Bim en de ontvoering van Sinterklaas Gemeenteraad van Sas van Gent der laatste Wat brengt de Radio? KERKNIEUWS Uit de Provincie Binnenlands Nieuws Vierde uitzonderings beschikking prijsstop '49 „Le Monde" over de Noorse verkiezingen Agenda De Amerikaan Field in Tsjecho-Slowakije verdwenen SC Critiek op strategische bombardementen „Achter de schermen der Britse diplomatie" Nieuwe theorie over ontstaan van de aarde Duitsers uit Russische zone wijken uit Plannen Belg. Ministerie Openbare Werken DADER VAN ROOFOVERVAL TE AMERSFOORT WAS ONTVLUCHTE GEVANGENE. HOOGWATER Spoorwegongeluk bij Howrah Het' directoraat-generaal van de prijzen deelt mede, dat in de Nederlandse Staatscourant van 12 October een vierde uitzonde- ringsbeschikking prijsstop 194)9 ia gepubliceerd. I Op grond van deze uitzonde ringsbeschikking is het geoorloofd bii het bepalen van de prijzen van hieronder vermelde goederen wel ke onder de beschikking prijsstop 1949 vallen, de verhoging van de importprijs van de in deze goede ren verwerkte importgoederen door te berekenen, voor zover ten minste deze verhoging ook inder daad betaald of verschuldigd is. Door de directeur-generaal van de prijzen kunnen in bijzondere gevallen afwijkingen worden vast- geDeldbescbikking treedt in wer king met ingang van de dag nh die van haar bekendmaking in de Nederlandse Staatscourant. De bovenbedoelde goederen zyn schoenen en pantoffels met uit zondering van volksschoeisel en kinderschoenen bij verkoop door kleinhandelaren, leder en leder waren. De publieksprijs voor volks- en kinderschoenen zal dus niet stij gen boven het niveau van 17 Sep tember j.l. De prijzenbeschikking klompen 1946 blijft onverminderd van kracht. De Communistische Partij had na de oorlog een sterke positie in Noorwegen, zo schrijft „Le Monde'' mjar aanleiding van de Noorse verkiezingen. Thans, zo vervolgt het blad, heeft zij slechts één lid in het Parlement. Noor wegen antwoordt met het ontslag van zijn Communistische Parle mentsleden op de dreiging van de Sovjet-Unie, terwijl het een klein land is en het enige lid van het Atlantische Verdrag, dat aan de Sovjet-Unie grenst. Dit gebaar van een vrij land verkrijgt Zijn volledige betekenis als men een vergelijking maakt met hetgeen in en van de zogenaamde volks democratieën gebeurt, aldus „De Monde". Het blad noemt dit een voorbeeld van nationale discipline. HEDEN TERNEUZENNed. Herv. Kerk, 7.30 uur: Bijzondere Samenkomst in verband met de Gezinsweek. MORGEN e RNEUZEN: Herv. Kerk, 7 3C uur: Bijzondere Samen- komst in verband Gezinsweek. De Jongestraat, „Pro Rege", 7 uur: Evangelisatie, ste spionnen waren, die voor spionnagedoeleinden naar de Sow jet-Unie gezonden waren. Ralph Parker, de schrijver van het boek, verklaart, dat de leden van de Britse en Amerikaanse ambassades te Moskou hun tijd doorbrengen met snuffelen op markten van de collectieve boer derijen en spoorwegstations rond slenteren bij: fabrieken en vlieg velden en gesprekken voeren met Russen in parken om materiaal te verzamelen over rapporten, waarmee zij de goedkeuring van hun superieuren en promotie kun nen wegdragen. Een woordvoerder van de Ame rikaanse Ambassade te Praag heeft medegedeeld, dat de Ameri kaan Field in Tsjecho-Slowakije verdwenen is. Bij het proces- Ra jk werd Field een „meester spion" genoemd. Rajk, de vroe gere Hongaarse Minister van Bui tenlandse Zaken, verklaarde toen, dat Field in 1941 contact met hem opgenomen had. Rajk noem de Field „het hoofd van de Ame rikaanse geheime dienst voor Cen traal- en OostJEuropa". Rajk zou later in dienst van de Ameikaan- se inlichtingendienst genomen zijn. De woordoverder der Ambas sade zeide nog, dat men meende, dat Field in Mei uit Zwitserland Tsjecho-Slowakije binnengekomen was en zich naar Bratislava had begeven. Sindsdien had men