De situatie in Indonesië Wetsontwerp materiële oorlogsschade Resultaten van Luxemburg De toestand in China Thee en Koffie worden duurder en reacties in Den Haag Officiële Nederlandse verklaring inzake mededelingen Sultan van Djogja Belgische persstemmen er srentie DINSDAG 18 OCTOBER 1949 De Franse Kabinetscrisis Herkeuring van afgekeurden HOOGWATER. Frankering bq Abonnement: Terneuzen WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M. I. te De Bilt, geldig van Dins dagochtend tot -avond. Harde wind. Wisselend bewolkt met enkele regenbuien, voorn, in 't Wes ten van 't land. Krachtige, doch harde wind tussen Zuid en Zuidwest. Ongeveer dezelf de temperatuur als gisteren. 5e Jaargang No. 1246 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen - Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. ADVERTENTIEPRIJS per mm 10 ct.; minimum per advertentie 1,50. Tirzending advertenties lot des namiddags 13 uur._____ Rubriek kleine advertenties; ft regels 60 ct.; iedere regei meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad lft cent meer. De gevaren, welke de militaire situatie in Indonesië in zich bergt, zijn gistermiddag in een vergadering van de Nederlandse Ministerraad besproken, aldus verneemt de speciale correspon dent van het A.N.P. Van republikeinse zijde werd in Den Haag als commentaar gegeven, dat de door de sultan van D jog ja gekenschetste situa tie een reden te meer is om de R.T.C. zo spoedig mogelijk te be ëindigen. Voorts wees men erop, dat de republikeinse autoriteiten alhier zich afvragen of er wel een vol doende contact bestaat tussen de Nederlandse autoriteiten in Den Haag en die in Batavia, ge zien het verschil in vredelieven de gezindheid dat men tussen beide meende te kunnen opmer ken. Ook zag men in republi keinse kringen in het optreden van de Nederlandse militairen, in het bijzonder in Oost-Java, het gevolg, dat steun zou worden gegeven aan de extréme richtin gen van rechts en links in de republiek (Darul-Islam en com munisten) tegen het gezag van de republikeinse delegatie ter R. T.C., terwijl door dit optreden ook het gezag van de republiek zowel nu als in de naaste toe komst bij het gehele Indonesi sche volk zou worden verzwakt. Ten slotte wees men op de slech te indruk die naar hun inzicht dit Nederlandse optreden in ge heel Zuid-Oost-Azië zou maken. Intussen heeft de situatie in Indonesië een onderwerp van ernstige beraadslaging uitge maakt tussen de leidende figu ren van de B.F.O. en de repu bliek in een gemeenschappelijke vergadering van gistermorgen. Van Nederlandse zijde gaf men als zijn mening te kennen, dat wanneer de Nederlandse mili tairen mannen ontwapenen dit geheel terecht geschiedt binnen de grenzen van het aan hen toe gewezen patrouillegebied. „Het maakt in dat geval geen verschil uit of dit individuen zijn dan wel militaire formaties betreft". Voorts werd erop gewezen dat alle mededelingen over dergelijk optreden volgens de documen ten van de wapenstilstandsover eenkomst dienen te geschieden aan de „Central Joint Board". De documenten van deze over eenkomst wijzen de weg aan hoe dergelijke zaken moeten worden behandeld en geregeld. Zowel de republikeinse als de Indonesi sche regering hebben elk hun verantwoordelijke instantie die met medewerking Van de UNCI deze zaken kunnen regelen. In de wapenstilstandsovereenkomst is bepaald hoe men zich zal moeten gedragen. Deze aangele genheid staat dus geheel buiten de R.T.C. De onthullingen van Dr Koets in Batavia tonen aan, dat men aan Nederlandse zijde eveneens invloed had kunnen uitoefenen op de R.T.C. als men dit had ge wild. Voorts was men van me ning, dat het