'"«"ULt MMOOP De verlening van materiële steun aan de Republiek QRENSCORRECTIEWET 1950 Deens vrachtschip op mijn gelopen jelukt van Tsjecho-Slowaakse Bisschoppen Wijziging begroting voor Departement van Wederopbouw en Volkshuisvesting voor1948 WOENSDAG 26 OCTOBER 1949 rr^rLmenVTvan bevoegde zijde, dat het hier een ^regeling be treft, getroffen tussen de voorlopige federale regering en Republiek. Engeland wil troepen uit Griekenland terug trekken Militair vliegtuig verongelukt in Indonesië EXTRA VLEES VERKLARING Eed van loyaliteit aan het regiem Franco in Portugal HOOGWATER. n.m. Vonnissen van Tsjecho-Slowaaks tribunaal TIBET De Amerikaanse vloot Arrestaties inzake de valse gulden-affaire we Intercom» - telefoontarief ke commissie r V.N. kloosheid 'm lelgië WATER v.m. 7.27 8.02 ,8.52 Frankering bij Abonnement: Terneuzen Onder Redactionele leiding van p. L. D. J- van Oeveren. R©daetie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel- 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150- Abonnementsprijs: 3,90 per kwartaal. Per week! 30 cent Losse nummers 6 cent. DE VRIJE ZEEUW 5e Jaargang No. 1253. Drukkerij N. V. Firma P. J- van de Sande Verschijnt dagelijks Advetentieprijs: per mm 10 et; minimum per advertentie ƒ150. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit blad 15 cent meer. Uitgave Stichting „De Vrije Zeeuw" Inzending advertenties namiddags 3 uur. tot des IN DE VORM VAN VOEDSEL EN KLEDING Men deelt ons het volgende mede: Naar aanleiding van de Xededeli^en van van de Hoge Vertegenwoordiger van de Kroon, gedaan tijdens een Naar anologie van artikel 8 de republikeinse regering niet ter van de richtlijnen voor de uitvoe- j beschikking staan, dan zal deze rino- van de overeenkomst tot het regering al. het haar daartoe ont staken der vijandelijkheden, als- brekende opgeven aan de rege- mede van punt 11 van het Neder- ring van Indonesië, desgewenst lands-Indonesisch handboek voor door tussenkomst van de Unc de ten uitvoerlegging van de sta- opdat kan worden nagegaan wat worden vastgesteld, op welke wij ze de toekomstige regering van de R.I.S. verantwoordelijk zal zijn voor de desbetreffende uitgaven. Punt 11 van het handboek be paalt: „Teneinde samenwerking bij het handhaven van rust en orde te verzekeren, zullen de plaatse lijke commandanten rechtstreeks verbinding met elkaar gaan on derhouden. Zij zullen inlichtingen uitwisselen en, waar doenlijk, op verzoek van de andere partij ma teriële steun verlenen. Dit geldt in het bijzonder wanneer speciale maatregelen nodig mochten zijn". Artikel 8 van de richtlijnen luidt: ,,In de patrouillegebieden, toe gewezen aan de republiek volgens paragraaf 6, aanvaardt de repu blikeinse regering, boven en be halve de plicht en taak recht en orde te handhaven, mede de ver antwoordelijkheid voor voedsel voorziening, kleding, de verstrek king van medicijnen en genees kundige verzorging, en in 't alge meen voor de voorziening in alle diensten, welke voor het welzijn van de bevolking nodig zijn. Mochten de middelen hiervoor Volgens functionarissen van de Amerikaanse regering heeft En geland voorgesteld al zijn 3000 manschappen terug te trekken, die zich op het ogenblik in Grie kenland bevinden. Engeland wil deze stap nemen in het kader van bezuinigingsmaatregelen en de Ver. Staten hebben er geen be zwaar tegen, aldus deze functio narissen. Wel zou Engeland daar een kleine opleidingsmissie willen handhaven. Het Amerikaanse