FONTEIJI vyucgucu Rubberlaarzen 1 I I I I 1 I Va NAAIMA STOFFEL Goede stalvoedering UIT DE PROVINCIE Fa. Alg. Gebr. Nederland steunt waarschijnlijk Joego-Slavië I AUTORIJSCH H.H. M Voor de I De Stroper JONGEN HEREN HEREN HEREN JONGEN HEREN JONGEN JONGEN JONGEN f t i i i t x I 5 tons ai 4 tons ai BLOEN L. P. WIJF Agenda „Borba" over de Sowjet-Unie In het orgaan van de Joego- De besprekingen over atoom-energie gedi: aiiiiuiiiimiiiiiiiiiiiimiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiK en ra?' g BO t Onze bekende NOORDSTRAA TE HUUR ZONDE] WESTKOLKSTRAA Wij hebb HUSQVARNA, VICTORIA-NAi ontvanger Doet nog van ouds Erkende TELEFOC Overal te ontbi- niHiiiiuiiiiiiui H Wij leveren U: Alles op gloedn De fabrieken v£ van Hangars w< Vraagt ons prij: HANGAR 16-80 platen pl-m- 7 SLUISKIL, Tel ®<5>«xë>v=>«xs>e>ffxs Zeer binnenkort SPARTA telesc- v Steekassei SPARTA telesc- v Steekassei de 200 cc- Vraagt inlichtin GARAGE MOTl AXELSESTRAA U was op de van de Bruidsv Zo'n BE is de d Ook Uw Bruids gewerkt door Bouquetten voo; NOORDSTAAT Artis !!l!IIHl)iUIIH!IIIHiltlllliaUii!IUIi:iilllll!Ulil:imi:illl VOOR RÉPARA In AAR De Nederlandse delegatie zal waarschijnlijk bij de verkiezing van nieuwe leden in de Veilig heidsraad zijn stem op Joego- Slavië uitbrengen, tenzij de toe stand in Joego-Slavië plotseling zich zou wijzigen, of de andere mogendheden, die, zoals de za ken thans staan, waarschijnlijk eveneens de Joego-Slavische can- didatuur zullen steunen, van be sluit veranderen, aldus verneemt het AJSr.P. in Nederlandse lega tiekringen te Lake Success. Onder de huidige omstandig heden zou de Joegoslavische can- didatuur waarschijnlijk wel een meerderheid van stemmen ver krijgen. Aneta's zegsman meende, dat de stemming over nieuwe leden van de Veligheidsraad niet bin nen 10 of 12 dagen zal worden gehouden. In de huidige Assem blee is de samenwerking tussen de Beneluxlanden niet duidelijk tot uiting gekomen, doch wel een nauwe samenwerking tussen de vijf landen van het pact te Brus sel, Elke Maandag vergaderen de afgevaardigden dezer vijf lan den. waarbij verschillende proble men besproken worden en tot nog uitbetaald, met eenvoudige inwis- elbaarheid tegen vreemde valuta., 7ckeire tijd, bijvoorbeeld drie jaar, Het voorstel van Sowjet-Rus- land betreffende een „vredespact" der grote mogendheden etc: dit probleem is in de Nederlandse delegatie nog niet besproken, aan gezien het blijkbaar geen zeer be langrijk punt wordt geacht. De internationale toestand van Jeruzalem: De Nederlandse dele gatie is er van overtuigd, dat een internationale regeling noodzake lijk is en dat de kwestie niet aan de twee betrokken landen alleen kan worden overgelaten. Doch daarbij is de Nederlandse delega tie zich er van bewust, dat de er varingen bij de internationalise ring van gebieden bijzonder slecht zijn. De delegatie voelt veel voor een voorstel als dat van Israël, dat „garanties" inhoudt voor de heilige plaatsen in Jeruzalem. Thans is onder de leden der as- semblée een sterke tendentie aan wezig voor internationalisatie, hetgeen door de Nederlandse de legatie als „beter dan niets" wordt beschouwd. De Italiaanse koloniën: De Ne derlandse delegaite steunt een afzonderlijke behandeling der drie meende, dat waarschijnlijk alleen voor Libyë overeenstemming mo gelijk is op het voorstel tot on afhankelijkheid na verloop van Tenslotte merkt Aneta's zegs man op, dat ten aanzien van de Indonesische (kwestie het stand punt jegens Nederland onder de verschillende gedelegeerden aan zienlijk is gewijzigd sedert de