DD Kerkdiensten Radioprogramma VOOR DE ZONDAG Vragen aan de Minister De Minister antwoordt Bim en de ontvoering van Sinterklaas Uit de Provincie Binnenlands Nieuws Harten-Drie Op Un> t»©©^sl op Uw woord zal ik het net uitwerpen. Lukas 5 5. Petrus weet: er is naar de mens gesproken alles tegen om te doen wat Jezus zegt. Toch doet hij het. Waarom? Omdat Jezus het zegt. Hij doet het op Zijn woord. Om Jezus wil doei Petrus dus iets wat hij zelf on verstandig vindtom Jezus' wil doet Petrus iets wat tegen zijn ervaring ingaat. Hij gehoorzaamt. Maar t is niet slechts een domweg ge hoorzamen, 't is een vragend gehoorzamen. Volkomen beseft hij het onmogelijke wat ge vraagd wordt maar hij ge looft dat door Jezus het onmo gelijke mogelijk kan worden. Petrus doet het omdat hij ge looft dat wat onmogelijk is bij mensen mogelijk is bij God. Zo is Petrus hier de mens die ge looft. Hij waagt het met het duistere, onbewezen Woord van God. Hij vertrouwt zich toe aan dit duistere onbegrepen Woord van God. Hier wordt dus duidelijk wat het wezen des Geloofs is. Hier wordt gezegd dat geloven niets anders is dan zich vasthouden aan Gods Woord. De waarheid van 't Evangelie gaat voor ons leven niet op grond van onze ervaring en zeker niet door 't Christelijk leven van door ons bewonderde vrome mensen. Straks getuigt onze ervaring van het tegendeel en weet ze van Gods liefde niets te vermelden. Alles is dan don ker en zonder uitzicht. Straks ook vallen de door ons zo bewonderde mensen zo diep, dat, als ons geloof op hun Chris telijk leven zou rusten, wij niets zouden overhouden. Heen we hebben geen andere vastheid dan het Woord. Als we nergens geen uitkomst meer zien en geen uitzicht meer heb ben ligt onze enige zekerheid hierin dat wij zeggen: en toch is God onze Vader, toch heeft Hij deze wereld lief, ondanks alles ben ik Zijn Kind. Want Hij heeft het zelf gezegd! Zalig zijn zij die 't Woord Gods horen en het zelve bewa ren. Kerk en Staat in Tsjecho-Slowakije Kerkwet in Tajecho- Slowakije aangenomen De Tsjecho-Slowaakse natio nale vergadering heeft met al gemene stemmen bij handopste ken twee wetten aangenomen, volgens welke de administratie ve controle van alle kerken in het land door de Staat wordt overgenomen. Van de tribunes, geheel ge vuld met speciale genodigden, klonk een lang applaus na het aannemen van de wetten. Een aparte regeringsinstantie voor de kerk zal worden ingesteld. Het salaris van alle geestelijken, die hun ambt uitoefenen, wordt vastgesteld. Einde van R. T. C. op 1 November a. s.? Voorzover de prijs van deze producten mede bepaald wordt door de vraag uit het buiten land, zal de regering het moge lijke doen om de binnenlandse voorziening op een redelijk peil te houden en eventueel door het treffen van bepaalde maatrege len beletten, dat de prijs dezer producten op de binnenlandse markt zich al te zeer naar die in het buitenland richt. Ook voor thee is de prijsstop opgeheven, daar de prijs van uit Indonesië aangevoerde thee hier te lande wordt bepaald op pe riodiek te houden internationale veilingen, waarop de Nederland se regering geen invloed kan uitoefenen. Relletjes rond Hjalmar Schacht De uraniummijnen in Saksen Koorddansend stemmen in evenwicht hield en zijn stem biljet van daar naar beneden gooide. Het biljet werd opge vangen door een „ambulante kiescommissie". Hauenzwickel heeft hiermee het „werelduur record" koorddansen, dat met 24 uur op naam stond van een an dere Oostenrijker, Harry Daves geslagen. Opheffing prijsstop voor enkele agrarische producten Bij beschikking van de Minis ter van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening van 14 Oct. 1949 is de prijsstop opgeheven ten aanzien van enkele agrari sche producten, te weten peul vruchten, eieren, belegen kaas, groenten, inlands fruit, bloemen en potplanten. Het betreft