Ministerie van Buitenlandse Za ken voert met de regeringen van Engeland en Griekenland bespre kingen over een voorgestelde ver mindering van de strijdkrachten in Griekenland van 260.000 tot minder dan 80.000 man. Vijhonderd communisten heb ben een bijeenkomst van de natio nalistische „vaderlandse unie" te Muenchen verhinderd door het circus, waar de bijeenkomst zou gehouden worden, te bezetten. De arbeiders in de Argen tijnse vleesconservenfabrieken hebben besloten met ingang van middernacht Maandag 24 uur te staken. Ook in andere takken van de levensmiddelenvoorziening, o.a. in de suikerindustrie «n de maalde rijen dreigen stakingen. Medica menten worden met de dag schaarser doordat de arbeiders in de chemische bedrijven sinds 8 October staken. let op de belangen van het gehele .Indonesische volk, en opdat kan worden vastgesteld op welke wij ze de toekomstige regering van de V.S.I. verantwoordelijk zal zijn voor de desbetreffende uitgaven. Het Franse persbureau A.F.P. meldt, dat volgens een officiële mededeling een Pipercub van de militaire luchtvaart Zaterdag j.l., 75 km ten Noord Oosten van Padang Pandjang, op Republi keins gebied is verongelukt. De bestuurder en de werktuigkundige bevinden zich op het ogenblik on gedeerd in het plaatselijke Repu blikeinse hoofdkwartier en zou den heden naar onder Nederlands controle staand gebied worden ge bracht. Het slechte weer aan het ein de van de vorige week, heeft een groter aanvoer van vee op de slachtmarkten veroorzaakt. Hierdoor is het mogelijk voor de lopende rantsoenerings periode (tot 6 November a.s.) een extra vleesbon aan te wij zen, n.l. bon 365 „algemeen", die recht geeft op het kopen van 100 gram vlees. Bedenk, dat uit een onvol doend verzorgde klnder- hoest een zwakke borst en asthmatiscbe aanleg kunnen overbleven. Neem geen risi co, bestrad kinderhoest on middellijk met de heerlijk ver zachtende, siymoplossende Generaal Franco heeft op een te zijner ere gegeven lunch o.m. verklaard, dat vele Europese re geringen ondoelmatig waren be treffende de gevaren, die men na de oorlog onder ogen j^td te zien. „Wij wensen nogmaals uiting te geven aan onze onveranderlijke wil om onze vrijheid te bewaren in een continent, dat voor een gedeelte in gevangenschap ver keert en waarvan een ander deel onder dreiging leeft omdat de op volgers van de Generaals die de oorlog wonnen, de vrede hebben verloren", zo zeide Franco. Op een plechtigheid aan de mi litaire academie ontving Franco een document, waarin hij door het Kabinet tot Generaal van het Portugese leger wordt benoemd. Des avonds werd Franco een diner aangeboden door Premier Salazar. Een vuurwerk viel ge deeltelijk in het water doordat het begon te regenen, doch de toe schouwers konden nog de namen van Franco, President Carmona en Premier Salazar, in grote vuurwerkletters zien. WOENSDAG 26 OCTOBER. v.m Breskens Terneuzen Walsoorden 4.34 5.09 5.59 4.54 5.29 6.19 Aan de. Memorie van Toelich ting op het ontwerp van wet ter vervanging van het grenscorrec- tiebesluit 1.949 (grenscorrectiewet 1950) is het volgende ontleend: Volgens de wet van 21 April 1949, Staatsblad no. J 180. moet binnen zes maanden na de inwer kingtreding van een besluit, als in artikel 1 dier wet bedoeld, een voorstel van wet worden gedaan ter vervanging van dat besluit. Het onderhavige wetsontwerp strekt tot vervanging van het grenscorrectiebesluit 1949 (Staats blad no. J 181), dat op 23 April 1949 in werking