De Benuluxconferentie te Luxemburg Zijn de vormen verleerd? Communisten trekken Kanton binnen er ^rentie MAANDAG 17 OCTOBER 1949 De overeenkomst betreffende de Voor-Unie getekend Stromen vluchtelingen te Soerabaja aange komen MIJN RAAD AAN ALLE NEDERLANDSE MOEDERS BABIES LUIDT De besprekingen van Eyskens met Koning Leopold Zware overstromingen in Guatemala Zal Cripps aftreden Laszlo Rajk opgehangen De arrestaties in Tsjecho-Slowakije HOOGWATER. Vr-.v.--<.pfT..ï o« Abonnement: Temcuzen WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maan dagochtend tot avond. Enkele buien- Zwaar bewolkt met enkele regenbuien, hier en daar met onweer. Later plaatselijke op klaringen. Matige wind tussen Zuid en Zuid-West. Overdag iets minder zacht. 5e Jaargang No- 1245 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Temeuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. ADVERTENTIEPRIJS per mm io ct.minimum p«r advertentie 1,50. inzending advertenties tol des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: ft regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 18 eent meer. De Ministers van de drie Be- arie landen en volgens welke be- paalde maatregelen genomen zouden moeten worden op het nelux-landen hebben Zaterdag hun goedkeuring gehecht aan de bepalingen van een overeen komst, die de weg moet banen voor de Economische Unie. Deze overeenkomst voorziet in een overgangsperiode, genaamd „Voor-Unie," die zal duren van 1 October 1949 tot 1 Juli 1950, op welk laatste tijdstip men ver wacht, dat de economische fusie der drie landen zal beginnen. Naar vernomen wordt, bevat de overeenkomst reserves betref fende de betaling in goud van nadelige saldi der handelsbalan sen tussen de Benelux-landen. Deze reserves zouden aan het de- biteurenland toestaan de kwes tie van zijn verplichtingen tot betaling in goud of dollars op nieuw onder ogen te zien. Kort na middernacht is door de landen van de Benelux de overeenkomst getekend betref fende de „Voor-TJnie"waarin de voorwaarden zijn neergelegd voor de periode tot Juli 1950, als volgens de plannen de volledige unie tussen de landen der Be nelux getekend zal worden. De ervaringen van de Voor- Unie zullen de gevolgen van de devaluatie duidelijker maken- en beslissend zijn voor de vraag of de volledige unie het volgend jaar tot stand kan komen of dat voorlopige beperkingen betref fende de handelsbetalingen no dig zullen zijn, zo wordt uit krin gen, die in contact met de Con ferentie staan, vernomen. Dr Drees zeide onder meer in verband met deze Conferentie, dat de overeenkomst er zeer be vredigend voor de 3 landen uit zag en nuttig scheen voor het vrij maken van bepaalde pro ducten voor dit jaar en volgende jaren. Paul van Zeeland, de Belgische Minister van Buitenlandse Za ken, zeide onder meer, dat de Benelux een voortschrijdende schepping was, die voortgezet zou worden tot zij een volledig succes was. De correspondent van het A. N.P. verneemt met betrekking tot de van 13 tot en met 15 Oc tober te Luxemburg gehouden Beneluxconferentie het volgen de: Het initiatief tot het houden van de conferentie was uitge gaan van België. Van Neder landse zijde had men namelijk het standpunt ingenomen, dat het beter zou zijn een nieuwe bijeenkomst op ministerieel ni veau eerst een drietal maanden na de recente devaluatie te be leggen, aangezien dan de cru ciale vraagstukken en met name dat der te voeren monetaire po litiek, in een ander licht en op reëlere basis besproken hadden kunnen worden. Toen tijdens de conferentie bleek, dat België geen vastom lijnde voorstellen ter tafel bracht, hebben de Nederlanders een ontwerp opgesteld, waarin uitbreiding wordt gegeven aan een punt van het protocol, dat in Maart van dit jaar in Den Haag is opgesteld. Zoals bekend, komt hierin een clausule voor, waarin verband wordt gelegd tussen het gebrek in evenwicht in de betalingen en de coördina tie van de handelspolitiek in de Stromen vluchtelingen uit de gebieden van Midden-Java, waar de Nederlandse troepen zijn teruggetrokken, zijn giste ren aangekomen in Surabaja en andere