STORM OVER ONS LAND Koninklijk bezoek H.K.H. Prinses; .Wilhelmina onthult monument Radio Moskou over Tito jelukt aan de hoofdstad De Belgische Koningskwestie DONDERDAG 27 OCTOBER 1949. De werkloosheid in België Verschillende schepen in moeilijkheden Pestepidemie op Java Sowjet-Unie •ist terugroeping Joego* Slavische ambassadeur Vliegtuigongeval in Argentinië Treinongeluk te Brussel Het Japanse herstel we intercom* telefoontarief ke commissi* tr V.N. kloosheid iis lelgië heiden WATER. Frankering bij Abonnement: Temeuzen Onder Redactionele leiding van P. L. D. J. van Oeveren. Redactie-adres Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel- 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs: 3,90 per kwartaal- Per week 30 cent Losse nummers 6 cent. DE VRIJE ZEEUW 5e Jaargang No. 1254. Verschijnt dagelijks Uitgave Stichting „De Vrije Zeeuw" SS Drukkerij N. V. Firma P- J- van de Sande Advertentieprijs: per mm 10 et; minimum per advertentie 1,50. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Om klokslag 2 uur, terwijl juist het zonnetje doorbrak, al bleef 't lustig doorstormen, arriveerde H M. Koningin Juliana en Z. K. H. Prins Bemhard der Nederlan den met Hun gevolg aan de grens van de gemeente bij de Hartveld- jsebrug. Hier stonden de loco burgemeester, de heer B. C. Fran ke, en de hoofdcommissaris van politie, de heer H. A. J. H. Kaas jager gereed om de Koninklijke Gasten te verwelkomen. De stoet vervolgde sner zijn weg nadat de Amsterdamse motorpolitie het es corte had overgenomen en hoofd commissaris Kaasjager met zijn auto de kop van de stoet had ge vormd. Na hem volgde de auto van wethouder Franke, een hof- auto en vervolgens die aan de achterzijde open wagen van de Koningin en de Prins. De storm, die over de Watergraafsmeer woei, was de oorzaak, dat op de Miedenweg weinig publiek stond om de Landsvrouwe te verwelko men. Eten regen van fjjn zand van de opgespoten terreinen langs de weg maakte het verblijf zeer onaangenaam, zodat de bvjma stormachtige wind inderdaad toch als spelbreker optreedt. Ook ver der in de stad bleek de belang stelling, waarschijnlijk als het gevolg van het gure weer, niet bijzonder groot. Op de tocht passeerde het Ko ninklijk Paar ook het Gemeente lijke oude mannen- en vrouwen huis in de Roetersstraat. De oud jes hadden de banken buiten staan en voor het gebouw plaats geno men. Warme omslagdoeken be schutten hen tegen de koudewind. Helaas was het verzoek door hen aan de waarnemend burgemeester gericht om de Koningin bloemen aan te bieden afgewezen. Maar zij hadden allen vlaggetjes in hun hand en hiermede wuifden zij de Landsvrouwe enthousiast toe. De gemeentereiniging heeft een zeer zware taak omdat overal op de weg bladeren liggen, die wil Am sterdam de faam van een schone stad te Zijn behouden, opgeruimd, moeten zijn voor de Koninklijke auto's passeren. Precies om tien voor half drie zwenkte de stoet de binnenplaats van het stadhuis op, waar de Commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Holland, Dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk de Koninklijke Gasten welkom heette. Antoinette d'Ailly, een dochter tje van de burgemeester, bood H. M. de Koningin een bouquet rose anjers aan en vervolgens begaf Verwacht wordt, dat de socia listen gisterenmiddag tijdens de voortzetting in de Senaat van de debatten over het voorstel-Strye tot het houden van een volks- raadspleging over de terugkeer van Koning Leopold, een drietal amendementen zullen indienen. Het eerste amendement zou de bekendmaking eisen van alle do cumenten, die licht kunnen wer pen op de