7$ wildbtaad fyvzond Bim en de ontvoering van Sinterklaas der laatste Uit de Provincie SPORTNIEUWS Kerknieuws BINNENLANDS NIEUWS Wat brengt de Radio'/ Protest Vlaams Economisch Verbond inzake voor-unie der Benelux Snelle verbinding redt baby BETER LAAT DAN NOOIT De mist op de Noordzee Bezuinigingsplannen in Engeland Agenda Maatregelen tegen bepaalde besloten filmvoorstellingen DOOR TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. KOK VAN DE NOOEDDAM VERMIST. HOOGWATER Howrah De herfst is het seizoen van de jaeht en weldria zal dus weer het wild als voedingsmiddel op onze tafels verschij nen. Ik geloof niet dat het nodig is er over uit te wijden, welke heerlijke gerechten een goede kok daardoor in staa is, aan ons dagelijks menu toe te voegen- den wel bij het koken of door het maagsap in onze maag gedood en richten dan geen schade aan. Het gevaarlijkste zijn de giftige stoffen, die bij dit rottingsproces kunnen ontstaan. Deze z.g. al- calo'-'den worden niet door het Wat is hiervan de reden? Is wild caMd een gezond nu een gezopd of een ng mens worden ze gewoonlijk, ook voedingsmiddel. de al 0mdat ze maar in vrij Dat hangt helemaal hnovopltiodfin voorkomen Toch ziet men op de diëetbrief- jes van personen, die voor een of andere kwaal onder medische be handeling zlijn, dikwijls aangete kend dat het gebruik van wild hun ten strengste verboden is dodelijke gevolgen hebben. Zulke gevallen zijn in de litteratuur be kend. En wanneer men, na aan een gemeenschappelijke dis wild ge bruikt te hebben, daarvan de bo vengenoemde lasten ondervindt, terwijl dit bij de overige aanwe zige personen niet het geval is, zal men goed doen dit feit als een waarschuwing 'te beschouwen en de huisarts verzoeken de lever eens aan een nauwkeurig onder zoek te onderwerpen. Door zich dan tijdig in acht te nemen kan men veel toekomstige narigheid voorkomen. Dr. P. H. VAN DER HOOG. toestand waarin het wild ver keert op het ogenblik, waarop het genuttigd wordt; verder van het feit of het goed gekookt of ge braden is en tenslotte van de toe stand waarin lever en nieren ver keren van de persoon die het wild nuttigt. Onder al de vleessoorten, d.e gewoonlijk door de mens gecon sumeerd worden, neemt het wild een zeer bijzondere plaats in. In de eerste plaats is het meestal het ogenblik dat het gedood werd, afkomstig van een dier, dat, op in volle actie verkeerde (vliegen de fazant, vluchtende haas enz.) Het is daarbij niet verbloed, niet ontdaan van de ingewanden, ter wijl men het tenslotte gedurende veel langere tijd dan met ander vlees het geval is, heeft bewaard, opdat het dier speciale geur en smaak zou krijgen, waarop de fijnproever zo hog*; prijs stelt. Met al die feiten moet men reke ning houden bij het beoordelen van zijn waarde als hygiënisch voedselmiddel. Eenvluchtend dier spant zich in een zeer kort tijdsver loop ontzet tend in. Door deze grote werkzaamheid ontstaat veel spiermeikzuur, waar mede de spieren doordrenkt wor den. Wordt dit gehalte al te groot dan verandert het zelfs de spiervezels, waarbij het eiwit stolt. Het vleesi wordt te hard en is dus, op het ogenblik waarop het dier gedood werd nog niet di rect eetbaar. Wacht men echter enige tijd, dan heeft onder in vloed van ditzelfde melkzuur en door de oxydasen en fermenten die in het vlees aanwezig zrjn, een soort van zelfvertering plaats, waardoor het week en sappig wordt. U;it hygiënisch oogpunt bestaat hiertegen niet het minste bezwaar. Er gebeurt echter meer. Met het dodendle lood zijn bac teriën het lichaam binnengedron gen. De wond is bovendien dik wijls door aarde verontreinigd. Deze bacteriën gaan zich in het lichaam ontwikkelen en dit kan des te eerder geschieden omdat