centra, waar Nederland se strijdkrachten zijn, zo werd gisteren in gewoonlijk betrouw bare Nederlandse kringen mede gedeeld. Deze vluchtelingen zouden voornamelijk bestaan uit Indo nesische politiebeambten, bur gerlijke functionarissen met hun gezinnen en Chinezen, „die niet in de door de Republikeinse troepen bezette steden durfden te blijven". Er werd Zondag avond geen officiële bevestiging gegeven van berichten, volgens welke guerilla's huizen in door de Nederlanders geëvacueerde gebieden hadden geplunderd en in brand gestoken. gebied van de gehele handelsbe weging. Hierover is dan ook in de afgelopen dagen in hoofd zaak geconfereerd. Een voorlo pige oplossing van dit delicate probleem is vervat in paragraaf vier, punt zes van het protocol, dat zojuist is opgesteld. De iet wat vage omschrijving, die in 't protocol van Maart 1949 voor kwam, is thans uitgewerkt en er is opnieuw een stap in de goede richting gedaan. Hoewel bij de Belgische afvaardiging aanvan kelijke neiging bestond op dit punt minder soepel te zijn, heeft zij zich uiteindelijk accoord ver klaard met de tekst zoals deze in het «protocol van Luxemburg voorkomt. In het algemeen is men in Ne derlandse economische kringen van oordeel, dat, als gevolg van de devaluatie, de economische structifur in Nederland en Bei- Tijdens de te Luxemburg ge houden conferentie is zeer lang gesproken over het vraagstuk der kanalen en havens. Van Bel gische zijde is een document voorgelegd, waarin in het bij zonder wordt gesproken over het aanleggen van een kanaal van Antwerpen naar Dordrecht. Van Nederlandse zijde heeft men de Belgen kunnen bewegen allereerst de delegatie te benoe men voor de gemengde commis sie ter bestudering van het vraagstuk der waterwegen en der havens, waarvan in het pro tocol van Maart 1949 sprake is. Zoals bekend konden de Bel gen deze delegatie, als gevolg van interne geschilpunten, nog niet samenstellen. Bij het sa menstellen van deze gemengde commissie heeft de Nederlandse delegatie als haar oordeel uit gesproken, dat hierin niet zo zeer vertegenwoordigers van be paalde belangen als wel deskun digen van de technische proble men op het gebied van havens en rivieren, benoemd dienen te worden. Aan de thans ingestel de commissie kunnen nog ex perts worden toegevoegd. De Ne derlandse onderhandelaars heb- gië een belangrijke wijziging zal )3en er tenslotte op gewezen, dat ondergaan. Het zou daarom, j probleem van de havenwer- naar Nederlands oordeel, onta.c- en der waterwegen niet ver- tisch zijn reeds thans een defi- ton(jen mag worden met het al nitieve oplossing na te streven. ^an nje^. siagen van <je Benelux. Alvorens hiertoe te geraken, zal pe gemengde commissie zal bin- het noodzakelijk zijn, dat de drie nen gen jaar rapport moeten uit landen meer naar elkaar toe groeien. In kringen van Neder landse deskundigen acht men het waarschijnlijk, dat zich in dit opzicht reeds binnen een half jaar een kentering zal af tekenen in de economische ont wikkeling der drie Benelux-part ners, die het mogelijk zal maken de monetaire problemen op ba sis van gelijkheid en met suc ces te bespreken. Verheugend achten de Neder landse gedelegeerden het, dat de Nederlandse landbouwpolitiek thans in principe door de Bel gen is aanvaard, temeer daar er grote verschillen bestonden. brengen over haar studie van de hangende vraagstukken. De clausule in het protocol over samenwerking op parlementair gebied, houdt verband met een ter conferentie besproken Neder lands voorstel. Van Nederlandse zijde is men van oordeel, dat het begrip van een absolute souvereiniteit ver ouderd is. Juist omdat het ver zet tegen de Benelux in sommige groeperingen sterk is, acht men een innig contact op parlemen tair gebied tussen de drie lan den een noodzakelijkheid. Een coördinatie zou hier zeer vrucht- DRIE NEDERLANDSE BELASTINGAMBTENAREN IN ZWITSERLAND GEARRESTEERD. Naar wij vernemen zijn drie Nederlandse belastingambtenaren, die in opdracht van het Ministerie van Financiën naar Zwitser land waren gegaan om één in Zwitserland wonende Nederlander te verhoren, aldaar in