republikeinse ge zag ondermijnd wordt niet door de Nederlandse houding maar door de republikeinse ondermij nende elementen. De Nederlan ders kunnen het republikeinse ^gezag niet behulpzaam zijn in de versterking van zijn prestige door hulp te geven aan hen, die tegen de bepalingen van de wa penstilstand in infiltreren. Van Nederlandse zijde wordt trou wens niet aangenomen, dat dit laatste willens en wetens de be doeling van de republikeinse re gering is. In Nederlandse kringen ver klaarde men gisteravond naar aanleiding van de jongste ge beurtenissen in Indonesië nader, dat men het zeer betreurde, dat de republikeinse Minister van Defensie op 16 October j.l. ver klaard had, dat de Nederlandse houding ten opzichte van de uit voering van de overeenkomst betreffende het staken der vij andelijkheden de harmonie in Indonesië en een succesvol einde van de R.T.C. in-gevaar brengt. De Nederlandse Regering aldus deze nadere verklaring heeft harerzijds niets onbe proefd gelaten om zowel in Den Haag als in Indonesië gunstige voorwaarden te scheppen voor het verkrijgen van een redelijke en spoedige oplossing van het Indonesische geschil. De thans van republikeinse zijde gestelde eis, dat de Neder landse troepen zich zouden te rugtrekken op een aantal hoofd plaatsen en de verbindingswe gen tussen die hoofdplaatsen, welke verbindingswegen ook ter beschikking zouden staan van de T.N.I, is in strijd met de cease fire-overeenkomsten en zou bo vendien de Nederlandse troepen in een positie plaatsen, die mili tair gesproken, onhoudbaar is. De Nederlandse Regering zo verklaarde men in Neder landse kringen verder draagt kennis van het standpunt, dat de Hoge Vertegenwoordiger ten opzichte van de voorstellen van de republikeinse Minister van Defensie heeft ingenomen. Zij heeft dit standpunt goedge keurd en is bereid daarvan de consequenties te dragen, omdat verlating van dit standpunt naar de vaste overtuiging van de Nederlandse Regering een chaotische ontwikkeling van za ken in Indonesië zou betekenen, die de ordelijke overgang van oude op het nieuwe bestel on mogelijk zou maken. Aan Nederlandse zijde ver trouwt men, dat alle construc tieve krachten in Indonesië zul- In officiële Nederlandse krin- van de Republikeinse delegatie, gen heeft men met grote be- I Mr. Susanto Tirtoprodjo, en de vreemding kennisgenomen van I Republikeinse vertegenwoordi- is rja /v>/\« Iv* rln f de verklaring, die Zondag door de Sultan van Djogja is uitge geven. De verklaring is immers al dadelijk lijnrecht in strijd met het bepaalde in paragraaf 4a van het Nederlands-Indone sisch handboek inzake de uit voering van de overeenkomst tot staken van het vuren, waar in de partijen zich verbinden „zich te onthouden van radio uitzendingen, persberichten of enige vorm van propaganda, be ogend de strijdkrachten of bur gers van de andere partij uit te dagen of te verontrusten". Nederlandse kringen over wegen verder momenteel, welke stappen in verband hiermede dienen te worden genomen, al dus luidt een Zondag uitgegeven officiële Nederlandse verklaring. Aneta verneemt inmiddels, dat de Nederlandse autoriteiten pas via de persagentschappen kennis namen van de inhoud ger in de Centrale gemengde commissie, Mr. Wongsonegoro. Deze laatste heeft tegenover de pers verklaard, dat hij zijn ver trek naar Soerabaja waar hij Maandag besprekingen zou voe ren met Nederlandse autoritei ten en met militaire waar nemers van de U.N.C.I. geannu leerd had, omdat hij dit „thans onnuttig" beschouwde. tieve krachten in Indonesië zu der verklaring Van de Sultan, len samenwerken om het ont zQdat Qp de in de ochtend uit staan van een nieuwe ramp m (rpo.pvpn verkiaring eerst tegen Indonesië te voorkomen en om alsnog op korte termijn de goede sfeer in Indonesië te herstellen, die noodzakelijk is voor het wel slagen van de ronde tafel con ferentie. MEDEDELING Tengevolge van. een liedrijfs- stoornis ontstond tijdens het af drukken van ons Maan dagnum mer een zodanige vertraging bij de expeditie van ons blad dat. ondanks onze uiterste krachts inspanning, de couranten voor de eerste postbestelling niet tijdig gereed waren, waardoor in enige gemeenten de postabonné s dit nummer niet in de morgenbe- stelling hebben ontvangen- thans Robert Sdhuman van de (Katholieke) Republikeinse Volks partij (M.R.P.) uitgenodigd zich met deze taak te heiasten. Schu- man was Minister van Buiten landse Zaken in het onlangs af getreden Kabinet Queuille. ADRES AAN DE TWEEDE KAMER MEN ACHT HET WETSONi WERP ONAANVAARDBAAR De landelijk federatie van stic htlngen voor oorlogsgelroffenen, welke organisaties van oorlogsgetroffenen uit alle streken ons land omvat, heeft zich tot de Tweede Kamer gewend met een uitvoeriv adres, waarin zij te ken nen geeft het wetsontwerp op de materiële oorlogsschaden onaanvaardbaar te aöhten. Zij den daarin met de meeste klem namens de honderdduizenden Ne derlanders, welke door deze onvoldoende regelingen ernstig wor den gedupeerd, hetgeen voor talr ijken volkomen declassering o kent", een dringend beroep op de Kamer dit wetsontwerp met te aanvaarden. Volgens berichten uit pro communistische bron zijn de Chinese rode troepen onder ge neraal Peng Tenhoeai de stad Hami, die 160 km ver in Sin kiang ligt, binnengetrokken. Het leger was van Kansoe uit Westwaarts opgerukt. Volgens een Chinees bericht zou de nationalistische uitvoe rende Joean (kabinet) in een zitting te Tsjoengking besloten hebben, dat Koenming, de hoofdstad van Joennan, de zetel van de nationalistische regering moet worden. Generaal Tsjen Yi's troepen zijn Swatou, een havenstad 275 km ten Noordoosten van Hong kong, welke in nationalistische handen was, binnengerukt, zo verneemt Reuter uit gewoonlijk betrouwbare bron. Het telegrafisch contact tus sen Hongkong en Swatou be staat nog, maar de verbindingen met Amoy en Kanton zijn ver broken. De federatie verklaart met grote belangstelling te hebben kennis genomen van het onlangs verschenen verslag der bespre kingen' tussen de commissie van voorbereiding voor het wetsont werp en de daarbij betrokken Mi nisters en zij spreekt haar erken telijkheid uit voor de wijze, waar op dioor de comm jnsie-leden dc belangen der oorlogsgetroffenen naar voren zijn gebracht en ver dedigd. „De federatie aldus het adres moet echter tot haar teleurstelling uit het verslag der besprekingen en de daarbij ge voegde nota van wijzigingen con stateren, dat aan de verwachtin gen, welke de federatie koesterde omtrent de resultaten van uit overleg, geenszins is voldaan, er dat mét dit stuk aan reeks on bevredigende Kamerstukken, wel ke aangaande het wetsontwerp reeds waren verschenen, een hoogst onbevredigend stuk is toegevoegd". „Uiteraard zo vervolgt het adres heeft de federale begrip voor de grote en talrijke moei- 'ijkheden, op fiscaal en monetair gebied, waarvoor de regering zich na de oorlog geplaatst ziet. Toch meent de federatie, dat de wijze, waarop in het wetsont werp ook in zijn huidige ge wijzigde vorm de materiële schadevergoeding voor de oorlogs getroffen an wordt geregeld, vol komen onbevredigend is, en da- er voor deze zwaar gedupeerde groep van ons volk, die de volle lsiiten van de xoorlog ten bate van het gehele volk heeft gedra gen, geen sprake is van herstel m economisch en sociaal milieu, hetgeen zelfs in de