I VER! i re's STO GLA UIT DE PROVINCIE Ui NIJM het be Grote brand te Rotterdam Harten-Drie RADIOBODE i 1 Prawda critiseert Finland De nieuwe MELKPRIJS De voortzetting der Marshall-hulp na 1952 Guerillastrijders achter linies der communisten in China Gecompliceerd ongeluk Attlee maakt bezuinigingen bekend Geheimzinnig geval te New Delhi DE DEVALUATIE Kominform-paritsanen in actie? Reltotj» in Kaapkolonie- Agenda f f NOORDSTR.y^yjrj^ TELEF. In Tarodant^de in Marokko, wa: enthousiasten bij mengestroomd on sportfeesten bij t( tropische hitte hin£ dalen van het Hoge autoriteiten uitgeloofd en de v< stammen hadden pers aangevuurd doen. De namen werden afgelezen e gestalten kwamen nententen in de ar hun burnus af en d een aanvang nemer Op dit moment 1 ge Arabische herdei perk; hij was n urenlang door de A te onderweg gewee grote wedloop over mijl deel te nemen gekileed en barrevc alsof het vanzelf sr binnenstappen. Ehl wers laohten; de s de kampioenen k< over hun schouders jury liet de onbeke ger onbegrijpelijkarv gaan, terwijl de de> als een naïve amat< den. De jonge A bekommerde zich ni- ning der mensen, zi ten over hen heen zichteinder, waar vredig zijn kudde g ging hij op de rand zitten, terwijl zijn voor de start gereed spieren losmaakten den om zo fit te mogelijk was. He natuurkind begreep startkoorts en van tigheid, hij wilde all ten of die andere be pen dan hij. Meer hij niets van de s gels van een spc van trainers, ma toeschouwers. Voll er. zeker van zich z het startschot met totdat hjj de ander; had gelaten. Maar ook dat sc Arabier niet van t den. Hij liep rusti gedachten bij zijn i steppe verwijlden, v zo dikwijls de tiem gelopen. Hij liep e één, tien, vijftien geven moment dee gewoons, zodat de met een lachsalvo hij ging zitten. O r strijd niet op, neen ten om zich uit te eerste lopers liepen Een kostbare mj Arabische herder KINDERSCHO voor: groeiende vc TERNEUZ Noordstraa Telefoon 2 A WIJ O NT VI vanaf 94,- met volledig LAMPEKAF KRONEN vi Alles geheel Verder schil GLASSERV: SIERSCHAI NESTEN SC Verder uit een prac Kop en Set Borden, On Voor Geschi op het beke GROTE VOO or raden graan, spijsolie, melasse en VEEVOEDER EEN PROOI DER VLAMMEN. DERTIG ARBEIDERS ZONDER WERK. Een geweldige brand, aangewakkerd en bijna niet te stuiten door de gierende storm, heeft gisterennacht van Speelman's oliefabneken en van de graanmaalderij van M. C. en P. Speelman op de langs de Schie gelegen Deiftweg een troosteloze rutne gemaakt. Hoe de brand is kunnen ont- staa, is op 't ogenblik nog een mysterie. Sinds Zaterdag was er niet gewerkt en zelfs de stoker was nog niet aanwezig voor het verzorgen der vuren. Dit zou no- Gig zijn, omdat middernacht de nachtploeg aan het werk zou gaan. Tegen kwart voor elf kwam een zeer "ontdane nachtwaker melden aan zijn baas P. van der Hoeven, die met zijn vrouw en zijn 26-jari- ge zoon een klein huisje bewoont aan de linkerzijde van de fabriek, nat hij in .iet gebouw vlammen had ontdekt. Van der Hoeven belde ijlings de brandweer op, waarna hij erop uitging om te zien, of hij nog iets kon redde». Daar de vlammen reeds hoog op laaiden, zag hij, alleen niets meer te kunnen uitrichten. Gelukkig kondigde sirene-geloei reeds spoe dig het aanrukken van de eerste mo torspuit aan, die weldra door een drietal andere werd gevolgd. Aanvankelijk stond de brand weer voor een schier hopeloze taak, want door de eigenaardige ligging langs de Schie en de er achter gelegen veengronden was het niet gemakkelijk de reeds tot een toorts geworden fabriek, waar ju het midden een massieve mo len uit omhoog rees, van alle zij den in te