het begin van vorige week door de Zwit serse politie gearresteerd. Van gezaghebbende zijde wordt ons hierover het volgende medege deeld: De Nederlander G. die in Zwit serland woont, is Zijdelings be trokken bij een zeer belangrijke belastingaangelegenheid betref fende een in Nederland woonach tige industrieel en ondervindt daardoor, naar hij mededeelde, grote financiële nadelen. Om in de gelegenheid te worden gesteld hierover verklaringen af te leg gen buiten Nederlands gebied. Hoewel de Inspecteur der Belas tingen te kennen gaf, van een dergelijk onderhoud geen nut te verwachten, was het Departement van Financiën van oordeel, dat G. in de gelegenheid moest wor den gesteld zijn belangen te ver dedigen. In opdracht van de autoritei ten vertrokken daarop de in ver band met het voeren van deze besprekingen aangewezen ambte naren naar Zwitserland. Uit de ingekomen berichten is thans gebleken, dat de Zwitserse regering haar be zwaren heeft kenbaar ge maakt tegen de wijze waarop de betrokken Nederlandse ambtenaren in Zwitserland het contact met de heer G- hebben opgenomen. De Ne derlandse regering heeft, aan gezien inderdaad wat dit be treft niet de gebruikelijke vormen in acht waren geno men, reeds door tussenkomst van haar diplomatieke ver tegenwoordiger in Bern voor dit feit haar verontschuldigin gen aangeboden. Een der gearresteerde ambte naren is de Hoofdinspecteur der Belastingen L. P. W van der P. uit Zeist. Deze ambtenaar is ook nauw betrokken met het door de belastingen ingestelde onderzoek naar het vermogen van de Rijks duitser Mucke. De Zwitserse bondspolitie ar resteerde onlangs 3 Nederlandse ambtenaren, die in Luzem een Nederlander over een belasting- aangelegenheid aan een verhoor onderwierpen. Da arrestatie werd in een officieel communi qué van het Zwitserse Departe ment van Buitenlandse Zaken bevestigd. De Zwitserse autori teiten weigeren echter de namen van de gearresteerden of enige andere bijzonderheid bekend te maken. Er werd alleen medege deeld, dat de Nederlanders ge arresteerd zijn wegens overtre ding van artikel 271 van het Zwitserse wetboek van strafrecht. Volgens dit artikel worden per sonen, die op Zwitsers grondge bied zonder toestemming voor een buitenlandse mogendheid hande lingen verrichten, die tot de com petentie van een Zwitserse over heidsinstantie of ambtenaar be horen, met gevangenisstraf be straft, in zware gevallen ook met tuchthuis. Het onderzoek is nog gaande, zodat nog niet zeker js of het Zwitserse openbare mini sterie een vervolging zal instel len, gegrond op het bovenvermel de artikel uit het wetboek van strafrecht. Deze zaak werd ook reeds door de bondsraad behandeld. Ln het Ministerie van Buitenlandse Za ken werd verder nog medege deeld, dat de Nederlandse rege ring in deze zaak officieel haar verontschuldiging te Bern heeft aangeboden. Op het Bureau van onze Administratie ligt voor be langhebbenden ter inzage de lijst van de passagiers aan boord van het troe pentransportschip „Groote Beer," dat vermoedelijk op Maandag 24 Oct. te Am sterdam zal aankomen. dragend kunnen werken en ligt in de lijn van het streven naar een verenigd Europa. Van andere bevoegde zijde ver neemt de correspondent van het A.N.P. nog de volgende commen taar op de Luxemburgse confe rentie: Op grond van 't opgestelde pro tocol zal geen betaling in goud of dollars geschieden. Dit be tekent, dat de toepassing van de z.g.n. verklaring-vergunning (déclaration-licence, een stuk, dat bij het vrije goederenverkeer tussen de drie landen een voor name rol speelt) nu eigenlijk voor risico van België is. Als ge volg van de devaluatie is dit risico op het ogenblik echter niet groot, terwijl ook andere omstandigheden een voldoende hoeveelheid dekkingsmiddelen waarborgen. Uit het protocol blijkt, dat, in dien toch een verstoring van het evenwicht dreigt, het crediteur- land goud kan vorderen. Het de- biteurland heeft dan echter de bevoegdheid om, wanneer het zich niet in staat acht in goud of in dollars te betalen, overleg aan te vragen, teneinde een op lossing te zoeken voor de moei lijkheden. De