ieder spoor verloren. In de haven van Gent zullen verscheidene verbeteringswerker, uitgevoerd worden aan de dokken en aan het kanaal GentTerneu- zen. In de haven van Antwerpen zal begonnen worden met de bouw van de tweede Kru'.sschanssluis, terwül de in 1949 begonnen wer ken voor de aanleg van 'n petro leumhaven zullen worden voort gezet. Voorts is een crediet uit getrokken van 75 millioen voor de Rijn verbindingen, evenals voor de bouw van de nieuwe sluizen varf Temeuzen en Ternaaien. In de haven van Duik zullen de in 1949 begonnen aanpassingswerken in 1950 voortgezet worden. De Minister zeide nog, dat hij het voornemen koestert het v!)a- terwegennet van de bekkens van Schelde en Maas, die toeganke lijk zijn voor schepen van 1350 ton, door een kanaal te verbinden dat eveneens bevaarbaar is voor schepen van 1350 ton. Deze nieu we waterweg loopt van Peronnes aan de Schelde door het nieuwe kanaal Peronnes-Blaton.Nimy, be zuiden het kanaal van het cen trum. Hij mondt uit in het ka naal Charleroi-Brussel, volgt het kanaal tot Marchienne-au-Pont en bereikt via de Sambre de stad Duik. Aldus zal Henegouwen ver bonden zjjn met de zeehavens en met de andere industriegebieden van België. Toen het bootje van Klaas Biet al een heel eind op weg was naar Europa, verschenen op een mor gen, even na zonsondergang, inkt zwarte wolken aan de horizon. De stormplotoien lagen op het leunde. Het bleek al gauw, dat Klaas zich niet voor niets zorgen had gemaakt. Een vreselijke storm smakte de oudgediende stoomboot ruw in de golfdalen neer. Steeds ving de boeg vlagen water. Basli stond JJC. Klaas Biet die achter het roer. Een golf bluste zorgelijk over de verschansing zijn sigaar, een tweede deed hem naar adem snakken. Maar speurder gaf geen kamp. Onbe wegelijk als een rots stond hij daar, terwijl zijn grote handen het stuur omklemden. Als alles even vast aan dat schip1 had ge zeten als Muigli Bash, had er niet veel kunnen gebeuren. Vice-admiraal Ralph Ofstie, verbindingsofficier bij de com missie voor atoomenergie, heeft in de commissie voor militaire zaken van het huis van afgevaar digden verklaard, dat strategische bombardementen door vliegtuigen „moerel verkeerd" zijn en „beslist schadelijk voor de stabiliteit vam oe na-oorlogse wereld". Hrj doel de op de soort bombardementen waarbij lukraak wordt geworpen en grote aantallen burgers in het vijandelijke land worden gedood. De vice-admiraal betoogde, dat de verdediging van West-Europa niet gebaat kon zijn bij strategi sche bombardementen, maar slechts bij steun van een tactische luchtmacht. alhier, niet meer ontwijken, met het gevolg, dat allen op de grond terecht kwamen. De schade bleef beperkt tot de gehavende rijwie len. Van een en ander werd proces verbaal opgemaakt. Schip omhoog. Het Deense motorschip „Dalan- dia", van de East Asiatic Compa ny te Kopenhagen, groot 4913 br. registerton, geladen met stuk goed, op weg van Antwerpen via Rotterdam naar Azië, kreeg gis termorgen tijdens de vaart op de Schelde een defect aan het roer, en mede in verband met de han gende lichte ochtendmist, ging de „Dalandia" voor de haven van Terneuzen ten anker. Bij het keren van het getij, zwenkte het schip en kwam daarbij op de zandplaat terecht. Te ongeveer 4 uur des middags, 11/, uur vóór hoog water, kwam de" „Dalandia" op eigen kracht weer vlot. Naar de Prawda meldt, is te Moskou een boek verschenen van de hand van de correspondent van het Britse communistische blad „Daily Worker". Het boek heet „Achter de schermen der Britse diplomatie". In een beschrijving van het boek schrijft de Prawda, dat de ambassadeurs Hill, Clarck Kerr VRIJDAG 14 OCTOBER. KIDVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gram.; 10 30 Voor de vrouw; 10.45 Koor; 1195 Voordracht; 11.25 Orgelspel; 12.00 Amusementsmuziek; 