Koningskwestie. In het tweede amendement zou een meerderheid van 66 procent der stemmen voor de terugkeer van de Koning worden geëist. Terwijl in het derde zou worden verlangd, dat de Koning de meer derheid der stemmen behaalt, zo wel in Vlaanderen en Brussel, als in Wallonië. In de week van 1 tot 8 October nam het aantal gecontroleerde werklozen in België met 25.000 toe, waardoor het totale aantal thans 253408 bedraagt. Naar „De Standaard" van gisterenmorgen opmerkt, betekent dit cijfer, dat 12 procent der arbeiders-bevol king in België thans zonder ar beid is. Het blad meent, dat Bel gië langzamerhand de crisistoe stand nadert van de slechtste vóóroorlogse jaren. „De Stan daard" verwacht, dat, nu de win- ter nadert, het niet uitgesloten is, dat het aantal werklozen tot 300.000 zal stijgen. Het blad her innert er aan, dat de werkloos heid de Belgische staat dit jaar 5 tot 6 milliard francs zal kosten. het Koninklijk Paar Zich naar binnen. In de hall stond het col lege van wethouders opgesteld, dat door wethouder B. C. Franke ■Tlan de Hoge" Gasten werd voor gesteld. Toen de gasten de raads zaal betraden zette op de binnen plaats de Amsterdamse politie- kapel onder leiding van inspecteur J. Pinkse het Wilhelmus in. De ramen van de kamers rond de b'nnenplaats waren bezet door honderden ambtenaren en ambte naressen. Buiten 't stadhuis werd het Koninklijk Paar hartelijk toe gejuicht door honderden., die aan de overzijde van de Oude Zijds Voorburgwal een mooi plaatsje hadden gevonden. Langs de gehele route, welke de Koninklijke stoet heeft ge volgd en straks zal volgen, heeft de afdeling beplantingen van pu blieke werken speciale maatrege len genomen voor het geval een boom mocht omwaaien en de weg versperd zou zijn. Op talrijke pun ten langs de weg zijn gemeente werklieden opgesteld, voorzien van zagen, bijlen en ander mate riaal om, mocht een boom om waaien, deze binnen tien minuten in stukken te kunnen zagen en weg te brengen. Na de ontvangst in de hal schreden de Koningin naast loco burgemeester Franke en Prins Bernhard aan de zijde van wet houder Mr. A. de Roos met de leden van het gevolg, bij wie zich de overige wethouders voegden, naar de raadszaal waar alle aam wezigen staande het hoge gezel schap afwachtten. Hare Majes teit was gekleed in een turquoise costuum en droeg een zwarte toque met enkele turquoise en zwarte veren. Nadat de loco-burgemeester, ■wethouder Franke zijn begroe tingsrede had uitgesproken, wer den alle raadsleden en de geno digde vertegenwoordigers van de burgerij aan de Koninklijke be zoekers voorgesteld, waarna ten slotte deze zich gedurende bijna een half uur met zich telkens af wisselende groepjes onderhielden. Na het vertrek uit het stadhuis voerde de rijtoer de Koninklijke gasten via de O. Z. Voorburgwal, de Kloveniersburgwal, het Munt plein, Koningsplein, de Leidse- straat, het Leidseplein, de Nas- saukade en de Kinkerstraat naar de ambachtsschool aan de Postes- weg. Ook langs dit deel van de route waren vele vlaggen, waar van sommige duidelijk de sporen droegen van de speelsheid van de wind. Overal werd de Koninklij ke Familie door de Amsterdam mers, die in groepjes bijeen ston den en de harde wind hadden ge trotseerd, luide toegejuicht. In de Kinkerstraat werd juisit een winkelweek gehouden, waar door overal vlaggemasten zijn aangebracht en deze straat dus een extra feestelijk aanzien had. Bovendien waren hier heel veel mensen op de been, die de Konin- gin en de Prins hartelijk toejuich ten. Omstreeks half vier arri veerde de stoet bij de vierde am bachtsschool van de maatschappij