export zou dan zo danig beperkt kunnen worden, dat betaling in goud niet meer nodig is. Eerder dan een negatie van een economische unie moet men in deze maatregel een middel zien om althans gedurende de eerste periode van de Unie een soort veiligheidsklep ter beschik king te hebben. Op het ogenblik kan men nog niet overzien welke moeilijkhe den eventueel zullen rijzen en alleis dient gedaan te worden om het aanvankelijk tere leven van de Unie te beschermen. Op dit punt is men het volkomen eens. In dit verband kan er nog op worden gewezen, dat ook tus sen België en Luxemburg in het kader van de tussen deze beide landen bestaande economische unie nog soortgelijke veiligheids maatregelen bestaan. Het aanvaarden van een ge lijke landbouwpolitiek betekent, dat de Unie ook in dit opzicht volledig mogelijk wordt. Luxem burg wordt hierbij, op grond van de bodemgesteldheid en de aardrijkskundige ligging, welke kosten meebrengen, een bijzon dere status gegeven. Het Verdrag van de Voor-Unie heeft in België teleurstelling ge wekt. Nederland wenst zich ech ter niet te begeven in afspraken die het niet kan nakomen. Sprekende over de verklaring- vergunning, zeide onze zegs man, dat de conferentie zich geruime tijd heeft bezig gehou den met de bestudering van de uitbreiding van het stelsel van het vrije goederenverkeer tussen de drie landen. Vast staat, dat op het punt van staal- en metaal-producten een toepassing van deze verkla ring-vergunning mogelijk zal zijn. Tot nu toe stonden hieraan in de weg: le. Het feit, dat België een dis- criminatorische prijsregeling had, waardoor in het binnen land lagere prijzen werden be rekend dan in het buitenland. In de toekomst zal Nederland echter dezelfde prijs worden be rekend als die welke in België geldt. 2e. Het probleem der betalings middelen. Hier is een oplossing gezocht in betalingsmiddelen in valuta van derden. Op dit punt is in concrete vorm een beginsel aanvaard door de conferentie, dat de Nederlandse Regering als een noodzakelijkheid zag. Een betaling door middel van deze zgn. derde valuta heeft een veel constructiever karakter dan het verlenen van een nieuw crediet, waartoe de Belgen aanvankelijk wilden overgaan. Het is een zeer verheugend feit, dat de Belgen Nederland in dit opzicht tege moet zijn gekomen. Vóór 1 Januari a.s. zal een plan worden opgesteld, op grond waarvan een geleidelijke vrij making van textiel wordt voor zien. De beperkingen in Neder land zullen om deze redenen binnen afzienbare tijd worden opgeheven, teneinde aan de Bel gische concurrentie het hoofd te kunnen bieden. De Belgen hebben aangedron gen op de vrijmaking van de sector der autobanden, doch de Nederlanders hebben zich daar tegen verzet omdat de voorraad autobanden in Nederland reeds zeer groot is. Over enkele maan den zal deze aangelegenheid op nieuw onder ogen worden ge zien. De Belgische Eerste Minister Gaston Eyskens heeft Zondag avond verklaard „volledige over eenstemming" bereikt te hebben met Koning Leopold over de vorm van de Volksraadpleging, die moet beslissen of de Koning zal terugkeren. Eyskens had Zondag twee be sprekingen met Koning Leopold te Pregny. Na het tweede onder houd dineerde Eyskens met het Koninklijk Gezin. Na afloop verklaarde hij, dat zijn taak was volbracht. Hij was „uitermate tevreden" over de resultaten van de besprekingen, die van „zeer grote invloed" op de toekomstige ontwikkeling zou den zijn. Eyskens zal hedenoch tend per auto naar Brussel te rugkeren. In St. Nazaire hebben de kin deren van een school geweigerd een nieuw schoolgebouw te be trekken. Zij begaven zich naar de oude school en bleven daar zolang tot de autoriteiten be- besloten de lessen daar te her vatten en, het gebouw te ver groten. De kinderen hadden de steun van hun ouders. Van officiële Nationalistische zijde is Zaterdag te Hongkong vernomen dat Chinese Communistische legers Kanton Vrijdag- vond zijn binnengetrokken. Er hebben geen incidenten plaats gevonden. Te 6 uur Zaterdagochtend kre gen de inwoners van de grote Chinese stad voor het eerst de groon-gele uniformen van