hier producten, waarvan de prijs in het algemeen op veilingen of beurzen wordt bepaald en der halve aan fluctiaties als gevolg van de werking van vraag en aanbod onderhevig zijn en waarbij ook seizoensi actoren een roi spelen. Agenda Een inwoner van Middelburg, de hser I. Flips®,.heeft, toen. hij zich bevond op de weg van Oost- Souburg naar Middelburg, sen. vreemd verschijnsel waargeno men. Hij zag hoog in de lucht, een helderwit ovaal gevormd voorwerp, dat. zich voorthewoog van Zuid naar Noord. Het voorwerp maakte een ge luid, alsof een bombardements vliegtuig met. afgezette motoren gierend naar beneden kwam. De heer Flipse kon het vrij lang volgen, daar er weinig bewol king was. Ook enige straatma- fcers ontdekten het, terwijl men in Souburg wèl het geluid hoor de, maar niets zag. ZAAMSLAG. Bü SCHOENEN WORDEN DUURDER? SCHOENEN WORDEN DUURDER ZATERDAG 15 OCTOBER Ned. Herv. Kerk. Terneuzen: 7.30 u. Avondgebed. Geref. Gemeente. Terneuzen: 7 u. Cand. A. Ver- gunst, van Leiden. ZONDAG 16 OCTOBER. Ned. Herv. Kerk. Axel: 10 u. Ds. P. J. Pennings; (.zang van het Kinderkoor) 2.30 u.. ouderling Wondergem. Hoek: 10 u. 2.30 u. Ds. J. Scholten, van Terneuzen, voor bereiding H. Avondmaal. Hontenisse: 9.45 u. de Eerw. Heer Houtekamer. Hulst: 2 u. Ds. P. J. Pennings, van Axel. Sas van Gent: 10 u. Eerw. Heer S. van der Meulen, van Leur. Philippine: 2.30 u. Eerw. Heer S. van der Meuten, van Leur. Sluiskil; 10 u. Ds. P. A. van der Vlugt, van Terneuzen; 2.30 u. geen dienst. Terneuzen: 10 u.» Eerw. Heer C. H. Heijboer, van Zaamslag; 2.30 u. Ds. P, A. van der Vlügt. Zaamslag: 9.30 u. Ds. J Scholten, van Terneuzen, bed. H.A.; 2.30 u. Eerw. Heer C. H. Heijboer. Aardenburg: 10.30 u. Ds. Blom. 3t. Anna ter Muiden: 11 u. Ds. Schrale. Biervliet: 10 u. de heer P. de Vis ser. Breskens: 10 en 6.30 u. Ds. van iBeusekom. Cadzand: 10 u. Ds. ter Beek. Groede: 9.80 u. Ds. Boere. Hoofdplaat: 10 u. Ds. Winckel. Bed. H. Avondmaal. St. Kruis: 8.45 Ds. Blom. Nieuwvliet: 10 u. Ds. Wiebosch. Oostburg: 10 u. Ds. Fournier. Retranchement: 10 u. Ds. P. J. Barnouw. Schoondijke: 10.30 u. Ds. Scho penhauer, voorber. H.A.; 7 u. Ds. Schopenhauer bed. H.A. Sluis: 9.30 u. Ds. Schrale. Waterlandkerkje: 9 u. Ds. Scho penhauer. IJzendijke: 10 u. de eerw. heer B. C. Bouwen, hulppredikant. Zuidzande: 10 u. Ds. Ten Cate. Doopsgezinde Gemeente. Aardenburg: 10.15 u. Ds. Nolthe- nius. Geref- Kerk Hoek: 9 en 2 u. Ds. P. van Til, van Middelburg. Terneuzen: 10.45 en 4.30 u. Ds. P. van Til, van Middelburg. Zaamslag: 9.30 en 2.30 u. Ds. J. J. Ritsema. Volgens gezaghebbende Kerke lijke bron te Praag zijn thans naar schatting 300 Katholieke Geestelijken in Tsjecho-,Slowakije gearresteerd wegens hun verzet tegen de nieuwe Kerkwet. Blijkens de laatste berichten uit verschillende streken des lands worden alle Priesters, die als „ongeneeslijk reactionnair" te boek staan, opgepakt en naar .opvoedingskampen" gezonden. Deze arrestaties zouden tevens bedoeld zijn om druk uit te oefe nen op de andere Geestelijken ten einde hen over te halen de nieu we Kerkwet te steunen. Besloten werd, dat op Vrijdag 21 October a.s alle commissies en subcommissies van de R.TjC. een gespecificeerd verslag zullen uit brengen aan de centrale commis sie in het licht van het door alle commissies na te streven doel om de conferentie op 1 November a.s. te beëindigen" aldus werd Een menigte van ongeveer 500 personen is gisteren te Dussel- dorf het hotel binnengedrongen waar Dr. Hjalmar Schacht, Hit- Iers Minister van Financiën, met zijn vrouw intrek genomen had. Zij droegen spandoeken met „geen plaats voor oorlogsmisdadigers". De menigte viel tenslotte een man op leeftijd aan, die op Schacht geleek, terwijl Schacht ziet met zijn vrouw in de hotel kamer hadden opgesloten. Een gemotoriseerde eenheid der poli tie nam Schacht in