12.30 Mededelingen; 12.33 Sportpraatje 12.45 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Dansmuziek; 13.45 Gram-; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Gram.;15.00 Voordracht; 15.20 Koor; 16.00 Filmprogramma; 17.00 Gram.; 17.29 Causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Piano; 1'8.03 Voor de Ned. strijdkrachten; 19.00 Denk om de bocht; 19.16 Piano; 19.30 Cause rie; 20.00 Nieuws; 20.05 Kamer muziek; 20.30 Causerie; 20.55 boekbespreking; 21.00 Verzoek programma; 21.40 De duedalf; 22.00 Buitenl. weekoverzicht; 22.15 Gram.; 22.40 Causerie; 22.45 Avondwijding; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.30 Waterstanden; 9.35 Schoolradio; 10.00 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.35 Als de ziele luistert; 11.45 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Piano; 12.30 Mededelingen; 1233 Dunchcon- cert; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 18.20 Kamerorkest; 14.15 Gev. programma; 15.00 Schoolradio; 15.30 Omroeporkest; 16.00 Voor de zieken; 16.45 De clamatiewedstrijd; 17.15 Kinder koor; 17.45 Amusementsmuziek; 18.45 Voor de jeugd; 19.00 Nws.; 19.15 Regeringsuitzending; 19.30 Brabants halfuur; 20.00 Nieuws; 20.05 De gewone man; 20.12 Ora torium; 22.10" Voordracht; 22.20 BI aaskwintet; 22.45 Causerie; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerberichten; 12.32 Om roeporkest; 13.00 Nieuws; 13.15 enl4.00-14.45 Gram.; 17.00 Gram.; 17.05 Nieuws; 17.15 Engelse les; 17.30 Gram.; 18.10 Voordracht; 18.20 Gram.; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 20.15 Filmreveue; 20.30 Sympho- nie-orkest; 21.30 kaleidoscoop; 21.45 Gram-; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 22.50 Nws.; 22.55 Gram. en Sir Maurice Peterson gewiek- ROEMOERIGE RECHTS ZITTING TE GENT. Bij het proces tegen de 48-jarige Joseph Hertzinger, vroeger hoofd van de Gestapo in West-Vlaande- ren, is het tot heftige tonelen ge komen. Een getuige verklaarde door de Gestapo gearresteerd te zijn waarna men hem gedurende vier dagen verhoorde. Hierbij had Hentzinger hem regelmatig met een gummiknuppel geslagen. Hentzinger gaf dit toe en ant woordde, dat hij de getuige niet geslagen zou hebben als hij had toegegeven een lid van het verzet te zijn. De getuige greep daarop een stoel en wilde de beschuldigde te lijf gaan. Een vrouwelijke getuige zeide door Hentzinger verhoord te zijn. Om haar namen van verzetslieden te doen noemen had hij haar aan de voeten opgehan gen, Van de publieke tribune klonk gejoel. De getuige wendde zich tot de President en zeide: „Deze schurk is niet eens waard, dat men hem doodschiet". Toen Hentzinger onder geleide van zes gendarmes naar buiten werd geleid verbrak de menigte, die voor het merendeel uit vrou wen bestond, het politiecordon. De gendarmes waren machteloos en Hentzinger werd overal gesla gen. Hij zakte door zijn knieën en een vrouw trok hem van ach teren ajan zijn haren. Dr. Gerard P. Kuiper, een be kend sterrekundige van Neder lands origine, verbonden aan de universiteit van Chicago, heeft een nieuwe theorie ontwikkeld over het ontstaan van de aarde en andere planeten van ons zon nestelsel, aldus meldt de New York Times. Kuipers theorie komt hierop neer, dat de planeten en haar satellieten ontstonden uit gasnevels en stof, welke drie mil liard jaar geleden om de zon draaiden. Dit proces duurde vele duizenden jaren. Deze theorie, een van de zes, die sinds de hypo these van de Duitse wijsgeer Im- manuel Kant ontwikkeld werden, is gebaseerd op mathematisch- natuurkundige gegevens en ver bindt voor de eerste maal de hy- drodynamische wetenschap om trent de rotatiebeweging van de astronomische gegevens. RETKANCHEMENT. Terug uit Indonesië Dezer dagen kwam de militair Jan Pattist behouden uit Indone sië terug. Dit feit