VOERM Va ABDÜMööP FIRMA J. L. JURRIJ VISSER-K! Vat i- BINNENLANDS NIEUWS UIT DE PROVINCIE NOORDSTRAAT 58-60 - TERNEUZEN De Belgisch-Nederlandse commissie voor de haven- en rivieren kwestie VM AUTORIJSCHOO HEREI Noordstraat VI GORDI. Verkor Harten-Drie BENAUWDE Agenda V ersloot-Naeiie De eeuwige Wiidernis Dj Ki Een i 4 in 120 cm brc vanaf j Db gearresteerde Nederlandseambtenaren in Zwitserland Brand in Amsterdam De gevolgen van de de valuatie voor de haven Z van Antwerpen Maarschalk Tolboechin overleden Aanvaring in Noordzee Rene Mayer aanvaardt opdracht in principe TEL. 2091 A. J. VAN AKEN Bor Deze week meldde K-N.M.I. De Bilt: In Rusland en Sc; nen. Op vele pli ondanks de scha tering voorradig, modetinten. in warme wollen veel gevraagde groen). Leuke geruite kin Nog steeds ongew TE HUUR ZONDER C WESTKOLKSTRAAT Volgens de „Gazet van Ant werpen" heeft de samenstelling van de Belgische delegatie voor de Belgisch-Nederlandse com missie ter bestudering van. de haven- en rivierenkwesties grote tevredenheid gewekt. De betrok ken kringen stellen het grootste vertrouwen in de heer Frans van Cauwelaert als voorzitter van de Belgische delegatie. Men herinnert er in dit verband aan, dat Van Cauwelaert tezamen met de heer Delmer, die thans ook deel uitmaakt van de Bel gische delegatie, het ontwerp verdrag opstelde, dat jaren ge leden door Nederland werd ver worpen. In dezelfde kringen is men ook gunstig gestemd tegen over de Nederlandse delegatie, die, zoals werd medegedeeld, onder leiding staat van oud- Minister Van Steenberghe. Te Brussel heeft deze de faam een zeer bevoegd en representa- Het Zwitserse kabinet heeft besloten de drie gearresteerde ambtenaren van het Neder landse Ministerie van Financiën uit te wijzen. De ambtenaren kwamen een week geleden naar Zwitserland om de daar wonen de Nederlander G. te ondervra gen. Het zou hier gaan om een ongeoorloofde overbrengen van Nederlandse aandelen en gelden naar Zwitserland. Zij werden gearresteerd op grond van een verbod in de Zwitserse wet om vreemdelingen in Zwitserland te ondervragen zonder toestem ming van de autoriteiten. Het kabinetsbesluit volgt op de overhandiging van een Ne derlandse nota waarin naar ver luidt verontschuldigingen wor den aangeboden voor het ge beurde. Mogelijk zouden de drie ambtenaren, de heren Van der Poel, hoofdinspecteur van de belastingen, Vogel, inspecteur van de douane-recherchedienst, en Van Eek, accountant, giste ren door de politie naar de grens begeleid worden. Sen Zwitserse woordvoerder heeft verklaard, dat de Zwitser se regering na de uitwijzing het incident als gesloten zal be schouwen. tief man te zijn, die de econo mische belangen van Nederland geheel kent en bekend staat als een waardig tegenstander. Hij is, volgens de „Gazet van Ant werpen" tevens de vertrouwens man van Noord-Brabant, zodat men van zijn kant niet zoveel verzet verwacht als van de zijde van de heer Brautigam, die Rot terdam vertegenwoordigt. In het algemeen wordt in Antwerpse kringen verwacht, dat de commissie snel aan het werk zal gaan en nog voor het einde van de vastgestelde ter mijn van een jaar haar con clusies zal kunnen indienen. Men is er van overtuigd, zo be sluit het blad, dat met betrek king tot de Schelde-Rijnverbin- ding een overeenkomst getrof fen zal kunnen worden, nog voordat de Beneluxunie tot stand is gekomen. Hele stadswijken zonder electrieiteit. Omstreeks tien voor negen gis terenavond