De toestand in Indonesië De Franse Regeringscrisis let op Uw Borst 1 akkersABDUSIROÖPj AMERIKAANSE MENINGEN DEMOBILISATIE De Voor-Unie van de Benelux der laatste over laatste artikelen der met de „Franeker" omgekomen journalisten KONINKLIJKE LANDMACHT WOENSDAG 12 OCTOBER 1949 EERSTE BIJEENKOMST „PERMANENTE COMMISSIE" De strijd in China Geen communisten in het Zweedse leger Een tekort van minstens iuü milliard francs? De Nederlandse afzet van zuivelproducten in Engeland Maan >nd. HOOGWATER Howrah Franxen.'.g »>U Aoonriement: Terncuzen W EERS VERWACHTING medegedeeld door het K-N.M.I, te De Bildt geldig van heden ochtend tot hedenavond. Flinke opklaringen. Wisselend hewolkt met enkele verspreide buien en vooral later op de dag flinke opklaringen. Matige langs de kust nu en dan vrij krachtige wind tussen Zuid en West. Vi)ij zacht voor de tijd van het jaar. 5e Jaargang No- 1241 Verschijnt dagelijks Drukkerij N.V. Fa P. J. v. d. Sande, Terneuzen Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. ADVERTENTIEPRIJS per mm io ct.minimum p«r advertentie f 1,50. Inzending advertenties tot des namiddags 3 uur. Rubriek kleine advertenties: 6 regels 60 ct.; iedere rtf#I meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bureau van dit Blad 16 eent meer. AANVALLEN OP MILITAI RE VOERTUIGEN IN HET CHERIBONSE. Bij drie aanvallen op militaire voertuigen die Zondag in het Cheribonse plaatsvonden, werden in totaal 7 militairen van het K.L. ontvoerd of gedood, aldus ver neemt Aneta. Twee militairen worden vermist na een aanval op een jeep, 15 km ten Zuiden van Cheribon. Een jeep met 5 mili tairen werd aangehouden door een in burger gekleed persoon en werd vervolgens hesprongen door een twintigtal gewapende perso nen, die o.a. in het bezit waren van 2 brenguns en andere auto matische wapens. Drie van de vijf inzittenden konden ontkomen, twee worden vermist. 6 Km ten Noorden van Kunin gan werd een militaire truck aan getroffen en doorzeefd van kogel gaten, urie inzittende militairen werden gedood of ontvoerd. Tenslotte werd een militaire jeep met drie militairen uit Che ribon die op weg waren naar Kuningan, het laatst gezien om 3 uur 's-middags ten Noorden van Kuningan. Sedertdien is er noch van de inzittenden, noch van de jeep iets vernomen. ATLANTISCHE VERDEDI GINGSORGANISATIE. Het opperbevel van de militaire verdedigingsorganisatie der sta- ten-ondertekenaren van 't Nóord- Atlantisch verdrag dat officieel de „Permanente Commissie"' wordt genoemd, heeft Dinsdag achter gesloten deuren zijn eerste ver gadering gehouden, walarop pro blemen, betrekking hebbende op de wederzijdse veiligheid der le- den-staten, werden besproken. Zoals gemeldi, hebben in deze „Permaniepte Commissiie" sir William D. Morgan, luitenant Paul Ely en generaal Omar N. Bradley respectievelijk als verte genwoordigers van Groot-Britta- nië, Frankrijk en de Verenigde Staten zitting. Uittocht uit Kanton. Nu de positie van de Chinese nationalisten op militair gebied slechter is geworden, helbben Li Tsoeng Jen, waarnemend presi dent van het nationalistische Chi na, en zijn minister-president Yen Hsi Sjan besloten heden per vlieg tuig uit Kanton naar Tsjoengking te vertrekken. De uittocht van andere regeringsfunctionarissen naar Tsjoengking en Taiwan gaat voort. Het Britse en Franse con sulaat-generaal hebben de te Kanton wonende Engelsen en Fransen, die niet van plan zijn te blijven, aangeraden zo spoedig mogelijk te vertrekken. 