trad. De Regering constateert tot haar voldoening, dat het mogelijk is geworden het onderhavige wetsontwerp op menig punt in meer concrete vorm op te stellen dan in het grenscorrectiebesluit 1949 kon geschieden. Geconstateerd kan worden, dat, dank zij de goede voorbereiding en het voortreffelijke werk door de Nederlandse ambtenaren bij de uitvoering verricht, de voorlopige gebiedsovergang zich zonder bij zondere moeilijkheden heeft vol trokken. Het Nederlandse gezag heeft er naar gestreefd, de bevol king der nieuwe gebieden naar recht en billijkheid te behandelen en die bevolking heeft blijk gege ven dit te waarderen. De toestand in het bij het Rijk gevoegde ge bied is thans in het algemeen be vredigend te noemen. Omtrent hetgeen met de grens correcties werd bereikt, valt nog het volgende op te merken. De voornaamste verbeteringen waren verkregen door de correc ties bij Zevenaar en Sittard. Om dit gebied een Nederlands karakter te doen verkrijgen, is Een Staatstribunaal heeft Maan dag te Louny in Noord-West- Bohemen vier leden van „een bende terroristen en spionnen" ter dood veroordeeld en vier an dere tot levenslange gevangenis straf. Andere beklaagden kregen gevangenisstraffen van vier tot vijfentwintig jaar. De beklaagden waren er van beschuldigd tegen de Staat ge richte propaganda te hebben ge voerd, spionnage te hebben be dreven en getracht te hebben te saboteren door middel van het leggen van bommen. Zij zouden ook onwettige grens overschrijdingen van een aantal belangrijke personen hebben ge organiseerd. het speciaal nodig, dat Nederlands als voertaal bij het onderwijs wordt gebruikt en dit onderwijs dus door Nederlandse leerkrach ten wordt gegeven. Ten einde al thans gedeeltelijke afvloeiing van de Duitse leerkrachten te bevor deren, dient het voortsel inzake de opheffing van de bestaande onderwijsinrichtingen, omdat zo doende de gemeentelijke instantie (landdrost) naast de mogelijkheid van een concentratie van scholen bij de te nemen maatregelen za klinnen nagaan, in hoeverre het Duitse personeel door Nederland se leerkrachten zal kunnen wor den vervangen. Aan Duitse onder wijzers, die niet worden herbe noemd, zal wachtgeld kunnen worden toegekend volger- urtikel 44 van dit ontwerp. Er bestaat geen enke e aanlei ding de Dienstplichtwet ten aan zien van de dienstplichtigen, niet- Nederlanders, buiten toepassing te laten. De nieuwe redactie van het artikel zal bewerken, lat de Dienstplichtwet weer op deze per sonen van toepassing is. De Tsjecho-Slowaakse Rooms- Katholieke Bisschoppen hebben gisteren verklaard, dat zij de geestelijkheid zullen toestaan een eed van loyaliteit aan het regiem af te leggen en van de staat salarissen te accepteren zoals voorzien in de nieuwe kerkwet. De Bisschoppen zetten in een door de voorlichtingsdienst van de kerk uitgegeven verklaring nader uiteen, dat zij deze con cessies gedaan hebben om de priesters te behoeden voor de mogelijke consequenties van voortgezet verzet tegen de rege- rlng. De geestelijken mogen thans loyaliteit aan de regering be loven en niet alleen aan dè re publiek, wanneer zij aan de eedsformule de volgende woor den toevoegen: mits dit niet in conflict komt met de wetten van God en van de kerk of met de natuurlijke rechten van de mens." Het Episcopaat behoudt zich de bepaling van zijn eigen hou ding ten opzichte van eedsafleg ging voor, doch verklaart, te zul len weigeren zich op de salaris lijst van de staat