cms VOERM Va Vergadering Kring Axel der Z. L. M, VISSER-K Vai jJ UIT DE. PROVINCIE FIRMA tl. L. ÜUKKIJ NOORDSTRAAT 58-60 - TERNEUZEN ue eeuwige Wildernis AUTORIJSCHOC lP HERE! Noordstraal VI GORDI hield een persconferentie te Lake Success Harten-Drie op onze Bonnen Versloot-Naeiie U«ft Jc Velksvcrftcgcnn)C0viligtng EERSTE KAMER D VI K Een in 120 cm brt vanaf Het gebruik van hetj| recht van veto „Zwarte Zee" en vliegende storm Nieuwe aankoopmachtigingen MINISTER ANDREJ WYSJINSKY Lichte onrust onder militairen te Schoon hoven De mislukte expositie te Stockholm Agenda Engeland stemt voor Tsjecho-Slowakije De gouden standaard in Amerika en Engeland fal volmaaakt type van gepen- Verküi TEL. 2091 A. J. VAN AKEN Deze week melde K-N.M.I. De Bilt: In Rusland en S> nen. Op vele pi ondanks de sch tering voorradig modetinten. in warme wollen veel gevraagde groen). Leuke geruite kil Nog steeds onge\ TE HUUR ZONDER WESTKOLKSTRAAT Gistermiddag twee uur is de Eerste Kamer in een korte open bare vergadering bijeen geweest. De Voorzitter, de heer Kra nenburg, stelde voor, na de af delingsvergaderingen van gis terenmiddag, er over te beraad slagen of het voorstel van de heer Molenaar inzake wijziging van het reglement van orde, strekkende tot instelling van een commissie voor Indonesi sche zaken, in behandeling zal worden genomen. De heer Molenaar (VVD) zegt het gewenst te achten, reeds thans een beslissing te nemen, opdat des middags nog zijn voorstel in de afdelingen kan worden besproken. Na enige beraadslaging over al dan niet spoedige behande ling verdedigt de heer Molenaar nader de wenselijkheid, het voorstel in behandeling te nemen. Spreker acht dit nodig, opdat de Kamerleden op de hoogte kunnen komen van de stand van zaken der Ronde Tafelconferentie. De grote frac ties staan, naar zijn oordeel, in een andere positie. De heer Kropman (KVP) merkte op dat wanneer het daar over gaat men beter een ver zoek kan doen de Kamer in te lichten in een al of niet open bare vergadering. Het voorstel Molenaar, on middellijk behandeling beogen de, werd verworpen met 21 tegen 13 stemmen. In de gisterennamiddag voort te zetten openbare vergadering zou beslist worden over de vraag, of het voorstel-Molenaar, om een Indonesische commissie in te stellen, in behandeling zou worden genomen. Van de voorzitter van het Hoofdstembureau is bericht ont vangen, dat de heer Dr Ir J. Deckers te St. Oedenrode zijn benoeming tot lid der Kamer in de vacature Mr. Teulings aan vaardt. De geloofsbrieven wer den gesteld in handen van de desbetreffende commissie. De vergadering werd ge schorst. De Amerikaanse gedelegeerd-i Warren Austin heeft Dinsdag de Veiligheidsraad medegedeeld, dat Ruslands weigering om haar standpunt te wijzigen opnieuw overeenstemming tussen de grote vijf over de beperking van het recht van veto had verhinderd. Austin zeide, dat Maandag en Dinsdag gevoerde besprekingen hierover tussen afgevaardigden van Engeland, de V. S., de Sow- jet-Unie, Frankrijk en China op niets waren uitgelopen. De be sprekingen werden gevoerd als gevolg van een aanbeveling van de algemene vergadering, dat de vijf permanente leden onderling naar een regeling van deze kwes tie zouden zoeken. De sleepboot „Zwarte Zee" van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst, die op 10 dezer met drie vaartuigen, (bestemd voor de kanaalwerken in Egypte) op sleeptouw van Vlissingen naar Port Said was vertrokken, heeft