800 'Nationalistische functiona rissen. o.w. premier Yen Sji-Sjan, hebben de uittocht uit Kanton ingeluid en zijn gisterenavond door vele buitenlandse diplomaten gevolgd geworden. Terwijl de communistische legers de wankele nationalistische verdedigingslinies 80 km Noordelijk zwaar op de proef stellen, worden de bureaux van scheepvaart- en luchtvaart maatschappijen bestormd voor passages naar „waar dan ook heen". Functionnarissen van de Australische, Frönse, Italiaanse en Fortugeese ambassades en consulaten vertrokken gisteren avond naar Hongkong met de Britse kustvaarder „Fatshan". Uit gewoonlijk betrouwbare bron de Britse consul-generaal te Londen wordt vernomen, dat Tsjoengking Engeland tijdelijk bij de Chinese nationalistische rege ring zal vertegenwoordigen, in dien en wanneer zij naar die stad vertrekt. Lienkiangko veroverd. Van gewoonlijk betrouwbare Chinese zijde werd gisteren te Hongkong vernomen dat de Chi nese troepen onder generaal Tsjen Keng, die langs de spoorweg tus sen Kanton en Hankou in Zuide lijke richting oprukken, de plaats Lienikiangkou, die 75 km ten Noor den van Kanton is gelegen, heb ben veroverd. Van dezelfde zijde werd vernomen dat de nationa listische verdedigende troepen te rug gevallen zijn op Tsjingjun. dat 65 km ten Noorden van Kan ton ligt. Volgens andere uit Chinese bronnen afkomstige berichten helbben de onder bevel van gene raal Lin Piao aan het Hoenan- front strijdende communistische legers Woekang, dat 185 kilome ter ten Zuid-Westen van Heng- jang en op een afsand van 50 km van de grens van Kwangsi is ge legen, veroverd. Verscheidene Zweedse dagbla den, onder leiding van het groot ste Zweedse blad), de (Liberale) „Dagens Nyheter", voeren thans een campagne, welke ten doel heeft te beletten dat ook maar één enkele van belang zijnde mi litaire post in Noord-Zweden door een communist wordt bezet, „op dat, indien er een derde wereld oorlog zou uitbreken, leden van de vijfde colonne geen kans krijgen onheil te stichten". Het door „Knickerbocker Ma gazine" gepubliceerde werkje „Last testimony" met de laatste artikelen der bij de ramp met de „Franeker" omgekomen Amerikdanse journalisten, is toegezonden aan alle leden van het Congres der Verenigde Sta ten, vergezeld van het verzoek aan de leden van de Senaat en en van het Huis van Afgevaar digden, om mede te delen, ten éerste of de artikelen van de journalisten, die in het werkje zijn opgenomen, een bijdrage vormen tot hun kennis en die van het publiek in het algemeen met betrekking tot de juiste fei ten ten aanzien van Indonesië en ten tweede, of de Congres leden het met de schrijvers eens zijn, dat het Nederlandse volk in het algemeen in Indonesië baanbrekend werk heeft ver richt en dat de Nederlanders een factor van betekenis zijn bij de weerstand tegen het agres sieve communisme in Indonesië. Op deze vragen zijn verschei dene bevestigende antwoorden ingekomen van bekende Sena toren en Afgevaardigden. John Foster Lulles, senator voor New York en deskundige op het terrein der buitenlandse aangelegenheden gaf als zijn mening te kennen „dat de mere dan voorheen betrouwbare in lichtingen, die er in de afgelo pen weken uit Indonesië werd. verkregen, een goed effect heb ben gehad. Ik geloof, dat de Amerikaanse openbare mening meer begrip heeft gekregen voor de ingewikkeldheid van het probleem en een beter inzicht in de opbouwende politiek van de Nederlandse regering". Het lid van de buitenlandse commissie van de Senaat, J. W. Fullbright zeide, dat, te oor delen naar deze artikelen, hij stellig onjuist was ingelicht over de toestand in Indonesië en dat zij zijn kijk op de toe stand zeer zeker hebben gewij zigd. „De Nederlanders zegt hij verder hebben naar mijn mening in hun koloniaal be stuur opbouwend werk verricht. Deze mening was ik trouwens reeds toegedaan voordat ik van de bewuste artikelen had kennis genomen en zij hebben deze mening versterkt". De voormalige Minister van Landbouw Clinton P. Anderson, thans senator voor Nieuw- Mexico, verklaart, dat door het lezen van deze artikelen bij hem sommige indrukken, die hij voordien heeft gehad, gewijzigd zijn, terwijl de senator voor Ne vada, George W. Malone (die in het begin van dit jaar een bezoek aan Indonesië bracht) verklaarde, dat dit werkje bij draagt tot een vermeerdering van zijn kennis aangaande de toestand in Indonesië. Hij voeg de er echter aan toe, dat hij zich wenst te onthouden van een positieve uitspraak, die