bescherming. Vakverenigingsleiders konden de menigte tot bedaren brengen door tc zeggen, dat hij „gearresteerd" was. Schacht is van oorlogsmisdaden vrijgesproken op het grote proces te Neurenberg en voorts" is hij door vijf zuiveringsprocessen ge komen. Het nieuwsbureau D.P.A. meldt, dat de uraniummijn te Aue (Saksen) ondanks de oprichting van de Oost-Duitse regering onder Russische controle zullen blijven. Volgens het nieuwsbureau heeft de Sovjet-Russische direc teur van de mijnen, Bogdanof, verklaard: „In de directie zullen Duitse deskundigen worden be noemd, maar het accoord van Potsdam bepaalt, dat de mijnen onder Sovjetcontrole zullen blij ven". De grootste sensatie van de Oostenrijkse verkiezing in Linz was de koorddanser Adolf i Hauenzwickel, die zich 53 uur medegedeeld m een communique la 15 meter bpven de grond van het secretariaat-generaal der Qp een ^ouw zonder net eronder HET OPTREDEN VAN E SN NEDERLANDSE MILITAIRE PATROUILLE TEGEN BRUILOFTSGANGERS Op vragen van het Tweede Ka merlid de heer Goedhart (Arb.) in verband met een in de pers verschenen bericht betreffende het optreden van een Nederlandse militaire patrouille tegenover een gezelschap bruiloftsgangers in Indonesië heeft de M nister van Overzeese Gebiedsdelen geant woord, dat hij kennis heeft ge nomen van een artikel in het te Batavia verschijnende blad „Kri tiek en Opbouw,", waarin mede gedeeld wordt, dat op 1 Augus tus j.l. een Nederlandse patrouil le onder bevel varf" een eerste- luitenant Franken in de dessa 'Gunugsimping (Tjilatjap) met een mitrailleur en stenguns het vuur geopend heeft op een argeloos gezelschap bruiloftsgangers waar- jjij 27 vrouwen, mannen en k nde- ren van zeer nabij doodgeschoten en 31 anderen gewond werden. De Minister heeft 8 September j.l. toen het bewuste artikel in het blad „Kritiek en Opbouw" onder zijn ogen kwam, de Hoge vertegenwoordiger van de Kroon in Indonesië telegrafisch om na dere inlichtingen verzocht in zake de juiste toedracht van zaken. Deze deelde mede, dat naar het gebeurde onmiddellijk een scherp onderzoek is ingesteld. Zodra de resultaten van dit onderzoek door de Minister zullen zijn ont vangen. zal hij de Kamer op als dan geëigende wijze inlichten. zei Bim, „een bakje kof- nu volkomen a,.an het einde dat is een goed idee". Ze van hun krachten. Gelukkig lachten allemaal hartelijk meer g*ng de storm even plotseling om hun eigen geluid te horen dan liggen, als hij was gekomen. De omdat het zo leuk was. De kat hemel werd weer helder. Bim wegen dreef ons gezelschap op de begon zich te wassen, alsof dat die zich nog het best voelde, keek watervlakte. bet en'ge was wat er op aan- met zijn scherpe ogen rond, of er „Lorre koffie", riep de pape- kwam. Zo werd het weer dag. j een boot te ontdekken viel. gaaj I Alle' passagiers1 van de sloep wa- De storm bleef maar tieren en razen en smeet de sloep her- en derwaarts. En het werd nacht. Zonder kompas, zonder een mid del om zich verder voort te be- conferentie gisterenmiddag na de vergadering van de centrale com missie uitgegeven. Voorts werd medegedeeld, dat in deze vergadering door de drie voorzitters der commissie voor sociale aangelegenheden verslag over de stand der werkzaamheden is uitgebracht aan de centrale commissie. De vergadering van de finan- cieel-economische commissie van gisterenmorgen heeft besloten, dat alle sub-commissies dezer commissie op 20 Oct. a.s. rapport zullen uitbrengen, waarin een samenvatting zal worden gegeven van de punten, waaromtrent over eenstemming bestaat en. van de punten van verschil. Op 21 Oct. a.s. zal de z.g. com missie van negen (bestaande uit de voorzitters, vice-voorziters en een lid van elke sectie der com missie) bijeenkomen om op grond van deze gegevens een rapport over te leggen aan de centrale commissie. Men zal tachten de punten van geschil