het „bevrijdingsleger" te zien. Zij spoedden zich op straat om met nieuwsgierigheid naar de sold i- ten te 'kijken, die wel niet hun dialect spreken, maar ongeveer op dezelfde wijze als de Nationalis tische troepen zijn gekleed, met .lit verschil dat de Communisten geen kentekens op de muts dra gen en dat op de officierspetten en rode ster prijkt. In Guatemala hebben hevige overstromingen plaats gevonden, welke het gevolg zijn van de he vigste regens, die in de laatste 15 jaar in het land gevallen zijn. Men vreest, dat 35 personen om het leven zijn gekomen. De meeste slachtoffers zijn verdron ken in de door de watertoevloed gezwollen rivieren, of werden ge dood door de muren van hun voor het watergeweld bezwijkende hui zen. Als gevolg van de hevige re gens, die in de loop van vorige week zijn gevallen, is in geheel Midden-Amerika het vervoer over land en in de lucht verlamd. Za terdag is te Guatemala City be kendgemaakt, dat de spoorweg verbinding van de stad met de kusten van de Atlantische en van de Stille Oceaan gedurende min stens een week verbroken zal zijn, zulks als gevolg van de over stromingen. In sommige economische kringen te Londen doet het gerucht de ronde, dat Sir Stafford Cripps nog voor het einde van dit jaar als Minister van Financiën zal af treden. In dezelfde kringen wordt verklaard dat, toen de beslissing inzake de devaluatie van het pond moest getroffen worden, Sir Staf fords Cripps van zijn collega's de belofte had gekregen, dat zeer spoedig tot nieuwe verkiezingen zou worden overgegaan. Daar die belofte niet wordt ingelost, zou hij het logisch vinden heen te gaan. Anderzijds zijn sommige poli tieke kringen, die de Labour- regejring ongunstig gezind; zijn, van mening, dat Sir Stafford Cripps ontslag is opgelegd. Vol gens deze versie zou Bevin Sir Stafford Cripps opvolgen in de leiding van het Ministerie van Financiën en zelf aan Buitenland se Zaken vervangen worden door Herbert Morrison. Lord-voorzitter van de Ministerraad, of door Sir Oliver Franks, de Britse ambas sadeur te Washington. Reeds hebben de Communisten zich in de stad verspreid en is tot de demobilisatie van de „burger wacht" overgegaan. De hande laars werd verzocht hun winkels te heropenen en weldra ging het .even zijn gewone gang. De nacht tevoren hoorde men in verschillende stadswijken ont ploffingen terwijl in sommige straten automatische wapens ra telden. Vrijdagavond bulderden kanon nen en in de loop van de nacht zijn enkele straatgevechten voor gevallen. De muren van Kanton zijn met Communistische aan plakbiljetten bedekt, waarin de bevolking tot kalmte wordt aan gemaand en waarin aanbevolen wordt aan de arbeid te blijven. Zaterdagmiddag verwijderden de handelaars de blinden, die zij voor hun uitstalramen hadden aange bracht. In de ochtenduren defileerde de Communistische infanterie door de straten van Kanton, terwijl Communistische patrouilles naar het eiland Sjammon overstaken. De Koelies en Riskja-lopers zijn weer in de straten verschenen, op zoek naar klanten. De voormalige Hongaarse Mi nister van Buitenlandse Zaken, Laszlo Rajk, en twee andere be klaagden bij het jongste proces, zijn Zaterdagochtend te Boeda pest opgehangen. Vrijdag is hun beroep verworpen. De anderen zijn Tiber Szony, vroeger secretaris van de cen trale personeelsafdeling en lid van het centrale comité van de Hongaarse arbeiderspartij, en Andreas Szalai, zijn assistent. Allen zijn veroordeeld wegens spionnage en hoogverraad. Zaterdag deed te Praag het gerucht de ronde, dat onder de in de jongste dagen gearresteer den zich ook een lid van 't cen trale comité van de communis tische partij zou bevinden. Be vestiging hiervan kon niet ver kregen worden. De betrokkene zou verantwoordelijk geweest zijn voor de uitvoering van een groot gedeelte van de agrarische hervormingen. Men neemt verder aan, dat in de nabije toekomst nieuwe ver- raadprocessen in Tsjecho-Slo wakije gevoerd zullen worden. MAANDAG 17 OCTOBER. v.m. n.m. Breskens 9.33 10.21 Terneuzen 10.08 10.56 Walsoorden 10.58 11.46 If A ANST ANDES, Maan md. Opk. Ond. 7.32 8.04 17.33 