sluiten, terwijl aan de achterzijde de vlammen door de storm, die de brandweerlieden <zeer in hun bewegingen hin derde. als het ware horizon taal geweldige steekvlammen uit wierpen, nauwelijks enige meters boven de grond. Van de zijde was de vuurhalard dus helemaal niet te benaderen. Inmiddels spo ten spoedig tientallen stralen wa ter in de vuurgloed), die tot km in de omtrek te zien moet zijn geweest. Naar wij vernemen, was er heel wat brandbaar materiaal in de fabrieken opgeslagen, «iet alleen grote voorraden graan, maar ook spijsolie, melasse, veevoeder en alle in grediënten voor het vervaar digen van veekoeken en bo vendien veel verpakkingsma teriaal, zoals zakken dozen e.d. Dit alles was oorzaak, dat er tevens 'n brede stroom van vonken met de storm meegierde, tegen de villa en de koekfabriek aan van de firma G- J. van Buuren en Zonen, die op enkele meters afstand gelegen waren, juist in de windrichting. Daardoor ontstond ook een begin van brand in een kantoorlokaal, in deze villa gelegen- Spoedig ingrijpen kon hier doorzetten van de brand voorkomen. En kele luxe vrachtauto's van de firma Van Buuren waren reeds eerder in veiligheid ge bracht- Deze brand bood een lugubere, maar tevens fantastische aan blik in deze donkere stormnacht en ondanks het noodweer was er vrij veel volk op de been, maar de politie zorgde voor een be hoorlijke afzetting. Tegen half twee gisterennacht scheen de voorraad grondstoffen zo goed als geheel door het vuur verteerd te zijn, althans de vlam men begonnen zienderogen te minderen en het gevaar voor uit breiding was toen reeds geweken. Maar ofschoon van de molen de nog vrij stevige muren overeind staan, kan wel gezegd worden, dat de gehele oude fabriek totaal buiten bedrijf is gesteld en de 30 werklieden, die in drieploegen- stelsel werkten, voorlopig niet aan de slag kunnen gaan. De fabriek was verzekerd. Van der Hoeven, die natuurlijk voor de brand is moeten vluchten, heeft met zijn gezin bij buren een on derdak gevonden. terdagavond bij het gezin om een kledingstuk had gevraagd, dat men hem geweigerd had. Hij had toen het gezin vervloekt met de woorden: „Zo gij voor mij geen klederen hebt, zult gij er zelf ook geen meer dragen". Bij gebrek aan andere logische of wetenschapelij-ke verklaringen van het geheimzinnige vuur, zijn duizenden orthodoxe mannen en vrouwen het huis gaan bezoeken. Dit laatste is thans door een poli- tiecordon omringd en een pel grimsoord geworden. Het geheimzinnige geval blijft de aandacht van alle inwoners van New-Delhi trekken. gen. Volgens senator Thye is de tijd niet ver meer, dat een der gelijke internationale politie macht verwezenlijkt zal worden. De Amerikaanse senatoren hebben gistermorgen een onder houd gehad met de Belgische Minister van Buitenlandse Za ken Paul van Zeeland en de Bel gische Minister van Defensie Al- bert Devèze. De Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft de gemiddelde producenten prijs voor melk voor de op 6 No vember 1949 aanvangende nieuwe productie-periode vastgesteld op 17,75 cent per kg melk met 3,5 °/o vet. Ook in het nieuwe melk productie-jaar zal er verschil zijn in de prijs gedurende de winter en de zomerperiode. De winter- melkprijs voor de boer-zal 19,70 cent bedragen en de Zomermelk- prijs 16.70 cent, per kg melk en bij een vetgehalte van 3.5 ®/o- De gemiddelde prijs van 17,75 cent per kg melk met 3.5 "la vet komt overeen met een prijs van 16,75 cent per kg melk met 3.3 "la vet. Voor het thans eindigende melkproductiejaar was de gemid delde melkprijs 17.75 cent per kg met 3.3 °/o vet, zodat de nieuwe prijs 1 cent lager