voor de werkende stand, de Ir. W. Mans Geesteranusschool. Hier verlieten Hare Majesteit, Prins Bernhard en het gevolg de rijtui gen om een bezoek aan deze on derwijsinrichting te brengen. Ekele minuten voordat de Ko ninklijke stoet komende van het stadhuis, het Rusland zou passe- seren, schoof, door de wind los geraakt, een groot aantal dak pannen van het dak van pand 7 naar beneden en vielen kletterend op straat. De Koningin zal van dit inci dent, toen zij passeerde, niets ge merkt hebben. Toen de stoet voor het Ko ninklijk Paleis arriveerde, had een afdeling van de Koninklijke studenten schietvereniging in haar schilderachtige uniform met de hoge witte pluim op de muts reeds de wacht betrokken en stond de Amsterdamse politie- kapel weer gereed om het volks lied te spelen. Om tien voor half zes zwenRte de stoet door de Pa leisstraat de Dam op onder het gejuich van de wachtenden. Spontaan werd het Wilhelmus meegezongen, maar de klanken stierven in de storm, die nog niets van zijn kracht had ingeboet en onbarmhartig allen op het Natio nale plein geselde. De hoge gas ten inspecteerden de erewacht en begaven zich vervolgens naar bin nen, onmiddellijk, het was toen drie minuten voor half zes, werd de Kóninklijke Standaard gehe sen. De menigte op de Dam was echter nog niet tevreden en bleef wachten. De Koninklijke gasten stalen opnieuw de harten dezer Amster dammers door kort in de gure stormwind op het balcon van het Paleis te verschijnen. Het was slechts voor een korte groet, maar de toejuichingen van dege nen, die geruime tijd de komst van Vorstin en Prins hadden af gewacht, waren des te enthou siaster. Binnen stonden in de rode zaal de heren C. J. M. van Dishoecik en A. Becht, resp. voorzitter en secretaris van de Nederlandse Uitgeversbond, en voorts de he ren P. J. Mijksenaar, K. D. Hart man, A. M. de Waal en mej. E. Dronckers, leden van de commis sie Paleisblbliotheek, Mej. Dronckers, die voor de Paleisbibliotheek een catalogus heeft samengesteld, overhandigde de Koningin een in groen leer ge bonden exemplaar met gouden letters. De Landsvrouwe dankte zowel de bond als de commissie voor de Haar aangeboden boekwerken, waarmede Zij zeidte zeer ingeno men te zijn en besloot Haar dank woord met de wens, dat het Haar zou zijn toegestaan delen van deze Pale'sbibliotheek te lenen,, zo dat Zij ze kon doorlezen op het Paleis Soestdijk. De Koningin en Prins trokken Zich daarna terug. Des avonds werd in het Cen traal theater de comedie „De Zil veren Fluit" opgevoerd door het gezelschap van Cor Ruys, door het Koninklijk Paar bijgewoond. Storm veroorzaakt tram stagnatie. De harde wind, die met de vlaggen, uitgestoken ter ere van het Koninklijk bezoek aan de hoofdstad, speelt als een jonge hond met een been, heeft giste renmorgen het tramverkeer, in de hoofdstad danig in de war ge bracht. Omstreeks elf uur woeien op de kruising van de Weteringsschans en Vijzelgracht enkele zware tak ken in de tramleiding, waardoor de trams 16, 24 en 25 niet verder konden. Bovendien werd een wiel- lijdster door de vallende takken gewond, doch gelukkig niet ern stig. De directie van de tram was genoodzaakt de tramtreinen, die hun weg niet konden vervol gen, achteruit te laten rijden, tot zij bij een splitsing kwamen en een andere route konden volgen. Doordat de route Vijzelgracht Ferdinand Bolstraat een zeer druk traject is, kreeg de stagnatie, welke ruim drie kwartier duurde een vrij ernstig karakter. Tegen twaalf uur was het tramverkeer weer normaal. De afgewaaide takken werden door de afdeling beplantingen van publieke werken weggehaald. Woonschuiten