Cj B Cllt V Een nieuwe economische koers te wachten Fa SCH r GENERAAL BRADLEY: Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie El Harten-Drie EMIGR N.V. AUG. I expedit K. L. M. - prima K HERENC< Amerikaanse grenzen zijn die van eventuele vijand" Aankoopmachtigingen van de ECA voor Nederland en België De rundvee- en varkensherfsttellingen wil geen foto in de krant Koning Paul over Griekenland Wallace over de atoombom proces tegen moorde denaars van Duitse burgemeester Ernstige treinbotsing te Buenos Aires KABINET Oost-Duitse regering De staking der Belgische grensarbeiders De toestand te Kanton BERAADSLAGING Doodstraf bevestigd OVERAL VERKRIJGBAAR! Voor Uw passag per K- L. M. sterk gere of per BOOT en per TREIN naar eindt kunnen wij U ai ken en Uw boek guldens. B Heden o: effen doi bruin m TELEFOON 3656 T\E oorzaak slepende Des doe mei Nee Laat niet doc het te laat is Wai tre] Amerikaans 1 R. I. T., CU HET ADRE DIJKSTRA. Telefoon 20 Denkt U oo r r Generaal Omar N. Bradley, voorzitter van de Verenigde Gene rale Staven der Amerikaanse land-, lucht- en zeesferijdkrachten, heeft in een bijeenkomst van |de inter-Amerikaanse verdedigings- raad, die de (plannen imoet opstellen voor de verdediging van de op het Westelijk Halfrond gelegen landen een toespraak gehou den, waarin hij onder meer verklaarde idat „de grenzen der Ver enigde Staten gel,egen zijn op verre kusten, over de Oceaan. Zij vallen samen met the van de staat of groep van staten, die een bedreiging voor de wereld vormt." Hij voegde hieraan toe: „Wij weten dat, indien er opnieuw een wereldoorlog zou uitbreken., de Verenigde Staten erin zullen wor den betrokken en hetzelfde zal het geval zijn met vele .van de staten, die in deze raad zijn ver tegenwoordigd Wij weten ook dat er gedurende de komende twintig jaar, voor zover wij dat kunnen voorzien, slechts één bron bestaat Git de oorsprong van een derde wereldooi iog zou kunnen worden. Zolang de Verenigde Staten een reusachtige voorsprong houden wat betreft de voorraad atoom bommen. de- kwaliteit hiervan en het vermogen deze bommen op vijandelijk gebied af te werpen en zij zijn in staat deze voor sprong te behouden zolang zal de afschrikwekkende uitwerking, welke de atoombom heeft voor een aanvallende staat, behouden blijven. Ook op het gebied van het op vangen van vijandelijke bommen werpers, voordat zij hun doel heb ben bereikt, kunnen wij, indien wij door blijven gaan met onze onderzoekingen op dit gebied en het l oenassen van hetgeen wij hebben gevonden, onze bestaande grote t oorsprong handhaven. stuks dicht begint te naderen. Het aantal biggen is thans even groot als in September 1939, ter wijl het aantal mestvarkens sinds September 1948 met 50 is toe genomen. De grootste mate van veilig heid, welke wij met het geringste risico kunnen bereiken, ligt in het tot stand brengen en op peil houden van strijdkrachten, die naar redelijke maatstaf in staat moeten worden geacht ons gebied te verdedigen, doch die duidelijk ontoereikend zouden zijn, indien wij veroveringsdoeleinden zouden nastreven". In de week per 5 October had den de aankoopmachtj gingen van de EOA ten behoeve van Neder land betrekking op een bedrag van 13.382.000 dollar en de afm- koopmachtiging ten behoeve van EeigiëLuxemburg op een be drag van 8.744.000 dollar. De totale aankoopmachtigingen ten behoeve van Nederland tot 5 October werden