men het dier niet heeft laten ver bloeden" zoals dit met slachtvee geschiedt. Het bloed is n.l. een zeer goede voedingsbodem voor bacteriën. Verder heeft men de ingewanden niet verwijderd en de microben die zich daarin bevinden, verspreiden zich na de dood even eens zeer snel door alle weefsels. Vooral die uit de blaas, welke daar een ammoniakale gisting tot stand brengen, hebben een slechte reputatie en iedere jager weet, welke kleine kunstgreep hij bij de haas, welke hij zojuist ge schoten heeft, daarom moet toe passen. Het „adellijk" laten worden van het wild is niets anders dan een rottingsproces en men moet een dergelijk proces dus nooit te ver latert gaan. Om dit te kun nen beoordelen is ons reukorgaan niet voldoende. De microben zijn daarbij het ergste niet; die wor- hoeveelheden voorkomen in de lever onschadelijk gemaakt en door de nieren weer uit het li chaam verwijderd. Maar b(j per sonen, lijdende aan dyspepsie, waarbij de spijsvertering ver traagd is en de rottende stoffen dus lang in de ingewanden blijven, of bij patiënten wier lever niet voldoende functioneert, en bij nierlijders kan zoiets gevaarlijk worden en noodlottige gevolgen hebben. Hoofdpijn, stijging van de bloeddruk, huiduitslagen en spe ciaal het erger worden van reeds bestaande huidaandoeningen, ver meerderde gal-afscheiding en di- arrhee zijn de directe gevolgen er van. Adellijk wild, dat door een nor maal, gezond persoon zonder eni ge schade verdragen wordt, kan voor een patiënt, die in een ver gevorderd stadium van chronische nierschrompeling verkeert zelfs Het leven van een Indonesische baby uit de nederzetting Steen kool in het Zuidoosten van de Vogelkop op Nieuw-Guinea is ge red dank zjtj snel vervoer naar Makassar, dat mogelijk werd door een goede vorm van samenwer king tussen de K.L.M. en de N.N.G.P.M. D'e plaatselijke geneesheer op de nederzetting Steenkool achtte overbrenging naar Makassar noodzakelijk daar plotseling chi rurgisch ingrijpen geboden was. Het patiëntje werd daarop door de Grumman Mallard der N.N.G. P.M. naar Moorotai vervoerd, waar de gezagvoerder van de K.L.M. Blaauw niet aarzelde van het anders zo zorgvuldig nage streefde tijdschema af te wijken en het lijntoestel ophield om aan sluitend vervoer naar Makassar mogelijk te maken. Het geluk was ditmaal met onze vrienden. Ze hadden ternauwer nood een kwartier gelopen, toen ze een oeroude, kleine stoomboot za- Easli, maar Bim was al bij de zee man. Hij sprak hem maar dade lijk in het Hollands aan. „U gaat zeker gauw naar moeder de vrouw gen, waar een verweerde kerel 'n jterug?" vroeg Bim hoopvol. De stuk ijzer op klonk, ongeveer zoals een ervaren huismoeder een stuk in een broek zet. „Mijn kop er af, als dat geen Hollander ;s", zei Bim. „Hoe weet je dat nou?" vroeg ander blij verrast zijn eigen taal te horen spreken, bleef het ant woord niet schuldig. „Ik zal op de plaats in presi dent Truman veranderen, als ik Klaas Biet niet ben" antwoordde de zeeman, ,,en als ik vanavond niet uitvaar in de richting van Groot Mokum". Aangezien de zeeman geen aanstalten maakte om de gestalte van president Tru man aan te nemen, was het be wijs geleverd dat hij Klaas Biet inderdaad was en tevens, dat hij naar Amsterdam ging varen en nog wel dezelfde avond. Uit brieven van Amerikaanse Senatoren en van leden van het Huis van Afgevaardigden aan „Knickerbocker Magazine" blijkt dat een aantal vooraanstaande politieke figuren in de V. S. hun mening over de toestand in In donesië hebben gewijzigd na het lezen van het boekje „Last Tes timony", dat artikelen bevat van Amerikaanse journalisten, die bij de ramp met de „Franeker" om het leven zijn gekomen. Zo schrijft de Democratische Sena tor