vo rige Assemblée, zoals bijvoorbeeld gebleken is bij de sprekers voor India en Pakistan. toe is over de kwesties éénstem-1 gebieden, doch Aneta's zegsman migheid bereikt. Een uitzondering echter is de Joego-Slavische candidatuur voor de Veiligheidsraad, d e onder geen voorwaarde de stem van Enge land zou krijgen. De Nederlandse delegatie hecht onder de problemen voor de As semblee bijzonder grote beteke nis aan de kwestie van Technische bijstand aan onontwikkelde ge bieden, zoals reed^ gebleken is uit de redevoeringen van Mr. Stikker en Dr. Patijn. Nederland zou hiertoe willen bijdragen bij voorbeeld door het verlenen van studiebeurzen en deelneming aan technische opleidingsinstituten. Nederland acht het redelijk een deel van de kosten te dragen. Het standpunt van de Neder landse delegatie ten aanzien van andere belangrijke punten van de Assemblee kunnen als volgt wor den omschreven: verkorting van de duur der Assemblee. De Ne derlandse delegatie zal een des betreffend rapport steunen, dat door vereenvoudiging van de pro- eedure zou leiden tot verkorting dei zittingen. Een Nederlands amendement dat in dit verband is ngediend, behelst het voorstel tot procedurewijzigingen op het punt van afzonderlijke stemmin gen over paragrafea uit resolu ties). die thans automatisch op verzoek van een der leden geschie den. Het Nederlandse voorstel wil de afzonderlijke stemmingen afhankelijk maken van het be sluit der commissie bij gewone meerderheid van stemimen. De beweerde schending der vreaesverdagen door de Balkan tenden op het punt der mensen rechten: de Nederlandse delega tie steunt het (Amerikaanse) voorstel om de kwestie voor te leggen aan het internationale tof van justitie, dat uitsluitend uitspraak zou moeten doen over dë juridische kant er van. De interpretatie van „verdragen" is uitdrukkelijk als behorend tot de competentie van het hof erkend. De salarissen der leien van het internationale hof: de Neder landse delegatie aou zich „niet verzetten" tegen het verzoek van de ïeden van het hof om in ver band met de devaluatie de sala- thans neerkomend op «—W3— w I MM—am— HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Bioscoopvoorstelling „Song of Love". MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, S uur: Bioscoopvoorstelling, „Song of Love". Concertgebouw, 8 uur: Bioscoopvoorstelling, „Spion nen aan de Theems". AXEL; Het Centrum, 6.30 en 9 uur, Bioscoopvoorstelling, „De zwarte Pijl". Op dit ogenblik, nu de oogst bijna achter de rug is, moet elke veehouder eens bekijken hoe het met de/ veevoederpositie voor de kbmiende winter op zijn bedrijf gesteld is. Hij moet een verband leggen tussen het aantal dieren en de be schikbare hoeveelheid voedsel die op zijn bedrijf aanwezig is. Im mers de dieren moeten gedurende de staltijd zo gevoed worden, dat ze de gehele staltijd goed in' con ditie blijven en zoveel mogelijk kunnen produceren, 3ij het melk, vlees, vet of arbead. In de practijk komt men ieder jaar gevallen tegen, waaruit blijkt dat de betreffende veehou ders niet de moeite hebben ge nomen tijdig hun veevoederposi tie te bekijken. Het komt voor, diat een vee houder voldoende voer heeft om zijn dieren de hele staltijd door te voorzien. En toch raakt hij in moeilijkheden, wanneer hij in het begin te veel geeft, waardoor hij later te weinig kan voeren. Hij moet dan zijn dieren te weinig verstrekken óf voer bij kopen of beesten van de hand doen. Hierbij sluiten de gevallen aan, waarbij wel voldoende voer aan wezig is, maar door verkeerde rantsoenen veel verloren