ging in enige wijken van Amsterdam plotseling het eiectrisch licht uit. Even later werd melding gegeven dat in de electrische centrale aan de Hoog te Kadijk een middelbrand was uitgebroken, waardoor het groot ste gedeelte van Amsterdam zon der electrieiteit is gekomen. De beide Hilversumse zenders vielen nit want ook het Gooi wordt ge voed vanuit de Amsterdamse centrale. In Zaandam was even een korte storing, die slechts enkele tellen duurde. Een vermoedelijke ontploffing in een van de transformatoren van de electriciteitscentrale aan de Hoog-te Kadijk te Amsterdam heeft de wijken Oost en Zuid en centrum -gedeeltelijk van electri- sclhe stroom uitgeschakeld. Ook de waarschcwingslichten op de Oranjesluizen en op de sluis bij Zeeburg zijn uitgeschakeld zodat de schepen, die van het IJssel- nieer komen niet meer naar bin nen kunnen komen. Ook Bussvm is in het duister gedompeld. Voor zover men kan nagaan, heeft de ontploffing geen per- sooulijke ongelukken veroorzaakt. De trams in Amsterdam kon den blijven rijden Op het moment van de explosie was in de grote hal alleen de schakelwachter aanwezig. Deze slaagde erin ongedeerd naar buiten te komen. Onmiddsi- hjk ging het alarmsignaal, dat de centrale direct verbindt met de centrale seinzaal van de brand weer, op de Nieuwe Achterweg over. Terstond rukte de brand weer '-met groot materiiaal uit. Circa half tien had men het vuur bedwongen. Technici van het gemeentelijk energie-bedrijf kon den om kwart voor tien de schade nog niet overzien. De ontploffing veroorzaakte brand in een oliebad (isolatie van de grote transformator') De dui zenden liters olie brandden hevig. De brandweer heeft met drie schuimstralen de brand gedoofd. Hoofdingenieur Faber verklaarde, dat de gevolgen van de ontplof fing van deze transformator zeer ernstig zul.en zijn. Van kwart voor tien af kwamen uit de stad en verscheidene plaat sen uit de omgeving geleidelijk aan berichten binnen dat de lam pen weer brandden en ook de ra dioprogramma's weer konden wor den ontvangen. Van 20.47 tot 21.45 zijn de bei de Hilversumse zenders uit de aether geweest. De Belgische pers wijdt artike len aan de gevolgen, die de deva luatie voor de Antwerpse haven heeft gehad. De wanverhouding tussen Antwerpen en Rotterdam die toch reeds scherpe vormen had aangenomen, is als gevolg van de ongelijke herwaardering van gulden en franc, noig groter geworden, aldus schrijven de bla den. Zweedse ertsen, die voor de Luikse zware industrie bestemd zijn, -kosten 1-5 fres per ton min der wanneer zij over Nederlandse havens, dan wanneer zij over Antwerpen worden vervoerd. Doorvoer uit Duitsland kost via Rotterdam zeven gulden per ton. via Antwerpen 15 francs. Een scheepshersteller verdient te Ant werpen 41 francs per uur, te Rotterdam 14 fres; havenarbeid kost in Antwerpen 41,67 francs per uur, in Rotterdam 18.48 frs. Na er op gewezen te hebben, dat in het kader van de Benelux een aanpassing der lonen noodza kelijk is om deloyale concurrentie te vermijden, en op sociaal gebied geen achteruitgang mogelijk is, zegt een der bladen dat Nederland hieruit zijn conclusies moet trek ken en het -blad besluit met de vraag: „Zullen de lonen in Rot terdam verhoogd kunnen worden, zonder dat dit tot een algemene verhoging der lonen in Nederland aanleiding geeft?" BENDE VALSE MUNTERS OPGEROLD. Naar wij vernemen zijn ambte naren van de Centrale ter bestrij ding van falsificaten in