B CU V Ci F» SCH Militair bestuur in Oost-Duitsland afgeschaft WARMWATERROTERIJ te Eede in gebruik^esteld UenLEDUCANTEN D EI Oe Minister antwoordt UIT DE PROVINCIE Belgische Senaatscommissies besluiten tot regionaal volksreferendum EMIGH N.V. AUG. I K. L. M. - prima KI HERENC< De spoorwegstaking |in Luxemburg Wilhelm Pieck President De C.D.U. en de Oost>Duitse regering De levering van oorlogs materiaal aan de Sowjet-Unie Agenda Oostenrijkse regering afgetreden HOOGWATER Voorzitter Oost-Duitse Senaat Engeland beantwoordt Sowjet-Russische protestnota OVERAL VERKRIJGBAAR! Voor Uw passag per K- I* M. sterk gere of per BOOT en per TREIN naar eindt kunnen wij U ei ken en Uw boek guldens. EXPEUIT Heden o effen doi bruin m TELEFOON 2656 E oorzaak slepende Des doe mei Nee Laat niet doe het te laat is Wai tre] Amerikaans 1 R. I. T., CLi HET ADRE DIJKSTRA Telefoon 20 Denkt U oo r 0 De Belgische Eerste Minister Gaston Eyskens, heeft Maandag avond! tijdens een bijeenkomst te Leuven verklaard, dat hij met be trekking tot de Koningskwestie verwachtte over enkele weken tot een oplossing te kunnen geraken, welke aan dit netelige probleem een einde zal maken. De Belgi sche Senaatscommissies van Jus titie en Binnenlandse Zaken, die enkele weken geleden In beginsel de volksraadpleging goedkeurden (de Socialisten stemden tegen en de Liberalen onthielden zich) heb ben tijdens een gisterenmorgen gehouden vergadering besloten de volksraadpleging per arrondisse ment te houden. Het resultaat van een eventuele volksraadple ging zal dus in de hoofdsteden van ieder arrondissement afzon derlijk worden vastgesteld en zal niet centraal te Brussel geschie den. Door deze regeling wordt in belangrijke mate tegemoet ge komen aan de wensen der Waal se provincies, die herhaaldelijk hebben betoogd, dat de volks raadpleging regionaal dient te geschieden om duidelijk te doen uitkomen, dat Leopold slechts de Vorst der Katholieke Vlamingen Is en in Wallonië vrijwel geen aanhangers telt. Omtrent een per centage is in de gisterenmorgen gehouden vergadering nog geen beslissing genomen. Professor Kluyskens, Katholiek Senator, schrijft in een artikel over het Koningsprdbleem, dat de Vorst die indertijd heeft ver klaard, dat hij slechts naar Bel gië zal terugkeren, indien een „onbetwistbare meerderheid" der bevolking zich te zijnen gunste uitspreekt, moet kenbaar maken, wat hij onder een onbetwistbare meerderheid verstaat. Dit zou er belangrijk toe kunnen bijdra gen, de moeilijkheden, die thans bestaan over het vaststellen van een percentage, te overwinnen. Zoals bekend heeft de Belgische Vorst in zijn laatste openbare •schrijven aan de regering doen uitkomen, dat hij geen bepaald percentage vastgesteld wenst te zien doch aan de hand van het resultaat der stemming zelf wil beoordelen of hij al dan niet naar België zal terugkeren. De kwestie van de volksraad pleging zal onmiddellijk na het beëindigen der parlementaire va- cauties waarschijnlijk 18 Oc tober in Kamer en Senaat be handeld worden. Het debat over deze kwestie zal 25 October in de Senaat be ginnen. De 13 socialisten stem den in de commissie tegen en de Vijf liberalen onthielden zich. De 23 leden van de C.V.P. stemden véér. In geval het wetsontwerp door het parlement wordt aangenomen, zi.ïlen alle Belgen boven 21 jaar, behalve degenen, die zich bij de gewapende macht bevinden, hun stem erover uitbrengen of zij de terugkeer van Koning Leopold wensen, of zijn abdicatie ten gunste van zijn zoon Boudewijn. Dinsdagmorgen om 4 uur hebben meer dan 4000 Luxemburgse spoorwegarbeiders het werk neer gelegd. Alle stations zijn gesloten en geen enkele trein rijdt. Het vervoer der arbeiders, die op de Luxemburgse ijzer- en staalfa brieken werkzaam zijn, geschiedt met autobussen, welke door de directie der spoorwegen voor dit doel zijn gehuurd. De spoorweg centra, en in het bijzonder de stad Luxemburg, Esch sur Alzettè en