Hulp aan West-Berlijn Nederlands motorschip; in Deense wateren gezonken René Mayer geelt pogingen op jelukt Stichting voorde Landbouw en het wetsontwerp materiële oorlogsschaden MAANDAG 24 OCTOBER 1949. Van Zeeland over de Benelux besprekingen}] in Luxemburg Patch vertrokken De Belgische Koningskwestie De Olieproductie in West-Duitsland Prins Bernhard aan verwonding ontsnapt Arrestatie van priesters in Tsjecho-Slowakije HOOGWATER. KABINETSCRISIS IN FRANKRIJK Prinses Wilhelmina dankt Smith-college GEORGE BIDAULT AANGEZOCHT. we intercom* telefoontarief ke commissie r V.N. kloosheid is telgië beiden WATER. Frankering bij Abonnement: Temcuzen WEERSVERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maan dagochtend tot avond. Tijdelijk afnemende wind. Wisselende bewolking met nu en dan buien. Krachtige tot matige Westelijke wind en on geveer dezelfde temperatuur als Zondag. 5e Jaargang No. 1251. Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Teraeuzen Abonnementsprijs 3 ,90 per kwartaal ADVERTENTIEPRIJS per mm 10 ct.; minimum advertentie 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 5 regels 60 ct.; Iedere recel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 1B meer. De parlementaire reactie te Bonn op de vorming van de Oost- Duitse staat is veel kalmer geweest dan het nog al opgewonden voorspel in de West-Duitse pers had kunnen doen vermoeiden. De campagne, die in de laatste weken in West-Duitsland gevoerd werd met doel in deze omstandig heden de Inwilliging van een aan tal Duitse verlangens tot uitbrei ding der bevoegdheden der rege ring van Bonn te verkrijgen, heeft op het parlementaire niveau geen voortzetting gevonden. De enige partij buiten de communis ten, die critiek /leverde op het ad vies van souvereiniteit en die uit drukkelijk alle vier der bezetters voor Duitsland's splitsing' aan sprakelijk stelden, was het cen trum. De communiqué's van de Pe- tersberg, waar de hoge commissie de afgelopen week besprekingen met Dr. Adenauer had, hadden dan ook wel ondubbelzinnig te verstaan gegeven, dat de bezet ters minder dan de Duitsers aan leiding zien tot principiële koers veranderingen. Zelfs met betrekking tot de status van West-Berlijn heeft de bezetting generlei aanleiding ge zien te voldoen aan de door het Berlijnse stadsbestuur gesteunde eis tot een volledige aansluiting bij het Westen. Zij hebben Dr. Adenauer blijkbaar zeer gemak kelijk kunnen duidelijk maJken, dat een vasthouden aan het weinige, dat van het viermogendhedenbe- stuur nog over is voor de benarde positie van West-Berlijn de beste weg is. Het was bekend, dat Adenauer en zijn volgelingen zel ve geen warme voorstanders van de promotie van de halve stad tot twaalfde land van de federa tie waren. Het schijnt evenwel, dat de op de Petersberg op tafel gelegde argumenten, zo door slaand zijn, dat Dr. Schumacher met zijn Berlijnse partijgenoten hebben gecapituleerd. Na de her haalde besprekingen tussen Ade nauer en Schumacher heeft de sociaal-democratische partij in 't debat haar eis niet meer gesteld. Het enige, wat voor de stad Ber lijn uit de parlementaire bus kwam, was de toezegging van financiële en economische hulp, waardoor men de facto-aanslui- ting bij het Westen wil verzeke ren. Deze hulp zal bestaan uit een financiële ondersteuning door de Bondsregering en uit een soort staatsgarantie voor in Berlijn ge plaatste opdrachten. De onzeker heid, waarin de stad verkeert, heeft n.l. de Westelijke Duitsers ervan weerhouden, zakelijke con tacten met