is. De vaststelling van de nieuwe melkprijs voor de boer heeft geen betrekking op de prijs van de melk voor de consument. Naar mijn oordeel is de Ame rikaanse belastingbetaler bereid, indien dit noodzakelijk mocht blijken, ook na 1952 de Mar shall-hulp nog aan Europa te verlenen. De Europese landen mogen hiermede evenwel geen rekening houden", aldus ver klaarde gisteren de Amerikaan se senator Dennis Chavez. Senator Chavez (democraat) die afkomstig is uit New Mexico, brengt tezamen met een viertal andere senatoren een bezoek aan West-Europa, teneinde zich op de hoogte te stellen van de uitwerking van de Marshall hulp op het herstel in de lan den, die hiervan genieten. De vijf senatoren zullen Dinsdag morgen om 10 uur per vhegtuig naar Nederland vertrekken. Senator Thye uit Minnesota betoogde, dat in de Marshall hulp geen enkele vorm van ag- gressiviteit schuilt en Amerika geenszins poogt Europa op de een of andere wijze te domine ren. „Amerika heeft slechts de welvaart van Europa op het oog, daar het zonder deze ook Ame rika niet goed kan gaan" zo zei- de hij. De republikeinse senator legde er tenslotte de nadruk op, dat, wil de wereldvrede een rea liteit worden, het noodzakelijk is, dat de TJ.N.O. over machtsap paraat beschikt, b.v. in de vorm van een internationale politie macht, dat meer dan alleen maar een preventief karakter draagt. Dit machtsapparaat zal de door de U.N.O. uitgevaardigde maatregelen moeten eerbiedi- Eheuirratische Pijnen tergen de ryens tot levensmoewordens toe- Maar met Kruschen keerde voor inillioenen de levenslust weer. En toch is Kruschen geen won dermiddel. Het is alleen maar een natuurlijlk middel, samengesteld uit die zes minerale zouten, die het gestel nodig heeft om goed te kunnen functionneren. Die natuur lijke middelen mankeren veelal aan het gewone dagelijiksc voed sel, dat zelfs soms wel Uw kwaal in de hand werWt. Met de dage lijkse dosis Kruschen, elke morgen na het opstaan, brengt gij het evenwicht weer in stand en. geeft ge Uw bloedzuiverende organen precies die kleine dosis opwekken de kracht, nodig voor de functies, die het lichaam er van verwacht. Waarom zoudt ge Uzelf geen an der mens maken: vlot, fit, welge moed en veerkrachtig In plaats van door te tobben met stramheid en pijn en de lusteloosheid en humeurigheid, die daarvan het gevolg zijn. Kruschen is verkrijg baar bij alle Apothekers en Dro gisten. Ingez. Med. Bezoek Commissaris der Koningin. Heden brengt de Commissaris der Koningin Jhr. Mr. De Casem- broot een officieel bezoek aan Biervliet. Om 4 uur ontvangt de Commissaris ten gemeentehuize. IJZENDIJKE. Auto rijdt wielrijder aan. Zaterdagavond reed E. Wille per rijwiel huiswaarts. In de Ijandpoortstraat kwam een auto achterop gereden bestuurd dco: de heer Faas uit Terneuzsn. Juist op het moment dat de auto de wielrijder wilde passeren, kwam deze de rijlweg opgereden. Hoewel de automobilist met een matige snelheid reed, was een aanrijding niet te vermijden. Met een gapende hoofdwonde en zwa re hersenschudding is het slacht offer, na door dokter Brouwer te zijn verbonden, naar het zieken huis te Oostburg vervoerd. De automobilist treft niet de minste schuld. KOEWACHT. Ongeluk De heer Edm. van Gooije alhier raakte tijdens het dorsen bekneld tussen een drijfriem van de ma chine. Daar hierdoor nog door tal van andere riemen werd ge grepen liep hij zware verwondin gen op alsmede een hersenschud ding en een armfractuur. Het centrale Chinese nieuws bureau maakt melding van „het eerste optreden van Chinese na tionalistische guerillastrijders ach ter de communistische linies. Een correspondent