te' laten plaatsen. „Wij vertrouwen op de bijstand van de voorzienig heid van God, in wiens dienst wij ons geheel en al gesteld heb ben," aldus de Bisschoppen. De Bisschoppen herhalen, dat naar hun opvatting de nieuwe wet de vrijheid van de kerk aan tast. - Zij verklaren verder, dat hun toegeven aan „de pressie van uitwendige omstandigheden" niets heeft veranderd aan hun erkenning van de „grootmoe dige houding der priesters, hun verloochening van materiële be langen en hun onwankelbare loyaliteit aan de kerk." De verklaring van Dinsdag wordt opgevat als aanduiding van een belangrijke wijziging in de politiek van het episcopaat en men meent, dat hierdoor mo gelijk een basis geschapen zou kunnen worden voor hervatting van de onderhandelingen over een modus-vivendi met de staat Volgens de Dinsdag uitge geven verklaring zal de tekst van de loyaliteits-eed, zoals de burgerlijke autoriteiten van de priesters zullen eisen, als volgt luiden: „Ik beloof bij God, dat ik loyaal zal zijn tegenover de Tsjecho-Slowaakse republiek en haar volksdemocratische orde en dat ik niets zal doen, wat tegen haar belangen, veiligheid of integriteit zou indruisen. Ik zal als burger van de volks democratische republiek mijn plichten, voortvloeiend uit mijn positie, gewetensvol vervullen, en ik zal trachten naar vermo gen de opbouwpogingen te steu nen voor het bereiken van de welvaart van de Tsjechische en Slowaakse volken.' "De verklaring van gisteren be tekent een aanzienlijke wijzi ging in de politiek van de kerk. Het wordt zelfs niet uitgesloten geacht, dat zij een basis zou kunnen vormen voor herope ning van de onderhandelingen tussen kerk en staat over een modus vivendi. Het staat ech ter te bezien, hoe de communis ten zullen reageren op de toe voeging aan de eedsformule en de weigering van het episcopaat om betaling van de staat te aan vaarden. Uit de verklaring blijkt duide lijk, dat de aan de geestelijken toegestane dispensatie niet geldt voor de Bisschoppen en hun ordinarissen. Alle leden van het episcopaat hebben de verklaring onder tekend, behalve Dr. Beran en zijn drie hulpbisschoppen. In kerkelijke kringen wordt ver klaard, dat het ontbreken van Mgr. Berans handtekening te wijten is aan de beperking van zijn bewegingsvrijheid. Het State Department over weegt erkenning van Tibet als onafhankelijk land, aldus meldt de New York Times. De kwestie-Tibet is van deli cate aard, schrijft het blad ver der, daar Tibet sedert land door de Ver. Staten als deel uitmakend van China is beschouwd. éérst thans blijkt is het sterke stroming dreef deze echter aanzienlijk af en „er was nauwe- Admira'al Louis Denfeld, hoofd van de vlootoperaties van de Ame rikaanse marine, heeft aan luite nant ter zee John G. Crommelin een schrijven gericht, waarin hem verklaard wordt dat hij het mili tair wetboek heeft overtreden „door de inhoud van vertrouwelij ke mededelingen van het Ministe rie van marine aan journalisten bekend te maken" en waarin hem verzocht wordt uitleg te geven. Zoals bekend waren de onthul lingen van luitenant ter zee Crom melin aanleiding tot een onder zoek, dat onlangs door de parle mentscommissie is ingesteld over het geschil tussen de generaals en de admiraals ingevolge de ver waarlozing, waarvan de marine, volgens vlootkringen, bij de ver deling van de credieten voor de landsverdediging het slachtoffer zou zijn. Aan de memorie van toelich ting op het wetsontwerp tot wijzi ging van de