Ettellbuck, worden door leden der Luxemburgse gendarmerie en politie bewaakt. De intenatio- nale treinverbinding Oostende- Brussel-Bazel en terug is afge leid over Longwy naar Thion- ville. Ten gerieve van de reizi gers van deze trein is een taxi dienst ingesteld. "De Luxemburgse regering heeft bekend gemaakt, dat zij de spoor wegstaking als onwettig be schouwd en dat degenen, die aan de staking deelnemen, gevaar lopen ontslagen te worden. De stakers hebben inmiddels doen weten dat het hier een waarschuwingsstaking van 24 uur betreft, waartoe Zondag j.l. door het congres der Luxemburg se spoorwegarbeiders is besloten als protest tegen de houding der regering ten aanzien van de door hen gestelde looneisen. De vak bond der Katholieke spoorweg arbeiders neemt geen deel aan de staking. De Russische militaire gouverneur in Duitsland, generaal Tsjoeikof, heeft meegedeeld, dat het militaire bestuur in Oost- Duitsland zal worden afgeschaft en vervangen door een Rus sische commissie van toezicht. Op vragen van het Tweede Ka merlid de heer Den Hartog (V. VJD.) betreffende de voorgeno men doodvoering van het stan daardisatiegebod voor consump- tiemelk voor de Provincie Zeeland en voor Goeree en Overflakkee heeft de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening het volgende geantwoord: Hét? is aan de Minister bekend, dat dë vraag, of het standaardi satie-gebod voor consumptiemelk ook voor Zeeland en Goeree en Overflakkee dient te worden door gevoerd, momenteel bij het Be drijfschap voor Zuivel aan de orde ja, doch dat het. bestuur van het Bedrijfschap zijn standpunt daar omtrent nog niet heeft bepaald. Uit binnengekomen requesten en brieven is aan de Minister ge bleken, dat in bepaalde kringen in de provincie ernstige bezwaren bestaan tegen doorvoering van het standaardisatiegebod'. De Minister is voornemens zijn houding in dezen te bepalen,, zo dra een voorstel tot doorvoering bedoeld gebod voor de bovenge noemde gebieden zal zijn voorge legd en zijn ambtgenoot van So- iale Zaken het melksitandaar- disatiebesluit is een besluit van de Secretarissen-generaal van de Departementen van Sociale Za ken en van Landbouw en Visserij van 11 November 1940 en hij kennis heeft kunnen nemen van de daarvoor aangevoerde motie ven. De generaal legde deze verkla ring af op een receptie voor het presidium van de Tweede Kamer van het nieuwe Oost-Duitse Par lement. Hij zei dat de Russische regering besloten had de bestuurs functies, die tot dusver bij het militaire bestuur berusten, over te dragen gjan de nieuwe regering De vervanging van het militaire bestuur door een commissie Aim toezicht zal a.s. Maandag geschie den. De commissie van toezicht zal toezien op de uitvoering van de overeenkomst van Potsdam en an dere overeenkomsten van de vier bezettende mogendheden. Ik kan het streven van Duitse democratische kringen om het herstel van de Duitse éénheid en de wederopbouw van Duitsland op democrati sche en vredelievende basis in eigen hand nemen slechts als wettig erkennen, aldus generaal Tsjoeikof. Diekman, voorzitter van de Tweede Kamer, en Otto Grote- wohl dankten de generaal ,.uit naam van het Duitse volk" Laatstgenoemde, Minister-Presi dent van de Republiek Oopt- Duitsland, zei dat zijn regering „zich zou baseren op de overeen komst van Potsdam en andere geallieerde verklaringen". Wij erkennen de plicht tot 't verrich ten van herstelbetalingen. Wij zijn voornemens een democrati sche staat op te bouwen en vriendschappelijke betrekkingen aan te knopen met alle landen van de wereld, aldus Grotewohl. Wilhelm Pieck is gekozen tot President van de nieuwe staat in Oost-iDuitsland. Pieck legde de volgende eed af: „Lk zweer, dat ik mijn kracht in dienst zal stellen van het wel zijn van het Duitse volk. Ik zal de grondwet en de wetten ver dedigen en nauwgezet mijn plich ten vervullen en rechtvaardig tegenover allen handelen." Eerder had Dieokmann, die op de