Presidentsverkiezingen in Oost-Duitsiand HONGARIJE BESCHULDIGT ENGELAND LAXEER-AKKERTJES Zal Kanion niet verdedigd worden SOW JET-VETO Nederlandse patrouille overvallen der laatste WILHELM PIECK tot Staatshoofd gekozen Trage darmwerking IN DE VEILIGHEIDSRAAD UITGESPROKEN Vrije lijst voor invoer en uitvoer naar België WYSJINSKY IN POLITIEKE COMMISSIE AD HOC f DONDERDAG 13 OCTOBER 1949 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. ADVERTENTIEPRIJS per mm 10 ct.; minimum p«i advertentie ƒ1,50. Inzending advertenties tol des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: S regels 60 ct.; iedere recti meer 12 ct. Vermenhng onder nummer Bureau van dit Blad 16 tent meer. Verklaring Noorse minister-president 5 DODEN BIJ OVERVAL IN HET MALANGSE. DE ZAAK HARRISON is schadelijk voor Uw gestel. Neem zonder kans op gewenning De aanhouding van een Amerikaans student te Praag DE STRIJD IN CHINA „Zeven atoombommen zouden New York kunnen wegvagen" 17 October van kracht HOOGWATER n.m. 5.21 5.56 6.46 Expeditie naar Zuidpool gebied HOOGWATER Howrah Frankermg bij Abonnement: Terncuzen WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt geldig van Donder dagochtend tot avond. Rustig droog weer. In de ochtend op vele plaatsen mist. Later op de dag droog weer met overdr. wolkenvel den en vooral in de middag perioden van zonneschijn. Zw. Z.-W. wind. Nog zacht voor de tijd van het jaar. 5e Jaargang No- 1242 GROOTS EERBETOON AAN DE „ARBEIDERSPRESIDENT". DE RUSSISCHE AMBASSADEUR ALS GAST AANWEZIG. (Van de correspondent van het A.N.P.) Wilhelm Pieck, Duitslands 73-jarige CohrmuniStisohe veteraan, is Dinsdagmiddag door beide Kamers van het Oost-Duitse Parlement éénstemmig tot staatshoofd der „Duitse Democratische Republiek" gekozJen- Zijn eerste rede was er geheel en al op geïnspireerd indruk te maken op de nationalistische ge voelens in West-Duitsland, op welks bewoners hij een beroep deed de strijd voor Duitslands eenheid voorop te stellen. Pieck sprak in gematigde woorden over de federatieve regering van Bonn. Het ging er niet om, zei hij, of de beide Duitse regeringen elkaar zouden erkennen, maar of wij beiden eerlijk zouden streven naar het herstel van de eenheid van Duitsland. De buitengewone en gevolmach tigde ambassadeur van de Sow- jet-Unie, W. S. Demjenof, heeft de zitting bijgewoond, doch geen nadere verklaring omtrent de overdracht van het bestuur aan de Duitse regering afgelegd. Het bespelen van het nationale sentiment was ook de voornaam ste trek van het uitbundig feest- vertoon, waarmee de eenheidsor ganisaties van Oost-Berlijn en de Sovjet-zone de nieuwe president hebben begroet. Deze organisaties hadden op Unter den Linden reeds zo vaak het toneel van mas sale, door rode vaandels over heerste demonstraties, de groot ste en kleurigste volksoploop teza men gebracht, die de stad na de oorlog gekend heeft. Pieck had plaats genomen op een tribune, die door een woud van fakkels was omgeven. Deze werden ge dragen door de eenheidsjeugdor ganisatie en verspreidden een gele rook voor de flarden van gevels van de voornaamste boule vard van oud-Berlijn. Daar boven uit schoten stralenbundels van schijnwerpers hoog in de lucht, afgewisseld door kleurige stukken vuurwerk. Oratorisch vuurwerk dreunde door de luidsprekers, afgewisseld door muziek. De nieuwe President zelf richt te zich tot de massa met een toe spraak volgens het bekende the ma: Uitsluitend de Westelijke mogendheden waren verantwoor delijk voor Duitslands splitsing. Wat zij met Duitsland voor had den was hun zaak, maar wat zij zouden kunnen uitvoeren was de zaak der Duitsers. Aan de uren lange demonstratie werd door honderdduizenden Berlijners deel genomen, die schier onafzienbare rijen vaandels langs de tribune droegen. Voor het eerst waren het niet alleen rode. De Duitse nationale