ging niet on gemerkt voorbij. De ouderlijke woning was versierd en in de Dorpsstraat wapperden verschei dene vlaggen, 's Avonds bracht het muziekgezelschap Jan een muzikale attentie, waarbij veel volk op de been was. SLUISKIL. Bolling Strodorp. Zondag heeft de Bolclub haar seizoen-bolling besloten met een kampioenwedstrijd. Ditmaal heb ben de oudere spelers nog eens getoond, dat zij nog niet versle ten zijn. Na een spannende eind sprint wist Gust. v. d. Steen zijn tegenmaat Jac. Dubbeldam te er-slaan. Daar de voorzitter, de heer C. de Buck door ziekte was verhin derd, sprak de penningmeester de heer Rob. Rijckaert de kam pioen toe. Daarna overhandigde hij hem namens het bestuur een grote taart, terwijl de heer Jac. Dubbeldam werd vereerd met een tulband. Verbetering. Maandag j.l. kwam een ambte naar van het kadaster de straat en huizen op het Strodorp op meten. Doel van deze -activiteit was de voorbereiding tot het leg gen van het eleotrisch kabelnet onder de grond. Luctor et Emer- go aan de verraderlijke palen! mede dat de sloot op de hoek van de Suikerdijk-iPoeldijk is uitge diept en dat deze sloot thans een gevaar is voor het verkeer. Het verdient aanbeveling een afraste ring te plaatsen, dit zou vooral een grote beveiliging betekenen bij maanloze nachten, wanneer het dus pikdonker is. Wie echter de afrastering moet plaatsen, Gemeente, Spiegelglas- fabriek of Poelpolder weet hij niet maar dit is uit te zoeken. De Voorzitter beloofde de kwes tie te onderzoeken. Hierna volgde sluiting. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Zaamslag, Ds. G. Jansma, van Kantens (Gr.) Vijftien Duitsers uit de Russi sche zone zijn Maandag met een klein vaartuig aan de Zweedse Zuidkust geland. Zij hebben als politieke vluchtelingen om asyl verzocht. Gedurende het week einde zjjn reeds 40 Oost-Duitsers in Zweden aangekomen. Op een persconferentie heeft Buisseret, Belgisch Minister van Openbare Werken, een toelichting gegeven over de politiek van zijn ministerie. Het program van bet departe ment houdt vier onderverdelingen in: Bestrijding van de werkloos heid, wegenaanleg, stedenbouw en aanleg van waterwegen. In dit program is met economische, so ciale, politieke en zelfs militaire vereisten rekening gehouden. Het A.N.P. meldt verder, dat de Minister mededeelde, dat van 1945 tot 1949 aan de havens van Antwerpen, Gent en Oostende een bedrag van 834 millioen fr. is toegewezen. In 1949 zal de voor naamste schade aan de scheep vaartwegen hersteld zijn. De Minister zette vervolgens het programma voor 1959 uiteen, dat voorziet in de nodige credie- ten voor de afschaffing van de stop van Ternaaien, zodat sche pen van 2000 ton tussen Duik en het Nederlandse waterwegennet zullen kunnen varen. Verder zul len de werken voor de bouw van de sluisstuw te Neuville-Sous- Huy worden begonnen, waardoor pr-en de drie kleine sluizen tussen Luik en Namen zal kunnen af schaffen. TERNEUZEN. Gecompliceerde aanvaring. Woensdagmiddag te ongeveer 3 uur, had bij had bij het afschutten in de binn ens luis van de Oostkolk een gecompliceerde aanvaring plaats. Terwijl bet schip „Jobina", schipper M. Versluis, van Wer kendam, de Oostkolk zou invaren, kwam tegelijk het schip ,,De twee Gebroeders", schipper D. Weser, van Amsterdam, voor afschutten aanvaren. Het gevolg was, dat laatstge noemd schip tegen de „Jobina" terecht kwam. Door de schok kreeg de „Jobina" zo'n vaart, dat het op het vóór haar varende schip „Avontuur",, schipper A. W. Versluis, eveneens van Werken dam, iinliep en dit schip averij kreeg aan stuurinrichting en rai ling. Aanrijding. Te ongeveer half vijf had gis ternamiddag in de Blokken een botsing van andere aard plaats, ditmaal tussen twee wielrijders. De ongeveer l)6-jarige D. F., wo nende te Axel, kwam, terwijl hij vóór op zijn rijwiel