in moeilijk heden. De vele woonschuiten die, Neder land telt, hebben het bij de steeds in kracht toenemende storm, zwaar te verduren. Speciale maatregelen werden genomen om te voorkomen dat de scheepjes op het droge werden geslagen of tegen de wal werden v cmield. In verscheidene boten werd schade aangericht aan servies goed, schilderijen en andere breekbare wandversieringen. Tjalk bij Ameland in nood. De reddingboot der N. en Z. H. R. M. „Abraham Fech" is giste- reimiiddag uitgevaren om hulp te bieden aan een met stenen gela den tjalkschip dat in de bocht van Ameland in ernstige moeilijk heden verkeert. Van het eiland werd waargenomen hoe de hoge golven dwars over het schip sloe gen. Noodseinen zijn niet waar genomen. Het te water laten van de red dingboot ging door de ruwe zee en hevige wind met grote moei lijkheden gepaard. Nadere bij zonderheden ontbreken nog. Opvarenden van in nood verkerende tjalk van boord gehaald. Het is de mannen van de red dingboot „Abraham Foch" van de N.Z.H.R.M. gisterenmiddag ge lukt de drie opvarenden van de 103 ton metende tjalk „Geri", welke Sij Ameland in moeilijk heden was geraakt, van boord te halen. Het schip, dat geladen was met 90 ton stenen, was afkomstig van Lobith en kon door het ruwe weer de Ballumerbocht niet meer bereiken. Het is toen in het z.g. Molengat voor anker gegaan. De reddingboot onder schipper Neij is, hoewel geen noodsignalen wa ren gegeven, uitgevaren. Circa twee uur werd de „Abraham Foch" gelanceerd, waarbij zich moeilijkheden voordeden doordat de reddingboot dwars kwam te liggen en naar het strand werd geslagen. De boot geraakte op lager wal maar werd met ver eende krachten door inwoners van Hollum, die tot hun middel in het water stonden, weer recht ge duwd, waarna het gelukte zee te kiezen. Schipper Wiertsemz van de „Geri" had reeds getracht zijn vrouw en kind aan een voorbij komende schelpenzuiger van de rederij Doeksen mee te geven, welke poging evenwel door de ruwe zee niet gelukte. De tjalk werd gehandicapt door de geringe capaciteit van de 30 pk motor. De schipper vond het raadzamer zijn schip te verlaten. Hij is met zijn vrouw en kind te Hollum on dergebracht. De toestand voor het schip is zeer gevaarlijk en wanneer de wind uitschiet en Noordwest wordt, dan kan het bijna zeker als verloren worden beschouwd. Ernstig ongeluk op rangeer terrein. Gistermiddag even voor vier uur is een ernstig ongeluk gebeurd op het rangeerterrein van de spoor wegen aan de Rietlanden te Am sterdam. De 56-jarige onder- ladingmeester S. liep over het terrein hoog in zijn kraag gedoken tegen de wind in en heeft daar door een naderende electrische rangeerlocomotief niet opgemerkt. De man liep pardoes onder de locomotief en is zeer zwaar ver wond naar het Onze Lieve Vrou wegasthuis overgebracht. Men vreest voor zijn leven. Op het voorplein van ae xvoning Willem III-kazerne, het depert van het wapen der Koninklijke Maredhaussée, heeft H K. H. Prinses Wilhelmina mede namens H, M. Koningin Juliana een gedenkteken onthuld ter nagedachtenis aan de mannen van dit wapen en het voormalig corps politietroepen, die tijdens oorlog en verzet het leven hebben gegeven voor Koningin en Vaderland- Reeds meer dan duizend slachtoffers. De correspondent van Aneta bericht, dat een pestepidemie in het gebied van Wbnosari, ten Zuidwesten van Djogja reeds meer dan 100 slachtoffers heeft geëist, welks aantal dagelijks toeneemt. Te Wonosari zal reeds binnen enkele dagen worden aangevan gen met vaccinatie. De Republi keinse Minister van Gezondheid, Surone, deelde aan Aneta mede, dat men op 8 