hierdoor gebracht op een bedrag van 582.205.000 dollar en het totaal voor België Luxemburg op 366.480.000 dollar. Blijkens de thans door het Cen traal Bureau voor de Statistiek in het statistisch bulletin gepu bliceerde cijfers van de herfst' veetellingen vertoont de rundvee stapel, welke nu 2.542.000 stuks groot is ten opzichte van Septem ber 1948 een bevredigende uitbrei ding. De toeneming bedraagt bij na 10 en het peil van de sta pel in September 1939 (2.733.000 stuks) wordt hiermede meer en meer benaderd. Het aantal melk- en kalfkoeien steeg sinds het overeenkomstige tijdstip van het vorige jaar met (bijna 124.000 stuks. Het aantal stuks jongvee beneden 1 jaar ligt reeds boven het peil van Sep tember 193®. De gestadige vooruitgang van de varkenstapel heeft zich ook in de afgelopen maanden voortge zet. Vergeleken met September 1948 bedroeg de stijging- niet min der dan 630.000 stuks, waardoor het peil van September 1939 met 75.000 stuks werd overschreden. Verheugend is de stijging van het aantal fokzeugen, dat het wenselijk geachte peil van 300.000 §vcla §orbe Het Amerikaanse dagblad ,,New York World Telegram", bevat in zijn editie van Dinsdag avond een blanco ruimte van 7% centimeter lengte over één kolom. Boven deze ruimte staat: „Gar- bo wil haar foto niet in de krant", er onder: „Dus drukken wij haar foto niet af". Koning Paul van Griekenland acht een nieuwe algemene verkie zing in zijn land in de komende lente van primair belang om het Griekse parlementaire leven te vernietigen, aldus heeft hij ver klaard in een interview, dat door de Atheense correspondent van de „Daily Graphic" werd afgeno men. „.Koning Paul en Koningin Frederika hebben de liefde en achting van hun volk meer dan een van hun voorgangers gewon nen", aldus een correspondent. Wederopbouw achtte de Koning de eerste taak, nu de guerilla voorbij schijnt te zijn. „Ons eer ste werk in ons huis op orde te brengen," aldus de Koning. Henry Wallace, leider van de Amerikaanse vooruitstrevende party, verklaarde in een gisteren door hem gehouden radiorede, dat alle landen ter wereld automa tisch de oorlog zouden moeten verklaren 3)an de staat, die het eerst van een atoomhom gebruik zou maken. Wallace verklaarde verder dat (hij nog steeds van mening is dat de aanwezige atoombommen ver nietigd dienen te worden. Hij voegde (hieraan toe, dat klaar blijkelijk noch de Sovjet-Unie, noch de Verenigde Staten bereid zijn deze stap te doen. tannië, Frankrijk, Denemarken, l-erland en Zweden hebben op de zelfde wijze gezondigd. Het is be grijpelijk, dat al die landen liever met eigen schepen deze goederen aanvoeren, daar ze, door Ameri kaanse schepen aangevoerd, na tuurlijk duurder worden en omdat men zelf de schepen er voor dis ponibel heeft. De straf zal hieruit bestaan, dat de E.C.A. (de Marshall-admi nistratie) zal weigeren de 48.000 ton goederen te vergoeden, die door de verschillende landen in de Ver. Staten zijn aangekocht... Tenslotte is de Indonesische kwestie voor ons land misschien wel de belangrijkste. Men is nu zover gekomen, dat men toekomt aan het zaken doen. Het grote verschilpunt zijn de schulden. De Indonesiërs willen begrijpelijker wijze voor de kosten der politio nele acties niet opkomen en ook vele andere schulden wensen ze niet over te nemen. Een moeilijke situatie. Nederland biedt aan door een schuld van 500 mjjiioen gul den een streep te