschap van kwade dwergen woonde hier, on der leiding van de bendeleider, bekend als de Erge. Verder waren er dorre Dorus, die altijd een hark bij zich droeg, Goochempje, een kereltje met ongekamd polka- haar. Baggerman, die een Turkse fez droeg en steeds de vis uit de fuiken weg nam en tenslott-e Groene Wollie, een dwarg die al tijd maar at. „De mensen spelen ons in de kaart" zei de Erge. „Ze hebben een zwarte markt. Daarom moe ten wij ons meester maken van de pakjes van Sinterklaas om ze op de zwarte markt te verkopen. Sinterklaas zelf gaan we ontvoe ren, omdat hij zich tegen onze plannen verzet". „Makkelijk gezegd", riep Groe ne Wollie, terwijl hij een groot stuk taart in zijn mond stak. l „Zo heb ik het gezegd, en zo gebeurt het", zei de Erge, die nogal kort van stuk was. Groene Wollie sneed zich zwijgend een nieuw stuk taart af. ZAKKENROLSTER GEPAKT. Maandag is in een trein, die op de Ceintuurbaan te Amsterdam reed. de 52-jarige vrouw K. G. Q. betrapt op zakkenrollerij en ge arresteerd. De dame had reeds een aantal veroordelingen voor dit feit op haar strafblad staan. ZWARTE HANDEL EN KOFFIE De douane te Hannover heeft gisteren beslag gelegd op 137 zakken koffie die voor koffie-im- porteurs van de Sowjet-zone ille gaal zouden worden verkocht in West-Duitsiand. Volgens de po litie kwam de koffie uit Zwitser land en Nederland en was be stemd voor doorvoer naar Zuid- Oost-Europa via de Sowjet-zone. Tengevolge van duistere transac ties tussen koffie-firma's in de Sowjet-zone en te Brunswijk werd de koffie echter te Brunswijk achtergehouden, aldus de politie. TREIN DOOR TREILER GEGREPEN. Op de onbewaakte overweg bij Echt (St. Joost) tussen Roermond en Sittard op de Rijksweg is Dinsdagmiddag een zware trailer met aanhangwagens door een in volle vaart rijdende sneltrein ge grepen. De drie inzittenden der auto ontkwamen aan de dood door uit de cabine te springen. De trein werd beschadigd; de met boter geladen treiter werd ernstig beschadigd. NOODLANDING VAN EEN DEENS VLIEGTUIG. Bij Nijeveen nabij Meppel ge raakte een Deens sportvliegtuig van de Deense luchtvaartschool L. Hansen uit Kopenhagen met de kentekenen CY-DGE door de mist, regen en duisternis in moeilijk heden. De piloot, de instructeur Björn Andersen, slaagde er in op een graslandje een noodlanding te maken. Met twee leerlingen was hij hedenmiddag in Eindhoven op gestegen op weg naar Eelde. De piloot kreeg vergunning om gisterenmorgen weer te starten zender passagiers. VEESMOKKELCOMPLOT OPGEROLD. Na wekenlange naspeuringen ziin ambtenaren van de centrale controle dienst te Venlo erin ge slaagd een complot smokkelaars, die zich met het clandestien ver voer van rundvee naar België be zig hielden, op te rollen. Een zekere L. R. en J. R. zochten con tact met kooplustige Belgische boeren in de nabijheid van de grens. Als de koop werd aange gaan werd op naam van L. R. een geleidebiljet gehaald, waarbij de koe tevens werd vrij gemaakt uit het veeboekje van de boer. Voor de rest zorgde J. R. Aldus werd de schijn gewekt, als werden de koeien op normale wijze vanuit het grensgebied naar het vrije gebied vervoerd. lip werkelijkheid verdween het vee 'over de Belgi sche grens. Nadat dit was vast gesteld werden L. R. en J. R. ge arresteerd Zij bekenden na een lengdurig verhoor minstens 10 koeien naar België gesmokkeld te hebben. Hierna werden verschillende verkopers gearresteerd, die ha be kentenis nu op vrije voeten wer den gesteld, behalve zekere P. S„ die daadwerkelijk aan het vervoer had deelgenomen en die evenals L. R. en J. R. in het huis van be waring werd opgesloten. Dat het hier om hoge winsten gaat moge blijken uit het feit, dat L. R. alleen al voor het administratief vrij maken van het rundvee 150 of 175 per stuk berekende. BRAND SLOEG OVER NAAK 50 METER VERDER GELEGEN PlYND. Terwijl in het pand Stokhassel- straat 30, gelegen in het Noor delijk stadsdeel van de gemeente Tilburg en bewoond door de fami lie Marinussen, tegen half een gisterenmiddag de kachel werd aangemaakt voor het opzetten van de was ontstond een schoor steenbrand. Door de geweldige stormwind werd het vuur in deze geheel vrijstaande woning dusda nig aangewakkerd, dat binnen enkele minuten het huis, dat door twee gezinnen bewoond werd, in lichter