economische omstandigheden, waarin ons land erkeert toch wel als minimum kan worden verlangd, ook al zou nen het recht op integraal her stel als grondslag niet willen er kennen". In de motivering van het door de federatie ingenomen standpunt nader toegelicht op een te •s-Gravenhage onder leiding van de voorzitter, de heer J. A. Koops (Venlo) gehouden persconferentie wordt o.a. opgemerkt, dat in a0or het onderhavige wetsontwerp het verslag wordt vermeld, dat ongeveer 3.9 milliard aan oorlogs schade zal worden vergoed, ter wijl bij integrale vergoeding een bedrag van ongeveer 5,9 milliard zou nodig zijn. Hiermede wordt de suggestie gewekt als zou de totale oorlogsschade in de parti culiere sector rond 5.9 milliard bedragen. Dit bedrag is echter naar d.e mening van de federatie veel te laag gesteld. Bepaalde catego rieën oorlogsschade heeft het wetsontwerp geheel verwaarloosd, terwijl de taxaties in andere categorieën zodanig beneden de werkelijke schade liggen, dat het totaal van de werkelijk geleden oorlogsschade in de particuliere sector zeker op 2 milliard meer moet worden begroot. Wanneer dus het wetsontwerp slechts 3.9 milliard van de oorlogsschade wil vergoeden, dan betekent dit, dat in feite slechts ongeveer de helft van de werkelijk geleden schade v/ordt vergoed en niet twee der de gedeelte, zoals men uit het verslag zou kunnen afleiden. Het systeem der ambtelijke vaststellingen, het ontbreken van rechtszekerheid en de noodzaak van een goede beroepsregeling komt naar het oordeel der fede ratie het sterkst tot uiting bij de regeling van de schadevaststel lingen. De uitkomsten van deze schadevaststellingen wijken sterk af van wat het ingediende wets ontwerp zou doen vermoeden. Dit v/ordt in het adres uitvoerig toe gelicht. De federatie zegt met genoegen te hebben geconstateerd, dat de door de commissie gemaakte be zwaren tot ijpsultaat hebben go- had, dat enige verbeteringen wer den toegezegd ten aanzien van de aanvullende bijdrage huisraad- schade. Het hoogste plafond van 11.250 blijft echter gehandhaafd. Voorts merkt het adres op, dat nog altijd geen rekening is gehouden met de omstandigheid, dat kort na de bevrijding vele oorlogsgetroffenen gedwongen waren de meest nood zakelijke goederen aan te schaf fen, die in de betreffende gebieden alleen in inferieure kwaliteit te kragen waren. Een extra tege moetkoming hiervoor zou naar het oordeel der federatie zeker noodzakelijk zijn om de mogelijk he id tot herstel te openen. Verder wordt opgemerkt, dat in zake de prijsindex nog geen definitief be drag werd vastgesteld. Tenslotte vestigt de federatie de aandacht der Kamer op de gegeven verklaring eerst tegen 20.00 uur Bataviatijd door de Nederlanders commentaar kon worden geleverd. De Republikeinse Minister van Buitenlandse Zaken, Hadjoe Agoes Salim, verklaarde niet op de hoogte te zijn van de ver klaring van de Sultan. Sultan herhaalt te Djogja zijn verklaringen. De Sultan van Djogja, Minis ter van Defensie der Republiek, heeft bij zijn aankomst op het vliegveld van Djogja zijn ver klaringen inzake de vrees, dat de vijandelijkheden op Java en Sumatra spoedig hervat zullen worden, herhaald. Hij zeide dat „de mogelijkheid van een derde Nederlandse mili taire actie nog altijd bestaat", en voegde toe, dat, indien de vijandelijkheden hervat werden „dit niet de schuld van de Re publiek zou zijn, omdat hij zijn best had gedaan de moeilijk- neid op te lossen. Bij zijn aankomst had de Sul tan op het vliegveld een ge heime bespreking met het hoofd MOCH GEEFT ZIJN OF- DRACHT TERUG. Naar officieel gemeld wordt, heeft Jules Moch zijn pogingen om een nieuwe Franse regering te