halen. Maar dat is naar de mening der Indone siërs nog lang niet genoeg. Men is dus nu in het stadium van loven en bieden. Er is een -invloedrijke stroming onder de Nederlandse belanghebbenden c:_ niet te lang bij het verleden l verwijlen. Het komt in de eerste plaats op 't garanderen van tca- -komstmcgelijkheden aan, zeggen deze zakenlieden. En het schijnt ons toe, dat dit inderdaad voor het belang van ons land en van onze welvaart het meeste gewicht i:-i de schaal werpt. TWEEDE KAMER. Maandag a.s. zal te Dusseldorf het proces beginnen tegen ver scheidene Duitsers, die er van worden beschuldigd de in Maart .194)5 door de Amerikaanse mili taire autoriteiten benoemde bur gemeester van Aken, Oppenhoff, in koelen bloede te hebben ver moord. Himmler besloot het geval- Oppehhoff als afschrikwekkend voorbeeld te gebruiken. Hij liet een aantal S.iS.-mannen en een leidster van de bond van Duitse meisjes in een buitgemaakt Ame rikaans vliegtuig achter de Ame rikaanse frontlinie landen. De S.S.-ers slaagden er in Aken te bereiken. Zij wisten de burge meester te spreken te krijgen, tegenover wien zrj verklaarden dat zij bij de terugtocht van het Duitse leger achter de Ameri kaanse linies waren achtergeble ven Zij wensten nu door deze linies heen te sluipen en zich wederom bij de Duitse troepen te voegen. Volgens de tenlastelegging vie len de S.S.ers daarop burgemees ter Oppenhoff plotseling aan en doodden hem. Na de moord wisten zij te ontsnappen, doch zij kwa men in een mijnenveld terecht, waardoor enigen van hen werden gedood. Er staat, naar verluidt, een nieuwe koers te wachten in ons land. Een zwenking, die naar men mededeelt gericht zou zijn op een herstel van „normaler" verhou dingen en die vooral op het ge bied der belastingheffing aan de dag zou treden. De belasting- politiek legde aan de producenten over het algemeen te zware las ten op, véél zwaarder in elk ge val aan aan de consumenten. De mogelijkheid tot kapitaal vorming was minimaal geworden en men acht 't in zekere zin niet ongerechtvaardigd in deze van een soort „koude socialisatie" te spreken. Een halve eeuw geleden zou een man als laten we zeg gen Domela Nieuwenhuis zich in zijn radicaalste dromen niet hébben kunnen voorstellen dat „de gemeenschap" of, zoals men dat populair omschrijft, dat ,,Lief- tinck" zulk een groot deel van het particuliere bedrijfsresultaat zou opeisen! Thans echter zal, naar in het hoofdstuk over de belastingpoli- tiek in de kortelings ingediende begroting duidelyk wordt te ken nen gegeven, de productie worden aangemoedigd. De consument daarentegen zal door verhoging van de verteringsbelastingen er van worden afgeschrikt om zijn geld uit te geven aan niet strikt noodzakelijke artikelen. Wij schij nen dus op een punt gekomen te zijn waarop het ontzaglijke tekort aan waren vrijwel is overwonnen, zodat men gelooft thans de zaken van de andere kant te kunnen aanpakken. Men zal er nu naar streven méér deviezen ter be schikking te stellen voor de aan koop van kapitaalgoederen (pro ductiemiddelen, machines etc). Dat zal natuurlijk zware offers kosten en de devaluatie is in dit opzicht 'n nadeel, want er moeten méér dollars worden betaald voor deze goederen. Anderzijds even wel zal de invoer van niet strikt noodzakelijke goederen door de devaluatie-invloed beperkt wor den. Al deze plannen en vooruit zichten zullen pas op langere ter mijn aan onze