kleuren overheersten. De betogers lieten minuten lange ovaties horen, toen Pieck het eresaluut bracht aan lange colonnes van de volkspolitie, wier taak het volgens hem was de nieuwe democratie te beschermen en haar vijanden „uit te ™oeien". Een grote politiemacht was in Oost-Berlijn op de been. Ten dele was zjj in de zijstraten van Unter den Linden opgesteld, ten dele moest zij kennelijk zorgen voor een passend machtsvertoon bij de geboorte der nieuwe republiek. De Noorse Minister-President Gerhardsen heeft in een radio boodschap verklaard, dat de te vormen nieuwe regering niet zal afwijken van de tot dusver door Noorwegen gevoerde politiek, hoe wel enkele wijzigingen zouden kunnen aangebracht worden. „Zo zullen wij een oplossing bewerken, wat de nationalisatie van de banken en van de verze keringsmaatschappijen betreft". In een radiotoespraak verklaar de Gerhardsen, dat de uitslagen voor de meesten een verrassing vormen, doch beschouwd kunnen worden als een duidelijke motie van vertrouwen in de regering en een stabiele regering in de ko mende vier jaar in het vooruit zicht stellen. Toen Pieck het ministerie van luchtvaart verliet, stond een grote met karabijnen gewapende poli tiemacht gereed om hem op mili taire wijze een saluut te brengen. De ruïnes der Wilhelmstrasse, waarlangs Pieck staande in een open auto naar Unter den Linden reed, waren afgezet door keur corpsen van jonge politiemannen, alle' in gloednieuwe blauwe uni formen gestoken. Zijn wagen werd gevolgd door een cordon van witgehelmde motorrijders. De overweldigende deelneming aan het eerbetoon aan de „Arbei derspresident", zoals Pieck in het Parlement genoemd werd, heeft niet nagelaten indruk té maken en heeft opnieuw bewezen tot welke propagandistische effecten de politieke leiders der Sowjet- zone in staat zijn. In het Parlement zelf is de ver wachte nadere Russische verkla ring uitgebleven. De agenda ver meldde een verklaring van de ver tegenwoordiging van de Sowjet- regering, maar ambassadeur Sem- jonof was alleen als gast aanwe zig en het bleef bij de voorlezing van de inmiddels reeds gepubli ceerde verklaring betreffende de bestuursoverdracht aan de Duitse regering. Noch van enige beperking dezer overdracht, noch van nieuwe toe zeggingen van de zijde der Sow- jet-regering is in deze zitting sprake geweest. De benoeming van de Staats president was een korte proce dure. De christelijke leider Nusch- ke stelde voor Pieck bij1 acclama tie te benoemen, hetgeen onder daverende ovaties geschiedde. Terstond sprong een twintig jarig meisje uit het Parlement op om de nieuwe President een bloe menhulde te komen aanbieden en enkele vrouwelijke communis ten in het presidium konden tra nen van ontroering niet bedwin gen. Wilhelm Piecik heeft, nadat hij de eed had afgelegd, zijn eer ste presidentieele toespraak ge houden. Deze werd gekenmerkt door een uiterst scherpe toon jegens de Westelijke bezetting. Vergezeld van blijkbaar welover wogen woorden aan het adres van de Regering van Bonn. Weliswaar meende Pieck te moeten vaststel len, dat zijn regering gerechtigd was voor geheel Duitsland te spreken, doch wanneer de Weste lijke Bondsregering eenheid en vrede nastreefde, dan was er een mogelijkheid „elkaar te naderen", zei hij. West-Duitsland moest zich vol gens hem echter eerst bewust worden, hoezeer het door een her leving van het fascisme werd be dreigd. Herhaalde malen noemde Pieck, daarin bijgevallen door de liberale voorzitter van de Volks kamer Diekmann, dat vriendschap met de Sowjet-Unie en de volks democratieën. de grondslag der buitenlandse politiek zou vormen. Volgens de Staatspresident zal Oost-Duitsland evenwel streven naar vriendschappelijke betrek kingen met „alle vredelievende landen ter wereld". Maandag zijn in het Malangse, nabij het bergoord Trotes in Cost Java, 5 Nederlandse