gaaf. Zodoende ontstaat eveneens een te kort. Weer andere veehouders hou den te veel vee aan, gerekepd naar de beschikbare voedselvoor raad. Ook zij geraken in het nauw. Dan zijn er, die enorme hoe veelheden ruwvoeder op hun be drijf verloren laten gaan, bieten koppen bijvoorbeeld, en daardoor minder vee houden dan mogelijk was geweest. Da mogelijke variaties op dit schema zijn talrijk. Genoeg er over. Bij een onderzoek op de ver schillende bedrijven bleek op 35 goed gevoederd te worden. Op 40 van die bedrijven werd te weinig óf te luxueus gevoerd em op de rest kregen de dieren te weinig óf te weinig van een be- 75.000 gulden per jaar) in dol- VOederbestanddeel ais eiwit, lars te doen uitbetalen. Thans zetmeel enz. woi den de salarissen in guldens Iedere practische boer heeft er varen dat het ene die met een bepaalde productie meer vreet dan een ander gelijk producerend dier. We kunnen daarom wel be rekenen hoeveel een koe van be paald gewicht, met een bepaalde tussen de dieren, maken dat de boer zich daarbij aan moet pas sen. De berekening van voedsel rantsoenen berusten op gemid delden. Slavische communistische partij j en vetgehalte ongeveer „Borba" schrijft de ondervoorzit- I nacjjg heeft, ,maar de bovenge •ter van het praesidium en lid van noemcie individuele verschillen het Politburo, Mosje Pijade: „De leiders van de Bolsjewisti sche partij verdienen grootmees ters van de schijnheiligheid te worden genoemd. Te Moskou en ir„ andere hoofdsteden van de Kominformlanden worden benden Joego-Slavische verraders en de serteurs gevormd, die men, zoals eertijds tylussolini, Hitier en Hor- ty met de oestasji's deden: van geld, bladen en radiozenders voor de propaganda tegen hun land voorziet." Pijade beschuldigt de leiders der bolsjewistische partij er van het partijcongres sedert 10 jaar met meer te hebben bijeengeroe pen en aldus de militanten de mo gelijkheid te hebben ontnomen zich uit te spreken over de gron dige wijzigingen, die zich niet al leen in de politieke gedragslijn, maar ook in de partij-ideologie hebben voorgedaan. „Hoe verder men die weg zal opgaan, zo besloot hij, des te ver schrikkelijker zal de politieke en morele mislukking zijn van dege nen, die van de internationale revolutionnaire arbeidersbeweging een monsterachtige contra-revo- lutionnair experiment hebben wil len maken." Veel beter is het, het bedrijf in zijn geheel te beschoywen. We nemen dan het aantal en de soort der dieren op en nemen tegelijk de hoeveelheid aanwezige voer op. Vervolgens berekenen we hoe veel dieren van de verschillende soorten daarmee gevoerd kunnen worden. We gaan bij onze berekening uit van de hoeveelheid ruwvoer, die ter beschikking is. Immers dit voer is nog altijd het goed koopst en er mag dan ook niets verloren gaan. Vervolgens wordt de hoeveelheid krachtvoer die op het bedrijf voor veevoer aanwe zig is in de berelktening betrokken. Tenslotte wordt nagegaan of het totaal aanwezige voedsel de ge hele veestapel goed gevoerd kan worden. Heeft men teveel voer, dan kan men vee bij kopen of voer verko pen. Heeft men te weinig, dan kan het omgekeerde gebeuren. Maar noodt mag het voorkomen, dat men duur krachtvoer koopt, terwij men goedktoop zelf gepro duceerd voer verloren laat gaan. Hoe het ook zij, het is dringend noodzakelijk dat iedere veehouder nu reed's zijn voedervoorraad en de rantsoenen voor zijn dieren met elkaar vergelijkt» De meeste veehouders doen dit in samenwerking met de Assis tenten van de Landtoouwvoorlich- tmgsdienst, die gesteund worden door het Veeteeltconsulentschap