een vriendje meevoerde, de gevaarlijke helling van het „hoge bruggetje" aan de Oostsluis naar de Blokken afge reden. Door de snelheid kon F. de ter plaatse aankomende 65- jarige wielrijder P. P., wonende Als de Burgemeester de Ge meenteraadsvergadering opende is afwezig de heer H. Scheffer, wegens ziekte. De begroting van het Burgerlijk Armbestuur werd in handen gegeven van de com missie van onderzoek. De wijziging van het reglement van politie met betrekking tot be perking straatverkoop lokte heel wat discussie uit. De Voorzitter deelde de Raad mede dat B. en W. met verschillende gemeenten contact gezocht hebben en onder zocht hebben hoe daar de veror dening werkt en stelde daarom voor om de straatverkoop in de gemeente te verbieden behalve van drukwerk en aan bederf on derhevige goederen, De dag waar op wel gevent mag worden had den B. en W. gedacht op Zater dagvoormiddag. De heer v. d. Spieghel vroeg om hiervan te maken de gehele Za terdag. Dit voorstel werd aangenomen zodat in het vervolg alleen des Zaterdags mag gevent worden, behalve met goederen die aan be derf onderhevig zijn en drukwerk. De Raad stelde het sluitingsuur der café's vast op 24 uur. Aan de P.Z.E.M. werd vergun ning verleend tot het bouwen van een transformatorhuisje aan de Julianastraat ter voorziening in de behoefte van electriciteit in de nieuwe wijk. •Een. gedeelte van de oude La gere School werd voor de som van 1000,verkocht aan de tegenwoordige huurder, de heer Hoefmans. Een verzoekschrift van het be stuur van de Prov. Bond „Het Zeeuwse Wit-Gele-Kruis" te Kloosterzanae om een jaarlijkse subsidie van 150,werd afge wezen, omdat in het rayon Sas van Gent geen tekort aan baak- sters en vroedvrouwen bestaat. De jaarwedde van de schoon maakster der O. L. school werd verhoogd tot 600, Tot leden der Woningcommissie werden benoemd de heren H. Scheffer, C. A. Aarssen, M. Aart- se, J. de Braai en H. van Assche. Een verzoekschrift voor verhu ring van de Molenberg en een suibsidie van 5000,voor op richting en exploitatie van een speeltuin werd op voorstel van B. en W. afgewezen, omdat men de Molenberg niet wil ontsieren en omdat een subsidiebedrag van 5000, niet verantwoord wordt geacht. De /speeltuinaffaire lokte echter heel wat discussie uit. De heren. De Braai en v. d. Spieghel vroegen of in het uit breidingsplan een speeltuin is op genomen. De Voorzitter en wethouder Marquinie antwoordden dat er in derdaad aan een ontwerp voor een speeltuin gewerkt wordt. De heer v d. Spieghel zou gaar ne weten wanneer het uitbrei dingsplan aan de Gemeenteraad zal voorgelegd worden. Volgens mededeling van de Voorzitter verkeert het plan in een vergevorderd stadium van voltooiing. De heer Adam zou wel willen weten waar het speelterrein zal komen volgens het uitbreidings plan. De Voorzitter deelde mede dat dit zal komen op het terrein ach ter de woningen van Schulpen- pad-Tramstraat-Westkade, dus achter de cementtegelfabriek. De Voorzitter deelde de Raad mede dat het al lang een doorn in het oog is dat de toegang tot de Stationsstraat in zo'n desolate toestand verkeert. B. en W. heb ben moeizame onderhandelingen gevoerd met Van Waes-Boodts te Westdorpe tot aankoop van het pand op de hoek van de Stations straat en zijn nu tot een resultaat gekomen. Indien dit pand opgeruimd wordt en als begin volgend jaar het smalspoor van de Walzemo- len verdwijnt zou de toegang tot de Stationsstraat heel wat verbe terd zijn. B. en W. stellen de Raad voor een gedeelte van dit pand te ko pen voor ƒ7500,—. Voor deze prijs wordt het pand gesloopt en zo gerestaureerd dat het een be hoorlijk aanzicht zal krijgen. De heer v. d. Spieghel vroeg of het bij deze 7500,— blijft, waar op de Voorzitter bevestigend ant woordde. De heer Aeke zou gaarne zien dat de gemeente contact opneemt met