November zal be ginnen met vaccinatie op grote schaal. Voorts verklaarde hij, dat men te Djogja in staat is een voldoende hoeveelheid vaccins te produceren. Toen de Prinses, vergezeld van Haar particuliere secretaresse, mej. J. C. M. M. Geldens, kort voor elf uur ter plaatse arriveer de, waren reeds zeer velen aan wezig; familieleden van de ge vallenen alsmede talrijke mili taire autoriteiten en andere ge nodigden, onder wie de Minister van Oorlog, Mr. W. F. Schokking. Jhr. Quarles van Ufford, Commis saris der Koningin in de provincie Gelderland. Voorts waren aan wezig de militaire attaché's van de Ver. Staten, België, Engeland en Canada en deputaties van de Belgische gendarmerie, het Róyal- corps of Military Police, de mare- chausséevereniging, het voormalig corps politietroepen en de natio nale federatieve raad van het voormalig verzet. Voor het monument, ontworpen en vervaardigd door de beeld houwer H. J. Etiënne uit Delft, in samenwerking met de reserve kapitein Ir. Voorendt uit Nijme gen: Voorstellende twee mannen figuren, waarvan de een, geval len, een brandende toorts over geeft aan de ander, die knielt, stonden twee ereposten opge steld, een wachtmeester van de marechaussee en een sergeant van de voormalige politietroepen. Terzijde was een detachement van de kazerne aangetreden, als- mede strijdkrachten uit Nijme- gen. Nadat Prinses Wilhelmina de troepen had geïnspecteerd en de Standaardwacht, gekleed in blauw uniform met kolbak, de Standaard naar voren had ge dragen en zich naast het monu ment had opgesteld, nam de com mandant van het wapen, gene- raal-majoor Ir. M. Tars het woord. Hij herinnerde aan de uiterste plichtsbetrachting in de zware oorlogsjaren, zowel door de mannen van het corps politietroe pen als die van de Koninklijke marechaussee. Ongeveer 80 hunner lieten daar bij in of buiten het vaderland het leven. Het is goed, dat wij bij gelegenheden als deze nog even geconfronteerd worden met de grote offers, door hen en hun na bestaanden gebracht. Bijzonder heden omtrent hun daden zijn ver zameld in een boekiwerk dat de jonge marechaussees tijdens hun opleiding als voorbeeld zal die nen. Houdt, zo richtte spreker zich tot dezen, het door hen ont stoken vuur brandend. Na deze toespraak trad H.K.H. Prinses Wilhelmina naar voren en onthulde het monument. Terwijl het Wilhelmus weerklonk, de vlag halfstok daalde en de troepen het geweer presenteerden, legde de Prinses vervolgens twee kransen, aan de voet van het monument. Vele kransen werden nog aange dragen, o.a. van de Minister van Oorlog en de Canadese Regering. Ook deputaties van organisaties en particulieren eerden met bloe men de nagedachtenis der geval lenen. Na van de voornaamste geno digden afscheid te hebben geno men, onderhield de Prinses zich nog enige tijd met familieleden der slachtoffers en drukte ten slotte een 20-tal marechaussees, die in de oorlogjaren met de zorg voor de veiligheid van de Konin gin te Londen waren belast, ieder afzonderlijk de hand. De hoofd aalmoezenier, Mgr. H. J. J. M Van Straelen en de hoofdlegerpre- dikant, Ds. A. T. W. de Kluis», voerden vervolgens nog het woord waarna de voorzitter van de commissie tot plaatsing van het gedenkteken, kolonel F. J. J. F. M. van der Kroon dit overdroeg aan de depotcommandant, kolonel N. D. Nammensma, die dit met een kort dankwoord aanvaardde. Deze besloot met de verzeke ring, dat het huidige wapen, dat na zijn herrijzing in 1945 de toorts van het oude roemruchte wapen heeft overgenomen, deze niet al leen brandend zal houden maar als het kan zal voeren naar nog grotere hoogte dan