uit- ven tussen sluitend zou zijn gegrondvest October op het oordeel van anderen. De senator van New York Irving Ives is van mening, dat de arti kelen van de Amerikaanse jour nalisten een aanmerkelijke bij drage vormen tot het wegnemen van het onjuiste begrip, dat het communisme in Indonesië tegen te gaan en voegt er aan toe, dat zijn kennis van -de toe stand hem niet veroorlooft te verklaren, of de bevolking zelf al dan niet even effectief tegen het communisme had kunnen optreden. President Vincent Auriol ontvmg Dinsdag de leiders Van de Midden- en Rechtse partijen, die Maandag hebben geweigerd Jules Moch, hun steun toe te zeggen bij het vormen van een de voormalige (Socialistische) Minister van Binnenlandse Zaken, nieuwe Franse regering. W. F. Norrell, de afgevaardig de voor Arkansas is van mening dat de Amerikaanse correspon denten een belangrijke bijdrage hebben geleverd en dat te be- voegder plaatse aan deze aan gelegenheid ernstige aandacht zal dienen te worden besteed. De afgevaardigde van Indiana, Charles A. Halleck heeft, schrijft hij, door de artikelen een nieuwe kijk gekregen op het constructieve werk van de Ne derlanders in Indonesië, terwijl Chr. A. Horter, van Massachu setts als zijn mening te kennen geeft, dat dè artikelen een juis ter waardering inhouden van het werk van de Nederlanders in Indonesië dan tot nu toe ter kennis van het publiek is ge bracht. Alle brieven, waaruit hier- voren is geciteerd, zijn geschre- 30 Augustus en 4 Ex-minister Moch bracht Maan dagavond bij President Auriol ver slag uit over de vergeetse, gedu rende drie dagen gevoerde, on derhandelingen. Hij verklaarde niet in staat te zijn geweest over eenstemming te bereiken met al le in de afgetreden regering- Queuille vertegenwoordigde par tijen over de te volgen loonpoli tiek. Zoals gemeld, is dit nete lige vraagstuk de oorzaak gewor den van de val van het Kabinet Queuille. Moch had compromis-voorstellen opgesteld, welke de goedkeuring verwierven van zijn eigen Soci alistische partij en van de partij der Volksrepublikeinen, welke beide partijen respectievelijk 99 en 150 afgevaardigden in de Ka rn ei hebben. De Radicale partij! onder lei ding van de voormalige minister van Financiën, René Pleven, met 58 zetels in de Kamer van Afge vaardigden (waaronder een aan tal volkvertegenwoordigers, die niet ten volle het radicale stand punt onderschrijven), besloot de voorstellen van Mjoch onder voor behoud go<ed te keuren. 23 Onafhankelijke afge vaardigden, onder leiding van de voormalige Premier Paul Reynaud, de door 14 afge vaardigden vertegenwoordi gende Boerenpartij en de rechtse partü der Republi keinse vrijheid, die over 31 zetels in het Parlement be schikt, weigerden de voorstel len van Moeh goed te keuren. Voor het vormen van een re gering, steunende op de Socialis tische, de Volksrepublikeinse en de Radicale partij, is het nood zakelijk dat de Onafhankelijken de Boerenpartij en de partij der Republikeinse vrijheid hun steun verlenen, daar geen nieuwe regering anders niet over de 311 stemmen zou beschikken, waarop zij, oveenkomstig de grondwet, min'maal in de nationale vergade ring moet kunnen rekenen. Zoals gemeld, leidde het ver schil van mening over het al dan niet toekennen van een loonsver hoging aan de laagst betaalde ar beiders (en de vraag, hoe groot een eventuële loonsverhoging zou moeten zijn) tot het aftreden van de regering-Queuille. Alle partijen waren het er over eens, dat er een einde moest komen aan het door de regering vast stellen van de lonen en dat dit stelsel zo spoedig mogelijk moest wor den vervangen door in vrij heid gevoerde onderhandelin gen tussen werkgevers en werknemers, om tot de vast- ste'ling van de lonen te ko men. Doch dit vraagstuk diende slechts als faqdde voor de eigen lijke oorzaak van de weigering van Midden-, Conservatieve en Rechtse partijen om Moch's pro gramma te steunen. De leiders dezer partijen zijn namelijk van mening dat thans de tijd