Tarwebrood Jf,deK0fJ^ Uw Bloed of een Leven I :t e n t nu 9:u nu.u p Fijne Speculaas Wit Speculaas Bakkerij De Roo Bim en de ontvoering van Sinterklaas Vragen aan de Minister Lezers die schrijven Wat brengt de Radio? Bakkerij Leenhouts Hamworsf Gebraden Gehakt Tijne Ontbijtkoek KEULSE KLANTEN VOOR KAPPER VAN EEN. Agenda EEN PASPOORT VOOR BELGIë- kede Pandit Nehroe voor Amerikaans congres Ongeregeldheden te Bombay Afrikaanse eldorado voor jagers op groot wild Kantoor van jS.E.D. in Franse seótor aange vallen DE - LEIDSCHE ONDERWIJSINSTELLINGEN Bakkerij VAN DE LINDE Sciwultje vanen ave/idexee 6t&vtqt wox lontje "fco-e&jej wtee Chourta. 0/wal fteeft otv* Ja/wXje een puet. JOHAN DE WITTSTRAAT 223-227 - LEIDEN CfC83CH?CSH3ÖÖC8aC85OöC8»btMM»»»»»«»»»»M»Cecae08Ce08Bi Thans ook in voordeliger kilo pakken. Gekookte Ham Pekelvlees Plockworst Ontbijtspek Boterhamworst 2 ons op één rantsoen T ongworst Leverkaas Fa E. A. IJsebaert Vlooswijkstraat Probeert U eens en vergeet niet zo 'n mee te nemen uit eigen bakkerij Steenkamplaan 2 - TERNEUZEN ceel aan de Prinsengracht uit zijn actetas, welke liij even in de wachtkamer had laten staan, een portefeuille, inhoudende 10.000 Franse francs, 18.000 Italiaanse lires, 750 Belgische francs, 5 Egyptische ponden en 2 Engelse ponden, plus een hiljet van de KL.M. voor een vlucht Amster damCaïro werden gestolen. Bo vendien bevatte de portefeuille een ontvangsbewijs van de douane voor 200 Deense kronen en een lettre "de crédit ten bedrage van 100 Eng. kronen. Er bestaat enige verdenking tegen een reiziger die tegelijker tijd bij de firma was om offerte te maken. Voorlopig weet de politie echter nog geen oplossing voor dit raad sel. FABRIEKSARBEIDER BEROOFT ZIJN VROUW VAN HET LEVEN. Woensdagavond heeft de 29- jarige arbeider C. van Leeuwen te Capelle aan de IJssel zijn 30- jarige vrouw, A. van Leeuwen- Op den Brouw in hun woning te Capelle a/d IJssel door blos- steken van het leven beroofd. Van L. begaf zich Woensdag middag om half 5 naar huis, toen hij zijn vrouw zag lopen, die zijn ouders ging bezoeken. Om kwart over acht kwam zij thuis. Enige ogenblikken daar na verzocht hij haar even mee naar de slaapkamer te gaan. Daar het echtpaar bij een tante inwoonden, gingen zij wel vaker naar boven, waar zij rustiger konden praten, zodat de vrouw dit verzoek dan ook niet ver dacht vond. Op de slaapkamer heeft van L. zijn vrouw, op het bed gewurgd. Toen hij echter zag, dat de levensgeesten niet waren geweken, haalde hij een klein ontbijtmesje uit zijn zak, waarmee hij de vrouw in haar keel stak. Na deze afschuwelijke daad heeft de man het huis verlaten en zich naar Rotterdam begeven om zich bij het Huis van Bewa ring op de Noordsingel te mel den. Uit de verklaringen, die Van L. voor de politie aflegde, bleek dat hij ontstemd was, omdat zijn vrouw zo laat thuis was gekomen. Hij heeft toen het mesje in zijn zak gestoken met de bedoeling zijn vrouw daar mede van het leven te beroven. Gedurende de voltrekking van zijn daad heeft hij steeds tegen zijn vrouw gepraat om geen arg waan te wekken, zodat de mede bewoners geen vermoeden had den van het verschrikkelijke drama, dat zich boven afspeel de. Na zijn handen te hebben gewassen, verliet hij de slaap kamer zeggende: „blijf nog maar even boven, dan ga ik de konijnenhokken sluiten". Hij is weggerend en heeft de bus naar Rotterdam genomen om zich bij het Huis van Be waring te gaan melden, want „daar zou ik toch terecht komen". Door een misverstand kwam hij op het