zo gering mogelijk te doen zijn. De commissie was., naai' de speciale correspondent van het A.N.P. verneemt, eenparig van mening, dat de regeling van be paalde detailpunten niet noodza kelijk tijdens de conferentie be hoefde te geschieden. Bij 't over- i leg in de komende dagen zal daarqm door de delegaties worden I nagegaan, welke naar het oordeel der verschillende delegaties deze detailpunten, die na de conferen tie kunnen worden geregeld zijn. Over het schuldenvraiagstuk is net gediscussieerd. Naar wij vernemen verliepen de besprekin gen in een goede sfeer en bleek üe ernstige wil aan alle zijden om nader tot elkaar te komen. De voorzitter van de Ame rikaanse commissie voor atoom.' energie heeft in een rede te New- York aangedrongen op ruimers1 samenwerking op het gebied van de atoomenergie met Engeland en Canada. Amerika moest voL- gens hem streven naar een zo ra tioneel en effectief mogelijk ge bruik van de in de drie landen aanwezige theoretische kennis en materialen. HEDEN AXEL: Centrum, 6 en 8 cmr: Bioscoopvoorstelling „Forever Amber". - Schoolstraatje, 2 Vfe uur: Veiling Dekkleden. TERNEUZENConcertgebouw 8 uur: Bioscoopvoorstelling „De rode schoentjes". - Café „La belle Vue": Openbare aanbesteding bouwen woonhuis. - Luxor Theater, 8 uur Bioscoopvoorstelling „Keizei wals". MORGEIN TERNEUZENConcertgebouw 8 uur: Bioscoopvoorstelling „De rode schoentjes"; 2.30 uur: Zondagmiddagvoorstel ling. Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling Keizer- wals"; 2 en 4.30 uur: Zondag middagvoorstelling. Ned. Herv. Gom., 7 uur: Jeugeddienst. Voetbalvereniging Ter neazen, 2.30 uur: Terneu zen 1—Hoofdplaat 1; 12.30 uur: i Terneuzen 3 Hoofdplaat 2. AXEL: Het Centrum, 4.15 uur: Bioscoopvoorstelling „Fo rever Amber""; 8 uur: Bio scoopvoorstelling „Het staven- sch p". DE T B.C.-BESTRIJDING BIJ VEE OP VOORNE EN PUTTEN Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Borst (OFN) in verhand met de t.h.c.-besrrijding bij vee op Voorne en Putten heeft de Minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening ge antwoord dat inderdaad geduren de enige dagen voor dè boeren op Voorne en Putten een verplichting van kracht is geweest om het op hun bedrijf aanwezige rundvee, dat reageert op t.b.c., op korte termijn op te ruirnen.x De Minis ter heeft de Provinciale Gezonds- i heidsdienst voor Dieren in Zuid- Holland verzocht de tenuitvoer legging van deze verplichting voorshands op te schorten, ten einde hem in de gelegenheid te stellen een onderzoek te doen instellen naar de bij de veehou ders gerezen bezwaren. Sr moge op worden gewezen, dat het doen afslachten van be doeld vee op de aangegeven, wijze, daar dit vee nog melkgevend is, economisch onverantwoord zou zijn. De bedoeling was, de op te ruimen reageerders welke goe de prodhetiedieren zijn, afkomstig uit een bekend fokdistrict, en te gen zeer redelijke prijzen zullen kunnen worden afgezet, ondanks het feit dat ze door middel van een oormerk als reageerders ken baar zijn naar z.g. aafmëtkbe- drijven te verkopen, ze daar te laten afmelken, respectievelijk vetweidën, en ze eerst daarna te slachten. De aankoop van t.b.c.-vrij vee kan,, naar de ervaring tot heden» lieeft geleerd, gevoeglijk, aan het bedrijfsleven worden overgelaten. Gezien bet feit, dat zowel op een thans te Rotterdam eenmaal vrije veemarkt als op de overige, normale veemarkten voldoend aanbod van Eb.c.-vrij vee te ver wachten is, behoeft weinig vrees te bestaan voor prijsopdrijving en is inschakeling van het Bedrijf schap voor Vee en Vlees voorals nog niet nodig. m dit stadium is het derhalve niet nodig bepaalde maatregelen te treffen. na de brand tijdelijk onderge bracht in het jeugdcentrum „Nïeuw-Walcheren" te Domburg. Dit is echter op de duur als te huis ongeschikt, zodat de stich ting „Rusthuizen voor ouden van da.gen" onmiddellijk heeft uitge zien naar een betere behuizing. De bedoeling zat daarbij voor om tegelijkertijd die Zeeuwse ouden van dagen, die tot dusver in „De Dennen" te Etten (N.