samen werking niet de gemeentepolitie van verschillende Nederlandse steden en de Belgische politie er in geslaagd om een bende van valse munters op te rollen. In het geheel zijn, naar het A.NjP. ver neemt, thans 15 arrestaties ver richt. Deze valse munters hielden zich bezig met de vervaardiging en verspreiding van valse bankbiljet ten van honderd gulden. De Ne derlandse politie kwam hen op hei. spoor, toen in Aken en Dussel- dorf valse honderd guldenbiljetten werden gesignaleerd. Een onder zoek wees uit, dat enkele Belgen en Nederlanders deze biljetten had den verspreid. Verder kwam men toen niet. Enige tijd later werd in Den Haag op aanwijzingen van een winkeljuffrouw in een heren modezaak een Belg aangehouden, die met een vals honderdgulden- biljet zijn inkopen probeerde te betalen. Aangezien op de man slechts één biljet gevonden werd, wilde men hem weer in vrijheid stellen. De Centrale ter bestrij ding van falsificaten ontdekte echter, dat dezelfde persoon ook te Utrecnt valse bnakbiljetten in omloop had gebracht. De Belg werd daarop nog eens onder vraagd met het resultaat, dat de politie zijn -handlanger, ook. een Belg, H. J. J. M., kon arresteren, die met een auto, waarin de bil jetten waren verborgen, het land afreed. Van deze tweede Belg leidde het spoor naar een kermis- (Three of Hearts) Een vrolijke geschiedenis, van Berta Ruck Vertaald door F. van Velsen reiziger, de K. Het onderzoek wees uit, dat deze man "Dij de drukker L. de P. in Luik had ge woond. Tijdens een huiszoeking bij deze drukker werden toen de cliché's gevonden en ook de ap paraten, waarmee de biljetben werden vervaardigd. Briefjes van honderd gulden werden bij de drukker niet gevonden, wel een grote hoop as. Toen de man be merkt had, dat de politie hem op (het spoor was, had hij de aanwe zige voorraad valse bankbiljetten, 300 stuks, verbrand. De Valse munters hebben ruim 200 valse bankbiljetten verspreid. Al deze biljetten zijn door de poli tie gevonden en in beslag geno men. De biljetten waren goed na gemaakt. Zij waren alleen iets fletser van kleur en de opdruk „100 gulden" was wat onduide lijker dan op de goede honderd gulden, biljetten. STERFTE VAN VIS DOOR WATERVERONTREINIGING. Tijdens het weekeinde trok het in de omgeving van Haarlem de aandacht, dat talloze vissen ver doofd of dood kwamen bovendrij ven. Vooral in het Spaarne was deze vissterfte opzienbarend, en talrijke omwonenden schepten uit het water emmers vol vis, die een welkome afwisseling van het da gelijks menu betekende. De boe re r hadden gratis voer voor hun var kens en gingen er daarom ook met emmers en tonnen op uit. Ook in de Haarlemse stadsgrach ten is de sterfte van vis onrust barend. Voor een deel moet dit aan de natuur geweten worden, die door abnormale weersomstan digheden zorgde voor een te grote kroosvorming in het water, waar door zuurstofgebrek ontstond. Duizenden vissen in Spaarne, Ringvaart, Amsterdamse Vaart en Leidse Vaart sterven de ver stikkingsdood en vooral de grote exemplaren blijken daardoor ge troffen te worden. Er is, volgens de Haarlemse Hengelaarsbond, echter ook nog een andere oorzaak, namelijk de verontreiniging van het water door afvalstoffen van fabrieken. Het feit dat juist het afgelopen weekeinde zulk een grote sterfte aan vissen meebracht wordt vol gens zegslieden van deze bond geweten aan het feit, dat het gistige water van de suikerfa briek te Halfweg sinds Zaterdag eloosd