te Middelburg. U bent dus van een goed advies verzekerd. De Assistenten nemen de hoe veelheid veevoeder op en bereke nen onder controle van de Vee teeltconsulent de rantsoenen. Maak hiervan gebruik, U kunt met een deskundig advies geld sparen. Soms zal blijken dat men kan bezuinigen, soms zal men er toe komen het teeltplan in het ko mende jaar wat te wijzigen en soms zal men zelfs overgaan tot het bouwen van de voor ons ge bied zo gewenste groenvoeder- silo's. Ook kan het nodig zijn dat U Uw ruwvoeder of krachtvoer eens moet laten onderzoeken op de waardevolle bestanddelen als dro ge stof, eiwit en zetmeelgehalte. Laten we daarom hier nog eens de namen en de adressen van de Assistenten vermelden: R. E. Borm, Langendam E 5 te Graauw (post Hulst)E. Brug- geman, Melopolder B 121 te Graauiw; J. P. Knijpers, Groenen dijk 51 te Kloosterzande; J. H. Bouman, Emmastraat 90 te Axel en W. Maljaars, Molendijk 1 te Hoek. De Landbouwvoorlichtingsdienst te Schoondijke. TERNEUZEN Collecte voor de Vereni ging „Het Hoogeland". Morgen, Zaterdag 8 October, wordt alhier, met toestemming van B. en W., een collecte gehou den voor het Christelijk reclas- serings-, opvoedings. en verzor- gingswerk van de vereniging „Het Hoogeland". Gaarne bevelen wij de Hogeland- se collecte bij allen aan. Geeft mild voor dit Christelijk maatschappelijk werk van „Het Hoogeland" in haar 4 kolonies en 4 tehuizen, waarin personen van alle gezindten worden opgenomen en verpleegd en waarvoor nu met het oog op de restauratie van „Filadelfia" te Vries en de aan koop van het Jongenshuis „De Beele" te Voost veel geld nodig is. Aanrijding Donderdagmorgen te ongeveer 8 uur kwamen, tengevolge van de nog hangende dichte ochtend mist, op de Provinciale weg Ter- neuzenAxel, nabij de hofstede ,^De Bron" aan het Spui, twee vrachtauto's met elkaar in bot sing. Een vrachtauto, bestuurd door P. B. L. uit Temeuzenj," geladen met graan komende uit de rich ting Axel en een vrachtauto der P.T.T., bestuurd door C. J. v. d. B. uit Terneuzen, komende uit de richting Terneuzen, bemerkten el kaar op de ter plaatse smalle weg door de mist te iaat met het ge volg dat een aanrijding onvermij delijk was. De bestuurders kwamen met de schrik vrij, maar de vracht auto van de P.T.T. werd tamelijK. beschadigd.. Verkeersongeval. Een vrij gecompliceerdVer keersongeval, dat veel belang stelling trok, had gisterochtend te ongeveer half acht plaats na bij de Axelse brug. Een vrachtauto van de reini gingsdienst der gemeente, be stuurd door S. J., kwam uit de Schoollaan de Axelseweg opge reden met de bedoeling de brug over te rijden. Tot zover kwam het evenwel niet, daar de be stuurder een van de Schutters- hofweg komende vrachtauto be merkte, die de Axelseweg inreed. Blijkbaar is J. hierdoor ge schrokken, want de reinigings auto begon rare capriolen te maken. Na eerst in een hoop puinafval te zijn gereden, werd 't aanplakbord van de gemeen te het slachtoffer, vervolgens werd ingereden op enige naast de weg liggende vaten, daarna de achtergevel van het voorma lige weeghuisje in elkaar ge ramd, waarna de reinigingsauto eerst tot stilstand kwam toen zij James Web. Amerikaans onder minister van buitenlandse zaken, verklaarde Woensdag tegenover verslaggevers, dat in de toekomst met tussenpozen, wederom be sprekingen over het vraagstuk der atoom-energie zullen worden gehouden, waaraan door verte genwoordigers van Groot-Brit- tannië, Canada en de Verenigde Staten zal worden deelgenomen. Deskundigen der betrokken rege ringen bestuderen thans de resul taten van