7.30 9.41 17.54 7.28 11.16 18.24 7.26 12.41 19.09 7.24 13.48 20.10 7.22 14.34 21.25 7.20 15.04 22.44 7.18 15.25 7.17 14.39 0.03 7.15 15.51 1.20 werk- cn zoeklieiy.vertoningen. Dit bezoek aan Portugal is Franco's eerste officiële bezoek aan een buitenlandse hoofdstad. De kruiser „Miguel Cervantes", ontvangen. Franco zal logeren in het 18- eeuwse Paleis van Queluz, dat be kend is als het „Portugese Ver sailles", aan de. rand van Lissa- waarmede Franco de reis van bon gelegen. evenwicht vergt het herstel van het evenwicht in het wederzijdse handelsverkeer. Zolang België de last moet dragen van een finan ciering van een groot tekort aan enen zijde, blijkt de economische zen (en hierop leg ik de nadruk), die vrij kunnen gebruiken. 5. Een politiek van gecoördi neerd inwendig crediet ter ver effening van respectieve toe standen. nuociuv uuu UUUl Mi- 1 In sommige kringen te Bel- grado, acht men de verkiezing greskens van Joego-Slavië een harde -pgj-j^g^en slag voor het prestige der Sow-1 AF jet-- nie, niet alleem in het Waisooraen ZONDAG 23 OCTOBER. v.m. 2.14 2.49 3.39 n.m. 2.28 3.03 3.53 i handelsovereen- L Europese landen, iten dezer overeen- llen de Unie-part- zelfstandig en op woordelijkheid op- de voorbereidende hiervoor zullen eringen van beide menwerking en on- eg geschieden, missie, die de con- mdere contractuele n behandelt, is nog tot overeenstem- ;n. Er bestaan nog n over de regelin- mtuele nationalisa- oeilijkheden betref- msferregelingen bij 5llingen in geval alisatie. De Neder- ;en dat in dat gevat der schadeloosstel- ïllijk en in zijn ge- orden overgemaakt larefi in Nederland, érs wensen wel al- adeloosstelling te ,r willen zich het «houden het tempo ag van overmaking md te regelen over- de deviezenposiue ransferregeling van salarissen en pen- /ereenstemming be- ianzien van de mo- ,iek van de R. IS. komen, dat overleg md zal worden ge- ïeer de R. I- S. be- eranderingen aan- ebied van financiële ie wetten betreffen- le bank en de koers- van de munteen- rtijen hebben zich voorbehouden even- gedane toezeggingen men wanneer geen e oplossing voor het agstuk zou worden issie, bestaande uit lirschfeld, Djoeanda :soema is reeds met egonnen. Alle par- en zich bereid ver- schuldenbedrag van .issie te aanvaarden, ssie hoopt het a.s. net haar werkzaam- te komen. ;kundige commissie geen overeenstem- t over het vraagstuk lea. De desbetref- ;roep heeft geen op- ïen vinden. Wel heb- i geconstateerd, dat haar standpunt zal sgeven, maar in dat e andere partij toe- loelstellingen van de te verwezenlijken, sische kringen hoor- ie suggestie, dat m i worden vastgesteld. Guinea tot de R. I. S. zou dan na de R. T~ ivereenkomsten met kunnen sluiten met tot de economische y en bestuursvoering Guinea, waarin Ne- uiteraard een groot hebben, vijze zouden dan de n van Nederland king tot dit gebied t kunnen worden, statuut is thans bij- Ér is nog enige dis- regeling van het sking tot de buiten- ■kkingen is algehele ming bereikt. Over mmissarissen in el- iied is overeengeko- eze functionarissen vertegenwoordi- ;ijn in rang gelijk te ambassadeurs, vernemen wij nog, irlopige constitutie S. gereed is. Zij zal ,n de Republikeinse haar geheel ter worden voorgelegd van de B. F. 0„ tekst onmiddellijk derlandse delegatie overhandigd, lire commissie is ;t haar werkzaam- ed gekomen. Ook •stie van de terug- Nederlandse troe- ccoord bereikt. Ne- trachten de terug- mmerkeUik te be ioor het charteren mdse schepen voor porten naar Ne- rnemers ons mede- s conferentie thans a haar laatste fase aarin nog slechts rijke problemen on g wachten te weten ;a en de schulden- ar Indonesische op- de overige nog niet I roblemen niet van lat de duur van de erdoor zal worden esische gedelegeer- ;en de mogelijkheid i de slotzitting met ligen naar Indone- kken. riftelijk bevel van het van politie heeft de van de Italiaanse ge- Brescia twee mannen, beschuldigt van het me ken van valse sterling bankbiljetten, vrij gelaten. ater bleek dat de brieven van het hoofdkwartier eveneens ver valst waren.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1