-Br.) zijn ondergebracht, een verblijf in Zeeland te verschaffen, omdat zij anders over het gehele land zou den worden verspreid. Het tehuis „De Dennen" wordt namelijk door het Rijk geliqui deerd. 'De reorganisatie van de wederqpbouwkampen opende on- verwiacht een gunstige mogelijk heid, doordat de Willem III ka zerne te Vlissingen Vrijkomt. Dank zij de medewerking van het Gemeentebestuur en de dienst voor maatschappelijke hulp, kan deze kazerne geschikt gemaakt worden voor de bewoners van huize „Irma" en „De Dennen". Met die 'overbrenging naar Vlis singen zal reeds volgende week worden begonnen en met name voor dë getroffen ouden van da gen betekent dit een grote voor uitgang. Het ligt in de bedoeling om op 1 April het nieuwe rust huis „Tér Hóoge" in gebruik te nemen; AXEL Toondag Hengsten Op Woensdag 30 November a.s. wordt alhier een tbondag van 1%-jarige hengsten gehoudèn, welke aangevoerd worden uit ge heel Zeeuw-Vlaanderen. de poli- Van de zijde der Philipsfabrie- een oude bekende van ken vernamen we dat de inge- tie is. nieur en enkele assistenten gis- I Tenslotte bekende dè werkster, terenmiddag proeven namen met dat zij enige maandèn geleden een een physiseh-teehnische meetop- reserve-sleutel van Het hum aar. 'Telling teneinde verscheidene haar kennis had „uitgeleend verschijnselen ten behoeve van I Woensdag j.l. is déze kennis in de hete1 luchtmicstor te onderzoe- Den Haag getrresteerd en in ken en te bestuderen. Utrecht opgesloten^ Hij, ontkent Bii deze experimenten is, zo eniig aandeel tn de diefstal te deelde men ons van de zijde der hebben. De 9000 zijn tot op Philipsf abrieken mede, dooi tot 1 heden nog zoek. nu toe onverklaarbare oorzaak MIDDELBURG. Vreemd voorwerp in de lucht- Gevonden voorwerpen. damespolsöorloge met een onderdeel van deze meetop stelling geëxplodeerd. Men tast over die oorzaak vooralsnog in het duister, omdat reeds maan denlang met de meetopstelling, een motor van ongeveer veertig pk, is geëxperimenteerd. HOUTDUIVEN MET JONGEN Alle „Lente"-records van dit najaar met zijn vele bloeiende fruitbomen en agrdbeienplanten sehijnen overtroffen door een houtduivenpaar in de buurtschap Castenray. dat ontdekt werd bij een nest met twee kloeke jongen. WERKSTER LEENDE SLEUTEL UIT. De bewoners van een perceel' op het Jansveld te Utrecht vonden dfezer dagen toen zij tegen het middernachtelijk uur thuiskwa men meubelen en bedden enigs zins verplaatst en omgewoeld, een gesloten raam geopend en wat het ergste was: eem gëldkistje met 9000 verdwenen. Hèt openstaande raam en de stand der meubelen déden de Utrechtse recherche reeds bij de aanvang van het onderzoek ern stig denken aan een geënsceneer de inbraak. Men koesterde verden king tegen de werkster A. I., en deze werd groter, toen men ont dekte, dat zij in relatie stond: met de 41'-jarige H. R. uit Den Haag, die vroeger in Utrecht woonde en Een OOMBURGiSE OUDEN VAiX DAGEN GEHOLPEN. Het comité, dat onmidtïelüjk na de brand, welke het tehuis voor ouden van dagen „Irma" te Domburg verwoestte, weid. ge vormd rmi aan verpleegden en verplegenden hun verlies te ver goeden, deelt thans mede,, dat de inzamelingen 'n dusdanig resul taat hebben gehad, dat. ate getrof fenen vrijwel een volledige ver goeding krijgen. De opbrengst bedroeg ruim 14.500,terwijl de onkosten ruim 200,belie pen. Zoals bekend zullen de ver pleegden van „Irma" definitief worden gehuisvest op het slot „Ter Hooare" te Middelburg. De bewoners van „Irma" zijn zwart bandje. Te bevragen Rust huis Ousien van Dagen te- Zaam slag. ZUIDDORPE- Gesticht voor Ouden van Dagen. de zusters van Onze Lieve Vrouw van Lourdes ia een veran dering aangebracht