wordt door het eiectrisch gemaal in Spaarndam. Voordien werd dit water door het stoomge maal te Halfweg in het zijkanaal F geloosd, waardoor de vissterfte beperkt bleef. Aan het Rijksinstituut voor zuivering van afvalwater is reeds enige tijd geleden gevraagd aan dacht aan deze kwestie te schen ken, aldus de Haarlemse Henge laarsbond en wel door de afdeling Visserij van het Departement van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening en door de Visserrj- inspectie, doch zonder resultaat. BENELUXKERMIS TE PUTTE. Officieel heet de kermis van de grensdorpen Nederlands en Bel gisch Putte wel niet Beneluxker- mis, maar in de praktijk lijkt het er toch wel aardig op. Zondag is in beide gemeenten de jaarlijkse kermis begonnen, welke een merkwaardige structuur heeft. De kermis is namelijk geopend op Zondag, Maandag en Dinsdag; op laatstgenoemde dag wordt de tra ditionele wielercourse verreden. Daarna blijven de attracties de hele week gesloten. Zondag 23 October zijn zij opnieuw en dan voor de laatste dag geopend. Vele West-Brabanders bezoe ken de kermis te Putte, want er Is de extra charme van het be zoek aan België bij. In de afgelo pen dagen bracht dit feest zulk een drukte, dat de Nederlandse douane extra maatregelen moest nemen. Bij de slagboom werd een groot bord op een ladder ge plaatst en op dat bord stond te lezen, dat iedereen zonder pas poort de kermis in Belgisch Putte mocht bezoeken. Bovendien werd toegestaan 15 gulden mee naar deze kermis te nemen en die mochten nog opgemaakt worden ookSommige Belgische win keliers hadden dientengevolge bor den buitengehangen met het op schrift „Nederlanders doet hier uw inkopen"... maar wie naar Putte kwam om goederen in te slaan, die vond op zijn weg naar hhis dubbele wachtposten van de douane, die onverbiddelijk waren en er beslist geen kermisstem- ming op na hielden... ADVERTENTIE MET EEN STAARTJE Vorige week heeft in enkele bladen een advertentie gestaan, waariin aan een welbespraakt meisje van ongeveer 20 jaar een betrekking in een hotelbedrijf te Antwerpen werd aangeboden tegen een salaris van 400 per maand, terwijl bovendien voor vrije kost en inwoning en verlof voor tewerkstelling in België zou worden zorg gedragen. Gegadig den konden zich Zondag j.l. in een café te Rotterdam presenteren. Verschillende meisjes, die er wel iets voor voelden om in Ant werpen 400 per maand te gaan verdienen, meldden zich. In het bewuste café werden zij ontvan gen door «en Belgisch echtpaar, dat met een wagen naar Rotter dam gekomen was. De politie, die ook haar voelhorens eens uit gestoken had, was eveneens van de partij. Zij deed Zondagmiddag een inval in het café en heeft het echtpaar aangehouden. Het bleek, dat er drie meisjes aangenomen zouden worden om in het Ant werpse café, waarvan de Belg eigenaar is, van 's middags 2 uur tot sluitingstijd, de klanten te „animeren". Van iedere omge zette borrel zouden de meisjes een gulden krijgen. Zij zouden een vrije dag per week genieten. De zedenpolitie, die de zaak in onderzoek had, beschikte over onvoldoende gegevens om de Bel gen iets ten laste te leggen, maai IC/VWKMKi AJs andere middelen ge- faald hebben II w hoes taan- vallen minder benauwd tf maken, neem dan het middel waarop nog slechts zelden vergeefs 'n beroep is gedaan door de economische recherche werd tegen het echtpaar, de 36- jarige hotelhouder L. W. en de 31-jarige A. W. van de B. beiden uit Antwerpen, procesverbaal op gemaakt, omdat zij voor de Rot terdamse caféhouder, de 38-jarige J. van de V. twee horloges had den meegenomen. Bij een be zoek aian België had hij het echt paar 100 ter hand gesteld. Ook tegen hem werd proces-veroaal opgemaakt. Bij een garagehouder hadden zij nog een schuld van 400. Deze heeft, zodra hij ver nam. dat zjj aangehouden waren, beslag op de auto laten leggen. 