vormen opgegeven- Moch heeft Maandagavond Vin cent Auriol de hem verstrekte opdracht tot de vorming van een nieuwe regering teruggegeven. Bij het verlaten van het Presiden tieel Paleis verklaarde Moch te genover journalisten, dat hij Oij zijn pogingen op velerlei moeilijk heden was gestuit. Daar kwam nog bij, dat I^etoumeau (afge vaardigde van de M.R.P, aan wie de portefeuille van Financiën was aangeboden) hem, Moch, Maan dagavond mededeelde, om ver schillende redenen het aanbod van de hand te moeten wijzen. ROBERT SCHUMAN AAN GEZOCHT ALS KABINEÏS- FORMATEUR. Nadat Jules Moch zijn opdracht tot het vormen van een nieuwe Franse regering had moeten te ruggeven, heeft President Auriol Met ingang van gisteren zijn de prijzen van koffie en thee voor de detaillisten gestegen. Voor de consumenten gaat deze ver hoging met 24 October in- De koffie werd tot nu toe be neden de vastgestelde maximum prijzen verkocht, maar voortaai zal men de maximumprijs moeten betalen. Koffie die tot gisteren 0.98 per half pond kostte, zal nu 1.10 gaan kosten. Voor thee was de maximum-prijsregeling reeds opgeheven. De prijs van thee, die nu 0.74 per ons kost, zal 0.80 per ons bedragen. Hermann Heuss, professor aan. de universiteit van Dresden, een broer van de M^est-Duitse bonds president, is er met zijn vrouw m geslaagd uit de Sovjet-zone naar het Westen te vluchten. „Benelux wordt niet «rijten Mm_tot de heelt plMt. Met ingang van 26 October a.s. zal worden opgericht de tijdelijke indelingsraad (Nr. 13), genaamd „tijdelijke indelingsraad 's-Gra venhage 2". Deze raad wordt gevestigd in de Riouwstraat 142,te 's-Graven- hage. Als hoofd van deze tijde lijke raad zal optreden de luite nant-kolonel J. J. Jonkers, die gedurende de tijd, dat voornoemde tijdelijke raad zitting zal houden, als hoofd van de indelingsraad 's-GAivenhage voorlopig zal wor den vervangen door het plaats vervangend hoofd, de kolonel b.d. H. C. Honig. Bij de op te richten tijdelijke raad zullen zoals hekend is wor den herkeurd de vóór 14 Mei 1940 voor de militaire dienst afgekeur de personen, voor zover deze per sonen nog geen 45 jaar oud zijn en herkeuring ten aanzien van de personeelsbehoefte noodzakelijk is (wet van 29 Juli 1949). Voors hands zal deze keuring zich be perken tot afgekeurde ingeschre venen die arts of tandarts zijn. regeling van de uitkeringen der molest verzekeringsmaatschap pijen. Het kan voorkomen, dat een getroffene met de uitkering van de verzekering mede, meer ontvangt dan zijn schade {leeft bedragen. Ter persconferentie werd op gemerkt, dat er veel ontstemming ir. den lande heerste en dat men het wetsontwerp onaanvaardbaar acht, omdat er vrijwel niets aan is veranderd na de vorige wijzi ging. Men vestigde er de aan dacht op, dat een tiende der Ne derlandse bevolking behoort tot de oorlogsgetroffenen en men was van oordeel, dat het mogelijk moet zijn de rest der bevolking de schade mede te doen dragen. Zaterdag houdt het hoofdbe stuur der federatie nog een ver gadering met de volledige besturen der bij haar aangesloten stichtin gen om zijn hording nader te be spreken. doch dommelt in", zo schrijft de „Libre Belgique" boven haar ar tikel van gisteren over de jong ste besprekingen te Luxemburg. Het blad gaat voort: „Qe Minis terconferentie van de landen der Benelux heeft duidelijk een onverenigbaarheid der opvattin gen aan het licht gebracht, die weinig hoopgevend is". Volgens het blad vinden de wrijvingen voornamelijk haar oorzaak in het feit, dat de Ne derlanders bij hun strijd tegen het deficit op hun handelsba lans uit Belgische bronnen wil len putten. „Zolang dit gebeurt merkt 't blad op, „kan van der