Dinsdagavond, doordat bij vlie gend stormweer de tros brak, in de golf'van Biscaye het landings vaartuig „Ballah" uit het oog verloren. De „Rode Zee" is inmid dels uit Ooruna vertrokken om assistentie te verlenen. LOSGESLAGEN LANDINGS VAARTUIG NOG NIET GEVONDEN. De sleepboot „Zwarte Zee" van L. Smit en Co's Internationale sleepdienst, die Dinsdagavond bij vliegend stormweer in de Golf van Biscaje het landingsvaartuig „Ballah door trosbreuk verloor, is op weg naar Falmouth, daar de storm de verdere reis met de twee overgebleven bakken, be stemd voor de kanaalwerken in Egypte onmogelijk maakte. De sleepboot „Rode Zee", die uit Co- runa ter assistentie is uitgevaren, zoekt naar de losgeslagen bak, omdat men vreest voor de run ners die zich daarop bevinden. Er is tot nu toe niets ontdekt van het landingsvaartuig. De E.C.A. heeft Dinsdag aan koopmachtigingen ten behoeve van Nederland bekend gemaakt, welke uitkomen op een netto ver mindering met 154.000 dollar. Er Werd een machtiging bekend ge maakt voor de aankoop van spe ciale olieboorinstallaties in de Ver. Stetcn voor aflevering in Iet eerste kwartaal van 1952 ten Dedrage van 250.000 dollar. Voorts werd ecu reeds verstrekte mach tiging voor de aankoop van ge neratoren cn motoren in Zwit serland voor aflevering in het eerste kwartaal van 1952 vermin derd met een bedrag van 404.000 dlollar. Andrej Wysjinsky, de Sovjet-Russisdhe Minister van Buiten landse Zaken, heeft op een persconferentie te Lake Success, zijn eerste persconferentie als Minister, verklaard, dat iedere poging om Joego-Slavië in de Veiligheidsraad te brengen „een ernstige verslechtering van de betrekkingen tussen Oost en West zal veroorzaken. mijns inziens betekent dat enig voordeel. Ik geloof, dat er nu meer objectiviteit, meer nuchter heid heerst. De Amerikaanse pers vertelt haar lezers, dat de atoombom misschien uit uw han den op uw tenen zal vallen. Dit wekt enig optimisme in mij". Aan Wysjinski was de vraag ge steld, of de wereld nu een beetje optimistisch kon zijn. Wysjinsky verklaarde, dat een dergelijke stap tot complicaties in de Verenigde Naties zou leiden en haar basis zou ondermijnen. Hij noemde iedere steun aan Joego-Slavië een poging om een zetel in de Veiligheidsraad te verkrijgen „een uitdaging van de Sovjet-Unie" en verklaarde, dat verkiezing van Joego-Slavië in de raad niet als wettig of recht vaardig zal worden erkend. „De Sovjet-Unie zal zich nooit verzoenen met 'n dergelijke schen ding van het Handvest der Ver enigde Naties" zo zeide Wy- sjirsky. Op de vraag of de Sovjet-Unie de candidatuur van Joego-Slavië twee jaar geleden wel zou hebben gesteund en zo ja, waarom nu dan niet, antwoordde de Russi sche Minister, dat de Sovjet-Unie altijd een candidatuur op geogra fische basis, die gesteund werd door de meerderheid der landen van het betrokken gebied, zou steunen. Gevraagd om een commentaar op de mening, dat Joego-Slavië een zetel in de Veiligheidsraad wenst op grond van zijn rol in de oorlog, antwoordde Wysjinsky: „Andere landen, waaronder Tsjecho-Slowakije hebben ook het hunne tot de oorlog bijgedragen." Men vroeg Wysjinsky voorts, of de Sovjet-Unie zou weigeren langer zitting in <je Veiligheids raad te nemen, als Joego-iSlaviè gekozen werd. Wysjinsky ant woordde, dat de verkiezing van Joego-Slavië niet als wettig zou worden erkend; de Sovjet-Unie zou echter niet te voren aankon digen, wat zij voornemens is te