van dit nieuwsbureau, die zijn eerste bood- chap „van het'front van Hoepeh, achter de communistische linies" zendt, meldt dat 3.000 goed ge trainde nationalistische guerilla strijders een dorp bij de grens van Hoepeh hebben bezet en meei dan 270 communistische ambtena ren en soldaten hebben gedood, terwijl zij 'n communistische com missaris hebben gevangen geno men. deel, dat voöt- dit land nog slechts een oplossing overblijft, n.l. zich aan een Europese monetaire poli tiek onderwerpen, die geleid zou moeten worden door de Europese Raad. Wat de C.E.E.C. betreft was spreker van mening, dat dit orga nisme dient te worden opgenomen in de Europese vergadering van Straatsburg. Slechts op deze wijze zou een einde gemaakt kunnen worden aan het „nationale egoïs me, dat bij alle besprekingen op Europees niveau valt waar te nemen." Maandagmorgen heeft een zware vrachtauto te Luik grote ongelukken aangericht, doordat bij het afrijden van een helling de remmen braken. Het zware voer tuig botste in zijn ong'eeontro- leerde vaart tegen een taxi, die op haar beurt tegen een muur werd geslingerd, waarbij een kind werd geraakt en gedood. De vrachtauto hotste vervol gens tegen een ander voertuig, waarbij een vijfjarig jongetje ge dood werd en twee negenjarige jongens zware verwondingen op liepen. Na nog een meisje en een oude man te hebben aangereden kwam de op hol geslagen auto eindelijk op een vlak gelegen straatgedeeile tot stilstand;. Attlee, de Britse Minister-Pre sident, heeft gisteren in het La gerhuis een aantal bezuinigings maatregelen bekend gemaakt, die in totaal een deflationair effect van ongeveer 280 millioen pond sterling per jaar zullen hebben. Onder deze bezuinigingen val len: 30 millioen pond sterling op defensie, 35 millioen op het woningbouwprogram, 140 millioen op kapitaalsuitgaven, 5 millioen op onderwijs, 6 millioen op de voorlopige begroting van staats uitgaven voor de landbouw, 1 millioen op de begrote kosten voor het „festival of Britain" in 1951 en 10 millioen op het natio nale gezondheidsplan, door een maximumprijs van een shilling te rekenen voor etk voorgeschreven ■medicament. Tot dusver waren alle recepten kosteloos. Attlee verklaarde, dat de rege ring een nieuw program voor de invoer uit het dbllargebied had opgesteld, volgens hetwelk voor 1200 millioen dollar per jaar zal worden ingevoerde Dit betekent een bezuiniging van 25 percent op het invoerprogram van 1600 millioen dollar, dat eerder door Sir Stafford Cripps bekend was gemaakt. Attlee's rede werd aangehoord door een zeer groot aantal be langstellenden, onder wie de beide princessen Elizabeth en Marga ret. Finland schendt op grove wij het verdrag van vriendschap en wederzijdse bijstand, dat het met de U.S.S.R. heeft gesloten aldus de „Prawda" in een hoofd artikel, dat door de Sowjet-Rus- siche radio is omgeroepen. Na te hebben gezegd, dat „de imperialistische Anglo-Amen- kaanse kringen de laatste tijd een overmatige belangstelling tonen voor Finland, dat letter- mk met Amerikaanse toeristen, correspondenten, industrieelen en vertegenwoordigers van alle mogelijke bedrijfstakken wordt overstroomd", sehrij ft Leontief de auteur van het artikel, dat de schendingen van het Bowjet —Fins verdrag „hun uitdruk king vinden in de wederop richting van fascistische orga nisaties tegen de arbeiders, in aanslagen op gebouwen van de communistische party, welke door de autoriteiten worden ge duld, en in een openlijke cam pagne van de Finse Minister van Justitie tegen de partij gangers van de vriendschap met de U S.S.R. Dit alles vindt zyn oorsprong in de huidige strek king van