voorheen. De Sovjet-Unie heeft de terug roeping van de Joego-Slavische ambassadeur te Moskou geëist in een nota, die aan de Joego-Slavi sche ambassade aldaar is over handigd. Het proces tegen Laszlo Rajk, de ter dood gebrachte Hongaarse Minister van Buitenlandse Zaken, heeft bewezen, aldus deze nota, dat de huidige ambassadeur in de Sovjet-Unie, Mrazovic, zich lange tijd heeft opgehouden met spion- nage en revolutionaire activiteit tegen de Sovjet-Unie, Ook heeft de ambassadeur „zich in de Joego slavische pers aan lasterlijke ver zinsels tegen de Sovjet-Unie schul dig gemaakt". Radio Moskou heeft heden, ci terend uit een artikel van de „Literaire Gazet", Maarschalk Tito ervan beschuldigd, dat hij in Z.-Italië met Randolph Churchill wijn dronk, terwijl het Rode Leger onder Maarschalk Tolbeechin de nazi's uit Joego-Slavië verdreef. Het radio-station noemde Tito: verrader, bandiet, schurk, heb zuchtige aap, kakelende papegaai, deserteur, lafaard, komediant, huichelaar, beul en insolente dwerg. Tito werd ervan beschuldig de landgoederen van Konjng Peter van Joego-iSlavië te hebben ge stolen en de staatsgelden te ver kwisten aan zijn vriendin „die even vaak van auto als van jurk verwisselt". „Churchill na-apend" aldus ra dio-Moskou, „wil Tito bekend zijn als schrijver, jager en schaak speler, doch evenals Churchill is hij een slechte jager en een nog s'echtere schrijver. Hij kan zelfs geen spelletje schaak winnen van Mosje Pidjade (de Joego-Slavi sche vice-premjer". Ten slotte merkt radio-Moskou op, dat Tito „verbluffend veel op Goering lijkt. Als hij in het film- nieuws op het doek verschijnt, roept het publiek „Goering" en inderdaad is hg even hebzuchtig er. onverzadigbaar als Goering". Gisterenmorgen vroeg is een militair transportvliegtuig bij Tucuman (in het Noord-Oostelijk gedeelte van Argentinië) neerge stort. 7 personen kwamen om het leven. Op het ogenblik, dat de electri sche trein TervurenBrussel om 13.50 uur het station van de Leo- poldswijk binnenreed, heeft zich een ernstig ongeval voorgedaan, v/aarbij een twaalftal personen werden gewond, van wie drie ernstig. De trein is in volle snelheid tegen de stootblokken gereden en heeft deze ingebeukt. De oorzaak van het ongeval is hiet bekend. Het is mogelijk, zo meent men, dat de remmen niet hebben ge werkt of dat de bestuurder door een beroerte is getroffen. Nader wordt gemeld,- dat vier personen zijn gewond. Op de plenaire zitting van de economische commissie voor Azië en het Verre Oosten (Ecafe) is gisteren met algemene stemmen een resolutie aangenomen, waar in er op wordt aangedrongen, dat niet zal worden toegestaan dat het Japanse herstel afbreuk zal doen aan de vrede en de economi sche vooruitgang in het gebied van de Ecafe. De commissie stel de eveneens vast, dat de handel tussen Japan, en de landen van de Ecafe voor alle partijen van voor deel zal zijn.' WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K..N.M. I. te De Bilt, geldig van Don derdagochtend tot avond- Langzaam afnemende wind. Aanvankelijk vooral langs de kust nog harde tot stormach tige wind uit richtingen tussen W. en N.