doen. Op een vraag met betrekking tot de atoomenergie verwees Wy sjinsky naar het desbetreffende communiqué van het Sovjet-pers- bureau Tass en naar de verkla ring van Molotof in 1947, dat de Sovjet-Unie sinds 1947 over atoomwapens beschikte. Wysjinsky verklaarde, dat de Sovjet-Unie op haar stuk zou bij ven staan wat betreft het verbod van de atoombom en internatio nale controle der atoomenergie productie. De Sovjet-Unie wilde periodieke inspecties van atoom- energiefabrieken, die door iedere regering daartoe worden aange wezen. Volgens wysjinsky is het alge meen bekend, dat door de V. Su en enkele andere delegaties ener- en de Joego-Slavische delegatie anderzijds achter de schermen onderhandelingen zijn gevoerd. „Een dergelijke stap kan niet anders dan als een uitdaging aan het adres van die democrati sche landen en de Sovjet-Unie worden beschouwd", aldus Wy sjinsky. In de loop van het interview verklaarde hij nog: „Het is mo gelijk, blijvend vertrouwen te heb ben in de Verenigde Naties. Wij zouden het schrikbeeld van de atoombom moeten uitvagen. Natuurlijk is er nu op dit punt enige wijziging gekomen in de Amerikaanse openbare mening en In het garnizoen te Schoon hoven werd gistermorgen aan een aantal militairen medege deeld, dat zij binnenkort naar Indonesië zullen vertrekken. Het betreft hier circa 180 jonge man nen, die in hun vorige garni zoensplaats reeds inschepings verlof genoten hebben, doch daarvan niet tijdig waren terug gekeerd en alzo zich aan hun inscheping hadden onttrokken. Met grote nauwgezetheid zijn tijdens hun verblijf in het alge meen depót der Konink. Land macht te Schoonhoven de oor zaken daarvan nagegaan en, voorzover daarvoor geen geldige redenen aanwezig bleken, zullen deze militairen op normale wijze worden ingescheept om hun dienstplicht in Indonesië te ver vullen. Door deze maatregel wordt voorkomen, dat deze mi litairen als deserteur voor de Krijgsraad worden gebraent. Hun zaak is derhalve gesepo neerd. Gevangenisstraffen tot een totaal van enkele eeuwen, werden hiermede voorkomen. De mededeling van hun a.s. vertrek heeft echter enige re actie gewekt. Een aantal hun ner heeft zijn afkeer van deze uitzending geuit door het in drukken van ruiten en het ma ken van misbaar, waardoor del- Mr. SOIII.INGKMA VN GAF EEN UITEENZETTING OVER DE DEVALUATIE EN DE GEVOLGEN DAARVAltf. De heer Ague Holmstroern, di recteur van het Zweedse turnver- bond, dat de Olympiade en de in ternationale sport-tentoonstelling organiseerde, heeft Dinsdagavond te Stockholm gepoogd zelfmoord te plegen. Hij wierp zich van 35 meter hoogte in een liftkooi. Hij was niet op slag dood doch zijn toestand is* hopeloos. Men schrijft deze wanhoopsdaad toe aan de financiële mislukking van de internationale sportten- toonstelling. De najaarsvergadering der Kring Axel van de Z. L. M„ wel ke gisternamiddag in Hotel „Des Pays-Bas" te Terneuzen werd gehouden, mocht zich in een slechts matige belangstelling ver heugen. Na opening door de Voorzitter, de heer A. Haak, gaf bij ontsten tenis van de algemeen Voorzitter, Ir. Geuze, de algemeen Secretaris, Mr. Schlingemann een uiteenzet ting over de devaluatie en de ge volgen daarvan voor de land bouw. Spr. wees er hierbij op, dat Ne derland wel verplicht was te de- valuëren in verband met de ex portmogelijkheden en uit concur- rentie-oog-punt. De dollarpositie van Nederland was zeer precair geworden, mede doordat een bron van dollars (In donesië) vrijwil verloren ging. Doordat de Marshall-hulp met tertijd zal ophouden te bestaan, was het verdienen van dollars een eerste vereiste en devaluatie was daartoe een grof middel. De pro ducten welke ons land' uit Ameri ka betrekt zullen ongeveer 44 »/o duurder worden door deze maat regel. Wat de landbouwsector betreft zullen de geïmporteerde voeder- granen duurder worden, men zal dienen af te wachten of de Neder landse regering zal toestaan de prijzen der inheemse voedergra,- nen te doen stijgen. Spr. meende, dat de Akkerbouw geen schade van de. getroffen maatregel zaï lijden, tenzij de lonen hoger zouden worden. Bij eventuële loonsverhoging zou een groot deel van het effect der de valuatie verloren gaan. De lonen zullen meer moeten wqpden aangepast en over het algemeen zal mee soberder moe ten gaan leven. Thans liggen voor wat betreft de landbouw de productiekosten- hier lager dan in België en ten gevolge daarvan zou men uitein delijk de grote schuld welke Ne derland aan België heeft tot niets- kunnen terugbrengen. Tenslotte merkte Mr. Schlin- gernann nog op, dat de Regering- getracht heeft om de prijzen der producten voor volgend jaar reeds vast te stellen, waartegen de Stichting voor de Landbouw heeft geprotesteerd, daar de land bouwers hiervan de dupe zouden Worden, omdat deze kwestie thans nfcg niet te overzien is. Ir. Stolp gaf hierna een uiteen zetting over de mogelijke oprich ting in Zeeland van een Verkoop bureau voor Stro. Voorlopig werd een vereniging opgericht, om te polsen, wat men voor de totstand koming van een dergelijk hareau gevoelt. Over het onderwerp .Bodem- kartering" hield hierna Ir. K: vair der Meer een lezing, aan bet' eind waarvan enkele vragen werden gesteld en Ir. Stolp de medede ling deed, dat op deze dag een commissie voor waterbeheersing en verzflting werd geïnstalleerd, waarvan voorzitter is de heer C. Philipse, lid der Ged. Staten van Zeeland. Met een toepasselijk woord werd hierna door de heer A Haak de vergadering gesleten. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Lezing over Indië-poU- tiek en de toekomst. ,,'s Lands Welvaren", Noordstraat 18, 8 uur: Lezing over Devaluatie voor het N.V.V. en P. v. d. A. MORGEN: TERNEUZEN: Hotel „Des Pays-Bas." Lezing Z.V.U. door de heer v. d. Mandere. (Three of Hearts) Een vrolijke geschiedenis, van Berta Ruck Vertaald door F. van Velsen 9) (Nadruk verboden-. De 26-jarige Nederlandse Sytvia van der Moer ia gisteren tot een boete van 2.100 Finse mark veroordeeld wegens bedrog, misleiding van de autoriteiten en overtreding van de bepalingen aangaande de aankomst en het verblijf van vreemdeling in Fin land. Zij verzekerde steeds, dat de politie haar verkeerd had be grepen. Daarom diende Mary, die van de situatie niets begreep, hem in de huiskamer aan. Dit vertrek was rijk voorzien van allerlei Indische voorwerpen en snuiste rijen en voor de haard lag de huid van een prachtige koningstijger uitgespreid; men kon tussen de twee ogen duidelijk het gaatje zien, dat de kogel van Majoor Pritchard er in geschoten had. Overal glom koperwerk. Aan de wanden hingen aquarellen, door mevrouw Pritchard geschil derd, tijdens hun verblijf in Indië. En op de schoorsteenmantel troonde bovenop de rood-lederen reisklok een klein Indisch af godsbeeldje; zijn amandelvormige oogjes glimlachten als uit de ver te onder zijn Oosterse hoofdtooi; een arm was rechthoekig, als in zegenende houding