gelijke conferenties weinig ver wacht worden. Anders zou het gaan, indien Nederland zich re kenschap gaf van de fouten, die het maakt en handelde als zijn nabuurlanden, die wel tot een evenwicht in hun handelsbalans komen". „Dit alles", zo schrijft de Libre Belgique, „moet ons er toe aansporen in zee te gaan met Frankrijk, Italië en Duits land, die hun evenwicht hebben hersteld en die een plaats kun nen vinden in 'n systeem, waar in vrijheid heerst voor de inter nationale handel. Dit zal zonder twijfel de volgende stap zijn van onze onderhandelaars' De „Nation Beige" is van oor deel, dat er reden bestaat zich te verheugen in de beslissingen, die te Luxemburg zijn genomen. ,,Men moet echter erkennen' zo schrijft het blad, „dat het grootste gedeelte van het proto col, dat in Luxemburg is opge steld, in de voorwaardelijke wijs is geschreven". „La Nation Bei ge" besluit met de volgende woorden'. „Indien Europa, waar van Benelux slechts het begin is, zich niet omvormt tot een grote binnenlandse markt, dan zullen de landen van het Westen onherroepelijk hun levenspeil, dat thans kunstmatig door de Marshallhulp hoog wordt ge houden, zien dalen en zal onze oude beschaving teniet gaan De econoom Prof. Dehousse wijdt in het socialistische u*£id Wallonië" eveneens een artikel aan de conferentie te Luxem burg. Hij schenkt hierin bijzon dere aandacht aan de plotselin ge ommekeer, die in Belgische industriële kringen met betrek- gehad en heeft geleid tot een stortvloed Van protesten tegen Nederland in de Belgische pers. Voor de heer Dehousse liggen aan deze kentering vier redenen ten grondslag: 1. Een geheel verkeerde opvat ting ten aanzien van interna tionale samenwerking. 2. De verwezenlijking van een douane-unie, vóórdat de econo mische unie tot stand is geko men (Volgens hem had juist het omgekeerde dienen te geschie den). 3. Het archaisme m de opvat tingen, die men bij de construc tie van de Benelux heeft willen doen gelden en 4. De legendarische rivaliteit tussen Antwerpen en Rotter dam. Al deze overwegingen leiden de heer Dehousse tot de uit spraak dat „de mislukking van de Benelux voor België een be langrijke vermindering van zijn prestige op internationale con ferenties zou betekenen. Bene lux is een van de voornaamste redenen waarom België zoveel achting genoot in de wereld. Een echec van Benelux zou te gelijkertijd wapens in handen geven van degenen, die, om wel ke redenen dan ook, de idee van een verenigd Europa bestrijden". Het blad „Le Soir" schrijft tenslotte, dat bij de besprekin gen met Den Haag de rivieren kwestie en in het bijzonder de toekomst van de Antwerpse ha ven op de voorgrond moeten blijven staan. Eventuele nieuwe credieten aan Nederland zullen tot onmiddellijk effect moeten hebben een opleving van de Bel gische industriële bedrijvigheid, met als gevolg 'n afneming van de werkloosheid. Het is verkiese lijker, aldus het blad, onze francs uit te lenen voor een eco nomisch herstel, dan deze op te offeren aan werklozensteun a fonds perdus. DINSDAG 18 OCTOBER. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. n.m. 10.55 11.25 11.30 0.20 12.50 MAANSTANDEN. Maan bid. Opk. Ond. 7.32 8.04 17.33 7.30 9.41 17.54 7.28 11.16 18.24 7.26 12.41 19.09 7.24 13.48 20.10 7.22 14.34 21.25 7.20 15.04 22.44 7.18 15.25 7.17 14.39 0.03 7.15 15.51 1 20 werk- en zoeklicly.vertoningen. Dit bezoek aan Portugal is Franco's eerste officiële bezoek ontvangen. Franco zal logeren in bet 18- eeuwse Paleis van Queluz, dat be- aan een buitenlandse hoofdstad, kend is als het „Portugese Ver- De kruiser „Miguel Cervantes", I sailles", aan de. rand van Lissa- waarmede Franco de reis van bon gelegen. evenwicht vergt het herstel van het evenwicht in het wederzijdse handelsverkeer. Zolang België de last moet dragen van een finan ciering van een groot tekort aan enen zijde, blijkt de economische standen. zen (en hierop leg die wij kunnen gebruiken. 