8) (Nadruk verboden.) De tijdens de tweede wereld oorlog bekend geworden Russi sche Maarschalk Tolboechin is in de ouderdom van 55 jaar over leden. Van boerenzoon is hii via ge woon soldaat in het Tsaristische !meer verbazen, wanneer U boort, leger opgeklommen tot de hoog- ''al °ver drie meisjes Geen wonder! Wie zou niet peinzen, als hij op één avond drie meisjes ten huwelijk had ge vraagd Maar, misschien zal het u nog ste rang in het rode leger. Tij dens de wereldoorlog vestigde hij de aandaht op zich bij het beleg van Stalingrad, toen hij het bevel voerde over een leger, dat de stad moest bevrijden. In drie da gen ruim 75 'kilometer met zijn leger afleggend brak hij met an dere Sowjet-iRussische formaties door de Duitse linies heen en verenigde zich met de troepen van het Donfront om de omsingeling van 'het zesde leger van veld maarschalk Paulus te voltooien. Toen de Sowet-legers de Duitsers terugsloegen, voerde Tolboechin zijn manschappen eerst Roemenië en later Bulgarije en Hongarijë binnen. niet peinsde, Voor Billy Somers was de tijd nog niet aangebroken, om te constateren, wat hij onder de invloed van dat glas champagne, met het witte poeder er in, had gedaan^ Toen zijn oppasser hem 's morgen: had gewekt, was hij wakker geworden en had zich een beetje zwaar in z'n hoofd gevoeld. Hij had een vage herinnering, dat hij van af het ogenbik, dat hij z'n hoofd op z'n kussen had gelegd, aan één stuk had doorgedroomd. En het was me een droom ge weest! Elk meisje, dat hij ont moet had niet alleen, maar alle meisjes van Ditchwater had hii ten huwelijk gevraagd! Belache lijk had hij zich gemaakt. Doch naarmate hij meer wakker werd, herinnerde hij zich duidelijk dat dit dromen bedrog was geweest. Een gedeelte van zijn droom was echter volle waarheid; dit wist hij zeker en 't deed zijn hart sneller kloppen: Hij had het enige meis je, dat voor hem in de wereld bestond, ten huwelijk gevraagd cn Nora had gezegd, dat ze hem wilde hebben. Hij had haar „ja" met een kus beantwoord; dat zou hij nooit vergeten nooit. Weg, geheel weg was de her innering aan die andere twee hu welijksaanzoeken, die hjj gedaan had, toen zij arme vergiftigde her senen nauwelijks wisten, wat zijn tong zei. Elke gedachte aan miss Lome Halliday was uit zijn bewustzijn weggevaagd, zoals de dauw van de vorige nacht. -Wat betreft de ganzebloem, die had in de gemoedstuin van de jonge officier nooit gebloeid. Waarheen hij zijn ogen ook wend de, steeds zag hij het gelaat van dat enige meisje, met haar on deugende blauwe ogen, dat trotse mondje en die twee bloedrode bloembladen, die hij de vorige avond had gekust. Waar hij van droomde, was de volgende ont moeting, die hij met haar zou hebben. Die middag had hij geen dienst; hij kon dus onmiddellijk, na haas tig geluncht te hebben, zijn op wachting bij haar maken. (Het huis der familie Wynne- Fritchard bevond zich even bui ten het stadje; het was een ouderwets, wit gebouw met een overvloed van rose en rode klim rozen. Aan de voorkant was een goed onderhouden