en ex-Minister van Land bouw Clinton Anderson: „Het boekje leeïde me begrijpen wat de Nederlanders in Indonesië gedaan hebben en corrigeerde sommige van mijn vorige in drukken." Door de dichte mist, die giste renochtend over de Noordzee hing, heeft ter hoogte van Cro mer aan de kust van Norfolk een aanvaring plaats gehad tus sen een Brits en een Panamees schip. Het Engelse schip „Beltinge" (1062 ton) is beschadigd onder de waterlijn, maar de Panamese vrachtboot „Vanmil" (4910 ton) schijnt geen averij te hebben op gelopen. Ter hoogte van Spurn Head (Yonkhire) is een Deense vis sersboot gezonken. Ook hier was de mist oorzaak en twee van de vier vissers, die zich aan boord bevonden, zijn vermist. Tenslotte wordt gemeld', dat gisterenmor gen het transport en in het bijzon der de luchtverbindingen ten zeerste gehinderd werden. Het Vlaams Economisch Ver bond heeft aan de Belgische eerste-Minister evenals aan de Minister van Economische Za ken en van Buitenlandse Zaken een protestschrijven gericht tegen de uitvoeringsbepalingen van de Benelux-Voor-Unie. In dit schrijven wordt o.m. ge zegd: „In verband met de voor unie-onderhandelingen, die thans te 's-Gravenhage aan de gang zijn tussen de Belgische en Nederlandse delegaties van ambtenaren, vernemen wij dat de Belgische uitvoer zou worden vrijgegeven voor alle industriële artikelen, behoudens voor die behorend tot de sectoren der textiel- en metaalverwerkende nijverheid. Voor laatstgenoemde sectoren zou de vrijmaking in achtereen volgende fazen geschieden en voor textiel in het bijzonder zou zij zelfs worden uitgesteld tot op de datum van het van kracht worden der Economische Unie en dan slechts, zo België afziet van de minimum prijzen voor landbouwproducten voorzien door het protocol van 9 Mei 1947". Het schrijven wijst op de ge varen en de zware nadelen, die aan dergelijke regelingen ver bonden zijn voor de Vlaamse in dustrie, alsook voor het uitein delijk welslagen van de Bene lux zelf. Na op het concurrentiegevaar vanwege de Nederlandse pro ducten de nadruk te hebben gelegd wordt in het schrijven verder opgemerkt: „Zo Neder land volstrekt aan zekere com partimentering en contingente- ring van onze uitvoer wil be houden, vragen we dat niet meer afgeweken wordt van de volgende regels: 1. Nederland aanvaardt zon der voorbehoud de instelling van de volledige Economische Unie op 1 Juli 1950. 2. Indien om monetaire re denen toch geen volledige vrij geving der Belgische producten kan geschieden, dient in elk der achtereenvolgende fazen bij de Ten einde de groeiende mis dadigheid onder de jeugd te be strijden is in Japan een wet uit gevaardigd, die de jeugd ver biedt zich in cabarets, café's chantants en „andere ongezon de vermaakcentra" te begeven. Volgens de politie is 48 pet van alle misdrijven in de laatste tijd door on volwassenen bedreven. vrijgeving van Belgische pro dueten een behoorlijk percen tage onzer afgewerkte textiel producten begrepen (weefsels, breigoederen, kleding enz.) te zijn." De interministeriële commis sie van het Britse kabinet, die gisteren voor het eerst na de de valuatie van het pond sterling is bijeengekomen, zou haar goedkeuring hebben gehecht aan belangrijke bezuinigings maatregelen. Er zou zowel op de invoer als op de staatsinveste- ringen worden bezuinigd. Spe ciaal wordt er op gewezen, dat de katoeninvoer, die voor de Britse industrie zo belangrijk is, de Britse regering voor een ern stige moeilijkheid plaatst: ener zijds is 30 procent van die in voer uit de Verenigde Staten af komstig, anderzijds stijgen de Egyptische katoenprijzen sedert de devaluatie voortdurend. Een van de oorzaken van deze prijs- HEDEN: SAS VAN GENT: Hotel „De Ia Bourse", 3 uur: Herveilmg van Woonhuizen. TERNEUZENLuxor Thea ter, 8 uur: Bioscoopvoorstel ling „Twee zusjes uit Boston". MORGEN: TERNEUZEN: Concertgebouw 8 uur: Uitvoering door het K.R.O.