de kortgeleden te Wa shington gehouden besprekingen- Voor het heden waren de bespre kingen, waarbij goede vorderin- aanstalten maakte om het dak van dit gebouwtje op te klim men. Wonder boven wonder liep een en ander zonder persoonlijke ongelukken af. d'Application Statistique Agricole et de Mographique te Parijs, onze dorpsgenoot de heer J. van Lier- de, student aan de Hogeschool van Tilburg. KOEWACHT Aanrijding Tussen Koewacht en Pereboom kwamen Woensdag j.l. een auto BIERVLIET I en een wagen met elkaar in bot- Concert s ng door het nemen van een zeer A.s. Zondag zal de Kon." Har- scherPe bocht. De wagen werd mbnie van Biervliet, in samen- €en ®in<Ue °P ZÜ geduwd doch de werking met de Muziekvereni- Paarden bekwamen geen letsel, ging „Geduld Overwint uit IJzen- an auto werd enige materi- dijke op de markt te Biervliet e sc ade aangericht doch alles een concert geven, hetwelk aan- jeP ^eer en heiden kon- vangt om 5 uur, eri waarbij door c en we° ve vervolgen. „Geduld Overwint uit IJzendijke, het volgende programma ten ge- passing van de atoom-energie biedt, zijn op uitgebreide schaal onderzocht. Wij streven naar een deelgenootschap op het gebied van de ontwikkeling der atoom energie", zeide Web. hore zal worden gebracht: 1. The Great little Army, mars, Alford. 2. Rossiniana, Ouverture, Boedijn. 3. Gladiator, Cortege ballet, Adroit. 4. Les Frisso#s, Scenes de ballet, Gadenne. 5. Tres Jolie, wals, Walteufel. 6. Locarno, mars, Heuser. Door de „Kon. Harmonie van Biervliet zal het volgende pro gramma worden uitgevoerd: 1. Marche de Parachutistes Bei ges Leemans. 2. Le Barbier de Seville, Ouver ture, Rossini. 3. Andante in G, Baptiste. 4. Ballet Egytien, Ballet in 4 delen, Luigini.. 5. Carmen,, fantasie sur l'opera, Bizet. 6. Steadfast and True, mars, Teike. BRESKENS Veerdienst VlissingenBres- kens ondervindt weer hinder van mist. De „Koningin Juliana" van de veerdienst VlissingeniBreskens kon tengevolge van de mist Don derdagmorgen, inplaats van zo als gewoonlijk om half vijf, pas om half negen voor het eerst uit Vlissingen vertrekken. BRUINISSE Weer mosselexport naar Duitsland. Sinds Woensdag is de export van mosselen naar Duitsland weer toegestaan. Dit was de laatste jaren niet meer mogelijk. Het aan- en verkoopkantoor van mos selen te Bergen op Zoom zal uit- voermachtigingen afgeven aan die exporteurs, die over een relatie in Duitsland heschikken, welke in het bezit is van een import ver gunning. Behalve uitbreiding van afzetge bied verwacht men nu 'n vermin derde concurrentie van Deense mosselen op de Franse en Belgi sche markt, omdat de Denen vroe ger altijd. N..-Duitsland van mos selen voorzagen en alleen op de Belgische en Franse markt kwa men toen Duitsland zijn' grenzen voor mosselen had gesloten De prijs is 11.50 per 100 kg. Het. toegestane tarief is Sprocent. De handel op Frankrijk is thans bijzonder levendig. LEZEND LIKE Eert bazar De vereniging „Het Groene Kruis" en het bestuur der Kleu terschool hebben al lang met fi nanciële moeilijkheden te kam-, pen. Thans hebben zij dé handen in een geslagen en zullen gezamen lijk een bazar houden- De data is vastgesteld op 22 en 24 Octo ber a.s. Reeds zijn door de bevolking vele prijzen beschikbaar gesteld. gen waren gemaakt, geëindigd. „De mogelijkheden, welke toe--) In de bazar zal, behalve de ve- DOOR PETER BARON (Geautoriseerde vertaling van H. H. J. Maas.) 122) Nadruk verboden. En Henry ging, om zijn be zorgd vrouwtje uit te leggen, „dat hij in 't geheel niet in de gelag kamer geweest was, en bier hem bovendien zo vroeg