-W-, later langzaam afnemend. Wisselend bewolkt met buien. Belangrijk kouder dan gisteren. HOOGWATER. DONDERDAG 27 OCTOBER. Breskens Terneuzen Walsoorden v-m. n-m- 5.23 5-51 5-58 6.26 6.48 7.16 6^u uvoi ccu uupumauiu en cou gramofoon met een groot aantal platen, terw*l het Protestants In terkerkelijk Thuisfront een pro jectie-apparaat met films en veel speelmateriaal verschafte en bo vendien de Niwin het zijne bij droeg, dat zowel tijdens de reis als ten gebrulke In de tropen velerlei ontspanningsmateriaal aan wezig is. sterlinggebied en het doorverlS- pen daarvan naar de Verenigde Staten. Donderdag heeft de rege ring van Kenay de wekelijkse koffieveiling te Nairobi afgelast, daar de verdenking bestond, dat enkele landen met zacht: valuta. in het bijzonder Italië, koffie uit Kenya tegen dollars doorverkoch ten. toege'ufcht. Attllee richtte zich in zijn ant- wobrd ironisch tot Churchill en zeide, dat -lege tijdens de oorlog nooit 'n bero»p gedaan had op de privé-winst. Thans, aldus de Pre mier, leefde men in een gemengde economische toestand. Dit was kapitalisme noch socialistische economie. betrekkingen van goede nabuur schap met Joego-Slavië. Wat Eritrea betreft, verklaar de Sforza, dat de Italiaanse re gering zich gelukkig acht, dat de V. N. deze kwestie tot een latere datüm heeft opgeschort. Na de rede van de Minister keurde de Senaat de begroting van buitenlandse zaken goed. woning. De politie nam foto's van de stoffelijke overschotten en verrichtte de nodige opme tingen. De vrouw lag in de keuken met een schot door haar hoofd. Op de dremnel van de deur. die toegang geeft tot de slaapkamer, lag de man; ook met een schot door het hoofd. Er waren geen constellation van ae Air-France, die van Parijs op weg was naar New-York, met o.a. de bekende violiste Ginette Neveu en de Fran se middengewichtkampioen Mar cel Cerdan en diens manager, Joe Longman, aan boord, op korte afstand van het vliegveld Santa Maria op de Azoren een noodlan ding heeft gemaakt. ct.; minimum pes ss: 5 regels 60 et; immer Bureau va® •s namiddags 3 ma. ad J 463 is afgekon- sluit, waarin is be- Kon. Besluit' van ►49. tot nadere w§- :t Rii kstelefoomregie- werking zal treden ber a.s. Het betreft e tarifiëring voor de ale telefoon gesprek Russische Minister tdse Zaken, Andrei leeft gisteren een Griekenland, waar- gedrongen op de in een wapenembargo^ Albanië en Bulga- ,nd gewezen, arde in de politieke V. N., dat het pro- mland alleen kon ast op basis van de :he. voorstellen voor :ing van de buiten en uit Griekenland! ing van de commis- voor de Balkan. e statistieken be verzekering tegen werden in de week 22 October j.l, oer ;ld 195.080 volledig gecontroleerd en Itelijk en toevallig arbeiders die met rktijd werken, ar- ngQVolge een geval cht tijdelijk werk- trkloze havenarbei- de vorige week valt ;rdering waar te 336 volledig werk- vermindering van teljjk en toevallig dering van de ge- n toevallige werk- rotendeels te dan- feit, dat het werk urgse kolenmijnen week niet onder- Tot de volledig behoren ongeveer arbeiders, die ge- rankrijk werkzaam gebied van Florence ge van een aardbe- ;n om het leven ge- anderen werden de bliksem getrof- overstroming in de -rara zouden ver- rsonen verdronken dorpen Avenza en ra steeg het water verdieping der hui- ic Dupbin Deanne Durbin ie veede echtgenoot n gescheiden, we- lijke wreedheid", vierde vrouw ea 1947 met hem ge- irbin, die 26 jaai oeger gehuwd met i bemanning van op weg was va» Miguel (Azoren) en gekomen. iog onbekend aan- n zijn. van de Air-France eint, dat het wrak ellat'on is ontdekt op de Azoren. bericht uit Santa vliegtuig in brand waargenomen ftWACHTTNG tor het K.NJU. te van hedenochtend l. wind. matige wind vut sen Oost en Zuid. de dag toenemende lar op de meeste weer. Weinig ver- nperatuur. 29 OCTOBER v.m. n:m/ 7.27 8.19 8.02 8.54 .8.52 9.44 30 OCTOBER 8.54 9.45 9.29 10.20 10.19 11.1# ZON 1949 Zon Oct. Opk. Ond. 29 7.28 17.18 30 7.30 17.17 31 7.32 17.15 EN MAANSTANDEN. Ma^n Opk. Onou 15.25 14.39 0.03 15.51 1.20

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1