voorzitterszetel zat, de Sow- jet-Russische aankondiging voor gelezen van de vervanging van het Sowjet-Russische militaire bestuur door een commissie van toezicht en van het overnemen door het parlement van de rege ring. „Met diepe ontroering", zo zeide Dieckmann, „geef ik uit naam van het volk uitdrukking aan onze diep gemeende dank aan de Sowjet-Unie". Hierop verrees 't gehele Huis en applaudisseerde, verscheidene minuten. genkamp aansloot bij de „vrije Duitse beweging", is één van de zeven Berlijnse vertegenwoordi gers in de senaat. Na het pro test verklaarde de voorzitter, dat deze kwestie later door het bestuur zal worden behandeld. Volgens de „Neue Züricher Zeitung" zijn de leden van de Christelijke-Democratische Unie (C. D. U.) in de Sowjet-zone en de lagere partij-functionarissen niet tevreden met het beleid van het partijbestuur, daar deze het deelnemen aan de stichting van de staat niet af hankelijk wil stellen van de uit slag der in deze herfst te hou den nieuwe verkiezingen voor de provinciale parlementen. Op een bijeenkomst van re gionale voorzitters en secreta rissen te Berlijn hebben Nusch- ke en Dertinger het zwaar te verantwoorden gehad. Een. mo tie, die het beleid van het par tijbestuur veroodeelde, zou on getwijfeld zijn aangenomen, al dus het blad, indien het tot een stemming daarover was geko men. Volgens het Franse persbe- stuur A.F.P. verlangden de af gevaardigden van de C.D.U. ver der afschaffing van het socia- listisch-communistische mono polie in het perswezen, zuive ring in de leiding der volks- politie en een duidelijke begin selverklaring over de Oost- Duitse grenzen. Beslaten werd de maatregelen van de nieuwe regering af te wachten met als eis, dat de belofte tot het hou den van werkelijk vrije verkie zingen op 15 October 1950 inge lost zal worden. Belangrijke dag voor W. Zeeuws-Vlaamse vlassers. Dinsdag 11 October 1949 is voor de West Zeeuws-Vlaamse vlassers vooral voor die hun ner uit Eede en omgeving wel een zeer gedenkwaardige dag ge worden. Immers op deze dag werd de nieuwgebouwde warmwaterroterij van de Coöp. Vereniging Eede- sche Vlasroterij G.A., officieel in gebruik genomen.. Deze warmwaterroterij kwam door onderlinge samenwerking der vlassers tot stand, omreden het z.g. dauiwroten door verschil lende oorzaken niet langer lonend bleek en de West Zeeuws-Vlaam- se vlasindustrie hierdoor met on dergang bedreigd werd. Het benodigde kapitaal cir ca ƒ130.000,- werd door vlas sers-aandeelhouders bijeen ge bracht, die naar verhouding Van hun deelname recfit hebben op gebruikmaking van één of meer der 10 putten, elk met een capa citeit van 4 4*4 ton. De watervoorziening der rote- rij geschiedt door gebruikmaking van wellen, waarbij het water in een voorverwarmingsreservoir op een zekere temperatuur wordt gebracht. De verwarming van het water geschiedt door middel van z.g. vlasleem, zodat dit een minimum aan kosten met zich medebrengt. Ongetwijfeld betekent de inge bruikneming dezer roterij voor de Eedese vlassers een grote stap vooruit en de hoop is zeker ge rechtvaardigd, dat mede hierdoor aan de concurrentie het hoofd zal kunmen worden geboden en de moeilijkheden, ontstaan door gebrek aan arbeidskrachten het onvoldoende aanwezig zijn van dauwroten, enz. grotendeels zul len zijn opgelost. De in gebruikstelliiig. Nadat dês morgens in de Paro chiekerk van Eede een plechtige H. Mis was opgedragen, werd door pastoor Adriaansen de nieuwe roterij ingezegend. Des namid dags vond de officiële in gebruik stelling plaats door de Commis saris der Koningin in de provin cie Zeeland Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot,, zulks in tegenwoor digheid van alle autoriteiten. Hierbij merkten wij o.m. op de leden van Ged". Staten, de heren A. Lockef eer, A Schout en C. Philipse, de Griffier der Prov. Staten, Dr.. E D. E Teilegen, de wnd. dijkgraaf van het „Vrije van Sluis", de heer G. H. Lan- noije, en