welvaart ten goede kunnen komen. Maar er is geen andere weg. Tenslotte is het on mogelijk op de Marshall-hulp te blijven steunen. Natuurlijk is die Marshall-hulp ook niet uitsluitend gebaseerd op liefdadigheid. Dat blijkt bijvoorbeeld uit de „straf", die ons zal worden opgelegd om dat wij niet, zoals was overeen gekomen, de helft van de Mar shall-goederen met Amerikaanse schepen hebben aangevoerd. Dat was een teleurstelling voor Ame rika. Overigens ook Groot Brit- Dinsdag kort voor middernacht zijn- te Buenos Aires een electri- sche personentrein en een goede rentrein met elkaar in botsing gekomen. Volgens de laatste be richten werden 40 personen ge dood en 100 gewond. Drie wag gons werden daarbij geheel ver nield. Brandweer, politie en mi- Htairen zijn bezig de verminkte lichamen uit de wrakstukken te Toorschijn te halen. Over grote oppervlakte la gen ledematen en andere li chaamsdelen verspreid- Der tig ambulance-auto's rijden heen en weer tussen het ter rein van de ramp en de na bijgelegen ziekenhuizen. De oorzaak van de ramp wordt toegeschreven aan een fout van de wisselwachter en de snelheid van de electrische trein, die 7 minuten over tijd was. Men vreest, dat het aantal slachtoffers nog groter zal zijn. De Tweede Kamer heeft giste renmiddag de behandeling van het wetsontwerp inzake publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie voortgezet. In artikel 73 van het ontwerp wordt o.m. voorgeschreven, dat van het bestuur van een hoofd bedrijf of een bedrijfsschap door de organisaties van werkne mers evenveel leden worden be noemd als door de organisaties van ondernemers. De heer Wagenaar (C.P.N.) had een amendement ingediend om ten aanzien van een product schap evenzo te handelen. Van de heer Suurhoff (Arb.) was een amendement van gelijke strek king ingekomen. De heer Cornelissen (V.V.D.) verdedigt een amendement om het bestuur bij verkiezing samen te stellen. De heer Koersen (K.V.P.) deelt mede, dat hij vóór het amende- ment-Suurhoff zal stemmen en tegen die van de heren Wagenaar en Cornelissen. De heer Stapelkamp (A.R.) geeft de voorkeur aan het amen- dement-Suurhoff. Het amende- ment-Cornelissen past z.i. niet in het systeem dezer wet. De heer Korthals W.D.) ver klaart zich tegen de amendemen ten-Wagenaar en -Suurhoff. Na re- en dupliek wordt het amendement-Wagenaar bij zitten en opstaan verworpen. Het amendement-Suurhoff wordt op gelijke wijze aangenomen. Het amendement-Cornelissen wordt verworpen met 74 tegen 10 stemmen. Vóór de leden van V.V.D. en de heren Emmens, Goedhart en Vondeling van de P.v.d.A. en de heer Welter K.N.P. Het artikel wordt z.h.s. goed gekeurd.. Artikel 77 van het ontwerp luidt aldus: „De bestuursleden en hun plaatsvervangers kunnen ten las te van het product-, het hoofd bedrijf- of het bedrijfschap een vergoeding genieten volgens rege len, door het bestuur van dat lichaam hij verordening te stel len. Zodanige verordening be hoeft de goedkeuring van de raad". De heer Romme (K.V.P.) had een amendement voorgesteld om aan dit artikel toe te voegen: „Tenzij bij instellingswet of in stellingsbesluit een andere wijze is getroffen." Het amendement wordt bij zit ten en opstaan aangenomen. De heer Nederhorst (Arb.) wil aan de bepaling in art. 79, dat de voorzitter van een hoofdbedrijf of een bedrijfschap door het be stuur, al dan niet uit zijn midden, wordt benoemd, toegevoegd