politiebureau Bergsingel terecht, waar men hem arresteerde. Een Nederlandse Rijnschipper deed in Keulen dergelijke sterke verhalen over de wonderkapper in het Drentse dorpje Een, dat kaalhoofdige Keulenaren besloten een tocht naar Een te maken. De Eén van de huizenhoge golven nam de wrakke pijp van Klaas Biets boot mee. Een stortvloed van water liep in de vuren. De ketels sprongen. Hout splinterde. „Hebben wij een reddingboot?" vroeg Basli rustig. „Wis en geheid", was het kal- met antwoord van Riet. „Dan moesten we maar weg achtersteven van het schip op. Kat en papegaai werden niet ver geten. „Lorre nat", riep de papegaai. „Biet ook niet droog", zei de op zijn oude, trouwe zeeman. dat zijn neus steeds „Laten we maar vast in de boot minder "boven water kon houden, gaan zitten", stelde Bash voorn En zo duwden onze vrienden de „Dan worden wij vanzelf wel van reddingboot tegen de hellende het, dek afgespoeld wezen", stelde Basli voor. „Ik zie er anders geen gat meer „in', voegde de detective er aan toe. „Ik wel. In het schip tenmin ste", zei Klaas Biet somber met een blik vaartuig, moeilijkheid was echter de over tocht over de grens. Vier dagen- lang slopen ze langs de Limburgse-Duitse grens, tot dat één van hen een smokkel- paadje ontdekte, waarlangs ze tot hun grote opluchting bij Her kenbosch ongehinderd op Neder landse bodem kwamen» Met een omweg langs de „gevaarlijke" stad Roermond zetten zij koers in de richting Venlo en leefden van de goedhartigheid der boe renbevolking. Hoopvol hielden zij de blik op het Noorden gericht, tot ze bij Beesel plotseling door politiedienaren werden aangehou den. Daar zij geen papieren kon den tonen, die hun verblijf in Ne derland rechtvaardigden, werden de mannen meegenomen naar een politiepost. Het verhoor leverde verwarde resultaten op en de on dervragers begrepen evenmin de tekenen, die de aangehoudenen naar hun hoofd maakten totdat een officier binnenstapte die het Duits en het mysterie ontraad selde. 'n Daverend gelach steeg in de politiepost op en de Keulena ren ontdekten tot hun opluchting dat zij niet langer van ernstige misdrijven werden verdacht. Ze bleven nog enige dagen als gas ten, waarna ze met de beste wen sen, maar zonder haar, over de grens werden gezet. FEESTMAAL BIJ VERGISSING. De Venlose afdeling van de Ned. Kath. Bond van Handels-, Winkel- en Kantoorbedienden wilde de feestdag van haar pa troon St. Franciscus van Assisie niet onopgemerkt laten voorbij gaan. Een order werd uitge vaardigd om twee-honderd brood jes en de nodige hoeveelheid kaas, vlees en boter naar een zaal aan de Gelderse poort te Venlo te zenden, die, naar de vroegere eigenaar, nog steeds zaal Heuts heet. De leverancier bracht de waren aan een zaak in de Parkstraat, die eveneens naar de naam „zaal Heuts" luistert. Toevallig vierde in deze laatste zaal de Venlose werknemende middenstand juist het vijftienjarig bestaan der af deling met gebak voor de dames en sigaren voor de heren. Met blijdschap en ontroering zag de voorzitter der middenstanders de zending broodjes en bijbehorende ingrediënten voor een welkom feestgeschenk van de standsorga nisatie der Kath. arbeiders aan en bracht telefonisch zijn dank over aan de voorzitter der KAB. voor dit mooie gebaar. Deze zeide van niets te weten, doch dit kon hem alleen maar in de achting doen stijgen. Eerst toen de H. K. W.-mannen in de „andere" zaal- Heuts vergeefs bleven wachten op het feestmaal volgde de ontkno ping van het melo-drama. HEDEN: TERNEUZEN; Herv. Kerk, 7.30 uur: Bijzondere Samen komst in verband Gezlnsweek. De Jongestraat, „Pro Rege", 7 uur: Evangelisatie. Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Keizer- wals". MORGEN AXEL: Centrum, 6 en 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Forever Amber". Schoolstraatje, 2y2 uur: Veiling Dekkeleden. TERNEU'ZEN: Concertgebouw 8 uur: Bioscoopvoorstelling „De rode schoentjes". Café „La belle Vue": Openbare aanbesteding bouwen woonhuis. Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Keizer- wals". de in Noora-Rhodesia wonende stammen der Oeganda-negers. Het vacantie-oord is bestemd voor Europose bezoekers. FINSE PARACHUTIST WILDE VLIEGEN EN STORTTE NEER. De vooraanstaande Finse para chutist V.ktor Andro is gisteren om het leven gekomen* toen hij trachtte met behulp van leren vleugels te vliegen, nadat hij op een hoogte van 1700 meter uit een vliegtuig was gesprongen. Hij viel als een steen zonder zijn vleugels uit te slaan. Men gelooft dat hij onmiddellijk na de sprong eer. hartaanval heeft gekregen. India was de levensstandaard der bevolking op te voeren en alles weg te nemen, wat de eco nomische groei van het land in de weg zou staan. India was zich ervan bewust, dat het in de eerste plaats zelf zich moest inspannen. Het zou dan ook geen hulp zoeken om zijn eigen verantwoordelijkheid te ont lopen. Hoewel het economisch potentieel van India groot was, was voor de omzetting ervan in concrete welvaart van mecha nische en technologische steun nodig. India zou derhalve der gelijke hulp en samenwerking op basis van wederzijds belang gaarne aanvaarden. Naar aanleiding van berichten, volgens hetwelk zeer binnenkort voor het personenverkeer met België geen paspoort meer nodig zal zijn doch gebruik gemaakt zal kunnen worden van een bewijs vaiN Nederlandschap, wordt ons van officiële zijde medegedeeld, dat dit bericht voorbarig is. Er is nog geen officiële nota wisseling met België geweest. Om deze eu andere technische rede nen zal de bedoelde wijziging zeer waarschijnlijk niet in werking treden voor het begin van het volgende jaar. Zodra de regeling wordt ingevoerd zal daarvan mededeling worden gedaan. Vooralsnog dienen individuele reizigers naar België in het bezit te zijn van een na 1 Januari 1946 afgegeven of verlengd paspoort. Pandit Nehroe, de premier van India, heeft gisteren het Amerikaanse Congres medege deeld, dat India technische en mechanische steun voor zijn economie zou toejuichen. India zocht evenwel in geen enkel opzicht materiële voor delen in ruil voor enig deel van „onze zwaarbevochten vrijheid." In zijn toespraak tot een ver enigde zitting van Senaat en Huis van Afgevaardigden ver klaarde Nehroe, dat de doel stellingen van Indid's buiten landse politiek „het behoud van de wereldvrede en vergroting van de menselijke vrijheid" wa ren. De onmiddellijke taak van De politie te Bombay opende gisteren het vuur op plunde raars van kruidenierswinkels. Twee personen werden gedood en dri? gewond. Demonstran ten in de Noordelijke wijken waren de winkels binnenge drongen om suiker, zout, luci fers en andere dagelijkse con sumptie artikelen te bemachti gen uit protest tegen de voed selschaarste en abnormaal hoge prijzen. De politie patrouilleer de de'gehele dag door de stra ten. In een Woensdagavond door het Britse Ministerie van Koloniën uitgegeven publicatie wordt ge zegd dat aan de oevers van de Loeangwarivier, in Noord-Rtoode- sia, op ongeveer 130 kilometer af stand van Fort Jameson, een va