de Berlijnse industrie aan te gaan. Er heerste in de wandelgangen van de West-Duitse Bondsdag in deze laatste dagen geen uitge sproken optimisme over de kan sen op welslagen van deze plan nen. De toekomst van West-Ber lijn, waar het leger van werklo zen na de opheffing der blokkade nog vergroot is, wordt over het algemeen zeer donker ingezien. Adenauer zelf heeft in zijn re geringsverklaring dan ook niet nagelaten de ontwikkeling in de stad bijzonder critisch te noembn. Adenauer heeft er zich voorts toe bepaaald de federale regering van Bonn te verklaren tot „de enige wettelijke staatskundige or ganisatie van het Duitse volk", die zich ook verantwoordelijk acht voor het lot der bevolking in de Sowjet-zone. De kanselier heeft evenwel geen licht laten schijnen over de vraag, hoe beide regeringen de contacten zullen onderhouden, die in het belang van beide delen nodig zijn. Het ligt blijkbaar in de bedoeling de bestaande contacten, die b.v. han- dfl, spoorwegen en postwezen be treffen, zonder veel omslag in de oude banen te houden. De sociaal-democratische woord voerder in de Bondsdag heeft evenwel deze kwestie aangeroerd en de waarschuwing geuit niet in te gaan op handelscontacten met de Sowjet-zone, die er op gericht zouden kunnen zijn politieke in vloed uit te oefenen. Hij vreesde namelijk dat de Sowjet-zone ook in dit opzicht met aanlokkelijke aanbiedingen zou komen. De sociaal-democratische partij eiste dat de handel met de Sow jet-zone onder directe controle van het parlement zou komen Isaac Patch, de Amerikanse s.mbassade-functionnaris, die door de Tsjecho-Slowaakse ffege ring van spionnage-activiteit is be schuldigd, is Zaterdagmorgen per auto naar Neurenberg vertrokken, in gezelschap van zijn echtgenote en hun drie dochters, twee hon den en een poes. Zij hadden in allerijl de nodige bagage ingepakt, nadat zij Vrijdag vernomen hadden van de eis tot terugroeping, welke door de Tsjecho-Slowaakse regering' aan de ambassade was gesteld. Patch noemde de geuite beschuldigingen „geheel ongegrond". Tijdens een vergadering van de algemene raad van de Katholieke Volkspartij heeft de Belgische Minister van Buitenlandse Za ken, Paul van Zeeland, een uiteen zetting gegeven over het verloop der Beneluxbesprekingen te Lu xenaburg. Volgens Van Zeeland stemmen deze onderhandelingen tot optimisme. De te Den Haag geparafeerde overeenkomst draagt vruchten, zo verklaarde hij, en de moeilijkheden zjjn niet zo groot als aanvankelijk werd verwacht. De Minister wijdde vervolgens uit over de te Luxemburg geno men beslissingen. Hoewel het juist is, dat de geestdrift ten aanzien van een volledige economische samenwer king enigermate is gekoeld, aldus de Minister, ,,is het niet minder waar dat de besprekingen een rea listisch karakter droegen en voor uitgang wordt geboekt. De Be nelux moet niet als een eindoplos sing doch als een faze naar een ruimer Europees handelsverkeer beschouwd worden". Van Zeeland legde er de nadruk op, dat naar ejjn mening de huidige moeilijk heden slechts overwonnen kunnen worden door een einde te maken aan de splitsing tussen een ster- lingzone en een dollarzone. De Belgische Minister van Ver keerswezen Segers hield een be schouwing over het probleem der waterwegen. De samenstelling te Luxemburg van een Nederlands- Belgische commissie ter bestu dering van de haven-, en rivier problemen, noemde hij hoopgevend voor de toekomst. De Stichting voor de Land bouw, die reeds drie maal in een nota aan de Tweede Kamer haar mening over