-tournee 1949/1960. Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Twee meisjes uit Boston". AXEL: Het Centrum, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Huize Kolder". TERNEUZEN. Ned. Ver. van Huisvrouwen. Vrijdagavond hield de Ned. Vereniging van Huisvrouwen haar eerste bijeenkomst na de zomer- stijging is de vermindering van ?'afa.ntie: ,r>? presidente heette de lonende nne-st Rrazilië een behalve talrijke leden ook vele m- troducée's welkom en zette in Naar het A.N.P. verneemt is binnenkort de indiening ibij de Tweede Kamer te verwachten van een wetsontwerp tot wijzi ging van de bioscoopwet, dat een nieuwe regeling biedt ten aanzien van de besloten filmvoorstellin gen in aier voege, dat ook de keuring vereist zal zijn van films, welke in besloten gezelschap van meer dan 25 personen vertoond worden. Ook een ander vergun ningsstelsel zal worden voorge steld, waanbij de vergunning niet meer aan de onderneming is ge bonden, maar aan de plaats van vertoning. Het ligt voorts in de bedoeling der regering, de intrekking te bevorderen van het op 12 Mei 1948 ingediende wetsonwerp tot wijziging en aanvulling van enige artikelen van de bioscoopwet. Over dit wetsontwerp heeft de Tweede Kamer indertijd een voor lopig verslag uitgebracht. Een memorie van antwoord is echter nimmer verschenen. de lopende oogst. Brazilië, een andere belangrijke katoenleve rancier van Groot Brittannië, heeft omtrent de devaluatie van de cruzeio nog geen beslissing genomen. In goedingelichte kringen acht men het eveneens onzeker, dat de interministeriële commis sie een vermindering van de in vesteringen, o.a. die in de wo ningbouw, heeft goedgekeurd. In deze sector zou een afnemende bedrijvigheid, evenals in de ka toenindustrie, een teveel aan werkkrachten met zich brengen. Men meent, dat daarom maatre gelen genomen zullen worden, om de aldus overtollig geworden arbeidskrachten werk te geven in andere industrieën, zoals de steenkolenmijnen en de land bouw, waar nog steeds werk krachten te kort zijn. Men acht het in dit verband mogelijk, dat de wet op de verdeling van ar beidskrachten verscherpt zal worden en doeltreffender ge maakt dan totdusverre het ge val was. Het is tenslotte waar schijnlijk, zo wordt er aan toe gevoegd, dat de Ministers giste ren de laatste hand gelegd heb ben aan een programma tot be- srtoeiïng van de administratieve uitgaven met vijf procent. 't kort het belang van de Lande lijke Vereniging in 't algemeen en van de Terneuzense Afdeling in 't bijzonder uiteen. Zij besprak tevens het winterprogramma met zijn vele cursussen en lezingen enz. De volgende bijeenkomst zal geheel gewijd zijn aan het ver vaardigen van kleding, die aan het Bureau Sociale Zaken ter uit reiking zal overhandigd worden. De spreekster van deze avond, mej. Petra Clarijs, was voor de Afoeling Te.neuzen geen onbe kende. na haar lezing over ,,Het Hollands Binnenhuis" in 't voor jaar. Ook het onderwerp ,,De ontwikkeling van de mode van de middeleeuwen tot de 18de eeuw", was uiteraard zeer ge schikt om de aandacht van de aanwezige dames te boeien. Voor haar ogen groeide met de eeuwen het simpele uitstekende hemds- randje uit tot de prachtige Spaan se- en molensteenkraag en wis selden lijn en vorm van costuum en hoed in hetzelfde rhytme als die van de bouwstijl van dezelfde tijd. Ook de keienkleding veranderde ir.. die tijd meestal in dezelfde richting als de damesmode, het geen met verschillende lantaarn plaatjes toegelicht werd. Al met al een avond die de aan wezigen