zien, dat de benoeming de goedkeu ring van de betrokken Minister behoeft. De heer Korthals (V.V.D.) zegt van mening te zijn dat wat dit amendement beoogt strijdt (Three of Hearts) Een vrolijke geschiedenis, van Berta Ruck Vertaald door F. van Velsen 3,) (Nadruk verboden) „Hoor eens, Nora", begon hij, „ik ben hierheen gegaan met je, omdat ik je iets te zeggen heb. Vanaf het eerste ogenblik, dat ik in Ditchwater ben geplaatst, ben ik dol op je geweest en misschien klinkt het aanmatigend, dat ik het zeg, maar ik geloof, dat je ook een beetje van mij houdt. Is het niet?" Het laatste gedeelte van zijn verklaring maakte haar sprake loos. Zij haalde sneller adem, haar wangen werden een tintje donkerder dan haar baljapon en zij kon de eerste ogenblikken geen antwoord geven. Eindelijk zei ze: „Je bent zeker al overtuigd van mijn toestemming." „Ja", zei hij op z'n jongensach tige manier, „zo goed als zeker, maar je moet ook weten, lieve ling, dat ik je werkelijk bemin." N-ora herstelde zich en onmid dellijk trad haar trots, plaagziek natuurtje op de voorgrond. met de zelfstandigheid, welke men aan het bedrijfsleven moet toekennen. De heer Stapelkamp (A.R.) vindt dat te grote Overheidsbemoeiing de bedrijfsorganisatie onder cu ratele zou stellen. Hij verklaart zich tegen het amendement. De heer Romme (K.V.P.) on dersteunt het amendement. Men gaat z.i. te ver als men spreekt van curatele en bevoogding. Het amendement-Nederhorst wordt aangenomen met 55 tegen 29 stemmen. Tegen A.R., CjH„ V.V.D., S.G. en de heer Weiter (K.N.P.) In art. 84 wordt o.m. bepaald, dat het bestuur uit zijn midden de leden van het dagelijks be stuur benoemt. De heer Stapelkamp (A.R.) had een amendement ingediend om vast te leggen, dat het dage lijks bestuur zodanig wordt sa mengesteld, dat de verschillende geestelijk-maatschappelijke stro mingen der organisatie daarin vertegenwoordigd zijn. De heer 'Suurhoff (Arb.) heeft er bezwaar tegen dat er nu een dwingend voorschrift is, hetgeen de verhoudingen kan scheeftrek- ken. In art. 91 van het ontwerp is bepaald, dat! ieder van de betrok ken Ministers bevoegd is zich in de door het bestuur van een pro duct-, een hoofdbedrijf- of een bedrijfschap te houden vergade ringen door een o" meer door hem aan te wijzen personen te doen vertegenwoordigen. Zodanige ver tegenwoordigers hebben in deze vergaderingen een raadgevende stem. De heer Nederhorst (Arb.) had een 'amendement ingediend be ogende de aanwijzing dwingend voor te schrijven voor de hoofd bedrijf- en bedrijfschappen. Het amendement-Nederhorst wordt aangenomen bij zitten en opstaan. Het betrokken artikel wordt op gelijke wijze goedge keurd. In artikel 93 wordt de vervul ling van de taak der schappen omschreven. Hierop is een aan tal amendementen ingediend. Bij het overleg met de regering heeft deze ojn. overgenomen een amendement-Koersen (K.V.P.) ertoe strekkende ook de stilleg ging van ondernemingen op grond van een onderneming onmogelijk te maken. Eveneens werd over genomen een amendement-Koer sen, 'bepalende dat geen verorde ning aan gezonde mededelingen in de weg mag staan. De heer Korthals (V.V.D.) dient een amendement in beogende art. 93 aldus te doen luiden: „Het bestuur van een product-, een hoofdbedrijf- of een bedrijfschap maakt de verordeningen, die het ter vervulling van hun taak no dig oordeelt ten aanzien van de onderwerpen, waarvan de rege ling of nadere regeling bij de wet aan dat lichaam is overgelaten". Het amendement wordt bij zit ten en opstaan verworpen. (Al leen de V.V.D.