mili tairen gesneuveld, toen een uit 8 man bestaande patrouille werd overvallen door een gewapende bende van ongeveer 140 man. Slechts twee der militairen wisten te ontkomen en een wordt ver mist. Onder de gesneuvelden be vindt zich dé patrouille comman dant. Reuter meldt hierover nog, dat de patrouille werd tegen gehouden door guerillastrij- ders, die de geweren van de militairen opeisten. Toen dit werd geweigerd, openden de guerilVistrijders van zeer na bij het vuur. Door de Hongaarse regering werd Dinsdagavond een in krach tige bewoordingen opgestelde verklaring gepubliceerd, waarin de Britse regering ervan wordt beschuldigd in de zaak-Harrison tegenstrijdige verklaringen te hebben uitgegeven. De Hongaarse regering zegt dat veel van het geen Maandag door een woordvoerder van het Britse Ministerie van Buitenland se Zaken is verklaard, in strijd is. met de nota, welke door de Britse Gezant te Boedapest 19 Juli j.l aan de Hongaarse rege ring ter hand is gesteld. In de Britse nota, waarin van de Hongaarse regering werd ge- eist dat zjj zich schriftelijk voor het met Harrison voorgevallene zou verontschuldigen, werd ver klaard dat Harrison door een Hongaarse ambtenaar werd op gebeld, terwijl hij later werd ont voerd. „Thans wordt", aldus de verklaring der Hongaarse re gering, van officiële Britse zijde toegegeven, dat het Harrison was, die zich het eerst met de Hongaarse auto riteiten in verbinding stelde en niet omgekeerd. Ook blijkt nu dat Harrison vrijwillig aanbood een ontmoeting te hebben ,tnet de Hongaarse autoriteiten, zodat hij dus niet is ontvoerd. Deze en andere verklaringen, welke door de woordvoerder van het Britse Ministerie van Buiten landse Zaken Maandag j.l, zijn De Tsjecho-Slowaakse autori teiten hebben exemplaren van een nieuwsbulletin van de voorlich tingsdienst der Amerikaanse am bassade te Praag in beslag geno men. Het bulletin bevatte onder meer een relaas van het Ameri kaanse Ministerie van Buiten landse Zaken over de incidenten, die in de afgelopen weken leidden tot een protest over de aanhou ding van een Amerikaans student door de Tsjecho-Slowaakse politie. De Tsjecho-iSlowaakse autori teiten noemen deze inbeslagne ming een bij de wet toegelaten maatregel tegen het verspreiden van onware berichten. Van gewoonlijk betrouwbare Chinese zijde werd te Hongkong vernomen dat ongeregelde Chinese Communistische troepen Waitsjou, dat ten Noord-Oosten van Hongkong, op slechts 90 km van Brits gebied, is gelegen, hebben bezet. Waitsjou ligt ongeveer 120 km ten Oosten van Kanton. Het is ongeveer 30 km van de spoorweg tussen Kanton en Hongkong verwijderd. Voorts wordt gemeld dat de een samentrekking te bewerkstel- Communistische troepen van ge neraal Tsjen Keng, die Kanton van het Noorden uit aanvallen, Tsingjoean, dat op een afstand van 65 *km van Kanton ligt, heb ben veroverd. Volgens een onbevestigd bericht van Chinese zijde zou generalissimus Tsjiang Kai- Sjek, luitenant-generaal Lioe An-Tsji opdracht hebben ge geven Kanton met zijn troe pen te verlaten. Volgens ditzelfde bericht zou ?tan alle Nationalistische troepen, die zich te Kanton en omgeving bevinden, opdracht zijn gegeven De Sowjet-Unie heeft Dinsdag in de Veiligheidsraad haar veto uit gesproken over een meerderheids-rapport van de commissie voor conventionele bewapening, waarin wordt verklaard, dat men niet tot ontwapening kan komen zo lang er geen atmosfeer van inter nationaal vertrouwen en veiligheid is. Dit is de 39ste maal, dat de Sowjet-Unie in de Veiligheidsraad haar veto heeft uigesproken. Te voren had de Sowjet-gede- legeerde Malik de beschuldiging herhaald, dat Amerika en Enge land grotendeels verantwoordelijk waren voor de mislukfknig van de besprekingen over vermindering van de wereldbewapening en het buiten de wet stellen van de atoombom. Malik verklaarde, dat