is aan gebroken om tot een oplossing Van het ernstigste economische probleem van Frankrijk te komen, namelijk de strikt noodzakelijke beperking van de uitgaven van. de staat. Deze politici wijzen erop dat het paaien van de leiders van vak verenigingen, die hun eisen van de daken schreeuwen, niet het minste vooruitzicht biedt voor een rege ling van het onmiddellijk om een oplossing vragende probleem van het verkrijgen van gelden ter dekking van het dreigende be grotingstekort van dit jaar. In dit verband wordt van gewoonlijk welingelichte zijde vernomen, dat, terwijl theo retisch de begroting over 1949 in evenwicht werd ge bracht, er in werkelijkheid een tekort is van minstens honderd milliard francs. En het is noodzakelijk dat de Franse staat vóór het einde van dit jaar de beschikking krijgt over dit of een groter bedrag, wil hij althans vol doen aan de voorwaarden ver bonden aan de aan Frankrijk overeenkomstig het plan- Marshall, verleende hulp- Piept Uw borst bij het ademhalen. Verdrijf dan het slijm, dat hoest en benauwdheid 1 veroorzaakt en zuiver Uw luchtwegen eens grondig met,*s-Werelds beste Hoestsiroop v I De directeur voor de demobili satie van de Koninklijke Land macht deelt ons het volgende mede: Zoals reeds eerder in de pers werd bekend gemaakt, zullen de militairen van de 7 December- divisie en zij, die hiermee gelijk gesteld zijn, in de periode October 1949 tot en met Januari 1950 uit Indonesië naar Nederland ver trekken. Men zie hiervoor het Faascommuniqué" van de Minis ter van Oorlog d.d. 14 April 1949 en de aanvulling daarop d.d. 6 Augustus li»49). Het totale aantal militairen, dat in deze periode zal terugke ren, werd oorspronkelijk op 20.000 man berekend, terwijl het totaie aantal militairen, dat van Juni tor. en met September 1949 uit Indonesië zou vertrekken, op 12.000 man werd begroot. Deze laatste groep is thans reeds voor het grootste gedeelte thuis of varende. allengs is ontstaan met betrek king tot de verhouding tussen Nederland en Indonesië. Van de leden van het Huis van Afgevaardigden was J. Ca leb Boggs, afgevaardigde voor Deleware, van mening, dat het getuigenis, gegeven in dit boek je, er op wijst, dat aan het Amerikaanse publiek nooit hel der en onpartijdig voor ogen is gesteld, wat er door het Neder landse volk in het belang van de Indonesiërs is verricht en welke inspanningen het zich heeft getroost, om in deze ge bieden het communisme een halt toe te roepen. Ook de afgevaardigde voor Florida, Charles Eb. Bennett, is de mening toegedaan, dat de Nederlanders veel hebben ge daan om de verspreiding van Inmiddels heeft ook de „Over seas Press Club of America" exemplaren van „Last Testi mony" doen toekomen aan Amerikaanse journalisten. Naar aanleiding hiervan schreef in de „Daily New York News" welk blad de grootste oplaag heeft van alle dagbladen in de Verenigde Staten de „Colum nist" Ed. Sullivan j.l. Zaterdag o.a. dat alle schrijvers in deze laatste boodschappen de natie waarschuwen tegen het gevaar, verbonden aan de Russische plannen ten aanzien van het met olie geladen Indonesië. Ieder hunner getuigt, dat het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft ge werkt op rapporten, die een ver wrongen beeld van de toestand gaven en dat het de feiten met voorbedachte rade heeft ver draaid. Ieder hunner waar schuwt er voor dat, als Indone sië eenmaal de onafhankelijk heid zal hebben verkregen, het een gemakkelijke prooi zal wor den van Rusland. Inzake het accoord over de in werkingtreding van de Voor- Unie der Benelux verneemt „Le Soir" het volgende uit deskun dige kringen. „De industriëlen beschouwen het financiële probleem over het algemeen als opgelost. Wil len de Nederlanders bij ons kunnen kopen en wij in staat zijn tot het vrijgeven van de producten over te gaan, dan moeten eerstgenoemden Belgi sche franken bezitten om ons te betalen. Men heeft over wogen een uitvoerprogram ten bedrage van 12% milliard Bel gische frank ten