het wetsont werp inzake materiële oorlogs schaden heeft weergegeven, heeft thans, na kennis te heb ben genomen van het huidige ontwerp en het verslag der com missie van voorbereiding, nog maals haar bezwaren naar vo ren gebracht in een schrijven aan de leden van de Tweede ka mer. Hierin heeft de Stichting zich in hoofdzaak tot 't systeem van de wet beperkt. De Stichting houdt nog steeds zowel op morele als op econo mische gronden ter wille van 't werkelijke herstel der productie middelen vast aan de eis van vergoeding op basis van de ver vangingswaarde, waarbij zij derhalve het principe van het huidige ontwerp, te weten de vergoeding naar draagkracht en vermogenspositie der getroffe nen, volkomen onaanvaardbaar acht. Deze draagkracht kan naar haar mening slechts wor den gehanteerd bij het opleg gen van de noodzakelijke belas tingen na het herstel en dient te blijven buiten de sfeer der vergoedingen. De realisatie van de vervan gingswaarde in artikel 8 van het ontwerp kan slechts van toepas sing zijn op de zeer kleine be drijven, waarvan bovendien de groep „pachtbedrijven" nog wordt uitgesloten, zodat dit ar tikel althans voor de landbouw van zeer betrekkelijke waarde is. De Stichting geeft te kennen Volgens de tekst, die door de Belgische Senaatscommissies voor Justitie en Binnenlandse Zaken met betrekking tot de volksraadpleging over de terug keer van Koning Leopold naar België ter beoordeling aan Ka mer en Senaat zal worden voor gelegd, zullen alle mannelijke en vrouwelijke Belgen, die stemge rechtigd zijn, binnen veertig da gen na het afkondigen van de desbetreffende wet met ja of neen moeten antwoorden op de volgende vraag: „Zijt gij van mening, dat Koning Leopold III de uitoefening van zijn consti tutionele bevoegdheden moet hervatten?" De stemming zal op dezelfde wijze geschieden als voor die der wetgevende vergadering gebrui kelijk is en zal verplicht zijn. De telling zal in ieder arrondisse ment afzonderlijk worden ge houden en het resultaat zal aan de Koning, aan de Prins-Regent en aan Kamer en Senaat wor den medegedeeld. met grote belangstelling kennis te hebben genomen van de me de door het mondeling overleg verkregen wijzigingen in het sy steem der credieten in deze zin, dat voor de in art. 72 genoemde gevallen deze credieten en uit gestelde bijdragen kunnen wor den vervangen door een aanvul lende bijdrage, waarvan de grote onmiddellijk wordt be paald. Bezwaren tegen het oude sy steem van financieringsregelin gen op lange termijn en met de onzekerheden.inzake het uitein delijk resultaat, heeft de Stich ting herhaalde malen naar vo ren gebracht, zo geeft zij te ken nen. Ook tegen het nieuwe sy steem van credieten en uitge stelde bijdragen heeft de Stich ting bezwaren. Een afweging der beide systemen acht zij onmoge lijk. Als globale conclusie ten aanzien van het systeem der on middellijk bepaalde bijdragen zou naar het oordeel der Stich ting kunnen worden gesteld, dat in het geheel niet duidelijk is, of en in welke mate verruiming in de schadevergoedingen in de landbouwsector hierdoor wordt verkregen. Wanneer men hierbij dan nog bedenkt, aldus de Stich ting, dat de wellicht jarenlange naschade aan de grond en de boomgaarden en het geheel der bedrijfschade van vergoeding worden uitgesloten, dan kan al leszins van een zeer povere ver goeding worden gesproken, waar door de gedupeerde blijvend zal achter staan bij zijn niet-ge- dupeerde collega. Wat de normale financierings regelingen met de uitgestelde bijdragen betreft, is