de Sow- jet-voorstellen in overeenstem ming waren met de vorig jaar door de algemene vergadering aangenomen resolutie. Malik deed geen nieuwe voor stellen, doch herhaalde, dat de ontwapeningscommissie van de Verenigde Naties een conventie voor de vermindering van de be wapening der grote vijf moest opstellen en dat de commissie voor atoomenergie onmiddellijk een conventie moet voorbereiden, waarbij atoomwapens worden verboden en een controle op atoomenergie wordt ingesteld. Beide conventies zouden tege lijkertijd door de mogendheden ten uitvoer moeten worden ge legd. De Britse afgevaardigde Cado- gan herinnerde Malik er aan, dat de overweldigende meerderheid van de Verenigde Naties zich reeds tegen de Sowjet-Russische voorstellen had uitgesproken. Hij afgelegd, maken dat de Britse nota van 19 Juli belachelijk is ge worden". In een toespraak te New-York verklaarde generaal Leslie Gro ves, tijdens de oorlog leider van het atoomproject van het Ameri kaanse leger, dat zeven atoom bommen New York als een cen turm van oorlogsproductie volko men zouden kunnen uitschakelen. Voor Manhattan waren 2 bommen voldoende, voor New Jersey even eens en drie voor het havengebied van Brooklyn en Queens. Met ingang van 17 October a.s. zal de j.l. Maandag gepubliceer de vrije lijst voor invoer uit en uitvoer naar België, Luxemburg en de Belgische Congo van kracht worden. Voor de op deze lijst vermelde monopolieproducten zal de be staande vergunningen-procedu re van kracht blijven. Voor de in- en uitvoer van deze goederen uit en naar de genoemde landen zullen dus ook na 16 October vergunningen/machtigingen op de gewone wijze moeten worden aangevraagd bij de gebruikelijke instanties. Bij de verlening van deze vergunningen-machtigin gen zullen dan echter géén quantitatieve beperkingen meer gelden. Wel echter kunnen bij de afgifte van deze vergunnin gen/machtigingen voorwaarden uit hoofde van de monopolie wetgeving worden gesteld. Voor de invoer uit en de uit voer naar België, Luxemburg en de Congo van alle overige op be doelde lijst vermelde goederen zal echter eveneens met ingang 17 October een vereenvoudiging in de procedure worden aange bracht, zulks in aansluiting aan het in België bestaande declara tie-systeem. Onder de werking van de nieu we procedure de z.g. verkla ringsprocedure zal voor de desbetreffende in- en uitvoeren niet meer een „vergunning" die nen te worden aangevraagd, maar kan de importeur of ex porteur volstaan met het zelf uitschrijven van een verklaring, waarmede zowel de in- of uit voer als de corresponderende betalingen kunnen worden be werkstelligd. Vooralsnog is het om technische redenen noodza kelijk deze verklaringen door de Centrale Dienst voor In- en Uit voer te laten stempelen. Deze afstempeling zal, gelet op het eenvoudige en formele karakter daarvan, niet stagne rend werken. Getracht zal wor den de verklaringen binnen de 24 uur aan belanghebbenden te retourneren. noemde Malik's voorstelling van zaken een aanzienlijke verdraaiing van de feiten. Malik wees een voorstel van Frankrjjk van de hand om een telling te houden van strijdkrach ten en conventionele bewapening1, met uitsluiting dus van de atoom bom. Hij zei dat dit een poging was om gegevens over de Russi sche strijdkrachten te krijgen zonder dat inlichtingen over atoomwapens worden verstrekt. ■Hij deed daarop het volgende voorstel: „De Veiligheidsraad er- ikent, dat het van essentieel be lang is, dat gegevens worden ver strekt over conventionele en atoomwapens". De vergadering werd verdaagd zonder dat gestemd werd over het Franse of het Russische voorstel betreffende een wapentelling. Vrijdag komt de Raad weer bijeen. ligen te Bocca Tigris, dat aan de monding van de Parel-rivier is gelegen. Hier vandaan zouden de troepen dan naar Formosa en Hainan worden vervoerd. Van