cantie-oord in geopend dat „in de omgeving" gelegenheid biedt tot jacht op olifanten, neushoorns, buffels en nijlpaarden, die in dit gebied veelvuldig worden aange troffen. Een ervaren olifanten jager staat ter beschikking van vacantie-gangers, die op olifan- tenjacht willen gaan. In de publicatie wordt nog ge zegd, dat het vacantie-oord „via een vrij goede autoweg" te berei ken is. De openingsplechtigheid, waar bij het vacantie-oord in gebruik werd genomen, is geschied door Nsefu, algemeen opperhoofd van Het Tweede Kamerlid de heer C. van den Heuvel (A.R.) heeft aan de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening schriftelijk de volgende vragen gesteld 1. Is het juist, dat ter wille van het verkrijgen van leveran ties van melk voor het Ameri kaanse bezettingsleger een ge deelte van Drenthe zogenaamd t.b.c.-vrij is gemaakt en de Mi nister hiervoor 350.000 be schikbaar heeft gesteld? 2. Is het juist, dat over deze gelden, berustend Onder het Be drijfschap voor Zuivel, zonder enig overleg met het betrokken bestuur is beschikt? 3. Is de Minister bereid mede te delen, welke wettelijke basis er is voor de verplichting, op gelegd aan veehouders om koeien op te ruimen met 125 subsidie per koe? 4. Waarom is bedoelde melk- leverantie niet doorgegaan? 5. Is het juist, dat na het Drentse experiment hetzelfde weer begonnen is op Voorne en Putten? 6. Is, afgezien van andere bezwaren, melkontrekking uit het Westen niet zeer onecono misch nu zoveel melk uit het Oosten des lands moet worden aangevoerd in het Westen? 7. Kan de Minister mede delen, welk nut het heeft t.b.c.- dieren uit een deel van het land te verplaatsen naar een ander deel? 8. Is het juist, dat met de pogingen ook op Voorne en Uut- ten niet verder wordt gegaan, en hoeveel is er voor deze ge deeltelijke maatregel toege staan? Bloedtransfusiedienst van het Ned. Roode Kruis komt naar Axel. Het ligt in het voornemen van de Bloedtransfusiedienst van het Ned. Roode Kruis om begin No vember a.s. naar Axel te komen met de bedoeling alhier bloed te erzamelen. De Bloedtransfusiedienst van het Ned. Roode Kruis beschikt te Amsterdam over één van de best geoutilleerde laboratoria van Europa, waar het in staat is bloed, dat in het gehele land ver zameld wordt, zodanig te verwer ken dat het, overal waar het no dig is, naar toe kan worden ver zanden. Tot voor korte tijd werd deze behoefte aan bloed gedekt door bloed dat door het Amerikaanse Rode Kruis in Amerika was ver zameld. Deze vooraad is echter al oeruime tijd uitgeput, zodat Ne derland nu op eigen bloed is aan gewezen en dit, dank zij het Ned. Roode Kruis, ook-kan. Er is ech ter één maar aan verbonden en wel dat het Rode Kruis over een voldoende aantal bloedgevers moet kunnen beschiken. Was vroeger het geven van een bloedtransfusie een vrij ingewik kelde ingreep, tegenwoordig is de techniek zo veel verbeterd dat men er steeds weer toe overgaat. Hiervoor zijn natuurlijk grote hoeveelheden bloed nodig. Alleen in het ziekenhuis te Sluiskil wer den in het afgelopen jaar 212 flessen bloed gebruikt. Aangeno men dat er in de ziekenhuizen te Terneuzen en Hulst ongeveer een even groot gebruik van werd ge maakt, dan wil dat zeggen dat er buiten Oost Zeeuws-Vlaanderen ongeveer 600 mensen belangeloos hun bloed gaven om ons te hel pen. De Afdeling Axel van het Ned, Rode Kruis meende dat dit een parasiteren op anderen was, wat Diet langer zo mocht doorgaan en stelde zich in verbinding met de BI oedtransfusiedienst te Amster