-leden blijken vóór het amendement te zijn. Te kwart vóór zes werd de vergadering gesehorst tot des avonds acht uur. Otto Grotewohl ('SjE.D.) de eer ste Minster-President van de Oost-Duitse republiek, heeft in de volkskamer de samenstelling van zijn nieuwe kabinet bekend ge maakt: Plaatsvervangende Ministers- Presidenten Walter Ulbricht (iS.E.D.). Otto Nuschke (C.D.U.). Prof. Hermann K^stner (L.D.P.). Minster van Buitenlandse Za ken Georg Dertinger (C.D.U.). Minister voor de planning Hein- rich Rau (S.E.D.). Industrie Fritz Selbmann (S.E.D.). Arbeid Luipold Steidle (C.D.U.). Financiën Hans Loch (LD.P.) Opvoeding Paul Wandel (S.E.D.) Justitie Max Fechner (S.EX>.). Wederopbouw Lothar Bolz (nationaal-democratische party). Binnenlandse Zaken Karl Stein- hoff (S.E.D.). Handel Karl Hamann (L.D.P.). Posterijen Fritz Burmeister (C.D.U.). Vervoer Prof. Hans Reingruber (partijloos). Landbouw Ernst Goldenbaum (Duitse boerenpartij). Bevoorrading en buitenlandse handel Georg Handke (S.E9.). De verdeling der 18 Minister portefeuilles onder de verschil lende partijen is dus als volgt: Socialistische eenheidspartij (S.ED.) 8, christelijke democra tische unie (C.D.U.) 4, liberaal- democratische partij (LjDjP.) 3, nationaal-democratische partij (kleine nazi's) 1, boerenpartij 1 en 1 partijloos. Na een vergadering, waarop de vakbondsleiders de toestand heb ben toegelicht, hebben de grens arbeiders uit de streek van Moes- kroon, die aangesloten zijn by het Algemeen Belgisch Vakverbond, besloten de staking voort te zet ten, Sinds de arbeiders het werk hebben neergelegd staan ^ij met de volledige instemming der rege ring ingeschreven als werklozen. De staking kost de regering bijna drie millioen francs per dag. Bij een vroegere devaluatie mochten dp Belgische arbeiders hun verdiensten naar België me- denemen tegen een speciale koers. Vakverenigingsleiders verkla ren,. dat de arbeiders niet aan het werk zullen gaan voordat er maatregelen getroffen worden om tegemoet te komen aan de ver mindering van 14 procent van de waarde van hun loon tengevolge van de jongste devaluatie. '„Nu, ik zie daarin geen enkele reden, waarom ik onmiddellijk ge negenheid voor je zou moeten opvatten, vind je wel? Massa's mensen ik bedoel, er zijn tot nu toe al zoveel mannen geweest, die gezegd hebben, dat zij ver liefd op mij waren." „Hebben zij dat! Wel allemach tig!" zei Billy nors. „Laat Ik er eens een op betrap pen, meer zeg ik niet!" Daar had je weer die bevelende toon, waartegen Nora niet bleek opgewassen! Voor zij naar dit bal ging, had zij door haar vrouwelijk instinct het-draadloze bericht ont vangen, dat Billy Somers haar die avond ten huwelijk zou vra gen en zij had bij zichzelf tevens vastgesteld, hoe zij zich zou ge dragen. Natuurlijk zou zy eventueel „Ja" zeggen, omdat Billy haar het dierbaarst in de wereld was en zij wist, dat zij het niet zou kunnen verdragen, als een ander hem zou veroveren. Maar alvorens zij dat „Ja" zou prevelen, was zij van plan hem te plagen, te folteren en met hem te flirten. Ja, zeker! Minstens een week zou ze hem op de pijnbank der onzekerheid laten. Zij had het al zo dikwijls bij zichzelf her- Volgens radiotelefonisch te Hongkong ontvangen berichten zouden plunderaars in de buiten