de buitenlandse poli tiek van Finland. Hoewel Finsland niet openlijk toetreedt tot het Atlantisch Pact, en vrijwel geen openbare verbintenissen aangaat, noemt het Finland van Fagerholm in feite deel aan het plan-Mar shall: het ontvangt credieten, welke onder de gewone Ameri kaanse voorwaarden worden verstrekt, en verdeelt deze in het binnenland volgens de richtlijnen van Wallstreet. Fin land is onze buur en het Sowjet- Russische volk wil met dit land in vrede en vriendschap leven. Maar de politiek van de leiden de Finse kringen ondermijnt de vriendschapsbetrekkingen tus sen dit land en de U.S.S.R. De Anglo-Amerikaanse imperialis ten drijven Finland naar ge vaarlijk avonturen", aldus het artikel. Een geheimzinnig vuur, dat en kel de kleren en de lakens ver brandt, vervolgt het gezin van een beambte der Indiase regering te New Delhi, sedert Zaterdag avond, de feestdag van diwali, het feest van het licht. Het vuur ont brandt uit zich zelf op verschil lende plaatsen van het huis en verbrandt de kleren, zonder Iets snders aan te raken. De kinderen en de heer des huizes hebben een schuilplaats gezocht in de woning van een vriend, maar het vuur achtervolgde hen en verbrandde hun kleren, die zij 's morgens hadden uitgetrokken om zich te baden. Brahmanen en Pandits zingen „Mantras"-gebeden om „de boze geest" te verjagen, tot dus ver zonder resultaat. Tijdens een ter plaatse Ingesteld onderzoek heeft een vertegen woordiger van A.F.P. vernomen, dat een Brahmaanse bedelaar Za- BURGEMEESTERSBENOE MINGEN. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Nov. benoemd tot burge meester der gemeente Renesse Mr. G. F. Lunsingh Tonckens, hoofd van het bureau juridische zake van het vierde militaire ge west. Bij K. B. is met ingang van 1 November 1949 benoemd tot burgemeester der gemeente Kat- tendijke de heer A. Schippen, amb tenaar ter secretarie van Zierik- zee, tevens secretaris van de ge meente Ouwerkerk (Zeeland). TERNEUZEN- Rectificatie In ons bericht van gisteren „Uit rijdende auto gevallen" is een storende onjuistheid geslopen. iHet was niet onze stadgenote mej. De K. wonende in de Dijk straat, d e het ongeval overkwam, dcch een bij de familie Wlllems logerende? dame uit Amsterdam, mevr. G. J.—G., die het ongeluk had uit de auto van de heer Wil lèms te vallen. Portemonnaie ontfutseld- Zaterdagavond bemerkte een bewoonster van Zuid-Beveland, nadat zij in een café alhier in ge zelschap was geweest, met een jonge man 'tótt haar portemonnaie verdwenen was. Zij deed van deze vermissing aangifte bij de politie, die onmiddellijk op onder zoek uittrok en na stappen te hebben gedaan voldoende aanwij zingen had om de bewuste per soon, zekere A. d. W., die zich inmiddels reeds ter ruste had be geven, nader aan de tand te voe len. Hoewel deze aanvankelijk ontkende zich aan dtsze zakken rollerij te hebben schuldig ge maakt. had de politie dermate be wijzen van het tegendeel in han den gekregen, dat <Ie W. in ver zekerde bewaring werd gesteld, waarop hij een volledige bekente nis heeft afgelegd. (Three of Hearts) Een vrolijke geschiedenis, van Berta Ruck Vertaald door F. van Velsen BIELVLIET. Bazar. Do Kon. Harmonie van. Biervliet zal eind October een bazar orga niseren ten bate van haar lege kas. De bazar zal gehouden worden in een tent, die geplaatst zial wor den op het marktplein. Voor één en ander is onder de bevolking uiteraard grote belang stelling onder de bevolking. De Katholieke Belgische Sena tor De La Vallee-Poussin heeft in een Vrijdagavond gehouden lezing een heftige aanval gedaan op Groot-Brittannië en de door dit land ontketende