buitenlandse zijde werd Dinsdagavond te Kanton ver nomen dat alles er op wees, dat de stad niet tegen de Communistische, troepen zou worden verdedigd. Volgens berichten uit Chinese bron is Swatowi, dat aan de Oostkust van de provincie Kwangtoeng is gelegen, door de Nationalistische troepen prijsge geven. Volgens deze berichten zou de Nationalistische bevelheb ber in het gebied rondom Swatow, generaal Hoe-Lien, eveneens van generalissimus Tsjiang-Kaï Sjek opdracht hebben ontvangen alle onder zijn bevel staande troe pen naar Formosa te doen over brengen. Een gerucht wil, dat Tsjiang Kai-Sjek Dinsdag te Kanton is aangekomen. Officiële bevesti ging hiervan was echter niet te verkrijgen. In vroegere berichten is ge meld dat Tsjiang Kai-Sjek Dinsdagavond van Taipeh naar Kanton is gevlogen. Te Taipeh zou hij hebben be raadslaagd met Premier ge neraal Jen Hsi-Shen- Het doel van deze samenkomst zou zijn geweest te bespreken hoe de waarnemende Presi dent van het Nationalistische China, generaal Li Tsjoeng- Jen, zou kunnen worden over reed met zijn regering naar Tsjoengking( dat ook tijdens de oorlog tussen China en Japan de Chinese hoofdstad was) te vertrekken. Vernomen wordt, dat Li Tsjoeng- Jen voornemens zou zijn uit Kan- Ion naar Kweilin, de hoofdstad van de provincie Kwangsi, te vertrekken, om zich daar bij zjjn goede vriend, generaal Pai Tsjung-Hsi, te voegen. De Sowjet-Russische minister van buitenlandse zaken heeft gis teren in de politieke commissie ad hoc van de algemene vergade ring der Ver. Naties ontkend, dat Bulgarije, Roemenië en Hongarije de mensenrechten hebben ge schonden, zoals in de Ameri- kaans-Canadees-Boliviaanse reso lutie wordt verklaard. Wysjinsky, die in grote lijnen het Maandag bekend gemaakte standpunt van de Oekrainse af gevaardigde, Manoeilsky, her haalde, beschuldigde op zijn beurt de „kapitalistische" landen er van, dat zij de werkende klassen het recht op arbeid, gelijke behui zing en gelijke betaling ontzeg den. De recente processen in Honga rije, Bulgarije en Roemenië had den volgens Wysjinsky bewezen, dat de politieke oppositie in deze landen gesteund werd door bui tenlandse inlichtingendiensten. De processen waren voor het oog der wereld gevoerd en zelfs de méést sceptische critici hadden De staking der Luxemburgse spoorwegarbeiders is geëindigd. Woensdagmorgen was het spoor wegverkeer weer normaal. - DONDERDAG 13 OCTOBER. Breskens Terneuzen Walsoorden v.m. 4.59 5.34 6.24 niets gevonden om op te vitten, zo zeide Wysjinsky. De Sowjet-minister, die open bare aanklager was in de befaam de Moskouse processen van 1937- 1938, verklaarde, dat het gepraat over psychologische bewerking van de verdachten „slechts een sprookje" was. Kardinaal Minds- zenty werd veroordeeld. Niet al leen door levende mensen, maar door brieven van eigen hand, al dus Wysjinsky. De volgende maand zal een ge combineerde Noors-Zweedse-En- gelse expedities naar de Zuidpool vertrekken. Op het ogenblik worden voor deze expeditie de laatste besprekingen gevoerd in het gebouw van de Koninklijke Geographische yereniging te Lon den. Aan deze besprekingen nemen deel: Professor Hans Ahlmann, van de hogeschool te Stockholm, Dr. H. Sverdrup, directeur van het Noorse Poolinstituut en Mr. L. P. Kirwan, directeur van de Koninklijke Graphische Vereni ging. De expeditie zal vertrekken met een Noorse boot van 700 ton, de „Norsel" geheten. Het ligt in de bedoeling, dat de expeditie on geveer in Februari 1952 terug keert. Men wil trachten een basis te vestigen op Queen Maudland. Bij deze expeditie zal Engeland geo logische onderzoekingen doen, Noorwegen meteorologische en Zweden zal de ijs- en glet.scher- "orming bestuderen. te hoog zijn. VRIJDAG 14 OCTOBER. v.m. n.m. Breskens 5.42 6.11 Terneuzen 6.17 6.46 Walsoorden 7.07 7.36 Rus commissie der i}. N. van sisch op Engels