laaie stond. De wind droeg het vliegvuur van het met riet onderschoten dak tot ver in de omtrek, met het gevolg, dat een op plusminus vijftig meter af stand gelegen boerderij van de landbouwer J. van Riel eveneens in brand geraakte. De bewoners hiervan konden, toen zij het ge vaar van het vliegvuur zagen, de inboedel grotendeels op een lager gelegen terrein in veilig heid brengen, doch de gehele oogst en vier varkens, een kalf, een dorsmachine, een benzinemo tor en veel landbouwwerktuigen werden een prooi der vlammen. De brandweer moest het blus water uit het op ongeveer 400 meter verder gelegen Wilhelmi- nakanaal aanvoeren en tastte het vuur met 8 stralen aan. Het bl.us- singGwerk werd voornamelijk ge concentreerd op de boerderij, om dat het vliegvuur ook de ver spreid liggende woningen en boer derijen bedreigde. Na een uur was men het vuur meester. Door deze brand werden drie gezinnen dakloos. Zij werden door omwonende families opge nomen. De schade wordt gedeel telijk door verzekering gedekt. ren De „Brandar.s'' die n.l. op dit eiland is gestationneerd ligt op het ogenblik voor reparatie te Amsterdam. Kinderen onder vallende tak. Gisterenmiddag even na twee uur js wederom van een van de bomen in het Weteringplantsoen te Amsterdam een tak afgewaaid. Ditmaal werden twee kinderen het slachtoffer. Deze kinderen liepen op het middenpad van het plantsoen toen de tak viel en hen raakte. Een der twee jongetjes kreeg een schedelbasisfractuur. Het andere brak een arm. De kin deren zijn naar het Wilhelmina- gasthuis overgebracht. TERNEUZEN. Kaartwedstrijd. Zondag 23 October speelde de kaartclub „Ruiten Boer" uit Ter- neuzen een kaartwedstrijd tegen Zuiddorpe om een beker. Zuid- dorpe won met 2210. De laatste wedstrijd om de beker wordt in November te Terneuzen gespeeld, Utrechtse jongeman in Den Haag door ornament getrof fen en overleden. In de Nassaulaan te 's-Graven- hage viel gisterenmorgen om streeks half één een ornament van ongeveer vijf kilogram van een huis. De juist passerende 24- jarige F. G. uit Utrecht werd door het ornament getroffen en zakte bewusteloos in elkaar. Hij werd naar het ziekenhuis aan het West einde vervoerd. Daar is hij om half vier overleden. Veerdienst TielWamel gestaakt- De hevige Zuidwesterstorm is oorzaak, dat de veerdienst Tiel- Wamel voor rij- en voertuigen gisterenmiddag moest worden ge staakt. De stoomboot „GijsWprt Stout" zet alleen voetgangers, eventueel met rijwielen, over. N.- en Z,-Hollandse Reddings- Maatschappij treft voorzorgen- In verband met de berichten die op het voortduren van de storm in de komende nacht wij zen, heeft de N.Z.H.R.M. besloten de reddingboot „Twente", welke baar standplaats te Harlingen heeft, naar Terschelling te stu- VRIJDAG 28 OCTOBER. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Orgelspel; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Cause rie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gram.; 10.80 Voor de vrouw; 10.40 Koor; 11.05 Voordracht; 11.25 Gram.;. 12.00 Musette or kest; 12.30 Mededelingen; 12.33 Sportpraatje; 12.45 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Zang en orgel; 13.45 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Strijktrio; 14.55 Causerie; 15.15 Residentie orkest; 16.00 Filmprogramma; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Kwartet; 17.20 Cau serie; 18.00 Nieuws; 18.15 Felici taties; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.00 Denk om de bocht; 19.15 Accordeonmuziek; 19.30 Causerie; 19.50 Kerkelijk nieuws; 20.00 Nieuws; 20.05 Hobo, fagot en piano; 20.30 Causerie; 20.55 Boekbespreking; 21.00 Verzoek programma; 21.40 De Ducdalf; 22.00 Buitenlands weekoverzicht; 22.15 Gram.; 22.40 Causerie; 22.40 Avondwijding; 23.00 Nws.; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.35 Schoolradio; 10.00 Gram.; 11.00 Voor de zie ken; 11.35 Als de ziele luistert; 11.45 Gram.; 12.03 Amusements orkest; 13.00 Nws.; 13.20 Lunch concert; 13.45 Gram.; 14.15 Gev. programma; 15.00 School radio; 15.30 Dansmuziek; 16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Kinderkoor; 17.45 Promonade-orkest; 18.45 Voor de kinderen; 19.00 Nieuws; 19.15 Regeringsuitz.19.30 Blaaskwin. tet; 20.00 Nieuws; 20.12 Omroep orkest; 21.22 Klainkbeeld; 22.25 