de Stich ting voor de Landbouw van me ning, dat bij het opstellen der regelen via de hiervoor in te stellen adviescommissies het ge organiseerde bedrijfsleven een sterke invloed moet kunnen doen j gelden. De Stichting zegt het op prijs te zullen stellen, dat dui delijker zal worden verklaard, welke maatstaf bij het bepalen van de rentabiliteit in de land bouwsector zal worden aange- legd- De Stichting vraagt in haar schrijven aan de Kamerleden o.m., dat deze zouden trachten mededelingen te verkrijgen in zake de datum, waarop de fi nancieringsregeling boerderijen zal ingaan. Voorts zou moeten worden aangedrongen op publi catie der normen welke gelden voor bepaling van het volume der te herbouwen boerderijen en voor de bepaling van de stopprijs. Tenslotte verzoekt de Stich ting de Kamerleden te willen aandringen op het instellen van een afzonderlijke beroepsinstan tie. Het Nederlandse motorschip „Casana" is Zaterdagmiddag in de Deense wateren, tussen Fu- nen en Samsoe op een mijn ge lopen en gezonken. De beman ning van negen koppen bleef ongedeerd en bereikte per boot de Oostkust van het eiland Sam soe. Het schip was uit Kopenha gen vertrokken. De negen koppen tellende be manning van het tussen Feunen en Samsoe gezonken Nederland se motorschip Casana is ternau wernood aan de dood ontsnapt. Kapitein Rijkers meldde aan zijn rederij, Schellen scheep vaart en bevrachting N.V., uit Rotterdam, dat het schip om streeks Zaterdagmiddag dicht bij een boei op een mijn is ge lopen. Het 400 ton metende vaartuig zonk binnen 20 minu ten. Een der twee sloepen werd vernietigd. Behalve de scheeps- documenten werd niets gered. De voltallige bemanning is na 4 uur lange worsteling met ruwe zee veilig op de Zuid-Oostpunt van het eiland Samsoe geland. Een auto, die hen op het strand zag aankomen, heeft de uitge putte mannen naar het Ballen- hotel te Lushagen gebracht. Het schip was met zestig ton stukgoed op weg van Kopenha gen naar Odensee. Het is op de Lillegronden, ten Noorden van Fuenen op 10.37.30 graden Oos terlengte en 55.30.20 graden Noorderbreedte gezonken in wa ter, dat daar 40 tot 45 meter diep is. De eerste machinist Van Doorn uit Utrecht vertelde, hoe bij een zware explosie de boeg werd opengescheurd. De luiken werden door de druk weggerukt. Hoewel eerst nog overwogen is om het schip aan de grond te zetten, kwam men al spoedig tot de conclusie, dat de overgeble ven reddingboot de enige kans op lijfsbehoud was. Binnen 20 minuten verdween het verwoes te schip in de golven. Op weg naar de kust heeft men verschillende schepen ge zien, doch geen ervan kon ge praaid worden. In Denemarken heeft men alle mogelijke hulp ontvangen. De bemanning zal naar Kopenhagen reizen en daar verdere orders van de re derij afwachten. nabij Oelle en Hamburg aange wezen en het instituut voor bo demonderzoek heeft dan ook zijn schatting van de Duitse oliereser ves in het laatste anderhalf jaar verdubbeld. Men taxeert deze op 20 millioen ton, waarvan meer dan drie vierden in het Eemsl and. Prins Bernhard is op het nip pertje aan een verwonding ont snapt, toen hij Zaterdag met zijn auto, die door hemzelf be stuurd werd, in botsing kwam met een door een paard getrok ken wagen te Wahn, nabij Keu len. Prins Bernhiard en de 3 inzit tenden in zijn auto bleken on gedeerd. Volgens de Prins zelf, zo deelt diens Secretariaat mede, reed hij met de auto naar het vliegveld bij Keulen om vandaar per vlieg tuig, na dit wekend een bezoek aan West-Duitsland te hebben gebracht, naar