uitvoer te brengen. Grosso modo zullen de Nederlanders 7 milliard fr. ontvangen door hun goederen verkoop, terwijl de rest in het kader van de MarShall-hulp zal verkregen worden." Dit betekent, volgens het blad, dat de toestand voor Nederland moeilijk blijft. „Het is begrijpe lijk, zo schrijft „Le Soir" verder, dat Nederland aarzelt het even wicht van zijn betalingsbalans te verstoren of ons in goud te betalen, waartoe het overigens niet in staat is. Verder is het niet erg gesteld op Belgische credieten. Het is binnen de per ken van de aldus gestelde kwes tie, dat de onderhandelaars ge dwongen zijn eenregeling te zoeken. „Men heeft de betalingsbalans genomen zoals ze is en zich tot het vrijgeven van de aangekon digde producten beperkt. De ge volgen van de devaluaties zijn nog niet goed bekend. Zij zullen de landen ongetwijfeld in de gelegenheid stellen binnenkort nieuwe reeksen producten vrij te geven. „Men weet eveneens, dat som mige goederen niet kunnen vrij gegeven worden, daar de Neder landse markt nog steeds geregu leerd is en het noodzakelijk is, dat bij het afkondigen der vrije mededinging onder gelijke voor waarden wordt gestart. „Thans worden producten van de volgende industrieën vrijge geven: voedingswaren, steen, ce ment, een aanzienlijk deel van de producten der chemische, le der- en rubberindustrieën, der papier-, aardewerk- en glas industrieën, alsmede der non- ferro-metalen-industrie. „Het accoord behelst terzelf- dertijd een verhoging der tex- tiel-contingenten, die nog niet kunnen worden vrijgegeven, met 70 Ook voor de steenkolen en ruw ijzer zullen maatregelen worden genomen. De mogelijk heid bestaat tot nieuwe vrijge vingen over te gaan, die op 2% a 3 milliard frank zullen staan. „Twee soorten producten zijn niet vrijgegeven: de textiel-pro ducten en het ijzer en staal van fabrimetaal. Wat deze laatste ca tegorie betreft, is er kans op spoedige vrijgeving. De confe rentie te Luxemburg zal die zaak moeten oplossen. Bedoelde con ferentie beoogt coördinatie op politiek, monetair, fiscaal en landbouwgebied." Reeds werd een begin gemaakt met de afvoer van de 7 December- divisie. Bij het opmaken van het defi nitieve afvoerschema bleek echter onder meer als gevolg van de door de Minister van Oorlog vast gestelde uitbreiding" van het „Paascommuniqué" dat het definitieve cijfer van de troepen die tussen October 1049 en Janu ari 1950 uit Indonesië moeten worden afgevoerd, belangrijk ho ger ligt dan de oorspronkelijke berekening. Daai' van het gepubliceerde schema, zoals meermalen werd medegedeeld, onder geen beding zal worden afgeweken, zal het directoraat-generaö.1 van scheep vaart extra scheepsruimte char teren waardoor ook dit belangrijk groter aantal militairen op de vastgestelde tijd uit Indonesië zal kunnen vertrekken. Het eerste schip, dat voor dit dpel werd in gelegd, is het Engelse stoomschip „Impire Br ent", dat als emigran tenschip een reis naar Australië heeft gemaakt. Op de terugreis, die vermoedelijk in de loop van deze week zal aanvangen, zal dit schip Nederlandse troepen thuis brengen. Daar het huidige demobilisatie- centrum eveneens van onvoldoen de capaciteit is om het groter aantal militairen van de Kon. Landmacht te verwerken, zal binnenkort een nieuw demobilisa tiecentrum worden betrokken, waarvan de capaciteit wel vol doende is. De verbouwing van dit kamp voor genoemd doel is reeds in volle gang. Tij,dens een lunch, welke giste ren te Londen werd gehouden na de jaarlijkse bijeenkomst van de Nederlandse Kamer van Koop handel te Londen, heeft de Britse minister van Handel, Harold Wilson, medegedeeld, dat binnen kort besprekingen zullen worden geopend tussen Engeland en Ne derland over een contract op lan ge termijn voor de levering van zuivelproducten. Met betrekking tot de handels relaties tussen Engeland en Ne derland, verklaarde Wilson: „Et kan slechts wensen, dat we na de oorlog torji het opbouwen van en het handhaven van een surplus van het sterlinggebied in de han del met de Ver. Staten eventuële succes zouden hebben gehad als met onze betrekkingen met Ne derland. MAANSTANDEN, Opk. Ond. 7.50 21.41 15.02 7.47 23.