de heer Geirnaerdt dat deze zijn bouwvallige schuur die tussen het pand en het café van de heer Wulffaert staat restaureert. Het voorstel tot aankoop werd dan zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij de rondvraag deed de heer De Braai het voorstel om de kraan van de waterleiding aan de Stijfselfabriek en welke aan de kanaalberm is gelegen, over te nemen, ten behoeve van de schip pers, ter voorziening van drink water. Aangezien echter in de gemeen te een persoon water verkoopt aan de schippers zal de Gemeen te contact opnemen met die per soon of die eventueel bereid is ten gerieve van de schippers de kraan aan de Stijfselfabriek over te nemen. De heer v. d. Spieghel deelde STATENLID GERI^VRTS OP GEZICHT GESLAGEN. Na de commissie-vergadering van de Staten der Nederlandse Antillen werd het lid der Staten Gerharts (van Bonaire) door de heer C. A. Eman in het restau rant van het vliegveld op Aruba op het gezicht geslagen. De heer Gerharts zat met de griffier, de heer Van Weel, en het plaatsver vangend hoofd der afdeling West- Indische zaken van het Ministe rie van Overzeese Gebiedsdelen^ de heef Nljdahl, aan één tafëltje, toen de heer Eman binnenkwam en aan de heer Gerharts vroeg, wat deze van hem te vertellen had. Vervolgens stompte hij hem op zijn bril, die vernield werd en waardoor hij bloedend verwond werd. De heer Gerharts had in de Staten enige malen verklaard, dat C. A. Eman in dronkenschap in Rotterdam gearresteerd werd. DIRIGENT VAN DE „WIENER SAENGERKNABEN" GEVER BALISEERD. De politie te Winterswijk heeft een onderzoek ingesteld naar de gedragingen van Peter L.„ de 22- jarige dirigent van de Wiener Saengerknaben, die na afloop van de op 4 October te Winterswijk gegeven uitvoering twee koor knapen achter de coulissen een pak slaag zou hebben toegediend. Het resultaat van dit onderzoek is geweest, dat tegen de dirigent, die sedert April van dit jaar bij de Saengerknaben is verbonden, proces-verbaal is opgemaakt ter zake „vermoedelijke mishande ling"', zoals wij van de zijde der politie vernamen. Op 22 September j.l. ontvlucht te uit het huls van bewaring te Arnhem de 28-jarige schilder E. B„ gewoond hebbende te Den Haag, thans zonder vaste woon- en verblijfplaats, die in Arnhem in voorarrest was gesteld wegens te Zwolle en Deventer gepleegde diefstallen. Op 11 October j.l. om kwart over elf 's avonds werd deze man door twee rechercheurs in een café in de binnenstad van Den Haag gearresteerd. Bij zijn ar restatie droeg hij een scherp ge slepen dolk en in de voering van de binnenzak van zijn colbertjasje werd een courant van 10 October 1949 gevonden, waarin op de voorpagina het relaas was ver meld van de gewapende roofover val op de pensionhoudster F. te Amersfoort. In dit bericht stond vermeld, dat deze vrouw was be dreigd met een dolkmes. Deze omstandigheden deden de rechercheurs veronderstellen dat de gearresteerde wel eens de man kon zijn, die de roofoverval had gepleegd. Nadat zij het signale ment van de dader van de roof overval van de politie te Amers foort hadden gekregen, bleek, dat hun vermoeden juist was ge weest. Na een streng verhoor bekende de man de dader van bedoelde overval te zrjn. De ver kregen sieraden had bij ter hand gesteld aan een onbekende die ze voor hem zou verkopen. Deze man is tot heden nog niet gearre steerd. Het geld, dat B. had buitgemaakt, 100,had hij voor levensonderhoud besteed. Hij is ter beschikking van de politie te Amersfoort gesteld. V MAANSTANDEN >n Maan Ond. Opk. Ond. 17.50 21.41 15.02 17.47 23.