uitgestrekt, 't Was een huwelijksgeschenk geweest, en overal waar zij heengetrokken waren, hadden zij het met de meeste zorg in- en uitgepakt en een ereplaats in hun nieuw verblijf gegeven. Want, waar hun beeldje stond, voelden zij zich thuis, zó waren zij ver indischt. Dit alles hadden zij destijds aan Billy verteld, toen hij voor de eerste maal een beleefdheids visite kwam maken en de jonge luitenant had het idee wel aardig gevonden. Zelfs toen vormde zich reeds de gedachte bij hem, dat het geen slecht voornemen was, als hij op de een of andere ge luksdag zelf ook zo'n afgods beeldje kon aanschaffen. Zelf had hij nooit een werkelijk thuis ge had. Een stief-oom, of zoiets heel-vers-in-de-relatie, was als zijn voogd opgetreden. Bij hem kwam hij gedurende de vacan- ties, maar die oom bleef altijd op een afstand. Er was voor die jon- gen niets gezelligs daar, zodat hem niets overbleef dan zicb met de' stalknechts en jongens uit de buurt te vermaken. Hij had er zich altijd goed doorgeslagen, want hij wist zich steeds zeer spoedig vrienden te maken; maar dit alles kon toch het gemis van een eigen tehuis niet vergoeden en juist omdat hij nooit de band met een ouderlijk huis had ge voeld, verlangde hij er misschien ning ook bij anderen ontstond. De garnizoenscommandant, Ko lonel Sluyter, begaf zich te mid den dezer mannen en heeft eens rustig met hen gesproken, waar na het resultaat was, dat allen zich weldra normaal gedroegen en er niet de minste sprake .van verzet meer was. Geruchten als zou getracht zijn de barak in brand te steken, dat er geweld zou zijn gepleegd of dergelijke, werden met grote na druk tegengesproken. De familieleden der betrokke nen hebben d.d. 18 October een brief van de garnizoenscomman dant ontvangen, waarin kennis gegeven wordt, dat hun verwan ten op normale wijze naar In donesië zullen vertrekken en dat gelegenheid gegeven wordt tot afscheidsbezoek op Zondag 23 October. Mocht om principiële redenen dit bezoek niet op Zon dag kunnen worden gebracht, dan zijn daarvoor andere dagen aangewezen. Het Foreign Office deelt mede, dat Groot-Brittannië in de Veiligheidsraad voor Tsjecho- Slowakije zal stemmen. De woordvoerder zeide verder, dat de verklaring, van Wysjinsky volgens welke de Sowjet-Unie zich zal verzetten tegen het Joego-Slavische lidmaatschap van de Veiligheidsraad, „een zeer slechte indruk" had ge maakt. Engeland keurde deze verklaring sterk af. Het steun de de candidatuur van Tsjecho- Slowakije in overeenkomst met artikel 23 van het Handvest waarin vastgelegd wordt,, dat de niet-permanente leden van de Veiligheidsraad volgens een ge lijkmatige geografische verde ling gekozen dienen te worden. De opvatting, dat de verkie zing van Joego-Slavië onwettig en onrechtvaardig was, zoals Wysjinsky had gezegd, had ech ter geen grond. De Sowjet-Unie poogde druk op een individuele stemming uit te oefenen en zulks had een ongunstige reactie verwekt. Op een persconferentie heeft de Amerikaanse Minister van Finan ciën, John Snyder, gisteren de ge ruchten tegengesproken, volgens welke Engeland en Amerika tij dens de in September tè Was hington gehouden economische conferentie overeengekomen zou den zijn om terug te keren tot dë gouden standaard. John Lewis, de leider van de Amerikaanse mijnwerkers, heeft aan de vakbond A.F.L. verzocht mede te helpen aan het bijeen brengen van 2,5 millioen dollar per week ter ondersteuning der stakende staalarbeiders. Dit ver zoet is door de A.F.L. afgewezen. krijgen we Voor het tijdvak van 23 Octo ber tot en met 5 November 1949 geven de volgende bonnen recht op het kopen van de daarachter vermelde levensmiddelen: Voedingsniiddelenkaarten 909. 