vertegenwoordigers van vlassersorganisaties, het bedrijf schap en de- ondërvakgroep. Na een welkomstwoord van de voorzitter van d'e Coöp. Verenig, do heer C. van BeiTeghwn, nodig de deze de Commissaris uit de nieuwe roterij door het open draaien van een kraan in werking te stellen. Nadat aan dit verzoek door Jhr. Mr. De Casembroot ge volg was gegeven, werd het ge bouw bezichtigd, waarna het ge zelschap zich in het Eedese Pa tronaatsgebouw aan een koffie maaltijd verenigde. De Commissaris der Koningin nam hierbij het woord en wees er op, hoezeer deze gebeurtenis de belangstelt ng van het Provin ciaal Bestuur genoot. Spr. bracht hulde aan allen die hun medewer king gaven bij de tot standko- mdng dezer roterij, temeer daar de vlasindustrie in Eede aan meer dan 300 mensen werk verschaft. Ofschoon nog vele moeilijkheden te overwinnen en problemen op te lossen zullen zijn, Wenste Jhr. De Casembroot Eedei geluk met dit fundament voor de toekomst en gaf hij de verzekering, dat men steeds op de steun van het Pro vinciaal Bestuur zar kunnen reke nen. Burgeipeester Van Dongen ves tigde er hierna de aandacht op, hoe deze dag een manifestatie en symbool van de samenwerking in Eede was. Ondanks het feit, dat het dorp voor 96 procent ver woest werd, heeft men de handen ineen geslagen en deze warm waterroterij is hiervan het resul taat. Spr. bracht dank Jian allen die hun krachten gaven en gaf de verzekering dat in de toekomst te Eede, waar vorig jaar ruiin 5 millioen kg vlas verwerkt werd, nog veel meer bereikt zal wordten. Mien rekent daarbij echter op de onontbeerlijke steun van het Provinciaal Bestuur. Verschillen de sprekers voerden hierna nog. het woord, o.a. de heer Martinet, Directeur der Ulassersschool tje' Koewacht, de heer Fruijtier, secretaris der ondervakgroep, Wethouder Sturtewagen en Pas toor Adriaansen, waarna de voor zitter met een woord van dank voor de belangstelling en van hulde jegens de uitvoerders, de Fa. Christiaansen te Oostburg, de geanimeerde bijeenkomst sloot. Het grootste deel van de be manning van het 10.172 ton metende Amerikaanse tankschip „Saint Christopher", dat te Singapore is aangekomen na een lading parafïne in de Rus sische haven Wladiwostock te hebben afgeleverd, heeft ver zocht af te mogen monsteren en naar New York terugge bracht te worden. Deze zeelie den, wier driemaandelijks con tract juist afloopt, wensen „geen verder deel te hebben aan het verstrekken van oorlogsmate riaal aan de Sowjet-Unie" HEDEN: TERNEUZENConcertgebouw 8 uur: Uitvoering door het K.R.O.-tournée 1949/1950. Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Twee meisjes Uit Boston". Nieuwstraat 17, 3 uur: Veiling van Dekkleden en Legergoederen- AXE2L: Het Centrum, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Huize Kolder". MORGEN: TERNEUZEN: Ned. Herv. Kerk, 7.30 uur: Bijzondere Samenkomst in verband met de Gezinsweek. HET CERTIFICAAT VOOR VOLLEDIGE GARANUC De Oostenrijkse regering heeft overeenkomstig de grondwet ontslag genomen. Het kabinet verzocht terzelf der tijd aan President Renner het tegenwoordige kabinet van kanselier Figl, leider van de Volkspartij, met de regering te belasten, totdat een nieuw ka binet gevormd zou zijn. WOENSDAG 12 OCTOBER. v.m. n.m Breskens 4.25 4.42 Terneuzen 5.00 5.17 Walsoorden 5.50 6.07 De 69-jarige Dr. Reinhold Lo- bedanz (Christen-Democraat) is tot voorzitter gekozen van de senaat der nieuwe Oost-Duitse regering. De verkiezing werd verricht door de 34 afgevaardig den van de vijf provincies der Sowjet-zone. Aanwezig als waarnemers wa ren ook 7 afgevaardigden uit de Sowjet-sector van Berlijn, die geen stemrecht hebben. De 70- jarige communist Otto Buchwitz werd tot vice-voorzitter ge kozen. Dr. Kurt Schwartz (Liberaal democraat) werd tot plaatsver vangend voorzitter benoemd. Toen de naam van de ex- generaal Arno von Lenski voor het plaatsvervangend voorzit terschap werd genoemd, kwam