Nederland terug te keren, toen het paard juist op het moment dat de Rrins het met ruime afstand wilde passe ren, schrok en steigerend naar links uitweek. Het paard kwam daarbij zelfs op de wagen van de Prins te recht en werd niet, zoals het Reuter bericht meldde, gedood, doch liep slechts een lichte ver wonding op. Prins Bernhard acht het bericht van Reuter als zou hijzelf ternauwernood aan een verwonding ontsnapt zijn, dan ook ten zeerste overdreven. De leider van het Duitse insti tuut voor bodemonderzoek te Oelle, Prof. Dr. Bentz, heeft de verwachting uitgesproken, dat West-Duitsland in 1952 zijn olie productie tot 1% millioen ton per jaar zou kunnen opvoeren, mits het in staat is zijn verouderde boorinstallaties te moderniseren. Het feit, dat de Nederlandse olie velden in Drenthe tot nu toe een opbrengst hebben, die het dub bele is van de aansluitende Duit se velden, heeft Prof. Bentz uit sluitend toegeschreven aan het jebruik van modern materiaal in Nederland. De resultaten van de jongste onderzoekingen hebben volgens Prof. Bentz uitgemaakt, dat de velden van het Eemsland langs de Nederlandse grens ver reweg de rijkste zijn, waarover West-Duitsland beschikt. Bijzon der hoge verwachtingen heeft men van de exploitatie van een nieuw veld ten Noord-Westen van Lingen, waar proefboringen op een diepte van iets meer dan 700 meter rijke voorraden hebben aangetoond. Met zekerheid is vastgesteld, dat dit veld zich uitstrekt over een lengte van 5 kilometer en een breedte van 2 kilometer, doch men vermoedt, dat de olievoorra den zich in werkelijkheid uitstrek ken over 10 kilometer tot vlak aan de Nederlandse grens. Dit gebied houdt volgens Bentz nog grotere beloften in dan die van Emmerichheim en Georgsdorf, die tot nu toe als de rijkste van West- Duitsland golden. Ook in Roten berg teif*Zuiden van Bentheim is op 1100 meter diepte olie aange troffen. Zoals wij onlangs be richtten strekken de Duitse on derzoekingen zich thans veel ver der Zuidwaarts uit tot in het ge bied van Kleef. De jongste horin gen hebben voorts nieuwe velden De Rooms-Katholieke Kerk in Tsjecho-Slowakije heeft melding gemaakt van nieuwe arrestaties onder de Priesters, die zich blij ven verzetten tegen de nieuwe Kerkwet, welke per 1 November van kracht zal worden. In het bijzonder zou pressie worden uit geoefend op de geestelijkheid in het Bisdom Budejovice, in Zuid- Bohemen, waar, aldus de voor lichtingsdienst der R. K. Kerk, „niet één Priester naar de zijde van de Regering is overgegaan." Behalve Mgr Boran, de Aarts bisschop van Praag, en Mgr Voj- tassak, Bisschop van Scepusië in Slowakije, zijn alle Tsjecho- Slowaakse Bisschoppen Vrijdag In Praag in conferentie bijeen gekomen. Zij hebben een beslis sing genomen inzake de hou ding van de clerus ten aanzien van de nieuwe wetten. Officieel is over die beslissing, welke eerstdaags ter kennis van de Priesters zal worden ge bracht, niets bekend. Vele Priesters, die gewoonlijk bovenaan hun brieven „Lof aan God" schreven, hebben sedert enkele tijd die leuze vervangen door „Niet vrezen." Volgens kringen, die in betrek king staan met het Tsjecho- Slowaakse Episcopaat, dient de verklaring van de Tsjecho-Slo waakse Minister van Justitie, Copicka, volgens welke Mgr Trochta, Bisschop van Litome- rice, zijn instemming met het wetsontwerp betreffende de be groting voor de Kerken zou heb ben betuigd in een schrijven van 6 Juli .1., als onjuist te worden beschouwd. Copicka heeft, aldus de zegs lieden, slechts sommige passa ges van de brief voorgelezen, waardoor de juiste betekenis er van verdraaid werd. MAANDAG 24 OCTOBER. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. n.m. 2.56 3.14 3.31 3.49 4.21 4.3S H. K. H. Prinses Wilhelmina heeft naar aanleiding van het feit, dat het Smith-college in Amerika haar het eredoctoraal in de rechten verleend heeft, aan dat college het volgende getele grafeerd: „Hartelijk deel ik in uw vreug de met uw diamanten jubileum, overtuigd, dat de vijf en zeventig jaren van uw bestaan een voort durende bijdrage geleverd hebben voor de vorming van intellectuele vrouwen onder eerbiediging van het innerlijke leven van uw stu denten. Ik beschouw het als een voor recht, dat de doctorale graad, welke u Mij toekende, Mij een plaats geeft te midden van uw leerlingen. Het Smith-college moge nog haUr benijdenswaardige taak in deze wereld vol noden vervullen. God zegene het Smith-college". René Mayer heeft besloten zijn pogingen om een nieuwe re gering te vormen, op te geven en aan President Auriol om ont slag van zijn opdracht te ver zoeken. De radicale financiële deskundige deelde dit besluit Zondagochtend vroeg mede aan de leiders van de M.R.P. en van de radicale partij. Hij zei dat 't hem onmogelijk was gebleken 'n kabinet te vormen. Zijn falen is het gevolg van een meningsverschil tussen so cialisten en radicalen over de verdeling van de portefeuilles. De socialisten en radicalen wensten Daniel Mayer en Paul Ramadier gehandhaafd te zien, resp. als Mininsters van Arbeid en Landsverdediging. De radicalen belegden een daarop tot het volgendeeen so cialist, maar niet Danie.l Mayer als Minister van Arbeid, geen socialist als Minister van Lands verdediging en ten derde: een socialist (Daniel Mayer of des gewenst Ramadier) als Minister van Staat (zonder portefeuille) De socialistische fractie en 't partijbestuur konden zich niet met de voorwaarden van de ra dicalen verenigen en stelden Re né Mayer daarvan in kennis. Socialisten en radicalen ver schillen ook van mening over de binnenlandse economische poli tiek en over Indo-China, waar Frankrijk nog steeds in oorlog Is met de communistische lei der der opstandelingen Ho Tsji Minh. President Auriol staat nu voor de moeilijke taak om iemand te vinden, die als derde man een poging wil doen tot vorming van een kabinet. De socialistische partij heeft een communiqué uitgegeven, waarin zij de schuld aan het falen van René Mayer van de hand wijst en op andere partijen schuift. President Auriol zou zijn over leg met de partijleiders hervat ten. Hij kan daardoor niet deel nemen aan een jachtpartij met het diplomatieke corps. President Auriol heeft thans George Bidault verzocht een Re gering te vormen. Bidault (M.R.P.)vroegere Mi nister van Buitenlandse Zaken, heeft een „informatieve op dracht aanvaard, zo deelt Reu ter nader mede. Bidault is van plan zijn voor gangers Mayer en Moch te be zoeken evenals Queuille. Heden zal hij beginnen met besprekin gen met partij- en fractielei ders. Gisteravond had Bidault reeds afspraken met Herriot en Monnerville, de voorzitters van beide Huizen. Waarnemers in de wandelgangen staan sceptisch tegenover zijn kansen om een vier-partijencoalitie tot stand te brengen. De medewerking der vier par tijen is noodzakelijk voor het verkrijgen der vereiste meerder heid. In de laatste twee weken is een verwijding van de kloof aan het licht getreden, welke Socialisten en M. R. P. enerzijds van de Radicalen en Onafhan kelijke Conservatieven scheidt. ct.; minimum pa s: 5 regels 60 