dam. Overtuigd dat de bevolking van' Axel en omstreken niet zou willen achterblijven bij de rest van Nederland, vroeg zij een ploeg artsen en helpsters (hel pers) naar Axel te sturen om hier bloed te komen verzamelen. Het is nu, lezer, Uw taak te zorgen dat deze actie niet mis lukt! Een dezer dagen ontvangt U over de post een circulaire, waarin U kunt lezen waar U zich kunt opgeven voor dit menslie vende en levensreddende werk. Geeft U dus in grote getale op, want we hebben over het afgelo pen jaar reeds een bloedschuld van 600 flessen! De ingreep van het bloedafne- men is ongevaarlijk en bezorgt U niet meer last dan dat U zich met een speld in de vinger pikt. Meldt U dus allen aan! Vereni gingen komt met al Uw leden! Er zal getracht worden de orga nisatie zo vlot mogelijk te doen verlopen, zodat er zo weinig mo gelijk van Uw tijd gevergd zal worden. Deze actie heeft de volle sym pathie van heren Artsen. In de Franse sector van Berlijn heeft een aantal jcudige perso nen het ikantoor van de Socialis tische Eenheidspartij aangeval len. Het personeel riep de hulp van de West-Berlijnse politie in, zeggende, dat hun kantoor werd afgebroken en dat zij geslagen werden. Toen de politie ter plaatste kwam, waren de meeste jongelui verdwenen, maar er kon den er nog 18 worden gearres teerd. Er is later politiebewa king bij het kantoor geplaatst. ZATERDAG 15 OCTOBER. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.18 Oog in al; 8.23 Gram.; 8.40 Orgelspel; 9.05 Gram.; 10.00 Cau serie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Radiofeuilleton; 10.35 Voor de arbeiders in de continubedr.; 11.35 Gram.; 12.00 Metropole orkest; 12.30 Mededelingen; 12.33 Kwartet; 12.55 Kalender; 13.00 Nederl. Strijdkrachten; 13.00 Or gelspel; 13.55 Toespraak,; 14.00 Koorzang; 14.20 Accordeonmuz.; 14.50 S treekuitzending; 15.15 Kamerorkest; 16.00 NVV.uitz.; 16.15 Amateursuitz.16.45 Sport- praatje; 17.00 Gram.; 17.30 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Pianospel; 18.30 Nederl. Strijd krachten; 19.00 Artistieke staal kaart; 19.30 Bijbellezing; 19.45 Voor de Nederl. in Duitsland; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.12 VARA-varia; 20.15 Weense muziek; 20.45 Gevarieerd pro gramma; 21.45 Socialistisch commentaar; 22.00 Dansmuziek; 22.25 Hoorspel; 22.45 Strijkkwar tet; 23.00 Nieuws; 23.15 Repor tage; 23.35 Gram. HILVERSUM H: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram,.; 9.30 Waterstanden; 10.00 Voor de kinderen; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Angelus; 12.30 Me dedelingen; 12!33 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Gram.; 14.00 Orkest; 14.20 En gelse les; 14.40 Gram.; 15.25 Kroniek; 16.00 Koorzang; 17.00 Voor de kinderen; 18.00 Amuse mentsorkest; 19.00 Nieuws; 19.15 Actualiteiten; 19.25 Orgelspel; 19.50 De Benelux; 20.00 Nieuws; 20.05 De gewone man; 20.12 Gram.; 20.15 Lichtbaken; 20.40 Septet; 21.00 Gev. programma; 21.45 Puzzle; 21.55 Amusements muziek; 22.30 Wij luiden de Zon dag- in; 23.00 Nieuws; 33.15 Or kest. BRUSSEL VI.: 12.00 Salonor kest; 12.30 Weerberichten; 12.32 Licht orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Boekbespreking; 14.10 Gram.; 15.00 Orgelspel; 16.00 Koor; 16.35 Franse mu ziek; 17.05 Nieuws; 17.15 Accor- deonmuziek; 17.30 De ronde tafel van de radio; 18.00 Accordeonmu- ziek; 18.30 Voor de soldaten; 19:00 Nieuws; 19.30 Gram.; 20.00 Orkest; 21.00 Actualiteiten; 21.15 Gev. programma; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekprogramma; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram,. Het