— 15.39 7.45 16.05 7.43 0.26 16.24 7.41 1.55 16.39 7.39 3.25 16.32 7.37 4.56 17.04 7.34 6.29 17.17 7.32 8.04 17.33 7.30 9.41 17.54 st voor deze inves- ijks een programma e vestigt de Rege- e aandacht op, dat groot belang moet jeacht de werkgele- de Bouwnijverheid 1 mogelijk te doen ie om deze reden opstellen van een >ouwprogramma nut roken wens, dat de Staten bij de vast- het bouwprogramma ord, wijst de Minis- and, omdat het hier ïdelijke economische omstandigheden. de nadere verde- let bouwprogramma edragen aan de Ka ar evenmin duidelijk deze Memorie een leldering. .opig Verslag heeft 1 om een voorziening iet het arrest-Bever- Hoge Raad 3 April gewezen en dat het van noodzakelijke l aan woningen be- r heeft aan dit ver- •t verlangen om de «treffende de steun eidswege voor volks- ig bij de wet vast te on de Minister niet De vooruitzichten zo onzeker, dat on- e aanpassing aan 2 omstandigheden ïogelijk moet zijn. bij algemene maat- bestuur, gelijk in s voorzien, acht hij le uiterste mogelijk- AAN HET SOKKEN. Densdag terecht voor een fraude-zaak die nd tijdens de laatste /alt niet bij benade- /an de artikelen, die werden onttrokken. >en belopen. Bij de Iet betrof de meest bonnenkaarten: ta- ïsmiddelen-, textiel- die grof geld op- tlmatigheden werden lat bonnen in omloop t publiek nog onmo- n kunnen bereiken iële kanalen. Toen teen, dat de lek bij gezocht moest wor- lerzoek werd echter tijdrovend doordat iractisch niet te be- Q. irlemse recherche r tenslotte in het leveren, waarna van elf d<_ders en s volgde- e verificateurs, de K. en de 30-jarige n B. en. de P.T.T.- J. W., 50 jaar, tezamen met de eer G. J. de hoofd- VRIJDAG 14 OCTOBER. v.m. n.m. Breskens 5.42 6.11 Terneuzen 6.17 6.46 Walsoorden 7.07 7.36 sisch op Engels oVéP. trouw, dat u mijn barbaars En gels zult excuseren. Het is alge meen bekend, dat niet alleen Russen, maar ook de Amerika nen de uitspraak van het En gels vaak niet meester kunnen worden", zo zei Wysjinski van te voren. (De tussen haakjes geplaatste cijfers betreffen het aantal be haalde zetels in 1945.) In tegensteling met eerdere berichten is Emil Loevlin, vice- voorzitter van de communisti sche parlementsfractie, her kozen. De trein van Calcutta naar Bom bay is Woensdagavond na 't ver trek uit Howrah, 130 kilometer ten Westen van Calcutta ont spoord. Men vreest, dat veel do den en gewonden te betreuren zullen zijn. gehouden. De machine is ten gevolge van de mist in aanra king gekomen met de toppen van bomen van het bos van Brahe in het departement Meurthe en Moezel. Het vlieg tuig werd vernield. De inzitten den konden het ongedeerd ver laten. De resolutie, waarin deze bei de aanbevelingen waren opge nomen, is met negen en dertig tegen twee stemmen, bij vier onthoudingen, aangenomen; zij werd heftig door de vertegen woordigers van Groot-Brittan- nië en van de Zuid-Afrikaanse Unie bestreden. imbtepaar had vol- isitoir van Mr. Wi- aan de fraude ver- de verificateur K. B. bedroeg 9.200 s meubelmaker, de er" 4.000. vroeg na zijn re- ddellijk uitstel van langezien deze vier 5rst wegens heling ig moesten terecht- e Rechtbank. Dit m, waarna de ove- /erdachten in deze sld werden, je koopman J. V. Donkaarten van J. eze weer doorver- vinst per stuk. Te- de officier 1 jaar Uitspraak 1 jaar. e koopman in 2de P. T„ iemand met elast strafregister, kaarten weer van doorverkocht aan T. kreeg even- die juist vrij was van twee jaar we- distributiedelicten, 6 maanden af. jij zijn aanhouding in net oezit van bonkaarten ter waarde van 20.000. De officier noemde hem de „grootste zwar- tehandelaar van Haarlem". De echtgenoten van P. en T. bquevens enkeje andere op- en verkopers ran bonnen kregen voorwaardelijke straffen of geld boeten.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 1