in hun ge sticht, waardoor hst mogelijk wordt, dat er meer oud.en van dn gen in opgenomen kunnen wor den. Momenteel zijn er nog steeds enkele ouden van dagen afkomstig uit West. Zeeuws- Vlaanderen, uit de tijd nog van .October 1944. die daar onderdak hebben gevonden. Schoenen worden niet duurder? Schoenen worden niet duurder? Wij weten het niet, maar één ding is zeker ,de voor raad van nu Ibij BAT A wordt niet duurder hij is evenwel niet onbeperkt- Neem daarom geen risico. Koop daar.nu! NOG STEEDS GEVAARLIJKE EXPLOSIEVEN Naar aanleiding van de vondst an springstoffen onder de straat weg te Venlo, daar waar een vroegere tankgracht had gelegen, is de hulpverleningsdienst er toe overgegaan een onderzoek in te stellen op alle plaatsen, waar de bevolking in 1944 gedwongen werd de weg open te breken voor het aanleggen van tankgrachten. Onder de Natteweg tussen Ven lo en Tegelen weiden twee bom men van 125 kg elk aangetrof fen. die daar door de Duitsers werden verstopt. Thans zullen de Kaldenkerker- weg en de Herungerweg, 2 druk bereden wegen, worden onder zocht. Ook uit: naburige plaat sen komen meldingen, dat som mige wegen vermoedelijk nog explosieve ladingen bedekken. LUCIFERS ZIJN GEEN KINDERSPEELGOED De laatste tijd ontstaan in de provincies Groningen, Friesland en Drente geregeld branden door dat kinderen met vuur spelen. Door dit gevaarlijke spelletje wer den in 1948 in de drie Noordelijke provincies 57 boerderijen een prooi der vlammen, waardoor een schade van 233.7.49 werd ver oorzaakt. In de periode van Ja nuari tot September van dit jaar werd in de genoemde provincies, reeds voor 400.576 schade aan gericht doordat kinderen met lu-- cifers speelden. DODELIJK ONGEVAL MET ELECTKISCHE BOORMACHINE Een tweetal monteurs van de Coöp. Zuivelfabriek te Olderterp maakte bij het boren van gaten in ijzeren platen gebruik van een. ejectrische boormachine. De 32- jarige monteur H. uit Leeuwar den, die juist na een periode van werkloosheid voor het eerst weer aan het werk was, kreeg hierbij de electrische stroom door zich heen. 'Hij viel var» een trapje en zakte, toen hij even later weer wilde opstaan, dood ineen. Het, slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. Geneesmiddel tegen h u i d a and oeningen. Zuivert de poriën, doet de jeuk bedaren, verfrist en sterkt de huidweefsels. ONTPLOFFING IX GEBOUW VAN TECHNISCHE HOGE SCHOOL. Één dode. In het gebouw voor werktuig en scheepsbouwkunde der Tech nische Hogeschool aan de Nieuwe Laan te Delft is gisterenmiddag omstreeks half vijf een ontplof fing voorgekomen. Een ingenieur werd gedood vier personen werden gewond. De politie stelt een onderzoek in. De ingenieur is direct na het ongeluk overgebracht naar een ziekenhuis te Delft. Zijn toestand was toen zeer zorgwekkend. De getroffene was in, dienst van Philips uit Eindhoven. ZONDAG 16 OCTOBER 1949. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.30 Voor het plat teland; 8.40 Gram.; 9.10 Sport- mededelingen9.15 Verzoekpro gramma; 9.45 Causerie; 10.00 Trio; 10.25 Overzicht; 10.5,0 Po pulaire muziek; 11.15 Ca.baret; 12.00 Orkest; 12.30 Voor de jeugd; 12 40 Ned. liedjes; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Musette-or- kest; 14.00 Gram.; 14.05 Boekbe spreking; 1'4.30 Vrouwenkoor; 14.50 Hoorspel: 16.10 Dansmuziek; 16.30 Sport; 17.00 Vrouwenkoor; 17.20 Ome Keesje; 17.40 Orgel; 18.00 Sport; 18.15 Nieuws; 18.30 Voor de Ned strijdkrachten; 19.00 Luisterclub; 19.30 Bijbelvertelling; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.45 Cabaret; 21.25 Orkest; 22.05 Hersengymnastiek; 22.30 Orkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.25 Hoogmis; 9.30 Nieuws; 9.45 Gram; 10.00 Geref. kerkdienst; 11.30 Gewijde muziek; 12.15 Apologie; 12.35 Gram.; 12.40 Amusementsmuziek; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Amusementsorkest; 14.00 Kwar tet; 14.30 Orkest; 15.30 Causerie 15.55 Orgelspel; 16.15 Reportage 16.30 Vespers; 17.00 Kerkzang- dienst; 18 30 Orkest; 19,00 Ned kamerkoor; 19.15 Kent gij uw Bijbel?; 19.30 Nieuws; 19.45 Ac tualiteiten; 19.52 Boekbespreking; 20.05 De gewone man.;, 20.12 Bel- gisch-Nederl. programma; 22.00 Cabaret; 22.00 Puzzle; 22.35 Gram. 22.