Bestuur van de Afd. Axel van het Ned. Roode Kruis. STAATSLOTERIJ. De ƒ20.000 er uit. In de 508e Staatsloterij twee de klasse, tweede lijst is de 20.000 gevallen op 12338. In plaats van kaarten. Verloofd: MADDY DE MUL en J. F. OVERWEG Jr. Leiden, Rapenburg 65. Winterswijk, Wilhelminastraat 25. October 1949. Heden overleed zacht en kalm, na een kortston dige ziekte, te Vlissingen mijn geliefde Man PETRUS ADOLF VAN OPPEN, gepensionneerd Ned- Loods, in de ouderdom van ruim 71 jaar. Mevr. de Wed. A. VAN OPPEN- TOLLENAAR Fam. VAN OPPEN Fam. VISSER Fam. BONDEWEL Vlissingen, 12 Oct. 1949. v. d. Manderestraat 14. De -begrafenis zal plaats vinden op Zaterdag 15 October a.s., des nam. 2 uur, vanaf het sterfhuis. erkend door de Inspectie van het Schriftelijk Onderwijs reeds meer dan 25 jaar onderwijservaring 0 serieuze studieleiding door ervaren en bevoeg de leraren befaamd om hun examenresultaten bekend om hun instructieve liefbebberijcursussen Heden werd van ons weggenomen, na een ge duldig gedragen lijden, onze Vriend en mede lid der C.J.M.V. „Sem per Fidelis" te Hoek C. VERMEULEN, in de leeftijd van ruim 20 jaar. Bestuur en leden der C.J.M.V. „Semper Fi delis". Hoek, 13 October 1949. Het is beter dan goud! Het geeft kracht en gezond heid! Axelsestr. 18 Tel. 2339 Fijn voor Jantje, maar alledag zo'n scheepje zou niet goed voor hem zijn. Wat hij wel iedere dag mag eten, dat is zo'n smakelijk bord H-O havermout. En niet alleen Jantje, maar iedereen, groot en klein. Een heerlijk, gezond voedsel, dat in lichtverteerbare vorm een rijkdom aan voedingsstoffen bevat, die het lichaam veerkrachtig houden, het weerstandsvermogen vergroten en het beenderenstelsel versterken. Practijkdipl. Boekhouden. Mod. Bedrijfsadministr. M. O. Handelswetensch. A. Accountant. Belast, cont. Economie. Bedrijfseconom. Radio- en Electrotechniek. Bouw- enWaterbouwkunde. Autotechniek. Werktuigb. Vakopl. Meubil. bedr. Wis-, Natuur-, Scheikunde. Vrij-, Decoratief-, Mode- en Illustrat. Tek. en Schild. Reclame-tek. Etaleur. Reclame v.d. Middenstand. Fotografie voor Amateurs. Talen: (Handelscorr., Taal- en Letterkunde). Nederl., Engels, Duits, Frans, Spaans, Italiaans, Russisch, Maleis, Elementair Latijn, Esperanto, Journalistiek. Gymn., H.B.S., M.U.L.O. Hoofdakte. Psychologie. Wijsbeg. Kunstgeschied. Geologie. Schaken. Dammen. Politiedipl. Dameski. Voedingsleer. Ruim 40 verschillende Land- Tuinbouwcursussen. Laat uw gezin volop van H-O 'jj, havermout profiteren. Geef jk het dagelijks als ontbijt of toespijs. Vraag uw winkelier vooral naar de echte H-O in de bekende verpakking. De nieuwe prospectussen (studieseizoen 1949- 1950) zijn zo juist verschenen. Ze worden U omgaand gratis toegezonden, wanneer U op geeft, in welke cursus U belangstelt. STUDEERTVANUIT LEIDEN NIEUWST RAAT 14 TERNEUZEN 20 ct. per ONS per POND 90 ct. NIEUWSTRAAT 50 TERNEUZEN l!llllill!liljlilllllllllllllll!lllllll!IIIIillllllllllllll!lllll!lli!l!illli!lllllilll!lllll!lllllllll!l!lllll!IIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllOI Ook nu weer hebben wij een grote partij en Kwaliteit bekend. ALLES 2 ONS OP 1 BON mi tJKjfe De Slager van de tevreden klanten- NIEUWEDIEPSTRAAT 38, TERNEUZEN IWUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllillllllllIOIIIIIIIIIilllllillllllllllllflIlllllllllllllllllllillllllllllllllllllllüllllllllüllllilltllllllllllllllllllll

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3