begroting Van bet departement van wederopbouw en volkshuisvesting, wordt het volgende ontleend: Nu omtrent de ten laste van dit hoofdstuk voor het dienstjaar 1248 uitgegeven en nog uit te geven bedragen een heter inzicht is verkregen, blijkt het noodzake lijk deze begroting op. verschil lende punten te wijzigen en aan te vullen. De gehele dienst moet worden verhoogd met 56.134.535, o.m. doordat bij de ramingen voor de oorspronkelijke begroting 1948 bij een aantal artikelen rekening is gehouden met bedragen op de be grotingen van 1946 en 1947, wel ke tengevolge van na-oorlogse omstandigheden tempo-vertra ging, materiaalschaarste, gebrek aan arbeiders, vertraging in de ad ministratieve afwikkeling e.d. onbesteed zijn gebleven. De voor gestelde verhoging is tevens een gevolg van het feit, dat ten tijde van het opmaken van de begro ting 1948 de verwachting be stond, dat van sommige posten de totale kosten nog wel ten laste van de diensten 1946 en/of 1947 zouden kunnen worden gebracht en er bovendien geen duidelijk in zicht bestond in hoeverre de dienst '48 nog belast zou moeten v orden in verband met omvang rijke controle of afwikkeling. Met name is dit het geval bij de droog making van Walcheren en de noodwoningbouw, waarvan reeds in 1946 de totale kosten bekend waren. Hadden laatstbedoelde posten geheel ten laste van de dienst 1945 kunnen worden ge bracht, dan zou binnen het raam van de begroting van dat dienst jaar ruimschoots compensatie aanwezig geweest zijn voor deze hogere uitgaven. Op verzoek van de rechter van onderzoek die belast is met de zaak der valse guldens, heeft de Luikse politie verder de volgende personen aangehouden de 34-ja- rige J. R„ juridisch adviseur, uit Brussel, N. D. uit Borgerhout, de 45-jarige J G. caféhouder uit Luik, evenals een casino-directeur met Luik De identiteit van de twee andere personen die in de St. Le onard-gevangenis zijn opgesloten zijn niet bekend. Naar gehele nauwkeurig opgezette reddingsschema, waaraan werd deelgenomen door de sleepboten „Holland" en „Oceaan", de red- digsboten „Dorus Rijkers" en „In- sulinde" en een marinevliegtuig, gebaseerd geweest op verkeerde gegevens. Mien heeft namelijk uit de me dedelingen van kapitein Larsen begrepen dat de sloep met de 8 man om ongeveer 8 uur over boord was gezet, doch dit blijkt op een noodlottig misverstand te berusten. De boot is namelijk reeds afgezet direct na de explo sie dus om ongeveer 4 uur des middags. De reddingsboten heb ben daardoor de hele avond en een deel van de nacht gezocht volgens verkeerde gegevens. Vermiste sloep met personen terecht- De vermiste sloep van de „Ivar" is ongeveer om acht uur Dinsdag morgen op het strand van Ame land aangekomen. In de sloep bevonden zich zeven personen en wel de donkeyman A. Larsen zijn 14-jarige zoon A. Lansen, hut jongen, de steward G. Larsen, de stoker F. Gronborg, de lichtma troos L. Mluller, de lichtmatroos L. Juli en de stoker T. Kresterer. De mannen bevinden zich licha melijk in een redelijke toestand en zijn ondergebracht in hotel ,,De Zwaan", waar zij direct van droge kleren werden voorzien en een warme maaltijd kregen. 