361 Vlees (A, B, D) 100 gr. vlees 362 Vlees (A, B) 300 gr. vlees 363 Vlees (D) 100 gr. vlees 364 (Algemeen (A, B, D) 250 gr. rijst 366 Algemeen (A, B) 200 gr. kaas of 250 gr. korstloze kaas 374 Algemeen (D) 100 gr. kaas of 125 gr. korstloze kaas (De letters achter de Bonnum mers geven de kaarten aan, waarop de betreffende bonnen voorkomen. Bonkaarten ZA, ZB, ÏC, ZD, ZE, MF, MH 912" (Bijzondere arbeid, a.s. moeders en zieken.) Geldig zijn de bonnen ge merkt met de letter C. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 21 October a.s~ worden gebruikt. De niet-aangewezen bonnen: 344, 345, 348, 349, 350, 351, 353, 355, 356, 357, 358, 359 Algemeen kunnen worden vernietigd. HEFFING OP KAAS TER BE SCHERMING VAN DE CON- SUMPTÏEMHLK VOORZIENING Met het ingaan van de winter- melkperiode zal een wijziging worden gebracht in de melkprijs voor de boer, welke ook in de prijsregelingen voor kaas en melk producten een wijziging noodza kelijk maakt. Het Bedrijfsschap voor Zuivel bereidt deze regelin gen voor, welke dan in de plaats kunnen treden van een thans door de Minister vsn Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening ge troffen beschikking, die allereerst beoogt de consuimptiemelkvoor- zienmg te vergemakkelijken. De onderlinge prijsverhoudingen van melk- en zuivelproducten zijn de laatste tijd nJ. zo gewijzigd, dat de consumptiemelkvoorzie- ning is- een bepaald gedeelte van het land in moeilijkheden dreigt te komen. De Minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorzie ning acht hst dan ook nood zakelijk tot herstel van de prijs verhouding op korte termijn een regeling ten uitvoer te bren gen, welke de kaasfabrikanten en boerenkaasproducenten verplicht een heffing te betalen van 35 ct per kg voor dbor hen na 22 Octo ber 1949 te produceren kaas. De uitvoering van deze heffingsre geling' is irc haaiden gelegd van het Bedrijfschap voor Zuivel. zo vurig nair. Na die eerste vi site scheen het Billy toe, of de lichten van een eigen tehuis hem uit de mooie blauwe ogen van miss Nora WynnePritchard wenkten en nog eens wenkten... Mevrouw Pritchard was bezig brieven te schrijven. Zij was een nog knappe vriendelijke dame en de blik, waarmede zij hem be groette, kwam uit ogen, die zo het evenbeeld van Nora waren, dat hij in zijn verliefde toestand haar bijna had gekust. Majoor Wynne-Pritehard 'een schraal man mét bruin gezicht, sionneerd Indisch militair kwam uit de moestuin binnen- slenteren en de wijze, waarop hij Billy op z'n schouder klopte en zijn handen schudde', bewees, dat hij bizonder op hem gest.eld was. Op Billy, die vol was van zijn tedere gevoelens ten opzichte van het meisje zijner keuze, maakte deze hartelijke ontvangst een overweldigende indruk en ver hoogde aanmerkelijk zijn toch al grote sympathie voor deze goede mensen. Als het geluk hem diende, dan zouden zij z'n schoonouders wor den; wat een voorrecht! Maar waar bleef Nora? Het scheen hem eeuwen geleden, se dert hij haar voor het laatst had TERNEUZEN. Kilima Hawaiian* Voor de tweede keer binnen de tijd van één week getuigde een stampvol Concertgebouw er var; in welke populariteit ensembles zich mogen verheugen, welke nauw bij de radio