zeker met verlangen zal doer, uitzien naar het vervolg, dat de meer moderne mode te berde zal brengen. Rijwiel terecht Door een inwoner der gemeen te Hoek werd enige tijd geleden aangifte van de vermissing van een rijwiel dat hij geplaatst had in het magazijn van Hotel „Cen traal". Het is na ongeveer een maand speuren de plaatselijke recherche in samenwerking met de Rijkspolitie te Sint Jansteen, gelukt het rijwiel te St. Jansteen te achterhalen, hoewel aan het rijwiel de nodige veranderingen waren aangebracht. Het bleek te zijn achtergelaten door de reeds eerder in ons blad vermelde ko- nijnendief Zamen, bijgenaamd Pluto. YVESTDORPE Öntsporüig. Een dezer dagen ontspoorde ter hoogte van de hoeve van de heer De Kever een wagon bieten van de Z.V.T.M. op weg naar de sui kerfabriek te Sas van Gent. De wagon lag geheel omgekanteld. Buurtkermissen. voorbij. Zondag j.l. was het alweer de laatste buurtkermis in Westdorpe en wel in de buurt de Reedijk, want als de bietencampagne be gonnen is, sluit de Reedijk met dansen enz. de buurtkermissen voor het jaar af. VOETBAL. Ingewikkeld voetbal-incident te Semarang. Tijdens een voetbaltournooi, dat teir gelegenheid van de Pasar- malam feestelijkheden te Sema rang werd gehouden, deed zich bij de wedstrijd Bandoeng-Vios (Ba tavia) een even betreurenswaar- dig als gecompliceerd incident voor. De wedstrijd was 10 minuten oud toen de scheidsrechter het nodig vond de aanvoerder van Bandoeng Tolmeijer (de oud- Blauw Witspeler) wegens wange drag van het vel dte sturen. „Goed", zei Tolmeijer, „maar dan - gaan we allemaal" en het hele elftal van Bandoeng wandel de naar de kleedkamer. Aanwezige officials stelden hierop alles in het werk om Ban doeng te bewegen met tien man de strijd voort te zetten, maar de ploeg weigerde zonder Tol meijer te spelen. Vios kwam daarna met het aanbod, om dan ook een speler te laten uitvallen en met tien man aan elke kant te spelen. Bandoeng was niet te vermurwen en de spelers begon nen hun voetbalschoenen uit te trekker- Toen kwam de voor Nederland se K.N.V.B.-begrippen merkwaar dige oplossing: Het georganiseerde Pasar-ma- lam-comité heslopt Tolnyj^ér wéér top te staan het veld te betre denScheidsrechter Van der Beeten kon zich, zeer begrijpelijk', niet met deze handelwijze vereni gen en verdween op zijn beurt naar de kleedkamr. Een bezwaar bleek dit echter niet te zijn, want een andere arbiter werd genegen gevonden de wedstrijd te leiden en men speelde rustig en met vol ledige elftallen verder. GEREF. KERK, (Onderh. art. 31 D. K. O.) Beroepen te Opende-Surhuister- veen„ Ds. I. van Til, thans predi kant te Hoek. MILITAIR ONDER VRACHT AUTO TE ROTTERDAM. De 21-jarige militair J. Ebe- ling uit de Verboomstraat, te Rotterdam, reed gisterenmiddag tegen vier uur 'op de fiets op de Aelbrechtskade. Toen van een achter hem rijdende vrachtauto bestuurd door J. F. N. uit Delft, de vooras brak. De auto werd daardoor onbestuurbaar, schoot naar rechts in de richting van de Delfhavense Schie, sleurde de wielrijder mee en kwam eerst tegen een in het water liggende schuit tot stilstand. De chauffeur, die er afgesprongen was, bemerk te onder zijn wagen de vermor zelde fiets. Het ernstig verminkte lichaam van de militair werd in het water teruggevonden. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis Coolsingel vervoerd. Op de van flikkerlichten voor ziene spoawegovergang "Zalne, enige kilometers Oostelijk van Zwolle in de weg ZwolleAlmelo, geschiedde gisterenochtend om 8.30 uur een ernstig ongeluk. De 60-jarige H. Meier uit de buurtschap Hjerfte, gemeente Zwollerkerspel, naderde met een paard en wagen uit de richting Heino, toen een voortrein uit Meppel passeerde. Deze trein, dié te 8.37 uur in Zwolle moet aanko men, greep de wagen, welke mee gesleept werd. De bestuurder was vrijwel op slag dood', het paard bleef ongedeerd. Uit getuigenverklaringen bleek, dat de bejaarde man de flikker lichten, die op onveilig stonden niet oipgemerkt moet hebben. Hij is althans doorgereden. Op het ogenblik van het ongeluk hing bij de spoorwegovergang een zware mast. Het treinverkeer ondervond geen noemenswaardige vertraging. ACTIE VAN HAARLEMSE SIGARENWINKELIERS De Haarlemse georganiseerde sigarenwinKeliers hebben een op roep gericht tot alle collega's in het land om hun actie te steunen tot breideling var de verkoop van tabaksartikelen door allerlei be drijven wier eigenlijke taak dat niet is: café's, restaurants, eet huizen, foyers, cantnies, theaters enz De Haarlemse winkeliers heb ben besloten voortaan uitsluitend te kopen bij grossiers die nie', aan dergelijke bedrijven leveren. WEER EEN WILD ZWIJN Na een klopjacht te Haaksber gen zijn enkele jachtopzieners er in gesbagd een wild zwijn van i'70 pond te schieten. Het dier was een dag tevoren reeds opgemerkt in een weide. Men organiseerde een klopjacht, waarbij de jachtopziener Van der Kolk het dier aanschoot. Het woedende dier vloog daarna op de jachtopziener Verduin af, die het met een welgemikt schot neerlegde. De Noordam van de Holland- Amerikalijn heeft radiotelegra- fisch verzocht nasporingen te doen naar een kok, die sinds Zaterdagavond vermist wordt, toen het schip het Kanaal nader de. Zondag hebben schepen op de Noordzee en het Kanaal uit gekeken naar de vermiste kok van de Noordam. De Noordam vertrok uit Rotterdam en is thans op weg van Southampton naar New-York. De familie van de kok is gewaarschuwd. WOENSDAG 12 OCTOBER 1949. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.18 Oog in al; 8.25 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; ll.OOGram.; 12.00 Orgelspel1; 12.30 Medede lingen; 12.38 Gram.; 12.55 Kalen der; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Gesproken portretten; 14.15 Jeugdconcert; 15.00 Kinderkoor; 15.20 Voor de jeugd; 15.5G In structieve muziek; 16.00 Voor de jeugd; 16.30 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Orkest; 18.00 Nieuws; 18.15 Vara-varia; 18.20 Gram.; 18.30 Voor de strijd krachten; 19.00 Lezing; 19.15 Pi anoduo; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.03 Actualiteiten;' 20.15 Socialistisch commentaar; 20.20 Gram.; 21.30 Hoorspel; 22.15 Dansmuziek; 22.45 Cause rie; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM H: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de jonge zieken; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.15 Hoorspel; 12.15 Strijkorkest; 12.30 Mededelingen; 12.33 Piano; 1'3.00 Nieuws; 13.15 Volksmelodieën; 14.00 Amuse mentsmuziek; 14.30 Kleir. koor; 15.00 Kamerorkest; 16.00 Cause rie; 16.15 Voor de kinderen; 17.30 Gram.; 17.45 Regeringsuitzending; 18.00 Muziekkorps; 18.30 Voor de kinderen; 18.45 Zigeunerkwartet; 19.00 Nieuws; 19.15 Regeringsuit zending; 19.30 Sport; 19.40 Radio krant; 20.00 Nieuws; 20.05 Com mentaar; 20.15 Klein koor; 20.40 Orgelspel; 21.25 Causerie; 21.45 Omroeporkest; 22.45 Avondover denking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.; 12.20 Orkest; 12.30 Weerberichten; 12.32 Trio; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 17.05 Nieuws; 17.15 Gram.; 17.30 Voor dracht; 17.40 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Radiofeuilleton; 20 00 Opera; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 22.50 Nieuws; 22.55 Gram. MAANSTANDEN. Maan >nd. Opk. On<L 7.50 21.41 15.02 7.47 23.