5. Een politiek van gecoördi neerd inwendig crediet ter ver effening van respectieve toe- r n .'inuc hij. In sommige kringen te Bel grado, acht men de verkiezing Breskens van Joego-Slavië een harde,™ slag voor het prestige der Sow- I ^,1 snorden iet-" nie, niet alleeM m het Walsoorden ZONDAG 23 OCTOBER. v.m. n.m. 2.14 2.28 2.49 3.03 3.39 3.53 a handelsovereen- t Europese landen, iten dezer overeen- ,llen de Unie-part- zelfstandig en op woordelijkheid op- de voorbereidende hiervoor zullen ;eringen van beide menwerking en on- eg geschieden, imissie, die de con- mdere contractuele :n behandelt, is nog tot overeenstem - en. Er bestaan nog n over de regelin- mtuele nationalisa- oeilijkheden betref- msférregelingen bij rilingen in geval alisatie. De Neder- ;en dat in dat geval der schadeloosstel- rilijk en in zijn ge- orden overgemaakt ïaren in Nederland, ërs wensen wel al- ladeloosstelling te ir willen zich het ïhouden het tempo ag van overmaking tnd te regelen over- de deviezenpositie d. :ransferregeling van salarissen en pen- vereenstemming be- ianzien van de mo- •,iek van de R. I. S- komen, dat overleg md zal worden ge- ïeer de R. I. S. be- eranderingen aan- ebied van financiële te wetten betreffen- le bank en de koers- van de munteen- rtijen hebben zich /oorbehouden even- gedane toezeggingen imen wanneer geen e oplossing voor het- agstuk zou worden issie, bestaande uit lirschfeld, Djoeanda ;soema is reeds met egonnen. Alle par- 2n zich bereid ver- schuldenbedrag van dssie te aanvaarden, ssie hoopt het a.s. net haar werkzaam- te komen. tkundige commissie geen overeenstem- t over het vraagstuk tea. De desbetref- ;roep heeft geen op- ïen vinden. Wel heb- i geconstateerd, dat haar standpunt zal sgeven, maar in dat e andere partij toe- loelstellingen van de te verwezenlijken. :sische kringen hoor de suggestie, dat in i worden vastgesteld, Guinea tot de R. I. S. zou dan na de R. T_ overeenkomsten met kunnen sluiten met tot de economische g en bestuursvoering Guinea, waarin Ne- uiteraard een groot i hebben. wijze zouden dan de ;n van Nederland :king tot dit gebied ;t kunnen worden, •statuut is thans bij- Er is nog enige dis- r regeling van hét kking tot de buiten- ekkingen is algehele iming bereikt. Over immissarissen in el- ried is overeengeko- leze functionarissen e vertegenwoordi- zijn in rang gelijk te ambassadeurs, vernemen wii nog, orlopige constitutie S. gereed is. Zij zal an de Republikeinse n haar geheel ter worden voorgelegd van de B. F. 0„ tekst onmiddellijk ;derlandse delegatie overhandigd, aire commissie is et haar werkzaam- ;ed gekomen. Ook estie van de terug- r Nederlandse troe- iccoord bereikt. Ne- trachten de terug- anmerkelijk te be door het charteren andse schepen voor sporten naar Ne- .rnemers ons mede- Ie conferentie thans n haar laatste fase /aarin nog slechts (rijke problemen od ig wachten te weten ea en de schulden- lar Indonesische op- de overige nog niet Droblemen niet van dat de duur van de erdoor zal worden ïesische gedelegeer- gen de mogelijkheid ia de slotzitting met uigen naar Indone- akken. riftelrjk bevel van het var politie heeft de van de Italiaanse ge- ce Brescia twee mannen, beschuldigt van het me ken van valse sterling bankbiljetten, vrij gelaten. T «ter bleek, dat de brieven van bet hoofdkwartier eveneens ver valst waren.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1