Pianoconcert; 22.45 Causerie; 23.00 Nieuws; 23.15 Dansmuziek. BRUSSEL (VI.); 12.00 Gram.; 12.32 Omroeporkest; 13.00 Nws.; 13.15, 14.00—14.45 en 17.00 Gram. 17.05 Nieuws; 17.15 Engelse les; 17.30 Gram.; 18.15 Causerie; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 20.15 Film overzicht; 20.30 Symphonie or kest; 21.05 Kunstkaleidoscoop; 21.20 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Grgm.; 22.50 Nws.; 22.55 Gram. ct.; minimum pa >s: 5 regels 60 ct; immer Bureau» vas ss namiddags 3 mu. ad J 463 is afgekon- Jluit, waarin is be- Kon. Besluit' van >49, tot nadere wg- it Rijkst elefoonregie- werking zal treden ber a.s. Het betreft s tarifiëring voor de ale telefoongesprefc- Russische Minister ïdse Zaken, Andnd leeft gisteren een Griekenland, waar- jedrongen op de in een wapenembargo^ Albanië en Bulga- ,nd gewezen, arde in de politieke V. N„ dat het pre- mland alleen kon ast op basis van de :he. voorstellen voor ing van de buiten en uit Griekenland! ing van de commis- voor de Balkan. .e statistieken be verzekering tegen werden in de week 22 October j.l. oer ïld 195.080 volledig gecontroleerd en ltelijk en toevallig arbeiders die met rktijd werken, ar- ngQvolge een geval cht tijdelijk werk- irkloze havenarbei- de vorige week valt jrdering waar te 336 volledig werk- vermindering van telijk en toevallig dering van de ge- n toevallige werk- rotendeels te dan- feit, dat het werk urgse kolenmijnen week niet onder- Tot de volledig behoren ongeveer arbeiders, die ge- rankrijk werkzaam (ebied van Florence ge van een aardbe- 5n om het leven ge- anderen werden de bliksem getrof- - overstroming in de "rara zouden ver- rsonen verdronken dorpen Avenza en ra steeg het water verdieping- der hui- ic i)url»in ihcadcn Deanne Durbin ie iveede echtgenoot n gescheiden, we- lijke wreedheid", vierde vrouw en 1947 met hem ge- irbin, die 26 jaar oeger gehuwd met i bemanning van op weg was va» Miguel (Azoren) en gekomen. iog onbekend aan- n zijn. van de Air-France eint, dat het wrak ellat'on is ontdekt op de Azoren. bericht uit Santa vliegtuig in brand waargenomen. RWACHTCNG >or het K.NM.I. te van hedenochtend I. wind. matige wind uit sen Oost en Zuid. de dag toenemende lar op de meeste weer. Weinig ver- nperatuur. gcu wei ecu tiupuuittuiu cu etui gramofoon met een groot aantal platen, terw'-'I het Protestants In terkerkelijk Thuisfront een pro jectie-apparaat met films en veel speelmateriaal verschafte en bo vendien de Niwin het zijne bij droeg, dat zowel tijdens de reis als ten gebruike In de tropen velerlei ontspanningsmateriaal aanwezig is. sterlinggebied en het doorvërl pen daarvan naar de Verenigde Staten. Donderdag heeft de rege ring van Kenay de wekelijkse koffieveiling te Nairobi afgelast, daar de verdenking bestond, dat enkele landen mei zachte valuta, in het bijzonder Italië, koffie uit Kenya tegen dollars doorverkoch ten. dïïftit. Attllee richtte zich in zijn ant woord ironisch tot Churchill en zeide, dat -lege tijdens de oorlog nooit 'n beroep gedaan had op de privé-winst. Thans, aldus de Pre mier, leefde men in een gemengde economische toestand. Dit was kapitalisme noch socialistische economie. betrekkingen van goede nabuur schap met Joego-Slavië. Wat Eritrea betreft, verklaar de Sforza, dat de Italiaanse re gering zich gelukkig acht, dat de V. N. deze kwestie tot een latere datum heeft opgeschort. Na de rede van de Minister keurde de Senaat de begroting van buitenlandse zaken goed. woning. De politie nam foto's van de stoffelijke overschotten en verrichtte de nodige opme tingen. De vrouw lag in de keuken met een schot door haar hoofd. Op de dremnel van de deur. die toegang geeft tot de slaapkamer, lag de man; ook met een schot door het hoofd. Er waren geen tjonsteiiation van de Air-icrance, die van Parijs op weg was naar New-York, met o.a. de bekende violiste Ginette Neveu en de Fran se middengewichtkampioen Mar cel Cerdan en diens manager, Joe Longman, aan boord, op korte afstand van het vliegveld Santa Maria op de Azoren een noodlan ding heeft gemaakt. 29 OCTOBER v.m. nun/ 7.27 8.19 8.02 8.54 .8.52 9.44 30 OCTOBER 8.54 9.45 9.29 10.20 10.19 11.16 ZON- EN MAANSTANDEN. 1949 Zon Ma..n Oct. Opk. Ond. Opk. OncL

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3