'Zij hebben sinds de explosie 24 zeemijlen afgelegd en zijn in die tijd 5 schepen gepasseerd. Vanuit de sloep zijn toen lichtkogels af geschoten, die vreemd genoeg niet door de passerende schepen zijn opgemerkt. De bemanning van de sloep beweert namelijk dat zij op enige dezer schepen de mensen kon zien lopen, zodat de sloep op zeer korte afstand moet zijn gepasseerd. Aan iboord van de sloep zijn na de explosie steeds deze zeven personen geweest en niet acht, zoals oorspronkelijk is gemeld. Gesprek met geredde steward. De steward J. Larsen, die zich op het ogenblik met zijn zes ka meraden in hotel „De Zwaan" op Ameland bevindt, vertelde het A.N.P. gisterenochtend telefo nisch hoe hij een schip op 200 meter zag passeren. Onmiddellijk hebben hij en zijn kameraden daarop lichtraketten afgescho ten, doch onbegrijpelijk genoeg werden deze seinen niet opge merkt. Larsen vertelde, dat naar zijn mening de explosie om half twee 's middags geschiedde. De mijn trof het schip ter hoogte van de machinekamer. „De stuk ken vlogen in het rond", aldus Larsen en reeds na een half uur was de toestand van het schip zo, dat wij de eerste sloep uitzetten. Om twee uur stapten Larsen met zes anderen in de sloep. Door de lijks roeien tegen", aldus Larsen. Zo hebben we ruim achttien uur op de zee rondgedobberd. Eén van ons had bij het uitzet ten van de sloep een tik gekre gen, hij is wat versuft, maar voelt zich overigens goed. We hebben vaak getwijfeld, als we schepen, Ik schat vier of vijf, op een paar honderd meter van ons zagen varen zonder ons op te merken. Ons vertrouwen is ech ter beloond. Om half negen gis terenochtend zagen we de kust van een eiland voor ons opdoe men, dat Ameland bleek te zijn. We zijn wel erg vermoeid, maar voelen ons best. Vertel dat aan onze familieleden. Alleen wij zijn erg bang voor het lot van enige kameraden, die over boord zijn geslagen. Namen geredden aan boord van de „Holland". De namen van de tien geredde Denen, die zich aan boord van de sleepboot „Holland" bevinden zijn: Dige, Gwenner, Hartelsen, Hellman, Pedersen, Horsby, Han sen, Schmidtdoff, Eriehseu ea Dietz-Christiansen. Omtrent het lot van de overi ge leden van de bemanning be staat nog steeds onzekerheid. Het aantal geredden en overle venden bedraagt nu 19, namelijk de 10 op de „Holland", de zeven, die op Ameland zijn aangekomen en de kapitein en de eerste stuur man, die zich nog aan oeo \1 van de „Ivar" bevinden. Een raadsel is nog steeds hoeveel koppen de bemanning telde. De geredden op Ameland beweren dat er 25 men sen aan boord waren en de ge redden aan boord van de „Hol land" spreken over een beman- ming van 24 koppen. Naar wij voorts vernemen ligt de positi, die de „Ivar" Maandag heeft opgegeven vlak na de ex- plose (530 46' nb, 40 49' ol) ver buiten de internationaal veilig verklaarde scheepvaartroute. 'De „Ivar" is gisteren tussen Terschelling en Vlieland aan de grond gezet om de nodige repa raties te kunnen ondergaan, waarna het schip weer over zee kan worden gesleept. De sleepboot „Texel" arriveer de bij het schip met aan boord pompen, draden, enz. om deze reparaties te kunnen uitvoeren. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.MX te De Bilt, geldig van heden ochtend tot 'hedenavond. Kouder. Zwaar bewolkt met nu en dan buien. Wind geleidelijk ruimend naar West, aan de kust tegen de avond wellicht naar N.