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Orkest. BRUSSEL VI.; 12.00 Gram,; 12.15 Lichte muziek,; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.; 13t30 Voor de sol daten; 14.00 Gram.; 16.00 Repor tage; 16.45 Gram.,;, 17.55 Sport; 18.00 Gram.; 18.30 Godsdienstig halfuur; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram; 20.00 Actualiteiten; 20.15 Bont programma; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekprogramma; 23.00 Nieuws; 23.05 Grarh. Geref- Kerk (Onderh. art. 31 DK.O.) Hoek: 10.30 en 2.30 u. Ds. Vreug- derihil, van Hardenberg. Terneuzen: 9 u. Ds. W. Vreug- derihil, van Hardenberg; 5 u. Ds. J. ten Hove. Chr. Geref. Kerk Zaamslag: 9.30 en 2.30 u. Ds. J. C. van Ravenswaay. Gereformeerde Gemeente Hoek: 9.30, 2 en 6 u. leesdiienst. Terneuzen: 9.30, 2 en 6 u. lees- dienst. JLxel: 10, 2.30 en 6.30 u. cand. A. Yergunst, van Leiden. Oud-Gerei. Gemeente Terneuzen: 9.30t 2 en 6 u. Ds. de Reuver. Rooms-Katholieke Kerk Clinge7, 8,30 en 10 u. H. Missen, Hulst: 6.30, 7.45, 9 en 10.30 u. H. Missen. St. Jansteen: 7.30, 9 en 10.30 H. Missen. Terneuzen7, 8,30 en 10 u. H.H. Missen; 2.30 u. Lof. Leger des Heils ti Ir,» (Three of Hearts) Een vrolijke geschiedenis, van Berta Ruck Vertaald door F. van Velsen 5\ (Nadruk verboden) r--wtywv»*-®''"!»» Het enige duidelijke en heldere idee in zijp plotseling versufte jonge brein was, dat hij naar het militaire bal was gegaan met het doel, iemand ten huwelijk te vra gen en dat hij dit moest doen, of anders sterven, voor hij naar de kazerne terugkeerde. Ongelukkigerwijze was de eer ste die hij tegenkwam, toen hij uit de cantine kwam met dat idee fixe in z'n hoofd, Miss Lorne Hal- liday. Lorne Halliday, de nota risdochter was een volmaakt con trast met het „enige meisje in de wereld", zoverre zij was, wat men noemt een „geleerd" meisjA ritHMÉüii dig uit en had mooie, donkere peinzende ogen. 't Was jammer, dat zij de naam had van „ge leerd", want als er iets in de we reld is, dat jongelui tegen staat, dan is het 't idee, dat een meisje geleerd is. Dat beslist: zelfs al zijn ze reeds begonnen met van haar te gaan houden en als zij daar niet rnee begonnen zijn, ko men zij er niet toe. Dit was ook het lot van de goede Lorne geweest, die nu in haar tweede studiejaar was. Nie mand dacht, dat zij ook nog om iets anders gaf, dan ernstige boe ken lezen met omslagen zonder enige illustratie en zich op sociaal gebied verdienstelijk maken. Hetgeen een grote vergissing was. Het arme meisje zou al haar boekensnuffelen er aan gegeven hebben voor een doos chocolade of een gezellig praatje met een of ander smachtend jongmens. Maar zij verlangde in het geheel niet naar dat langharige soort stu derende jongelui; neen de zoge de lèeghoofdjgen van het le Somers met zijn vriendelijk, jon gensachtig gelaat) had zij altijd een stille bewondering gekoes terd. Verheugd was zij en blozen deed zij dan ook, toen hij haar voor de volgende dans vroeg. Hoe kon zij weten, dat het hoofd van deze jongeman nog sneller ronddraaide dan een van de walsende paartjes op deze mooie dansvloer! Zij maakten tweemaal de ronde; Billy wist van niets; hij hoorde zichzelf na afloop van de tweede ronde, aan het meisje het voorstel doen, sa men buiten de tent een luchtje te scheppen. Gevleid en gestreeld, haastte zij zich naar de garderobe, om een sjaal over haar schouders te slaan en volgde Billy, die bijna over de touwen van de tent struikelde, in de fluweelachtige duisternis