er van verschillende zijde pro test. Von Lenski, die bij Stalin grad werd gevangen genomen I en zich in een Russisch gevan- Sir Ivone Kjïkpatrick, plaats vervangend onderminister van Buitenlandse» Zaken in Enge land, heeft aan Wladimir Yero- feef, Sowjet-Russisch zaakge lastigde te Londen, het ant woord van Engeland op de Sow- jet-nota van 2 October overhan digd: In deze nota werden de Westelijke geallieerden er van beschuldigd, dat de overeen komst van Potsdam hebben ge schonden door de vorming van een West-Duitsche regering Naar verluidt wordt in het antwoord kort, maar krachtig de Engelse zienswijze herhaald. Een woordvoerder van het Britse Ministerie van Buiten landse Zaken heeft verklaard, dat de antwoordnota des avonds bekend gemaakt zou worden teneinde de Sowj et-regering in staat te stellen kennis van de inhoud te nemen. Frankrijk en Amerika hadden eveneens protesten van de Sow jet-Unie ontvangen, doch En geland had individueel geant woord, na met genoemde lan den de algemene termen bespro ken te hebben. Engeland zou ook antwoorden op de protesten van Hongarije, Tsjecho-Slowa- kije en Polen. Roemenië en Bulgarije hadden echter rege ringsverklaringen in deze afge legd, die geen antwoord behoef den. Volgens het Albanese nieuws bureau had Albanië eveneens een protestnota aan Engeland gezonden. Deze nota was echter nooit ontvangen, aldus de woordvoerder. Hij wees er op, dat Engeland en Albanië geen diplomatieke betrekkingen on derhielden. GEZINSWEEK. „Raad uitgaande van de voor Kerk en gezin". Tegenwoordig biedt 't gezins leven talloze problemen,, die voor al na de oorlog niet éénvoudiger zijn geworden, ja, zich op allerlei terrein, hebben toegespitst. Denk aan de talloze echtschei dingen; denk aan de vele over haast gesloten huwelijken, waar liet zo vaak op een fiasco dreigt uit te lopen! Denk aan de vragea rondom, de opvoeding onzer kin deren, waar de ouders zo'n grote verantwoordelijkheid op de schou ders is gelegd, en men zich soms éénvoudig geen raad weet. Men „zit" er mee, en kan maar moei lijk de juiste wegen vinden. Hoe behoort het te zijn in, een goed Christelijk gezin? Daarvoor moeten toch lijnen te trekken zijn, en normen te geven? Inzake de problemen rondom huwelijk, gfezin, opvoeding en sexuële voorlichting moet daarom enige leiding gegeven worden, en wil de „Raad voor Kerk en Gezin" uitgaande van de Ned. Herv. Kerk, een voorlichtende en die nende taak vervullen, om oude ren én jongeren zo mogelijk te helpen. Daarom worden deze en vol gende week in gans Hervormd Nederland samenkomsten belegd, om na te denken over de „gezins problemen". En Zeeuws-Vlaande- ren (Oostelijk deel) zal in deze actie niet ten achter blijven, Terneuzen opent de rij Donder dag en Vrijdag (zie advertentie in dit blad) waar Dr. Boland en Ds. Van der Vlugt op beide avon den zullen spreken. In Sas van Gent komt men Vrijdag 28 Octo- L1 ber, om 8 uur, samen in het Jeugdgebouw (achter de kerk),! wint" van IJzendijke an de Kon. waar Dr. De Koek van Terneuzen Harmonie van Biervliet op het en Ds. Van de Graaff zullen spre ken. In Sluiskil komt men samen op Vrijdag 4 November te 7,30 uur in de Ned, Herv. Kerk, waar eveneens gesproken wordt door Dr. De Keck en Dm, Van de Graaft. Op beide avonden zal het: onder werp zijn: „Hiet leven van de mtsns naar lichaam en geest." Tenslotte: de jeugd van Sas, Philippine qn Sluiskil, zal a.s. Vrij dag gaarne welkom zijn in Ter neuzen, wanneer daar gesproken wordt over: „Omgang tussen jon gens en» meisjes". Mogen genoemde avonden de belangstelling genieten, die ze verdienen TERNEUZEN. Spreekbeurt- Zoals uit een advertentie in dit nummer blijkt, zal de heer B. Boelhouwer uit Den Haag Don derdag 20 October a.s. in het Luxor Theater een spreekbeurt vervullen over het onderwerp „Jndië-politiek en de toekomst". De uitnodiging hiertoe ging uit van enkele Temeuzense ingezete nen. De heer Boelhouwer is een der oprichters