niet goed be kwam." Hij liet een beangste de tective achter, en een inspecteur die op springen Stond. Terwijl Keating de brief begon 1 tenslotte bitter op, en stapte uit het bed om zijn kleren bijeen te gaan zamelen. „Hij noemt het een nachtfeestje. Hij denkt, dat ik er van houd. Drie mijl sjou wen, de hele weg bergop, en een gezellig warme garage aan het eind er van. Hoeft die diefach tige dreumes mijn onderbroek gejat?" Detective sergeant Brouwn reikte hem het bewuste artikel bedeesd aan. „Hoezo, mijnheer?" waagde hij. „Dat van die garage vat ik niet goed." „Nee, al wat wij vatten is rheu- te lezen, nam Brown een strate- matiek, in die garage. Waarom Minister-President Chifley heeft te Canberra medegedeeld, dat 15 November a.s. in Austra lië benzine weer zal worden ge distribueerd, in verband met 't acute dollartekort. le attracties, ook voor de inwen dige mens worden gezorgd. Er zal n.l. een theeschenkerij zijn en ook gelegenheid zjjn om oliebollen en frites te etert. Wij twijfelen er niet aan of deze bazar zal, gezien het mooie doel, vele bezoekers trekken- Aangewezen voor een studie reis. Door de Nederlandse regering is aangewezen voor een studie reis aan de Centre Europeen gische positie in aan de voet van het bed, en hoopte dat Kaye's brief geen nieuws mocht bevat ten, dat de inspecteur zou nopen, de onheilspellende stilte te ver breken met een nog onheilspel lender redevoering. „Dat is nou, wat Kaye vriend schap noemt", merkte Keating gaat Kaye daar zelf niet op wacht staan?" „Over die garage begon Brown. „Als Kaye denkt, dat ik van nacht naar de stad zal rijden, heeft hij het gruwelijk mis «kijk nou die sok eens, lummel. Veeg je voeten, dan af, aan de sprei, of zo iets." Terwijl hij zich aankleedde, bleef hij met tussenpozen herhalen, wat hij superintendant Kaye en detec tive sergeant Brown, bij een meer passende gelegenheid zou aan doen, en tenslotte kondigde hij. terloops aan, dat hij gereed was voor het vertrek. In de hal sloeg hij bijna de vrouw des huizes neer, die, door Henry's redekunst niet overtuigd, besloten had, in persoon opheldering te gaan vra gen. Eén blilki op inspecteur Kea- ting's gezicht deed haar inzien, dat alles zijn tijd heeft, en dat •twee uur voormiddags de tijd is om te slapen. Henry ondersteunde de stelling van harte, maar ongelukkig ver- janderde de dame in de slaapka mer van opvattng, en deelde hem mede, in hoeverre hij te kort •kwam. Dat was om twee vijftien, en ze had het onderwerp en de vorm van haar recitatief juist in het algemeen aangegeven, toen de inspecteur en zijn metgezel op Marsfce House aankwamen. Tegen dien tijd had Keating zijn woed'e gekoeld, maar hij was vol komen bereid, Brown van dienst te zijn met een herhaling, toen hij de stenen garage in 't oog kreeg, waarin hij verondersteld werd de rest van de nacht door te brengen. De deur was niet gesloten, en zodira zij binnen waren, bevonden zij zich in de diepste duisternis. Binnen een paar minuten had Keating vijf van de vele manieren ontdekt, waarop men de huid van zijn schenen kan schaven. „Hoe lang moeten we hier par keren, mijnheer?" vroeg Brown fluisterend. „Ik weet het niet", gromde Keating. „Kaye zegt, dat hij de wagen klaar wil hebben voor on middellijk gebruik, en dat hij ons een teken zal geven, als hij ons nodig heeft." (Slot volgt). MIDDELBURG Opening nieuw gebouw Kanier van Koophandel- Donderdagmiddag heeft Dr. W. L. Groeneveld Meyer, directeur van de middenstand, te Middel burg het nieuwe gebouw van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Zeeland