over. „Ik ver trouw, dat u mijn barbaars En gels zult excuseren. Het is alge meen bekend, dat niet alleen Russen, maar ook de Amerika nen de uitspraak van het En gels vaak niet meester kunnen worden", zo zei Wysjinski van te voren. Totaal 1.734.934 (De tussen haakjes geplaatste cijfers betreffen het aantal be haalde zetels in 1945.) In tegensteling met eerdere berichten is Emil Loevlin, vice- voorzitter van de communisti sche parlementsfractie, her kozen. apwrwagOligeiuik uij De trein, van Calcutta naar Bom bay is Woensdagavond na 't ver trek uit Howrah, 130 kilometer ten Westen van Calcutta ont spoord. Men vreest, dat veel do den en gewonden te betreuren zullen zijn. aie op 10 en 10 ucraoer worat gehouden. De machine is ten gevolge van de mist in aanra king gekomen met de toppen van bomen van het bos van Brahe in het departement Meurthe en Moezel. Het vlieg tuig werd vernield. De inzitten den konden het ongedeerd ver laten. vervaiien. De resolutie, waarin deze bei de aanbevelingen waren opge nomen, is met negen en dertig tegen twee stemmen, bij vier onthoudingen, aangenomen; zij werd heftig door de vertegen woordigers van Groot-Brittan- nië en van de Zuid-Afrikaanse Unie bestreden. MAANSTANDEN. Maan )nd. Opk. Ond. 7.50 21.41 15.02 7.47 23.— 15.39 7.45 16.05 7.43 0.26 16.24 7.41 1.55 16.39 7.39 3.25 16.32 7.37 4.56 17.04 7.34 6.29 17.17 7.32 8.04 17.33 7.30 9.41 17.54 1st voor deze inves- ijks een programma :e vestigt de Rege- e aandacht op, dat groot belang moet jeadht de werkgele- 1 de Bouwnijverheid l mogelijk te doen ie om deze reden opstellen van een bouwprogramma nut roken wens, dat de Staten bij de vast- het bouwprogramma ord, wijst de Minis- and, omdat het hier ndelijke economische omstandigheden. de nadere verde- tiet bouwprogramma «dragen aan de Ka ar evenmin duidelijk deze Memorie een ïeldering. lopig Verslag heeft l om een voorziening iet het arrest-Bever- Hoge Raad 3 April gewezen en dat het van noodzakelijke 1 aan woningen be- ir heeft aan dit ver- :t verlangen om de «treffende de steun ieidswege voor volks- ïg bij de wet vast te on de Minister niet De vooruitzichten zo onzeker, dat on ce aanpassing aan e omstandigheden ïogelijk moet zijn. bij algemene maat- 1 bestuur, gelijk in s voorzien, acht hij le uiterste mogelijk- i AAN HET SOKKEN. lensdag terecht voor een fraude-mak die nd tijdens de laatste /alt niet bij benade- /an de artikelen, die werden onttrokken. >en belopen. Bij de ■let betrof de meest bonnenkaartenta- ïsmiddelen-, textiel- die grof geld op- ilmatigheden werden lat bonnen in omloop t publiek nog onmo- n kunnen bereiken iele kanalen. Toen teen, dat de lek bij gezocht moest wor- lerzoek werd echter tijdrovend doordat iractisch niet te be- n. arlemse recherche ■r tenslotte in het leveren, waarna van elf daders en s volgde. e verificateurs, de K. en de 30-jarige .n B. en de P.T.T.- J. W„ 50 jaar, tezamen met de ser G. J. de hoofd- imbtepaar had vol- isitoir van Mr. Wi- aan de fraude ver- de verificateur K. B. bedroeg 9.200 e meubelmaker, de ier" 4.000. vroeg na zijn re- ddellijk uitstel van langezien deze vier ;rst wegens heling ig moesten terecht - le Rechtbank. Dit in, waarna de ove- /erdachten in deze :ld werden, je koopman J. V. bonkaarten van J. leze weer doorver- vinst per stuk. Te- de officier 1 jaar Uitspraak 1 jaar. e koopman in 2de P. T„ iemand met elast strafregister, kaarten weer van doorverkocht aan T. kreeg even die juist vrij was van twee jaar we- distributiedelicten, ;t 6 maanden af. ~v oij zijn aanhouding in het bezit van bonkaarten ter waarde van 20.000. De officier noemde hem de „grootste zwar- tehandelaar van Haarlem". De echtgenoten van P. en T. be,nevens enk-oje andere op- en verkopers van bonnen kregen voorwaardelijike straffen of geld boeten.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1