tennisveld en aan de achterzijde een vriende lijke tuin, waar Billy reeds me nig namiddagje met de koningin van z'n hart had doorgebracht, vol hoop dat hij haar genegenheid ■zou mogen winnen. Dat was nu voorbij, dacht hij hij zichzelf, toen hij het witte hek opende en ais op vleugelen der liefde haastig naar het huis liep. Hij was verloofd heerlijke ge dachte! nog slechts een ogen blik en hij zou haar zien. Achter de heestergroep meende hy voetstappen te horen en voor een ogenblik een glimp van een bekende rose linnen tennisbiouse te zien. Hij bleef staan. ,,'Nora!" rip hij zacht. Er volg de echter geen antwoord. Hij be gaf zich naar de portiek tussen de bakken met rode geraniums door en trok aan de bel. Op de toon van iemand, die er van verzekerd is datgene te zul len bereiken, waarvoor bij geko men is, vroeg hij miss Nora te spreken. Het kamermeisje, dat reeds bij TERNEUZEN. De vernielde winkelruit- Zoals reeds gemelcj, werd Za terdagnacht bij de vishandelaar J. van Kolk, in de Dijkstraat, de grote winkelruit verbrijzeld. Hoewel de gemeentepolitie aan vankelijk voor een puzzle werd ge plaatst, slaagde zij er gisteren in deze op te lossen en de dader, een zekere B.) wonende alh;er, tot epn beke'ntenis te brengen, waarmede dus ook deze euvel daad tot klaarheid is gebracht. AXEL. De kuise Don Juan- De inzet van het toneelseizoen heeft Maandagavond alhier aan het Spaarfonds „O. en O." een grandioos succes gebracht. Het was de Rotterdamse Cabaret- en Toneelgroep onder leiding van Oct. van Aerschot, die het tjok volle „Centrum" kwam vergasten op een komische operette in 3 bedrijven onder bovenstaande titel. Op de keper 'beschouwd was het een aaneenschakeling van zotternij en nonsens, waar van de inhoud neerkwam op het volgende. De fabrikant Julius Seibold heeft zich in 't hoofd gezet dat zjjn yriend en compagnon Stieglitz nodig een vrouw behoeft. Zijn dochter Ilse, een lieftallig kind, dat één der meest tegenstrijdige types lijkt van de Charlie Chap- lin-achtige huwelijkspartner is de aangewezen candidate. Een vol slagen metamorphose blijkt nodig om deze held van dit familie gebeuren om te toyeren in een moderne Don Juan. Het vader lijke raffinement dat met een reeks van intriges bewerkstelligt, dat in het tweede bedrijf Stieglitz als een echte dandy ten tonele verschijnt, wordt ook aangewend om deels uit bewondering, deels uit jalouzie de pseudo-ibruid en schoonmama milder te stemmen t.a.v. de clowneske huwelijks pretendent. Daartoe wordt een gefingeerde verhouding geënsce neerd die tot voor kort bestaan heeft tot gevierde film-actrice. Vanaf dat ogenblik is de dochter „smoor" op de compagnon van de „pipa" en ook mevr. Seibold blijkt haar aanvankelijke tegenzin to taal te hebben overwonnen. Na tuurlijk krijgen de beide gelieven elkaar, want een dergelijke kluch tige geschiedenis is ondenkbaar zonder „happy end". de familie diende, toen Nora nog en klein kind was, ontving hem roet dat vriendelijke glimlachje, waarmede de meeste dienstmeis jes van zijn kennissen hem be groetten hij was ook zo'n knap militair. Daarna werd haar ge zicht iets ernstiger en deelde zij hem mee, dat miss Nora tot haar spijt niet thuis was. „Niet thuis?" riep Billy ten zeerste verwonderd. „Niet thuis! Weet je het wel zeker?" „Ja mijnheer, heel zeker. Miss Nora heeft mij nog zoeven ge zegd, dat zij voor niemand thuis was." „Voor niemand, nu ja," zei Biliy overmoedig, terwijl hij