betrokken zijn-. Ditmaal waren het de Kilima Hawaiian», die bij het, bezoek aan Terneuzen tijdens hun jubiïeum- tournee eer); uitverkocht huis wis ten te trekken. En het; zeer talrijk publiek is zeker niet in zijn verwachtingen teleurgesteld, want de Kfltma's en hun „assistenten" hebben een pro- gezien. En het waren fcoeh slechts urenHij had juist op 't laatste nippertje nog gelegenheid gevon den, toen zij met haar ouders naar huw ging, om haar toe te fluisteren: „Tot ziens, lieveling. Ik kom morgen, zodra Ik vrij ben, met je papa spreken." Terwijl hij nu met z'n toekom stige schoonouders over koetjes en kalfjes zat te praten, schoot hem plotseling het idee binnen, dat Nora misschien wachtte met naar-bencden-komen, tot hij offi cieel met papa had gesproken en zij geroepen zou worden. Indien zulks het geval was, dan was er niets anders te doen, dan de koe bij de horens te grijpen en direct aan te vallen. Alsof hij een geheel bataljon moest exerceren, zo hard schraapte hij z'n keel, terwijl een hevig to maat rood met het bruin van z'n wangen om de voorrang streed. Toen begon hij heel gemoedelijk te zeggen, dat hü hoopte, - dat de majoor en me vrouw Pritchard niet boos zou den worden, am hetgeen hij ging zeggen, maar dat hij had gedacht dat het beter was voor de dag te komen en uit te leggen, waarom hij hen de laatste tijd zo druk had bezocht; de gehele zaak draalde om (Wordt vervolgd). gramma gebracht, dat er waar-- %jk zijn mocht. Vooreerst was daar-Ted Vale ric, de accordeonvirtuoos, die op zijn instrument een waar meester schap demonstreerde en zeker tot de beste artisten i-choort, waar over Nederland in dit genre mo menteel beschikt. De orkaan van. applaus welke telkenmale na zijn optreden losbarstte en hem noop te tot het spelen van toegiften bewees overduidelijk hoezeer het publiek zijn kunst waardeerde. Wim en Bwn Sohielfe toonden zich inderdaad „jongens met gou den stemmen" en de door hen ge brachte liedjes oogstten eveneens veel succes. Bijzondere nuranfers waren die, welke gebracht werden door „The Three Willy's. Wat rij presteer den op het gebied van parterre acrobatiek was vaak fenomenaal. Jammer alleen, dat in hun num mer „De Zeeuwse Boertjes", de klederdracht mu niet bepaald „Zeeuws" aandeed. Coos Speenhof, de conferencier, gaat al heel wat jaartjes -mee, maar toch verstaat hij nog steeds de kunst bet publiek op zija hand te krijgen en de ware stemming er in te brengen. Zo nu en dan een mop of liedje met ouderdoms gebreken, maar overigens deed Coos het weer be^t en was h(j vaak origineel. The Kilima Hawaiïans vormden de hoofdschotel van het program ma en hun suoces was hoe kan het ook anders buitengewoon groot. Vooral in hun eerste op treden met Zuidzee-melodieën en Indische liedjes waren z;j op hun best. Doch ongetwijfeld zullen ook liefhebbers van dit soort mu ziek en show genoten hebben van „The Singing en Swinging Oow- bcys" van Bill Kilima. Tijden» deze zeer genoeglijke avond vond ter gelegenheid van het 15-jarig jubileum der Kilima's bij monde van Coos Speenhof nog een korte huldiging plaats, waar bij namens de exploitant van het theater bloemen werden aange boden. is iets aparts! Zowel in qualiteit als in prijs. Dijkstraat 7 TERNEUZEN Telefoon 205*6 Laatste dag van onze reclame: EEN DAG GRATIS KOPEN Prijs gebonden ƒ9,50. Met 24 prachtige foto's. BOEKHANDEL Brouwerystr. 2 - Terneuzen

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2