geweest van de Vereniging „Nationaal Reveil". Later verliet hij deze vereniging en stichtte hij ,J>e Nederlandse Volksunie". De heer Boelhouwer bekleedt de functie van voorzitter der Nederl. Volksunie. Na de pauze zal gelegenheid worden geboden tot het stellen van vragen. BIERVLIET. Geslaagd concert. Onder leiding van de directeur, de heer J. Anthonisse, gaven de muziekvereniging „Geduld Over- Marktplein van Biervliet een ge zamenlijk concert. Uzendijke opende dit concert en voerde het programma keurig uit. Ook Biervliet was op dreef, zo dat deze gezamenlijke muzikale prestatie op hoog peil kwam te staan. Waarschijnlijk door het tries tige weer was de belangstelling van het publiek niet zo groot als men voor een dergelijk gebeuren'- had mogen verwachten. Mogen we de wens uitspreken, dat dergelijke concerten nog vele malen in Biervliet uitgevoerd zullen worden. Het is de moeite waard er rustig naar te luiste ren. HOEK. Diamanten bruiloft. Maandag j.l. was het 60 jaar geleden dat 't echtpaar J. Robijn- Doeselaar in de echt werd ver bonden. Dit is een gebeurtenis, die slechts sporadisch voorkomt en zeker een herdenken waard. Zo dacht ook de muziekvereni ging „Elk naar zijn krachten" er over en onder leiding van onder directeur Vergouwe werd des ^avonds pl.m. 8 uur dan ook naar dé woning van 't jubilerende paar gemarcheerd. Als voorzitter der muziekvereniging sprak de heer F. A. Ocké. een hartelijk woord tot de oudjes. Hij zei, dat het hem een groot genoegen was, hen namens „EL. N. Z. K." te mogen feliciteren met deze bijzondere gebeurtenis, en voor hem was het dubbel aangenaam hier het woord te mogen voeren ook als vriend en buurman. De toegestroomde belangstellenden gaven uiting aan hun vreugde door een drie maal herhaald .Jloera!" Hierna speel de „E. N„ Z. K." het Wilhelmus. Eén der familieleden dankte daar na voor de spontane hulde en no digde het bestuur van „E. N. Z. K" uit, even binnen te komen, terwijl de-muzikanten zich in café Breepoel en café Nieuweljnk kon den gaan. verfrissen. Eerst wer den evenwel nog een aantal vro lijke nummers geblazen, terwijl de jeugd een vrolijke rondedans maakte.. Het zal voor de beide jubilarissen wel een dag geworden zjjr. waar ze, naar we hopen, nog dilewjfte, aan zullen terug denken MlIDBELBUKT®. De laatste reis.. De stoombootdienst: Mddelburg- Rxatterdam, de z.g. „Middelburgse boot", vaarde gisteren haar laat ste dienst. Na he dén zullen de nog varende boten- de salonboot „Koningin Willielmina" en de motorvrachtboot „Valk 5" worden opgelegd. De concurrentie met het autovervoer is niet larger vol te houden. Met deze boten verdwijnt- weer een stuk historie van de Zeeuwse wateren, want de dienst Middel burgRotterdam wordt reeds meer dao; 90 jaar gevareip De salonboot „Koningin Wil li Imina" had passagjersaccomoda-. tie en vervoerde in de corner dik-. Wijls een groot aantal gasten. De vakkundigheid yan de kapi- teins dezer schepen, stammende- uit de familie Roth uit Anna Jacobapolder was buitengewoon groot dikwijls presteerde meg. het bij de dichte mist toch zonder ver traging de dienst, over de Reeuw se stromen te varen. ZAAMSLAG. Dodelijk ongeluk- Dinsdagmorgen reed de land bouwerszoon L. D. de Regt met een wagen geladen met suiker bieten in de z.g. Drieweg, die verbinding geeft yan de Notense- dijk naar de Provinciale weg ZaamslagDe Kraag, naar de losplaats nabjj de Kraagbrug. Onder het rijden wilde hij op de wagen plaats nemen, doch ongelukkiger wijze gleed De R. daarbij uit mot het gevolg, dat hij onder een der wielen terecht kwam. Hoewel inwendig zwaar ge kneusd, wist hg de paarden tot stilstand te brengen en ging de gewonde aan de weg zitten tot hulp kwam opdagen. De ijlings geroepen geneesheer liet het slachtoffer naar het zie kenhuis te Terneuzen vervoeren, waar hij in de loop van die dag is overleden. SPtUULAASIS It IS APARTS

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2