devaluatie. Spreker betoogde, dat Enge land op een ogenblik, dat Europa bereid was zich op monetair ge bied aaneen te sluiten, teneinde het evenwicht ito het ruilverkeer te herstellen, een „aggressieve en zuiver egoïstische devaluatie heeft uitgevoerd, die dit land, doordat een groot aantal andere valuta werd meegesleept, een be voorrechte positie moest ver schaffen". Volgens De. La VaJiee- Poussin was het voMoendfe ge weest, wanneer alleen de gulden en de Franse franc gedevalueerd waren. De Senator zei-de vervolgens, dat de monetarie politiek der Labourregering de oorzaken van de inflatie in Engeland niet heeft opgeheven, aangezien volgens hem dit (and op. het ogenblik nog niet in staat is zijn aanvoer te vergroten en zich ger. odzaakt ziet de prijzen fce verhogen. Met betrekking tot de Benelux merkte spreker op, dat een wer kelijke samenwerking tussen Ne derland en België slechts mogelijk is, indien Nederland het Sterling- blok vaarwel zegt en zich aan sluit bij de landen van de dollar zone. Wat Engeland aangaat, was de la ValleePoussin van oor- Volgens een telegram van de correspondent te Belgrado van D.P.A. dat nog van geen en kele andere zijdè Bevestigd is. zouden een vijfhonderd „parti- sanen van de Kominform" uit Roemenië, uitgerust met twee tanks en een pantserwagen, in de loop van de nacht van Donderdag op Vrijdag j.l. twee Joego-Slavi- sche dorpen bezet hebben. Volgens t bericht zouden Joego-Slavische militairen daarop dê huizen met hun artillerie in brand geschoten en de partisanen naar Roemeens grondgebied teruggedreven heb ben. De partisanen zouden negen en en halve kilometer op Joego- Slavisch grondgebied doorgedron gen zijn tot in de buurt van het spoorwegknoeppunt Velika Kikid- da. Aan beide kanten zouden do den gevallen zijn. De partisanen verklaarden dertig Joego-Slavi- sche soldaten gevangen genomen te hehben, aldus de correspondent van D.F*rA'. Het Joego-Slavisch directoraat van voorlichting heeft Zaterdag avond officieel de berichten over een gewapend treffen, dat in de nacht van Donderdag op Vrijdag j.l. tussen- Joego-Slavische mili tairen en vijfhonderd „partisanen van de Kominform" zou hebben plaats gehad, tegengesproken ala .belachelijke verzinsels." 13) Nadruk verboden. Nu klonk een gilletje in zn <«r en riep een bakvisssnstemmetj „Hallo!" „Hallo, spreek ik met miss Gansenhurst U spreekt met Somers In de kazerne." Overdreven sentimenteel ant- woordde het stemmetje: „O, ben jij het Billy? Dat dacht ik wel." Toen weer een mal gilletje. Het luitenantje aan de telefoon sperde zijn ogen vervaarlijk wijd open. ,,U spreekt met Somers, Billy Somers", riep hij. „Ja, ja, dat hoor ik", klonk het van de andere kant van de draad „Wat is er?" Wat doet dat meisje raar! Het is of ze me voor de gek houdt Enigszins afgemeten riep hi; „Heeft u mij geschreven?" „Ja! Ik heb een briefje voor je meegegeven met een jongetje. Heb je het niet ontvangen?" ,Eh... ja- Tenminste „Je komt toch zeker dineren? Of kan je niet?" klonk het koket door de telefoon. „O, bedoelde U, dat ik bij U zou komen dineren?" „Wat een grappenmaker ben je toch! Natuurlijk. Wat dacht je dan, dat ik bedoelde? Ik reken er vast op, dat je komt hoor! Het was helemaal geen onna tuurlijke veronderstelling van het meisje dat wil zeggen, van een der meisjes, die de jonge luite nant de vorige avond ten huwe lijk had gevraagd. Maar hij, die zich niets anders herinnerde, dan zijn huwelijksaanzoek aan Nora, de koningin van z'n hart, hij werd volkomen in beslag genomen door die andere, dat gansje, die het deed voorkomen of ze enig recht op hem had! Ze verwachtte hem! Wat