wijken van Kanton aan het werk zijn. Berichten in Chinese bladen gewagen van sporadische schiet partijen door leden van de com munistische „vijfde colonne". On geregelde communistische troepen zouden in de buitenwijken van Kanton is aangekomen op weg Chinese blad „Nieuw Leven", or gaan van de nationalistische waarnemende president Li Tsjoeng Jen, berichtte, dat Tsjiang gisteren uit Formosa in anton is aangekomen op weg naar Tsjoenking. haaid: „O, het komt zo onver wacht! Neen, mijnheer Somers, ik .geloof werkelijk niet, dat ik de eerste jaren aan een verloving denk. Hos komt U er bij, te den ken dat U verliefd op mij is? Ik heb werkelijk in dat opzicht nooit aan U gedacht..." en zo voort. Doch evenals Billy zijn voor rand liefdesbetuigingen had uitge put, ging het ook Nora; al haar ondeugende zelfbeheersing was zoek. Weg waren al haar plan nen, om door noch „ja", noch „neen" te zeggen, haar minnaar tussen hangen en wurgen te la ten. Al wat zij kon zeggen en zij deed het snoezig ademloos was: „O Billy, ik wist niet, dat je het heus meende." „Ik heto vanaf het eerste ogen blik, dat ik je op die tenniswed strijd zag, nooit iets anders ge meend zei Billy flink, „en nu wil ik weten, hoe jij erover denkt. Houd je genoeg van mij, dat je met mij zoudt willen trouwen? Ja, of neen?" Met een laatste inspanning, om te doen wat zij zich had voorge nomen, opende Nora haar lief mondje, om te zeggen: „Ik weet het nog niet", maar het enige antwoord, dat haar lipjes ont snapte, was een schuchter, doch onmiskenbaar „Ja". Voor het goed en wel was uit gesproken, scheen de verrukte Billy het woordje met een kus te smoren. Hij nam het meisje in zijn armen en het leek haar, of zij daar eigenlijk altijd had thuis behoort. Een ogeniblik liet hij haar los, om haar te vragen: „Zeg het nog eens lieveling, nog eens!" Doch op dit kostbaar ogenblik kwam een spelbreker aanslente ren in de persoon van iemand, die Billy steeds als zijn beste vriend had beschouwd. Zijn meest ver foeide vijand had met geen meer afschuw-uitdrukkende blik ont vangen kunnen worden, dan Billy naar het gemoedelijk gelaat van Kapitein Hallet lanceerde. „Onze dans gaat beginnen, miss Wynne-Pritchard", zei de indrin ger, geheel onbewust van zyn misdaad. Nora voelde even aan haar kapsel gelukkig kon het nogal tegen een stootje nam daarna de aangeboden arm en verwijderde zich zo spoedig mo gelijk met hem, teneinde niet te tonen dat er iets gebeurd was. (Wordt vervolgd). Voorzitters en vice-voorzitters der R.T.C.-delegaties, Van officiële zijde vernamen wy: „Gisteren kwamen de voorzit- teis en vice-voorzitters der drie delegaties der RTC bijeen om te beraadslagen over maatregelen, welke genomen kunnen worden om de RTC nog deze maand te doen slagen. Dienaangaande werd over ver schillende 'punten overeenstem ming bereikt". iDe Bijzondere Raad van Cassa tie bevestigde het vonnis van het Bijzonder Gerechtshof te Amster dam, waarbij 5e 33-jarige Am sterdamse kantoorbediende S. de Croon tot de doodstraf veroor deeld werd. De veroordeelde heeft in Duitse dienst te Amster dam en in Gelderland en Overijs sel honderden Joodse landgenoten en onderduikers gearresteerd. Verschillende malen speelde hy verradersrollen. Velen zijner slachtoffers zijn om het leven ge komen. De C. was lid van de 1,Colonne Henneicke". PtliULAAS IS IE IS APARTS

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2