cfc; .mmer Bureau; van s namiddags 3 wax. ld J 463 is afgekoa- luit, waarin is be- Kon. Besluit* van 49, tot nadere t Rijkstelefoonregle- werking zal treden oer a.s. Het betreft tanfiëring voor de lie telefoon gesprek Russische Minister ïdse Zaken, Andrei leeft gisteren een Griekenland, waar- gedrongen op de in een wapenembargo, Albanië en Bulga- nd gewezen, irde in de politieke V. N., dat het pro- mland alleen kon >st op basis van de ihe voorstellen voor ing van de buiten- ïn uit Griekenland! ing van de commis- voor de Balkan. e statistieken be verzekering tegen werden in de week 22 October j.l. oer :ld 195.080 volledig gecontroleerd en" ltelijk en toevallig arbeiders die met rktijd werken, ar- igQvolge een geval cht tijdelijk werk- rkloze havenarbei- de vorige week valt :rdering waar te 336 volledig werk- vermindering van telijk en toevallig lering van de ge- n toevallige werk- rotendeels te dan- feit, dat het werk urgse kolenmijnen week niet onder- Tot de volledig behoren ongeveer arbeiders, die ge- rankrijk werkzaam ;ebied van Florence ge van een aardbe- ;n om het leven ge- anderen werden de bliksem getrof- overstroming in de •rara zouden ver- rsonen verdronken dorpen Avenza en ra steeg het water verdieping der hui- e Duebin Deanne Durbin ie veede echtgenoot a gescheiden, we- lijke wreedheid", vierde vrouw en 1947 met hem ge- irbin, die 26 jaar oeger gehuwd met i bemanning van op weg was van Miguel (Azoren) in gekomen. iog onbekend aan- n zqn. nan de Air-France eint, dat het wrak sllat'on is ontdekt op de Azoren. bericht uit Santa vliegtuig in brand waargenomen. ftW ACHTING or het K.N.M.I. te van hedenochtend wind. matige wina uil. sen Oost en Zuid. Ie dag toenemende lar op de meeste weer. Weinig ver- aperatuur. 29 OCTOBER v.m. n:m/ 7.27 8.19 8.02 8.54 ,8.52 9.44 30 OCTOBER 8.54 9.45 9.29 10.20 10.19 11.16 platen, trnvl net Protestants In terkerkelijk Thuisfront een pro jectie-apparaat met films en veel speelmateriaal verschafte en bo vendien de Niwin het zijne bij droeg, dat zowel tijdens de reis als ten gebruike in de tropen velerlei ontspanningsmateriaal aanwezig- is. pen Uttcirvmi uctai Staten. Donderdag heeft de rege ring van Kenay de wekelijkse koffieveiling te Nairobi afgelast, daar de verdenking bestond, dat enkele landen mei zacht: vaLuta, in het bijzonder Italië, koffie uit Kenya tegen dollars doorverkoch ten. woord ironisch tot Churchill en zeide, dat lege tijdens de oorlog nooit 'n berc-p gedaan had op de privé-winst. Thans, aldus de Pre mier, leefde men in een gemengde economische toestand. Dit was kapitalisme noch socialistische economie. Wat Eritrea betreft, verklaar de Sforza, (Jat de Italiaanse re gering zich gelukkig acht, dat de V. N. deze kwestie tot een latere datum heeft opgeschort. Na de rpde van de Minister keurde de Senaat de begroting van buitenlandse zaken goed. en verrichtte de nodige opme tingen. De vrouw lag in de keuken met een schot door haar hoofd. Op de dremnel van de deur. die toegang geeft tot de slaapkamer, lag de man; ook met een schot door het hoofd. Er waren geen ivew-YorR, met om me bekende violiste Ginette Neveu en de Fran- ZON- EN se middengewichtkampioen Mar- 1949 zon cel Cerdan en diens manager, Joe rv-t Ont rvnd Longman, aan boord, op korte I ~Ct* "fT- ri j afstand van het vliegveld Santa i'tn i Maria op de Azoren een noodlan- 30 7.30 17.17 ding heeft gemaakt. 31 7.32 17.15 MAANSTANDEN. Ma.m Opk. 15.25 14.39 15.51 OnéL 0.03 1.20

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1