-W. en ge durende lange tijd waaiend tot stormkracht. Kouder. ct.; minimum pes s: 5 regels 60 ct; immer Bureau va» s namiddags 3 muf. ld J 463 is afgekott- iluit, waarin is be? Kon. Besluit' van <6 49, tot nadere wg- t Rijkstelefoonreglê- werking zal treden ber a.s. Het betreft 5 tarifiëring voor de ale telefoongesprefe- Russische Minister ïdse Zaken, Andrei leeft gisteren een Griekenland, waar- gedrongen op de in een wapenembargo Albanië en Bulga- ,nd gewezen, arde in de politieke V. N„ dat het pro- ïnland alleen kon ist op basis van de :he. voorstellen voor ing van de buiten- én uit Griekenland ing van de commis- voor de Balkan. ,e statistieken be verzekering tegen werden in de week 22 October j.l. per ;ld 195.080 volledig gecontroleerd en ltelijk en toevallig arbeiders die met rktijd werken, ar- ngQvolge een geval cht tijdelijk werk- xkloze havenarbei- de vorige week valt ;rdering waar te 336 volledig werk- vermindering van telijk en toevallig lering van de ge- n toevallige werk- rotendeels te dan- feit, dat het werk urgse kolenmijnen week niet onder- Tot de volledig behoren ongeveer arbeiders, die ge- rankrijk werkzaam rebied van Florence ge van een aardbe- sn om het leven ge- anderen werden de bliksem getrof- overstroming in de ■rara zouden ver- rsonen verdronken, dorpen Avenza en ra steeg het water verdieping der hui- ic Durliin licaden Deanne Durbin is veede echtgenoot n gescheiden, we- lijke wreedheid", vierde vrouw e® 1947 met hem ge- irbin, die 26 jaar oeger gehuwd met i bemanning van op weg was van Miguel (Azoren) en gekomen. iog onbekend aan- n zijn. van de Air-France eint, dat het wrak ellat'on is ontdekt op de Azoren. bericht uit Santa vliegtuig in brand waargenomen. RWACHTING tor het K.N.M.I. te van hedenochtend I. wind. matige wind uü. sen Oost en Zuid. de dag toenemende lar op de meeste weer. Weinig ver- nperatuur. 29 OCTOBER n.m.* 8.19 8.54 9.44 gramofoon met een groot aantal platen, terw'T het Protestants In terkerkelijk Thuisfront een pro jectie-apparaat met films en veel speelmateriaal verschafte en bo vendien de Niwin het zijne bij droeg, dat zowel tijdens de reis als ten gebruike In de tropen velerlei ontspanningsmateriaal aanwezig ia. sterlinggebièd en he pen daarvan naar de Verenigde Staten. Donderdag heeft de rege ring van Kenay de wekelijkse koffieveiling te Nairobi afgelast, daar de verdenking bestond, dat enkele landen mei zachtr valuta, in het bijzonder Italië, koffie uit Kenya tegen dollars doorverkoch ten. Attllee richtte zich in zijn ant woord ironisch tot Churchill en zeide, dat 'lege tijdens de oorlog nooit 'n bcronp gedaan had op de privé-winst. Thans, aldus de Pre mier, leefde men in een gemengde economische toestand. Dit was kapitalisme noch socialistische economie. DetreKKingen van goene naouur- schap met Joego-Slavië. Wat Eritrea betreft, verklaar de Sforza, dat de Italiaanse re gering zich gelukkig acht, dat de V. N. deze kwestie tot een latere datum heeft opgeschort. Na de rede van de Minister keurde de Senaat de begroting van buitenlandse zaken goed. woning, ue ponue nam iumjs van de stoffelijke overschotten en verrichtte de nodige opme tingen. De vrouw lag in de keuken met een schot door haar hoofd. Op de dremnel van de deur. die toegang geeft tot de slaapkamer, lag de man; ook met een schot door het hoofd. Er waren geen 30 OCTOBER 8.54 9.45 9.29 10.20 10.19 11.1# die van Parijs op weg was naar New-York, met o.a. de bekende violiste Ginette Neveu en de Fran se middengewichtkampioen Mar cel Cerdan en diens manager, Joe Longman, aanboord, op korte afstand van het vliegveld Santa 7.Z6 17.13 15 25 Maria op de Azoren een noodlan- 1 30 7.30 17.17 14.39 ding heeft gemaakt. 31 7.32 17.15 15.51 ZON- EN MAANSTANDEN. 1949 Zon Maan Oct. Opk. Ond. Opk. OncL 0.03 1.20

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1