zou dat te betekenen heb ben? Misschien was het maar het beste er heen te gaan en zien wat er aan de hand was. „Kan U een ogenblikje wach ten, dan zal ik even nazien, of ik vanavond vrij ben." Hij hing de telefoon aan de haak en haalde zijn notitiehoekje uit z'n zak. „Donderdag 10 Juni, dmer no taris Halliday", las hij. Allemach tig, door de opwinding die zijn verloving met Nora had veroor zaakt, had hij zijn afspraak met notaris Halliday geheel vergeten! Hij nam de telefoon weer van ltet toestel. „Hallo, is U daar? Het spijt me vreselijk, maar ik kan onmogelijk komen. Ik heb verleden week al met notaris Halliday afgespro ken, dat ik vanavond bij hem zou komen dineren, T staat In mt(n notitieboekje." „O, wat afschuwelijk jammer", klonk haar klaaggilletje. „Maar zeg, kan je dan morgen komen lunchen „Neen, dat gaat ook niet' ant woordde Billy, met een aange name herinnering aan de uitno diging van majoor Wynne-Prit- chard, om morgen terug te ko men. Om één uur zou hij zrjn Nora weerzien. ,Ik heb reeds een af spraak om te lunchen.' „Dan verwacht Ik je morgen op de thee. Wat vreselijk naar dat je juist nu verhinderd bent" klonk het mal sentimenteel. „Kom je dan vroeg? Tot ziens dan dag!" Nog voor Billy zich van de theevisite kon afmaken, had zij reeds afgebeld. Hij was vast be sloten zo lang mogelijk bij Nora te blijven. Inmiddels moest hij nu haast maken, om zich te verkle den voor het diner bij notaris Hol- liday. Misschien was het per slot van rekening nog gelukkig, dat zijn lieve Nora hem vanavond niet had ontvangen, want hij had de oude notaris vast beloofd te ko men, dus kon hij er onmogelijk, af. Toen Billy aan het oude met klimop begroeide notarishuis hel de en binnen gelaten werd, bleek het, dat hij tamelijk vroeg was. Er was niemand in de huiskamer behalve Lome Halliday, die aan de piano zat. Zij droeg een licht geel zijden avondeostuum, dat haar zeer goed stond. Billy volgde het kamermeisje, dat hem aan diende op de voet en zodra zij hem zag, stond Lome haastig op en kwam hem blozend en be schroomd door haar eerste liefde tegemoet. Om de waarheid te zeggen, had de notarisdochter sedert 'dat fatale ogenblik op het bal van de vorige avond als in een wolk van geluk geleefd. Billy So mers zij wist niet, dat hij toen ontoerekenbaar was had haar immers in allen ernst verzekerd, dat hij haar beminde! Niemand zou echter meer verbluft gestaan hebben, dan het onbewuste offi- ciertje, als hij haar gedachten had kunnen lezen, toen hij haar hand vatte en hartelijk schudde. (Wordt vervolgd.) Meer dan 150 Afrikaanse, meest vrouwelijke studenten hebben bij het St. Matthews college,. 160, km Noord-Westen van Blast Londen (kaapkolonie), gebouwen en een a\ to in brand gestoken en met si enen geworpen. Drie personen yan het Europese- personeel van het college, onder wie 2 vrouwen, werden gewond,, doch niet ern stig. De plaatselijke politie ge holpen door politie uit East Lon den, herstelde de orde en ver richtte verschillende arrestaties. HEDEN TERNEUEEN: Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling ,Het spel is uit". MORGEN: TERNEUiZEN: Café Du Com merce Aanbesteding houwen van een woonhuis. Concertgebouw, 8 uur): Bonte avond Metaalarbeiders- bond en Zangver. Arbeid Adelt. Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorst. „Het spel is uit". AXEL: Het Centrum, 8 uur Bioscoopvoorstelling „Een dok tersdilemma". DIJKSTRAAT 7 A Telefoon 2056 TERNEUZEN Telefoon 2753 y - l N.V. Fm P. J- v- d- SANDK TERNEUZEN V DIJKSTRAAT 7 NOORDSTRAAT 75 Telefoon 2056 TERNEUZEN Telefoon 2753

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2