geopend. Hierbij zei hij o.m. dat hij het als een demonstratie van kracht en geloof in de toekomst beschouwt, De Kamer te Middelburg behoort tot de eerste van het land en werd reeds bij een Keizerlijk de creet van 12 April 1812 door Na poleon ingesteld, zodat zij onlangs haar 137e verjaardag heeft kun nen vieren. In 1815 bestonden niet, zoals na 1922, Kamers van Koophandel voor het gehele land, doch alleen in Amsterdam, Rotterdam, Mid delburg, Dordrecht en Vlissingen. Zeeland is in 1815 begonnen met twee kamers, sinds 1942 is er officieel maar één, maar als straks het ontwerp wet wordt, zullen er evenals in 1815, weer tweezijn: één in Middelburg en één in Terneuzen. Als zetel van de Provinciale Kamer zal, naar bet zich laat aanzien, het nieuwe gebouw in Middelburg nog slechts kort dienst doen, daarna zal het weer de Middelburgse Kamer zijn, welker gebied zich uitstrekt over de Zeeuwse eilanden. De nieuwe wet zal aan de Ka mers de zo zeer begeerde onaf hankelijkheid en ook grotere arm slag geven. Daarnaast is het te verwachten dat de regering zal voortgaan op de ingeslagen weg om zoveel mogelijk werk uit han den te geven en overdragen aan de Kamers van Koophandel, die door haar kennis van de locale omstandigheden op velerlei ge bied de daartoe bij uitstek ge schikte organen zijn. De vesti gingswet kleinbedrijf,, om een voorbeeld te noemen, heeft aan de Kamers van Koophandel veel werk de Kamers in de middenstands- gegevefi, maar ook. het inzicht van vraagstukken verdiept en ver rijkt. Als straks ook. deze wet zal zijn herzien, zal het werk van de Ka mers wellicht nog toenemen. Mis schien dat ook bij de nieuwe win kelsluitingswet en nog bij andere, wettelijke maatregelen de Kamers nog meer zullen worden ingescha keld. Voor de leden der Kamers en voor het personeel ligt hier een aantrekkelijke taak en een grote* verantwoordelijkheid. Want, wan neer de Kamers van Koophandel het vertrouwen genieten van het (bedrijfsleven in haar gewest en van het Departement in Den Haag, zijn zij de aangewezen or ganen om de economische wet geving, die gericht is op de be vordering van het algemeen be lang, bij de uitvoering tot volle ontplooiing te laten komen, om dat dan ook ten volle rekening kan worden gehouden met de bijzondere omstandigheden in haar gebied En het is niet alleen de wet geving, waarmede de Kamer zich. zal bezighouden, want meer dan. welke Kamer ook, zal deze Ka mer op Walcheren door haar ad viezen leiding kunnen geven aan do wederopbouw van het zwaar getroffen eiland. Dat thans de oude Kamer van Koophandel in Middelburg het nieuwe gebouw betrekt beschouw ik als een demonstratie van kracht en geloof in de toekomst. VLISSINGEN Het herstel der sluizen Woensdagmiddag zijn de Burge meester van Vlissingen, Mr. Dr. (B. Kolff, de heren K. van Ever- dingen, plaatsvervangend voor zitter van de Zeeuwse Kamer van Koophandel, J. W. Hupkes, direc teur van de Kon. Mij. „De Schel de" en J. Callenfels, directeur van het Loodswezen te Vlissingen, bij afwezigheid van de Minister in audiëtie ontvangen door de waar nemende secretaris-generaal van Verkeer en Waterstaat, Mr. A. Rosman. Bij dit onderhoud was mede aanwezig Ir. Schaank van de Rijkswaterstaat. De deputatie legde de nadruk op het grote belang van een spoe dig herstel der sluizen in de ha ven van Vlissingen. De waarnemend secretaris-ge neraal zeide dat financiële moei lijkheden het herstel der sluizen in de weg staan en zegde toe dat zodra dit mogelijk is maatregelen zullen worden genomen, Rluötn I

de Vrije Zeeuw | 1949 | | pagina 2