— 15.39 17.45 16.05 17.43 0.26 16.24 17.41 1.55 16.39 17.39 3.25 16.32 17.37 4.56 17.04 17.34 6.29 17.17 17.32 8.04 17.33 17.30 9.41 17.54 enst voor deze inves- arijks een programma n. >tte vestigt de Rege- de aandacht op, dat i groot belang moet geacht de werkgele- in de Bouwnijverheid iel mogelijk te doen ede om deze reden t opstellen van een bouwprogramma nut sproken wens, dat de le Staten bij de vast- t het bouwprogramma oord, wijst de Minis- hand, omdat het hier andelijke economische omstandigheden, de nadere verde- het bouwprogramma bedragen aan de Ka- aar evenmin duidelijk t deze Memorie een >heldering. rlopig Verslag heeft ;d om een voorziening met het arrest-Bever- s Hoge Raad 3 April gewezen en dat het 1 van noodzakelijke n aan woningen be er beeft aan dit ver- et verlangen om de betreffende de steun leidswege voor volks- ng bij de wet vast te con de Minister niet De vooruitzichten zo onzeker, dat on ce aanpassing aan e omstandigheden nogelijk moet zijn. bij algemene maat- n bestuur, gelijk in s voorzien, acht hij ie uiterste mogelijk- i AAN HET ÏOKKEN. iensdag terecht voor een fraude-zaak die nd tijdens de laatste valt niet bij benaüe- /an de artikelen, die werden onttrokken. >en belopen. Bij de .ue vneg uuigen, te hoog zijn. unans VRIJDAG 14 OCTOBER. v.m. n.m. Breskens, 5.42 6.11 Terneuzen 6.17 6.46 Walsoorden 7.07 7.36 commissie der V. N. van Rus sisch op Engels over. „Ik ver trouw, dat u mijn barbaars En gels zult excuseren. Het is alge meen bekend, dat niet alleen Russen, maar ook de Amerika nen de uitspraak van het En gels vaak niet meester kunnen worden", zo zei Wysjinski van te voren. Totaal 1.734.934 (De tussen haakjes geplaatste cijfers betreffen het aantal be haalde zetels in 1945.) In tegensteling met eerdere berichten is Emil Loevlin, vice- voorzitter van de communisti sche parlementsfractie, her kozen. De trein, van Calcutta naar Bom bay is Woensdagavond na 't ver trek uit Howrah, 130 kilometer ten Westen van Calcutta ont spoord. Men vreest, dat veel do den en gewonden te betreuren zullen zijn. Rally des Vins Fins d'Oranie" die op 15 en 16 October wordt gehouden. De machine is ten gevolge van de mist in aanra king gekomen met de toppen van bomen van het bos van Brahe in het departement Meurthe en Moezel. Het vlieg tuig werd vernield. De inzitten den konden het ongedeerd ver laten. I nMiimg) WU UG afhankelijke streken, te doen vervallen. De resolutie, waarin deze bei de aanbevelingen waren opge nomen, is met negen en dertig tegen twee stemmen, bij vier onthoudingen, aangenomen; zij werd heftig door de vertegen woordigers van Groot-Brittan- nië en van de Zuid-Afrikaanse Unie bestreden. let betrof de meest bonnenkaarten: ta- ïsmiddelen-, textiel- die grof geld op- slmatigheden werden lat bonnen in omloop t publiek nog onmo- n kunnen bereiken iële kanalen. Toen teen, dat de lek bij gezocht moest wor- lerzoek werd echter tijdrovend doordat iractisch niet te be- Q. arlemse recherche •r tenslotte in het leveren, waarna van elf d. ders en s volgde- e verificateurs, de K. en de 30-jarige n B. en de P.T.T.- J. W., 50 jaar, tezamen met de eer G. J. de hoofd- imbtepaar had vol- isitoir van Mr. Wi- aan de fraude ver- de verificateur K. B. bedroeg 9.200 e meubelmaker, de ler" 4.000. vroeg na zijn re- ddellijk uitstel van tangezien deze vier erst wegens heling ïg moesten terecht- le Rechtbank. Dit in, waarna de ove- verdachten in deze ïld werden, je koopman J. V. bonkaarten van J. leze weer doorver- vinst per stuk. Te- de officier 1 jaar Uitspraak 1 jaar. e koopman in 2de P. T„ iemand met elast strafregister, kaarten weer van doorverkocht aan T. kreeg even- die juist vrij was van twee jaar we- distributiedelicten, kwam er met 6 maanden af. Hij was bij zijn aanhouding in het bezit van bonkaarten ter waarde van 20.000. De officier noemde hem de „grootste zwar- teliandelaar van Haarlem". De echtgenoten van P. en T. benevens enkele andere op- en verkopers van bonnen kregen voorwaardelijke straffen of geld boeten.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3