— 15.39 7.45 16.05 7.43 0.26 16.24 7.41 1.55 16.39 7.39 3.25 16.32 7.37 4.56 17.04 7.34 6.29 17.17 7.32 8.04 17.33 7.30 9.41 17.54 ,st voor deze inves- ijks een programma e vestigt de Rage- e aandacht op, dat groot belang moet jeacht de werkgele- de Bouwnijverheid 1 mogelijk te doen ie om deze reden opstellen van een louwprogramma nut roken wens, dat de Staten bij de vast- het bouwprogramma jrd, wijst de Minis- and, omdat het hier idelijke economische omstandigheden. de nadere verde- let bouwprogramma edragen aan de Ka ar evenmin duidelijk deze Memorie een teldering. .opig Verslag heeft l om een voorziening iet het arrest-Bever- Hoge Raad 3 April gewezen en dat het van noodzakelijke L aan woningen be- r heeft aan dit ver- :t verlangen om de etreffende de steun eidswege voor volks- ig bij de wet vast te on de Minister niet De vooruitzichten zo onzeker, dat on- e aanpassing aan omstandigheden ïogelijk moet zijn. bij algemene maat- 1 bestuur, gelijk in s voorzien, acht hij Ie uiterste mogelijk- l AAN HET JOKKEN. aensdag terecht voor een fraude-z)aak die nd tijdens de laatste /alt niet bij benade- raji de artikelen, die werden onttrokken» en belopen. Bij de Iet betrof de meest bonnenkaarten; ta- ïsmiddelen-, textiel- die grof geld op- ilmatigheden werden lat bonnen in omloop t publiek nog onmo- n kunnen bereiken iële kanalen. Toen teen, dat de lek bij gezocht moest wor- lerzoek werd echter tijdrovend doordat >ractisch niet te be- Q. arlemse recherche r tenslotte in het leveren, waarna van elf de.ders en s volgde. e verificateurs, de K. en de 30-jarige n B. en de P.T.T.- J. W., 50 jaar, tezamen met de ter G. J. de hoofd- VRIJDAG 14 OCTOBER. v.m. n.m. Breskens 5.42 6.11 Terncuzen 6.17 6.46 Walsoorden 7.07 7.36 sisch op Engels 0V8P. „Ik ver trouw, dat u mijn barbaars En gels zult excuseren. Het is alge meen bekend, dat niet alleen Russen, maar ook de Amerika nen de uitspraak van het En gels vaak niet meester kunnen worden", zo zei Wysjinski van te voren. (De tussen haakjes geplaatste cijfers betreffen het aantal be haalde zetels in 1945.) In tegensteling met eerdere berichten is Emil Loevlin, vice- voorzitter van de communisti sche parlementsfractie, her kozen. De trein van Calcutta naar Bom bay is Woensdagavond na 't ver trek uit Howrah, 130 kilometer ten Westen van Calcutta ont spoord. Men vreest, dat veel do den en gewonden te betreuren zullen zijn. gehouden. De machine is ten gevolge van de mist in aanra king gekomen met de toppen van bomen van het bos van Brahe in het departement Meurthe en Moezel. Het vlieg tuig werd vernield. De inzitten den konden het ongedeerd ver laten. De resolutie, waarin deze bei de aanbevelingen waren opge nomen, is met negen en dertig tegen twee stemmen, bij vier onthoudingen, aangenomen; zij werd heftig door de vertegen woordigers van Groot-Brittan- nië en van de Zuid-Afrikaanse Unie bestreden. imbtepaar had vol- isitoir van Mr. Wi- aan de fraude ver- de verificateur K. B. bedroeg 9.200 e meubelmaker, de er" 4.000. vroeg na zijn re- Idellijk uitstel van .angezien deze vier ïrst wegens heling ig moesten terecht- e Rechtbank. Dit in, waarna de ove- /erdachten in deze :ld werden, je koopman J. V. bonkaarten van J. eze weer doorver- vinst per stuk. Te- de officier 1 jaar Uitspraak 1 jaar. e koopman in 2de P. T„ iemand met elast strafregister, kaarten weer van doorverkocht aan I T. kreeg even die juist vrjj was van twee jaar we- distributiedelicten, 6 maanden af. hj zijn aanhouding in net bezit van bonkaarten ter waarde van 20.000. De officier noemde hem de „grootste zwar- tehandelaar van Haarlem". De echtgenoten van P. en T. benevens enkéje andere op- en verkopers van bonnen kregen voorwaardelijke straffen of geld boeten.

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 3