van de warme Juninacht. Boven het bedauwde zathte grastapijt was een dak van fonkelende sterren hier en daar bewoog zich een rood puntje van een brandende sigaret in het duister; vaag was telkens het schijnsel van een gefluister of een kort lachje. „Het moet een droom zijn", zei Billy hij zichzelf, terwijl zij sa men langzaam het pad afwandel den en voorhij de proviandwagen kwamen. „Mensen kijken in dro men altijd zo verstrooid, zo..." Toen kwam het! Tot op de dag van heden kan Billy Somers zich niet herinneren hoe het in zijn werk ging of waar hij aan dacht. Hij kon zich niet verbeeld hebben, dat bet Nora was, die hem vergezelde; neen, hij wist wie hij voor had. Tocfh hield het idee hem vast, dat dit het meisje was, dat hij ten huwe lijk moest vragen. Voor hij het zelf goed wist, deed hij het al en wel in ongeveer dezelfde bewoor dingen als tegen Nora. „Zeg, wij hebben 't altijd samen goed kunnen vinden, nietwaar? Zouden wij niet kunnen beginnen met iets meer te zijn voor elkaar dan goede kameraden 7" Lorne Halliday keek vol verba zing naar hem op. Met nog meer opwinding ver volgde hij: „Hoe denk je er over. „Miaar meneer Somers!" pro testeerde zij zacht met onzekere stem, „dat kan U toch niet me nen! 't Is haast niet mogelijk dat U iets om mij geeft, nietwaar Iets in zijn ontredderde ge- dachtengang deed hem er aan herinneren dat het slanke meisje naast hem, een wenk gaf ten op zichte der werkelijkheid. Het was zeker niet aan haar adres, dat Billy zich had voorgenomen de woorden te fluisteren, welke hem zoeven ontsnapt waren. Maar het narcotische poeder dat zijn glas champagne had vergiftigd, ver duisterde opnieuw» zijn verstand. Wolkjes en sterren begonnen bo ven hem te cirkelen, steeds snel ler en sneller, tot het een vlam mend reuzenrad was geworden, dat in duizelingwekkende snel heid ronddraaide. Toen hoorde hij zich zelf op aandringende toon verklaren: „Heus Ik meen het ernstig." Toen greep hij iets vast; o, het wa3 een schutting. „Ik bemin U, o zeg mij, mag ik hopen, dat U ook iets voor mij gevoelt, miss Halliday?" MAANDAG 17 OCTOBER 1949. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram., 8.40 Orgel; 9.00 Gram.; 10.00 Voor de ouden van dagen; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gram.; 1Q.30 Voor de vrouw; 10.45 Voor de zieken; 1:1.25 Piano; 11.40 Voordracht; 12.00 Orgel; 12.30 Mededelingen; 12.38 Piano; 12.55 Kalender; 13.00 Nws; 13.15 Orkest; 13.45 Gram.; 14.30 Le zing; 14.45 Gram.; 15.10 Hoor spel; 16.05 Opera; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.45 Het rrjk over zee; 18.00 Nieuws; 18.15 Vara-varia; 18.20 Gram; 19.45 Landbouwrubriek; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Sextet; 20.45 Cabaret; 21.20 Gram.; 21.45 Causerie; 22.00 Orkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM H: 8.00 Nieuws; 810 Sport; 8.20 Gram.; 9.15 Voor de zieken; 9.30 Waterstanden; 9.35 Familiecompetitie; 10.10 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.20 Voordracht11.40 Piano; 12.10 Gram.; 12.30 Mede delingen; 12.33 Koor; 13.00 Nws; 13.15 Mandolinemuziek; 13.45 Gram.; 14.00 Schoolradio; 14.35 Gram.; 15.00 Kamerorkest; 16.00 Bijbellezing; 16.45 Gram.; 17.00 Voor de kinderen; 17.15 Orgel; 17.45 Gram.; 17.55 Kwintet; 18.20 Sportpraatje; 18.30 Gram.; 18.45 Boekbespreking; 19.00 Nieuws; 19.15 Engelse les; 19.30 Gram.; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Oratorium; 21.35 Conunen-, taar; 21.45 Oratorium (vervolg); 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Strijkorkest. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.OJ Voor de vrouw; 17.00 Gram/ 17.05 Nieuws; 17.15 Orkest; 18.25 Boekbespreking; 18.30 Voor soldaten; 19.00 Nieuws; 19.3> Gram.; 1950 Radiofeuilleton; 20.0® Oratorium; 21.15 Actualiteiten;

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2