dacht: „Natuurlijk, die lieve schat heeft gezegd, dat ze voor niemand, dan voor mij thuis was" en hij voegde er bij:: „Zeg, Mary, ga maar aian miss Nora zeggen, dat ik er ben, wil je?" „Zeker, mijnheer", zei Mary enigzins twijfelend. En niet zonder reden twijfelde zij, want een paar minuten te vo ren was miss Nora binnen komen stuiven en had haar fluisterend bevolen: „Zeg, Mary, mijnheer iSomers komt daaraan bij het tuinhek, maar als hij naar mij vraagt, moet je hem zeggen, dat ik hem niet kan ontvangen." (Wordt vervolgd.) Niet echter dan na een serie van verwikkelingen en dolle situ aties die de hechte muren van „Het Centrum" bijwijlen op hun grondvesten deden daveren. De jaloerse echte aanbidder van de filmhelden verschijnt om ge noegdoening te eisen voor de ver meende ontrouw. Het intrigeren de duo StieglitzSeibold verkeert in zak en as. Maar een fel con trast met de van jalouzie over kokende verloofde van de film ster vormt zij zelve. Zij dient hen allen een lesje toe waarvan de hoofdsom der moraal luidde: „Wees niet ten onrechte jaloers", en zo eindigde in een climax van stormachtige bijvalsbetuigingen dit dol-komische huiselijke ge beuren. Voorzeker past de heer Oct. van Aerschot en zijn wakkere troep, waarvan velen in één adem zouden- zijn te noemen een woord van warme hulde en de heer Van de Plassche was dan ook als voor zitter van het Spaarfonds aller tolk met het ensemble een hart grondig gemeend tot weerziens toe te roepen. „O. en O." ga op de ingeslagen weg voort en tarenge haar leden jaarlijks minstens zulk één avond. Jammer alleen dat aan het decor te stellen eisen te Axel nog altijd beneden het middelmatige blijven. IJZENDIJKE. Toondag jonge paarden- Op Dinsdag 22 November a.s. zal alhier een toondag worden gehouden voor 1%-jarige heng sten en merriën uit geheel West- Zeeuws-Vlaanderen. HEDEN; TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling klit Musik durch Leben' Holer „Des Pays-Bas," 4 u..: Alg. Najaarsvergdering Kring Axel der Zü L. M. AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Het Slavenschip". MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur; Lezing over Indië-poli- tiek en de toekomst. ,,'s Lands Welvaren", Noordstraat 18, 8 uur: Lezing over Devaluatie voor het N.V. V. en P. v. d. A. Het 2025 ton metende Britse stoomschip „Maystone" is giste ren in de Noordzee, bij de Fa- rore-eilanden voor de kust van Northumberland, gezonken, na in aanvaring te zijn geweest met het 18.300 ton metende vliegdek- schip „Albion". Men gelooft dat drie over levenden van de „Maystone" door het vliegdekschip werden opgepikt. Een reddingsboot is uitgeva ren om de overige overlevenden op te sporen. De „Maystone" had een bemanning van 23 kop pen aan boord. Volgens de kust wacht was de aanvaring „zeer erg". In tegenstelling tot een eerder bericht, meldt A.F.P. thans dat Dené Mayer (radicaal) na een kort onderhoud met President Auriol in beginsel de opdracht tot vorming van een regering heeft aanvaard, nadat Qeuille had ge weigerd. René Mayer zal pas een defi nitief antwoord geven na het ge bruikelijke overleg, waarmede h(j gisteravond nog is begonnen. VI w is iets aparts! Zowel in qualiteit als in prijs. Dijkstraat 7 TERNEUZEN Telefoon 2056 Laatste dag van onze reclame: EEN DAG GRATIS KOPEN Prijs gebonden ƒ9,50. Met 24 prachtige foto's. BOEKHANDEL Brouwerij str. 2 - Ternenzen

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2